یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
فضای سبز
فراموشی فضای سبز استاندارد در مدیریت شهری مازندران
ایرنا / ۹ ساعت قبل / اجتماعی
فراموشی فضای سبز استاندارد در مدیریت شهری مازندران
ساری - ایرنا - بنابر تازه‌ترین آمار سرانه فضای سبز شهری در استان سرسبز مازندران حدود ۶.۴ متر مربع و نصف میانگین کشوری است ، آماری که با توجه به جغرافیای جنگلی مازندران شک برانگیز است.
  مازندران  شهرنشینی  حقوق شهروندی
ساختار پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در توسعه فضای سبز شهری ایجاد شود
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
ساختار پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در توسعه فضای سبز شهری ایجاد شود
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهتمام جدی همه دستگاه‌ها برای صیانت از فضای سبز شهری، ایجاد ساختاری برای پایش وضعیت فضای سبز و عملکرد دستگاه‌ها در حفظ و توسعه این فضاها در همه شهرهای استان را خواستار شد.
  استانی-اجتماعی  فضای سبز
15 میلیارد تومان باشد، زیرساخت‌های پارک جنگلی
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
15 میلیارد تومان باشد، زیرساخت‌های پارک جنگلی "سراب قنبر" تکمیل می‌شود
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از اتمام 90 درصد جنگل کاری پارک جنگلی سراب قنبر خبر داد وافزود: با تامین اعتبار 15 میلیارد تومانی و تامین زیرساخت های این پارک، پارک جنگلی سراب قنبر تا نیمه ابتدای سال آینده به شکل یک پارک جنگلی در خواهد آمد.
  استانی-اجتماعی  سراب قنبر  کرمانشاه  شهرداری کرمانشاه
ذخیره سازی آب‌های سطحی برای روزهای گرم تابستان
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / اجتماعی
ذخیره سازی آب‌های سطحی برای روزهای گرم تابستان
طرح جمع آوری آب‌های سطحی با هدف ذخیره سازی و آبیاری فضای سبز در فصل گرما توسط اداره فضای سبز شهرداری منطقه۷ اجرا می‌شود.
کاشته شدن ۱۰ هزار اصله نهال حرا در ساحل بوستان ولایت بندرعباس
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
کاشته شدن ۱۰ هزار اصله نهال حرا در ساحل بوستان ولایت بندرعباس
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: تا پایان سال بیش از ۱۰ هزار اصله نهال حرا در ساحل بوستان ولایت بندرعباس کاشته می‌شود.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
واژگونی کامیون سیمان در بزرگراه همت
صبح دیروز یک دستگاه کامیون حمل سیمان در بزرگراه همت واژگون شد. خبر واژگونی یک دستگاه کامیون حامل سیمان در ساعت ۹:۰۷ صبح جمعه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان دو ایستگاه را به همراه گروه امداد و نجات به محل حادثه واقع در  بزرگراه شهید همت، بعد از خروجی آزادگان اعزام کرد.با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که یک دستگاه کامیون حامل سیمان در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت در حال حرکت بوده  که در مسیر کندرو  ناگهان از مسیر اصلی خود منحرف شده و داخل فضای سبز حاشیه راه واژگون شده است که در همین راستا نیز آتش‌نشانان اقدام به قطع جریان برق و ایمن‌سازی خودرو کرده و راننده را که آسیب جانی ندیده بود، از داخل کابین به محلی امن انتقال دادند. همزمان گروهی دیگر از آتش‌نشانان …
تغییر کاربری فضای سبز در تبریز ممنوع است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
تغییر کاربری فضای سبز در تبریز ممنوع است
شهردار تبریز با بیان اینکه پیش از این ۳۰ درصد از محل درآمد شهرداری‌ها از تغییر کاربری فضای سبز به کاربری های دیگر بود، گفت: طی دو سال گذشته به هیچ عنوان اجازه نداده‌ایم کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر پیدا کند.
  استانی-اجتماعی  شهرداری تبریز  ایرج شهین باهر
چنارهای ولیعصر(عج) شاداب می شوند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
چنارهای ولیعصر(عج) شاداب می شوند
جریان آب های آلوده در نهر خیابان ولیعصر(عج) یکی از دلایل خشک شدن درختان چنار بود و برای جلوگیری از رسیدن آسیب بیشتر به درختان، اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ تمهیداتی برای روش آبیاری چنارها اتخاذ کرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
شفافیت در ارائه عملکرد و آمار  شهرداری منطقه ۴ همدان 
منطقه چهار شهرداری همدان  یکی از مناطق شهری همدان است که بیشترین حاشیه شهر در این منطقه قرار گرفته است  و این منطقه با وسعت ۸۱۴/۱۵۱۰ هکتار دارای 3 ناحیه و  19 محله استشهرداری منطقه چهار همدان در زمینه حسابرسی و تطبیق بودجه سال 96  رتبه برتر  را کسب  کرده است که این نشان از تلاش و کوشش شهردار جوان و کارکنان این منطقه برای توسعه پایدار  این منطقه است.شهردار منطقه چهار شهرداری همدان از مناسب‌سازی معابر سطح منطقه چهار با بیش از18 هزار تن آسفالت به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان خبر داد و گفت: طی مدت 9 ماه سالجاری، این معابر روکش، لکه‌گیری و آسفالت شده است.مجید یوسفی‌نوید اظهار کرد: آسفالت معابر اصلی و محلی در راستای بهبود محیط شهری و تردد آسان شهروندان یکی از اولویت‌های کاری در منطقه و مورد اهتمام …
تصویب آیین‌نامه نحوه تأمین سرانه فضای سبز شهری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
تصویب آیین‌نامه نحوه تأمین سرانه فضای سبز شهری
هیئت وزیران با تأکید بر تأمین منابع آبی مورد نیاز طرح‌های توسعه از محل پساب تصفیه شده، تأمین نهال مورد نیاز از گونه‌های با نیاز آبی کم، مقاوم و بومی و استفاده از روش‌های نوین آبیاری، آیین‌نامه اجرایی قانون هوای پاک درخصوص نحوه تأمین سرانه فضای سبز در شهر‌های بیش از ۵۰ هزار نفر را تصویب کرد.
  هیئت وزیران  فضای سبز شهری
ایران ترانزیت ملخ‌های صحرایی؛ ملخ‌ها این هفته از عمان به ایران می‌رسند
سایر منابع / ۱۳۹۸-۱۰-۱۶ / اجتماعی
ایران ترانزیت ملخ‌های صحرایی؛ ملخ‌ها این هفته از عمان به ایران می‌رسند
ملخ‌های صحرایی این معضل موذی به صورت ترانزیت از فضای سبز ایران استفاده می‌کنند و دفع و رفع آن چندی است در دستور کار سازمان حفظ نباتات کشور است.به گزارش ایرنا، ملخ‌های صحرایی اول آبان سال گذشته از شبه جزیره عربستان، امارات و عمان به سمت ایران حرکت کردند و یک هفته بعد اولین دسته‌‌های آنها در بندر نخیلو هرمزگان مشاهده شد و اکنون در فاصله کمتر از یکسال، استان دوباره منتظر حمله جدید آنهاست.
دو ماه دیگر شاهد لاله‌های کاخ مروارید باشید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / فرهنگی و هنری
دو ماه دیگر شاهد لاله‌های کاخ مروارید باشید
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: کاخ مروارید برای جشن نوروزگاه مهیا می‌شود.
  استانی-اجتماعی
تبدیل چوب و سرشاخه هرس درختان تهران به بیوکمپوست
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
تبدیل چوب و سرشاخه هرس درختان تهران به بیوکمپوست
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تبدیل چوب و سرشاخه هرس شده به بیوکمپوست (کمپوست گیاهی) و استفاده در فضای سبز شهر تهران خبر داد.
توت آمریکایی، مشهورترین میوه دانشگاه تبریز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
توت آمریکایی، مشهورترین میوه دانشگاه تبریز
دانشگاه تبریز با داشتن فضای سبز و درختان زینتی خاص، یکی از دانشگاه‌های سرآمد کشور از نظر دارا بودن فضای سبز بوده و توت آمریکایی یکی از میوه‌های غیرخوراکی و تزیینی است که از دیرباز در این دانشگاه وجود داشته و دانشجویان گروه‌های مختلف مهندسی کشاورزی با آن آشنایی دارند، اما این میوه به تازگی شهرت بیشتری پیدا کرده است.
  استانی-علمی و آموزشی  توت  کشاورزی  دانشگاه تبریز  دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
از تظاهرات جلیقه‌زردها و جدایی‌طلبان کاتالونیا تا آوای ناسیونالیست‌ها
اوضاع جهان در چند سال گذشته تغییر بسیاری کرده است. خب، این تغییرات مردم عادی را می‌ترساند. کسی دوست ندارد روند معمول زندگی‌اش تغییر پیدا کند. احزاب مترقی هیچ راه‌حلی پیش پای مردم نگذاشتند و از آن سو، راست‌های افراطی و ناسیونالیست‌ها هستند که برای مردم مثل یک ماشین زمان عمل می‌کنند.به گزارش ایلنا، در سال گذشته میلادی اروپا مملو بود از آوای ناسیونالیست‌ها و هواداران راست افراطی، از ایتالیا گرفته تا آلمان و اسپانیا. از سوی دیگر، تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه و جدایی‌طلبان کاتالونیا در اسپانیا نشان از آن دارد که قاره سبز همچنان گرفتار شکاف‌هایی عمیق و گسترده است که باید با جدیت به آن‌ها پرداخت. مجموع این وقایع را باید مهم‌ترین موضوع‌ها در عرصه سیاست اروپا دانست که برای واکاوی آن باید نگاهی به تحلیل …
شرایط ساخت در «ابرزمین‌»ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
شرایط ساخت در «ابرزمین‌»ها
ضوابط اولیه برای ساخت و ساز روی «ابرزمین»های موجود در پایتخت تصویب شد. جزئیات مصوبه اخیرا کمیسیون ماده پنج شهر تهران برای نحوه مواجهه شهرداری با «زمین‌های ذخیره» نشان می‌دهد شهرداری با اولویت قراردادن «شرایط برد-برد» برای مالکان زمین‌های بالای یک هکتار و همچنین منافع شهر، باید به‌گونه‌ای شرایط صدور پروانه ساختمانی روی این اراضی را ایجاد کند که با لحاظ «نیاز پایتخت به تامین فضای سبز و کاربری‌های خدماتی»، امکان ساخت و سازهای مسکونی و غیرمسکونی روی «ابرزمین»ها فراهم شود. 4300 هکتار «زمین ذخیره» در پایتخت شناسایی شده است.
نوار سبز در حاشیه اتوبان شهید کسایی تبریز ایجاد می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
نوار سبز در حاشیه اتوبان شهید کسایی تبریز ایجاد می‌شود
شهردار تبریز با اشاره به توسعه فضای سبز در حاشیه اتوبان شهید کسایی گفت: نوار سبز در این اتوبان در دو لاین رفت و برگشت ایجاد می‌شود.
  استانی-اجتماعی  توسعه فضای سبز
سال 99، سال «نهضت فضای سبز» تبریز خواهد بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
سال 99، سال «نهضت فضای سبز» تبریز خواهد بود
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: طبق سیاست‌گذاری‌های کلان شورای اسلامی شهر تبریز و برنامه شهرداری، سال 99، سال نهضت فضای سبز در تبریز خواهد بود.
  استانی-اجتماعی  فضای سبز  شورای شهر تبریز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
ارائه الگوها و آموزش های مصرف بهینه آب به دانش آموزان آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با تاکید بر مدیریت مصرف آب و فرهنگ سازی گفت: دانش آموزان در این خصوص نقش مهمی دارند.علیرضا ایمانلو اظهار کرد: امسال در جهت فرهنگ سازی، الگوسازی و تربیت دانش آموزان برای ۵۰ هزار نفر آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب ارایه می شود.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ادامه داد: در یک‌سال گذشته ۳۵ هزار نفر به صورت چهره به چهره آموزش های مربوط به مصرف بهینه و مدیریت مصرف آب را گذرانده اند که از این تعداد ۱۲۰۰ نفر معلم و ۳۵۰۰ نفر اولیا دانش‌آموزان هستند.ایمانلو در خصوص دیگر برنامه های آموزشی و فرهنگی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز گفت: زنگ صرفه جویی آب و جشن آب در خصوص اهمیت این مایع حیاتی در مدارس تبریز برگزار شده …
باغ چیذر با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام بوستان می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
باغ چیذر با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام بوستان می‌شود
باغ بزرگ چیذر با هدف توسعه سرانه‌های فضای سبز محلی، به درخواست شهروندان و با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی ( ره ) تبدیل به بوستان عمومی می‌شود.
  بوستان  چیذر
اجرای ۳۷ پروژه عمرانی در منطقه شش شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
اجرای ۳۷ پروژه عمرانی در منطقه شش شیراز
شهردار منطقه ۶ شیراز گفت: اکنون ۳۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال در زمینه‌های بهسازی و بازآفرینی محیط‌های شهری، پروژه‌های انسان محور و فضای سبز و احداث معابر در این منطقه مراحل اجرایی را طی می‌کند.
  استانی-اجتماعی  شیراز
نواقص و ایرادات پارک‌های تبریز رفع می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
نواقص و ایرادات پارک‌های تبریز رفع می‌شود
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: مرحله پنجم طرح جامع گوزل تبریزیم در حوزه فضای سبز، تحت عنوان «رفع نواقص و ایرادات پارکهای سطح شهر» وارد فاز اجرایی شد.
  استانی-اجتماعی  پارک  فضای سبز
پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می‌شود
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از برنامه ریزی برای کاشت ۷۰۰۰  نهال آلبالو برای احیای باغ سیب کرج خبر داد.
  استانی-اجتماعی  باغ سیب کرج  کاخ مروارید  شهرداری کرج
«معجزه آبخیزداری»| آبیاری تمام فضای سبز تهران و جلوگیری از سیلاب شهری با یک تکنیک ساده
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
«معجزه آبخیزداری»| آبیاری تمام فضای سبز تهران و جلوگیری از سیلاب شهری با یک تکنیک ساده
استفاده از فنون آبخیزداری شهری جهت بهره‌برداری از آب باران، راهی مؤثر در کاهش مصرف ۱۹۰میلیون مترمکعب آبی است که برای آبیاری فضای شهری مورد استفاده واقع می­‌شود.
چنارهای خیابان ولیعصر تهران را چه کسی کاشته است؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
چنارهای خیابان ولیعصر تهران را چه کسی کاشته است؟
او اولین کسی بود که برای جنگل کاری و توسعه فضای سبز در تهران گام‌های موثری برداشت و می‌توان وی را پدر علم جنگلکاری در ایران نیز نامید
پایان وعده‌های 10 ساله؛ عملیات تبدیل فرحزاد به پارک از فردا اجرا می‌شود؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
پایان وعده‌های 10 ساله؛ عملیات تبدیل فرحزاد به پارک از فردا اجرا می‌شود؟
وعده چند ساله و چند باره تبدیل دره فرحزاد (پاتوق معروف معتادان و موادفروشان تهرانی) به فضای سبز و بوستان، احتمالا فردا عملیاتی می‌شود.
ایرانِ کوچکِ کرج، بهار متولد می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
ایرانِ کوچکِ کرج، بهار متولد می‌شود
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهر شهرداری کرج گفت: پارک ایران کوچک در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.
  استانی-اجتماعی
بهترین راه برای کنترل «فشار خون» کودکان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بهداشت و سلامت
بهترین راه برای کنترل «فشار خون» کودکان
فارس نوشت: نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است کودکانی که مدارس آنها با درختان پوشیده شده و در نزدیکی فضای سبز قرار دارند، به میزان قابل توجهی کمتر از سایر افراد در معرض فشارخون هستند.
  فشار خون  کودکان  سلامت
ایجاد بوستان در مناطق کم برخوردار تهران آغاز شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
ایجاد بوستان در مناطق کم برخوردار تهران آغاز شد
معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر تملک باغات در مناطق کم برخوردار ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و۱۷ در راستای افزایش سرانه فضای سبز در این مناطق تاکید کرد و راهکارها و رهنمودهای لازم را در جهت تسهیل گری در این راستا ارائه کرد.
  آلودگی هوا  شهرداری تهران  شهر تهران  شورای شهر تهران
لزوم تسریع در روند تملک باغات در مناطق کم برخوردار
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
لزوم تسریع در روند تملک باغات در مناطق کم برخوردار
معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر تملک باغات در مناطق کم برخوردار ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و۱۷ در راستای افزایش سرانه فضای سبز در این مناطق تاکید کرد.
  مجتبی یزدانی  باغات  شهرداری تهران
نصب 12 اِلمان ویژه شب یلدا در ارومیه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
نصب 12 اِلمان ویژه شب یلدا در ارومیه
رئیس سازمان سیما و منظرو فضای سبز شهرداری ارومیه از نصب 12 اِلمان ویژه شب یلدا در ارومیه خبرداد.
  استانی-اجتماعی  شب یلدا  فضای شهری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
احداث پارک گردشگری در گرگان
شهردار گرگان گفت: در ورودی غربی شهر با توجه به وجود فضای سبز مناسب یکی از بزرگ‌ترین پارک‌ها در قالب پارک گردشگری ایجاد می‌شود.عبدالرضا دادبود با بیان اینکه باید ظرفیت‌های گردشگری شهر گرگان را به فعلیت برسانیم، اظهار کرد: سرانه فضای سبز در شهر گرگان با ایجاد پارک‌های محله‌ای و جیبی در حال رشد است اما هنوز هم نیازمند ایجاد پارک‌های جدید هستیم. وی افزود: احداث 3 پارک محله‌ای از ابتدای سال آغاز شده بود که قبل از نوروز 99 این پارک‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.شهردار گرگان با اشاره به اصلاح هندسی میدان بسیج گفت: در این پروژه 4 هکتار به فضای سبز شهر گرگان افزوده شد و با توجه به موقعیت مناسبی که این مکان برای جذب مسافر و گردشگر دارد، بنا داریم یکی از بزرگترین‌ پارک‌های شهر با عنوان پارک گردشگری را در …
تعدادی از باغ های ستاد اجرایی به فضای سبز عمومی تبدیل می شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
تعدادی از باغ های ستاد اجرایی به فضای سبز عمومی تبدیل می شود
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری تهران تعدادی از باغ های ستاد اجرایی به فضای سبز عمومی تبدیل می شود.
برداشت سالانه ۵.۳ میلیون متر مکعب آب شرب و چاه برای فضای سبز!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
برداشت سالانه ۵.۳ میلیون متر مکعب آب شرب و چاه برای فضای سبز!
شهردار بیرجند گفت: سالانه ۵.۳ میلیون مترمکعب از آب شرب و آب چاه برای فضای سبز شهر بیرجند برداشت می‌کنیم که تنها بخش کمی از فضاهای اختصاص داده شده به فضای سبز شهری را پوشش می‌دهد.
  استانی-اجتماعی  فضای سبز
انتقاد به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
انتقاد به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز انتقاد کرد.
  شورای شهر تهران  خدمات شهری  شهر تهران
تذکر به مرکز مطالعات و سازمان بوستان های شهرداری تهران/مطالعه موثری درخصوص لایحه حفظ و گسترش فضای سبز صورت نگرفته است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
تذکر به مرکز مطالعات و سازمان بوستان های شهرداری تهران/مطالعه موثری درخصوص لایحه حفظ و گسترش فضای سبز صورت نگرفته است
ایلنا: رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت:با گذشت نزدیک به شش ماه از اتمام مهلت مقرر تاکنون اصلاحیه لایحه حفظ و گسترش فضای سبز به شورای…
  زهرا صدراعظم نوری  رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران
ایجاد 43 هکتار فضای سبز در حاشیه شهر یزد تا پایان امسال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
ایجاد 43 هکتار فضای سبز در حاشیه شهر یزد تا پایان امسال
فرماندار یزد از ایجاد پوشش فضای سبز به مساحت 43 هکتار در اراضی حاشیه‌ای این شهر تا پایان امسال توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری خبر داد.
  استانی-اجتماعی  فرماندار یزد  فضای سبز
توسعه فضای سبز به نام اراک به کام دیگران/شهرداری از نفس افتاده
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
توسعه فضای سبز به نام اراک به کام دیگران/شهرداری از نفس افتاده
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک گفت: فضای سبز هزار هکتاری براساس طرح جامع کاهش آلودگی، مختص اراک است نباید به اسم اراک در دیگر نقاط مانند شازند ایجاد شود.
  آلودگی هوا  توسعه فضای سبز  اراک  استانی-اجتماعی
طی دو سال گذشته، اجازه ندادیم حتی یک متر از باغات تبریز تبدیل کاربری شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
طی دو سال گذشته، اجازه ندادیم حتی یک متر از باغات تبریز تبدیل کاربری شود
شهردار تبریز با بیان این‌که احداث پارک های محله ای و افزایش سرانه فضای سبز می تواند بسیاری از مشکلات محیط زیستی را برطرف سازد، گفت: طی دوسال اخیر نه تنها اجازه ندادیم حتی یک متر از باغات تبریز تبدیل کاربری شوند، بلکه برای اولین بار با تغییر کاربری مسکونی به فضای سبز، سرانه فضای سبز شهرمان را افزایش دادیم.
  استانی-اجتماعی  باغ شهر  تبریز  شهردار تبریز
تفاهم سبز؛  با تفاهم‌ شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان، راه برای حفظ چند باغ بزرگ پایتخت و تبدیل آنها به فضای عمومی فراهم می‌شود
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۲۳ / اجتماعی
تفاهم سبز؛ با تفاهم‌ شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان، راه برای حفظ چند باغ بزرگ پایتخت و تبدیل آنها به فضای عمومی فراهم می‌شود
با تفاهمی که میان شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان شکل گرفت، چندین باغ بزرگ پایتخت از بولدورزها و تیرآهن‌های چندتنی و بتن‌های ساختمانی در امان خواهند ماند تا به‌عنوان فضای عمومی سبز در اختیار شهروندان قرار گیرند. این تفاهم عصر روز سه‌شنبه به امضا رسید و حالا چند باغ دیگر مثل باغ‌های عبقری و وثوق‌الدوله به بوستان تبدیل می‌شوند؛ 2باغی که چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفتند.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
کودک مبتلا به سرطان در اهواز به آرزویش رسید
آرزوی یکی از کودکان مبتلا به بیماری سرطان به همت یک موسسه فرهنگی و هنری با پوشیدن لباس عروس صورتی در اهواز محقق شد و عکس‌های مربوط به آن در فضای مجازی بازتاب‌های فراوانی داشت.به گزارش ایرنا، هدی رشیدی مسئول این موسسه فرهنگی و هنری با اشاره به برآورده کردن آرزوی این کودک مبتلا به بیماری سرطان اظهار داشت: چهارصد و پنجاه و سومین آرزو متعلق به کودک هشت ساله‌ای با نام پرند بود که روز پنجشنبه به همت جمعی از خیران استان خوزستان محقق شد. آرزوی پرند هشت ساله پوشیدن لباس عروس صورتی بود که برای رسیدن به این آرزو ماه‌ها انتظار می‌کشید. شاید از میان تمامی کودکانی که آرزوی آنها برآورده شده است تاکنون این میزان ذوق و اشتیاق را مشاهده نکرده بودیم. بیش از ۳۰۰ نفر از شهروندان خوزستانی تنها از طریق اطلاع‌رسانی …
لزوم افزایش کشش تقاضا در عرصه فرهنگ و هنر/فضای فرهنگی و هنری کشور سانتیمتری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / سیاسی
لزوم افزایش کشش تقاضا در عرصه فرهنگ و هنر/فضای فرهنگی و هنری کشور سانتیمتری است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میانگین فضای سبز شهری به ۱۱ متر می‌رسد، اما فضای فرهنگی و هنری در کشور سانتیمتری است.
  استانی_ فرهنگ و هنر  توسعه زیرساخت‌ها  تالار مرکزی اراک  وزیر ارشاد
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
پاییز در چهار باغ اصفهان
خیابان چهارباغ عباسی ‎که به چهارباغ نیز معروف است، از خیابان‌های مشهور شهر اصفهان محسوب می‌شود. چهارباغ در حد فاصل میدان امام‌حسین (دروازه دولت) تا میدان آزادی (دروازه شیراز) واقع شده که توسط پل تاریخی ۳۳‌پل و رودخانه زاینده‌رود به دو خیابان چهارباغ بالا و چهارباغ پایین تقسیم می‌شود. گفتنی است، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان اعلام کرده که برگ‌های پاییزی خیابان‌های چهارباغ، فردوسی و عباس‌آباد جمع‌آوری نمی‌شوند تا مردم هنگام قدم زدن در این خیابان‌ها، حال و هوای پاییز را بیشتر احساس کنند.
سرانه فضای سبز کشور اندک است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / علمی و آموزشی
سرانه فضای سبز کشور اندک است
تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سرانه فضای سبز شهری کشور اندک است و باید به ۷ دهم برسد.
  جنگل های هیرکانی
گامی دیگر برای افزایش فضای سبز تهران
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
گامی دیگر برای افزایش فضای سبز تهران
در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران، احتمال افزایش فضای سبز تهران قوت گرفت.
چشم نوازی پاییز هزار رنگ در بوستان های منطقه ۱۳
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
چشم نوازی پاییز هزار رنگ در بوستان های منطقه ۱۳
همزمان با خزان برگ های پاییزی، به ابتکار اداره فضای سبز منطقه ۱۳، گذر پاییزی در بوستان های منطقه اجرایی شد.
  شهرداری منطقه 13  فصل پاییز  بوستان های تهران
اعلام موافقت فتاح برای تبدیل املاک بنیاد مستضعفان به فضای سبز
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
اعلام موافقت فتاح برای تبدیل املاک بنیاد مستضعفان به فضای سبز
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد املاکی را در اختیار دارد که می‌تواند با تغییر کاربری به فضای سبز تبدیل شود و اهتمام ما در این بخش به اندازه‌ای است که حتی اگر لازم باشد، بنیاد حاضر به نقل مکان و اثاث کشی هم هست.
از تبدیل برخی املاک بنیاد مستضعفان به فضای سبز تا حل برخی مسائل فی مابین با شهرداری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
از تبدیل برخی املاک بنیاد مستضعفان به فضای سبز تا حل برخی مسائل فی مابین با شهرداری
 در جلسه عصر دیروز شهردار تهران و رئیس بنیاد مستضعفان که به میزبانی شهردار پایتخت برگزار شد، بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
  بنیاد مستضعفان  شهرداری تهران  اتش سوزی در ساختمان پلاسکو
طراحی فاز دو باغ گیاه‌شناسی قم به اتمام رسید
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
طراحی فاز دو باغ گیاه‌شناسی قم به اتمام رسید
شفقنا-مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: کارگروه طراحی و توسعه سازمان با موضوع طراحی باغ گیاه‌شناسی برگزار و طرح اولیه فضای سبز این باغ آماده شد. به گزارش شفقنا، پیام جوادیان در راستای تکمیل طراحی بوستان هزار هکتاری و اهمیت بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های این بوستان اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بوستان هزار هکتاری طراحی کاربری‌های مختلف […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
تولید سالانه 172میلیون متر مکعب پساب دراستان اصفهان
اصفهان-راعی : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در 25 تصفیه خانه فاضلاب ،سالانه 172 میلیون متر مکعب پساپ تولید می شود این در حالی‌است که ظرفیت اسمی تولید پساب در تصفیه خانه های فاضلاب در استان اصفهان 283 میلیون متر مکعب در سال است.هاشم امینی با اشاره به جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 72 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند . که شامل 3 میلیون و 666 هزار و 90 نفر می باشد. درحالی که هم اکنون بیش از 96 درصد جمعیت شهر اصفهان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.وی در ادامه با بیان اینکه اصفهان، دومین استان صنعتی کشور محسوب می شود و با توجه به محدودیت منابع آبی استفاده از بازچرخانی آب در این استان بسیار حائز اهمیت است، خاطر نشان ساخت: صنایع …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
سریال افشای سیگنال‌فروشان تلگرامی
سروش خواجه حق‌وردی مدیر نظارت و بازرسی فرابورس ایران: تعدادی از کانال‌های تلگرامی مانند پرتفوی سبز و (چرچیل).W.S.F با هویتی ناشناس در فضای مجازی اقدام به ارائه سیگنال‌ به سهامداران و مردم در نمادهایی مانند «ثقزوی»، «گوهران» و «چکاپا» می‌کنند که فرابورس ایران اقدامات لازم را در برخورد با گردانندگان این کانال‌ها انجام خواهد داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
۵۰ کیلومتر سامانه آبیاری قطره‌ای در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی ایجاد شد
اراک ـ کمال‌آبادی: مصطفی آمره گفت : مجموع سامانه آبیاری قطره‌ای شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تا سال گذشته ۹۷۴کیلومتر بود که این مقدار امسال به یک‌هزار و ۱۲کیلومتر رسیده است.وی ادامه داد: همچنین ایجاد ۱۰هکتار فضای سبز در شهرک‌های صنعتی نقاط مختلف استان مرکزی در سال‌جاری هدفگذاری شده که تا کنون ۵۰درصد آن محقق شده و بقیه نیز در نیمه دوم اسفندماه و به خصوص هفته درختکاری محقق می‌شود.مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: ۲۷۵هکتار از مساحت سه هزار و ۵۰۰هکتاری شهرک های صنعتی استان مرکزی به ایجاد فضای سبز اختصاص یافته که بخش‌ عمده‌ای از آن به روش قطره‌ای آبیاری می‌شود.آمره اظهار داشت: با وجود اینکه عمده صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان صنایع سبز محسوب می شوند اما باز هم ایجاد فضای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
«ابتکار» از حضور کم‌تعداد و بی‏رمق جریان اصلاحات در ثبت‌نام انتخابات مجلس گزارش می‌دهد
چهارمین روز در غیاب اصلاح‌طلبانالهام برخوردارچهار روز از ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گذشت. تا اینجا اصولگرایان با جلوداری پایداری پیشرو بوده‌اند و افراد این طیف سیاسی اصولگرا هم در تهران و هم در شهرستان‌ها یکی پس از دیگری ثبت‌نام کرده‌اند. ما می‌بینیم که در سه روز نخست ثبت‏نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم، حضور وزرا و نمایندگان ادوار حامی محمود احمدی‌نژاد و اعضای جبهه پایداری پررنگ بود، در روز چهارم، اما ثبت‌نام حامیان قالیباف بیش از همه به چشم آمد. با این حال روز چهارم هم به پایان رسید و خبری از اصلاح‌طلبان نشد. درواقع تا پایان ساعات روز چهارم ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور هیچ چهره شاخصی از جریان اصلاح‌طلبی نبودیم. برخی می‌گویند این حضور کم تعداد شاید به …
نهضت درختکاری با کاشت ۱۴میلیون اصله نهال در کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
نهضت درختکاری با کاشت ۱۴میلیون اصله نهال در کشور
بوشهر- ایرنا- رئیس گروه جنگل‌کاری و توسعه جنگل مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت:۱۴ میلیون اصله نهال در راستای تقویت جنگل‌ها و فضای سبز، همزمان با ۱۴ آذر در قالب طرح مشارکت عمومی نهضت درختکاری در کشور با شعار نهال‌کاری همگانی، برای ایران سبز کاشته می‌شود.
  بوشهر  جنگل های مانگرو  منابع طبیعی
۴۳۰عدد بنر و تابلوی غیرمجاز از سطح شهر سنندج جمع آوری شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
۴۳۰عدد بنر و تابلوی غیرمجاز از سطح شهر سنندج جمع آوری شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: طرح جمع آوری تعداد ۴۰۰ عدد بنر و ۳۰ تابلوی مکان نمای غیرمجاز از سطح شهر با هدف ارتقاء زیبایی محیط بصری و حذف زوائد و ناهنجاری های محیطی اجرا شد.
  ممنوعیت نصب بنر و اعلامیه فوت  استانی-اجتماعی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
آمادگی کامل شهرداری گرگان برای روزهای بارانی و برفی
معاون خدمات شهری شهرداری گرگان از آمادگی کامل برای روزهای برفی و بارانی خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای خرید خودروهای برف‌روب و نمک‌پاش و خرید مخازن ماسه و نمک اندیشیده شده است.موسی‌الرضا صفری در خصوص آمادگی شهرداری گرگان برای فصل سرما اظهارکرد: با توجه به احتمال بارش شدید باران، برف و بروز یخبندان در فصول سرد، دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری گرگان تشکیل و وظایف واحدها، معاونت‌ها، مدیریت‌های مناطق و سازمان‌ها تهیه و به آنها ابلاغ شده است.وی به خرید مخازن ماسه و نمک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعدادی مخزن در اختیار معاونت خدمات شهری است اما با توجه به نیاز شهر گرگان به ویژه برای زیرگذرها و روگذرها، مخازن جدیدی خریداری می‌شود.معاون خدمات شهری شهرداری گرگان با اشاره به توسعه ناوگان موتوری …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
چه کسی به آن جوان یاد داد کودک کار را داخل سطل زباله بیندازد؟
جعفر محمدی: « چندی پیش ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن جوانی یک کودک کار زباله گرد را داخل سطل آشغال کنار خیابان می‌اندازد و با خنده از او دور می‌شود! انتشار این فیلم، واکنش‌های منفی زیادی در جامعه داشت و بسیاری از آن جوان به زشتی و از این اتفاق به عنوان نشانه‌ای از مرگ اخلاق در جامعه یاد کردند. من نیز با این قضاوت‌ها موافقم؛ کسی که کودک فقیر زباله گردی را داخل سطل آشغال می‌اندازد و فاتحانه می‌خندد، حتماً دچار بحران اخلاق است و این کار او در کنار هزاران اتفاق دیگری که هر روز در کشور می‌افتد، نشان می‌دهد که ما، واقعاً در دوران سقوط اخلاقی زندگی می‌کنیم. اما می‌خواهم از زاویه‌ای دیگر به این ماجرا نگاه کنم و حرف آخر را همین اول می‌گویم: آن کودک کار زباله گرد را ما به داخل سطل آشغال انداختیم. …
پارک روشندلان در کرج افتتاح شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
پارک روشندلان در کرج افتتاح شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار اولویت مدیریت شهری است.
  استانی-اجتماعی  روشندلان  منطقه حصارک  شهرداری کرج
فضاهای سبز شهری موجب افزایش طول عمر می‌شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / علمی و آموزشی
فضاهای سبز شهری موجب افزایش طول عمر می‌شوند
تهران- ایرنا- انستیتوی سلامت جهانی بارسلونا واقع در اسپانیا با همکاری محققان دانشگاه ایالتی کلورادو دریافتند فضاهای سبز شهری موجب افزایش طول عمر شهروندان می‌شود.
  محیط زیست  فضای سبز  طول عمر  گرمایش جهانی
لزوم مدیریت منابع آبی همگام با توسعه فضای سبز در تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
لزوم مدیریت منابع آبی همگام با توسعه فضای سبز در تهران
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم مدیریت منابع آبی همگام با توسعه فضای سبز شهر تهران و کمربند سبز اطراف آن تاکید کرد.
  آّبیاری فضای سبز  شورای شهر تهران
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
ایرانشهر
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: ایجاد و توسعه فضای سبز برای آزادراه‌های دولتی،
مشکل ایجاد فضای سبز در بزرگراه‌ها و حریم‌ شهرها چیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
مشکل ایجاد فضای سبز در بزرگراه‌ها و حریم‌ شهرها چیست؟
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که ایجاد و توسعه فضای سبز برای آزادراه‌های دولتی، بزرگراه‌های موجود و حریم‌ شهرها در حیطه اختیارات این سازمان بوده که تا حد امکان و در صورت وجود منابع آبی، این کار انجام شده است.
بهره‌برداری از ۱۳۰۰ هکتار جنگل‌کاری در اسفند | کاشت هزار اصله درخت کهنسال در خیابان ولیعصر(عج)
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
بهره‌برداری از ۱۳۰۰ هکتار جنگل‌کاری در اسفند | کاشت هزار اصله درخت کهنسال در خیابان ولیعصر(عج)
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به آغاز اجرای طرح هزار و ۳۰۰ هکتار جنگل‌کاری در کمربند پیرامونی شهر تهران، گفت: این طرح در ۵ نقطه، ۱۵ اسفند ماه امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
افتتاح نخستین سینمای کودک اصفهان در منطقه ۱۵
اصفهان –بهمن راعی : مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: سال گذشته سینما بهمن در این منطقه افتتاح شد و در سال جاری نیز نخستین سینمای کودک شهر را در آن افتتاح خواهیم کرد. مسعود قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال جاری در سالروز تولد سلمان فارسی نماد این شخصیت برجسته در میدان بزرگ خوراسگان نصب شد و درصدد هستیم نماد شهدای غواص را نیز تا ۲۲ بهمن ماه امسال مورد بهره برداری قرار دهیم.وی با تبریک سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در خصوص سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، به ارائه گزارشی از مختصات و ویژگی‌های منطقه ۱۵ پرداخت و گفت: این منطقه با وسعت شش هزار و ۸۹۶ هکتار در شرق اصفهان واقع شده که یک هزار و ۷۱۸ هکتار در محدوده و بالغ بر پنج هزار و صد هکتار آن در حریم قرار دارد.مدیر منطقه …
ساخت نانو کامپوزیت با قابلیت کاهش تعرق و تبخیر آب گیاهان
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / علمی و آموزشی
ساخت نانو کامپوزیت با قابلیت کاهش تعرق و تبخیر آب گیاهان
محققان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سنتز نانو کامپوزیت‌های پلیمری زیست تخریب‌پذیر روشی را برای کاهش تبخیر در گیاهان زراعی و زینتی ابداع کردند و بدین ترتیب افزایش سطوح فضای سبز در تهران و سایر مناطق واجد هوای آلوده و انواع ریز گرد بسیار سهل تر از قبل دور از انتظار نخواهد بود.
ارتباط اکسیژن و فضاهای فرهنگی از نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فرهنگی و هنری
ارتباط اکسیژن و فضاهای فرهنگی از نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است ارتقای فضاهای فرهنگی هنری مانند سرانه فضای سبز که یک ضرورت بوده و هست، مانند اکسیژن به شمار می‌آید و توجه به آن از ضروریات است.
  سیدعباس صالحی  تئاتر شهر  سرانه مطالعه
تاکید وزیر ارشاد بر افرایش سرانه فضاهای فرهنگی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فرهنگی و هنری
تاکید وزیر ارشاد بر افرایش سرانه فضاهای فرهنگی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه هیات امنای موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر با تاکید بر ضرورت افزایش سرانه فضاهای فرهنگی هنری کشور، گفت: ارتقای فضاهای فرهنگی هنری مانند سرانه فضای سبز که یک ضرورت بوده و هست مانند اکسیژن به شمار می‌آید و توجه به آن از ضروریات است.
تمهیدات شهرداری تهران برای حفاظت از شاخه‌های درختان
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
تمهیدات شهرداری تهران برای حفاظت از شاخه‌های درختان
مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران از حضور 500 نیروی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران به مناطق 1، 2، 3 و 5 برای برف روبی درختان و جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها خبر داد.
طرح ملی نهضت سبز در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / ...
طرح ملی نهضت سبز در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با هدف توسعه فضای سبز، طرح نهضت سبز نهالکاری در عرصه‌های ملی در استان همزمان با سراسر کشور از اول آذر امسال در استان اجرا می‌شود.
  استانی-اجتماعی  فضای سبز
فعالیت ۵۰۰ نیروی سازمان بوستان‌ها برای برف‌روبی درختان
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
فعالیت ۵۰۰ نیروی سازمان بوستان‌ها برای برف‌روبی درختان
مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران از حضور ۵۰۰ نیروی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران به مناطق ۱، ۲، ۳ و ۵ برای برف روبی درختان و جلوگیری از شکسته شدن شاخه ها خبر داد.
برف تکانی درختان در تهران
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
برف تکانی درختان در تهران
مدیرکل دفتر شهردار تهران از حضور 500 نیروی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران برای برف تکانی درختان و جلوگیری از شکسته شدن شاخه ها خبر داد.
عامل آلرژی‌های تنفسی شهروندان خوزستانی تأیید نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اجتماعی
عامل آلرژی‌های تنفسی شهروندان خوزستانی تأیید نشده است
اهواز- مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: اینکه یک گیاه عامل تنگی نفس پس از بارندگی‌های استان خوزستان بوده است، هنوز تأیید نشده است.
  اداره کل حفاظت از محیط زیست خوزستان  پارک و فضای سبز  شهرداری اهواز  محیط زیست خوزستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
برپایی کارگاه پیشگیری از آسیب‌های شغلی برای 1200 نفر از نیروهای شهرداری کرمانشاه
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از برگزاری کارگاه آموزشی "پیشگیری از آسیب‌های شغلی" برای 1200 نفر از پاکبانان و نیروهای فضای سبز شهرداری کرمانشاه خبر داد.
  استانی-اجتماعی  شهرداری کرمانشاه  کرمانشاه  پاکبان  جراح پلاستیک
1000 نهال چنار تا پایان سال در ولیعصر کاشته می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اجتماعی
1000 نهال چنار تا پایان سال در ولیعصر کاشته می‌شود
به گفته مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران تا پایان سال در خیابان ولیعصر(عج) 1000 اصله درخت چنار کاشته می‌شود.
خانه طبیعت کودک و نوجوان بوشهر افتتاح شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
خانه طبیعت کودک و نوجوان بوشهر افتتاح شد
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از راه اندازی خانه طبیعت کودک و نوجوان با هدف آشنایی بچه ها با محیط زیست و آشتی خانواده ها با فضای سبز و ایجاد فرهنگ محیط زیستی خبر داد.
  استانی-اجتماعی  ایسنا  طبیعت  محیط زیست
باغ وثوق‌الدوله توسط شهرداری تهران خریداری شد | ۱۱ باغ دیگر در صف خرید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
باغ وثوق‌الدوله توسط شهرداری تهران خریداری شد | ۱۱ باغ دیگر در صف خرید
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از برنامه‌ریزی مدیریت شهری پایتخت برای خرید ۱۱ باغ خبر داد.
خرید 11 باغ جدید در تهران
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
خرید 11 باغ جدید در تهران
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از خرید 11 باغ جدید در تهران برای استفاده عموم خبر داد.
بازگشایی باغ وثوق‌الدوله در بهمن ماه
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
بازگشایی باغ وثوق‌الدوله در بهمن ماه
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران گفت: باغ وثوق الدوله بهمن ماه سال جاری به روی شهروندان تهرانی باز می‌شود.
تکمیل منابع آب شرب بوستان یاس فاطمی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
تکمیل منابع آب شرب بوستان یاس فاطمی
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران اعلام کرد که منابع آب شرب بوستان یاس فاطمی نیز در حال تکمیل شدن است.
  علی محمد مختاری  شورای شهر  بوستان یاس
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
خوشرو، خوش‌گوی موسیقی مازندران
عادل جهان‌آرای- روزنامه‌نگار- موسیقی در تاروپود سرزمینی ایران تاریخی تنیده شده است. جایی را نمی‌توان یافت که مردم آن دیار از موسیقی بی‌بهره باشند و با آهنگ‌های شادی‌بخش و روح‌نواز روز خود را به شب یا شب را به روز نرسانند. موسیقی در نواحی مختلف ایران‌زمین چنان جایگاهی دارد که گویی مردم هر نواحی از این آ‌ب و خاک با موسیقی زاده می‌شوند و با موسیقی تلاش می‌کنند. از چابهار تا خوی از سرخس یا آبادان می‌توان بی‌هیچ مشکلی موسیقی اقوام ایران زمین را به تماشا نشست و با آوای جانبخش آنها آرامش یافت. بی‌شک در بین مردم نواحی مختلف کشور بزرگانی از جنس آهنگ و آوا بودند وهستند و خواهند بود که هر یک طلایه‌دار موسیقی منطقه خود هستند. در مازندران نام «ابوالحسن خوشرو» در 4دهه اخیر یکی از آشناترین نام‌ها در گستره موسیقایی …