سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
مجلس شورای اسلامی
جدی: نیازمند حمایت از بخش خصوصی در حوزه صنعت هستیم
۱ ساعت قبل / علیرضا رزم‌حسینی / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت
جدی: نیازمند حمایت از بخش خصوصی در حوزه صنعت هستیم
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوابق وزیر پیشنهادی صنعت در بخش خصوصی گفت که اگر نگاه حمایتی نسبت به بخش خصوصی در وزارت صنعت وجود داشته باشد اوضاع صنعت کشور نیز بهتر خواهد شد.
تاکید مجلس بر عرضه کامل فولاد داخلی در بورس‌کالا
۲ ساعت قبل / ارز / بورس کالا / شورای اسلامی / عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس / فولاد
تاکید مجلس بر عرضه کامل فولاد داخلی در بورس‌کالا
مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که به التهابات داخلی دامن می‌زند،
مسئولیت ما برای مقابله با کرونا چیست؟
۲ ساعت قبل / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / مجلس شورای اسلامی
مسئولیت ما برای مقابله با کرونا چیست؟
از زمستان سال گذشته بود که با ورود ویروس کرونا به چرخه زندگی بشر، فصل جدیدی از جهان امروز گشوده شد. این مهمان ناخوانده خیلی از امور روزمره زندگی ما را تحت تاثیر قرار داد و علی رغم پافشاری ما برای حفظ عادات گذشته، بر ما پیروز شد.
۴ ساعت قبل
دیوان محاسبات شهرداری
حسن روحانی رییس‌جمهوری بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد و حالا در حالی که بنابر این بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است که نسبت به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ راسا اقدامات لازم را انجام دهد، رییس، اعضای هیات رییسه و همچین روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز در نشست شورای هماهنگی کمیسیون‌ها و هیات رییسه مجلس که دیروز برگزار شد، از چند سو چون بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه که ازجمله دستورکارهای مجلس فعلی خواهد بود، سخن گفتند. آن ‌هم درحالی که بنا بود در این نشست صحبت از روند رسیدگی و تصویب لایحه بودجه نخستین سال سده آینده کشور در دستورکار باشد اما به ‌دلیل عدم حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، مجلسی‌ها با تغییر دستور کار خود، صحبت …
۴ ساعت قبل
قانونِ بد، بهتر است یا بی‌قانونی؟!
نخستین‌بار که موضوع نگارش طرح و قانونی برای اداره سازمان عریض و طویل صداوسیمای جمهوری اسلامی بر سر زبان‌ها افتاد، به ششمین دوره مجلس شورای اسلامی برمی‌گردد. مجلسی اصلاح‌طلب که درنهایت اکثر قریب به اتفاق اعضایش با مهر رد صلاحیت بر کارنامه‌های خود مواجه شده و تا سال‌ها اجازه بازگشت به مسوولیت را نیافتند؛ در نتیجه طرح‌شان برای اداره صداوسیما هم به قفسه بایگانی‌ها رفت تا اینکه نوبت به مجلس هشتم و نمایندگی علی مطهری رسید. مطهری که آن روزها با لیست اصولگرایان وارد پارلمان شده و با آنان نشست و برخاست داشت، در مجلس هشتم برخی مفاد طرح را بازنویسی کرد و به پیگیری آن پرداخت. پیگیری‌ها جواب داد و در مجلس نهم یک فوریت این طرح تصویب شد ولی بازهم راه به جایی نبرد؛ …
روز تعیین سرنوشت «صمت» در بهارستان
۴ ساعت قبل
روز تعیین سرنوشت «صمت» در بهارستان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز برنامه‌های علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بررسی و درباره تصدی وی بر این وزارتخانه تصمیم‌گیری می‌کنند.
۵ ساعت قبل
۱۲۰ ساختمان پایتخت در وضع بحران هستند
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن هشدار به شرایط بسیار پرخطر ۱۲۰ساختمانِ پایتخت گفت: بیش از ۳۰ هزار ساختمان را بازدید و ۳۵۰۰ ساختمان را شناسایی کرده‌ایم که نسبت به دیگر ساختمان‌ها شرایط نسبتا نا‌ایمن‌تری دارند.مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره سخت و زیان آور بودن کار آتش‌نشانی و مشکلاتی که آتش‌نشانان با آن مواجه هستند، گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند، ارائه طرح این موضوع در مجلس است که از طریق شورای عالی استان ها این موضوع پیگیری می‌شود و شورای عالی استان‌ها می‌تواند این طرح را به مجلس ارائه دهد.وی ادامه داد: ما این طرح را در شورای عالی استان‌ها مطرح کردیم و این طرح در این شورا بررسی …
۵ ساعت قبل
شکستن حباب قیمت خودرو در بورس
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حمایت از عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با اجرای این طرح، حباب قیمت خودرو می‌شکند و خودرو به‌صورت شفاف و با قیمت واقعی به بازار عرضه می‌شود. بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو گفت: بازار خودروی کشور نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت اساسی است. با قرعه‌کشی ماهانه و ثبت‌نام مردم مشکلی حل نخواهد شد. وی افزود: این شیوه قطعا حاشیه بازار درست می‌کند و دولت هم نمی‌تواند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد. به‌خصوص در وضعیت فعلی که نقدینگی‌های سرگردان به سمت حوزه‌های با سود بیشتر حرکت می‌کند. محبی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا، سوداگری‌های این بخش را کاهش می‌دهد، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا طرح خوبی است، …
دژپسند: گذر از شرایط فعلی اقتصادی هدف دولت و بخش خصوصی است
۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / فرهاد دژپسند / ایالات متحده آمریکا
دژپسند: گذر از شرایط فعلی اقتصادی هدف دولت و بخش خصوصی است
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: دولت و بخش خصوصی به دنبال گذار از شرایط فعلی اقتصادی کشور با کمترین هزینه و مشکل هستیم.
معاون پارلمانی رئیس جمهور: روحانی فردا به مجلس نمی‌رود
۶ ساعت قبل / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی
معاون پارلمانی رئیس جمهور: روحانی فردا به مجلس نمی‌رود
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: آقای رئیس جمهور تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که ما صلاح نمی‌دانیم آقای رئیس جمهور فردا در جلسه رای اعتماد در مجلس حضور یابد لذا به دنبال عدم موافقت ستاد، آقای روحانی برای معرفی رزم حسینی فردا در مجلس حضور نمی‌یابد، اما آقای جهانگیری به جای رئیس جمهور به مجلس می‌آیند.
هر کجا لازم باشد شفاف‌سازی و عذرخواهی می‌کنیم/تلاش بی محابا یک جریان سیاسی برای تخریب مجلس
۶ ساعت قبل / کرونا / مجلس / عذرخواهی / عملکرد / هوراند / کلیبر / تبریز / فاکتور / سیاسی / مجلس یازدهم
هر کجا لازم باشد شفاف‌سازی و عذرخواهی می‌کنیم/تلاش بی محابا یک جریان سیاسی برای تخریب مجلس
نماینده مردم کلیبر در مجلس گفت: اگر انتقادات از طرف مردم باشد، با روی باز می‌پذیریم و هر کجا لازم باشد شفاف‌سازی و عذرخواهی می‌کنیم.
کار شهردار اهواز و نماینده مجلس به دادستانی کشید
۶ ساعت قبل / شهردار اهواز / مجتبی یوسفی نماینده اهواز / نماینده اهواز در مجلس
کار شهردار اهواز و نماینده مجلس به دادستانی کشید
به گزارش فارس، در پی اتهامات مطرح شده توسط مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی به شهرداری اهواز، موسی شاعری شهردار اهواز در نامه‌ای به دادستان خواستار رسیدگی و بررسی اتهامات وارده شد.
دستور ویژه وزیر  اقتصاد و امور دارایی
۷ ساعت قبل / اقتصاد / بانک مرکزی / مجلس شورای اسلامی / مشکلات / معاون
دستور ویژه وزیر اقتصاد و امور دارایی
اقتصاد نیوز : وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: برای رسیدگی به وضعیت دام و طیور و نهاده های دامی کمیته ای تشکیل شود و نمایندگانی از انجمن های مرتبط، اتاق های بازرگانی، مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت، بانک مرکزی و صاحب نظران این حوزه مشکلات خود را با امید گیلانپور معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزیدر میان بگذارند
اعتبار اختصاصی برای احداث مجتمع شمس در خوی بسیار ناچیز است
۸ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / همایش شمس و مولانا
اعتبار اختصاصی برای احداث مجتمع شمس در خوی بسیار ناچیز است
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: شمس تبریزی تبلور تمامی اندیشه های عرفانی است.
توضیحات سخنگوی کمیسیون شوراها درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
۸ ساعت قبل / اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات ریاست جمهوری
توضیحات سخنگوی کمیسیون شوراها درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
به گزارش فارس، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در جلسه استماع نخبگانی مرکز پژوهش‌های مجلس با موضوع طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بخش اعظم اصلاح این قانون به ماده 35 که مربوط به شرایط داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری است بازمی‌گردد.
پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در بودجه سال آینده به دولت
۸ ساعت قبل
پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در بودجه سال آینده به دولت
شهروند آنلاین :سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در بودجه سال آینده به دولت خبر داد و گفت: حقوق و مزایا برای کارگران در سال آینده باید با افزایش قابل ‌توجهی همراه باشد.
قالیباف: هیچ پیشنهادی برای توقف تولید مسکن را نمی پذیریم
۸ ساعت قبل
قالیباف: هیچ پیشنهادی برای توقف تولید مسکن را نمی پذیریم
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی پذیرد، گفت: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد. به گزارش ایسنا، نشست محمدباقر قالیباف با روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس و نمایندگان دولت ظهر…
جهانگیری: بسیاری از مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل‌حل است
۸ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / مجمع نمایندگان استان گلستان / استان گلستان
جهانگیری: بسیاری از مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل‌حل است
جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر دوشنبه(۷ مهر) برگزار شد.
جهانگیری: طرح ملی زهکشی استان گلستان با سرعت نهایی شود
۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / استان گلستان / ترکمنستان / اسحاق جهانگیری
جهانگیری: طرح ملی زهکشی استان گلستان با سرعت نهایی شود
تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با اشاره به طرح ملی زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان گفت: تاکنون ۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان زهکشی شده که امیدوارم این طرح ملی با سرعت بیشتر تکمیل و نهایی شود.
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
۹ ساعت قبل
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی پذیرد، گفت: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد.
قالیباف: مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی‌پذیرد /  در حال حاضر اگر خانوارها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند / قیمت‌ها باید در حوزه محصولاتی که هیچ ربطی به ارز نداشته و تولید داخلی دارند، منطقی شوند
۹ ساعت قبل
قالیباف: مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی‌پذیرد / در حال حاضر اگر خانوارها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند / قیمت‌ها باید …
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی‌پذیرد، گفت: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد. وی با اشاره به اینکه در گذشته ۷۰ درصد درآمد خانوار صرف هزینه مسکن می‌شد، افزود: در حال حاضر اگر خانوار‌ها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند و به همان میزان نیز قرض بگیرند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند.
خانه احزاب ایران خواستار تعریف نقش احزاب در قانون انتخابات شدند
۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / حزب پیشروی اصلاحات / قانون انتخابات / حزب مردم سالاری / انتخابات ریاست جمهوری / حزب اسلامی کار / حزب مستقل و اعتدال ایران / حزب جوانان ایران اسلامی / حزب مردمسالاری / حزب اراده ملت
خانه احزاب ایران خواستار تعریف نقش احزاب در قانون انتخابات شدند
تهران- ایرنا-  اعضای شورای مرکزی خانه احزاب بخش زیادی از مواد طرح انتخاباتی مجلس مبنی بر بازتعریف رجل سیاسی و شرایط نامزدهای ریاست جمهوری را در جهت تضعیف جمهوریت نظام عنوان کردند و خواستار تعریف نقش احزاب در قانون انتخابات شدند.
شمسا: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نیازمند تغییرات بیشتر است
۱۰ ساعت قبل / مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی / انتخابات
شمسا: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نیازمند تغییرات بیشتر است
شمسا کارشناس علوم سیاسی با طرح این سوال که نقش احزاب در طرح اصلاح قانون انتخابات چیست، گفت: هر فردی می‌تواند دیدگاه سیاسی خود را داشته باشد و مردم باید طبق خواسته خود انتخاب کنند.
کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید
۱۱ ساعت قبل / کالاهای اساسی / کوپن / مجلس شورای اسلامی
کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید
طرح جدید کمیسیون بودجه درباره «اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی» دیروز رونمایی شد؛ طرحی که به اصلاح بخشی از تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ (مربوط به هزینه کرد قانون هدفمندی یارانه‌ها) و همچنین بند (و) تبصره (۲) این قانون می‌پردازد و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس، مدت زمان اجرای آن تنها ۶ ماه خواهد بود. نوشته کوپن 6 ماهه به بازار می‌آید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
روند بررسی صلاحیت وزیر «صمت» چگونه است؟
۱۲ ساعت قبل / ستاد ملی / صنعت ، معدن و تجارت / مجلس / علیرضا رزم حسینی / مجلس شورای اسلامی / روحانی / ستاد ملی مبارزه با کرونا
روند بررسی صلاحیت وزیر «صمت» چگونه است؟
بررسی صلاحیت و برنامه‌های علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستورکار جلسه فردای مجلس قرار دارد.
آصفری: رزم حسینی می‌تواند مشکلات بخش تولید را ساماندهی کند
۱۲ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / دفاع مقدس
آصفری: رزم حسینی می‌تواند مشکلات بخش تولید را ساماندهی کند
تهران-ایرنا- نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در صورت اخذ رای اعتماد از نمایندگان با روحیه جهادی و انقلابی مشکلات را مورد رسیدگی قرار داده و به امور سامان دهد.
قالیباف: مجلس مخالف ساخت مسکن دولتی است
۱۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / محمد باقر قالیباف / مجلس یازدهم / دولت / مسکن / بازار مسکن
قالیباف: مجلس مخالف ساخت مسکن دولتی است
تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با رویکرد ساخت مسکن دولتی مخالف است، گفت: دولت باید در زمینه سیاست‌گذاری و حمایت کرده و به شکل مستقیم وارد تصدی‌گری نشود.
مصمم هستیم سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود/ با رویکرد ساخت مسکن دولتی مخالفیم
۱۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / قالیباف / محمدباقر قالیباف
مصمم هستیم سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود/ با رویکرد ساخت مسکن دولتی مخالفیم
رئیس مجلس گفت: ما در طرح جهش تولید مسکن در مجلس مصمم هستیم که هدف ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را دنبال کنیم.
۱۳ ساعت قبل / آتش نشانان / روز آتش‌نشان / محمدباقر قالیباف
پست اینستاگرامی قالیباف برای آتش‌نشانان
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در صفحۀ شخصی اینستاگرام خود نوشت: اگر هر کسی که مسئولیت و وظیفه‌ای دارد مثل این قهرمانان بی‌نام و نشان، خود را وقف خدمت واقعی و موثر به مردم و حمایت از آنها می‌کرد، شاید بسیاری از مشکلات اقتصادی، اینچنین معیشت مردم را در تنگنا قرار نمی‌داد.
چه کسانی کوپن می‌گیرند؟
۱۳ ساعت قبل / کالاهای اساسی / مجلس شورای اسلامی
چه کسانی کوپن می‌گیرند؟
ایسنا نوشت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اخیراً گزارش نهایی طرح تأمین کالاهای اساسی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب کارت‌های الکترونیکی را تکمیل و برای طرح در صحن به هیئت رئیسه ارسال کرد که بر اساس آن قرار است برای تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کم برخوردار، در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ و به صورت ماهانه، یارانه اعتبار خرید به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار واریز شود.
زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است
۱۳ ساعت قبل / محمد باقر قالیباف / آتش نشانی / مجلس شورای اسلامی
زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است
رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز آتش‌نشان، نوشت: زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است.
امیرآبادی فراهانی دچار عارضه قلبی شد
۱۴ ساعت قبل / امیرآبادی فراهانی
امیرآبادی فراهانی دچار عارضه قلبی شد
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.
جزییات طرح مقابله به مثل با اقدامات خصمانه آمریکا
۱۴ ساعت قبل
جزییات طرح مقابله به مثل با اقدامات خصمانه آمریکا
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که طرحی برای مقابله به مثل با اقدامات خصمانه آمریکا تهیه شده که دو فوریت آن چهارشنبه هفته جاری در مجلس مطرح می‌شود. مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند در مقابل کارهای یک جانبه‌گرانه آمریکا ساکت بنشیند ما می‌خواهیم واکنش درخوری نشان دهیم.
جلسه رای اعتماد به رزم حسینی فردا برگزار می‌شود
۱۴ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / علیرضا سلیمی / علیرضا رزم‌حسینی / محمد رضا دشتی اردکانی / دولت دوازدهم
جلسه رای اعتماد به رزم حسینی فردا برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه برنامه‌های علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بررسی و درباره تصدی وی بر این وزارتخانه تصمیم گیری می‌کنند.
احداث شهرک تابناک در لامرد نهایی شد
۱۴ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / شورای عالی شهرسازی / شرکت عمران شهر جدید صدرا / سید موسی موسوی / شهر جدید تابناک
احداث شهرک تابناک در لامرد نهایی شد
نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح احداث شهر جدید تابناک در لامرد توسط شورای‌عالی شهرسازی و معماری خبر داد.
تاکید رییس مجلس بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی
۱۵ ساعت قبل / محمدباقر قالیباف / رییس مجلس شورای اسلامی / مسکن
تاکید رییس مجلس بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر هدف گذاری ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال گفت: تولید مسکن باعث رونق تولید و اشتغال می شود. همچنانکه جهش تولید مسکن در حوزه مسائل امنیتی، اجتماعی و فرهنگی و حتی محیط زیستی نیز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. ما در سال های گذشته از این موضوع در کشور غافل شدیم و باید جبران کنیم.
بررسی خارج از نوبت «طرح معیشتی» بیانگر عزم مجلس برای رفع نیازهای ضروری مردم است
۱۵ ساعت قبل
بررسی خارج از نوبت «طرح معیشتی» بیانگر عزم مجلس برای رفع نیازهای ضروری مردم است
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت ۲۰۰ نفر از نمایندگان با بررسی خارج از نوبت طرح حمایت معیشتی از مردم نشان دهنده عزم مجلس برای تضمین قطعی رفع نیازهای ضروری مردم به خصوص خانوارهای محروم است.
منافع ملی، رکن اصلی در رای اعتماد برای یک وزارتخانه‌
۱۶ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / علیرضا رزم‌حسینی / مجلس یازدهم / صمت / دولت دوازدهم
منافع ملی، رکن اصلی در رای اعتماد برای یک وزارتخانه‌
تهران- ایرناپلاس- هرچند ماه‌هاست که وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به‌دلیل ناهمراهی بهارستانی‌ها با سرپرست اداره می‌شود و دولت نیز دومین گزینه پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد، به مجلس کرده اما انتظار می‌رود این بار نمایندگان، همسو با منافع ملی گام برداشته و به توصیه رهبری مبنی بر همراهی با دولت در یک سال سخت پایانی عمل کنند.
حاجی میرزایی به سوالات نمایندگان در کمیسیون آموزش پاسخ داد
۱۶ ساعت قبل / آموزش و پرورش / کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس / محسن حاجی میرزایی
حاجی میرزایی به سوالات نمایندگان در کمیسیون آموزش پاسخ داد
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز این کمیسیون برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان خبر داد.
جزئیات طرح اداره صدا و سیما اعلام شد
۱۶ ساعت قبل / قوه مجریه / قانون برنامه ششم / مجمع تشخیص مصلحت نظام / شورای نظارت / سازمان صدا و سیما / مقام معظم رهبری / مجلس شورای اسلامی
جزئیات طرح اداره صدا و سیما اعلام شد
طرح اداره صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در مجلس به صورت عادی اعلام وصل شد؛ این طرح حدود وظایف، اختیارات و ماموریت‌های این سازمان را تعیین کرده‌ است.
استقبال تشکل ها از حضور رزم حسینی در وزارت صنعت
۱۶ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / تولید داخلی / علیرضا رزم‌حسینی / جهش تولید / افزایش تولید / حسن روحانی
استقبال تشکل ها از حضور رزم حسینی در وزارت صنعت
تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به سهم حدود ۴۴ درصدی وزارت صنعت از تولید ناخالص داخلی کشور، گفت: امروز در شرایط دشوار کنونی، تشکل ها از گزینه پیشنهادی رییس‌جمهوری برای این وزارتخانه استقبال می کنند.
دولت همراهی نکند، کارت الکترونیکی شکست می خورد/ طرح کالا برگ الکترونیکی چهارشنبه در مجلس
۱۶ ساعت قبل
دولت همراهی نکند، کارت الکترونیکی شکست می خورد/ طرح کالا برگ الکترونیکی چهارشنبه در مجلس
سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ارایه کالا برگ الکترونیکی به ۶۰ میلیون جمعیت کشور با هدف جبران رشد قیمتها و کمک هزینه زندگی آنها در مجلس آماده شده و چهارشنبه هفته جاری مورد بررسی دقیق و موشکافی قرار می گیرد.
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت در دستور کار جلسه سه شنبه مجلس
۱۷ ساعت قبل / وزیر پیشنهادی صمت / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت / علیرضا رزم‌حسینی
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت در دستور کار جلسه سه شنبه مجلس
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستور کار جلسه علنی فردا قرار دارد.
عضو جبهه پایداری: باید در برجام بمانیم /راه های شیرفهم کردن آمریکا را می‌دانیم
۱۷ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / ایالات متحده آمریکا / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
عضو جبهه پایداری: باید در برجام بمانیم /راه های شیرفهم کردن آمریکا را می‌دانیم
عصر ایران نوشت: عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: ما می‌توانیم از راه‌هایی که می‌شود آمریکایی ها را شیرفهم کنیم و حقوق خودمان را بگیریم.
روایت موسوی لاری از پرونده خوانی نامزدهای رد صلاحیت شده با عضو شورای نگهبان
۱۷ ساعت قبل / انتخابات ۱۴۰۰ / سید عبدالواحد موسوی لاری / اختصاصی ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / خانه احزاب ایران / انتخابات ۱۴۰۰ / شکل گیری مجلس یازدهم / مجلس یازدهم و اولویت های آن
روایت موسوی لاری از پرونده خوانی نامزدهای رد صلاحیت شده با عضو شورای نگهبان
«سید عبدالواحد موسوی لاری» وزیر پیشین کشور در گفت و گو با ایرنا گفت: به عنوان کسی که در چهار دهه گذشته به عنوان نامزد یا مدیر در انتخابات حضور داشته‌ام آنچه در اسفند ۹۸ اتفاق افتاد، با خیلی از دوره‌های دیگر متفاوت بود.
مجلس بخشی از درآمد محیط زیست را حذف کرد | حذف سهم صندوق محیط زیست از عوارض آلایندگی به نفع شهرداری‌ها
۱۷ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / مجلس شورای اسلامی / محیط زیست ایران
مجلس بخشی از درآمد محیط زیست را حذف کرد | حذف سهم صندوق محیط زیست از عوارض آلایندگی به نفع شهرداری‌ها
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از طرح یک‌فوریتی اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پرداخت نشدن آن به صندوق ملی محیط زیست گفت: چنین مساله‌ای نشان می‌دهد که موضوعاتی مانند پرداخت حقوق و کمبود بودجه شهرداری‌ها برای نمایندگان مجلس مهم‌تر از سلامت و محیط زیست است.
۱۷ ساعت قبل
رزم حسینی برای تولید خودرو در داخل و افزایش صادرات برنامه جامعی دارد
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرضا رزم حسینی بهترین گزینه برای تصدی وزارت صمت است، گفت: رزم حسینی برای تولید خودرو در داخل و افزایش صادرات برنامه جامعی دارد.
تصویر امیرآبادی پس از سکته در بیمارستان
۱۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی
تصویر امیرآبادی پس از سکته در بیمارستان
عضو هیئت رئیسه مجلس به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری شد.
محمدبیگی: مدافعان سلامت از خودگذشتگی می کنند مردم پروتکل ها را رعایت کنند
۱۸ ساعت قبل / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
محمدبیگی: مدافعان سلامت از خودگذشتگی می کنند مردم پروتکل ها را رعایت کنند
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که از ظرفیت گروه های فعال اجتماعی برای نظم دهی بیشتر به مردم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده شود.
هشدار مطهری به مجلس و حوزه
۱۸ ساعت قبل / علی مطهری / سروش محلاتی / مجلس شورای اسلامی / حوزه علمیه قم
هشدار مطهری به مجلس و حوزه
علی مطهری نماینده سابق مجلس با اشاره به سرقت شبانه از دفتر حجت‌الاسلام سروش‌محلاتی در قم، به مجلس و حوزه هشدار داد که از کنار این موضوع به سادگی عبور نکنند.
تاکید قالیباف بر تعیین تکلیف ساختار شهرداری‌ها در کشور
۱۸ ساعت قبل / محمدباقر قالیباف / رییس مجلس شورای اسلامی
تاکید قالیباف بر تعیین تکلیف ساختار شهرداری‌ها در کشور
رئیس حوزه ریاست مجلس در تشریح جزئیات دهمین جلسه شورای هماهنگی هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس که صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) از ساعت ۶ تا ۸ در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه اولویت های پیشنهادی کمیسیون عمران مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.
همراهی بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی صنعت برای جهش تولید
۱۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / رونق تولید / توسعه ایران / علیرضا رزم‌حسینی / جهش تولید / افزایش تولید / حسن روحانی
همراهی بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی صنعت برای جهش تولید
تهران- ایرنا- یک عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی رابطه تنگاتنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد که به‌طور حتم این رابطه با حضور رزم‌حسینی که خود در گذشته  از فعالان  بخش خصوصی بوده، بسیار اصولی شکل خواهد گرفت تا شعار جهش تولید محقق شود.
نظر قالیباف درباره طرح‌های نیمه تمام عمرانی
۱۸ ساعت قبل / محمد باقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی / پروژه عمرانی / پروژه های عمرانی
نظر قالیباف درباره طرح‌های نیمه تمام عمرانی
رئیس مجلس گفت: باید قانون جامعی برای واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی در مجلس تصویب شود.
مالکی: رزم حسینی از مجلس رای اعتماد می‌گیرد
۱۸ ساعت قبل / علیرضا رزم‌حسینی / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت / وزیر پیشنهادی صمت
مالکی: رزم حسینی از مجلس رای اعتماد می‌گیرد
نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت که به احتمال زیاد وزیرپیشنهادی صنعت، معدن و تجارت می تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.
حسین زهی: رزم حسینی امتحان خود را در حوزه جهادی و اقتصادی پس داده است
۱۸ ساعت قبل / علیرضا رزم‌حسینی / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت
حسین زهی: رزم حسینی امتحان خود را در حوزه جهادی و اقتصادی پس داده است
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که سوابق اجرایی و مدیریتی علیرضا رزم حسینی برای سپردن وزارت صمت در عمر باقی مانده از دولت قابل قبول می باشد.
رشد 50 درصدی نقدینگی در طرح مجلس برای جهش تولید مسکن
۱۸ ساعت قبل / طرح مجلس برای مسکن / مالیات بر خانه‌های خالی / مسکن
رشد 50 درصدی نقدینگی در طرح مجلس برای جهش تولید مسکن
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان «اظهارنظر کارشناسی درباره: «طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن» (خلاصه شده)»، ضمن تاکید بر اینکه تدبیر برای بهبود وضعیت بازار مسکن از جوانب مختلف «عرضه و تقاضا» ضرورتی انکارناپذیر است، اعلام کرده است که طرح دو فوریتی جهش تولید و رونق مسکن حاوی ایرادات اساسی و غیرقابل اغماضی است و اثرات مخرب شدیدی بر افزایش نقدینگی خواهد داشت. نوشته رشد 50 درصدی نقدینگی در طرح مجلس برای جهش تولید مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افق مقام معظم رهبری،‌ ایجاد 400 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور است
۱۹ ساعت قبل
افق مقام معظم رهبری،‌ ایجاد 400 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور است
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از به رای گذاشتن طرحی تحت عنوان "جهش تولید دانش‌بنیان" در آینده‌ای نزدیک در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
یک نماینده مجلس سکته قلبی کرد
۱۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی
یک نماینده مجلس سکته قلبی کرد
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شب گذشته به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری شد.
گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با شعار «کشتیرانی پایدار برای سیاره‌ای پایدار»
۱۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / ستاد ملی مقابله با کرونا
گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با شعار «کشتیرانی پایدار برای سیاره‌ای پایدار»
تهران- ایرنا- مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام‌کرد: شعار سال ۲۰۲۰ روز جهانی دریانوردی، «کشتیرانی پایدار برای سیاره‌ای پایدار»، تعیین شد و،گفت: این شعاری است که شورای سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) برای سال ۲۰۲۰ میلادی برگزیده و به ۱۷۴ دولت عضو این سازمان و نیز سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای دریایی ابلاغ‌کرد.
معرفی یک نماینده دوچرخه سوار و ساده زیست به نمایندگان شیک و لاکچری ایران /عکس یادگاری با محرومان گره مشکلات را باز می کند؟
۱۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / خودرو / محمد باقر قالیباف
معرفی یک نماینده دوچرخه سوار و ساده زیست به نمایندگان شیک و لاکچری ایران /عکس یادگاری با محرومان گره مشکلات را باز می کند؟
مسعود عطاران خبرنگار اسبق صداوسیما در لندن در شرق نوشت: مردم از آقای قالیباف و نمایندگان مجلس تلاشی برای حل مسائل اقتصادی و معیشتی خود را انتظار دارند، وگرنه رفتن به مناطق محروم و گرفتن عکس یادگاری با محرومان گره از کار مردم باز نمی‌کند.
ارتباط با غرب ما را درگیر تحریف کرد/ از تنور آمریکا نانی برای ما گرم نمی‌شود
۱۹ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / مجلس شورای اسلامی / احد آزادیخواه / تحریف / تحریم اقتصادی ایران / دفاع مقدس
ارتباط با غرب ما را درگیر تحریف کرد/ از تنور آمریکا نانی برای ما گرم نمی‌شود
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتباط با غرب و آمریکا هفت سال کشورمان را درگیر تحریف کرد و نباید بگذاریم اهداف انقلاب دستخوش تحریف شود.
محسن زنگنه: دولت ایده‌های ما درباره ارز و بورس را اجرا نکرد/ پیگیر ماجرای دناپلاس هستیم/ دلیل عدم استیضاح وزیر اقتصاد
۱۹ ساعت قبل / استیضاح وزیر اقتصاد / خودروی نمایندگان مجلس / مجلس شورای اسلامی / محسن زنگنه
محسن زنگنه: دولت ایده‌های ما درباره ارز و بورس را اجرا نکرد/ پیگیر ماجرای دناپلاس هستیم/ دلیل عدم استیضاح وزیر اقتصاد
محسن زنگنه، نماینده مردم تربت‌حیدریه و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با فرهیختگان به بررسی حواشی اقتصادی، کم‌تحرکی، عدم اثرگذاری کافی و بی‌عدالتی‌ها در ارتباط با وکلای ملت از جمله دریافت دناپلاس و ودیعه مسکن که با انتقادات بسیاری در سطح جامعه مواجه شده، پرداخت که مشروح این مصاحبه در ادامه آمده است.
۷۰۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های نیمه تمام عمرانی باید به بخش خصوصی واگذار شود
۱۹ ساعت قبل
۷۰۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های نیمه تمام عمرانی باید به بخش خصوصی واگذار شود
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام عمرانی در کشور گفت: مجلس باید قانون جامعی را در این باره تصویب کند که اجازه داده شود تمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی در کشور با تقسیم به چند گروه، مورد تصمیم گیری قرار گیرد.
دسترسی قضات به قوانین و مقررات با تلفنهای همراه
۲۰ ساعت قبل / شورای نگهبان / قوه قضاییه / مجلس شورای اسلامی / پژوهشگاه قوه قضائیه / قضات دادگاه
دسترسی قضات به قوانین و مقررات با تلفنهای همراه
دسترسی قضات به سامانه ملی قوانین، گام مهم در ارتقای اتقان آرای قضایی است که طبق آن قضات می‌توانند به قوانین و مقررات کشور در گوشیهای تلفن همراه خود دسترسی داشته باشند.
چه خانه‌هایی مشمول مالیات می‌شوند
۲۰ ساعت قبل
چه خانه‌هایی مشمول مالیات می‌شوند
بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی واحدهای مسکونی که بیش از ۱۲۰ روز خالی باشند و در سامانه مربوط هم ثبت نشوند مشمول مالیات می گردند.
کوپن ۶ ماهه در اولویت مجلس/ جزئیات رقم یارانه معیشتی اعلام شد
۲۰ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / کوپن.کالابرگ / کالاهای اساسی
کوپن ۶ ماهه در اولویت مجلس/ جزئیات رقم یارانه معیشتی اعلام شد
دنیای‌اقتصاد نوشت : با تصمیم دیروز مجلس، طرح «اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی» با اولویت بررسی می‌شود؛ طرحی که در صورت تصویب در صحن، دولت را مکلف می‌کند در نیمه دوم سال ۹۹، با اصلاح بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه امسال و افزایش ۳۵ هزار میلیارد تومانی درآمد پیش‌بینی‌شده خود، بودجه مربوط به پرداخت یارانه معیشتی خانوار را افزایش دهد. همچنین این اعتبار صرفا برای تامین کالاهای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده است و خانوارهای کم‌درآمد، از دو برابر یارانه نسبت به سایر خانوارهای مشمول بهره‌مند می‌شوند.
روش خرید محصولات کشاورزی اصلاح می‎‌شود/ تقویت مشارکت کشاورزان
۲۱ ساعت قبل / کمیسیون کشاورزی / مجلس شورای اسلامی / دامغان / شورای اقتصاد / وزارت جهاد کشاورزی / خرید تضمینی گندم / شورای نگهبان / علی اکبر علیزاده برمی
روش خرید محصولات کشاورزی اصلاح می‎‌شود/ تقویت مشارکت کشاورزان
دامغان- نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب طرح اصلاح خرید محصولات کشاورزی از طرح‌های مجلس است، گفت: در طرح جدید کشاورزان هم برای قیمت نظر خواهند داد.
ببینید | طرح کالابرگ الکترونیکی در مجلس رای می‌آورد!
۲۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / عبدالرضا مصری / کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس
ببینید | طرح کالابرگ الکترونیکی در مجلس رای می‌آورد!
عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با برنامه تلویزیونی گفت: طرح کالابرگ الکترونیکی به احتمال زیاد، روز سه شنبه در مجلس رای خواهد آورد.
حمایت نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس از وزیر پیشنهادی صمت
۲۱ ساعت قبل
حمایت نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس از وزیر پیشنهادی صمت
تهران-ایرنا-نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: رزم حسینی می‌تواند در وزارت صنعت معدن و تجارت اقدامات موثری انجام دهند
نصف اقساط نمایندگان را چه کسی می‌دهد؟
۲۱ ساعت قبل / وام / مجلس شورای اسلامی
نصف اقساط نمایندگان را چه کسی می‌دهد؟
سعی کردیم، محاسبه کنیم که اگر یک نماینده مجلس ودیعه مسکن، وام ضروری و خودروی دنا پلاس را دریافت کند، در ماه چقدر باید قسط پرداخت کند.
تصویب کلیات انتقال سوابق بیمه‌ای افراد در صندوق‌های بازنشستگی
۲۱ ساعت قبل / بازنشستگی / مجلس شورای اسلامی / بیمه
تصویب کلیات انتقال سوابق بیمه‌ای افراد در صندوق‌های بازنشستگی
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات امکان جابجایی سوابق بیمه‌ای بین صندوق‌های بازنشستگی مختلف در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
اعطای کالابرگ به خانوارهای ایرانی از مهر تا اسفند ۹۹ | میزان دریافتی هر خانوار
۲۱ ساعت قبل / کالا برگ (کوپن) / مجلس شورای اسلامی
اعطای کالابرگ به خانوارهای ایرانی از مهر تا اسفند ۹۹ | میزان دریافتی هر خانوار
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طرح تامین کالاهای اساسی (کالابرگ) را از مهرماه جاری تا اسفند سال جاری اجرا می‌کنیم.
«پروژه آبرسانی سد کوچری» نیازمند توجه مسئولان؛ جلوگیری از کوچ ساوه‌ای‌ها
۲۱ ساعت قبل
«پروژه آبرسانی سد کوچری» نیازمند توجه مسئولان؛ جلوگیری از کوچ ساوه‌ای‌ها
ساوه- سبزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی از قول وزیر نیرو برای تکمیل پروژه آب‌رسانی به ساوه تا دو سال آینده خبر داد و گفت: تکمیل نشدن پروژه آبرسانی از سد کوچری، مردم ساوه را دچار بحران خواهد کرد.
۸۰۲ میلیون تومان وام برای نمایندگان | واکنش قالیباف به حواشی مجلس
۲۱ ساعت قبل / وام / خودرو - ایرانی / مجلس شورای اسلامی
۸۰۲ میلیون تومان وام برای نمایندگان | واکنش قالیباف به حواشی مجلس
موج وسیع انتقادات به مجلس درباره تحویل خودرو و واکسن با جمله کوتاه «این روال مرسوم ادوار مجلس است» پاسخ داده می‌شود اما همین تک جمله هنوز نتوانسته موج انتقادات را بنشاند.
نمایندگان ساده‌زیست را بشناسیم
۲۱ ساعت قبل / خودرو - ایرانی / مجلس شورای اسلامی
نمایندگان ساده‌زیست را بشناسیم
خاطره نماینده دوچرخه‌سوار و ساده‌زیست انگلیسی همچنان در مقابل چشمان من است و حالا که نمایندگان مجلس اصولگرا و انقلابی یازدهم مطالبه خودروی دناپلاس آخرین مدل صفرکیلومتر را کرده‌اند، بیش از گذشته من را به فکر فرو برده که چطور قابل هضم است که در یک کشور غربی با سیاست‌های امپریالیستی که معیارهای مادی و رفاه‌طلبی خصیصه بارز آنان است...
خون شهدا هرگز از جوشش نمی افتد
۲۱ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / مجلس شورای اسلامی / فاطمه مقصودی / یادواره شهدا / چهل سالگی دفاع مقدس
خون شهدا هرگز از جوشش نمی افتد
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: خون شهدا هرگز از جوشش نمی افتد.
واکنش زاکانی به حواشی دناپلاس نمایندگان |  سهمیه بنزین به جای خودرو به خانواده‌ها اختصاص ‌باید
۲۱ ساعت قبل / علیرضا زاکانی / مجلس شورای اسلامی
واکنش زاکانی به حواشی دناپلاس نمایندگان | سهمیه بنزین به جای خودرو به خانواده‌ها اختصاص ‌باید
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص حواشی ایجاد شده درباره خودرو نمایندگان گفت: مجلس باید می‌گفت من خودروها را تحویل گرفته و در اختیارتان قرار می‌دهم، اما سند آنها به نام مجلس شورای اسلامی خواهد خورد.
پیگیری ضرب و شتم کارمند نفت فلات قاره در مجلس
۲۲ ساعت قبل / پلیس - نیروی انتظامی / مجلس شورای اسلامی
پیگیری ضرب و شتم کارمند نفت فلات قاره در مجلس
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پیگیری علل ضرب و شتم یکی از کارکنان نفت فلات قاره توسط حراست این شرکت خبر داد.
۲۲ ساعت قبل
دفاع زاکانی از اعطای خودروی قسطی چندصدمیلیونی به نمایندگان
علیرضا زاکانی، نماینده مردم قم و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در واکنش به حواشی اخیر پیرامون دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان مجلس یازدهم گفت: در تقسیم خودرو، حدود ۲ هزار دستگاه به دستگاه‌های دولتی دادند و به مجلس حدود دویست و خرده‌ای تحویل داده شد، مجلس نیز با ارزیابی این موضوع به این نتیجه رسید که اگر به این شیوه، خودروی قسطی به نمایندگان تحویل بدهد، حدود ۱۰۷ میلیارد تومان به نفع مجلس و بیت‌المال خواهد شد.
ماجرای تامین مالی طرح جهش تولید مسکن/آیا طرح مجلس برای ساخت خانه تورم‌زا است؟
۲۳ ساعت قبل / طرح جهش تولید و ساخت مسکن / مرکز پژوهش های مجلس / ساخت مسکن
ماجرای تامین مالی طرح جهش تولید مسکن/آیا طرح مجلس برای ساخت خانه تورم‌زا است؟
در شرایطی که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، شیوه تامین مالی طرح جهش تولید و رونق مسکن را تورم زا معرفی کرده است اما کارشناسان معتقدند، در تامین مالی این طرح نقدینگی جدیدی خلق نمی‌شود بلکه نقدینگی موجود در قالب تسهیلات به بخش مسکن هدایت خواهد شد.
ببینید | کنایه تلخ یک روحانی به نمایندگان مجلس روی آنتن زنده تلویزیون
۲۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم
ببینید | کنایه تلخ یک روحانی به نمایندگان مجلس روی آنتن زنده تلویزیون
حجت‌الاسلام حسینی قمی کارشناس برنامه زنده "سمت خدا" ضمن انتقاد از نمایندگان مجلس درباره دریافت "دنا پلاس" گفت: خدا رو شکر مشکلات مردم دارد یکی یکی حل می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •