پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
مدارس علمیه
مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن عمل می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / مدارس علمیه / استان فارس / انقلاب اسلامی / قرآن کریم
مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن عمل می‌کنند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس با بیان اینکه مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن کریم عمل می‌کنند، خواستار توجه ویژه به بحث قرائت قرآن کریم در این مراکز شد.
درباره شهاب‌الدین مرعشی نجفی
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / دانشنامه / شیعه / مقام معظم رهبری / سید محمد بهشتی / اختصاصی ایرنا / امام موسی صدر / قرآن کریم / سید محمود طالقانی / سید مرتضی عسکری
درباره شهاب‌الدین مرعشی نجفی
تهران- ایرنا- آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی از برجسته‌ترین مراجع تقلید و از علمای پرتلاش معاصر به شمار می‌رود که اقدامات فرهنگی زیادی از جمله تاسیس مدارس علمیه و کتابخانه انجام داده است. کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی هم اکنون به لحاظ مجموعه نسخه‌های خطی اسلامی نخستین کتابخانه در کشور و سومین کتابخانه در جهان اسلام محسوب می‌شود.
فعالیت مدارس علمیه تهران در عید غدیر/ از توزیع بسته های معیشتی تا راه اندازی پویش
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / طلاب / مدارس علمیه / عید غدیر خم / بسته معیشتی
فعالیت مدارس علمیه تهران در عید غدیر/ از توزیع بسته های معیشتی تا راه اندازی پویش
توقیف بهار
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
توقیف بهار
محمد ناصر احدی    درس‌هایی که در مدارس علمیه فاضل‌خان و خیرات‌خان مشهد گرفته بود و سال‌ها شاگردی در محضر علمای مشهد و تهران و نجف سبب شده بود که همواره احترام خاصی برای روحانیون و محصلین قائل باشد. به همین خاطر هم بود که اشتراک یک‌ساله روزنامه‌اش برای همه 70قران بود اما برای طلاب و محصلین 50 قران. احمد بهار در سال‌های جوانی با پسر عمویش، محمدتقی بهار، ایرج میرزا و بدیع‌الزمان فروزانفر به انجمن ادبی خراسان آمدوشد داشت و با تخلص‌های «احمد» و «داش غلوم» شعر می‌گفت. در همان ایام، همچون سایر همقطارانش …
فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی «عفاف و حجاب» توسط مدارس علمیه خواهران تهران
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / حجت الاسلام کبیریان / حجاب و عفاف / حوزه علمیه خواهران
فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی «عفاف و حجاب» توسط مدارس علمیه خواهران تهران
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی عفاف و حجاب توسط مدارس علمیه خواهران استان تهران خبر داد و گفت: بیشتر برنامه ها به صورت مجازی برگزار می شود.
شعبه جدیدی از مدارس علمیه مشکات رستگاران افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / حوزه علمیه / بسیج طلاب حوزه علمیه مشکات / مراسم افتتاحیه
شعبه جدیدی از مدارس علمیه مشکات رستگاران افتتاح شد
در آستانه چهارمین سال فعالیت مدرسه علمیه مشکات رستگاران در شهر قم، شعبه جدید آن با عنوان مجتمع حوزوی رستگاران در تهران افتتاح شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / آیت الله اعرافی / کاهش جمعیت ایران
آیت‌الله اعرافی: خطر کاهش جمعیت بسیار جدی است
به گزارش مهر، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی، معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استانها که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در چهار سال اخیر مدیریت حوزه، همکاران ما خدمات بزرگی را ارائه کردند و این در حالی بود که در این سال ها کمترین منابع مالی در حوزه وجود داشت و در همین وضع، ده ها اقدام وسیع رقم خورد.
۳۰۰ طلبه جذب مدارس علمیه لرستان می‌شوند / ۱۹ خرداد مهلت ثبت‌نام
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / حوزه علمیه
۳۰۰ طلبه جذب مدارس علمیه لرستان می‌شوند / ۱۹ خرداد مهلت ثبت‌نام
معاون آموزش حوزه علمیه لرستان با بیان این‌که برای سال‌تحصیلی جدید ۳۰۰ طلبه در مدارس علمیه لرستان پذیرش می‌شوند، گفت: ثبت‌نام علاقمندان به تحصیل در مدارس علمیه لرستان از نوزدهم اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا نوزدهم خردادماه جاری ادامه دارد.
تولید بیش از 56 هزار ماسک توسط خواهران طلبه خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / خواهران طلبه / خراسان شمالی / استانی-اجتماعی
تولید بیش از 56 هزار ماسک توسط خواهران طلبه خراسان شمالی
کارشناس مسئول مدارس علمیه خواهران خراسان شمالی گفت: تاکنون بیش از 56 هزار ماسک توسط خواهران طلبه استان تولید و توزیع شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شیراز هویت عمیق علمی و تاریخی دارد
جلسه مشترک حوزه‌های علمیه استان فارس و اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری ،صنایع دستی استان فارس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ، جلسه مشترک مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس به منظور بررسی راهکارهای همکاری، درسالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد.در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی ریاست مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس ضمن اشاره به ظرفیت های مناسب حوزه علمیه و مراکز مذهبی در موضوع گردشگری زیارتی ، مذهبی ،میراث معنوی خواستار تعامل و همکاری بیشتر بین حوزه علمیه و روحانیون استان فارس با میراث فرهنگی وگردشگری استان فارس شد.حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی افزود: …
لزوم تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه‌های علمیه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-اجتماعی / مدارس علمیه / میراث فرهنگی / فارس / حوزه‌های علمیه / صنایع‌دستی
لزوم تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه‌های علمیه
رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه فارس با بیان اینکه بقاع متبرکه و حوزه‌های علمیه بخشی از ظرفیت‌های میراث معنوی و تاریخی فارس و شیراز هستند و از این نظر رسالت مشترک بین میراث فرهنگی و حوزه علمیه شیراز است، گفت: باید زمینه‎ای مناسب برای تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه‌های علمیه ایجاد شود.
۲۲۵طلبه جدید در مدارس علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد پذیرش می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / کهگیلویه و بویراحمد / حوزه‌های علمیه خواهران / پذیرش / طلبه / کروناویروس
۲۲۵طلبه جدید در مدارس علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد پذیرش می‌شوند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آغاز ثبت‌نام طلاب جدید در مدارس علمیه خواهران استان از اول اردیبهشت‌ماه سال جاری، گفت: ۲۲۵ بانوی طلبه برای سال تحصیلی جدید این استان پذیرش می‌شوند.
پذیرش حوزه علمیه خواهران یزد آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / استانی-علمی و آموزشی / یزد / حوزه علمیه
پذیرش حوزه علمیه خواهران یزد آغاز شد
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد از پذیرش مدارس علمیه خواهران استان یزد در مقطع سطح دو(کارشناسی) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ از اول اردیبهشت خبر داد.
تعطیلی دروس حوزه علمیه استان یزد تا پایان هفته جاری
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / استانی-اجتماعی / یزد / کروناویروس / حوزه علمیه
تعطیلی دروس حوزه علمیه استان یزد تا پایان هفته جاری
بنا بر اعلام معاونت آموزش حوزه علمیه یزد، کلیه دروس مدارس علمیه این استان تا پایان هفته جاری تعطیل است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / مدرسه علمیه فیضیه قم
همه دروس حوزه علمیه قم، فردا هم تعطیل است
معاون آموزش حوزه‌های علمیه از تعطیلی مدارس علمیه قم به دلیل شیوع ویروس کرونای جدید در قم خبرداد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / حوزه علمیه / سلامت زنان / سمنان
همایش «بحران خاموش جمعیت در ایران» در سمنان به کار خود پایان داد
سمنان- ایرنا- نخستین همایش سراسری «بحران خاموش جمعیت در ایران» با عنوان «بررسی چالش‎ها، راهبردها، آینده‎پژوهی» با حضور اساتید، طلاب و مبلغان مدارس علمیه خواهران کشور شامگاه پنجشنبه در سمنان به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استان قم / حوزه علمیه قم / حوزه های علمیه / مدارس علمیه
هر کسی را برای سخنرانی دعوت نمی‌کنیم/ شاید سخنرانی زاکانی را به یک منزل شخصی منتقل کردیم
ایلنا: مدیر مدرسه علمیه ثامن الائمه(ع) قم، با بیان این که سخنرانی زاکانی در این مدرسه، انتخاباتی نبوده که نقص قوانین باشد، گفت: احتمال دارد با توجه به شیطنت‌های…
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / حوزه علمیه خواهران / حجت الاسلام حمید محمدی / طلاب
همایش طلیعه حضور مدارس علمیه خواهران استان تهران برگزار شد
همایش طلیعه حضور مدارس علمیه خواهران استان تهران باحضور طلاب جدیدالورود در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / تعطیلات زمستانی / تعطیلات سطوح عالی حوزه / حوزه
تعطیلات زمستانی حوزه های علمیه اعلام شد
شفقنا- تعطیلات رسمی مدارس علمیه سطح یک و سطوح عالی سراسر کشور در زمستان اعلام شد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، تعطیلات کلیه سطوح، ۳ جمادی الثانی مصادف با شهادت حضرت زهرا(۱روز)،۲۲بهمن مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی (۱روز)،۱۳رجب مصادف با میلاد امیرالمومنین(۱روز) و ۲۹اسفند مصادف با روز ملی شدن صنعت نفت (۱روز) می باشد. همچنین تعطیلات سطوح عالی در […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / استانی-اجتماعی / حوزه علمیه / طلاب
۳ مدرسه علمیه لرستان؛ میزبان نشست‌های سبک زندگی فاطمی
معاون حوزه علمیه خواهران لرستان از برگزاری نشست‌های سبک زندگی فاطمی برای قریب به ۳۰۰ نفر از طلاب مدارس علمیه خواهران شهرستان‌های دورود، کوهدشت و پلدختر خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / مدارس علمیه
برگزاری «گفتمان‌های تهذیبی» در مدارس علمیه لرستان
معاون حوزه علمیه لرستان از اجرای طرح جامع تهذیبی ـ تربیتی در مدارس علمیه استان خبر داد و گفت: برگزاری گفتمان‌های تهذیبی در طرح جامع تربیتی از برنامه‌های ویژه تربیتی برای طلاب است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
نشانه های شیعیان در کلام امام محمدباقر(ع)
شفقنا – حوزه نوشت: مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در جمع بانوان طلبه، نشانه های شیعیان در حدیثی از امام محمدباقر(ع) را تبیین کرد. حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورگی در ادامه طرح جامع بازدید از مدارس علمیه خواهران استان یزد، در بازدید از مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) محمدآباد یزد در جمع طلاب حدیثی از امام محمدباقر(علیه […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بازدید معاون تبلیغ حوزه از مدارس تخریب شده استان فارس در وقایع اخیر
شفقنا-معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد. به گزارش شفقنا از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن نبوی، عصر سه شنبه، ۱۲ آذرماه، به همراه حجت الاسلام والمسلمین استوار، مدیر حوزه علمیه فارس از مدارس عمیه تخریب شده استان در اغتشاشات اخیر بازدید کرد. بر اساس این گزارش، […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
مدیر حوزه علمیه خواهران: ارتقای سطح کیفی مدارس در دستور کار است
شفقنا- مدیر حوزه‌های علمیه خواهران به افزایش کمّی تعداد مدارس علمیه اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر سیاست مدیریت حوزه‌های علمیه افزایش و ارتقای سطح کیفی مدارس در سراسر کشور است. به گزارش شفقنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در حاشیه دیدار با مدیران حوزه‌های علمیه استان سمنان اظهار داشت: مقرر شده است ۱۰ درصد سهمیه آموزش‌وپرورش بر […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۱
امام جمعه مراغه جایگاه مدارس علمیه مراغه را تشریح کرد
شفقنا-امام جمعه مراغه گفت: هم اکنون مراغه ۵۰۰ طلبه دارد و تمام پایه های درسی نیز در این شهر برگزار می شود و طلاب نیازی به حضور در قم برای تحصیل ندارند. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی پورمحمدی شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی که در دارالقرآن علامه طباطبایی […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / قرائت قرآن / مدارس علمیه
طلاب در اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» پیش‌قدم شوند
سرپرست حوزه علمیه لرستان با تأکید بر ضرورت اجرا و تقویت برنامه‌های قرآن‌محور در مدارس علمیه، گفت: اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» می‌تواند اقدامی مؤثر در نهادینه‌سازی فرهنگ قرائت قرآن باشد که می‌طلبد طلاب در اجرای این طرح پیش‌قدم باشند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / حوزه علمیه / حوزه علمیه خواهران / سال تحصیلی جدید / محمد واحدی
ارتقای سطح تأثیرگذاری هیئت‌امنا در مدارس علمیه خواهران
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در دومین اجلاس مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران بر ارتقای اثرگذاری و توجه هیئت‌امنا به مدارس علیمه خواهران تأکید شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / حوزه علمیه / طلاب / امر به معروف و نهی از منکر
مدارس علمیه طلبه مفسر و مولف تربیت کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران با بیان اینکه حوزه باید بتواند طلبه را مفسر، مولف و مبلغ تربیت کند، گفت: با وجود عمر کم حوزه های علمیه خواهران این اتفاق به خوبی رخ داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دروس مراجع عظام تقلید در سال تحصیلی جدید چه زمانی آغاز می شود؟
شفقنا- یکی از جلسات پرشور و مهم دروس حوزه، جلسات دروس خارج فقه و اصول مراجع عظام تقلید است که اکثریت در مسجد اعظم قم و برخی هم در بیوت مراجع تشکیل می شود. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، امروز ۲۳ شهریورماه سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه به صورت رسمی آغاز می شود و مدارس علمیه و حوزه […]
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / حوزه علمیه / سید احمد علم الهدی / خراسان رضوی
آئین عمامه گذاری ۲۸۰ نفر از طلاب مشهدی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار شد
مشهد- ایرنا- آئین عمامه گذاری ۲۸۰ نفر از طلاب جوان حوزه ها و مدارس علمیه مشهد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد در مدرسه علمیه نواب این شهر برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
طرح سنجش سلامت طلاب در مدارس علمیه خراسان رضوی اجرا شد
شفقنا-طرح سنجش سلامت طلاب جدیدالورود مدارس علمیه استان خراسان رضوی در ۶۵ مدرسه علمیه و با شرکت ۱۲۹۸ نفر از طلاب استان اجرا شد. به گزارش شفقنا، دکتر حدادی منش معاون سلامت و امور بیمه‌ها و دکتر یوسفی فرد مدیرکل بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور و حجت‌الاسلام محمدی پور معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / حوزه علمیه
پذیرش ۱۰ هزار طلبه در مدارس علمیه کشور
معاون حوزه‌های علمیه با اشاره به فعالیت حدود ۱۲۰۰ مدرسه علمیه در کشور از پذیرش ۱۰ هزار طلبه جدید طی سال تحصیلی جدید در مدارس علمیه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
حوزویان در تهران اجتماع می کنند
شفقنا- مسئول دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران از اجتماع بزرگ حوزویان در ایام دهه کرامت خبر داد. به گزارش شفقنا، آیت الله سید باقر آیت میردامادی، دهه کرامت را یکی از ابتکارات ماندگار نظام جمهوری اسلامی در نهادینه کردن مجالس سرور و شادی دانست و یادآور شد: مساجد، مدارس علمیه و هیات های مذهبی برای فراگیر شدن جشن […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
آیت الله اعرافی: حوزه باید پاسخگوی نیازهای نسل جوان باشد
شفقنا- مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه باید پاسخگوی نیازهای مردم به ویژه نسل جوان باشد البته این کار نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد. به گزارش شفقنا، آیت الله علیرضا اعرافی، شامگاه پنجشنبه در جلسه با مدیران مدارس علمیه زنجان گفت: امروز علی رغم همه کمبودها برنامه‌های کلان حوزه مورد تأیید رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید است لذا باید […]
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
دین ادب آموز و دینداران ادب گریز/ سروش محلاتی: برخی طلاب ممکن است نماز شب خوان باشد اما مستعد یقه گیری دیگران هست
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم با انتقاد به بعضی روش های آغاز دروس طلبه ها در مدارس علمیه گفت: برخی ممکن است نماز شب خوان باشد اما مستعد یقه گیری دیگران هست و این مدل، مدل قرآن نیست بلکه همه چیز از ادب شروع می شود. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد سروش محلاتی در پانزدهمین روز ماه رمضان […]
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
طلاب باید در مدارس علمیه پژوهش محور رشد کنند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران با تاکید بر اینکه حافظه محور بار آوردن طلبه یک خطر است، گفت: طلاب در مدارس علمیه باید پژوهش محور رشد کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
17هزار طلبه اهل سنت در کشور وجود دارد
سنندج - ایرنا - دبیر شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور گفت: در حال حاضر 17 هزار طلبه اهل سنت از آموزش های مدارس علمیه کشور بهره مند و ساماندهی شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آیت الله اعرافی خبر داد: تولید موسوعه جامع تدوین و تحلیل تاریخ حوزه های علمیه/ نهج البلاغه کتاب همراه همیشگی طلاب باشد
شفقنا- مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه یکی از آسیب های مهم اخلاقی، غفلت کردن انسان از خود است؛ گفت:طلاب در عرصه تبلیغی باید به شکلی زندگی کنند که از خود غافل نشوند. حوزه نوشت: آیت الله علیرضا اعرافی امروز نیز در ادامه بازدید های سرزده ایام نوروز خود از مدارس علمیه در بازدید از مدرسه علمیه جهانگیرخان قم […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
حضور نخبگان مدارس علمیه ۳۶ کشور جهان در مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب
سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی با حضور برگزیدگان قرآنی مدارس علمیه جهان روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه سال آینده در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
مدارس علمیه استان تهران از ششم فروردین دایر است
همشهری آنلاین: مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: تعطیلات رسمی مدارس علمیه استان تهران به مناسبت ایام نوروز از چهارشنبه ۲۹ اسفند آغاز و تا دوشنبه ۵ فروردین سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
هیئت‌های اندیشه ورز گام دوم انقلاب در مدارس علمیه تشکیل شود
مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: باید هیئت‌های اندیشه ورز بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس علمیه ایجاد شود تا در این زمینه از مسئولان مطالبه گری کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
حوزه علمیه مازندران دوره کارشناسی ارشد برگزار می کند
ساری - ایرنا - مدیر حوزه علمیه مازندران از شروع روند تخصصی شدن مدارس علمیه زیر پوشش این مدیریت در استان خبر داد و گفت : از سال آینده رشته های تخصصی در مقاطع مختلف تحصیلی بویژه کارشناسی ارشد در برخی از مدارس علمیه مازندران تدریس می شود .
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •