شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
فناوری‌های نوین
روزنامه ابتکار / ۲۳ ساعت قبل / ...
تقدیر وزیر اقتصاد از اقدامات بانک ملی ایران در حوزه بانکداری دیجیتال
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از بانک ملی ایران در ارائه دستاوردهای فناورانه خود به نظام بانکی کشور در رویداد «ملی شو 3» گفت: ملی شو باید به معنای واقعی ملی شدن و وسیله‌ای برای افتخار به پرچم مقدس کشور و درخشش ایران در جهان باشد تا نه تنها به تاریخ و جغرافیا بلکه به اقتصادمان نیز افتخار کنیم.به گزارش «ابتکار»، فرهاد دژپسند در این مراسم که با حضور اعضای هیئت مدیره بانک ملی ایران، مدیران شرکت آسان پرداخت و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، با بیان اینکه باید از سرمایه‌های ملی به بهترین نحو ممکن و در بالاترین موقعیت سرمایه‌گذاری بهره ببریم، گفت: آیا کوتاه کردن مسیر دستیابی به مهم بدون به کارگیری فناوری های نوین میسر خواهد بود؟ باید دانش‌بنیان کردن و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در کنار تامین …
تکنولوژی هایی که کاربران کره شمالی را ایزوله می کند
روزنامه ایران / ۳ روز قبل / فناوری
تکنولوژی هایی که کاربران کره شمالی را ایزوله می کند
در عصر اینترنت که گردش آزاد اطلاعات و استفاده از فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف اقتصادی، سلامت، آموزش و... می‌تواند آینده بهتری برای کشورها رقم بزند، یکی از دیکتاتورترین کشورها یعنی کره‌شمالی در جهت مخالف حرکت می‌کند.
رمز دوم ایستای بانک‌ها از ۸ بهمن غیرفعال می‌شود
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
رمز دوم ایستای بانک‌ها از ۸ بهمن غیرفعال می‌شود
ایلنا: معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: از ۸ بهمن به تدریج رمز دوم ایستای بانک‌های مختلف غیر فعال می‌شود.
  بانک مرکزی  شماره تلفن  فناوری  معاون  رمز
بارش خوب نباید ما را از نوسازی سیستم‌های آبیاری کشاورزی بازدارد
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
بارش خوب نباید ما را از نوسازی سیستم‌های آبیاری کشاورزی بازدارد
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان قم بر لزوم استفاده هرچه بهتر از منابع آب و استفاده از فناوری‌های نوین در این بخش تاکید کرد.
  استانی-اجتماعی
تسهیلات بدون سود برای صنایع پیشرفته/ایران در بین چهار قدرت موشکی جهان
فارس / ۵ روز قبل / اقتصادی
تسهیلات بدون سود برای صنایع پیشرفته/ایران در بین چهار قدرت موشکی جهان
رئیس کمیته فناوری‌های نوین کمیسیون صنایع مجلس، تولید موشک های نقطه‌زن را نمونه‌ای از پیشرفت در صنایع الکترونیک عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلاتی مانند معافیت مالیاتی تا 18 سال و همچنین دریافت تسهیلات بدون سود برخوردارند.
با ایده‌های فناورانه به کاهش آلاینده‌ها کمک می‌کنیم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
با ایده‌های فناورانه به کاهش آلاینده‌ها کمک می‌کنیم
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که فناوری‌های نوین زیستی می‌تواند به کاهش آلاینده‌های محیط زیست کمک کند. آلاینده‌‌هایی که سلامت انسان و محیط زیست را به خطر می‌اندازد.
کاهش آلاینده‌ها با کمک فناوری‌های نوین زیستی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
کاهش آلاینده‌ها با کمک فناوری‌های نوین زیستی
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فناوری‌های نوین زیستی می‌تواند به کاهش آلاینده‌های محیط زیست کمک کند؛ آلاینده‌هایی که سلامت انسان و محیط زیست را به خطر انداخته است.
  زیست فناوری  آلودگی هوا
کاهش هزینه بانک‌ها و بیمه‌ها با تحقق اقتصاد هوشمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
کاهش هزینه بانک‌ها و بیمه‌ها با تحقق اقتصاد هوشمند
تهران- ایرنا- معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به حرکت نظام بانکی و بیمه‌ای به سوی اقتصاد هوشمند، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین پنج تا ۶ درصد و طراحی مدل کسب و کار تا ۲۵ درصد از هزینه‌های این شرکت‌ها را کاهش می‌دهد.
  وزارت امور اقتصادی و دارایی  خسارت بیمه  بانک  صنعت بیمه
تعدیل 4100 کارگر اوپل
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
تعدیل 4100 کارگر اوپل
شرکت اوپل برنامه دارد تا حدود 4 هزار و 100 نفر از کارکنان خود را برای کاهش هزینه‌ها تعدیل کند. یک مقام آگاه با اعلام این خبر به رویترز اعلام کرده است که اقدام مزبور به‌دلیل کاهش فروش اوپل و در جهت تخصیص سرمایه‌ لازم برای توسعه فناوری‌های نوین خودرویی نظیر پیشرانه‌های برقی و هیبریدی صورت می‌گیرد. انتظار می‌رود این تعداد از کارکنان اوپل حداکثر تا سال 2025 تعدیل شوند. این فرد گفته است که مقامات مربوطه در سه‌شنبه این هفته کارکنان را در جریان تصمیمات خود در این باره قرار خواهند داد. اوپل که هم‌اکنون تحت مالکیت فولکس‌واگن آلمان قرار دارد عزم خود را جزم کرده است تا از تولید پیشرانه‌های درون‌‌‌سوز متعارف به سوی تولید خودروهای برقی حرکت کند با این حال به‌دلیل اینکه این خودروها به قطعات کمتری نسبت به مدل‌های …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات برای اصلاح بافت‌های فرسوده استان مرکزی پرداخت شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات به منظور اصلاحبافت‌های فرسوده در این استان پرداخت شد که برای ساخت۲۱۷ واحد در بافت فرسوده و ۲۳ فقره ودیعه مسکن هزینه می‌شوداراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهر سازی استان مرکزی، احمد مرزبان افزود: این تسهیلات درقالب ۴۰۰ میلیون ریال وام بازسازی بافت‌های فرسوده با نرخ سود ۹ درصد به متقاضیان داده شده تا بتوانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به نوسازی وبهسازی مسکن خود اقدام کنند.وی اظهار داشت: همچنین برای مساعدت با متقاضیان در اجرای طرح بازسازی، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن برای تامین مسکن موقت در زمان ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.مرزبان افزود: ۴۰۰ میلیون ریال نیز برای ساخت …
افتتاح تجاری سازی محصولات سلول های بنیادی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / فیلم
افتتاح تجاری سازی محصولات سلول های بنیادی
مراسم بهره‌برداری از مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان روز یکشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، مسوولان پژوهشگاه رویان و جمعی از متخصصان حوزه پزشکی نوین در پژوهشگاه رویان برگزار شد.
  سورنا ستاری  عبدالحسین شاهوردی  سورنا ستاری  تهران  ایران  پژوهشگاه رویان  حمیدرضا طیبی
مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان گشایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان گشایش یافت
تهران- ایرنا- مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان به عنوان آخرین حلقه از مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان، هم‌زمان با چهاردهمین سال‌ درگذشت سعید کاظمی آشتیانی، مؤسس این مجموعه پژوهشی و بنیان‌گذار تحقیقات نوین زیستی در کشور به بهره‌برداری رسید.
  پژوهشگاه رویان  نوآوری
بهبود عملکرد فناوری اطلاعات در 2020
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
بهبود عملکرد فناوری اطلاعات در 2020
شاید کسب‌وکار شما اوضاع خوبی داشته باشد اما بدون زیرساخت‌های قوی فناوری اطلاعات (IT)، طولی نمی‌کشد که اتفاقات نامطلوب شروع می‌شوند. ممکن است بخشی از تجهیزات حیاتی شرکت خراب شوند یا ممکن است حمله‌ای سایبری اتفاق بیفتد و کل عملیات‌های تولیدی و خدماتی شما را متوقف کنند. هر اتفاق نامطلوبی که به دلیل زیرساخت‌های ضعیف فناوری اطلاعات رخ دهد، می‌تواند برای شما و کسب‌وکارتان مشکل‌ساز شود و گاهی صدها هزار دلار ضرر به جای بگذارد. حتی اگر شما کارکنان فناوری اطلاعات توانمندی هم دارید، باز هم امکان بهبود وجود دارد. در جهانی که به‌طور روزافزون متکی بر فناوری اطلاعات و سایر فناوری‌های نوین است، نمی‌توان از نقاط ضعف بالقوه و شکنندگی‌های برنامه و استراتژی فناوری اطلاعات غافل شد. آیا به‌دنبال آن هستید که برای دهه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
تلویزیون ۲۹۲ اینچی رونمایی شد
شرکت سامسونگ از یک تلویزیون با فناوری میکرو ال‌ای‌دی در نمایشگاه CES2020 رونمایی کرد که ۲۹۲ اینچ است. این نسخه از تلویزیون Wall در اندازه ۲۹۲ اینچ (بیش از 4/ 7 متر) رونمایی شده و The Wall Luxury نام دارد. در این تلویزیون ترکیبی از درخشندگی زیاد، اندازه بسیار بزرگ و تضاد رنگی قابل‌توجهی دیده می‌شود. البته این تلویزیون با استفاده از فناوری‌های ماژولار و میکرو ال‌ای‌دی ساخته شده است. میکرو ال‌ای‌دی نخستین فناوری نوین نمایشگر در دهه ۲۰۲۰ میلادی است و شباهت زیادی به OLED دارد. با کمک این فناوری درخشندگی بیشتر می‌شود. این شرکت همچنین از یک نسخه ۱۵۰ اینچی این تلویزیون با وضوح 8K رونمایی کرده است. در این دستگاه همان ماژولی استفاده شده که در تلویزیون ۷۵ اینچی رونمایی شده در CES2019 به‌کاررفته بود. سامسونگ …
آینده تکنولوژی‌های بی‌سیم
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فناوری
آینده تکنولوژی‌های بی‌سیم
روند مصرفی تکنولوژی همواره به سمت استفاده ساده‌تر و آسان‌تر از تکنولوژی سوق پیدا کرده و این به‌خصوص شامل فناوری‌های شارژ دستگاه‌ها نیز می‌شود. چند سالی است که مهندسان دنیای تکنولوژی، تمرکز خود را روی فناوری‌های نوین شارژ دستگاه‌های هوشمند معطوف کرده‌اند. اگرچه در این راه به موفقیت‌هایی نیز نائل شده‌اند، اما متاسفانه هنوز نتوانسته‌اند راهی برای رهایی از شر کابل‌ها یا صفحه‌های شارژ پیدا کنند.
استفاده از فناوری‌های نوین در پروژه بهسازی مسیر پیاده‌رو کریمخان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
استفاده از فناوری‌های نوین در پروژه بهسازی مسیر پیاده‌رو کریمخان
 مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، از همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف استفاده از روش‌های نوین اجرایی در پروژه بهسازی مسیر پیاده‌رو و ایجاد مسیر دوچرخه خیابان کریمخان زند خبر داد. به گزارش همشهری، سیدمجید غمخوار با اعلام این خبر گفت: «فاز نخست عملیات اجرای بتن روسازی در مسیرهای پیاده و دوچرخه خیابان کریمخان، با توجه به تأکیدات معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران مبنی بر استفاده از روش‌های نوآورانه و همچنین بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، با استفاده از افزودنی‌های پلیمری خاص …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
دریافت پیامکی رمز پویا از امروز در دو بانک
معاون فناوری‌های نوین بانکی در توییتی با اشاره به اجرای رمز دوم پویا گفت: از بامداد دوشنبه ۱۶ دی ماه دکمه دریافت پیامکی رمز دوم در صفحات پرداخت اینترنتی ظاهر می‌شود. به گزارش «دنیای اقتصاد» مهران محرمیان تاکید کرد: در گام اول مشتریان بانک‌های ملت و پارسیان رمز دوم پیامکی را دریافت خواهند کرد.
سومین کنفرانس حرفه‌ای تحول دیجیتال ایران برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
سومین کنفرانس حرفه‌ای تحول دیجیتال ایران برگزار می‌شود
تهران-ایرنا- همایش حرفه‌ای تحول دیجیتال در راستای استفاده ابزاری از فناوری‌های نوین دیجیتالی برای دست یافتن به اهداف ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب با هدف تسهیل و رونق فضای کسب و کار ۲۴ و ۲۵ دی ماه امسال در هتل همای تهران برگزار می‌شود.
  دیجیتال
امکان دریافت پیامکی رمز پویا در صفحات پرداخت اینترنتی از ۱۶ دی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
امکان دریافت پیامکی رمز پویا در صفحات پرداخت اینترنتی از ۱۶ دی
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از فعال شدن دکمه دریافت پیامکی رمز دوم پویا از ۱۶ دی‌ماه در صفحات پرداخت اینترنتی خبر داد.
  رمز پویا  اقتصاد ایران  بانک مرکزی
راهکارهای حل معضلات آلایندگی کلان‌شهرها ارائه می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
راهکارهای حل معضلات آلایندگی کلان‌شهرها ارائه می‌شوند
به گفته رییس انجمن علمی موتور ایران، تمرکز ویژه‌ بر روی خودروهای گازسوز، خودروهای هیبریدی و فناوری‌های نوین موتورهای احتراقی می‌تواند به عنوان راهکاری برای رفع معضلات آلایندگی کلان‌شهرها مورد استفاده قرار بگیرد.
  آلایندگی  سوخت  خودرو  آلودگی هوا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
سومین کمپین زیست‌محیطی بانک مسکن در راه است
مدیرعامل بانک مسکن از تشکیل سومین کمپین زیست‌محیطی این بانک در سال پیش ‌رو خبر داد و گفت: این اقدام در راستای مسئولیت اجتماعی بانک دنبال می‌شود.ابوالقاسم رحیمی انارکی با اشاره به اقداماتی که بانک مسکن در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود انجام داده است، گفت: در این راستا سال گذشته کمپین آب و در سال جاری کمپین خاک را برگزار کرده‌ایم و برای سال آینده، برگزاری کمپین هوا را برنامه‌ر‌یزی کرده‌ایم تا به نحوی بتوانیم در آگاه‌سازی جامعه نسبت به وضعیت کشور در این حوزه و مسائل اقلیمی از قبیل گرم‌تر شدن زمین و تبعات آن نقش داشته باشیم.وی با اشاره به این‌که صنعت ساختمان یکی از صنایعی است که سهم بالایی در مصرف سوخت‌های فسیلی دارد، گفت: با وجود هزینه‌های سنگینی که برای ساخت‌وساز انجام می‌شود، در ایران عرف این …
۴ فناوری نوین که در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES خواهیم دید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / علمی و آموزشی
۴ فناوری نوین که در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES خواهیم دید
هفته آینده نمایشگاه فناوری ۲۰۲۰CES از روز هفتم تا دهم ژانویه در لاس‌وگاس برگزار می‌شود تا جدیدترین تجهیزات الکترونیکی جهان را به نمایش بگذارد. نمایشگاه بین‌المللی CES انجمنی جهانی برای افرادی است که می‌خواهند در صنعت فناوری به پیشرفت و شکوفایی دست یابند و خود را به دنیا و مشتاقان فناوری معرفی کنند. این نمایشگاه هر ساله در لاس وگاس برگزار می‌شود که بیش از ۴۰ سال به عنوان مکانی تأیید شده به مبتکران و فناوری‌های موفق خدمت می‌کند. این سکوی جهانی معرّف و پذیرای ابتکارات نسل‌های آینده در بازار خواهد بود.
  نمایشگاه CES 2020  فناوری
نقش لاستیک در بهینه سازی مصرف سوخت/ راهکاری برای کاهش آلودگی هوا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
نقش لاستیک در بهینه سازی مصرف سوخت/ راهکاری برای کاهش آلودگی هوا
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: تولید لاستیک‌های با فناوری‌های نوین در کشور می‌تواند در صرفه‌جویی مصرف سوخت موثر باشد.
معاملات الگوریتمی، سیگنال ورود بازار سرمایه به اقتصاد هوشمند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / اقتصادی
معاملات الگوریتمی، سیگنال ورود بازار سرمایه به اقتصاد هوشمند
مدیرعامل شرکت اطلاع‏رسانی و خدمات بورس از برگزاری دومین رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد و گفت: امروز زیست اقتصاد جهانی به فناوری‏های نوین وابسته است و بازار سرمایه نیز از این امر مستثنی نیست. باید بپذیریم با افزایش لحظه‏ای نقش آی‏تی در اقتصاد، توسعه بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به خلق مستمر ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات وابسته است.
همراه بایواستار با سرعت رو به آینده
زومیت / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فناوری
همراه بایواستار با سرعت رو به آینده
بایواستار با سابقه‌ای نزدیک به چهل سال در تولید فناوری‌های نوین یکی از اولین و برترین تولید‌کنندگان قطعات مربوط به آی‌تی است. کیفیت و قیمت مقرون‌به‌صرفه آن، باعث توفیق روزافزون این کالا در جهان شده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
دومین دوره معاملات الگوریتمی در راه است
مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس از برگزاری دومین رقابت معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه خبر داد و افزود: امروز زیست اقتصاد جهانی به فناوری‌های نوین وابسته است و بازار سرمایه نیز از این امر مستثنی نیست. باید بپذیریم با افزایش لحظه‌ای نقش ‌آی‌تی در اقتصاد، توسعه بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به خلق مستمر ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات وابسته است.
همکاری دو غول خودروساز چینی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
همکاری دو غول خودروساز چینی
گروه خودروسازی سائیک‌موتور و گروه گوانجو (جی‌ای‌سی) به توافقی برای همکاری‌های وسیع درجهت مقابله با پیامدهای کاهش فروش صنعت خودرو دست یافته‌اند. این همکاری استراتژیک پنج‌ساله قرار است تامین مالی، بیمه خودروسازی و نیز توسعه فناوری‌های نوین را برای تولید محصولات با سوخت پاک فراهم کند. دو خودروساز چینی قرار است در زمینه تولید پلت‌فرم‌های مشترک برای محصولات جدید و تقسیم بازارهای خارجی با یکدیگر همکاری گسترده‌ای را انجام دهند. دو شرکت بنا دارند برای مقابله با زیان‌های ناشی از کاهش تقاضا، ورود به بازارهای جدید جهانی را کلید بزنند. گروه خودروسازی سائیک‌موتور که دارای کارخانه‌های مشترک با فولکس‌واگن و جنرال‌موتورز در چین است، بزرگ‌ترین خودروساز داخلی در این کشور به حساب می‌آید.
برنامه سیاستی توسعه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
برنامه سیاستی توسعه "فین‌تک" در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی FinTech یا بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای بهبود خدمات مالی در جهان و تدوین برنامه سیاستی توسعه فین تک در ایران را بررسی کرد.
  فین تک  مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی  کسب و کار نوین
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
فرصت یک‌ماهه برای فعال سازی رمز دوم پویا
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: تا زمان تکمیل سامانه ارسال پیامکی رمز پویا که حدود یک ماه زمان می‌برد، رمزهای دوم ثابت قبلی فعال خواهد بود.
وام ۱۷۰ میلیونی برای ساخت خانه‌های فناورانه
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
وام ۱۷۰ میلیونی برای ساخت خانه‌های فناورانه
به سازندگان حرفه‌ای که در ساخت خانه از فناوری‌های نوین استفاده کنند تا ۱۷۰ میلیون تومان وام داده می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
ارائه کامل زنجیره مرکز داده توسط یک شرکت داخلی
یک شرکت داخلی به‌عنوان پیمانکار مراکز داده، ارائه‌دهنده فناوری‌های نوین و پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری به‌صورت زنجیره کامل به متقاضیان ایرانی است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» صالح خواجه دلوئی، معاون توسعه بازار و کسب‌و‌کار شرکت «آریا همراه» در رابطه با این شرکت گفت: آریا همراه به واسطه پروژه شرکت ایرانسل تشکیل شد و با تجربه ساخت و بهره‌برداری مرکز داده ایرانسل، آریا همراه به‌عنوان برترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات managed-service در ایران مطرح شد، پس از آن پروژه‌های ملی متعددی از قبیل مراکز داده کارت سوخت، شاپرک و بانک‌های متعدد در دستور کار قرار گرفت.در حال حاضر آریاهمراه از بهترین شرکت‌هایی است که زنجیره ارزش مراکز داده را به‌طور کامل ارائه می‌دهد.
صنعت نفت با نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان روزآمد می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / علمی و آموزشی
صنعت نفت با نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان روزآمد می‌شود
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه صنعت نفت با نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها روزآمد می‌شود، گفت: باید درهای پژوهشگاه‌ها به روی جوانان خلاق و دانش‌آموخته گشوده باشد تا به آسانی بتوانند به کمک امکانات این مراکز برای تبدیل ایده‌هایشان به کسب و کار استفاده کنند.
  معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  شرکت‌های دانش‌بنیان  پژوهشگاه صنعت نفت  فناوری‌های نوین
راهی ساده برای دریافت رمز پویا
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
راهی ساده برای دریافت رمز پویا
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از اضافه شدن دکمه جدیدی به صفحات پرداخت اینترنتی از ابتدای دی به منظور درخواست پیامکی رمز دوم پویا خبر داد.
  رمز پویا  رمز دوم یکبار مصرف
بهره‌مندی نابینایان از فناوری‌های نوین مستلزم کمک بیمه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
بهره‌مندی نابینایان از فناوری‌های نوین مستلزم کمک بیمه است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور گفت: کمک به بهره‌مندی نابینایان از فناوری و تکنولوژی‌های نوین نظیر سیستم‌های رایانه ای مجهز به خط بریل نیازمند خدمات بیمه ای است.
  اشرف بروجردی  نابینایان  صنعت بیمه
رمز دوم پویا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی پیامک می‌شود
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فناوری
رمز دوم پویا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی پیامک می‌شود
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد از ابتدای دی رمز دوم پویا ازطریق درگاه پرداخت اینترنتی برای مشتریان پیامک می‌شود.
مشتریان بانک بخوانند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
مشتریان بانک بخوانند
معاون فناوری‌های نوین مالی و اطلاعاتی بانک پارسیان تاکید کرد: راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف رایگان است.
  رمز یکبار مصرف  بانک مرکزی  فرهنگ سازی  رمز دوم  تراکنش اینترنتی
دانشگاه بقیةالله باید در تراز برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان باشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
دانشگاه بقیةالله باید در تراز برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان باشد
فرمانده کل سپاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بقیـةالله (عج) باید در تراز برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان در شکستن مرزهای دانش و فناوری‌های نوین برتر باشد.
  حسین سلامی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  دانشگاه بقیه الله
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
هوش مصنوعی به کمک دوربین آی‌فون آمد
اپل به‌تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی کیفیت دوربین و تصاویر گرفته شده با گوشی‌های آی‌فون را ارتقا ببخشد. به گزارش ایسنا، اپل به تازگی اعلام کرده قصد دارد با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به پیشرفت و تکامل لنز دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های آی‌فون کمک بسزایی کند و به کاربران امکان گرفتن تصاویر با کیفیت بسیار بیشتر و حرفه‌ای‌تری را بدهد. به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران فعال در حوزه فناوری، این تصمیم شرکت اپل به منظور افزایش رقابت‌پذیری با سایر رقبای قدرتمند خود که در عرصه تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت موفقیت‌آمیزی دارند، اتخاذ شده است و به این شرکت اجازه می‌دهد سهم بالاتری را در بازارهای جهانی فروش موبایل به خود اختصاص …
استفاده از سلول‌های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
استفاده از سلول‌های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به فعالیت‌های شرکت در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین اظهار داشت: در مناطقی که به صورت طبیعی قابلیت استفاده از فناوری خورشیدی وجود دارد، از سلول‌ها و باتری‌های خورشیدی به منظور تامین انرژی مورد نیاز تجهیزات مخابراتی استفاده می‌شود
  رویداد24  اخبار مخابرات  سید مجید صدری
تئوری زده شده‌ایم/نباید خود را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / علمی و آموزشی
تئوری زده شده‌ایم/نباید خود را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان این که در حال حاضر کشور تئوری…
  هفته پژوهش  رتبه علمی  فناوری‌های نوین
فناوری‌های نوین راه رشد و پیشرفت ما است 
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / ...
فناوری‌های نوین راه رشد و پیشرفت ما است 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: خودباوری و اعتماد به نفس زمینه خلاقیت و ابتکار را فراهم می‌کند و فناوری‌های نوین راه رشد و پیشرفت ما است. 
  استانی-اجتماعی  پارک علم و فناوری
تاسیس بنیاد فناوری‌های نوین در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری / آغاز فعالیت ۸ دفتر استانی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
تاسیس بنیاد فناوری‌های نوین در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری / آغاز فعالیت ۸ دفتر استانی
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار از تاسیس بنیاد فناوری های نوین در حوزه کسب و کارهای فرهنگی، گردشگری و هنری در آینده نزدیک خبرداد.
  محمد عبده ابطحی  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کارآفرینی  استارتاپ ایرانی  کسب و کارهای نوپا
بومی‌سازی دانش مواد و مصالح نوین
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
بومی‌سازی دانش مواد و مصالح نوین
پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد و مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری شهرداری یزد و دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو در یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
بانک شهر بازوی توانمند شهرداری‏ها در ایجاد شهر هوشمند
معاون برنامه‏ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه این بانک همواره در راستای رفع مشکلات و معضلات شهرها گام‌های تاثیرگذاری برداشته است، گفت: مدیریت شهری هوشمند و نوآور نیاز امروز کلان‏شهرها است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‏عمومی بانک شهر، جواد عطاران با اشاره به برگزاری سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» افزود: معتقدیم تحقق شهر هوشمند در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان نقش مهمی دارد؛ زیرا ارائه خدمات ارزان، در دسترس و متنوع بر این بستر همواره برای شهروندان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. وی با تاکید برحمایت همه‏‏جانبه بانک شهر از شهرداری‏ها برای استفاده از فناوری‏های نوین در کلان‏شهرها ،گفت: این بانک به عنوان بانکی نوآور و محبوب شهروندان در شبکه بانکی می‏تواند مدیریت شهرها را در …
لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نرم برای تبلیغ دین
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نرم برای تبلیغ دین
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: با توجه به تحولات دنیای مدرن، باید برای تبلیغ دین نیز از فناوری‌های نوین بهره گرفت.
  جهاد دانشگاهی  سازمان تبلیغات اسلامی  فناوری  استانی-فرهنگی و هنری  زنجان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
نسل‌های بیشتر، فاصله‌های عمیق‌تر
گروه جامعه: گاه به نسبت رویدادی همچون انقلاب می‌سنجند: اول، دوم، سوم و حالا دیگر چهارم! گاه به دهه‌ها: پنجاهی‌ها، شصتی‌ها، هفتادی‌ها و هشتادی‌ها! و بعضی وقت‌ها هم مولفه‌های شاخص نشانه می‌شوند: «روغن حیوانی و کره نباتی»، «نوار کاست، فلاپی دیسک و بلوری»، «دایال آپ و 5جی»، ...؛ صحبت از «نسل» است. نسل‌هایی که عنوان‌شان قرار است نشانگر تمایز، تفاوت و حتی فاصله و گاه به تعبیری شکاف نسلی باشد.در صحبت از تغییر نسل‌ها، گاه حرف از مولفه‌ها است و گاه سال‌ها مهم می‌شوند. اما شاید این مولفه‌ها هستند که به فاصله سنی معنی نسل می‌دهند. اگر زمانی صحبت از تغییر نسل در بازه‌های 30 ساله بود و برای مدتی دهه‌ها مهم شدند، حالا صحبت از کاهش فاصله نسلی به 5 سال است.معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده …
یکی از الزامات تحقق ۵G، آزادسازی باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط صدا‌وسیما است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
یکی از الزامات تحقق ۵G، آزادسازی باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط صدا‌وسیما است
ایلنا: معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید کرد که برای راه‌اندازی و توسعه ۵G به‌عنوان بستر اصلی تحقق فناوری‌های نوین نظیر IOT ؛ ارائه…
  پوشش  دولت  فناوری  موبایل  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
خودروهای برقی و تعدیل هزاران کارگر
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
خودروهای برقی و تعدیل هزاران کارگر
درحالی که چند روز تا پایان سال 2019 باقی مانده است، می‌توان آن را یکی از بدترین سال‌ها برای کارکنان صنایع خودرو قلمداد کرد؛ سالی که خودروسازان به‌دلیل کاهش تقاضای جهانی مشتریان و تحول انقلابی این صنعت در راستای ساخت فناوری‌های نوین نظیر خودروهای برقی و خودران وادار شده‌اند برای تامین سرمایه‌های لازم، طرح تعدیل 80 هزار نیروی صنعت خودرو را کلید بزنند.
خلا قوانین مناسب در حوزه کتاب دیجیتال/کتابخوانی و مسئولیت اجتماعی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرهنگی و هنری
خلا قوانین مناسب در حوزه کتاب دیجیتال/کتابخوانی و مسئولیت اجتماعی
سخنرانان در همایش فناوری‌های نوین در فرهنگ کتابخوانی ضمن اشاره به خلا قوانین در حوزه کتاب دیجیتال بر نقش و اهمیت تکنولوژی در رواج فرهنگ کتابخوانی تاکید کردند.
  کتاب الکترونیکی  کتاب و کتابخوانی  تالار ایوان شمس
همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی در مشهد برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی در مشهد برگزار شد
مشهد- ایرنا- چهارمین همایش ملی فناوری‌های نوین انرژی روز چهارشنبه با حضور جمعی از محققان و استادان دانشگاهی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
  مشهد  شرکت توانیر  اینترنت  شهر هوشمند  دانشگاه فردوسی مشهد  حسن غفوری فرد
کاهش مصرف بنزین با توسعه خودرو‌های هیبریدی محقق می‌شود
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
کاهش مصرف بنزین با توسعه خودرو‌های هیبریدی محقق می‌شود
آمار‌ها در حالی از کاهش نه چندان چشمگیر مصرف بنزین پس از سهمیه بندی و افزایش قیمت‌ها حکایت دارد که دولت می‌تواند با تغییر راهبرد‌ها نسبت به کاهش مصرف بنزین با تکیه بر استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت خودرو اقدام کند.
  رویداد24  خودروهای هیبرید  آلودگی  قیمت بنزین  افزایش قیمت بنزین  واردکنندگان خودرو
کرسی یونسکو در زمینه مواد و مصالح نوین شکل می‌گیرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
کرسی یونسکو در زمینه مواد و مصالح نوین شکل می‌گیرد
پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد و مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری شهرداری یزد و دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو در یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
  استانی-علمی و آموزشی  پژوهشکده‌ مواد نوین سرامیکی  جهاددانشگاهی یزد  تفاهم نامه  مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری  شهرداری یزد  کرسی یونسکو
دفاع تاوارز از ادغام پژو و فیات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
دفاع تاوارز از ادغام پژو و فیات
کارلوس تاوارز، مدیرعامل جاه‌طلب و موفق گروه خودروسازی پژو-سیتروئن به‌تازگی در مصاحبه‌ای دلایل تمایل خود را برای ادغام این خودروساز فرانسوی با فیات-کرایسلر تشریح کرد. او در توجیه تلاش برای این ادغام جنجالی که به ایجاد چهارمین غول خودروساز جهان بدل خواهد شد می‌گوید: « دو شرکت در زمینه فناوری‌های نوین و همچنین جغرافیای بازار‌های خود می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. از سوی دیگر دو طرف به این پختگی رسیده‌اند که بهتر است با بزرگ‌ترین چالش‌های تاریخ خودروسازی که این روزها گریبانگیر آن است، با یکدیگر مواجه شوند. ادغام دو خودروساز از این رو می‌تواند ارزش‌های فراوانی را برای سهامداران ایجاد کند.» او ادامه می‌دهد: «این توافق می‌تواند کمک زیادی در زمینه ایجاد منابع لازم برای هزینه‌های تحقیقات و توسعه و تولید …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
آغاز مطالعات تطبیقی به‌کارگیری بلاک‌چین
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از آغاز مطالعات تطبیقی برای به‌کارگیری بلاک‌چین (زنجیره بلوکی) در بازار سرمایه خبر داد. حسین فهیمی با بیان اینکه بازار سرمایه در سال‌های اخیر در استفاده از فناوری‌های نوین پیشرو بوده است، افزود: هنوز بلاک‌چین از سوی نهادهای رسمی کشور به‌دلیل پیچیدگی‌های فراوان، نگرانی درخصوص حوزه‌های نظارتی، مقابله با جرائم مالی و... موردتوجه ویژه قرار نگرفته است. وی با بیان اینکه از بلاک‌چین تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می‌شود، اظهار کرد: به‌طور حتم به‌کارگیری این سیستم می‌تواند تمام شئون زندگی افراد، محیط کسب‌وکار، بازارهای مالی و... را تحت‌تاثیر قرار دهد. فهیمی تطبیق و انعطاف‌پذیری بیشتر، هزینه‌های پایین‌تر اداری و تشکیلاتی، پیش‌بینی شفاف …
رنو و نیسان در مسیر تقویت اتحاد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
رنو و نیسان در مسیر تقویت اتحاد
اتحاد خودروسازان نیسان‌موتور، رنو و میتسوبیشی به توافقی برای ایجاد یک شرکت جدید با تمرکز بر تحقیق و توسعه فناوری‌های نوین صنعت خودرو دست یافته‌اند. براساس گزارش خبرگزاری کیودو، این سه خودروساز قرار است یک برنامه منسجم را در ماه ژانویه اعلام کنند. منابع آگاه به این خبرگزاری ژاپنی گفته‌اند این پروژه مشترک با هدف تحکیم اتحاد بین سه شرکت ایجاد خواهد شد؛ اتحادی که از نوامبر 2018 و با بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین این اتحاد، تضعیف شده است. از هفته گذشته، تیم مدیریتی جدید در نیسان امور این خودروساز را به دست گرفته‌اند. رنو هم به‌دنبال یک مدیر ارشد اجرایی است. در راستای همین تحولات مدیریتی، این سه خودروساز به تازگی و طی بیانیه‌ای اعلام کردند که قصد دارند تا پست دبیرکل را برای اتحاد خود ایجاد کنند تا …
بررسی درخواست تأسیس مرکز طراحی و توسعه فناوری‌های نوین مالی بین‌المللی در دولت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / سیاسی
بررسی درخواست تأسیس مرکز طراحی و توسعه فناوری‌های نوین مالی بین‌المللی در دولت
مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری به منظور بهره‌برداری از فناوری‌های نوین پرداخت بین‌المللی و نورآوری مالی با تأکید بر ارائه راهکار‌هایی مستقل از ارز‌های جهانی مانند دلار و یورو پیشنهاد تأسیس یک مرکز طراحی و توسعه را به دولت ارائه کرده است.
  فناوری‌های نوین مالی
جزییات پرداخت وام مسکن به سازندگان حرفه‌ای
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
جزییات پرداخت وام مسکن به سازندگان حرفه‌ای
مدیر امور اعتباری بانک‌ مسکن گفت: هم‌اکنون در تهران ۱۷۰ میلیون تومان وام ساخت به انبوه‌سازان حرفه‌ای و کسانی که فناوری‌های نوین را رعایت کنند، تعلق می‌گیرد که این رقم سال گذشته ۱۱۰ میلیون تومان بود.
استفاده ازتوان داخل برای رفع خلاء فناوری درمدیریت مرزهای کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اجتماعی
استفاده ازتوان داخل برای رفع خلاء فناوری درمدیریت مرزهای کشور
تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به خلاء استفاده از فناوری‌ها در مدیریت و کنترل مرزهای کشور گفت: خوشبختانه در یک دهه گذشته خلاء‌های موجود در استفاده از فناوری‌های نوین را در مرزهای کشور شناسایی کرده‌ایم تا با توجه به توان داخل از این فناوری ها استفاده شود.
  قاسم رضایی  حوزه دانش بنیان
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
هک شدن برخی حساب‌های بانکی صحت ندارد
معاون بانک مرکزی اعلام کرد: هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر هک حساب‌های بانکی وجود ندارد. به گزارش «ایبِنا» به نقل از «ایسنا» در هفته‌های اخیر خبرهایی مبنی بر خالی شدن یا کم شدن مقادیری از حساب‌های بانکی افراد مختلف منتشر شد که پلیس فتا در این باره تاکید کرده بود موضوع هک حساب‌های بانکی مطرح نیست و عمده این موارد به فیشینگ مربوط است. این در حالی است که کارت بانکی برخی از مال‌باختگان، رمز دوم نداشته و به این ترتیب موضوع فیشینگ درباره این مشتریان منتفی است و به نظر می‌رسد که مواردی خارج از فیشینگ اتفاق افتاده باشد. در همین راستا مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه هیچ گزارشی مبنی بر هک حساب‌های بانکی نداریم، اظهار کرد: صحبت‌های پلیس فتا را در این‌باره تایید می‌کنم که این سوءاستفاده‌ها …
تعویض رمز دوم ایستا با پویا در دقیقه ۹۵؛ چرا و چگونه باید رمز دوم پویا را فعال‌سازی کنید؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
تعویض رمز دوم ایستا با پویا در دقیقه ۹۵؛ چرا و چگونه باید رمز دوم پویا را فعال‌سازی کنید؟
مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی طی مصاحبه ای، با اشاره به تعداد کلان پروند‌ه های فیشینگ گفت: روزانه ۸۰۰ پرونده جدید در پلیس فتا ثبت می‌شود که بسیاری از آن‌ها مربوط به فیشینگ و حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ عدد از این پرونده ها مربوط به پایتخت است.
سه تفاهم‌نامه همکاری ارائه نیازهای فناوری‌های نوین به ارزش ۱۱۹۵ میلیارد ریال امضا شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
سه تفاهم‌نامه همکاری ارائه نیازهای فناوری‌های نوین به ارزش ۱۱۹۵ میلیارد ریال امضا شد
تهران- ایرنا- سه تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های دولتی با حضور رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رییس پلیس راهور ناجا و معاونان صندوق نوآوری و شکوفایی به ارزش یک هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال در حاشیه سومین روز از گردهمایی فناورانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به امضا رسید.
  امضای تفاهمنامه  صندوق نوآوری و شکوفایی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تهدیدهای امنیت سایبری اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۰ را بیشتر بشناسیم
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فناوری
تهدیدهای امنیت سایبری اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۰ را بیشتر بشناسیم
با رشد فناوری‌های نوین و دستگاه‌های مبتنی‌بر اینترنت اشیاء، کاربران در معرض تهدیدهای سایبری مختلفی قرار دارند.
5 تجربه جهانی در اقتصاد سبز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
5 تجربه جهانی در اقتصاد سبز
اقتصاد سبز یا اقتصاد محیط‌زیست در دهه‌های اخیر موردتوجه بسیاری از دولت‌ها قرار گرفته و تاثیرات متقابل اقتصاد و محیط‌زیست به واقعیت غیرقابل انکاری تبدیل شده است؛ به‌نحوی‌که سیاست‌های اقتصادی بر محیط‌زیست اثرگذارند و در مقابل نیز اقتصاد از تغییرات زیست‌محیطی تاثیر می‌پذیرد. آلودگی‌های زیست‌محیطی یکی از مهم‌ترین چالش‌های جوامع است که در کشورهای پیشرفته با سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر، فناوری‌های نوین در کنترل آلودگی‌های زیست‌محیطی و بهبود کارآیی انرژی، گام‌هایی در راستای بهبود آن برداشته شده، اما در کشورهای درحال توسعه موردتوجه قرار نگرفته است. شاخص GGEI اولین شاخص مطرح شده در زمینه اقتصاد سبز است که در سال 2010 معرفی شد و امروزه توسط سیاست‌گذاران، سازمان‌های بین‌المللی، جوامع مدنی و …
پوشش ۴۲۰ خوزستانی در طرح
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
پوشش ۴۲۰ خوزستانی در طرح "توانمندسازی اقتصادی بانوان سرپرست خانوار"
رئیس مرکز رشد فناوری‌های نوین سلامت سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان از شناسایی ۴۸۰ زن سرپرست خانوار در خوزستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۲۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش طرح ملی "توانمندسازی اقتصادی بانوان سرپرست خانوار" قرار می‌گیرند.
  استانی-علمی و آموزشی  علمی و آموزشی-خوزستان  جهاددانشگاهی خوزستان  زنان سرپرست خانوار
فناوری‌هایی که دقت مرزبانی را افزایش می‌دهند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / علمی و آموزشی
فناوری‌هایی که دقت مرزبانی را افزایش می‌دهند
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این‌که در حوزه مرزبانی لازم است از فناوری‌های نوین استفاده کرد تا نیروی انسانی کمتر به‌کار گرفته شود، گفت: بر این اساس در این گردهمایی، ۱۰۲ شرکت دانش‌بنیان آخرین یافته‌های خود را عرضه کرده‌اند.
  صندوق نوآوری و شکوفایی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
نوآوری یک شرکت داخلی در تولید یخچال
یک شرکت داخلی تولیدکننده لوازم‌خانگی موفق شده تا دو نوع یخچال جدید با فناوری‌های نوین را به بازار عرضه کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، حسین رمضان‌زاده مدیرکارخانه دیپوینت با اشاره به اینکه این شرکت از سال 1376 کار خود را شروع کرده، افزود: درحال‌حاضر درحال تولید هستیم و تا اوایل سال آینده ظرفیت خود را به دو برابر می‌رسانیم. وی با اشاره به محصولات این شرکت تولیدکننده لوازم‌خانگی، گفت: از سال گذشته تمرکز شرکت را روی تولید محصولات هوشمند با تکنولوژی بالا قرار دادیم و درحال‌حاضر دو مدل «های‌تک» را در دستور کار داریم، یک مدل از این محصولات با نام دیسکاور، شیشه هوشمند شفاف دهنده دارد که با زدن دو ضربه، شیشه یخچال، شفاف می‌شود و می‌توانید محتویات داخل یخچال را بدون باز کردن درب یخچال مشاهده کنید.
ضرورت ایجاد هاب احراز هویت مشتریان در نظام بانکی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
ضرورت ایجاد هاب احراز هویت مشتریان در نظام بانکی
رییس گروه بلاکچین و فناوری‌های نوین شرکت خدمات انفورماتیک بانک مرکزی گفت: ایران نیازمند ایجاد یک هاب احراز هویت مشتریان در نظام بانکی است تا بتواند امنیت اطلاعات را که دغدغه بانک‌ها و مشتریان به شمار می‌رود، برطرف کند.
اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فناوری
اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟
مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد.
  کارآفرینی  اکوسیستم کارآفرینی ایران  محمد عبده زاده  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اینترنت اشیا  هوش مصنوعی  تکنولوژی بلاک چین  استارت آپ
ارائه خدمات درمانی نوین پزشکی ایران در سطح منطقه گسترش می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
ارائه خدمات درمانی نوین پزشکی ایران در سطح منطقه گسترش می‌یابد
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به پیشرفت کشور در ارائه خدمات درمانی پزشکی نوین از جمله سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی نوین پزشکی را برای ارائه به بیماران کشورهای اطراف گسترش می‌دهیم.
  امیر علی حمیدیه  پیوند سلول بنیادی خونساز
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
چین بهترین کشور برای تحصیل دانشجویان ایرانی
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در جمع جامعه علمی ایرانیان مقیم چین در پکن از چین به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در عرصه فناوری‌های نوین نام برد و گفت: دانشگاه‌های چین، بهترین مکان برای تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته‌های فناوری هستند.