شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
صیفی جات
دزفول، قطب تولید انواع سبزی و صیفی جات
صدا و سیما / ۴ روز قبل / فیلم
دزفول، قطب تولید انواع سبزی و صیفی جات
تولید بیش از یک میلیون تن انواع سبزی و صیفی جات از سطح ۲۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، دزفول را به قطب تولید این محصولات در هر ۴ فصل سال تبدیل کرده است.
سیل سیستان و بلوچستان مردم را خانه خراب کرد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
سیل سیستان و بلوچستان مردم را خانه خراب کرد
در دو روز گذشته بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های فصلی در شهر‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان، ادامه زندگی برای مردم را غیرممکن کرده است. جاری شدن سیل و آب گرفتگی شدید در روستا‌ها و شهر‌ها به ویژه شهرهایی، چون سرباز، دلگان، نیک شهر و خاش که میزان بالاتری از بارش را داشته اند، خسارات زیادی وارد کرده است. محمد ابراهیم رودینی کارشناس محیط زیست در سیستان و بلوچستان در گفتگو با دیدارنیوز به وخامت اوضاع و آب گرفتگی شدید شهر‌ها و روستا‌های سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت:نزدیک به ۱۳ شهرستان در حال حاضر درگیر سیل اند، مدارس در بسیاری از شهرستان‌ها به دلیل قطع راه‌های ارتباطی و آب گرفتگی مدارس، تعطیل شده، صد‌ها نفر گرفتار و تعدادی مفقود شده اند و جنازه یک جوان که هویتش معلوم نیست در سرباز پیدا شده …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
کاهش قیمت گوجه‌فرنگی از ۲۵ آذر
سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور از کاهش قیمت گوجه‌فرنگی از ۲۵ آذر خبر داد و در مورد تنظیم بازار شب عید گفت: تاکنون 23 هزار و 500 تن سیب درختی و 30 هزار تن پرتقال ذخیره‌سازی شده است. محمدرضا کلامی گفت: برخی از محصولات مثل گوجه‌فرنگی در یک مقطع زمانی صرفا در یک استان قابل برداشت است که این امر موجب برهم زدن عرضه و تقاضا و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد. وی ادامه داد: از 25 آذر محصولات گلخانه‌ای سایر استان‌ها به بازار عرضه خواهد شد و شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.کلامی درخصوص تدابیر ستاد به منظور مدیریت انبار گوجه و توزیع در هنگام نیاز بازار گفت: متاسفانه برخی از صیفی جات مثل گوجه قابلیت نگهداری در سردخانه‌ها را ندارد و محصول باید بلافاصله فرآوری شده و به رب تبدیل شود.
طرز تهیه خورش کدو مسما
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / فیلم
طرز تهیه خورش کدو مسما
«کدو مسما به انگلیسی / Straightneck squash» گونه ای از خانواده کدوها می باشد که مصرف خوراکی داشته و گاه ارتفاع آن تا یک متر نیز می رسد. کدو مسما یک کدو به رنگ زرد و گوشت داخلی آن سفیدرنگ میباشد. کدو از جمله صیفی جات خوش طعم است که در خورش های مختلفی استفاده می شود. کدوی زرد یکی از واریته های کدو خورشتی می باشد که طعمی شیرین تر و ظاهری بسیار زیباتر از کدو سبز دارد. اکنون طرز تهیه خورش کدو مسما که پایه‌ اصلی‌اش همین کدو است را فرامی‌گیرید.
نقش پررنگ زنان روستایی در تولید و فروش سبزی و صیفی  
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
نقش پررنگ زنان روستایی در تولید و فروش سبزی و صیفی  
مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: بخش عمده کار تولیدی و فروش سبزی و صیفی جات این شهرستان بر عهده زنان روستایی است.
  استانی-شهرستانها  سبزیکاری
تورم فزاینده و گرانی افسار گسیخته مواد غذایی کابوس مردم پاکستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بین‌المللی
تورم فزاینده و گرانی افسار گسیخته مواد غذایی کابوس مردم پاکستان
اسلام آباد - ایرنا - پاکستانی ها که در ماه های گذشته برای چندمین بار شاهد افزایش غیرعادی قیمت کالای اساسی، نرخ سوخت و روند صعودی تورم بوده اند ، در روزهای اخیر گرانی افسار گسیخته مواد غذایی به ویژه در بازار سبزی و صیفی جات مانند گوجه فرنگی به کابوسی برای آنها تبدیل شده است.
  پاکستان  تورم  ایران
سالی ۲۰ هزار دانشجوی دکتری می‌پذیریم/فقط ۳ هزار نفر جذب می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / علمی و آموزشی
سالی ۲۰ هزار دانشجوی دکتری می‌پذیریم/فقط ۳ هزار نفر جذب می‌شوند
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت محققین پژوهشگاهی کشور برای تولید داخلی بذرهای سبزی و صیفی گفت: به عنوان نمونه سالی ۱۲۰ میلیون یورو بذر خیار و گوجه و دیگر صیفی جات این چنینی وارد کشور می کنیم.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / اقتصادی
میوه| قیمت روز بازار
شفقنا اقتصادی_ هر کیلو پیاز سیب زمینی با مبلغ ۲ هزار و ۷۵۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:  قیمت روز صیفی جات در بازار تره بار به شرح زیر است: آخرین قیمت اقلام اساسی را ببینید.    
نرخ رسمی انواع میوه‌های پاییزی اعلام شد/ قیمت لیموترش به کیلویی ۱۵ هزارتومان رسید
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
نرخ رسمی انواع میوه‌های پاییزی اعلام شد/ قیمت لیموترش به کیلویی ۱۵ هزارتومان رسید
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به ثبات نسبی انواع میوه و صیفی جات در بازار گفت: در ایام اربعین قیمت میوه افزایش نخواهد داشت.
  گوجه فرنگی  اسدالله کارگر  سیب زمینی  اربعین  اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران  لیمو ترش  میوه