جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
مصوبه هیات دولت
عبور وزارت آموزش و پرورش از قانون/ بکارگیری حق‎التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضتی بلامانع است
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / آموزش و پرورش / مجلس شورای اسلامی / قانون / مجلس / معلمان / حق التدریس / آموزشیاران / نهضت سوادآ
عبور وزارت آموزش و پرورش از قانون/ بکارگیری حق‎التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضتی بلامانع است
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: مطابق مصوبه هیات دولت استمرار به کارگیری مشمولان مواد 4 و 5 آیین نامه اجرایی قانون تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که نمره قبولی در آزمون داخلی کسب نکنند، در صورت نیاز آموزش و پرورش صرفا در سال تحصیلی 1399- 1400 مانعی ندارد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
انتقال سودسهام به صندوق‌ ETF توسط سازمان خصوصی سازی
اسحاق جهانگیری مصوبه هیات دولت مبنی بر مکلف شدن سازمان خصوصی‌سازی نسبت به انتقال سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF را به وزارت اقتصاد ابلاغ کرد.
سازمان خصوصی‌سازی مکلف به انتقال سود سهام به صندوق‌های ETF شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / صندوق‌های ETF / سازمان خصوصی / انتقاد سود سهام
سازمان خصوصی‌سازی مکلف به انتقال سود سهام به صندوق‌های ETF شد
اقتصاد نیوز : معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیات دولت مبنی بر مکلف شدن سازمان خصوصی‌سازی نسبت به انتقال سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF را به وزارت اقتصاد ابلاغ کرد.
مصوبه تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / رمز ارز / مصوبه هیات دولت / بانک مرکزی ایران / قیمت دلار
مصوبه تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود اصلاح شد
تصویب‌نامه موضوع تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود با تصمیم هیئت وزیران در کشور اصلاح شد.
تعرفه های مربوط به خدمات سازمان امور دانشجویان تعیین و ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / سازمان امور دانشجویان / دانشجویان / مصوبه هیات دولت
تعرفه های مربوط به خدمات سازمان امور دانشجویان تعیین و ابلاغ شد
مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / مترو / مصوبه هیات دولت / مسکن ملی
مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت
آخرین خبرها از پروژه مترو تهران-پردیس حاکی از آن است که مطالعات امکان سنجی مسیر، نقشه های اجرایی و تفاهم نامه ساخت انجام شده و به زودی مصوبه هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرایی گرفته می شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
معاینه مجانی تاکسی‌های پایتخت
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از پرداخت مابه‌التفاوت توسط سازمان تاکسیرانی خبر داد. حسین مقدم گفت:«به مناسبت هفته تهران از 12 تا 18 مهر هزینه مراجعه اول(37 هزار تومان) خودروهای تاکسی دارای کارنامه معتبر به مراکز معاینه فنی شهر تهران رایگان شد.» او با اشاره به تخفیف 50درصدی در مراکز معاینه فنی ادامه داد:«جهت حمایت از تاکسیرانان هزینه مراجعه اول خودروهای تاکسی مابه‌التفاوت توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.» مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به جریمه 50هزار تومانی نداشتن معاینه فنی گفت:«در حال حاضر 56 خط معاینه فنی در تهران فعال است که 17 مرکز ثابت و 8 مرکز سیار بوده و مراکز سیار در ذیل مراکز ثابت ارائه خدمات می‌دهند.» مرداد 98 هم شهرداری بخشی از هزینه معاینه …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
پیگیری مطالبات پیمانکاران هر ۴ ماه یک بار
معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیات دولت مبنی بر تمدید دو سال دیگر به بازپرداخت تسهیلات صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عراق را برای اجرا ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
شماره گذاری 5 هزار خودروی یورو4 برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: با مصوبه هیات دولت مجوز شماره گذاری 5 هزار خودروی یورو4 برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی صادر شده است.
مصوبه برق مجانی کم مصرف‌ها ابلاغ شد/ سکونت‌گاه‌های خالی از سکنه و باغ ویلاها مشمول تخفیف نمی‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
مصوبه برق مجانی کم مصرف‌ها ابلاغ شد/ سکونت‌گاه‌های خالی از سکنه و باغ ویلاها مشمول تخفیف نمی‌شوند
معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات دولت مبنی بر رایگا شدن برق کم مصرف‌ها را ابلاغ کرد.
اعلام واگذاری دارا دوم از فردا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بازار سرمایه / دارا دوم / سخنگوی دولت / علی ربیعی
اعلام واگذاری دارا دوم از فردا
سخنگوی دولت گفت: مطابق مصوبه هیات دولت تمام موانع واگذاری دارا دوم بررسی و از چهارشنبه آماده واگذاری خواهد شد. نوشته اعلام واگذاری دارا دوم از فردا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چند واحد مسکونی در پایتخت متعلق به نهاد‌ها و سازمان‌ها است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / واحد مسکونی / راه و شهرسازی
چند واحد مسکونی در پایتخت متعلق به نهاد‌ها و سازمان‌ها است؟
محمودزاده گفت: با مصوبه هیات دولت توانستیم اطلاعات کافی را از سازمان‌های مربوط و سازمان امور مالیاتی دریافت کنیم و بر اساس پالایش‌های انجام شده در مرحله نخست بیش از ١٣ میلیون و ٤٠٠ هزار ملک مسکونی شناسایی و وضعیت ملکیت آن‌ها مشخص شده است.
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / محمود محمودزاده / وزارت راه و شهرسازی
شناسایی بیش از ۲۳ هزار واحد مسکونی متعلق به سازمان‌ها
به گزارش ایرنا، «محمود محمودزاده» عصر امروز در مراسم اجرایی نمودن سامانه املاک و اسکان که در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد، گفت: با مصوبه هیات دولت توانستیم اطلاعات کافی را از سازمان‌های مربوط و سازمان امور مالیاتی دریافت کنیم و بر اساس پالایش‌های انجام شده در مرحله نخست بیش از ١٣ میلیون و ٤٠٠ هزار ملک مسکونی شناسایی و وضعیت ملکیت آنها مشخص شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
قفل ترخیص خودرو تا فردا باز می شود
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: در حال حاضر خودروهای وارداتی که طبق مصوبه هیات دولت امکان ترخیص دارد به دلیل اینکه در زیر گروه ۴ ترخیص کالاهای ممنوعه قرار دارد به اشتباه قفل شده که به زودی مشکل حل و امکان ترخیص فراهم می شود
واگذاری مشروط مجموعه ورزشی شهدای گمنام به باشگاه پرسپولیس
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مصوبه هیات دولت / باشگاه پرسپولیس / واگذاری سرخابی ها
واگذاری مشروط مجموعه ورزشی شهدای گمنام به باشگاه پرسپولیس
با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح، مالکیت مجموعه ورزشی شهدای گمنام به باشگاه پرسپولیس واگذار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ارز / دولت / قاچاق / مشکلات / وزارت صنعت معدن و تجارت
خبر
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «براساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به‌مدت یک‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را به‌صورت خوداظهاری اعلام کنند.»
اولتیماتوم یک‌ماهه برای ماینرهای قاچاق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اولتیماتوم یک‌ماهه برای ماینرهای قاچاق
استخراج‌کنندگان غیرقانونی رمز ارز اولتیماتوم گرفتند. طبق مصوبه هیات دولت که با هدف رفع مشکلات فعالان رمز ارز ابلاغ شده به صاحبان ماینرهای قاچاق فرصت یک‌ماهه برای خوداظهاری داده شد. به این ترتیب دستگاه‌های قاچاق استخراج رمز ارز از 25‌مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت‌نام به مدت یک‌ماه را خواهند داشت تا با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت‌شان را قانونی کنند. در صورت عدم‌ثبت قانونی، دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده‌اند، قاچاق محسوب می‌شود.
فرصت یک ماهه برای ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمزارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / رمز ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / سعید زرندی / مزرعه بیت کوین
فرصت یک ماهه برای ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمزارز
تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، یک‌ماه به ذینفعان فرصت داده می‌شود دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را ثبت‌نام کنند.
ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمز ارز از ۲۵ مرداد ماه/ صدور ۶۲۴ جواز تأسیس برای استخراج رمز ارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ارز / دولت / قاچاق / مشکلات / وزارت صنعت معدن و تجارت
ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمز ارز از ۲۵ مرداد ماه/ صدور ۶۲۴ جواز تأسیس برای استخراج رمز ارز
ایلنا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به‌مدت یک‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که…
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
حناچی گفت تخریب ملک جماران رابطه شهرداری و دولت را شکرآب کرد
  در هفته‌های گذشته اخباری غیررسمی شنیده می‌شد که پیروز حناچی، شهردار تهران به جلسات هیات دولت دعوت نمی‌شود. آیا این خبر صحت دارد؟ شما در جریان جزییات  ماجرا  هستید؟ من اولین کسی بودم که درمورد این موضوع توییت کردم و خبر دادم که آقای حناچی به جلسات هیات دولت نمی‌رود. متاسفانه شاهد این هستیم که دولت چنین رویکردی را پیش گرفته است.    اما بعضی منابع در دولت مساله را تکذیب می‌کنند. به هر حال دروغ که شاخ و دم ندارد! اگر روال مثل قبل است، بگویید آخرین حضور آقای حناچی درجلسه هیات دولت به چه زمانی بر می‌گردد.    از آنجا که روال معمول این نیست که اعضا به جلسه دولت دعوت شوند، آیا آقای حناچی شخصا دیگر به جلسات نرفته یا از ورودشان ممانعت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرونده خودروهای دپویی باز است
به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد. چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که به‌جز حدود سه هزار خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد. در این مورد، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است، اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسوولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص بوده و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودروی وارداتی / واردات خودرو
چند خودرو وارداتی در گمرک دپو شده اند؟
به گزارش ایسنا، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که  به‌جز کمتر از ۳۰۰۰ خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد؛ به دنبال این موضوع مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است؛ اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسئولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص هستند و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت نامه‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بانک مرکزی / تجارت / دولت / موسسات مالی و اعتباری / وزارت صنعت معدن و تجارت
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت نامه‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
ایلنا: دبیر کارگروه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: در راستای مصوبه هیات دولت و به منظور تسهیل و تسریع…
مدیرکل محیط زیست فارس: کشت برنج بلای جان «بختگان» شده است / مصوبه دولت بی‌تاثیر بود
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مدیرکل محیط زیست فارس: کشت برنج بلای جان «بختگان» شده است / مصوبه دولت بی‌تاثیر بود
مدیرکل محیط زیست استان فارس با اشاره به افزایش کاشت برنج در بالادست تالاب بختگان از سال گذشته، مصوبه هیات دولت درباره ممنوعیت کاشت برنج را بی تاثیر دانست و گفت: نیازمند ورود مجلس به این مساله هستیم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مصوبه دولت برای صفر بودن سود مشارکت پیش‌فروش‌ها
معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: با مصوبه هیات دولت سود مشارکت برای مبلغ پیش‌فروش یکساله خودرو، صفر در نظر گرفته شده است.
نظام پزشکی به دنبال اختیارات غیر قانونی / کاسبی بخش خصوصی به بهانه کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / تعرفه خدمات درمانی / سازمان نظام پزشکی
نظام پزشکی به دنبال اختیارات غیر قانونی / کاسبی بخش خصوصی به بهانه کرونا
رئیس جمهور در تاریخ 25 اردیبهشت 99 در نامه‌ای به معاون اول خود دستور بررسی تعرفه‌های درمانی سال جاری را داد. این اقدام رئیس جمهور بعد از این صورت گرفت که سازمان نظام پزشکی کشور پیش‌تر در نامه‌ای به رئیس جمهور در خواست کرده بود که مصوبه هیات دولت در خصوص تعرفه های‌درمانی و تشخیصی سال 99 مورد بازنگری قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
قبوض برق چه تغییری کرد؟
بر اساس مصوبه هیات دولت قیمت برق امسال نیز مانند سال گذشته تنها هفت درصد افزوده شد. اما نرخ برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف کنند، ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می‌شود که این مصوبه هیات دولت از ابتدای اردیبهشت ماه به اجرا در آمده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروی دپو شده در گمرک
گله‌مندی صاحبان خودروهای دپو شده در گمرک از موانع ترخیص
به گزارش ایسنا، از ۲۹ بهمن‌ سال گذشته با مصوبه هیات دولت فرصت سه ماهه‌ای تعیین شد تا حدود ۵۱۰۸ خودرویی که از سال‌ها پیش در گمرکها و بنادر توقیف شده بود با طی فرآیند قانونی ترخیص شده و در اختیار صاحبانشان قرار گیرد. این در حالی است که سال‌های گذشته بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو وارداتی به دلایلی همچون تغییر شرایط ارزی، ضوابط واردات خودرو، ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو و البته پرونده های قضایی امکان ترخیص پیدا نکرده و دپو شده بودند ولی در دی‌ماه ۱۳۹۷ طی مصوبه هیات دولت و در فرصتی که دو بار تمدید شد، تا نیمه تیرماه سال ۱۳۹۸ بیش از ۷۵۰۰ دستگاه ترخیص و مابقی به دلیل پایان زمان تعیین شده و مشکلاتی که در آن مهلت حل نشده بود، در گمرکها باقی‌مانده است.
دستور رییس‌جمهور برای بازنگری در تعرفه‌های درمانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / حسن روحانی / تعرفه‌های درمان
دستور رییس‌جمهور برای بازنگری در تعرفه‌های درمانی
ایلنا: در پی درخواست بازنگری مصوبه مصوبه هیات دولت درخصوص تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۹، رییس جمهور در نامه‌ای به معاون اول خود دستور بررسی داد.
جهش تولید پارک فناوری پردیس با مصوبه جدید زیست محیطی دولت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / پارک فناوری پردیس / شرکت دانش بنیان
جهش تولید پارک فناوری پردیس با مصوبه جدید زیست محیطی دولت
تهران- ایرنا- معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به اجازه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان تا رده سه زیست‌محیطی در این پارک با مصوبه هیات دولت گفت: با مصوبه جدید شاهد جهش تولید شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس خواهیم بود.
آغاز کار همه ادارات دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شبهای قدر / مصوبه هیات دولت / ساعت آغاز کار ادارات
آغاز کار همه ادارات دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر
هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه(۲۱ اردیبهشت) به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، تصویب کرد که به‌منظور توفیق بیشتر در احیاء و شب زنده‌داری شب‌های قدر، کار کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در روزهای نوزدهم و بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان با دوساعت تأخیر شروع شود.
تمام وزارتخانه ها و سازمان روزهای 19 و 23 ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر شروع بکار می کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
تمام وزارتخانه ها و سازمان روزهای 19 و 23 ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر شروع بکار می کنند
تهران - ایرنا - بر اساس مصوبه هیات دولت شروع بکار تمام وزارتخانه ها، سازمانها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
۱۶ روز پایانی ترخیص خودروهای دپویی
از ابلاغ مصوبه هیات دولت و زمان سه ماهه برای ترخیص خودروهای دپو شده فقط ۱۶ روز دیگر زمان باقی مانده است، آن هم در شرایطی که ظاهرا هنوز خودروها ترخیص نشده و بخشی از آنها تکلیف مشخصی ندارند.در سال‌های اخیر حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرو وارد کشور شد که به دلایلی از جمله تغییر شرایط ارزی و همچنین ممنوعیت ثبت‌سفارش و واردات، متوقف و در گمرک‌ها بنادر و مناطق دپو شد، اما در نیمه دوم سال گذشته و با مصوبه هیات دولت، 7هزارو153 دستگاه از آنها ترخیص ولی 5هزار و108 دستگاه به‌دلیل پایان مهلت تعیین شده در گمرک‌ باقی ماند.
اجاره‌بهای اماکن فرهنگی و هنری بخشیده شد/ توضیحات معاون وزیر ارشاد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / لادن حیدری / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / موسیقی ایرانی / دفتر موسیقی وزارت ارشاد / اداره کل هنرهای نمایشی / معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / مصوبه هیات دولت
اجاره‌بهای اماکن فرهنگی و هنری بخشیده شد/ توضیحات معاون وزیر ارشاد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزییات تازه ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر را تشریح کرد.
با مصوبه هیات دولت؛
اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری بخشیده شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
با مصوبه هیات دولت؛ اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری بخشیده شد
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های سراسر کشور مجازند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا یا افزایش دوره بهره‌برداری حسب شرایط و چهارچوب واگذاری اقدام کنند.
تخصیص حداکثر ۲ میلیون تومان سهام دولتی به هر کدملی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / بورس / بازار سرمایه / قانون بودجه سال / کد ملی
تخصیص حداکثر ۲ میلیون تومان سهام دولتی به هر کدملی
بر اساس مصوبه هیات دولت، ‌ درباره عرضه سهام شرکت ها در قالب ETF، دو میلیون تومان به هر کد ملی تخصیص می‌یابد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
پیگیری قضایی از اواخر 97 آغاز شده است
دادستانی تهران روز گذشته به گزارش دیوان محاسبات کشور با موضوع تخلفات صورت گرفته در تامین ارز به نرخ دولتی که توسط رییس دیوان محاسبان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد، پاسخ داد. در بخش ابتدایی این گزارش آمده است که «گزارش دیوان محاسبات کل کشور به محض وصول توسط ریاست قوه قضاییه به دادستانی عمومی و انقلاب تهران ارجاع و دستور بررسی و انجام تحقیقات با دقت و سرعت لازم صادر و پیرو سوابق قبلی از سوی دادستان عمومی تهران نیز موضوع به شعبه بازپرسی ویژه ارجاع و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.»دادستانی تهران همچنین اعلام کرده که «مطابق سوابق و پرونده‌های موجود دادستانی تهران از اواخر سال ۱۳۹۷ و به‌ویژه پیگیری‌های ویژه در سال ۱۳۹۸ امر نظارت و پیگیری نسبت به نحوه تخصیص …
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
تخصیص ۳۸ هزار میلیارد ریال به گردشگری را پیگیریم
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: همان‌گونه که رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری به رهبران جهان درخصوص به خطر افتادن ۵۰ میلیون شغل درپی شیوع کرونا هشدار داده و بر لزوم چاره‌اندیشی فوری تاکید کرده است، پیگیر تخصیص ۳۸ هزارمیلیارد ریال برای جبران خسارت زیرساخت‌های گردشگری ایران هستیم. علی‌اصغر مونسان گفت: صنعت گردشگری با بخش‌های مختلف اقتصاد به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در تعامل قرار دارد و با داشتن اثرات عمیق و متقابل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از بخش‌های مهم و حیاتی هر کشور محسوب می‌شود. شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان موجب شد تا این صنعت بیشترین آسیب را نسبت به سایر صنایع ببیند. او افزود: آمارهای شورای جهانی سفر و گردشگری نشان‌دهنده این است که گردشگری ۱۰.۴ درصد رشد ناخالص ملی در جهان را …
ابلاغ نحوه حمایت دولت از فعالان حوزه نشر
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / ناشران - صنعت نشر / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
ابلاغ نحوه حمایت دولت از فعالان حوزه نشر
رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مصوبه هیات دولت درباره حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، از تخصیص این حمایت‌ها به اصحاب فرهنگ خبر داد.
مسافران غیر بومی، اعمال قانون و اصناف تعطیل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
مسافران غیر بومی، اعمال قانون و اصناف تعطیل می‌شوند
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا با مصوبه هیات دولت و موافقت رییس جمهوری از امشب پنجشنبه و تداوم آن تا پانزدهم فروردین ماه خبر داد.
اختصاصی بودجه ۱۲هزارمیلیارد ریالی تنظیم بازار به پشتیبانی اموردام
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / شرکت پشتیبانی امور دام / اسحاق جهانگیری / مصوبه هیات دولت / تنظیم بازار
اختصاصی بودجه ۱۲هزارمیلیارد ریالی تنظیم بازار به پشتیبانی اموردام
معاون اول رییس جمهورمصوبه هیات وزیران درباره تامین نقدینگی موردنیاز جهت انجام تکالیف محوله و پرداخت هزینه‌های تبعی شرکت پشتیبانی امور دام واختصاص تسهیلات بانکی لازم به این شرکت راابلاغ کرد.
بنزین سفر هنوز تعیین تکلیف نشده است
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
بنزین سفر هنوز تعیین تکلیف نشده است
زمزمه هایی مبنی بر تخصیص بنزین سفر به مالکان خودرو از دو ماه پیش به گوش می رسید، موضوعی که تا کنون تعیین تکلیف نشده و منتظر مصوبه هیات دولت است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها
تهران - ایرنا - رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ مصوبه هیات دولت در زمینه افزایش حقوق شهرداران و فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها به وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
بازگشایی موقت سایت ثبت سفارش خودرو
در شرایطی که طبق مصوبه چندی پیش دولت، تمام خودروهای مانده در گمرک تعیین تکلیف شدند، قرار است سایت ثبت سفارش به‌طور موقت و در راستای طی شدن امور قانونی ترخیص برخی دپویی‌ها، باز شود. آن طور که معاون فنی گمرک ایران در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرده، در راستای اجرای مصوبه هیات دولت (مبنی بر تعیین تکلیف دپویی‌ها) باید ثبت سفارش برای ترخیص برخی از خودروهایی که فاقد ثبت سفارش هستند، از سر گرفته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
زمان واریز یارانه نقدی و عیدی کارکنان دولت
بر اساس مصوبه هیات دولت، پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۸ خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
دپوی ۱۹۴۱ خودرو در گمرک هرمزگان
ناظر گمرکات استان هرمزگان از دپوی هزار و 941 دستگاه خودرو در گمرکات این استان خبر داد و گفت: ما باعث دپو شدن خودروها در گمرک نیستیم و در این مورد منتظریم تا مجوز ترخیص از وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شود. ابوالفضل اکبرپور اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه خودرو در گمرک موجود بود که در نیمه دوم سال گذشته با مصوبه هیات دولت هفت هزار و 153 دستگاه آن ترخیص شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
چرا مصوبه هیات دولت درباره کنترل ویروس کرونا سانسور شد؟!
این تصمیمات در شرایطی اتخاذ می‌شدند که از نامه وزیر بهداشت و طرح این تقاضا دو روز و از اعلام وضعیت فوق العاده بین المللی توسط سازمان بهداشت جهانی حدود سه روز گذشته و این باور تقویت شده بود که دولت مردان در این زمینه قصور کرده اند. قصوری که به نظر می‌رسید قرار است برطرف شوند اما یک تغییر در مصوبه مانع از جبرانشان شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
تاکسی های فاقد پروانه سهمیه بنزین دریافت نمی کنند
رتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی ها شهری کشور اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات دولت، وزارت کشور موظف به شناسایی تاکسی های غیرفعال در کلان شهرها شده و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه اندازی کرد تا فرآیند صدور پروانه در شهرهای مختلف کشور به صورت بر خط در این سامانه گزارش شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
روز گذشته یک مقام مسوول در وزارت کشور از باز شدن گره کور خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد خبر داد. وعده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور برای تعیین تکلیف خودروهای رسوب شده در گمرکات و بنادر، در شرایطی است که حدود یک سال و نیم از توقف واردات خودرو و بیش از یک سال نیز از اولین مصوبه هیات دولت مبنی بر ترخیص وارداتی‌ها می‌گذرد. با این حال هنوز تعداد 5 هزار و 100 دستگاه خودروی وارداتی امکان ترخیص نیافتند. آنچه مشخص است نامه‌نگاری واردکنندگان با مسوولان وزارت صنعت، بانک مرکزی و گمرک تاثیرگذار نبوده و در نهایت نامه‌ای برای تعیین تکلیف دپویی‌ها به ریاست جمهوری ارسال شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ایران / بودجه / بورس کالا / دولت / سازمان بورس و اوراق بهادار
روی خط خبر
با تصمیم هیات‌مدیره سازمان بورس و در پی مصوبه هیات دولت، هر ۴ بورس ایران در روز دوشنبه تعطیل شدند
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
طرح خودرویی وزیر اقتصاد در هیات دولت
به گفته دبیر انجمن واردکنندگان پیشنهادهای فرهاد دژپسند در ارتباط با خودروهای دپویی مانده در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری در جلسه هیات دولت مطرح شده است. آن‌طور که مهدی دادفر به «دنیای اقتصاد» گفت طرح چالش خودروهای وارداتی در جلسه هیات دولت می‌تواند این خودروها را هر چه بیشتر به درهای خروجی گمرک نزدیک کند. دادفر پیشنهادهای وزیر اقتصاد به هیات دولت را در راستای دستور رئیس‌جمهور می‌داند که چندی پیش در جریان چالش خودروهای دپویی قرار گرفت و دستور پیگیری داد. بر اساس سخنان دادفر در حال حاضر 5 هزار و 108 دستگاه خودرو در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری به واسطه ممنوعیت واردات در سال 97 و همچنین اتمام مهلت مصوبه هیات دولت در ارتباط با ترخیص این خودروها در تیرماه سال جاری، زمینگیر …
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
بهای تمام شده تصمیم‌های ۹۹
بهای تمام شده تصمیمات اتخاذی از سوی نهادهای تصمیم‌گیر چقدر است؟ لایحه بودجه ۹۹ که بر مبنای عملکرد دستگاه‌ها تنظیم شده، به این سوال پاسخ می‌دهد. مثلا هر مصوبه هیات دولت، حدود ۱۰۵ میلیون تومان هزینه…
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / خودروهای فرسوده
تکلیف خودروهای فرسوده چه می‌شود؟
براساس مصوبه هیات دولت، به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال، کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد و به نظر می‌رسد که دولت، از رده خارج کردن این خودروها را در دستور کار خود قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ابطال کارت سوخت فرسوده‌ها
سخنگوی شرکت ملی نفت و فرآورده‌های نفتی گفت: براساس مصوبه هیات دولت به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / وزارت جهاد کشاورزی /  معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی / دامپزشکی
دی کلسیم فسفات و منو کلسیم فسفات جز گروه کالایی دوم شدند
تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر انتقال دو کالای «دی کلسیم فسفات» و «منو کلسیم فسفات» از گروه کالایی یک به گروه کالایی دوم را خواستار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / عیسی منصوری / وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی / کارآفرینی
تسهیلات بدون وثیقه برای کارآفرینان برتر
معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن تسهیلات ویژه برای کارآفرینان برتر در قالب مصوبه هیات دولت خبر داد و گفت: همچنین بنیاد ملی کارآفرینی در حوزه بلاک چی
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
کاظم‌زاده: بی‌توجهی به استفاده از مرز چیلات دهلران در مراودات اقتصادی، بی‌تدبیری است
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مرز چیلات دهلران برخلاف مصوبه هیات دولت به‌عنوان مرز رسمی و مجاز گمرکی هنوز معرفی نشده، بی‌توجهی به استفاده از این مرز در مراوادات اقتصادی و تعاملات اجتماعی را نوعی بی‌تدبیری دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / کوروش کرم‌پور حقیقی
کرم پور: وزارت نفت دلیل تعطیلی پتروشیمی فراشبند را پیگیری کند
نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در تذکرات شفاهی خود به رئیس جمهور و وزیر نفت خواستار پیگیری فعالیت پتروشیمی فراشبند طبق مصوبه هیات دولت در سال ۸۶ شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / مناطق آزاد / دیوان عدالت اداری / مصوبه هیات دولت / سجاد کریمی پاشاکی
خط قرمز مناطق آزاد؛ از دولت تا دیوان عدالت اداری؟ / اطاله دادسی همسو با سیاست قوه قضائیه نیست
یک پژوهشگر حقوق عمومی با بیان اینکه درخواست ابطال مصوبه هیات وزیران درباره محدوده مناطق آزاد در هیات عمومی دیوان عدالت خاک می‌خورد، گفت: این اطاله دادرسی همسو با سیاستهای قوه قضاییه نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / واردات خودرو / ترخیص خودروهای وارداتی از گمرکات / وزارت صنعت، معدن و تجارت
انتقاد از شیوه ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پی صدور دستور ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه از خودروهای دپو شده در گمرک که ۱۰۰۰ دستگاه آن متعلق به یک شرکت است، گفت: درست آن بود که وزیر طبق قانون، مصوبه هیات دولت را برای ترخیص تمام خودروهای وارداتی متوقف در گمرک اخذ می‌کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بسته خبری
ارواحی که برای دور زدن تحریم‌های آمریکا قابل ردیابی نیستند/ اظهارات بی‌اساس مدیر اجرایی آرامکو علیه ایران/تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تی/ بی‌تاثیر بودن حذف صفر در متغیرهای …
ایلنا: ارواحی که برای دور زدن تحریم‌های آمریکا قابل ردیابی نیستند، پاسخ رهبر انقلاب به سوالی درباره «خوردن خوراکی‌های دارای ژلاتین»، اظهارات بی‌اساس مدیر اجرایی آرامکو علیه ایران، تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تی، واکنش دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به لغو مصوبه هیات دولت درباره تعیین مکان‌های تجمع، بی‌تاثیر بودن حذف صفر در متغیر‌های اساسی اقتصاد، امکانات لازم ایران برای مقابله با آمریکا، واکنش شریعتمداری نسبت به ممانعت از حضور کارگران هفت‌تپه در مجلس، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
واکنش دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به لغو مصوبه هیات دولت درباره تعیین مکان‌های تجمع
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: اگر گروهی برای ابراز یک حق می‌خواهند تجمع داشته باشند این تجمع نباید باعث ناراحتی و اعتراض گروه‌های دیگر و سایرین شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
مجوز ورود کالای همراه مسافر در منطقه آزاد ارس صادر شد
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: براساس مصوبه هیات دولت، امکان ثبت سفارش و واردات 849 قلم کالا توسط فعالان تجاری و اقتصادی منطقه آزاد ارس فراهم شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / کمیته ملی المپیک / کیکاووس سعیدی / اساسنامه کمیته ملی المپیک / مصوبه هیات دولت / حسن روحانی
دولت چه مواردی از اساسنامه کمیته ملی المپیک را اصلاح کرده است؟
اساسنامه کمیته ملی المپیک در حالی مصوبه هیات دولت را با یک سال و نیم تاخیر گرفت که هنوز اصلاحات صورت گرفته از سوی دولت به کمیته المپیک ابلاغ نشده است.
۱۳۹۸-۰۷-۰۸
پس جای اعتراض چه شد؟
بعد از حدود یک سال از تصویب مصوبه هیات دولت در خصوص اختصاص نقاطی برای برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز در شهرهای کشور دیروز خبری منتشر شد که دیوان عدالت اداری آن را باطل کرده است. دیوان‌ عدالت اداری در حالی این مصوبه را باطل کرده که از آن شکایت شده است ولی هنوز مشخص نیست چه شخص حقیقی یا حقوقی از آن مصوبه به دیوان شکایت برده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / کمیته ملی المپیک / اساسنامه کمیته ملی المپیک / سید رضا صالحی امیری / سید مناف هاشمی / کیکاووس سعیدی / شاهرخ شهنازی / مصوبه هیات دولت
انتخاب دبیرکل طبق اساسنامه مصوب نشده/ اقدام مبهم کمیته ملی المپیک
کمیته ملی المپیک در حالی انتخاب دبیرکل طبق اساسنامه اصلاحی را در دستور کار قرار داده که این اساسنامه هنوز مصوبه لازم برای ابلاغ و اجرا را دریافت نکرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •