دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
شهر هوشمند
ترافیک صبحگاهی در مسیر جنوب به شمال شهید نواب
مهر / ۳ روز قبل / اجتماعی
ترافیک صبحگاهی در مسیر جنوب به شمال شهید نواب
رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت به تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در صبح روز پنجشنبه، بیست و شش دی ماه پرداخت.
  محمد رازقی  وضعیت معابر  پلیس راهور
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
دریافت رمز دوم پویا پیامکی با تایید شماره همراه در شعب بانک شهر
مدیر مرکز ارتباطات و روابط‏عمومی بانک شهر با اشاره به استقبال از نرم‏‏‏افزار «رمزنت» گفت: استفاده از این نرم‏‏افزار، ضریب ایمنی تراکنش‏های اینترنتی بانکی را افزایش داده و در جذب رضایت حداکثری مشتریان این بانک نقش مهمی داشته است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‏عمومی بانک شهر، حمیدرضا عظیمی با اشاره به اهمیت استفاده از رمزهای پویا به منظور بالابردن ضریب امنیت تراکنش‏های اینترنتی گفت: به این منظور، بانک شهر نیز با راه‏اندازی نرم‏افزار «رمزنت» این اطمینان را برای مشتریان خود ایجاد کرده است تا تراکنش‏های اینترنتی خود را با حداکثر امنیت انجام دهند.وی افزود: با توجه به مخاطرات موجود و سوءاستفاده از بسیاری از حساب‏های مشتریان در سیستم بانکی، آگاهی عمومی نسبت به استفاده از رمزهای پویا افزایش یافته و از …
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
اهدای جوایز برندگان جشنواره‌های استارت‌آپی فین‌تک ایران و شهر هوشمند
مراسم اهدای جوایز برندگان جشنواره‌های استارت‌آپی فین‌تک ایران و شهر هوشمند نمایشگاه تراکنش با حضور فائز معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک، هاشمی‌اقدم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت فرادیس گسترکیش و بیات مدیرعامل مرکز فابا در مرکز آیفینک برگزار شد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
آگهی ثبتی
تاسیس شرکت با مسئولیت محدود شاخص ارقام هوشمند درتاریخ 08/12/1396 به شماره ثبت 523587 به شناسه ملی 14007448741 ثبت و امضا ذیل دفاترتکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عموم آگهی میگردد. موضوع فعالیت :- ارائه و راه اندازی نرم افزار های مالی و حسابداری، حقوق و دستمزد، انبار و اموال با توجه به نیاز و نوع فعالیت. تهیه صورت های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و تلفیقی گروه شرکت ها (فارسی - انگلیسی). تهیه صورت های مالی از روی اسناد و مدارک ناقص. اعزام نیروی حسابدار تا مدیر و مشاور مالی بصورت پاره وقت و تمام وقت. تهیه و تنظیم طرح های توجیهی فنی و اقتصادی ( Business Plan ) بصورت کاملا تخصصی. مشاوره تخصصی مدیریت. تهیه گزارشات تحلیلی. تهیه اظهارنامه مالیات عملکرد. تهیه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
حسابرسی سال 93 سازمان های شهرداری در جلسه امروز شورا
 یکصد و نودمین جلسه شورا ساعت  8:30 صبح تا 12 امروز سه شنبه 24 دی ماه سال 98 برگزار می شود.   به گزارش همشهری،ابتدای این جلسه با گزارش مرتضی آقا محمدی دبیر شورایاری محله نعمت آباد (رابط منطقه 19) در خصوص ظرفیت ها ، توانمندی‌ها، نیاز‌ها، مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی آن منطقه همراه خواهد بود.در ادامه این جلسه بهاره آروین، رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند نطق پیش از دستور خواهد داشت. بررسی نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیات تطبیق به بند‌های 3 و 6 مصوبه «نام گذاری و تغییر نام 6 معبر عمومی شهر تهران» …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی
طرح استفاده از ظرفیت‌های همکاری و مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب در جلسه امروز شورای شهر بررسی می‌شود. به‌گزارش همشهری، ابتدای این جلسه با گزارش مرتضی آقامحمدی دبیر شورایاری محله نعمت آباد (رابط منطقه19) درخصوص ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها، نیاز‌ها، مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی آن منطقه همراه خواهد بود. در ادامه بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند نطق پیش از دستور خواهد داشت. بررسی نامه فرماندار تهران درخصوص اعتراض هیأت تطبیق به بند‌های 3 و 6 مصوبه نامگذاری و …
توسعه پایدار با گذر از شهر هوشمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / علمی و آموزشی
توسعه پایدار با گذر از شهر هوشمند
مشهد- ایرنا- هوشمندسازی و دولت الکترونیک از ضرورت‌های دنیای کنونی است، براساس پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی فعالیت نسل پنجم اینترنت به اوج خود می‌رسد و در این میان شهرها برای رسیدن به توسعه پایدار نباید از غافله هوشمندسازی عقب بمانند.
  اینترنت اشیا  فناوری اطلاعات  شهر مشهد  شهر هوشمند  بتول گندمی
اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل در اصفهان تا پایان سال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل در اصفهان تا پایان سال
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه امروز اصفهان به سمت حمل و نقل هوشمند قدم برمی دارد، اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال طرح زوج و فرد از درب منازل در شهر اصفهان عملیاتی شود.
  استانی-اجتماعی  ترافیک  محدوده طرح زوج و فرد
نمایشگاه شهر هوشمند فرصتی برای رسیدن به «کارآمدی» بیشتر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
نمایشگاه شهر هوشمند فرصتی برای رسیدن به «کارآمدی» بیشتر است
بتول گندمی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: هوشمندسازی شهری، در حال حاضر به یکی از الزامات زندگی شهری بدل شده است. 
  استانی-اجتماعی
گشت ویژه برای شناسایی تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
گشت ویژه برای شناسایی تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند
معاون نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران از استقرار گشت‌های سازمان برای شناسایی و برخورد با تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند تاکسیرانی در پایتخت خبر داد. امیر هنجن در گفت‌وگو با «ایسنا» با بیان اینکه داشتن پروانه فعالیت یکی از الزامات تاکسیرانان است، گفت: بانک اطلاعاتی از تاکسیرانانی که فاقد پروانه تاکسیرانی معتبر هستند، تشکیل شده است و طرح شناسایی و برخورد با تاکسی‌های فاقد پروانه تاکسیرانی به منظور ساماندهی و قانون‌مندی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران به اجرا درآمده که فاز عملیاتی این طرح آغاز شده است. وی با بیان اینکه تیم‌های نظارت میدانی در مسیرهای پرتردد تاکسی‌های فاقد پروانه تاکسیرانی مستقر می‌شوند تا تاکسی‌های فاقد پروانه را شناسایی کنند، افزود: در این بررسی میدانی، تاکسیرانان فاقد پروانه تاکسیرانی …
چینی‌ها زیرچتر شهرهای هوشمند بزرگ می‌شوند
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / فناوری
چینی‌ها زیرچتر شهرهای هوشمند بزرگ می‌شوند
خبرگزاری‌های مختلف طی روزهای گذشته گزارش دادند که دولت چین این روزها انواع مختلف فناوری‌های نظارتی را به بهانه توسعه شهر هوشمند در اختیار گرفته است و این ابزارها به جای آنکه سرویس‌های کاربردی در اختیار مردم بگذارند، عامل نظارت هرچه بیشتر دولت شده‌اند تا همه شهروندان زیر ذره بین باشند.
شهرداری باید درصدد توسعه اقتصاد هوشمند شهری باشد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
شهرداری باید درصدد توسعه اقتصاد هوشمند شهری باشد
استاد دانشگاه گفت: شهرداری باید درصدد توسعه اقتصاد هوشمند شهری باشد و ملاک توانمندی مدیران شهری در توسعه اقتصاد شهر و کارآفرینی شهری اندازه گیری می‌شود.
توقف سامانه هوشمندسازی در قم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
توقف سامانه هوشمندسازی در قم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین‌ها متوقف‌ شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت‌ شود و سهم 42 درصدی از اخذ جریمه‌ها به شهرداری اختصاص داده شود.
  استانی-اجتماعی
عکس روز | آشپزی ربات هوشمند سامسونگ
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / علمی و آموزشی
عکس روز | آشپزی ربات هوشمند سامسونگ
«بات شف» ؛ ربات هوشمند ساخت شرکت سامسونگ در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیکی (CES) در شهر لاس‌وگاس ایالت نوادای آمریکا آشپزی می‌کند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
ماجرای 15 هزار «توقفگاه هوشمند» در پایتخت
از 6 ماه پیش پارک هوشمند به صورت پایلوت در تهران اجرایی شد. برخی اعضای شورای شهر می‌گویند این طرح زیان‌ده است،
  آلودگی هوا  پایتخت  ترافیک  درآمد  شورای شهر
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شواری اسلامی شهر تهران گفت: انتظار می‌رود قانونی که تصویب می‌شود در ظرف زمانی تعیین شده اقداماتش انجام شود لذا در تبصره 36 بودجه سال جاری تکالیفی عنوان شده بود که تا پایان تیر ماه محقق شود اما چنین نشده و بر همین اساس شهرداری نسبت به اجرای شهر هوشمند اقدامی انجام نداده است.
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه "تهران شهر هوشمند"
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران به شهرداری تهران درخصوص عدم تحقق مصوبه تهران شهر هوشمند و محقق نشدن درآمد ۵۰۰ میلیارد ریالی از این بخش تذکر داد.
حقایقی شگفت انگیز از شهر زیبای دبی!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
حقایقی شگفت انگیز از شهر زیبای دبی!
امروز بسیاری از کشورهای جهان سعی دارند تا شهرهایی هوشمند و در عین حال سرزنده داشته باشند و نمادی از آینده را در خود بسازند.
  الی گشت  تور دبی  رزرو تور دبی
هماهنگی نقشه شهر هوشمند شیراز با استانداردهای پدافند غیرعامل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
هماهنگی نقشه شهر هوشمند شیراز با استانداردهای پدافند غیرعامل
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: برای رسیدن به شهر هوشمند، حوزه‌هایی مانند امنیت هوشمند، اقتصاد هوشمند، انرژی و سودمندی هوشمند، حمل و نقل و جابه‌جایی هوشمند، از دیدگاه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بررسی و هماهنگ می‌شود.
  استانی-اجتماعی  شیراز  شهر هوشمند  سازمان پدافند غیرعامل  اقتصاد هوشمند  شهرداری شیراز
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
مـــــــرور
  وزارت صمت: تا پایان دی‌ماه تولید خودروهای ناقص به صفر خواهد رسید   متقاضیان کمک معیشتی که یارانه نگرفته‌اند، از امروز ثبت‌نام کنند   استاندار قم: زیرساخت‌های گردشگری مذهبی قم، رو به پیشرفت است   کسر هزینه بابت پیامک رمز دوم پویا، غیرقانونی است   عضو شورای شهر تهران خواستار دریافت عوارض از تاکسی‌های اینترنتی شد   وزیر ارتباطات: ۲‌میلیون گوشی هوشمند ایرانی در دو‌سال آینده تولید می‌شود   سازمان فنی و حرفه‌ای: دانش‌آموختگان کشاورزی برای تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در اولویت هستند   وزارت کشاورزی:  بیش از ۲.۵‌میلیون تن گوشت مرغ تا پایان ‌سال تولید می‌شود
برگزاری ماراتُن برنامه‌نویسی در نمایشگاه شهر هوشمند مشهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
برگزاری ماراتُن برنامه‌نویسی در نمایشگاه شهر هوشمند مشهد
مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد گفت: شهرداری با مسائل مختلفی درگیر است و در همین راستا قرار است ماراتن برنامه‎نویسی‌ای برای ارائه راه‌حل و رفع این مسائل در نمایشگاه شهر هوشمند برگزار شود.
  استانی-اجتماعی  نمایشگاه بین المللی مشهد  شهرداری مشهد
استارت‌آپ‌ها می توانند منبع درآمد شهر باشند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
استارت‌آپ‌ها می توانند منبع درآمد شهر باشند
معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: زمانیکه از شهر هوشمند صحبت می کنیم، به این معنی است که کل شهر می تواند به پارک علم و فناوری تبدیل شود، در این میان نقش شهرداری ها بسیار حائز اهمیت است که شهرداری اصفهان باید به آن توجه ویژه کند.
  استانی-علمی و آموزشی  سورنا ستاری
مانع اصلی انتشار داده باز منفعت اقتصادی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
مانع اصلی انتشار داده باز منفعت اقتصادی است
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران مانع اصلی انتشار داده باز را بحث منفعت اقتصادی دانست و گفت: نگاه دستگاه‌های عمومی و دولتی به داده به‌مثابه دارایی سازمانی است.
  بهاره آروین  مهدی ثنایی  شهرداری تهران  اندیشکده شفافیت برای ایران
مانع اصلی انتشار "داده باز" منفعت اقتصادی است/حکمرانی داده باید جایگزین تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
مانع اصلی انتشار "داده باز" منفعت اقتصادی است/حکمرانی داده باید جایگزین تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای شود
ایلنا: رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای‌شهر تهران مانع اصلی انتشار داده باز را بحث منفعت اقتصادی دانست و گفت: این یک واقعیت است که نگاه دستگاه‌های عمومی و دولتی…
  تصمیم گیری های  جهان  زباله  شورای شهر تهران  سیاست
رونمایی از دوچرخه‌های هوشمند در شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
رونمایی از دوچرخه‌های هوشمند در شیراز
طی مراسمی که پنجشنبه 28 آذر با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، از دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی در شیراز رونمایی شد.
  استانی-عکس  شورای شیراز  دوچرخه
لزوم بهره‌گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
لزوم بهره‌گیری از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو
مهر نوشت: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر بهره گیری از دستاوردهای هوشمند سازی در مجموعه برنامه های مدیریت بحران بر ضرورت پیش بینی سامانه هشدار سریع زلزله تاکید کرد.
  شورای شهر تهران
افزایش 4 برابری ظرفیت پایانه هوشمند فرودگاه امام خمینی(ره)
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
افزایش 4 برابری ظرفیت پایانه هوشمند فرودگاه امام خمینی(ره)
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: پایانه هوشمند شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با همکاری ایران‌ایر و بخش خصوصی در حال توسعه است تا ظرفیت آن به 4 برابر یعنی 400 هزار تن در سال برسد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
ضریب تلفات شبکه برق تهران کاهش می‌یابد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه زیرساخت‌های هوشمندسازی شبکه برق پایتخت خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با اجرای طرح‌های بهینه‌سازی شبکه توزیع برق، ضریب تلفات شبکه به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسین صبوری در حاشیه دومین نشست شورای هماهنگی ارزیابی عملکرد شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه این شرکت تلاش دارد تا با استفاده از تجهیزات و فن آوری‌های نوین، شبکه توزیع برق پایتخت را به شکل کامل، هوشمند و ارائه خدمات به مشترکان را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین‌شکل میسر سازد، گفت: مقرر شد تا طرح‌های بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و اجرای کابل خودنگهدار در مناطق 22 گانه تهران با زمان‌بندی مناسب و در بازه زمانی کوتاه، …
اینترنت اشیاء، بستری برای ارتباطات شهر هوشمند
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فناوری
اینترنت اشیاء، بستری برای ارتباطات شهر هوشمند
در شهرهای هوشمند از داده‌ها و فناوری برای ارتقا کارایی، توسعه اقتصادی و بهبود بخشیدن کیفیت زندگی شهروندان استفاده می‌کنند.
فروشگاه‌های هوشمند به‌کمک خرید ساده و سریع‌تر می‌آیند
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / فناوری
فروشگاه‌های هوشمند به‌کمک خرید ساده و سریع‌تر می‌آیند
فروشگاه شهروند در نمایشگاه شهر هوشمند از سیستم‌های هوشمند جدید خود رونمایی کرد که خرید دیجیتالی را برای مشتریان ساده‌تر می‌کند.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
به‌پرداخت ملت؛ حامی سومین همایش شهر هوشمند (فیلم)
با حمایت شرکت به‌پرداخت ملت به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت پرداخت الکترونیک کشور، سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند برگزار شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
آغاز به کار رسمی تپ‌سی در شهر قم
تپ‌سی، به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی حمل‌و‌نقل آنلاین، از ابتدای آذر ماه، فعالیت خود را در شهر قم آغاز کرد. تپ‌سی با هدف تسهیل حمل‌و‌نقل درون‌شهری در قم، شروع به فعالیت کرده و آماده قبول درخواست سفرهای شهروندان قمی است. همچنین رانندگان خودروهای شخصی و تاکسی‌های فعال در تاکسیرانی می‌توانند برای کار در این تاکسی آنلاین ثبت نام کنند. با اضافه شدن قم به شهرهای محل فعالیت تپ‌سی، هم اکنون این شرکت در تمام شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت حضور دارد. فعالیت تپ‌سی در قم به دنبال امضای قرارداد با معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری قم بر اساس دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات حمل‌و‌نقل هوشمند مسافر آغاز شده و علاوه بر خودروهای شخصی، تاکسی‌های ناوگان تاکسیرانی این شهر نیز می‌توانند فعالیت …
شهر هوشمند بر بستر ۵G تحقق می‌یابد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فناوری
شهر هوشمند بر بستر ۵G تحقق می‌یابد
معاون امور رادیوئی رگولاتوری گفت: ارائه سرویس مطلوب در شهر هوشمند تنها از بستر ICT و تحقق نسل پنجم ارتباطات (۵G) محقق می‌شود.
  رگولاتوری  شهر هوشمند  فناوری نسل 5  نسترن محسنی
سورپرایز وزیر ارتباطات: پست‌پلاس؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
سورپرایز وزیر ارتباطات: پست‌پلاس؟
سورپرایز وعده داده شده توسط محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برخلاف پیش بینی‌ها؛ نه اینترنت ملی است و نه رفع فیلتر از تلگرام، بلکه آغاز به کار «پست پلاس» است. پست پلاس طرحی در راستای هوشمند سازی شهر تهران و عملکرد پست است.
فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فناوری
فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد
در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمندفن‌بازار تخصصی شهر هوشمند افتتاح شد.
  شهر هوشمند  پارک فناوری پردیس  فن بازار
الزام به دریافت مجوز توسعه ۵g را با کندی همراه می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
الزام به دریافت مجوز توسعه ۵g را با کندی همراه می‌کند
تهران-ایرنا- مدیر عامل ایرانسل در پنل «نقش اینترنت اشیا در شهرهای هوشمند» اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های معتبر تا سال ۲۰۲۵ بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد اتصال IOT (اینترنت اشیا) خواهیم داشت، اگر کسب و کار اپراتورها با یک مدل بیزینسی موفق گره بخورد، دولت ممانعت نکند و انجام کارها به دریافت مجوز موکول نشود این تکنولوژی می‌تواند توسعه یابد.
  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  شهر هوشمند
دومین روز همایش و نمایشگاه تهران هوشمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ورزشی
دومین روز همایش و نمایشگاه تهران هوشمند
ایرنا - تهران - هم زمان با برگزاری سومین همایش تهران هوشمند، نمایشگاه استارت آپی با حضور گروه های فعال این حوزه و با ارائه دستاوردها و ایده های نوین برگزار شد.سومین همایش تهران هوشمند میزبان ۵۰ تیم منتخب استارت‌آپی بود که در فضای رایگان به معرفی دستاورد ها و محصولات خود پرداختند. برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقات استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند، نشست تجربه فناوری و درس‌های استارتاپی، نشست مدیران کلان‌شهرها، سیتی‌تاک (City Talk)، کافه سرمایه و برپایی نمایشگاه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه بود.
  تهران  شهرداری تهران  استارتاپ  تهران هوشمند  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران  سرمایه گذاری داخلی
شناسایی ماهیت شهر، مهمترین عامل هوشمندسازی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ورزشی
شناسایی ماهیت شهر، مهمترین عامل هوشمندسازی
تهران - ایرنا- در رویداد دو روزه تهران هوشمند در کارگروه تخصصی «هوش مصنوعی در خدمت شهر» کارشناسان و متخصصان این حوزه شناسایی ماهیت شهر و علت وجود آن را مهمترین عامل هوشمندسازی موفق دانستند.
  هوش مصنوعی  تهران هوشمند  شهر هوشمند
پیشگو نه ما پیش‌بین هستیم
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ / اجتماعی
پیشگو نه ما پیش‌بین هستیم
چک‌کردن اپلیکیش‌‌های هواشناسی به عادت روزانه خیلی از صاحبان گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است و اگر هم کسی حوصله سر‌و‌کله زدن با اپلیکیشن‌ها و سایت‌های هواشناسی را نداشته باشد، حتما بخش هواشناسی اخبار را پیگیری می‌کند تا حال و هوای شهر را بداند.
رفع فیلتر تلگرام یا رایگان شدن اینترنت داخلی؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری
رفع فیلتر تلگرام یا رایگان شدن اینترنت داخلی؟
آذری جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند گفت: روز پنجشنبه برای مردم یک سورپرایز داریم.
  رویداد24  آذری جهرمی  وزیر ارتباطات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
بانک شهر بازوی توانمند شهرداری‏ها در ایجاد شهر هوشمند
معاون برنامه‏ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه این بانک همواره در راستای رفع مشکلات و معضلات شهرها گام‌های تاثیرگذاری برداشته است، گفت: مدیریت شهری هوشمند و نوآور نیاز امروز کلان‏شهرها است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‏عمومی بانک شهر، جواد عطاران با اشاره به برگزاری سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» افزود: معتقدیم تحقق شهر هوشمند در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان نقش مهمی دارد؛ زیرا ارائه خدمات ارزان، در دسترس و متنوع بر این بستر همواره برای شهروندان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. وی با تاکید برحمایت همه‏‏جانبه بانک شهر از شهرداری‏ها برای استفاده از فناوری‏های نوین در کلان‏شهرها ،گفت: این بانک به عنوان بانکی نوآور و محبوب شهروندان در شبکه بانکی می‏تواند مدیریت شهرها را در …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
ارتقای پروژه هوشمند‌سازی شهر با «پست پلاس»
شهر هوشمند شهری است که بیشترین میزان بازدهی را در حوزه زندگی شهری داشته باشد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
اعلام سورپرایز جهرمی در روز پنج‌شنبه
وزیر ارتباطات خبری را به‌صورت سورپرایز در روز پنج‌شنبه هفته جاری اعلام کرد. محمدجواد آذری‌جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به تفاهم‌نامه منعقد شده میان شهرداری و وزارت ارتباطات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه درباره استفاده از هوشمندسازی تهران برای تبدیل این شهر به شهری امن بود که ضرورت‌ها و الزاماتی برای اجرایی شدن آن وجود داشت که با کمک طرفین محقق شد. وی افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم، قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کارهای شهری به‌صورت الکترونیک اجرایی کنیم. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
حضور همراه اول در «تهران هوشمند»
سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با حضور همراه اول در بخش نمایشگاهی و نشست‌های تخصصی آن برگزار می‌شود. در مراسم افتتاحیه این همایش و نمایشگاه که توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از روز گذشته (دوشنبه) به مدت دو روز آغاز به کار کرده، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهردار تهران حضور دارند. اپراتور اول با هدف ارائه طرح‌ها و پروژه‌های هوشمندسازی و گسترش ارتباطات تجاری با سازمان‌های مرتبط در نمایشگاه جانبی این مراسم حضور داشته و پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین در حاشیه این رویداد، نمایشگاهی در فضایی بالغ‌بر ۱۵۰۰ مترمربع، با حضور شرکت‌های بزرگ تخصصی و سازمان‌هایی که در موضوعات مرتبط با شهر هوشمند خدمات و محصولی برای عرضه دارند، برگزار خواهد …
منطقه ۲ پایتخت پیشرو در حوزه هوشمند سازی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
منطقه ۲ پایتخت پیشرو در حوزه هوشمند سازی
شهردار منطقه ۲، گفت: منطقه ۲ به عنوان قطب استارت آپی شهر تهران و منطقه پیشرو در هوشمند سازی و ارائه خدمات نوین شهری از تمامی طرح های خلاقانه و نوآورانه در حوزه هوشمند سازی حمایت می کند.
  رسول کشت پور  شهرداری تهران  هوشمندسازی
ضرورت تعیین متولی هوشمندسازی برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
ضرورت تعیین متولی هوشمندسازی برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران، گفت: در دستگاه‌های دولتی و عمومی ما داده یک دارایی محسوب می‌شود و رویکرد غالب این است که حتی مبادله داده با سایر دستگاه‌ها باید به صرفه باشد.
  بهاره آروین  شهر هوشمند  شورای شهر تهران
نیاز تهران به شهر هوشمند بیشتر از شهرهای اروپایی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
نیاز تهران به شهر هوشمند بیشتر از شهرهای اروپایی است
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران، گفت: در گستره شهر تهران به خوبی می شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد.
  سید محمود میرلوحی  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
همشهری TV | سومین همایش تهران هوشمند برای آینده بهتر پایتخت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
همشهری TV | سومین همایش تهران هوشمند برای آینده بهتر پایتخت
سومین همایشگاه و نمایشگاه تهران هوشمند امروز با حضور و سخنرانی معاون علمی و فناوی ریاست جمهوری، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و رئیس شورای اسلامی شهر تهران کار خودش را آغاز کرد. محور اصلی این همایش و پنل‌های آن که تا فردا سه‌شنبه ادامه دارد. استفاده از مزیت‌های بستر فناوری برای فراهم کردن شرایط راحت‌تر و بهتر زندگی در کلانشهرها از جمله تهران است.
نوآوری جوان‌ها سنگ‌بنای شهر هوشمند است
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
نوآوری جوان‌ها سنگ‌بنای شهر هوشمند است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: شهرها در آینده جهان، نقشی فوق‌العاده دارند و شهرهای هوشمند، بستر و زیرساخت آموزشی آینده محسوب می‌شوند.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
وزیر ارتباطات: پنج‌شنبه برای مردم سورپرایز داریم
آذری جهرمی وزیر ارتباطات در سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند اظهار کرد: روز پنجشنبه برای مردم یک سورپرایز داریم.
عبور مدیریت هوشمند از لایه زیرساخت و تمرکز بر مشارکت بین دستگاهی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
عبور مدیریت هوشمند از لایه زیرساخت و تمرکز بر مشارکت بین دستگاهی
تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فعالیت‌های انجام شده در حوزه شهر هوشمند طی یک سال گذشته، نشان می دهد که ما در این زمینه شعار ندادیم و عمل کردیم. اکنون مدیریت هوشمند از لایه زیرساخت گذشته و به لایه مشارکت بین دستگاهی رسیده است و امسال باید تمرکزمان را بر توسعه مشارکت بین دستگاهی بگذاریم.
  محمدجواد آذری جهرمی  شهر هوشمند
شهر هوشمند سیستم عاملی برای سخت‌افزار شهرها است/شهرها پلتفورم‌های آینده آموزشی هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
شهر هوشمند سیستم عاملی برای سخت‌افزار شهرها است/شهرها پلتفورم‌های آینده آموزشی هستند
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، شهر هوشمند را نرم‌افزاری برای پیاده‌شدن بر روی سخت‌افزارهای شهرها معرفی کرد.
  تهران هوشمند  شهرداری تهران  سورنا ستاری  شهر هوشمند
از ۵ اپلیکیش شهری در افتتاحیه تهران هوشمند رونمایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
از ۵ اپلیکیش شهری در افتتاحیه تهران هوشمند رونمایی شد
تهران- ایرنا- در افتتاحیه سومین نمایشگاه و همایش تهران هوشمند از ۵ اپلیکیشن تهران من، دوچرخه، کیف پول شهروندی، بلیت هوشمند و املاک من با حضور وزیر ارتباطات، رییس شورای شهر و شهردار تهران رونمایی شد.
  شورای شهر  پیروز حناچی  شهر هوشمند  تهران هوشمند
امروز شهرداری صاحب شهر نیست
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
امروز شهرداری صاحب شهر نیست
شهر هوشمند این قدرت را به شهرداری خواهد داد که صاحب شهر باشد زیرا امروز شهرداری صاحب شهر نیست صاحب اتفاقاتی که در آن می افتد نیست و نظیر آن را در همین حوزه تاکسی‌های اینترنتی می بینیم.
ارائه لایحه در خصوص کسب و کارهای هوشمند به شورا
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
ارائه لایحه در خصوص کسب و کارهای هوشمند به شورا
شهردار تهران از ارائه لایحه در حوزه کسب و کارهای هوشمند به شورای شهر تهران خبر داد.
  پیروز حناچی  کسب و کار  شورای شهر تهران  شهرداری تهران  لایحه
اظهارات محسن هاشمی درباره اطلاعات صندوقچه‌ای؛ دولت داده‌ها را ارائه کند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
اظهارات محسن هاشمی درباره اطلاعات صندوقچه‌ای؛ دولت داده‌ها را ارائه کند
رئیس شورای شهر تهران گفت: از طرف اعضای شورا شهر می‌گویم که مدیریت هوشمند شهری جدا از یک تبلیغات و ژست است و نیاز به صحت و دقت و روزآمدی داده‌ها و صحت و سرعت نرم‌افزارها دارد.
واکنش ستاری در برابر مخالفان تاکسی‌های اینترنتی چه بود؟ | درآمدزایی از شهر هوشمند جای تراکم‌فروشی را بگیرد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
واکنش ستاری در برابر مخالفان تاکسی‌های اینترنتی چه بود؟ | درآمدزایی از شهر هوشمند جای تراکم‌فروشی را بگیرد
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: با حرکت جدی‌ که شهردار تهران در زمینه هوشمندسازی شهر شروع کرده است، مطمئنم اتفاقات خوبی در آینده می‌افتد چرا که تفاهمات خوبی با شهرداری تهران داریم.
مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هوشمندی و مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست نشود.
  محسن هاشمی  شهرداری  شورای شهر تهران  مدیریت شهری  شهر هوشمند
«سامانه هوشمند پارک» از هفته آینده وارد فاز اجرایی می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
«سامانه هوشمند پارک» از هفته آینده وارد فاز اجرایی می‌شود
ایلنا: سومین نمایشگاه و نشست تخصصی شهر هوشمند در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
  بخش خصوصی  برج میلاد  بلیط  حمل و نقل  فناوری اطلاعات و ارتباطات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
حمایت شرکت ملی مس از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی
اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس، در مراسم افتتاحیه همایش ملی ایمنی در صنایع معدنی گفت: از تمام دانشگاه‌ها و دانشجویان در هر سطحی که دارای ایده و خلاقیت جدید برای افزایش سطح ایمنی در معادن هستند قطعا حمایت مادی و معنوی خواهیم کرد.به گزارش مس‏پرس، سعدمحمدی در همایش ملی ایمنی، معدن و صنایع معدنی که 13 آذرماه در مجموعه فرهنگی هنری آزادی شهر سرچشمه آغاز به کار کرد، با تاکید بر این‌که در دنیا نوع نگاه برای ارتقای سطح ایمنی تغییر کرده و سیستم‌ها به‌صورت هوشمند کنترل رفتار ایمنی را ارزیابی می‌کنند، گفت: در حال حاضر، نشریات معتبر بین‌المللی مثل ISI مقالاتی را مورد پذیرش قرار می‌دهند که در درجه نخست الگویی برای افزایش ایمنی ارائه دهند و در درجه بعد راهکاری برای کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده داشته باشند.مدیرعامل …
پیشرفت های ایران در کنفراس شهر هوشمند در بخارست ارایه شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / علمی و آموزشی
پیشرفت های ایران در کنفراس شهر هوشمند در بخارست ارایه شد
بلگراد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی با حضور در کنفرانس بین المللی شهر هوشمند که در دانشگاه ملی علوم سیاسی  و امور اجرایی شهر بخارست پایتخت رومانی برگزار شد، پیشرفت های کشورمان را مطرح کرد.
فعالیت بروکرهای فناوری به عنوان بلد راه شرکت‌های دانش بنیان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
فعالیت بروکرهای فناوری به عنوان بلد راه شرکت‌های دانش بنیان
تهران- ایرنا- رییس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: بروکرهای فناور می‌توانند به عنوان امین و بلد راه در کنار شرکت‌های دانش بنیان حضور داشته باشند.
  میلاد صدرخانلو  شهر هوشمند
همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی در مشهد برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی در مشهد برگزار شد
مشهد- ایرنا- چهارمین همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی روز چهارشنبه با حضور جمعی از محققان و استادان دانشگاهی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
  مشهد  شرکت توانیر  اینترنت  شهر هوشمند  دانشگاه فردوسی مشهد  حسن غفوری فرد
محله محوری، فرصت استثنایی برای  فعالان شهر هوشمند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
محله محوری، فرصت استثنایی برای فعالان شهر هوشمند
معاون توسعه شهری شهرداری تهران به توسعه پروژه‌های محله محور در سال آینده اشاره کرد و گفت: این اتفاق، فرصت خوبی برای طرفداران و فعالان شهر هوشمند است.
این مدادها کتاب‌ها را برای کودکان زنده می‌کند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فرهنگی و هنری
این مدادها کتاب‌ها را برای کودکان زنده می‌کند
به تازگی کتاب‌هایی همراه با مدادهای هوشمند دیجیتال طراحی شده و در اختیار کودکان بیش از ۴۰۰ کودکستان شهر تالین استونی قرار گرفته که کودکان را به خواندن و ورق زدن کتاب‌ها علاقه‌مند کرده است.
راه‌اندازی سیستم هوشمند و شبانه‌روزی دوچرخه عمومی در مشهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
راه‌اندازی سیستم هوشمند و شبانه‌روزی دوچرخه عمومی در مشهد
رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در طرح جدید دوچرخه همگانی، شهروند با حداقل مدرک شناسایی، سپرده جزئی و از طریق اپلیکیشن که طراحی شده است، دوچرخه را تحویل می‌گیرد. سیستم دوچرخه‌ همگانی، شبانه‌روزی و هوشمند است.
  استانی-اجتماعی  دوچرخه سواری  شورای شهر مشهد  مشهد  مجتبی بهاروند
تاکید بر هوشمند سازی مصرف آب در پایتخت/خشک شدن پارک چیتگر به خاطر ۵۰۰ میلیون
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
تاکید بر هوشمند سازی مصرف آب در پایتخت/خشک شدن پارک چیتگر به خاطر ۵۰۰ میلیون
رئیس شورای شهر تهران گفت: باید مسئله آب را حل کنیم و برای این کار نیاز به هوشمند سازی مصرف آب در تهران داریم.
  محسن هاشمی  شورای شهر تهران  هوشمندسازی  فضای سبز
رویداد شهر هوشمند، جدی‌ترین فضا برای تبادل نظر و به روز شدن دانش است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فناوری
رویداد شهر هوشمند، جدی‌ترین فضا برای تبادل نظر و به روز شدن دانش است
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری در نشست خبری سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، با تشریح برنامه‌های این همایش و اهداف مدیریت شهری در این حوزه، اعلام کرد تبادل داده‌های شهری مهم‌ترین مسئله‌ای است که در نشست‌های تخصصی رویداد تهران هوشمند مدنظر قرار دارد.
  سازمان فاوا شهرداری  محمد فرجود  تهران هوشمند  شهر هوشمند
نخستین پارک هوشمند کودک کشور در سمنان راه‌اندازی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / علمی و آموزشی
نخستین پارک هوشمند کودک کشور در سمنان راه‌اندازی می‌شود
سمنان- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان گفت: نخستین پارک هوشمند کودک کشور در راستای شهر دوستدار کودک در سمنان راه‌اندازی می‌شود.
  شهرداری سمنان  اجتماعی  بازی رایانه ای  کودکی کودکان
هوشمندسازی 3 ایستگاه مترو تهران تا پایان سال
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
هوشمندسازی 3 ایستگاه مترو تهران تا پایان سال
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: تا پایان امسال، ایستگاه شهر هوشمند در سه نقطه شهر تهران ایجاد خواهد شد که نقطه اول آن در مترو ایستگاه تجریش خواهد بود.
اداره شهر با تمرکز بر تبادل داده‌های شهری
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فیلم
اداره شهر با تمرکز بر تبادل داده‌های شهری
«سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند» هجده و نوزده آذر امسال در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و در همین راستا مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری پایتخت می‌گوید برنامه تهران هوشمند برای حرکت به سمت شهر هوشمند طراحی شده است. چالش‌های اشتراک گذاری و تبادل داده‌های شهری، مدیریت هوشمند پسماند، مدیریت هوشمند ترافیک، هوش مصنوعی در خدمات شهری، سبک زندگی شهر هوشمند، نقش اینترنت اشیاء در شهرهای هوشمند و کاربردهای بلاک چین در شهر هوشمند از مهم‌ترین رویکردها است. اظهارات محمد فرجود را می‌بینید و می‌شنوید.
سمنان در جست‌وجوی استانداردهای شهر دوستدار کودک/ افتتاح اولین پارک هوشمند کودک تا دهه‌فجر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
سمنان در جست‌وجوی استانداردهای شهر دوستدار کودک/ افتتاح اولین پارک هوشمند کودک تا دهه‌فجر
معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان گفت: اولین پارک هوشمند کودک در سمنان با هدف دستیابی به استانداردهای شهر دوستدار کودک و افزایش مشارکت پذیری کودکان راه اندازی می شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  شهرداری سمنان
هوش مصنوعی راه‌حلی برای زباله
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
هوش مصنوعی راه‌حلی برای زباله
چند ماه پیش، منطقه‌ای در شهر پکن چین به روش جدیدی برای دور ریختن زباله‌های خود روی آورد. در این شیوه، قبل از آنکه فرد زباله‌های خود را در سطل‌ها و محفظه‌های مخصوص قرار دهد، چهره وی با سیستم‌های شناسایی چهره اسکن می‌شود تا هویت وی شناسایی شود. این سطل‌ زباله‌های هوشمند میزان تولید زباله توسط هر فرد را مشخص و ردیابی کرده و در صورت تولید زباله کمتر، جایزه‌ای را به افراد اختصاص می‌دهد که این جایزه می‌تواند پول نقد یا هر چیز دیگری باشد. البته این مساله با واکنش‌های زیادی در دیگر کشورهای جهان روبه‌رو شد و چین را به نقض حریم خصوصی و تجاوز به حقوق آنها متهم کردند.
تاکسی‌های پایتخت به زودی صاحب پروانه بهره برداری می‌شوند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
تاکسی‌های پایتخت به زودی صاحب پروانه بهره برداری می‌شوند
سرپرست معاونت فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از صدور پروانه بهره برداری تاکسی‌ها و تفکیک پروانه هوشمند تاکسیرانی از پروانه بهره برداری تاکسی خبر داد.
  تاکسی  شهر تهران  شهرداری تهران  سید علی محتشمی پور