سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
غلظت ذرات معلق در هوا
کرونا آلودگی هوا را در تهران افزایش داد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / آلودگی هوای تهران / غلظت ذرات معلق در هوا / آلاینده های هوا
کرونا آلودگی هوا را در تهران افزایش داد
حسنوند عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در مناطقی از دنیا که در زمان همه گیری کرونا قرنطینه به صورت کامل و نه جزیی اجرا شده است، غلظت آلاینده‌های هوا به طور چشمگیری کاهش یافته است. در حالی که در شهر تهران به علت اجرای partial lockdown (قرنطینه جزیی) افزایش غلظت ذرات معلق هوا مشاهده شده است.
تداوم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس طی امروز
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / هوای ناسالم برای گروه های حساس / آلودگی هوا / کیفیت هوا / آلاینده ازن / ذرات معلق
تداوم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس طی امروز
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت کیفیت هوا را در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داده است.
توفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 20 برابر حد مجاز رساند
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / هواشناسی
توفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 20 برابر حد مجاز رساند
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دیشب وزش باد شدید با سرعت 101 کیلومتر بر ساعت غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 3032 میکروگرم بر متر مکعب معادل 20برابر حد مجاز رساند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
غلظت ۱۴ برابری ذرات معلق در هوای زابل
دیانتی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که از چندروز پیش در شمال استان آغاز شده موجب شده تا بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل در این مدت به دو هزار و ۱۳۶ میکروگرم بر مترمکعب، معادل ۱۴ برابر حد مجاز برسد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
سهم گروه بهمن در هوای پاک کشور
در هفته‌های اخیر اغلب شهرهای کشور شاهد افزایش غلظت ذرات معلق در هوا بوده‌اند و شاخص آلودگی هوا این روزها هوای ناسالم و خطرناک را به افراد هشدار می‌دهد. خودروهای سواری نقش بسزایی در افزایش سطح آلودگی هوا در شهر‌ها را دارند و این موضوع هرساله با آغاز فصل سرما منشا آلودگی‌های گسترده و جان‏باختن بسیاری از افراد می‌شود.خودروهای سواری از راه‏های متفاوتی موجب تولید و انتشار ذرات معلق در هوای کشور می‌شوند که بخشی از ذرات از اگزوز خودروهای سواری خارج‌ می‌شود و بخش دیگر ناشی از سایش لنت‏ترمز، تایر و سطح جاده است و به همین منظور سرویس‌های دوره‌ای به‏موقع می‏تواند به کاهش تاثیرگذاری این امر کمک کند.در همین راستا، سازمان خدمات پس از فروش گروه بهمن، از اجرای طرح پانزده روزه هوای پاک برای کمک به کاهش آلودگی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / آلودگی هوا / افسردگی
ردپای آلودگی در وارونگی روحی
ردپای قوی از اثر مخرب «وارونگی هوا» در شهر‌های دچار بحران آلودگی بر «وارونگی روحی» شهروندان ساکن در این مناطق از جهان کشف شد. نتایج یک تحقیق پزشکی بلندمدت در ۱۶ کشور دارای ابرشهر‌های آلوده که توسط کالج لندن انجام شده است، نشان می‌دهد رابطه معنادار بین «افزایش غلظت ذرات معلق در هوا» با «افزایش استرس و افسردگی حاد» وجود دارد. یافته‌ها در همه شهر‌های مورد بررسی، منشأ مشترک موج بیماری‌های روحی-روانی را تایید می‌کند. پیش‌تر سازمان بهداشت جهانی خواستار مهار فوری «شرایط اضطرار» در شهر‌های آلوده شده بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / آلودگی هوای تهران / کودکان / پایتخت
(تصاویر) پرسه کودکان در هوای آلوده
آلودگی هوا و انباشت آلاینده‌ها و غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت به تعطیلی مدارس تا آخر هفته منجر شده است، اما کم و بیش شاهد حضور کودکان همراه والدین خود در خیابان‌ها و پارک‌ها هستیم و این تعطیلی حضور آن‌ها در سطح شهر را کم نکرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / آلودگی هوای تهران / هوای تهران / بوی بد تهران
(تصاویر) شب آلوده تهران
بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، شامگاه دوشنبه (۲۴ آذرماه) شاخص کیفیت هوای شهر تهران با افزایش غلظت ذرات معلق در هوا به ۱۸۲ رسید. تصاویر از عبدالواحد میرزازاده
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / صنعت خودرو سازی / نعمت احمدی
صنعت خودروسازی ايران، ما را به كجا می‌برد
سرانه خودرو در ايران به ازاي هر 1000 نفر تقريبا 215 خودرو است كه در رتبه 70 جهاني قرار داريم در حالي كه سرانه خودرو در امريكا حدود 800 خودرو به ازاي هر هزار نفر است، در دنياي امروز خودرو جزئي از زندگي شهري و حتي روستايي است صرف‌نظر از اينكه خودرو وسيله نقليه‌اي است كه با آن رفت و آمد مي‌كنيم؛ بخش وسيعي از جامعه به خودرو به عنوان ابزار كار و وسيله ارتزاق نگاه مي‌كنند. سوخت مصرفي خودروها باعث آلايندگي هوا مي‌شود. متوسط غلظت ذرات معلق در هوا بر اثر سوخت خودروها متأسفانه 3 برابر متوسط اتحاديه اروپا است. با تكيه بر آمارهاي موجود در گزارش‌هاي مختلف مصرف سوخت در ايران 5 ليتر در روز به ازاي هر خودرو است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سرعت وزش باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:بیشینه سرعت وزش‌باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۶ برابر حد مجاز رساند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / آلودگی هوا / گرد و غبار - ریزگرد
فیلم | آسمان زابل، با ۱۰ برابر حد مجاز ذرات معلق!
غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۰ برابر حد مجاز رسیده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / شهرستان زابل / سیستان و بلوچستان / آب و هوا
فیلمی از آسمان سرخ زابل
غلظت ذرات معلق در هوای زابل در استان سیستان و بلوچستان به ۱۰ برابر حد مجاز رسیده و به همین سبب هوا رنگی سرخ به خود گرفته است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
باد با سرعت ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید
بیشینه سرعت باد در زابل صبح امروز /جمعه/ به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید و موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شد. غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نیز بر اثر شدت وزش باد به هزار و ۳۳۰ میکروگرم بر مترمکعب افزایش یافت و آلودگی هوا را به ۹ برابر حد مجاز رساند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آلودگی هوای زابل در محدوده خطرناک قرار گرفت
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تداوم وزش بادهای 120 روزه در شمال استان میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل افزایش یافت و به عدد 714 واحد و در محدوده شرایط خطرناک رسید.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
غلظت گردوغبار در هوای زابل به ۹ برابر حد مجاز رسید/ دید افقی در زهک به ۸۰۰ متر کاهش یافت
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با آغاز فصل وزش باد‌های شدید ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان، امروز غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۳۶۵ میکرو گرم بر مترمکعب معادل ۹ برابر حد مجاز رسید.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / آلودگی هوا / سازمان هواشناسی
آغاز فصل بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان/ آلودگی شدید هوای زابل
شهری ایرنا نوشت: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک در زابل سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۹۹۲ میکروگرم بر مترمکعب معادل هفت برابر حد مجاز برسد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
هوای زابل هفت برابر حد مجاز آلوده شد
زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک در زابل سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 992 میکروگرم بر مترمکعب معادل هفت برابر حد مجاز برسد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
خیزش گرد و خاک و کاهش دید در سیستان و بلوچستان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که از روز سه شنبه در بخش هایی از نیمه شمالی استان، نواحی مرکزی، نوار شرق و غرب استان شروع شد، در شبانه روز گذشته به اوج خود رسید و غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به ۲۱ برابر حد مجاز رساند .
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
جولان باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت در سیستان و بلوچستان‌ / آلودگی هوای زاهدان به ۲۵ برابر حد مجاز رسید
رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: وزش باد شدید و گردوخاک سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۳ هزار و ۸۱۷ میکروگرم بر متر مکعب یعنی ۲۵ برابر حد مجاز رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹
جولان طوفان و گردوخاک در سیستان و بلوچستان/ اعلام هشدار به صیادان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش توفان گردوخاک سبب شد تا در اثر خیزش گردوغبار غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به 6 هزار و 181 میکروگرم بر مترمکعب معادل 41 برابر حد مجاز برسد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •