دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
شورای عالی فضایی
درخواست دیدار با رئیس جمهور برای پرداخت غرامت به خانواده‎های قربانیان هواپیمای اوکراینی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / حجت‌الاسلام بهرامی / خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی / سازمان قضایی نیروهای مسلح / سقوط هواپیمای اوکراینی
درخواست دیدار با رئیس جمهور برای پرداخت غرامت به خانواده‎های قربانیان هواپیمای اوکراینی
به گزارش ایسنا، حجت‎الاسلام بهرامی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، به برگزاری نشستی با خانواده‎های قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته قوه قضاییه میزبان ۴۱ خانواده از قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی بودیم که در فضایی صریح و شفاف به بیان مسائل و دغدغه‎های خود پرداختند که البته با توضیحات مسئولان سازمان، بسیاری از نگرانی‎های این خانواده‎ها رفع و این جلسه منجر به ثبت ۸۱ شکایت خانواده‎های قربانیان برای رسیدگی به این حادثه شد.
دبیر ستاد برگزاری هفته جهانی فضا معرفی شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / هفته فضا / سازمان فضایی ایران / هفته جهانی فضا
دبیر ستاد برگزاری هفته جهانی فضا معرفی شد
دکتر سعید قربانی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای عالی فضایی به عنوان دبیر ستاد برگزاری هفته جهانی فضا در سال ۱۳۹۹ منصوب شد.
موافقت وزارت علوم با تبدیل وضعیت پژوهشگاه فضایی ایران
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / پژوهشگاه فضایی ایران / حسین صمیمی
موافقت وزارت علوم با تبدیل وضعیت پژوهشگاه فضایی ایران
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست تبدیل وضعیت پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت کرد.
نقشه راه توسعه ماهواره‌بر و ایستگاه‌های پرتاب بررسی شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ماهواره / پرتاب ماهواره / مرتضی براری / سازمان فضایی ایران / شورای عالی فضایی
نقشه راه توسعه ماهواره‌بر و ایستگاه‌های پرتاب بررسی شد
نقشه راه توسعه ماهواره‌بر و ایستگاه‌های پرتاب در جلسه کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی بررسی شد.
وضعیت‌سنجی فضایی استان‌های کشور آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / سازمان فضایی ایران / ماهواره‌های مکعبی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
وضعیت‌سنجی فضایی استان‌های کشور آغاز شد
تهران-ایرنا-مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای عالی فضایی گفت: سازمان فضای ایران بر اساس بندهای ۲ و ۸ و۹ فصل ۴ سند جامع هوافضای کشور، وضعیت‌سنجی فضایی استان‌های کشور را در دستور کار خود قرار داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
سپاه فضایی شد
تنها چندساعت از آغاز روزکاری سوم اردیبهشت‌ماه گذشته بود که پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خبری تیتر یک رسانه‌های جمعی را به خود اختصاص داد؛ «پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه» ارگان رسمی سپاه در این خبر با تاکید بر اینکه پرتاب این ماهواره «دستاوردی بزرگ و تحولی نوین در عرصه فضایی برای ایران اسلامی خواهد بود»، نوشت: «ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح چهارشنبه از ماهواره‌بر ۲ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.» پرتاب این ماهواره واکنش‌های بسیاری از مسوولان خرد و کلان …
رونق جهش تولید با ماهواره‌های ایرانی +فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / مقام معظم رهبری / دانشگاه ها / ارتباطات / دانشگاه امیرکبیر / سازمان فضایی کشور / معتمدی / وزارت ارتباطات / اتحادیه اروپا / اقتصاد مقاومتی / ارتباطات و فناوری اطلاعات
رونق جهش تولید با ماهواره‌های ایرانی +فیلم
ساخت ماهواره های ایرانی توسط دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در بهترین وضعیت قرار دارد و با توجه به بومی شدن علم فضا پایه، ایران در مسیر پیشرفت و جهش علم و فناوری و تولیدات داخلی است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
تشریح حواشی داروی فاوپیراویر و دلایل افزایش شمار مبتلایان
سخنگوی وزارت بهداشت درباره آغاز به کار مشاغل خصوصی از روز ۱۶ فروردین گفت: تمامی مشاغل باید تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند، به این صورت آغاز به کار مشاغلی که جزو موارد استثناء قرار نگرفته است ممنوع بوده و اگر کارفرمایی اقدام به بازگشایی محل کار کند متخلف است؛ چراکه مصوبات ستاد مقابله با کرونا عینا مانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و با متخلفین برخورد مقتضی صورت خواهد گرفت.به گزارش ایسنا،‌ کیانوش جهانپور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران، درخصوص روند تعیین قیمت و نظارت بر قیمت‌گذاری کالاها و تجهیزات پزشکی گفت: وزارت بهداشت این روزها اصلی‌ترین مشتری خرید اینگونه وسایل است و کار نظارت بر قیمت‌گذاری بر عهده نهادهای دیگر است. برخی از کالاها به خصوص در حوزه ملزومات پزشکی ممکن است شامل …
ماهواره پیام ۲ سال ۱۴۰۰ آماده می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / برنامه فضایی ایران / ماهواره پیام / ماهواره پیام دو
ماهواره پیام ۲ سال ۱۴۰۰ آماده می‌شود
سیدمصطفی صفوی عضو حقیقی شورای عالی فضایی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ساخت ماهواره پیام ۲ از پروژه‌های دو ساله دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، گفت: ساخت این ماهواره که توسط ۹۱ دانشمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کادر تخصصی ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ دانشجو مقاطع ارشد و دکترا انجام می‌شود در مدت زمان ۲ سال آماده خواهد شد. 
با دو فضایی شدن فرهنگ مواجهیم
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / شورای عالی انقلاب فرهنگی
با دو فضایی شدن فرهنگ مواجهیم
نشست مشترک سعیدرضا عاملی ـ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ـ و سید ابوالحسن فیروزآبادی ـ دبیر شورای عالی فضای مجازی ـ و هیات همراه روز چهارشنبه ۳۰ /۱۱ /۱۳۹۸ در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
ماهواره امیرکبیر توسط ۹۱ دانشمند ایرانی ساخته می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ماهواره امیرکبیر توسط ۹۱ دانشمند ایرانی ساخته می‌شود
عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: ساخت ماهواره‌ای از نوع سنجشی و با دقت یک متر توسط ۹۱ دانشمنددانشگاه صنعتی امیرکبیر در فاز نخست با کادر تخصصی ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ دانشجوی مقاطع ارشد و دکتری انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ائتلاف با اصولگرایان خودکشی سیاسی است
نائب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه راهبرد ما حضور در انتخابات است، گفت: علی‫رغم برخورد با چهره‌های اصلاح‫طلب حفظ هویت اصلاح‫طلبی یک ضرورت استبه گزارش ایلنا، سید عبدالواحد موسوی لاری با بیان اینکه از اواخر سال ۹۶ شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاحات حضور در انتخابات مجلس را در دستور کار خود قرار داد، اظهار کرد: انگیزه بالایی برای حضور در انتخابات وجود داشت و در تمام اسناد جلسات این موضوع ثبت شده است. با همین رویکرد از اصلاح‫طلبان دعوت به ثبت نام شد گرچه با توجه به فضای موجود، انگیزه کاندیداتوری تا حدودی میان اصلاح‫طلبان از بین رفت.این فعال سیاسی اصلاح‫طلب با تاکید بر اینکه راهبرد کلی اصلاحات، حضور در پای صندوق رای به عنوان یک اصل است، تصریح کرد: جریان اصلاحات در قالب یک …
ماهواره بر سیمرغ ماهواره «ظفر» را به فضا پرتاب کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ماهواره بر سیمرغ / ماهواره ظفر
ماهواره بر سیمرغ ماهواره «ظفر» را به فضا پرتاب کرد
 به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، طرح پایگاه فضایی حضرت امام خمینی (ره) که کار ساخت آن از چند سال پیش و بر اساس مصوبه شورای عالی فضایی کشور آغاز شد، ​توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران اجرا و تکمیل شده است.
حداقل‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
حداقل‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان
الهام برخوردارکمتر از بیست روز به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، با این حال اصلاح‌طلبان همچنان مشخص نیست که چگونه و با چه رویکردی قرار است در انتخابات شرکت کنند؟ تایید صلاحیت‌هایی که در وقت اضافه از سوی شورای نگهبان در روزهای گذشته صورت گرفت این احتمال را بیشتر کرد که اصلاح‌طلبان لااقل در برخی حوزه‌ها بتوانند لیست معرفی کنند. این را اگر در کنار خبرهایی مبنی بر تایید برخی نامزدها در روزهای آینده بگذاریم امید به معرفی لیست انتخاباتی بیشتر می‌شود. در همین رابطه روز گذشته سیدحسن رسولی، رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان، در پنجمین جلسه شورای مرکزی ستاد انتخابات شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان که با حضور اعضای شورا برگزار شد، گفت: مطابق با گزارش ستاد …
انتقاد از ورود بدون اجازه به صفحه شخصی کاربران اینستاگرام و توییتر
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / دبیر شورای عالی فضای مجازی
انتقاد از ورود بدون اجازه به صفحه شخصی کاربران اینستاگرام و توییتر
دبیر شورای عالی فضای مجازی با انتقاد از حذف محتوای احساسی مردم نسبت به سردار سلیمانی گفت: فیلتر و عدم اجازه نصب برنامه در سکوهای نرم‌افزاری پیش‌تر اتفاق افتاده بود اما ورود به صفحه شخصی و حذف برنامه برروی موبایل افراد بدون اجازه صاحبان آن‌ها و مسدودسازی ده‌ها هزار صفحه در اینستاگرام و توئیتر در دنیا اتفاق نیفتاده بود و باید در چنین فضایی محتوای بومی و سکوهای مناسب برای اشاعه آنها در جهان داشته باشیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
در رسیدگی به پرونده سقوط هواپیما، عدالت اجرا خواهد شد
رئیس قوه قضائیه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مصداق «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم» دانست و با بیان اینکه جامعه و مردم عزیز ما در جریان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی قدردان شفافیت و خضوع فرزندان خود در سپاه هستند، تاکید کرد که به هیچ عنوان اجازه موج سواری و سوءاستفاده عده‌ای معدود از خون قربانیان این حادثه را نخواهیم داد.به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه سقوط پرواز ۷۵۲ تهران – کی‌یف را اتفاقی ناگوار و غم‌انگیز دانست و با بیان اینکه حقیقتا غم بزرگی بر دل همه مردم و مسئولان نشست، خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد مهم این حادثه، مسئله حقوقی آن است که باید دنبال شود لذا همه مردم عزیز مطمئن باشند که تمامی حقوق مادی و معنوی جان‌باختگان و خانواده‌های این عزیزان، به صورت کامل استیفا …
روایت تازه ضرغامی از حوادث پس از انتخابات 88
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
روایت تازه ضرغامی از حوادث پس از انتخابات 88
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: باید فضایی ایجاد کنیم که فضای قرائت اصلی نظام با قرائت مردم نزدیک شود، فاصله زیاد خطرناک بوده و انقلاب و رهبری بدون مردم فایده‌ای برای جامعه ندارد؛ هم مسئولان باید با مردمی بودن فاصله را کم کنند و هم اصحاب رسانه.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سعیدرضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / ایران و روسیه
روابط بین‌الملل از دو فضایی شدن جهان تأثیر گرفته/حمایت ازگسترش همکاری دانشگاه‌های ایران و روسیه
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازدید با رئیس دانشگاه روابط بین‌الملل میگیموچ از آمادگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای زمینه‌سازی و حمایت از گسترش همکاری‌ها بین دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو و دانشگاه‌های ایران و از جمله فعال‌تر شدن تفاهم‌نامه این دانشگاه با دانشگاه تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
روابط عمومی هلال احمر: استعفای پیوندی تقدیم رئیس جمهور شد
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گفت: رئیس جمعیت هلال احمر برای حفظ سرمایه اجتماعی این نهاد و ایجاد فضایی مناسب تر برای کار موثر، استعفای خود را به رییس جمهور تقدیم کرده است. درصورت پذیرش ایشان، ادامه مسیر قانونی از سوی شورای عالی هلال احمر دنبال خواهد شد.
۱۳۹۸-۰۹-۰۲
لطمه وزرای ناهمسو به رئیس جمهور
طرح دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین و تصویب این موضوع در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سبب شد تا اعتراضات زیادی در جامعه شکل گیرد و مردم به‌رغم تأکید مسئولان بر کنترل گرانی دیگر کالاها، نگران آینده باشند. به‌طور حتم ریشه این بی‌اعتمادی به دولت صرفاً به مسأله افزایش قیمت بنزین بازنمی‌گردد و باید دید چرا چنین فضایی در کشور ایجاد شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جایزه مصطفی (ص) / سید سعیدرضا عاملی
شکل‌گیری شبکه‌های ارتباطی دو فضایی میان دانشمندان مسلمان نیاز است
تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید شبکه ارتباطی بین دانشمندان جهان اسلام شکل بگیرد، گفت: ما نیازمند شبکه‌های ارتباطی دو فضایی میان دانشمندان مسلمان هستیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از رویکرد حمایتی در خصوص پوشش بیمه‏ای زائران اربعین:
پرداخت خسارات زیان‏دیدگان اجتماع بزرگ اربعین بیش از حق بیمه‏های دریافتی استمسائل مرتبط با پوشش بیمه‏ای راهپیمایان شریف اربعین در ظرف محدود اصول بیمه‏ای و مناسبات مالی بین بیمه‏گر و بیمه‏گذار نمی‏گنجد و صنعت بیمه در روزهای اخیر خساراتی را پرداخت کرده که از میزان حق بیمه دریافتی بالاتر است.به گزارش اداره‏کل روابط‏عمومی و امور بین‏الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با ابراز قدردانی از تلاش‏های صورت گرفته در عرصه‏‏های گوناگون خدمات‏رسانی صنعت بیمه به زائران کربلای معلی، ضمن اعلام این خبر افزود: تعهد فراتر از قواعد بیمه‏ای و اصول ریسک‏پذیری برای برقراری آرامش در بین شرکت‏‏کنندگان  یکی از گسترده‏‏‏ترین رویدادهای سالانه جهان اسلام از توان بالای تخصصی، فنی و همچنین مسئولیت‏پذیری اجتماعی صنعت بیمه کشور …
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / وزیر علوم / هفته جهانی فضا / شورای عالی فضایی
قول وزیر علوم برای درخواست از رییس‌جمهور جهت برگزاری جلسات شورای عالی فضایی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری از این که توانمندی‌های ایجاد شده در حوزه هوا فضا باید مورد استفاده قرار گیرد، گفت: برگزاری جلسات شورای عالی فضایی را از رئیس‌جمهور درخواست خواهم کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
دخالت رسانه‌ها در موضوع مالیات پزشکان ممنوع!
اعضای شورای عالی نظام پزشکی بر حل مشکلات مالیاتی جامعه پزشکی به دور از دخالت‌های رسانه‌ای تاکیدو اعلام کردند این موضوع باید در فضایی کارشناسی، بدون تنش، تهدید و یا عبارت‌های نامتناسب و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور بررسی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / مرتضی براری / ماهواره / زلزله
راه‌اندازی مجدد پروژه ماهواره‌ای «آیات»
تهران-ایرنا- ماهواره آیات، یکی از پروژه‌های کلان ملی است که در عتف (دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری) و با محوریت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی تعریف و تصویب شد اما این پروژه به دلایل منابع بودجه به مرحله نهایی نرسید. رئیس سازمان فضایی ایران از رایزنی برای راه‌اندازی مجدد پروژه آیات خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / سایوز / ربات / روسیه
ناو کیهانی سایوز ام.اس-14 به سرنشینی یک ربات به فضا می‌رود
به گزارش تارنمای شرکت موشکی و فضایی انرگیا، شورای عالی طراحان این شرکت مجوز پرتاب ناو کیهانی سایوز ام.اس-14 را به سرنشینی آدمک موسوم به "فدور" به عنوان اولین فضانورد رباتی صادر کرد. این پرتاب باید روز 22 اوت انجام شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی: مصوبه مجلس درموضوع قانون نظام آموزش‎های مهارتی گام مهمی در اشتغال جوانان است+تصاویر
شفقنا- دبیر شورای عالی اشتغال کشور با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی، نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی دیدار کرد. به گزارش شفقنا، دکتر سپهری در این دیدار که در فضایی صمیمی انجام شد، گزارشی از عملکرد شورای عالی اشتغال و طرح‎های پیش رو ارائه کرد و موارد و مسائل پیرامونی آن را تبیین نمود. دبیر شورای عالی اشتغال، […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
قانون ملی فضا در حال تدوین است
تهران- ایرنا- ناظرمجلس در شورای عالی فضایی کشور با اشاره به اینکه یکی از کمبودهای مهم کشور در حوزه فضایی عدم وجود قانون ملی فضا است، گفت: این قانون ملی در حال تدوین بوده و بسیاری از کارهای مربوط به آن نیز انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
برخی به دلیل رد صلاحیت‌ها حاضر به شرکت در انتخابات نیستند
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در دور جدید رایزنی‌ها با شورای نگهبان تاکنون یک جلسه با سخنگوی شورا داشته است، گفت: اگر افراطیون دو طرف بگذارند تلاش داریم فضای تعاملی و تفاهم ملی ایجاد کنیم. به گزارش ایلنا، محسن رهامی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به اینکه فقط کسانی که قانونا حق ورود به صحنه انتخابات و نمایندگی مجلس را ندارند باید رد صلاحیت شوند، گفت: در دور پیشین مجلس نتوانستیم تایید صلاحیت تعداد زیادی از دوستان اصلاح‌طلب را که واقعا مشکل قانونی نداشتند، بگیریم. وی با اشاره به سخن رهبری در جلسه گفت: رهبری تاکید کردند که اصلاح‌طلبان را حامی نظام می‌دانم و فرقی بین نیروهای وفادار به قانون اساسی، امام و نظام از این حیث قائل نیستم. نماینده اسبق مجلس با بیان اینکه …
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طرح ایجاد مرکز جامع مدیریت مخاطرات کشور بررسی شد
طرح ایجاد مرکز جامع مدیریت مخاطرات کشور در کارگروه سنجش از دور شورای عالی فضایی بررسی شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
سامانه ملی هشدار سیل در ایران راه اندازی می‌شود
همشهری آنلاین: رئیس کارگروه تخصصی مدیریت بلایا در شورای عالی فضایی از ارائه طرح راه اندازی سامانه ملی هشدار سیل در کشور به عنوان یک اولویت ضروری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ناکارایی ابزارهای نوین متاثر از چند نرخی بودن ارز
عضو سابق شورای عالی بورس با اشاره به ورود ابزارهای متنوع در این مدت تصریح کرد: ابزارها در جهت کمک به وضعیت موجود و اصلاح آن هستند و در فضایی که بنیان‌های اقتصادی بر نظام چند نرخی ارز حاکم است، نمی‌توانند کارایی لازم را داشته باشند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
عاملی: سواد اینترنتی فضایی برای تبدیل تهدید به فرصت است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سواد اینترنتی فضایی برای تبدیل تهدید به فرصت و توانمند‌سازی علمی و تحلیلی جامعه است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •