دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
محمد فرجود
محصولات و خدمات شهری در مرکز آزمون تست
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شهرداری تهران / سازمان فناوری اطلاعات / محمد فرجود / شهر هوشمند / بیژن عباسی آرند
محصولات و خدمات شهری در مرکز آزمون تست
تهران - ایرنا - رییس سازمان فاوای شهرداری گفت: با امضای تفاهم‌نامه با مجموعه ایرانسل مرکز آزمون برای تست خدمات و محصولات حوزه شهری در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.
حمایت از زیست بوم نوآوری شهری پایتخت به دلیل تاثیرات منفی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / شهرداری تهران / استارتاپ ایرانی / ویروس کرونا / محمد فرجود
حمایت از زیست بوم نوآوری شهری پایتخت به دلیل تاثیرات منفی کرونا
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران از ابلاغیه شهردار تهران مبنی بر حمایت ویژه از زیست بوم نوآوری شهری در پایتخت با توجه به تاثیرات منفی شیوع بیماری کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، خبر داد.
پیامک هشدار به رانندگان خودروهای سطح شهر
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / محمد فرجود / شهرداری تهران / ویروس کرونا
پیامک هشدار به رانندگان خودروهای سطح شهر
به مالکان خودروهایی که در سطح شهر تهران تردد می‌کنند، از سوی شهرداری تهران پیامک هشدار ارسال می‌شود.
کلاهبرداری در پیش‌فروش خانه غیرممکن شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / شرکت ملی پست ایران / سازمان فاوای شهرداری تهران / حسین نعمتی / محمد فرجود
کلاهبرداری در پیش‌فروش خانه غیرممکن شد
تهران-ایرنا- تخصیص کدپستی به املاک در حال ساخت، امکان پیش‌فروش خانه به چند نفر را غیرممکن می‌کند. اختصاص کدپستی یونیک به ساختمان‌ها با همکاری شرکت ملی‌پست و فاوای شهرداری، پیش‌فروش واحد ساختمانی به چند نفر را غیرممکن می‌سازد.
افزایش خدمات غیرحضوری حوزه شهرسازی در پایتخت
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سامانه تهران من / محمد فرجود / شهر هوشمند / سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران
افزایش خدمات غیرحضوری حوزه شهرسازی در پایتخت
تهران- ایرنا-شهرداری تهران در جهت حرکت به شهر هوشمند و با هدف تسهیل دریافت خدمات و کاهش نیاز به حضور شهروندان در اماکن عمومی، اقدام به غیرحضوری کردن تعدادی دیگر از سرویس‌های شهرسازی کرده است.
فعالیت بخش ویژه آموزش کرونا در سامانه تهران من از فردا
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / محمد فرجود / شهرداری تهران / ویروس کرونا
فعالیت بخش ویژه آموزش کرونا در سامانه تهران من از فردا
رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: از فردا در سامانه تهران من بخش ویژه‌ای برای آموزش در حوزه کرونا در نظر گرفته شود.
تلاش بخش فناوری اطلاعات شهرداری برای کاهش حضور شهروندان در شهر
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / محمد فرجود / شهرداری تهران / ویروس کرونا
تلاش بخش فناوری اطلاعات شهرداری برای کاهش حضور شهروندان در شهر
رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: بسترهای نرم افزاری برای کاهش حضور مردم و کارکنان شهرداری در شهر در حال آماده سازی است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
تحقق شهر هوشمند با افزایش اطلاعات مکانی
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوا) گفت:« هر چه اطلاعات مکانی از نقاط شهر بیشتر باشد مدیریت شهری می‌تواند به وظایف خود بهتر عمل کند.» به گزارش همشهری، محمد فرجود با بیان اینکه تفاوت شهر هوشمند و غیرهوشمند در موضوع دانش‌ محوری و اطلاعات پایه است، افزود:« بر این اساس برای تحقق شهر هوشمند به داده‌های درست احتیاج داریم تا به وسیله آن شهر را اداره کنیم.» این مدیر شهری پایتخت با تأکید بر ضرورت تحویل داده‌ها و اطلاعات در حوزه‌های مختلف از سوی شهرداری تصریح کرد:« اگر این کار انجام شود …
استفاده از داده‌های مرکز رصد شهری برای اجرای پروژه‌های محلی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / محمد فرجود / حامد مظاهریان / شهر هوشمند / شهرداری تهران / شهر تهران
استفاده از داده‌های مرکز رصد شهری برای اجرای پروژه‌های محلی
معاون شهردار تهران گفت: داده‌های رصدخانه شهری پایتخت از محله‌ها و مناطق می‌تواند فرایند خدمت رسانی بهتر به شهروندان را تسهیل سازد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / فیبر نوری / تسهیلات / حملات سایبری / محمد فرجود
فیبر نوری شهرداری در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد
ایلنا: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تسهیلات فیبر نوری شهرداری تهران را در اختیار همه مجموعه‌هایی که از سوی وزارت ارتباطات پرونده داشته باشند،…
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / سورنا ستاری / محمد فرجود / محمدجواد آذری جهرمی / تهران هوشمند / ایران
افتتاحیه سومین همایش تهران هوشمند
افتتاحیه سومین نمایشگاه و همایش تهران هوشمند روز دوشنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان ، پیروز حناچی شهردار تهران، و محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.در این مراسم از ۵ اپلیکیشن تهران من، دوچرخه، کیف پول شهروندی، بلیت هوشمند و املاک من با حضور وزیر ارتباطات، رییس شورای شهر و شهردار تهران رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / تاکسی‌های اینترنتی / شورای اسلامی شهر تهران / ژوبین علاقبند / محمد فرجود / اسنپ / جواد جاویدنیا
کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی تشکیل شد
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فضای مجازی دادستان کل کشور در پنل چالش‌های اشتراک‌گذاری و تبادل داده‌های شهری عنوان کرد: خرداد ماه امسال کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با مصوبه شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد تا هر جایی از دولت که اختلافی در خصوص تبادل اطلاعات و داده ها وجود دارد، حل شود. این کارگروه بستر خوبی را برای برطرف کردن مشکلاتی که در دولت وجود دارد فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / محمد فرجود / شهر تهران / هوشمندسازی
۱۶ هزاراستعلام الکترونیکی در حوزه شهرسازی طی یک سال گرفته شده است
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: در یک سال گذشته ۱۶ هزار استعلام الکترونیکی در حوزه شهرسازی انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / محمد فرجود / دانشگاه امیرکبیر / شهرداری تهران
نوآوری را به عنوان یک اصل در مدیریت شهری در نظر می‌گیریم
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: هدفمان این است که نوآوری را نه به عنوان شعار بلکه یک اصل درنظر بگیریم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / شهربانو امانی / محمد فرجود / حمیدرضا تحصیلی / شورای شهر تهران / پیروز حناچی
بازدید شهردار تهران از گذر نوآوری در میدانگاه هفت تیر
پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز از گذر نوآوری در میدانگاه هفت تیر بازدید کرد. 
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / سازمان فاوا شهرداری / محمد فرجود / تهران هوشمند / شهر هوشمند
رویداد شهر هوشمند، جدی‌ترین فضا برای تبادل نظر و به روز شدن دانش است
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری در نشست خبری سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، با تشریح برنامه‌های این همایش و اهداف مدیریت شهری در این حوزه، اعلام کرد تبادل داده‌های شهری مهم‌ترین مسئله‌ای است که در نشست‌های تخصصی رویداد تهران هوشمند مدنظر قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اداره شهر با تمرکز بر تبادل داده‌های شهری
«سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند» هجده و نوزده آذر امسال در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و در همین راستا مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری پایتخت می‌گوید برنامه تهران هوشمند برای حرکت به سمت شهر هوشمند طراحی شده است. چالش‌های اشتراک گذاری و تبادل داده‌های شهری، مدیریت هوشمند پسماند، مدیریت هوشمند ترافیک، هوش مصنوعی در خدمات شهری، سبک زندگی شهر هوشمند، نقش اینترنت اشیاء در شهرهای هوشمند و کاربردهای بلاک چین در شهر هوشمند از مهم‌ترین رویکردها است. اظهارات محمد فرجود را می‌بینید و می‌شنوید.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / محمدباقر اثنی عشری / سازمان فاوا شهرداری / محمد فرجود
هوشمندی شهر، نیازمند تولیدات داخلی است
تهران- ایرنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در پنجمین صبحانه بیستونی سازمان نصر اعلام کرد: هزینه خریداری دیوایس‌های مربوط به پروژه‌های شهر هوشمند زیاد است. گاهی اوقات مجبور هستیم برای برخی پروژه‌ها، چندین سنسور خریداری کنیم که قیمت هر کدام از آن‌ها  ۱۰۰یورو است. به همین دلیل ممکن است کل پروژه از بین برود. حاضریم با بخش خصوصی برای تولید داخلی این سنسورها و دیوایس‌ها همکاری کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / تهران / محمد فرجود / شهر هوشمند
برنامه «تهران هوشمند» در میان ۶ برگزیده نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند ۲۰۱۹
تهران- ایرنا- شهر تهران و برنامه تهران هوشمند (STP) به‌عنوان یکی از شش شهر برگزیده نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند سال ۲۰۱۹ در بخش City Award انتخاب شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / محمد فرجود / شهر هوشمند
برای ایجاد شهرهای هوشمند به گفتمان مشترک نیاز داریم
تهران- ایرنا- شهرهای هوشمند پیش نیازی است برای رسیدن به اقتصاد دیجیتال و پیشرفت در زمینه های گوناگون. در پنل شهرهای هوشمند متخصصان این حوزه به ضرورت ایجاد شهرهای هوشمند و مولفه هایی که برای دستیابی به این مهم نیاز است اشاره کردند. معاون وزیر ارتباطات معتقد است برای ایجاد شهرهای هوشمند نیاز به زبان مشترک است و تا زمانی که این گفتمان شکل نگیرد، نمی‌توان به توسعه شهرهای هوشمند امیدوار بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / محمد فرجود / تهران هوشمند
تشریح جزئیات برگزاری اولین کنفرانس «تهران هوشمند»
تهران_ایرنا_سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اولین دوره «کنفرانس تهران هوشمند» را همزمان با سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه امسال در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / استارتاپ / محمد فرجود / سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران
ارائه سرویس تخمین زمان رسیدن اتوبوس‌های شرکت واحد توسط استارتاپ‌ها
تهران-ایرنا- مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از ارائه سرویس جدیدی خبر داد که بر اساس آن تخمین زمان رسیدن اتوبوس‌های شرکت واحد در پایتخت امکان‌پذیر است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
باید از ظرفیت شرکتهای نوآور در حل مسائل شهر تهران بیشتر بهره برد
تهران- ایرنا- دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران به همراه مهندس رسول کشت پور شهردار منطقه دو، در دیدار با مدیران مجموعه کافه بازار بر استفاده بیشتر از ظرفیت شرکت های نوآور در حل مسائل شهری تاکید کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •