دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
معدنی شدن زیستی
ساخت نانوکاتالیستی برای به دام انداختن نور خورشید
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / علمی و آموزشی
ساخت نانوکاتالیستی برای به دام انداختن نور خورشید
محققان با استفاده از فرآیند معدنی شدن زیستی موفق به ساخت نانوفتوکاتالیستی شدند که قابلیت تولید هیدروژن از آب را دارد. این روش سبز بوده و به محیط‌زیست آسیب نمی‌زند.
  فناوری نانو  کاتالیست  مواد معدنی
تولید هیدروژن از آب با فرآیند معدنی شدن زیستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / علمی و آموزشی
تولید هیدروژن از آب با فرآیند معدنی شدن زیستی
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه لی‌های پنسیلوانیا با استفاده از فرآیند معدنی شدن زیستی، موفق به ساخت نانوفتوکاتالیستی شدند که قابلیت تولید هیدروژن از آب را دارد، این روش سبز بوده و به محیط‌زیست آسیب نمی‌زند.
  معدنی شدن زیستی  فناوری نانو  هیدروژن
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
هشدار محیط زیست تهران به واحدهای مستنکف از قانون خاک
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به ضرورت اجرایی شدن هرچه زودتر قانون حفاظت از خاک گفت: برابر این قانون، نام واحد مستنکف (خودداری کننده)، از سوی محیط زیست در فهرست واحدهای آلاینده موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۸۷ قرار داده می‌شود.به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، کیومرث کلانتری با بیان اینکه مدیریت منابع خاک و جلوگیری از آلودگی و تخریب آن یکی از مهم‌ترین چالش‌های محیط زیستی بوده که ضرورت تحقق قانون حفاظت از خاک را در کشور دوچندان می‌کند، گفت: به‌منظور تحقق این قانون فعالیت‌های کلیه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و بخش‌های دیگر، در جهت جلوگیری از تخریب و آلودگی و مدیریت بهینه خاک پایش می‌شود. وی افزود: با توجه به تصویب و ابلاغ قانون حفاظت از خاک و بر اساس ماده ۱۸ این …