دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
منطقه آزاد ارس
بررسی ۱۸۲ طرح سرمایه‌گذاری اشتغالزا در منطقه آزاد ارس
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
بررسی ۱۸۲ طرح سرمایه‌گذاری اشتغالزا در منطقه آزاد ارس
تبریز- ایرنا- مدیر سرمایه‌گذاری، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امسال ۱۸۲ طرح سرمایه‌گذاری اشتغال زا در منطقه آزاد ارس بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان بررسی و آماده سازی شده است.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
آغاز دور جدید «جشنواره زمستانی ارس» از اول بهمن ماه سال جاری
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: قطار رایگان «تبریز-جلفا» با ظرفیت بیشتری در مقایسه با سال‌های قبل خدمت رسانی می‌کند.
  استانی-اقتصادی  منطقه آزاد ارس
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
رشد تولید و صادرات محصولات گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای این منطقه را در 9 ماه منتهی به آذر امسال ۳۱میلیون دلار اعلام کرد. محسن نریمان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با اشاره به صادرات ۱۵هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای از این منطقه در ۹ ماه منتهی به آذر امسال، گفت: ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای از این منطقه در این مدت ۳۱ میلیون دلار است.
ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران و ژئو پارک ارس در دستور کار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران و ژئو پارک ارس در دستور کار است
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دو موضوع ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران و ژئو پارک منطقه آزاد ارس در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قرار دارد.
  استانی-اجتماعی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
ارس دروازه ارتباط ایران با اوراسیا
منطقه آزاد ارس یکی از بهترین دروازه‌ها برای افزایش ارتباط بین ایران و منطقه اوراسیا است و چگونگی نقش‌آفرینی این منطقه با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، موضوع نشست تخصصی هفته گذشته با حضور دانشگاهیان منطقه آذربایجان شرقی بود.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
"ارس" به دنبال ایجاد فضای برد_برد بین ایران و اتحادیه اوراسیا است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس به دنبال فراهم سازی فضای برد_برد بین ایران و اتحادیه اوراسیا است.
  استانی-اقتصادی  منطقه آزاد ارس  اتحادیه اورآسیا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
کسب مجوز بیمه کوثر در منطقه آزاد ارس
شرکت بیمه کوثر با رعایت اخلاق حرفه‌ای، دارا بودن شبکه فروش و نمایندگی‌های فعال، موفق به دریافت مجوز فعالیت در منطقه آزاد تجاری-اقتصادی ارس شد. با اعلام مدیر سرپرستی بیمه کوثر آذربایجان‌شرقی، به استناد مواد ۱۱ و ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی جمهوری اسلامی ایران و آیین‌نامه‌های اجرایی ذی‌ربط، از تاریخ نهم آذرماه ۱۳۹۸، شرکت بیمه کوثر فعالیت در منطقه آزاد ارس را آغاز کرد. هادی قدس با اشاره به اینکه شرکت از گذشته تاکنون با اتکا به توانایی‌های علمی و تجربی کادر مدیریت خود توانسته نظر عموم مردم را نیز به‌سوی خود معطوف کند، خاطرنشان‌کرد: امید است با تاسیس و تجهیز شعبه در منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس، گام بزرگی برای خدمات‌رسانی مطلوب به بیمه‌گذاران برداریم.
اولین پروژه قانونی ایران در تولید رمز ارز افتتاح شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
اولین پروژه قانونی ایران در تولید رمز ارز افتتاح شد
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان می تواند به عنوان پیشگام در فعالیت اقتصادی رمز ارزهای ایران باشد، گفت:در منطقه آزاد ارس هم امکان چنین سرمایه گذاری وجود دارد.
مجوز عرضه کالای همراه مسافر در خداآفرین صادر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
مجوز عرضه کالای همراه مسافر در خداآفرین صادر شد
تبریز- ایرنا - معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از صدور مجوز عرضه کالای همراه مسافر در مرکز خداآفرین منطقه آزاد خبر داد.
  منطقه آزاد ارس  تجارت  خداآفرین
اولین کشتارگاه تمام صنعتی کشور در ارس به بهره‌برداری رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
اولین کشتارگاه تمام صنعتی کشور در ارس به بهره‌برداری رسید
تبریز- ایرنا- اولین کشتارگاه تمام صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری ۲۲ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر در منطقه آزاد تجاری‌-‌صنعتی ارس به بهره‌برداری رسید.
  سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس  آذربایجان شرقی  تبریز  کشتارگاه
«تولید برای صادرات» در منطقه آزاد ارس محقق شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
«تولید برای صادرات» در منطقه آزاد ارس محقق شده است
استاندار آذربایجان شرقی گفت: «تولید برای صادرات» هدف و فلسفه اصلی تشکیل مناطق آزاد بوده که این امر در منطقه آزاد ارس محقق شده است.
  استانی-اقتصادی  منطقه آزاد ارس  استاندار آذربایجان شرقی
۱۴۱۴ میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری در ارس افتتاح و کلنگ زنی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
۱۴۱۴ میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری در ارس افتتاح و کلنگ زنی شد
تبریز- ایرنا - ۸ طرح سرمایه گذاری با اعتبار ۱۴۱۴ میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افتتاح و گلنگ زنی شد.
  منطقه آزاد ارس  افتتاح طرح  سرمایه گذاری داخلی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس
تبریز - فلاح: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس بازدید کرد.موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با همراهی محبوب علیلو دادستان مرکز استان و امن الهی معاون قضایی و برنامه ریزی رئیس کل دادگستری استان با حضور در منطقه آزاد ارس ضمن بازدید از چند واحد تولیدی نسبت به رفع موانع و مشکلات صنعت و تولید منطقه رسیدگی کرد.وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری های رئیس قوه قضاییه، بر حمایت دستگاه قضایی از چرخه تولید و اهتمام جدی بر رفع موانع تولید تاکید کرد.در ادامه جلسه ستاد استانی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان به ریاست خلیل الهی و با حضور مسئولین و مدیران کل ادارات استان و مدیران ارشد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا برگزار و تصمیمات …
آینده کشور در گروی توسعه علم و فناوری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / علمی و آموزشی
آینده کشور در گروی توسعه علم و فناوری است
تبریز - ایرنا - رییس دانشگاه تهران با اشاره به نقش علم و فناوری در ایجاد ارزش‌افزوده برای جوامع در عصر حاضر گفت: آینده کشور در گروی توسعه علم و فناوری است
  آذربایجان شرقی  منطقه آزاد ارس  جلفا  دانشگاه تهران
راه اندازی کریدور گردشگری ارس تا ایروان/تکمیل برند گردشگری ارس
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فرهنگی و هنری
راه اندازی کریدور گردشگری ارس تا ایروان/تکمیل برند گردشگری ارس
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: کریدور گردشگری ارس تا ایروان را با محوریت گردشگری حلال راه می اندازیم تا سهم مان را از گردشگری ارس بگیریم.
  گردشگری  منطقه ازاد ارس  میراث فرهنگی
از راه‌اندازی قطار مشهد ـ نخجوان تا ماندگار کردن ارمنی‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
از راه‌اندازی قطار مشهد ـ نخجوان تا ماندگار کردن ارمنی‌ها
منطقه آزاد ارس با این‌که با دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم‌مرز است اما بیشترین گردشگر خارجی آن از قاره اروپا تامین می‌شود؛ گردشگرانی که از تهران یا تبریز راهی این منطقه می‌شوند نه از مرزهای خاکی یا از طریق ارمنستان و آذربایجان.
  گردشگری  منطقه آزاد ارس  جلفا  ارمنستان  نخجوان  قطار
بازدید دانشجویان غیر ایرانی تبریز از منطقه آزاد ارس  
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
بازدید دانشجویان غیر ایرانی تبریز از منطقه آزاد ارس  
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: در قالب اردوهای "ایران مرز پرگهر" این سازمان، تعدادی از دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه تبریز از منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
  استانی-علمی و آموزشی
خط  132 کیلو ولت دو مداره سایت صنایع سنگین ارس در دست احداث است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
خط 132 کیلو ولت دو مداره سایت صنایع سنگین ارس در دست احداث است
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تهیه، حمل و نصب تجهیزات خط 132 کیلو ولت دو مداره سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس با اعتباری بیش از 216 میلیاردریال در حال انجام است.
  استانی-اقتصادی  منطقه آزاد ارس
رویداد سازی و برندینگ ارس از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی عکس ارس است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ...
رویداد سازی و برندینگ ارس از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی عکس ارس است
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، رویداد سازی و برندینگ ارس را از جمله مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی عکس ارس عنوان کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری
تجهیز خط تولید نانوکامپوزیت با دستگاه‌ ساخت ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / علمی و آموزشی
تجهیز خط تولید نانوکامپوزیت با دستگاه‌ ساخت ایران
تهران- ایرنا- به منظور تولید آمیزه‌های پلیمری مهندسی و نانوکامپوزیت‌های پیشرفته، شرکت پلیمر شیمی منطقه آزاد ارس اقدام به خرید دستگاه اکسترودر از شرکت مهندسی مشاور فناور انرژی دانا کرده است و قصد دارد با استفاده از این دستگاه اقدام به راه‌اندازی خط کامپاندینگ مبتنی بر فناوری نیدر کند.
  ستاد توسعه فناوری نانو
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
اراضی ارس آماده کشت گلخانه‌ای
توصیه پیشین وزیر جهاد کشاورزی برای بازدید از گلخانه پیشرفته منطقه آزاد ارس به جای سفر به اسپانیا، در همایش سراسری معاونت باغبانی این وزارتخانه هم تکرار شد.
صادرات قطعی از منطقه آزاد ارس ۸۵ درصد افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اقتصادی
صادرات قطعی از منطقه آزاد ارس ۸۵ درصد افزایش یافت
تبریز- ایرنا - مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، ارزش صادرات قطعی منطقه در ۶ ماهه نخست امسال را ۴۸ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۸۵ درصدی این نوع صادرات هستیم.  
  صادرات  سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس  منطقه آزاد ارس
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
فراخوان جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس
هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده است و بیش از 100 اجرای خیابانی را در نوروز 99 در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد. به گزارش ایسنا، دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس با اعلام این خبر گفت: در طول 7 دوره گذشته، بالغ بر 300 اجرای خیابانی در بین میلیون‌ها گردشگر نوروزی منطقه آزاد ارس اجرا شده است و این منطقه در آینده نه چندان دور قطب نمایش‌های خیابانی خواهد شد. «ابراهیم نصیری» افزود: این دوره از جشنواره در 2 بخش موضوعات عمومی– اختصاصی و بخش …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اقتصادی
منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد. محسن نریمان با بیان اینکه پذیرش پنج عضو جدید ایرانی در مجموعه اعضای وابسته سازمان UNWTO مورد تایید این سازمان قرار گرفت، افزود: مصوبه عضویت این اعضای جدید در نشست شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) در خرداد سال‌جاری در باکو مطرح و در خصوص آن رایزنی شده بود.
مرحله دوم تور با قهرمانی رکابزن ترانگانوی مالزی به پایان رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / ...
مرحله دوم تور با قهرمانی رکابزن ترانگانوی مالزی به پایان رسید
دومین مرحله سی و چهارمین دوره تور دوچرخه سواری ایران آذربایجان از منطقه آزاد ارس به شهر خوی به مسافت ۱۸۰ کیلومتر توسط رکاب‌زنان حاضر در تور طی شد.
  استانی-ورزشی
دوچرخه سوار مالزی پیراهن طلایی را بر تن کرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / ورزشی
دوچرخه سوار مالزی پیراهن طلایی را بر تن کرد
تبریز- مرحله دوم تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان از منطقه آزاد ارس تا شهرستان خوی برگزار شد و دوچرخه سوار مالزی پیراهن طلایی را بر تن کرد.
  مالزی  تور دوچرخه سواری آذربایجان  تور دوچرخه سواری
تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران/آذربایجان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / عکس
تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران/آذربایجان
ایرنا - تبریز- رکابزن تیم لکوس فینکس روسیه در مرحله نخست سی‌ و چهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران(آذربایجان) زودتر از همه از خط پایان گذشت. این مرحله از پارک ائل گولی تبریز آغاز و در منطقه آزاد ارس پایان یافت. در این مرحله که ۸۰ رکابزن از ۱۴ تیم در قالب ۱۰ تیم خارجی و ۴ تیم داخلی حضور داشتند، رکابزنان مسیر ۱۴۸ کیلومتری را طی کردند . این دوره از مسابقات ۱۰ تا ۱۴ مهرماه در جاده های استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار می شود.
120 پروژه عمرانی در ارس فعال است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
120 پروژه عمرانی در ارس فعال است
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: از ابتدای امسال 120 پروژه عمرانی در محدوده‌های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو فعال بوده و عملیات احداث ادامه دارد.
  استانی-اقتصادی