جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
ظرفیت پذیرش
تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به پذیرش حضوری دانشجو هستند/ادامه تعطیلی سلف‌ دانشگاه‌ها
۳ روز قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / بازگشایی دانشگاه ها و مدارس / بازگشایی خوابگاه های دانشجویی / دانشگاه‌های علوم پزشکی
تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به پذیرش حضوری دانشجو هستند/ادامه تعطیلی سلف‌ دانشگاه‌ها
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به پذیرش حضوری دانشجویان از ۱۷ خرداد هستند، گفت: دانشگاه‌ها می توانند براساس شرایط، امکانات و وضعیت شیوع کرونا در منطقه خود در خصوص نحوه ک ظرفیت پذیرش دانشجویان تصمیم‌گیری کنند اما تمامی دانشگاه‌ها ملزم هستند حداقل پذیرش دانشجویان را از ۱۷ خرداد داشته باشند.
۳ روز قبل
آغاز فعالیت رستوران‌ها مشروط بر استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت
رئیس اتحادیه رستوران‌داران از آغاز فعالیت رستوران‌ها بعد از عید سعید فطر خبر داد و گفت: این اتفاق مشروط بر استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت پذیرش مشتریان است.به گزارش ایلنا، علی‌اصغر میرابراهیمی با اعلام خبر بازگشایی رستوران‌ها بعد از عید سعید فطر گفت: تمامی رستوران‌هایی که از وزارت بهداشت کد رهگیری دریافت کرده‌اند، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند. توجه شود که فعالیت این رستوران‌ها مشروط بر استفاده از 50 درصدی از ظرفیت پذیرش مشتریان و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی در مشتریان است. همچنین آشپزها و تمامی کارکنان ملزم به استفاده از دستکش، ماسک و سفره‌های یک بار مصرف در میزهای سرو بوده و ظروف مورد استفاده نیز باید به طور مرتب شستشو و ضد‌عفونی شود.
آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش در کنکور ۹۹/ شرایط متفاوت امسال دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کنکور 99 / سازمان سنجش / دکتر ابراهیم خدایی / دانشگاه های ایران / ظرفیت پذیرش
آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش در کنکور ۹۹/ شرایط متفاوت امسال دانشگاه‌ها
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: میزان ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۹۹ تغییر چندانی نسبت به سال گذشته ندارد اما با سال ۹۸ متفاوت است.
مرکز دفع و بازیافت پسماند زباله آرادکوه - کهریزک
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
مرکز دفع و بازیافت پسماند زباله آرادکوه - کهریزک
مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه از تأسیسات دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران است که در بخش کهریزک شهرستان ری استان تهران واقع شده‌است. مجتمع آرادکوه در کیلومتر ۲۳ جاده قدیم تهران-قم و در جنوب کهریزک واقع شده‌است. این مرکز روزانه به‌طور متوسط ۸۰۰۰ تن انواع پسماندهای مختلف از منابع مختلف تولید همچون مناطق ۲۲ گانه، شهرک و شهرهای اطراف، مراکز بهداشتی و درمانی، لجن و … جهت امحا و دفع به این مرکز ارسال می‌شود. تأسیسات مختلفی در خصوص دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند که از آن جمله می‌توان به واحدهای پردازش، سایت هوادهی تولید کمپوست، واحدهای پالایش کمپوست، سامانه ریجکت‌سوز و واحد تصفیه‌خانه شیرآبه اشاره کرد. از مرکز بازیافت زباله آرادکوه به عنوان یکی از معضلات …
ویروس خودخواهی و منفعت‌طلبی خطرناک‌تر از کرونا / انصاف و منطق؛ گمشده فوتبال ایران لای حرص پول و جام
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ویروس خودخواهی و منفعت‌طلبی خطرناک‌تر از کرونا / انصاف و منطق؛ گمشده فوتبال ایران لای حرص پول و جام
۲۹خرداد تاریخ ازسرگیری لیگ برتر فوتبال در ایران اعلام شده است، اما اگر ظرفیت پذیرش تصمیم عقلانی نزد باشگاه‌های داخلی وجود داشت، لیگ زیان ده و ورشکسته ما که نه حق پخش دارد و نه درآمد بلیت فروشی ، باید با تعیین قهرمان و تیم‌های سقوط کننده پایان می‌یافت؛ اما اینجا برخلاف هلند و بلژیک و فرانسه و اسکاتلند ، ویروس انگ و افترا خطرناک تر از ویروس کرونا است
بیمارستان سینا کوت عبدالله در روزهای بحرانی کرونا - خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
بیمارستان سینا کوت عبدالله در روزهای بحرانی کرونا - خوزستان
در حالی که برخی از استان های کشور شاهد روند نزولی شیوع کرونا هستند، اما در خوزستان آمار مبتلایان به این ویروس روز به روز در حال افزایش است. بیمارستان سینای کوت عبدالله در شهرستان کارون به عنوان تنها بیمارستان این شهر، روزانه در حال پذیرش بیماران مبتلا به کرونا است که ظرفیت آن هنوز تکمیل نشده است اما در این زمینه و با توجه روند بالای ابتلا به این ویروس مسولان از مردم خواسته اند تا پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.
اختصاص ۱۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی اهواز به بخش دولتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اختصاص ۱۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی اهواز به بخش دولتی
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی اهواز به پذیرش بیماران غیرکرونایی بیمارستان‌های دولتی اختصاص یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
۲۱‌هزار بسته بهداشتی میان بیماران صعب‌العلاج توزیع می‌شود
[شهروند] بیماری کرونا که از بهمن ماه ‌سال گذشته وارد ایران شده،  بارها روند صعودی و نزولی را به خود دیده است. اگرچه این روند در چند هفته گذشته در بسیاری از استان‌های کشور سیر نزولی را تجربه کرده،‌ اما در روزهای گذشته در خوزستان با وجود تلاش‌ شبانه‌روزی مدافعان سلامت شیب صعودی داشته است. اتفاقی که مسئولان را بر اعمال محدودیت برای فعالیت اصناف و ادارات این استان واداشته است. در این بین جمعیت هلال‌احمر خوزستان نیز در کنار دیگر نهادهای اجرایی تمام قد برای مبارزه با این ویروس ایستاده است. محور فعالیت‌های این سازمان مردم‌نهاد را می‌توان در سه بخش آموزش، پاسخگویی و توانمندسازی تعریف کرد. موضوعی که علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان نیز …
انتقال بیماران اعصاب و روان بیمارستان سینا برای ایجاد ظرفیت پذیرش مبتلایان کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
انتقال بیماران اعصاب و روان بیمارستان سینا برای ایجاد ظرفیت پذیرش مبتلایان کرونا
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از انتقال ۵۳ بیمار از بخش اعصاب و روان بیمارستان سینا به بیمارستان گلستان اهواز، به منظور ایجاد ظرفیت تخت خالی در بیمارستان سینا برای بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
جزئیات پذیرش دانشجوی استعداد درخشان در دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / سید حسین حسینی / دانشگاه تهران
جزئیات پذیرش دانشجوی استعداد درخشان در دانشگاه تهران
مهر نوشت: معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به ظرفیت این دانشگاه برای پذیرش استعداد درخشان گفت: با توجه به سختگیری در پذیرش این دانشجویان، سال گذشته کمتر از ظرفیت، دانشجو پذیرفتیم.
تصاویر: زنگ خطر کرونا در بیمارستان رازی اهواز
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تصاویر: زنگ خطر کرونا در بیمارستان رازی اهواز
در حالی که برخی از استان های کشور شاهد روند نزولی شیوع کرونا هستند اما در خوزستان آمار مبتلایان به این ویروس روز به روز در حال افزایش است. روند صعودی شیوع کرونا در خوزستان به شکلی است که بر اساس گفته رییس بیمارستان رازی از هر دو مراجعه کننده به بیمارستان یک نفر باید بستری شود. بیمارستان رازی اهواز اولین مرکز پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان است که ظرفیت آن هنوز تکمیل نشده است اما در این زمینه و با توجه روند بالای ابتلا به این ویروس مسولان از مردم خواسته اند تا پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند. در حال حاضر به جز بیمارستان رازی اهواز، بیمارستان های آیت الله طالقانی (سوانح سوختگی قدیم)، سلامت، میلاد، تامین اجتماعی، بقایی ۲ در اهواز و بیمارستان سینا در شهرستان کارون در حال پذیرش بیماران …
ویدئو / وضعیت بیمارستان رازی اهواز در روزهای شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه خوزستان
ویدئو / وضعیت بیمارستان رازی اهواز در روزهای شیوع کرونا
با وجود اینکه نرخ شیوع ویروس کرونا در برخی از استان های کشور روندی نزولی پیدا کرده است، در خوزستان آمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش است. طبق گفته مقامات این استان، از هر دو بیمار مبتلا به کرونا که به بیمارستان مراجعه می‌کند، یک نفر باید بستری شود. بیمارستان رازی اهواز اولین مرکز پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان است که هنوز ظرفیت آن تکمیل نشده است.با توجه به روند صعودی ابتلا به بیماری، مسئولان این بیمارستان از مردم خواسته‌اند که به پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند.
جزئیات پروتکل بازگشایی مساجد در شب‌های قدر
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کرونا / شب قدر
جزئیات پروتکل بازگشایی مساجد در شب‌های قدر
اولاً اینکه این شب‌های قدر در فضای باز و با ظرفیت محدود برگزار شود، حداقل فاصله اطراف هر فرد باید یک متر باشد و سجاده و مهر و قرآن باید توسط خود فرد آورده شود و مردم از ماسک و دستکش استفاده کنند. اگر فضا سربسته باشد، حداکثر باید یک چهارم ظرفیت مساجد و حسینیه‌ها افراد را پذیرش کنند؛ یعنی مثلاً اگر یک مسجد یا حسینیه ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد حداکثر باید ۵۰ نفر در آن مکان حضور یابند و حداکثر ساعاتی که مردم می‌توانند در این مراسم حضور یابند ۲ ساعت خواهد بود.
جزییات تکمیل ظرفیت کنکور ۹۸ برای ۲ دانشگاه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / آزمون سراسری / دانشگاه فرهنگیان / تکمیل ظرفیت / کنکور۹۸
جزییات تکمیل ظرفیت کنکور ۹۸ برای ۲ دانشگاه
تهران-ایرنا- شرایط پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۸ اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
بستری 473 بیمار در بخش‌های عادی و ویژه
[شهروند] رئیس بیمارستان نورافشار با تشریح خدمات بیمارستان نورافشار به بیماران مبتلا به کرونا از اول اسفند ۹۸ گذشته تا آخر فروردین ۹۹ اعلام کرد: «در این مدت 473 بیمار در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان بستری شدند.» دکتر مجید نوری با اشاره به فعالیت بیمارستان نورافشار از اول اسفندماه سال گذشته تا سی‌ویکم فروردین سال جاری گفت: «با توجه به شیوع کرونا در کشور بیمارستان نورافشار با وجود 2 بخش آی‌سی‌یو مجموعا با 20 تخت نسبت به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اقدام کرده است.» او با اشاره به تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان نور افشار پذیرش شده‌اند، تأکید کرد: «در 75 روز گذشته هزارو773 بیمار مبتلا به کرونا با مراجعه به بیمارستان پذیرش شده‌اند …
ظرفیت پذیرش آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / آزمون کاردانی به کارشناسی / سازمان سنجش
ظرفیت پذیرش آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش آزمون کاردانی به کارشناسی را بیش از ۲۲۶ هزار داوطلب عنوان کرد و گفت: تاکنون ۸ هزار و ۲۰۳ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نیاز اصلاح‌طلبان
به هوا؛ یا آب شوند و به زمین بروند باز هم این نیاز باید از طریق مجموعه‌ای دیگر پاسخ داده شود، در غیر این صورت کل جامعه دچار بحران سیاسی و فقدان راه‌حل خواهد شد. به همین علت تا هنگامی که یک ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند اصلاحات است، هیچ‌گاه پرچم اصلاح‌طلبی بر زمین نخواهد ماند. به میزانی که این نیاز شدیدتر باشد، حتما کسانی پیدا خواهند شد که این پرچم را بردارند. بنابراین با وجود مدیریت موجود از سوی اصولگرایان، خواه‌ناخواه تقاضا برای اصلاحات بیشتر و بیشتر می‌شود.  آیا اصولگرایان موجود قادر به برداشتن این پرچم هستند؟ اگر کسانی از میان آنان پیدا شوند و صادقانه چنین پرچمی را بردارند و به دوش بکشند حتما خیلی‌ از مردم از آنان حمایت خواهند کرد ولی تا رسیدن …
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / آزمون دکتری / پذیرش بدون آزمون / دانشگاه تهران
آغاز ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران+اعلام جزئیات
به گزارش ایسنا، دانشگاه تهران اعلام کرد که در راستای اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری و به استناد آئین‌نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه، از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیم سال آخر مقطع کارشناسی ارشد با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در کلیه رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری از طریق آزمون نیمه متمرکز به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه دانشجو می‌پذیرد.
تقابل کرونا و اقتصاد/ آیا وقت خوبی برای حذف صفر از ریال است؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / حذف صفر از پول / حذف صفر از پول ملی
تقابل کرونا و اقتصاد/ آیا وقت خوبی برای حذف صفر از ریال است؟
از سال ۹۷ طرح حذف چهار صفر از پول ملی بار دیگر برای چندمین بار در دهه‌های گذشته بر روی میز دولت قرار گرفت. طرحی که سالهاست با وجود علاقه دولت‌ها در ادوار مختلف عملیاتی نشده، این بار قرار است طی دو سال اجرایی شود. سوال اینجاست که آیا اقتصاد کرونا زده و تحریم شده ایران ظرفیت پذیرش این اقدام را دارد؟
دانشگاه تهران مازاد بر ظرفیت دانشجوی دکتری می‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / دانشگاه تهران / دانشجوی دکتری
دانشگاه تهران مازاد بر ظرفیت دانشجوی دکتری می‌پذیرد
تهران- ایرنا- دانشگاه تهران در تمامی رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری از طریق آزمون نیمه متمرکز و به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه دانشجو می‌پذیرد.
سرخابی‌ها مردادماه وارد بورس می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
سرخابی‌ها مردادماه وارد بورس می‌شوند
رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد، گفت: امیدواریم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها وارد بازار بورس شده و پذیرش آن‌ها انجام گیرد.
آخرین مهلت ویرایش اطلاعات دارندگان سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / سهام عدالت / سازمان خصوصی‌سازی / بازار بورس / بورس
آخرین مهلت ویرایش اطلاعات دارندگان سهام عدالت
صالح با بیان اینکه واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد، گفت: امیدواریم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد .
سازمان خصوصی سازی: امیدواریم پرسپولیس و استقلال مردادماه وارد بورس شوند / قیمت‌گذاری دو باشگاه در تابستان انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
سازمان خصوصی سازی: امیدواریم پرسپولیس و استقلال مردادماه وارد بورس شوند / قیمت‌گذاری دو باشگاه در تابستان انجام می‌شود
رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد، گفت: امیدواریم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد.
فراخوان پذیرش طلبه در موسسه آموزش حوزوی قاسم بن الحسن(ع)
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / حوزه علمیه / ظرفیت پذیرش / ثبت نام طلاب
فراخوان پذیرش طلبه در موسسه آموزش حوزوی قاسم بن الحسن(ع)
موسسه آموزش عالی حوزوی قاسم بن الحسن(ع) برای سال تحصیلی آینده در تمام مقاطع عمومی، عالی و تخصصی طلبه می پذیرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
پذیرش شرکت‌ها در بورس آسان‌تر می‌شود
عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست بررسی فرصت‌های استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی گفت: به منظور تشویق شرکت‌های خصوصی به حضور و پذیرش در بورس جلسات هیأت پذیرش بیشتر و منعطف شده است.
بازارها سهام حباب دارد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / تورم / سهام / نقدینگی / سرمایه
بازارها سهام حباب دارد؟
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: دولت و سازمان بورس باید با توسعه بازار اولیه و کاهش محدودیت‌های ساختاری در بازار، ظرفیت پذیرش نقدینگی جدید در بازار سرمایه را افزایش دهند و در تصمیم‌گیری‌های خود، در کنار شیرهای هدایت هدفمند نقدینگی به سمت بورس، انتهای قصه را نیز در سناریوهای مختلف ترسیم کنند تا یک پایان تلخ، شیرینی این روزها را نیست و نابود نکند.
عمده‌ تخت‌های اختصاص‌یافته به بیماران کرونایی خالی‌شده است
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کروناویروس / استانی-اجتماعی / تخت بیمارستانی / در خانه بمانیم / همه_باهم_علیه_کرونا
عمده‌ تخت‌های اختصاص‌یافته به بیماران کرونایی خالی‌شده است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از تخت‌های اختصاص‌یافته به بستری بیماران کرونا در قزوین خالی‌شده و ظرفیت بیمارستان‌ها برای فعال‌تر شدن بخش‌ها جهت پذیرش بیماران غیر کرونایی مناسب است.
ساخت ترمینال تاکسی‌های پرنده در چین
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
ساخت ترمینال تاکسی‌های پرنده در چین
شرکت چینی «ای هانگ» از برنامه‌ریزی برای ساخت یک ترمینال جهانگردی به منظور پرواز تاکسی‌های هوایی خبر داد. این شرکت قبلا از پرواز قریب‌الوقوع تاکسی‌های هوایی خود در شهر سویل اسپانیا خبر داده بود و حالا به دنبال تاسیس یک ترمینال تاکسی هوایی در شهر هنژو در استان کوانگچی چین است.‌ ای‌هانگ وعده داده که ساخت و تکمیل ترمینال خود را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به سرانجام برساند. در صورت عملی شدن این وعده این شرکت از تمامی رقبای خود در داخل و خارج از چین جلو خواهد افتاد. ترمینال تاکسی‌های پرنده ‌ای‌ هانگ که قرار است «ای پورت» نام بگیرد در سه طبقه احداث می‌شود و حدود ۲۵۰۰ متر مربع مساحت خواهد داشت. طبقه اول و دوم مربوط به بخش‌های پذیرش و انتظار مسافران و طبقه سوم مربوط به ورود و خروج تاکسی‌های پرنده است. همچنین …
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
دانش‌بنیان‌های حوزه مهار کرونا در اولویت پرداخت تسهیلات
رئیس مدیرکل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران گفت: سال گذشته بالغ بر 1850 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان توسط این بانک پرداخت شد و در حال حاضر نیز فعالان حوزه مهار کرونا ر اولویت قرار دارند.سیدحسین حسینیان با بیان اینکه این تسهیلات با نرخ ترجیحی به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شده است، گفت: شرایط حال حاضر کشور، اهمیت توجه به ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را دوچندان کرده است و با توجه به منابع 4000 میلیارد ریالی که در چارچوب تبصره 18 قانون بودجه سال 1398، در اختیار بانک قرار گرفته می‌توان حمایت موثری از این شرکت‌ها به عمل آورد.سیدحسین حسینیان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکید بر حوزه‌های تولید مواد ضدعفونی‌کننده، کیت‌های تشخیص و... شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط، در اولویت …
افزایش ۱۰ میلیون نفری ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه‌های کشور
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
افزایش ۱۰ میلیون نفری ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه‌های کشور
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ترمینال فرودگاه لامرد که با حضور رییس جمهور و به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، از افزایش ۱۰ میلیون نفری ظرفیت پذیرش مسافر در…
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
رکورد پذیرش معتادان و کارتن خواب‌ها در گرمخانه‌های تهران زده شد
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۱۰۰ درصدی جذب کارتن خواب‌ها در گرمخانه‌ها و مددسراهای شهرداری تهران خبر داد.به گزارش ایسنا، مالک حسینی‏ با اشاره به آمار جذب معتادان کارتن خواب از ابتدای سال جاری گفت: در یک ماهه فروردین امسال‏ ۸۵۶۴ نفر از افراد کارتن خواب در گرمخانه‌ها و مددسراهای شهرداری تهران جذب شدند و شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی مراجعات به این مراکز هستیم‏ چراکه در اسفند ۹۸، تعداد جذب افراد کارتن خواب‏ ۴۴۵۹ نفر بود. وی با بیان اینکه در فروردین ماه شاهد افزایش ۴۸ درصدی تماس‏های مردمی با سامانه ۱۳۷ به منظور جذب و جمع‏آوری کارتن خواب‌ها بودیم، افزود: افزایش تعداد جذب کارتن خواب‌ها به دلیل شرایط خاصی است که این روزها در کشور داریم. سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره …
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
۱۶ شرکت در مرحله پذیرش برای عرضه سهام هستند
سید پرویز فتاح، کلیات برنامه بنیاد برای حضور در بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت های قانونی به منظور حضور موثر این بنیاد در بازار سرمایه را تشریح کرد
افزایش شرکت‌های بورسی بنیاد مستضعفان
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / بنیاد مستضعفان / پرویز فتاح
افزایش شرکت‌های بورسی بنیاد مستضعفان
سید پرویز فتاح در گفت‌وگو با فارس با اشاره به کلیات برنامه بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در بازار سرمایه اظهار کرد: ارتقای نقدشوندگی سهام شرکت‌های گروه بنیاد، تسریع در پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارتقای شفافیت گزارش دهی، هدایت منابع بازار سرمایه به منظور تحقق جهش تولید، بهبود کیفیت صورت های مالی شرکت ها با استفاده از ظرفیت هایی نظیر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش در بنیاد از رئوس برنامه های بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه است.
زیر سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / سرویس زیارت و گردشگری / هتل‌های مشهد / گردشگری / اقتصاد گردشگری / مشهد / وزارت گردشگری / نقدینگی / بحران / بحران کرونا ویروس / مدیریت بحران
زیر سایه کرونا
تاسیسات گردشگری روزگاری را تجربه می‌کنند که شاید در طول عمر صنعت توریسم چنین رخدادی را به خود ندیده‌اند. شیوع کرونا در چندماه اخیر موجب شد صاحبان مشاغل گردشگری به ویژه در شهری با ظرفیت گردشگری زیارتی چون مشهد که هرساله موج عظیمی از مسافران را پذیرایی می‌کند، متحمل خسارات بسیار شوند. در این میان واحدهای اقامتی از جمله هتل‌ها با پیامدهای یک شیوع دست و پنجه نرم می‌کنند. به طوری که درصد اشغال هتل‌های مشهد در اسفندماه زیر ۱۰ و با آغاز سال نو و عدم پذیرش مسافر به صفر رسیده است و در حال حاضر نیز پذیرشی صورت نمی‌گیرد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
روزهای سخت پیش روی عربستان
هیچ شک و تردیدی نیست که بن‌سلمان طی این سالیان گذشته با اعمال نابخردانه و از روی غرور جوانی، ضربات غیرقابل جبرانی را به حیثیت و اعتبار عربستان در عرصه بین‌الملل وارد کرده است. داستان فضاحت‌بار دخالت در یمن و شکست‌های پی‌درپی که نه تنها هیچ دستاورد نظامی و سیاسی نداشت بلکه با تاکتیک‌های مهم تهاجمی یمنی‌ها در زدن پایگاه‌های حساس اقتصادی و نظامی عربستان به وسیله موشک و پهپاد خسارات وحشتناک حیثیتی اعتباری اقتصادی را بر آل‌سعود وارد ساختند. حمله موفقیت‌آمیز به آرامکو بزرگ‌ترین شرکت نفتی دنیا واز کار انداختن ظرفیت ۵۰% تولید این شرکت، ادراک ناصحیح از روندهای میدانی و عدم پذیرش واقعیت‌های روی زمین، عربستان را به بن‌بست کنونی کشانده است؛ …
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد پزشکی/اعلام ظرفیت پذیرش
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / آزمون ارشد پزشکی / وزارت بهداشت / ثبت نام آزمون ارشد پزشکی 99
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد پزشکی/اعلام ظرفیت پذیرش
مهلت ثبت‌نام برای پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی فردا ۲۷ فروردین پایان می‌پذیرد.
ظرفیت اولیه پذیرش ارشد گروه پزشکی اعلام شد/ کمترین و بیشترین ظرفیت
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی / ظرفیت پذیرش / دانشگاه های علوم پزشکی / مرکز سنجش آموزش پزشکی
ظرفیت اولیه پذیرش ارشد گروه پزشکی اعلام شد/ کمترین و بیشترین ظرفیت
جزئیات ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی تا زمان انتخاب رشته اعلام می شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / مرکز سنجش آموزش پزشکی / آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی / پذیرش دانشجو / دانشگاه های علوم پزشکی
جزئیات ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی تا زمان انتخاب رشته اعلام می شود
مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد جزئیات ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۹ تا زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
تکالیف شهرداری درباره
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / مواد مخدر / شهرداری تهران / معتاد
تکالیف شهرداری درباره "معتادان متجاهر" چیست؟/ پاسخ به ابهام ایجاد 2 هزار ظرفیت برای معتادان
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی به ابهامات ایجاد 2 هزار ظرفیت برای پذیرش معتادان متجاهر را پاسخ داد.
اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در تاکسی‌ها و اتوبوس‌های کرمان
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / شهرداری کرمان / فاصله گذاری هوشمند / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در تاکسی‌ها و اتوبوس‌های کرمان
شهردار کرمان در خصوص اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در اتوبوس‌ها عنوان کرد: سعی داریم که با برنامه ریزی مناسب ظرفیت پذیرش مسافران در اتوبوس‌های درون شهری را کاهش و از سوی دیگر تعداد سرویس‌ های واحدها را افزایش دهیم ضمن آنکه بحث افزایش کرایه اتوبوس ها را نیز نخواهیم داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
ازدحام عمومی فاصله‌گذاری خصوصی
گروه اجتماعی | طرح پیش‌فروش بلیت‌های اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های شهر تهران که پیش از این با انتقادات فراوانی مسکوت مانده بود، حالا با شیوع کرونا دوباره طرح عنوانی به نام «به همراه» برای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند مطرح شده است. در حالی که در روزگار شیوع کرونا، اتوبوس‌های واحد شهر تهران مملو از جمعیت هستند، این اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های خصوصی با امکان رزرو صندلی، تنها بخشی از حمل و نقل عمومی شهری هستند که در آن «فاصله‌گذاری» اجتماعی به پیش‌فروش گذاشته شده است. محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های خصوصی و عمومی …
رصد مسیل ها و روددره های شمال تهران
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
رصد مسیل ها و روددره های شمال تهران
مسیل های شمال تهران با لایروبی مستمر وشبانه روزی و اجرای عملیات رسوب برداری از گنجایش و ظرفیت پذیرش خوبی برخوردارهستند و حرکت آب در آنها روان است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
راهکارهای توسعه بازار فرش دستباف
رئیس هیات مدیره انجمن علمی فرش ایران با اشاره به اشتغال حدود یک میلیون نفر قالی‌باف در کشور، برگزاری نمایشگاه‌های برون مرزی، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و کاهش مقررات دست و پاگیر را از جمله راهکارهای توسعه بازار فرش دستباف عنوان کرد. حمید کارگر با بیان اینکه ظرفیت اشتغال فرش دستباف بسیار زیاد است، اظهار کرد: برای پایداری این اشتغال لازم است بازار وجود داشته باشد، در غیر این صورت رغبتی به تولید نخواهد بود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
معتادان خیابانی برای کنترل کرونا دوباره به اردوگاه‌های درمان اجباری برمی‌گردند
گروه اجتماعی|  انوشیروان محسنی‌بندپی؛ استاندار تهران  در پایان جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره پذیرش معتادین خیابانی در استان تهران به ایلنا گفت: نیروی انتظامی هر جایی که معتاد خیابانی ببیند، باید نسبت به جمع‌آوری آن اقدام کند. کمیته درمان مبارزه با مواد مخدر وزارت بهداشت یک ماه قبل مصوبه‌ای داشت که نسبت به پذیرش جدید معتادین خیابانی جلوگیری شود که این موضوع با تصمیم استانداری، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر مغایرت دارد.  در جلسه اخیر مصوب شد که باید نسبت به پذیرش معتادین خیابانی در استان تهران اقدام شود و مراکز نگهداری معتادین نیز باید نگهداری آنها را تمدید کنند. شهرداری تهران نیز موظف شد ظرف چند روز آینده ظرفیت ۲ هزار نفری نگهداری معتادین خیابانی را …
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
جذب ۵۰ هزار آتش‌نشان داوطلب در تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آموزش و جذب حدود ۵۰ هزار آتش‌نشان داوطلب در شهر تهران خبر داد و نحوه پذیرش آن را تشریح کرد.سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشینه اجرای طرح آتش‌نشان داوطلب در سطح جهان گفت: اقدامات داوطلبانه و کار داوطلبانه از جمله اقداماتی است که کشورهای زیادی در سطح جهان برای آن برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام داده‌اند و اهمیت این موضوع به قدری است که روزی به عنوان کار داوطلبانه و داوطلب نیز در تقویم جهانی نامگذاری شده است. وی ادامه داد:‌ در همین راستا و با توجه به اینکه طرح آموزش و بهره‌گیری از توان نیروهای مردمی آتش‌نشان داوطلب سال‌هاست در برخی از کشورهای مختلف جهان اجرا شده و موفقیت‌آمیز نیز بوده است. سازمان آتش‌نشانی تهران نیز تصمیم به آموزش …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
میز خبر
واکنش استاندار تهران به رهاسازی معتادان [شهروند] استاندار تهران درباره رهاسازی معتادان از مراکز ماده 16 واکنش نشان داد. انوشیروان محسنی‌بندپی گفت که برای رفع مغایرت در تصمیم‌گیری استانداری و وزارت بهداشت اقدام می‌شود. او با تأکید بر ضرورت پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه‌ها و مراکز نگهداری گفت: «هرجا که معتاد متجاهر باشد، نیروی انتظامی باید نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام کند. این تصمیم‌گیری با تصمیم کمیته درمان مقابله با موادمخدر که مسئولیت آن برعهده معاونت درمان وزارت بهداشت است و یک‌ماه قبل مصوبه‌ای داشتند که پذیرش جدید نداشته باشیم، مغایرت دارد و این موضوع در کمیته درمان مصوب می‌شود.» بندپی ادامه داد: «پیشنهاد ستاد مبارزه با کرونای …
امکان سنجی ظرفیت اماکن اقامتی قشم برای پذیرش  بیماران
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / قشم / مراکز اقامتی / اقامت
امکان سنجی ظرفیت اماکن اقامتی قشم برای پذیرش بیماران
رییس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از امکان سنجی، آماده سازی و ساماندهی برخی اماکن اقامتی به منظور تبدیل شدن به نقاهتگاه جهت میزبانی از بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
از ایفای نقش دانشگاه اجتماعی تا غائله تکمیل ظرفیت پزشکی
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / دانشگاه آزاد اسلامی / ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد / دانشجویان دامپزشکی / جابجایی فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد / دکتر طهرانچی
از ایفای نقش دانشگاه اجتماعی تا غائله تکمیل ظرفیت پزشکی
دانشگاه آزاد در سال ۹۸ تغییرات ساختاری را در دستور کار قرار داد و از همان ابتدای سال تلاش کرد نقش جدید خود را به عنوان یک "دانشگاه اجتماعی" ایفا کند؛ که در این مسیر چالش‌های زیادی را به ویژه در نقطه تلاقی خود با وزارت علوم به همراه داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / تبلیغات صداوسیما / شرکت توسکا
توضیحات شرکت توسکا درباره نحوه همکاری با صدا و سیما
بدنبال انتشار مطالبی درباره شرکت توسعه کسب و کار ایرانی "توسکا" و قرارداد تبلیغات حوزه دیجیتال با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، ذکر موارد ذیل ضرورت دارد:۱-قرارداد واگذاری پذیرش ، جذب ، و پخش آگهی های بازرگانی و برنامه های مشارکتی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی در حوزه خدمات دیجیتال به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم به ذکر است سازمان صدا و سیما تا قبل از انعقاد این قرارداد از محل تبلیغات حوزه دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.۲- این قرارداد با نظارت نهادهای ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شرکت ۳ متقاضی و برنده شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه اول واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان …
پشت پرده یک مصوبه برای پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / کمیته کشوری کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / استانداری مازندران / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پشت پرده یک مصوبه برای پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران
ساری - ایرنا - انتشار تصویری از یک نامه رسمی درباره مجاز بودن هتل‌های مازندران برای پذیرش مسافران با ۳۰ درصد ظرفیت طی ۲۴ ساعت گذشته ابهامات زیادی بین مردم و بویژه کاربران فضای مجازی در استان ایجاد کرده است ، مصوبه‌ای که به اعتقاد بسیاری در تضاد با مجموعه مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بوده و نوعی سردرگمی را به جامعه تزریق کرده است.
ورود مسافران نوروزی، بحران جدی در گیلان/ مراکز درمانی گیلان پذیرای مسافران نیست
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
ورود مسافران نوروزی، بحران جدی در گیلان/ مراکز درمانی گیلان پذیرای مسافران نیست
استمرار فعالیت حوزه سلامت در تعطیلات نوروز، نگرانی شدید از حجم ورود مسافران نوروزی به گیلان و عدم ظرفیت کافی برای پذیرش مسافران بیمار در مراکز درمانی و تلفات سنگین در ماه‌های آتی در صورت عدم کنترل کرونا ویروس تا دو هفته آینده از مهمترین مباحث مطرح شده در نشست ویدئوکنفرانسی با معاون وزیر بهداشت و درمان بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
افتتاح بیمارستان صحرایی کووید ۱۹ در بندرعباس (عکس)
بیمارستان صحرائی "شهید فاطمی" با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و نیروی دریایی سپاه در محوطه جلوی ساختمان سوختگی شفا مجتمع درمانی و آموزشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برپا شده بود عصر امروز (۲۶ اسفندماه) به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان با ظرفیت پذیرش ۳۶ بیمار و دارای شامل بخش اورژانس و پذیرش موقت بیماران با مشکلات تنفسی است که بیماران پس از تریاژ و ویزیت توسط طب اورژانس در صورتی که نیاز به انجام بررسی و آزمایش‌های تکمیلی داشته باشند به صورت موقت در این بیمارستان بستری می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سعید نمکی / شیوع ویروس کرونا در ایران / کرونا در مشهد / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: اگر خیز شیوع کرونا در مشهد افزایش پیدا کند، به شدت بالا خواهد بود
ایسنا نوشت: بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سعید نمکی در بخشی از نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور رئیس‌جمهور و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استانداران برگزار شد، با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی در کل کشور آماده پذیرش بیماران است، اظهار کرد: احتمالا تا هفته آینده این ظرفیت به ۱۵ هزار تخت خواهد رسید، در این راستا تعدادی از این تخت‌ها در استان اصفهان، گلستان، مازندران و گیلان مهیا شده و بیماران بستری هستند، همچنین در خراسان رضوی به همت استاندار خراسان رضوی تعداد قابل توجهی تخت نقاهتگاهی آماده شده و در صورت نیاز آماده استفاده خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / استاندار گلستان / چهارشنبه سوری / شیوع کرونا در گلستان
استاندار گلستان: ظرفیت پذیرش حادثه‌دیدگان چهارشنبه‌سوری را نداریم
به گزارش فارس، هادی حق‌شناس امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: این روزهای پر التهاب شیوع ویروس کرونا می‌گذرد اما در تلاش هستیم که با کمترین تلفات این ایام را پشت سر بگذاریم.
کرونا و برنامه ریزی بحران دولت انگلیس
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا و برنامه ریزی بحران دولت انگلیس
لندن – ایرنا – هم زمان با افزایش سرعت ابتلا به کرونا در انگلیس، دولت این کشور از یک سو درصدد خرید تخت‌خواب بیمارستان و تجهیزات پزشکی برآمده تا ظرفیت پذیرش بیماران را افزایش داده و از سوی دیگر ارتش را برای مدیریت نظم عمومی در حالت آماده باش قرار داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سایه بحران جدید پناهجویان بر مبارزات درون ‌حزبی آلمان
 آوارگان و پناهجویان و مسائل مربوط به آنها از جمله حقوق پناهندگی و حفظ مرزهای ملی و اروپایی یکی از موضوعات کلیدی سیاست خارجی آلمان بوده است. مساله‌ای مناقشه‌برانگیز با ظرفیت بالای ایجاد اختلاف میان نامزدهای انتخابات در هر سطحی. اگرچه شیوع ویروس کرونا در آلمان نیز همانند دیگر نقاط جهان موضوع اول رسانه‌ای است و مبارزه با آن نگاه دستگاه‌های قانونگذار، تصمیم‌ساز و اجرایی را به طور کامل به خود معطوف کرده است اما تحولات مربوط به شهر «ادلب» و تصمیم اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه در باز کردن مرزها برای آوارگان و پناهجویان به سمت اروپا نیز بیش از هر موضوعی سیاست خارجی و دعواهای حزبی و درون حزبی در آلمان را تحت‌الشعاع قرار داده است. وضعیت وخیم آوارگان در کمپ‌های …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
همیاری در بحران
‏  [شادی خوشکار ‏]   گروهی از فعالان اقتصادی در ایران تصمیم گرفته‌اند پیش از‌سال ۹۹ یک بیمارستان بسازند. یک کلینیک تخصصی که بتواند روزانه ۳۰۰ ‏بیمار را پذیرش کند. این بخشی از فعالیت کمپین نفس است که در آن فعالان اقتصادی زیر نظر اتاق بازرگانی راه انداخته‌اند. ساخت کلینیک ‏تخصصی، ساخت استراحتگاه و تهیه لوازم مورد نیاز کادر درمان، فعالیت‌هایی است که کارگروه سلامت کمپین نفس دنبال می‌کند. اما این ‏کمپین ۱۰ کارگروه دارد که همه قرار است در این دوره بحرانی به کار بیایند که بعضی از آنها به‌طور مستقیم ربطی به بیماری کرونا ندارند. ‏فعلا مهم‌ترین فعالیت این کمپین همین کارگروه سلامت است.‏ فرزین فردیس، دبیر اطلاع‌رسانی این …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
افتتاح مرکز جامع درمانی و توانبخشی هلال‌احمر خوزستان
مرکز جامع درمانی و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر خوزستان با ظرفیت پذیرش و بستری یکصد بیمار مبتلا به کرونا ویروس افتتاح شد. علی خدادادی، مدیرعامل هلال‌احمر خوزستان، گفت: «علاوه بر راه‌اندازی شعبه دوم داروخانه هلال‌احمر، استقرار مرکز تصویربرداری و آزمایشگاه در مرکز جامع درمانی و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان، این مرکز به‌عنوان معین دانشگاه علوم پزشکی در ستاد مقابله با ویروس کرونا توانایی پذیرش و بستری یکصد بیمار مبتلا به این ویروس را دارد.» خدادادی گفت: «یکی از مراکز پیش‌بینی‌شده مرکز جامع درمانی و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر خوزستان (بیمارستان طالقانی اسبق) بود که به منظور همکاری‌های فرابخشی با مشارکت معاونت بهداشت، درمان و …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
ادارات دورکاری را اجرا کنند
استاندار آذربایجان غربی از توزیع پنج هزار بسته بهداشتی و ضدعفونی از هفته آینده در بین زلزله زدگان قطورخوی خبر داد.محمدمهدی شهریاری در جلسه استانی ویروس کرونا با اشاره به اینکه ویروس کرونا مانع خدمت رسانی در مناطق زلزله زده قطور خوی نمی‌شود اظهارکرد: از هفته آینده توزیع پنج هزار بسته بهداشتی و ضدعفونی کننده در بین زلزله زدگان قطور خوی آغاز می‌شود.وی با اشاره مشکلات مردم نیازمند در تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده از دستگاه اجرایی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، اوقاف و امور خیریه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خواست که تا در روزهای آتی با هماهنگی همدیگر بسته‌های بهداشتی را تهیه و در بین نیازمندان توزیع کنند.استاندار آذربایجان غربی خواستار اطلاع رسانی مستمر و استفاده …
بیمارستان آیت‌الله خوانساری، خط مقدم مبارزه با کرونا در اراک
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
بیمارستان آیت‌الله خوانساری، خط مقدم مبارزه با کرونا در اراک
پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت، بیمارستان‌ آیت‌الله خوانساری اراک در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفت. اکنون ظرفیت بخش های در نظر گرفته شده برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی در هر دو ساختمان این بیمارستان تکمیل شده‌ است. تا روز گذشته، 21 اسفندماه، 447 نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا و 69 نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌ و 16 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.
خطرِ سفر
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / کرونا / ویروس کرونا / کمیته کشوری کرونا / مسافرت / سفر نرویم / علائم کرونا / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / مجله تصویری کرونا
خطرِ سفر
شهرهای ایران در این شرایط همه گیری ویروس کرونا ظرفیت پذیرش مسافران نوروزی را ندارند.
مبتلایان واقعی در سمنان چقدرند؟ هنوز کمتر از 30 درصد ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی سمنان / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / در خانه بمانیم / منطقه سمنان
مبتلایان واقعی در سمنان چقدرند؟ هنوز کمتر از 30 درصد ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به پذیرش بیماران کرونایی در چهار بیمارستان شهرستان‌های تحت‌پوشش این دانشگاه، گفت: هنوز کمتر از 30 درصد ظرفیت این بیمارستان‌ها پر شده است.
قرنطینه حمل و نقل عمومی
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
قرنطینه حمل و نقل عمومی
گروه اقتصادی|مقامات محلی در بسیاری از استان‌های کشور اعلام کرده‌اند که با توجه به افزایش سرعت شیوع کرونا در کشور و لزوم مقابله با انتشار بیش از این ویروس، در ایام نوروز پذیرای مسافر نخواهند بود. به این ترتیب نه اماکن هتل‌ها و مهمان‌پذیرها در این دوره از مردم پذیرایی خواهند کرد و نه امکاناتی در این استان‌ها در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. جدای از آن در روزهای اخیر در استان‌هایی مانند گیلان و مازندران نیز محدودیت و ممنوعیت‌هایی در پذیرش خودروهای مسافران وضع شده و با تداوم شرایط شیوع ویروس، احتمال اتخاد تصمیماتی طولانی‌مدت‌تر در این حوزه وجود دارد. کارشناسان می‌گویند سفرهای ین شهری، یکی از اصلی‌ترین عوامل در انتقال ویروس کرونا به شمار می‌روند …
معاون استاندار قم: ظرفیت 5 بیمارستان قم برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
معاون استاندار قم: ظرفیت 5 بیمارستان قم برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است
معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا در قم، پیگیری برای بهره برداری از ۲ بیمارستان امیرالمومنین(ع) و مادر قم که پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارند، با جدیت ادامه دارد.
مدرسه علمیه آیت‌الله حق‌شناس(ره) طلبه می پذیرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / حوزه علمیه / ظرفیت پذیرش / ثبت نام طلاب
مدرسه علمیه آیت‌الله حق‌شناس(ره) طلبه می پذیرد
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حق‌شناس(ره) گفت: این مدرسه علمیه برای سال تحصیلی ۹۹- ۴۰۰ از میان دارندگان مدرک سیکل و دیپلم طلبه می پذیرد.
بابل برای میزبانی بیمارستان صحرایی کرونا اعلام آمادگی کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / ویروس کرونا / بابل / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
بابل برای میزبانی بیمارستان صحرایی کرونا اعلام آمادگی کرد
ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت که در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا ، این شهرستان آمادگی میزبانی از بیمارستان صحرایی را دارد.
عملیات نصب و راه اندازی بیمارستان سیار در قم + تصاویر
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
عملیات نصب و راه اندازی بیمارستان سیار در قم + تصاویر
در پی شیوع بیماری کرونا در استان قم و تکمیل شدن ظرفیت پذیرش بیماران در ۵ بیمارستان این استان، نیروی زمینی سپاه با همکاری بیمارستان شهید صدوقی اصفهان اقدام به راه اندازی یک بیمارستان سیار در مجموعه ورزشی نور منطقه نیروگاه کرد.
کرونا هتل‌های اصفهان را خالی از مسافر کرد/ وجوه کنسلی تورها را بازگرداندیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / استانی-اقتصادی / هتل داری / کروناویروس / گردشگری / مسافر
کرونا هتل‌های اصفهان را خالی از مسافر کرد/ وجوه کنسلی تورها را بازگرداندیم
رئیس جامعه هتلداران استان اصفهان با تاکید بر اینکه کرونا به یکباره ظرفیت هتل های اصفهان را خالی کرد، گفت: در حالیکه دستورالعمل و منعی برای پذیرش مسافران نداریم، اما ظرفیت اشغالی هتل های اصفهان به حدود ۲ درصد رسیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
نحوه تنظیم اظهارنامه های مالیاتی از سال آینده تغییر می یابد
تبریز – فلاح: مدیر‌کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در جمع اصناف و صاحبان مشاغل گفت: بر اساس اصلاحیه ماده 97 قانون مالیات های مستقیم، نحوه تنظیم اظهارنامه های مالیاتی عملکرد 1398 تغییر می یابد.غلامرضا شریفی با اشاره به دستورالعمل ماده 97 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم و ضرورت استفاده از ظرفیت بالای این ماده قانونی، اظهار کرد: مالیات بر مبنای علی‌الراس ضربه سنگینی بر عملکرد همکاران و پیکره سازمان امور مالیاتی وارد می‌کند که ماده 97 قانون مالیات‌های مستقیم، باعث شفافیت در جریان مبادله اقتصادی کالا و افزایش اعتماد مودیان می‌شود.وی مبنای رسیدگی و تشخیص مالیات عملکرد سال 1398 برای اشخاص حقیقی و حقوقی را اظهارنامه مالیاتی عنوان کرد و گفت: در صورتی که اشخاص حقیقی و حقوقی که مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
محدودیت‌ برای ورود مهاجران
در سال‌های اخیر مهاجرت هزاران نفر از اتباع کشورهای مختلف به سمت مرزهای اروپا به یکی از مشکلات کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبدیل شده است. یکی از کشورهایی که به ‌شدت از وقوع درگیرهای خاورمیانه متاثر شده، یونان است. سیاست دولت حزب محافظه‌کار «نئودمکراسی» یونان با دولت قبلی متفاوت است. دولت کنونی مصمم به تقویت حفاظت از مرزها، تسریع روند رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی، افزایش اخراج مهاجرین به ترکیه و کشورهای مبدا و ایجاد شرایط سخت در اردوگاه‌ها است. در شروع هجوم پناهندگان به اروپا پناهجویانی که به جزایر یونان می‌آمدند می‌توانستند بدون هیچ مانعی به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنند، اما از ماه مارس 2016 که توافق پناهندگان ترکیه با اتحادیه اروپا منعقد شد، پناهجویان …
راه‌اندازی اتاق ایزوله در گرمخانه‌های کوچک
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
راه‌اندازی اتاق ایزوله در گرمخانه‌های کوچک
برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، در گرمخانه‌های کوچک که ظرفیت پذیرش کمی دارند اتاق‌های ایزوله ایجاد شده است.
ارتقای ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای 1500 تنی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / خلیج فارس / سازمان بنادر و دریانوردی / گردشگری / مسافران / بندرگاه
ارتقای ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای 1500 تنی
هرمزگان| مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان می‌گوید: لایروبی بندرگاه هرمز با هدف افزایش ضریب ایمنی عملیات بندری،
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
نمایندگی 3017 ایران‌ خودرو در ارائه خدمات پس از فروش رتبه ممتاز دریافت کرد
عملکرد این نمایندگی در شاخص‌های تعداد پذیرش، ایمنی، جذب مشتری در دوره وارانتی و... با توجه به ظرفیت آن بسیار بالاتر از حد انتظار بوده، به طوری که در سال گذشته با میانگین روزانه 14 پذیرش خودرو بالاتر از سطح متوسط در شبکه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو ایستاده است.
مهلت ثبت‌نام پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی تمدید شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / دانشگاه علمی کاربردی / تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی
مهلت ثبت‌نام پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی تمدید شد
دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد که مهلت ثبت‌نام پذیرش تکمیل ظرفیت دوره‌های کاردانی و کارشناسی این دانشگاه تمدید شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
لزوم بهره‌گیری صحیح از دانش و تجربه سالمندان در مسیر توسعه جامعه
تبریز - فلاح: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، سالمندان و بازنشستگان را از سرمایه‌های معنوی و قابل اتکای جامعه دانست و بهره گیری صحیح از ظرفیت دانش و تجربه این طیف ارزشمند را برای حرکت در مسیر توسعه ضروری دانست.بدر شکوهی در هشتمین جلسه شورای سالمندان استان، با اشاره به ابلاغ سند ملی رسیدگی به نیازهای سالمندان به عنوان یک سند بالادستی از سوی دولت، افزود: مهم‌ترین اولویت‌های مطرح شده در این سند، افزایش رفاه اجتماعی و ارائه خدمات مطلوب جهت تامین سلامت جسمی و روحی سالمندان است که در این زمینه لازم است برنامه‌ریزی‌های اصولی و عملیاتی توسط ادارات صورت گیرد.وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در زمینه ارتقای جایگاه و منزلت سالمندان، اظهار داشت: یکی از اولویت هایی که در این خصوص باید …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
پاسخ شهرداری تهران به یک پیام مردمی
نظر به انتشار پیام مردمی در تاریخ بیست و یکم بهمن‌ماه سال جاری، در خصوص درخواست گشت‌زنی برای نجات و کمک به کارتن‌خواب‌ها، موارد ذیل جهت انتشار در آن روزنامه ارسال می‌گردد.سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در طول فصل سرد سال و در جهت کمک به افراد بی‌خانمان تمهیدات ویژه‌ای از جمله فعالیت 24 ساعته گرمخانه‌های تهران، راه‌اندازی دو گرمخانه برای بانوان، استقرار اتوبوس‌های سیار جهت اسکان افراد بی‌خانمان و فعالیت شبانه‌روزی گشت‌های سیار در سطح شهر تهران را در دستور کار خود قرار داده است. در سطح شهر تهران هفده گرمخانه مردان و چهار گرمخانه زنان پذیرای افراد بی‌خانمان هستند که در شب‌های سرد زمستان و پس از برودت هوا 421 نفر از افراد بی‌خانمان سطح شهر توسط گشت‌های سیار این سازمان در این مراکز اسکان …
ظرفیت تا درآمد زیرساخت می‌خواهد
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
ظرفیت تا درآمد زیرساخت می‌خواهد
ایمان مهدی‌زاده ـ  پژوهشگر توسعه پایدار حوزه گردشگری که ساده‌ترین روش درآمد در حوزه خدمات محسوب می‌شود و رضایت عمومی معیشتی را به‌دنبال دارد، صرفا یک ظرفیت به‌حساب می‌آید و نباید بدون زیرساخت‌های لازم آن را در ردیف درآمدهای زودبازده قرارداد. سابقه تمدنی از یک‌سو و طبیعت بکر پرگستره ایران زیبا همواره ظرفیت پذیرش گردشگران قابل توجهی را دارد اما برای رسیدن این پتانسل به پول در قالب پایدار نیاز به یک‌سری زیرساخت‌های عمومی داریم. جدای از ناوگان حمل‌ونقل عمومی غیرقابل اعتماد و جاده‌های پرحادثه که نیاز …
کارنامه پذیرش داوطلبان چندبرابر ظرفیت هفتمین آزمون استخدامی منتشر شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / آزمون استخدامی / سازمان سنجش آموزش کشور / سازمان نقشه برداری کشور
کارنامه پذیرش داوطلبان چندبرابر ظرفیت هفتمین آزمون استخدامی منتشر شد
تهران- ایرنا- کارنامه نتایج بررسی مدارک داوطلبان چندبرابر ظرفیت شرکت کننده در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
پیش‌بینی پذیرش ۲۰۰۰ دانشجو در تکمیل ظرفیت علمی کاربردی خوزستان
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه علمی کاربردی
پیش‌بینی پذیرش ۲۰۰۰ دانشجو در تکمیل ظرفیت علمی کاربردی خوزستان
رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار دانشجو در تکمیل ظرفیت این دانشگاه پذیرفته شوند، گفت: تکمیل ظرفیت در مراکز علمی کاربردی آغاز شده است و تا ۳۰ بهمن ادامه دارد.
آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در 6 کد رشته دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / پذیرش دانشجو
آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در 6 کد رشته دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه از آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در  در 6 کد رشته  مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی  ارومیه خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •