شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
منطقه قزوین
تصاویری زیبا از کاشت برنج در رودبار الموت قزوین
۵ روز قبل
تصاویری زیبا از کاشت برنج در رودبار الموت قزوین
هر ساله با رسیدن قدم‌های فصل گرما، نوید بخش شروع فصل کاشت نشاء برنج در بخش عمده‌ای از زمین‌های زراعی منطقه رودبار الموت قزوین است. اگر چه بخش بیشتری از شالیزارها با دستگاه آماده و نشاء کاری می‌شود اما هنوز هستند کسانی که باورشان این است که کاشت دستی بهتر و قوی‌تر می‌شود و دستان زنانی که سوزن سوزن می‌شود و برای رسیدن به محصولی بهتر و پربارتر رنج کاشت را به جان می خرند. بن نشای برنج بر خلاف ظاهر سبز رنگ و زیبایش خارهای سختی دارد که به راحتی پوست را می‌خراشد. برنج کاران بر این باورند که در واقع برنج همان به رَنج است و این همان طاقت فرسا بودن کشت این محصول است. محصولی که قوت غالب مردم ایران است.
توسعه شهری در منطقه بالای اتوبان فعلاً امکان‌پذیر نیست
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / تغییر کاربری
توسعه شهری در منطقه بالای اتوبان فعلاً امکان‌پذیر نیست
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله شرکت آب و فاضلاب توانایی تأمین آب شرب در زمین‌های ۹ گانه بالای اتوبان قزوین را ندارند لذا توسعه شهری در منطقه بالای اتوبان فعلاً امکان‌پذیر نیست.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ارائه خدمات نوین در اولویت برنامه‫های توسعه‫ بانک سینا است
مدیرعامل بانک سینا با حضور در جمع همکاران شعب این بانک در استان زنجان ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته در جهت تحقق اهداف و شاخص‌های عملکردی گفت: هدف بانک سینا، تامین نیازها و جلب رضایت مشتریان بر اساس چارچوب‫ها و دستورالعمل‫های قانونی است و قطعا موفقیت‫هایی هم که تاکنون در این زمینه حاصل شده، نتیجه تعامل، همراهی و اعتماد این عزیزان به برنامه‫ها و اقدامات بانک بوده است.وی افزود: در پاسخ به اعتماد مشتریان، بانک سینا برنامه‫های متعددی را برای حضور موثر در نظام بانکی کشور مدنظر دارد تا بتواند از طریق تحرک بخشی به ساختارها و افزایش حجم عملیات بانکی، زمینه سودآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای مشتریان و ذی‫نفعان را فراهم کند.وی خاطرنشان کرد: از جمله این برنامه‫ها گسترش خدمات بانکداری الکترونیک با بهره‫گیری …
معاون شهردار منطقه ۱۶ و عضو اتاق بازرگانی قزوین به استقلال پیوستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / وزارت ورزش و جوانان / هیئت مدیره استقلال / مهدی عبدیان / هادی شیرکوهی / ویژه
معاون شهردار منطقه ۱۶ و عضو اتاق بازرگانی قزوین به استقلال پیوستند
وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد دو عضو جدید به هیئت مدیره باشگاه استقلال اضافه شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
برداشت گیلاس در الموت قزوین
برداشت گیلاس از باغات منطقه الموت قزوین در دامنه جنوبی کوه‌های البرز آغاز شده و بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در استان قزوین «منطقه الموت» دارد. بخش الموت شرقی روستاهای گازرخان و خشکچال عمده کشت آن انجام می شود. بیش از ۵۰۰ هکتار باغ گیلاس در این بخش وجود دارد. پیش بینی شده است میزان تولید گیلاس در سال جاری در این شهرستان ۱۷هزار و ۵۰۰تن باشد. با توجه به تفاوت در توپوگرافی استان، زمان برداشت این محصول از اواخر خرداد ماه تا اواسط مرداد به طول می انجامد. قزوین جزو سه استان تولیدکننده برتر گیلاس در کشور محسوب می شود./عکس : مهسا رمضانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عشایر منطقه یعقوب حصاری زرندیه
در کنار جامعه شهری و روستایی، جامعه عشایری سومین نوع از اجتماعات انسانی با وجوه زیستی متمایز است و بر اساس همین تمایز، عنوان جامعه سوم را از آن خود کرده است، وجوهی همچون وابستگی طایفه‌ای و برخورداری از قلمرو مشترک ایلی که در جوامع روستایی و شهری به چشم نمی خورند. عشایر به دو گروه کوچنده و اسکان‌یافته تقسیم می‌شوند که هر یک از این دو، مفهوم و ویژگی‌های خاص خود را دارند.اقتصاد عشایر کوچنده بیشتر مبتنی بر دامداری است و به دلیل نیاز به مراتع طبیعی برای چرای دام با تغییر فصل از نقطه‌ای به نقطه دیگر کوچ می کنند و فصل سرد را در قشلاق و فصل گرم را در ییلاق به سر می برند که فاصله آنها ممکن است از چند کیلومتر تا بیش از ۵۰۰ کیلومتر باشد.عشایر زرندیه از ایلات کله‌کوهی و شاهسون احمدلو از استان‌های قم، تهران …
نفس آمریکا برای ماجراجویی در منطقه بریده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-سیاسی / نماز جمعه / اعتراضات در آمریکا / امام جمعه قزوین
نفس آمریکا برای ماجراجویی در منطقه بریده است
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: با شرایطی که در شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا به وجود آمده است، برای آن‌ها نفسی باقی نمانده که در خارج از مرزها فکر نقش‌های شوم باشند و امروز باید تلاش کنند تا بساطشان را از منطقه جمع کنند و به فکر اوضاع داخلی خود باشند.
برای توسعه صنعتی از ظرفیت‌های قزوین صیانت خواهیم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / توسعه صنعتی / صنعتگران
برای توسعه صنعتی از ظرفیت‌های قزوین صیانت خواهیم کرد
استاندار قزوین گفت: برای توسعه صنعتی استان از ظرفیت‌های قزوین صیانت خواهیم کرد و به صنعتگران کمک می‌کنیم تا محصول خود را تولید و در بازار کشورهای همسایه و منطقه عرضه کنند.
رفع گلوگاه بزرگ ترافیکی آزادراه قزوین-رشت
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / وزیر راه و شهرسازی / قزوین / آزادراه / رشت / اقتصادی / معاون وزیر راه
رفع گلوگاه بزرگ ترافیکی آزادراه قزوین-رشت
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 8 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه قزوین-رشت در مناطق رودبار و منجیل در حال ساخت است، گفت: مسیر برگشت این قطعه آزادراه از رشت به قزوین داخل شهرهای رودبار و منجیل است تا به معیشت مردم منطقه آسیبی وارد نشود.
بازدید معاون اقتصادی وزارت کشور از بهمن دیزل
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بازدید معاون اقتصادی وزارت کشور از بهمن دیزل
معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور به همراه دکتر هدایت الله جمالی پور استاندار، دکتر عزیز الله افضلی رییس سازمان صمت استان قزوین و جمعی از مسئولان از شرکت بهمن دیزل با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۴۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع کامیونت، مینی بوس و ... با اشتغال ۵۷۳ نفر بازدید کردند.
تا پایان هفته در قزوین تغییرات دمایی نداریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانی-اجتماعی / هواشناسی
تا پایان هفته در قزوین تغییرات دمایی نداریم
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد: تا پایان هفته وضعیت جوی منطقه پایدار است و به لحاظ دمایی نیز تغییرات خاصی را نداریم.
مرز پرگوهر
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / ایران / معماری / پرگوهر / الموت / دژ
مرز پرگوهر
قلعه الموت یا دژ الموت مقرّ حسن صباح یکی از قلاع تاریخی ایران است. دژ الموت در منطقه الموت قزوین شمال شرقی روستای گازرخان (قصرخان) قرار دارد.
مار افعی داخل پراید + فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
مار افعی داخل پراید + فیلم
زنده گیری یک مار افعی در داخل خودروی پراید در منطقه طارم سفلی در استان قزوین را ببینید.
بازدید روسای سازمان‌های عشایری و دامپزشکی کشور از منطقه عشایری یعقوب حصاری زرندیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
بازدید روسای سازمان‌های عشایری و دامپزشکی کشور از منطقه عشایری یعقوب حصاری زرندیه
پنج‌شنبه 8 تیر رئیس سازمان عشایری و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از منطقه عشایری یعقوب حصاری زرندیه که محل اسکان ایل کله‌کوهی و شاهسون احمدلو از استان‌های قم، تهران و قزوین است، بازدید کردند و از نزدیک در جریان مشکلات جامعه عشایری این منطقه قرار گرفتند. رفع مشکل کمبود آب آشامیدنی عشایر منطقه با اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان و نیز ارتقای شاخص‌های بهداشت دام از مهمترین مصوبات این سفر بود.
فیلم | زنده‌گیری مار افعی در خودروی پراید
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
فیلم | زنده‌گیری مار افعی در خودروی پراید
تصاویری از زنده‌گیری یک مار افعی در خودروی پراید در منطقه طارم سفلی در استان قزوین را می‌بینید.
نجات معجزه‌آسای زن ۸۰ ساله از ارتفاعات قزوین
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / هلال احمر / کوهستان / استان قزوین
نجات معجزه‌آسای زن ۸۰ ساله از ارتفاعات قزوین
مهر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین، نوشت: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از انجام عملیات نجات یک بانوی ۸۰ ساله از ارتفاعات طارم سفلی در منطقه صعب العبور زرین خانی خبر داد.
مرگ زودهنگام تالاب صالحیه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مرگ زودهنگام تالاب صالحیه
زهرا رفیعی_خبرنگار دیواره تالاب صالحیه البرز 3‌روز پیش به‌دلیل زهکشی در جوار تالاب بدون ارزیابی محیط‌زیستی تخریب شد و 80درصد آب تالاب از دست رفت. روال اداری تبدیل تالاب فصلی «صالحیه» نظرآباد به منطقه شکار ممنوع در حال انجام است. ولی وجود کانال زهکشی که اداره جهادکشاورزی استان قزوین برای توسعه کشاورزی در این منطقه با هدف کاهش میزان شوری آب احداث کرد این تالاب را به پهنه‌ای بی‌رمق در سال‌های بی‌باران تبدیل کرد. در 2سال اخیر که بارندگی‌های چشمگیر رخ داد، تالاب صالحیه علاوه بر آبی که از رودخانه کردان …
کمک ۷ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای تکمیل مسکن مددجویان قزوین
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بنیاد مستضعفان / مسکن / منطقه قزوین
کمک ۷ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای تکمیل مسکن مددجویان قزوین
بنیاد مستضعفان برای تکمیل ۴۲۵ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در استان قزوین، مبلغ ۷ میلیارد تومان تخصیص داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
نگران مناطق فرسوده‌ایم
اینکه بعد از هر لرزه‌ای از زلزله بزرگ تهران می‌گویند، اشاره به زلزله مخرب ری در 190 سال پیش دارد که به احتمال قوی مربوط به گسل ری است. آن زمان هنوز تهرانی در کار نبود. اما باید بدانیم که گسل‌های زیادی در اطراف تهران و دشت قزوین وجود دارد و از اساس برای فعالیت‌های لرزه‌ای در تهران و شهرهای مختلف ایران، نمی‌توان پایانی متصور بود. در همین منطقه اطراف تهران گسل کم نیست؛ کهریزک، پارچین و پیشوا، مشا و شمال. در حال حاضر مشخص نیست که کدام یک از این گسل‌ها انرژی‌اش را آزاد کند و تهران را بلرزاند اما واقعیت قضیه این است که لرزه در این منطقه دائما در حال رویداد است و تمام‌شدنی نیست. با این همه باید گفت این لرزه‌ها، نشانه خوبی است. هر لرزه بخشی از انرژی …
ریزش تخته سنگ محور تهران - لواسانات را بست | وضعیت محورهای شمالی پس از وقوع زلزله
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
ریزش تخته سنگ محور تهران - لواسانات را بست | وضعیت محورهای شمالی پس از وقوع زلزله
 مسئول عملیات مرکز مدیریت راههای کشور گفت: با وجود وقوع زلزله در منطقه دماوند، هم اکنون تردد در محورهای فیروزکوه ، هراز، کندوان و قزوین - رشت به روال عادی در جریان است.
تردد در محورهای شمالی به رغم وقوع زلزله به روال عادی در جریان است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زلزله
تردد در محورهای شمالی به رغم وقوع زلزله به روال عادی در جریان است
تهران - ایرنا - مسئول عملیات مرکز مدیریت راههای کشور گفت: با وجود وقوع زلزله در منطقه دماوند، هم اکنون تردد در محورهای فیروزکوه ، هراز، کندوان و قزوین - رشت به روال عادی در جریان است.
باران و وزش بادهای شدید ارمغان سامانه بارشی جدید برای قزوین
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / بارش باران
باران و وزش بادهای شدید ارمغان سامانه بارشی جدید برای قزوین
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد: امروز چهارشنبه هفدهم اردی‌بهشت ماه سامانه بارشی در سطح منطقه فعال خواهد بود که در برخی ساعات به‌ویژه ساعات بعدازظهر و شب بارش باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد را به همراه دارد.
روستای «خوبکوه» الموت به دلیل رانش باید جابه‌جا شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-اجتماعی / آب گرفتگی معابر / رانش زمین / مدیریت بحران
روستای «خوبکوه» الموت به دلیل رانش باید جابه‌جا شود
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین با اشاره به رانش زمین در الموت گفت: ۱۵ خانوار در روستای «خوبکوه» الموت سکونت دارند که به‌دنبال جابه‌جایی روستا هستیم چون سکونت در منطقه امکان ندارد؛ البته لازم به ذکر است که این روستا در ۵۰ سال گذشته هم سابقه رانش داشته است.
تپه های عصر آهن در دشت قزوین
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
تپه های عصر آهن در دشت قزوین
ایرنا - قزوین - تپه سگزآباد واقع در دشت قزوین در منطقه بوئین زهرا یکی از تپه‌های باستانی ایران است که به اواخر هزاره دهم پیش از میلاد تا دوره هخامنشی بازمی‌گردد.همچنین در این دوره استقرار عصر آهن نیز مشهود است. تپه سگزآباد یکی از قدیمیترین مناطق سکونت و یکجانشینی انسان در فلات ایران است. این تپه ها بنام‌های تپه زاغه، تپه قبرستان و تپه سگزآباد با قدمتی بین هفت تا نه هزار سال، یکی از قدیمیترین سایت‌های باستان‌شناسی دنیا می‌باشند. متأسفانه این تپه ارزشمند باستانی در وضعیت بسیار نامناسبی نگهداری می‌شود. راه رسیدن به آن بسیار ناهموار و خاکی است و دور تا دور تپه هیچ حصار و مانع و نگهبان یا حتی تابلویی که به بازدیدکنندگان تنها کمی اطلاعات بدهد، وجود ندارد.
قتل‌عام ۳۱۱ پرنده زنبورخوار در طارم سفلی
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / استانی-شهرستانها / محیط زیست / زنبورخوار
قتل‌عام ۳۱۱ پرنده زنبورخوار در طارم سفلی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین اعلام کرد: کندوداران عسل برای رهایی از پرنده‌های زنبورخوار، اقدام به سمپاشی محیط کرده و موجب کشتار گسترده این پرندگان در منطقه حفاظت شده طارم سفلی شدند.
ویدئو / رزمایش مردمی همدلی مؤمنانه در قزوین
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه قزوین / رزمایش کمک به نیازمندان / رزمایش همدلی مومنانه
ویدئو / رزمایش مردمی همدلی مؤمنانه در قزوین
نخستین مرحله از رزمایش مردمی مواسات و همدلی مؤمنانه در قزوین برگزار شد. طی این رزمایش، ۲۵۰۰ بسته مواد غذایی در مسجدالنبی قزوین بسته‌بندی و توزیع شد. با توجه به تقارن ماه رمضان با تداوم شیوع ویروس کرونا، برنامه‌هایی از این دست در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
پیش‌بینی بارش‌های رگباری برای روز جمعه در قزوین
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / بارش باران
پیش‌بینی بارش‌های رگباری برای روز جمعه در قزوین
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه برای روز جمعه گذر امواج ناپایدار را در سطح منطقه پیش‌بینی می‌کنیم، گفت: پیامد این امواج افزایش ابر و در برخی مناطق بارش‌های رگباری خواهد بود.
تعمیر لوله گاز رودک بوئین زهرا مستلزم فروکش سیلاب است
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / استانی-اجتماعی / نشت گاز / آتش سوزی
تعمیر لوله گاز رودک بوئین زهرا مستلزم فروکش سیلاب است
پس از انتشار ویدیویی در فضای مجازی با عنوان «ترکیب آب و آتش در منطقه رودک بوئین زهرا» مدیرعامل شرکت گاز قزوین علت حادثه را نشتی خط لوله گاز در مسیر رودخانه حاجی عرب حوالی رودک و یریجان بوئین‌زهرا اعلام کرد و گفت: برای تعمیر خط منتظر فروکش کردن سیلاب هستیم.
سامانه بارشی جدید از پنج‌شنبه در قزوین فعال می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / بارش باران
سامانه بارشی جدید از پنج‌شنبه در قزوین فعال می‌شود
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه از فردا پنج‌شنبه ۲۱ فروردین تا یکشنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی را در منطقه شاهد خواهیم بود، اعلام کرد: بارش‌ها از بعدازظهر فردا تا صبح جمعه شدت خواهد داشت و طی این مدت در پاره‌ای از مناطق استان آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.
استقرار سامانه بارشی تا بامداد ۴ فرودین در قزوین
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
استقرار سامانه بارشی تا بامداد ۴ فرودین در قزوین
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه شب گذشته دوم فرودرین ماه ۱۳ میلی‌متر بارش در رازمیان به ثبت رسیده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود سامانه بارشی تا بامداد فردا دوشنبه چهارم فروردین‌ماه در سطح منطقه مستقر باشد و بارش باران را شاهد باشیم.
ویدئو / نوای چنگ ایرانی در گوش و جانِ مخاطب جهانی
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / ساز چنگ / سیف‌الله شکری / تاریخ موسیقی / موسیقی ایرانی / سازهای ایرانی
ویدئو / نوای چنگ ایرانی در گوش و جانِ مخاطب جهانی
ایران سرزمین چنگ‌هاست و صاحب ۲۵ نوع ساز چنگ در طول شش هزار سال تاریخ بوده است. بنابراین وقتی از چنگ ایرانی حرف می‌زنیم، باید بدانیم از کدام دوره زمانی و کدام منطقه سخن می‌گوییم. سیف‌الله شکری - پژوهشگر، سازنده و احیاکننده سازهای قدیمی ایرانی - که در قزوین مشغول فعالیت است، درباره چنگ ایرانی توضیح می‌دهد و با یکی از سازهای خود، قطعاتی را برای مخاطبان ایسنا می‌نوازد.
ترافیک آزادراه تهران ـ قم نیمه‌ سنگین است/ در خانه بمانید
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
ترافیک آزادراه تهران ـ قم نیمه‌ سنگین است/ در خانه بمانید
شفقنا- مرکز مدیریت راه‌ها از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران ـ‌ قم و تردد روان در مسیر رفت و برگشت محورهای فیروزکوه، هراز، کندوان، منطقه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت خبر داد. مرکز مدیریت...
آزادراه کرج ـ قزوین پرترددترین جاده‌ ایران
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
آزادراه کرج ـ قزوین پرترددترین جاده‌ ایران
هم اکنون در محورهای فیروزکوه، هراز، کندوان، منطقه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت تردد در مسیر رفت و برگشت روان است.
وضعیت جوی قزوین روز اول فروردین پایدار است
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / وضعیت جوی
وضعیت جوی قزوین روز اول فروردین پایدار است
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه برای روز جمعه اول فروردین وضعیت جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود، گفت: بعدازظهر امروز ورود سامانه بارشی را به استان یش‌بینی می‌کنیم که این سامانه تا ظهر پنجشنبه در سطح منطقه فعال خواهد بود.
حضور لشکر ۱۶ زرهی قزوین در گیلان با تعریف ۴ مأموریت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
حضور لشکر ۱۶ زرهی قزوین در گیلان با تعریف ۴ مأموریت
ارشد نظامی آجا در منطقه قزوین، زنجان و همدان گفت: از صبح روز دوشنبه بیست‌وششم اسفندماه لشکر ۱۶ زرهی قزوین با سه تیپ‌، مأموریت خود را برای ارائه خدمت به مردم گیلان آغاز کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / همه_باهم_علیه_کرونا / بیمارستان صحرایی / منطقه قزوین / کروناویروس
ویدئو / استقرار بیمارستان صحرایی در قزوین برای مقابله با کرونا
بیمارستان صحرایی مجهز و ۴۵ تختخوابی قزوین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین به صورت احتیاطی برپا شده است. این بیمارستان به ارزش ۲۰ میلیارد تومان دارای تمامی تجهیزات بیمارستان‌های دولتی و خصوصی است. این بیمارستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) مهیا شده و بدون نیاز به امکانات بیرونی می‌تواند خدمات ارائه کند. این بیمارستان دارای بخش‌های آی‌سی‌یو، سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، سی‌سی‌یو، اتاق جراحی و ژنراتور مستقل برق است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
۲۶ میلیارد تومان پروژه آبخیزداری در استان عملیاتی شد
مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین گفت: با اختصاص ۲۶ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح های آبخیزداری در ۱۱ حوزه و مناطق مختلف استان عملیاتی شده است.علی اکبر اسداللهی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران که در محل اداره منابع طبیعی استان قزوین گفت: هفته منابع طبیعی در این شرایط تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و فعالیت‌ها نیز محدود شده است.وی افزود: از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه هفته درختکاری آغاز می‌شود و برنامه‌های محدودی در کمربندی شرقی شهر قزوین در کنار رودخانه باراجین اجرا می‌شود و توزیع نهال هم محدود شده است.اسداللهی تصریح کرد: امسال ۲۰۰ هزار نهال از انواع مقاوم و کم آب مانند صنوبر، ون، اقاقیا، سرو نقره و کاج در استان توزیع می‌شود که برای مناطقی که کنترل شده انجام می‌شود و توزیع انفرادی کم است.وی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بازدید مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از شرکت ‌های آلومراد و آلومتک
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و معاون طرح های توسعه این شرکت، از شرکت ‌های آلومراد و آلومتک تولید کننده کابل و هادی، بازدید کردند.شرکت آلومتک هفته گذشته در مناقصه ‌ی برق منطقه خوزستان شرکت و در آن پیروز شد، به همین خاطر، مدیرعامل برق منطقه خوزستان به منظور بازدید و بررسی ظرفیت‌ ها و توان شرکت آلومتک و آلومراد، از کارخانه ‌های این دو شرکت در قزوین بازدید و ابلاغ آغاز تولید را اعلام کرد.مدیرعامل شرکت برق منطقه خوزستان در حاشیه این بازدید؛ گفت: تمام اقدامات لازم و ضروری برای برق‌دار کردن برخی مناطق خوزستان انجام شده و حتی دکل‌های برق نیز نصب شده است و تنها منتظر هادی دریک هستیم تا این پروژه ها را به اتمام برسانیم.محمود دشت‌بزرگ بیان کرد: سابقه مطلوب و مناسبی که شرکت آلومتک در زمینه تولید کابل‌ …
ثبت پنج اثر طبیعی قزوین در فهرست آثار ملی
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / الموت قزوین
ثبت پنج اثر طبیعی قزوین در فهرست آثار ملی
ایلنا: پنج اثر طبیعی شامل درختان کهنسال منطقه الموت قزوین در فهرست آثار ملی قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ارایه خدمات بشردوستانه و سلامت به بیش از ۳‌هزار نفر در قزوین
معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از ارایه خدمات دارویی، درمانی و بشردوستانه این جمعیت به بیش از ۳‌هزار نفر در ایام دهه مبارک فجر خبر داد. داود ارجینی گفت: «داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان با هماهنگی ستاد گرامیداشت دهه فجر اقدام به برگزاری برنامه‌های محرومیت‌زدایی با محوریت مناطق کم‌برخوردار و محروم کردند.» معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین افزود:   «هلال‌احمر استان خدماتی ازجمله اعزام کاروان سلامت متشکل از تیم‌های پزشکی، دارویی، اجرای طرح نیابت و اجرای بازی‌های شاد برای کودکان و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی را در پنج منطقه محروم استان اجرا و به بیش از ۳۰۰۰ نفر خدمات درمانی، دارویی و بشردوستی ارایه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / امدادرسانی ارتش / برف گیلان
ارتش برای کمک به میدان آمد
به گزارش روابط عمومی ارتش، سرهنگ بیژن‌وند فرمانده تیپ ۱۱۶ قزوین گفت: درپی وقوع بارش سنگین برف و همچنین کولاک در استان گیلان و بسته شدن راه‌ها و برابر اوامر سلسله مراتب فرماندهی نزاجا، کارکنان تیپ ۱۱۶ قزوین بلافاصله از غروب سه شنبه با یگان بلیات به همراه تجهیزات به منطقه اعزام و به امداد رسانی پرداختند.وی با اشاره به امداد و نجات جاده ای یگان بلیات تیپ ۱۱۶ افزود: با همکاری پلیس راه و راهداری استان گیلان از شب گذشته با تمامی امکانات به خودروهای گرفتار در جاده کمک رسانی انجام شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
افتتاح گازرسانی به 6روستای منطقه الموت در ایام دهه فجر
با حضور استاندار قزوین، مدیرعامل شرکت گاز استان و هیات همراه؛ گازرسانی به 6روستای منطقه الموت انجام شد.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در مراسم افتتاح اظهارکرد: روستاهای بهرام آباد، سالار کیا، تاج دره، چرشدره در منطقه الموت غربی و روستاهای بوکان، شترخان، در منطقه الموت شرقی با صرف هزینه ای بالغ بر 37میلیارد و 500میلیون ریال به شبکه سراسری گاز متصل شدند.بوشهری افزود: با گازرسانی به این 6 روستا 312خانوار روستایی به جمع مشترکین شرکت گاز پیوستند که به این ترتیب تعداد خانوارهای گازدار منطقه الموت به 3450خانوار رسیده است.وی یادآور شد: در سالهای اخیر خط انتقال گاز به منطقه الموت افتتاح شد که با اجرای این پروژه دو شهر رازمیان و معلم کلایه و 63روستای …
محور امامزاده هاشم امشب از خودروهای شخصی و مسافربری تخلیه می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / آذربایجان شرقی / چالوس / وزارت راه و شهرسازی / زنجان / بارش برف در گیلان و خلخال
محور امامزاده هاشم امشب از خودروهای شخصی و مسافربری تخلیه می‌شود
تهران-ایرنا- معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پیش بینی می‌شود با اعزام ماشین آلات جاده‌ای به آزادراه قزوین – رشت و منطقه امام زاده هاشم‌تا ساعت‌های ابتدایی امشب این محور از خودروهای شخصی و مسافربری تخلیه شود.
اوایل هفته آینده بادهای نسبتاً شدید قزوین را درمی‌نوردد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-اجتماعی / وزش باد / پیش بینی هواشناسی
اوایل هفته آینده بادهای نسبتاً شدید قزوین را درمی‌نوردد
کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه تا پایان هفته جو پایدار است، گفت: روزهای شنبه و یکشنبه آینده وزش بادهای نسبتاً شَدید تا شَدید جنوبی را در سطح منطقه خواهیم داشت.
 طراحی پردیس تولیدات روستایی متناسب با اقتصاد منطقه است
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استانی-اقتصادی / طرح اشتغال روستایی / اشتغالزایی
 طراحی پردیس تولیدات روستایی متناسب با اقتصاد منطقه است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: پردیس‌های روستایی متناسب با اقتصاد روستا طراحی می‌شوند، پردیس هر روستا در یک حوزه خاص متناسب با ظرفیت‌های آن منطقه در جهت افزایش اشتغال و تقویت اقتصاد روستا طراحی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
قهرمان مدرسه‌ساز
احسان لشگری، دارنده برنز المپیک 2012 لندن و مسابقات جهانی بوداپست 2013 که 4 طلای مسابقات قهرمانی آسیا را هم در کارنامه دارد مدتی است به جای مبارزه روی تشک کشتی، سراغ روستاهای محروم سیستان و بلوچستان رفته است. لشگری پیش از سیل ویرانگر هفته‌های اخیر توجهش به این منطقه جلب شد و با استفاده از شهرت و روابطش سعی داشت به مردم و علی‌الخصوص کودکان این مناطق کمک کند. او رسول خادم، کمیل قاسمی، حسن رحیمی و تنی چند از قهرمانان سابق کشتی را به سیستان و بلوچستان برد تا این چهره‌های سرشناس کشتی ایران از نزدیک با وضعیت نه چندان مساعد مردم جنوب شرق کشور آشنا شوند. لشگری چندی پیش پس از سرکشی به این روستا متوجه شد دانش‌آموزان این منطقه محروم به دلیل بی‌توجهی مسوولان، مجبورند در کانکس یا …
ویدئو / ثبت ملی رکورد کوچکترین آفرودکار ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / منطقه قزوین / کوچکترین آفرودکار جهان
ویدئو / ثبت ملی رکورد کوچکترین آفرودکار ایران
محمدمهدی افشار 9 ساله و محمدطاها احسانی 8 ساله از سه سال قبل به‌صورت جدی وارد رشته آفرود شدند و در این مدت تلاش کردند نامشان را به‌عنوان کوچک‌ترین آفرودکار جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند. حالا این دو کودک اهل قزوین بعد از یک سال و نیم تلاش، توانستند فعلا نامشان را در رکوردهای ایران به عنوان کوچکترین افرادی که توانایی کنترل ماشین آفرود را دارند، ثبت کنند.
هوای قزوین گرم می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اجتماعی / افزایش دما / جو پایدار
هوای قزوین گرم می‌شود
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین با اعلام اینکه تا پایان هفته جوی پایدار و آسمانی غالباً صاف را در منطقه شاهد خواهیم بود، گفت: برای روز جمعه افزایش سه تا چهار درجه‌ای دما در استان پیش‌بینی می‌شود.
عکس | اولین تصویر از گربه وحشی در منطقه حفاظت شده باشگل
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / گربه وحشی
عکس | اولین تصویر از گربه وحشی در منطقه حفاظت شده باشگل
محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین برای اولین بار موفق به ثبت و شکار تصاویری از گربه وحشی در منطقه حفاظت شده باشگل شدند. منبع: ایرنا
قزوین تا فردا برفی است/ کاهش دما بی‌سابقه نیست
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / بارش برف
قزوین تا فردا برفی است/ کاهش دما بی‌سابقه نیست
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین گفت: بعد از خروج هر سامانه بارشی کاهش دما رخ می‌دهد و سامانه جدید که ظهر جمعه وارد استان خواهد شد نیز از این قاعده مستثنی نیست و کاهش دما را شاهد خواهیم بود ولی این کاهش بی‌سابقه نبوده چراکه دمای کمتر از آن را در سطح منطقه تجربه کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
به بخش خصوصی واقعی سبب رونق تولید می‌‌شود
هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین به همراه عیسی قبادی معاون اقتصادی استانداری از شرکت بهمن دیزل در شهر صنعتی البرز بازدید کرد. این شرکت تولید‌کننده خودروهای تجاری کامیون، مینی‌بوس و کشنده‌های سبک است که برای حدود۶۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است.جمالی‌پور پیرامون بازدید از این کارخانه صنعتی ابراز خرسندی کرد و گفت: شرکت بهمن دیزل جزو افتخارات صنعتی کشور هستند که باید حمایت ویژه از آن شود.استاندار قزوین با اشاره به ایجاد شهرک قطعه‌سازی در استان قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه قطعه‌سازی و خودرو‌سازی از صنایع مادر و مهم کشور است که در اشتغال و تولید نقش مهمی دارند و همچنین واحدهای متعددی در این زمینه در استان قزوین فعالیت دارند، به سرعت به دنبال ایجاد شهرک قطعه‌سازی کشور در استان قزوین هستیم تا واحدهای …
بر سرعت و قدرت مقاومت در منطقه افزوده شده است
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / استانی-سیاسی / شهادت سردار سلیمانی / حمله ایران به پایگاه عین الاسد / مقاومت علیه آمریکا
بر سرعت و قدرت مقاومت در منطقه افزوده شده است
دبیر ائتلاف پیروان ولایت قزوین با اشاره به اینکه نتیجه شهادت سردار سلیمانی منجر به خروج آمریکا از منطقه و در نابودی رژیم اشغالگر قدس خواهد شد، گفت: بعد از مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی دیدگاه کسانی که بدبینانه به شهادت و ترور سردار نگاه می‌کردند تغییر کرد و فهمیدند که نه تنها شعله مقاومت در منطقه کمرنگ نشده بلکه بر سرعت و قدرت آن افزوده خواهد شد.
مهمترین انتقام ما برچیده شدن رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه است
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / نماز جمعه
مهمترین انتقام ما برچیده شدن رژیم صهیونیستی و اخراج آمریکا از منطقه است
امام جمعه قزوین گفت: ویران شدن عین‌الاسد تنها گوشه‌ای کوچک از انتقام ملت ما بود و باید سیلی‌های ما پی در پی ادامه داشته باشد، بی‌شک مهمترین انتقام ما برچیده شدن رژیم صهیونیستی و اخراج کامل آمریکایی‌ها از منطقه خواهد بود.
حاشیه‌نشینی در قلب شهر
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
حاشیه‌نشینی در قلب شهر
«کراک، حشیش، تریاک؛ کیلویی یا حبه‌ای؟» نوشته‌ای بزرگ با رد زغال بالای دیوار خرابه. پایین ‏دیوار، سیاهی آتش‌های شبانه را به خود گرفته و تا میانه دیوار بالا آمده است. زمین خاکی با دیوار آجری ‏قرمزش، منطقه ممنوعه اهالی «هادی‌آباد» قزوین است.
واکنش مدعی‌العموم به قطع درختان الموت قزوین
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / جهاد کشاورزی / حقوق / دادستان عمومی و انقلاب / روابط عمومی / منابع طبیعی
واکنش مدعی‌العموم به قطع درختان الموت قزوین
قزوین|دادستان عمومی و انقلاب قزوین از ورود مدعی‌العموم به موضوع قطع بی‌رویه و بدون مجوز درختان در منطقه الموت قزوین و بررسی این موضوع در نشست فوق‌العاده شورای حفظ حقوق بیت‌المال خبر داد.
شهادت سردار سلیمانی تحولات عظیمی را در منطقه رقم خواهد زد
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / استانی-سیاسی / شهادت سردار سلیمانی
شهادت سردار سلیمانی تحولات عظیمی را در منطقه رقم خواهد زد
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت سردار سلیمانی تحولات عظیمی را در منطقه رقم می‌زند که اولین تحول می‌تواند این باشد که عراقی‌ها دیگر به آمریکایی‌ها اجازه نخواهد داد آنجا حاکمیت داشته باشند و این جریان را از کشورشان بیرون خواهند کرد.
سایت پسماند «محمدآباد» جنازه‌ای در حال احتضار است
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / شواری شهر / پسماند / منطقه قزوین / استانی-اجتماعی
سایت پسماند «محمدآباد» جنازه‌ای در حال احتضار است
یکی از اعضای شورای شهر قزوین گفت: شورای شهر باید به وضعیت سایت محمدآباد رسیدگی کند، اگر تعلل داشته باشیم تا دو هفته دیگر باید جنازه آن را تحویل بگیریم درحالی‌که سایت در حال احتضار است و می‌شود با مراقبت و کنترل وضعیت آن را بهبود داد.
مجروح شدن ۳ بانوی شورای شهر در واژگونی سمند در قزوین
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / استانی-اجتماعی / تصادف / شورای شهر‌ / منطقه قزوین
مجروح شدن ۳ بانوی شورای شهر در واژگونی سمند در قزوین
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس قزوین گفت: روز گذشته یک دستگاه خودروی سمند واژگون شده که در این سانحه راننده خودرو و دو سرنشین که همگی از بانوان اعضای شورای شهر بودند، مجروح شدند.
تلاش برای بهره‌برداری از اولین پارک رباتیک کشور تا پایان سال
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / رباتیک / ربات / ربات غول‌پیکر / منطقه قزوین / استانی-علمی و آموزشی
تلاش برای بهره‌برداری از اولین پارک رباتیک کشور تا پایان سال
طراح مجموعه پارک رباتیک قزوین گفت: تا پایان سال جاری فاز اول پارک رباتیک در قالب باغ‌وحش رباتیک، ربات غول‌پیکر، باشگاه رباتیک و بخش‌های دیگر خدماتی افتتاح می‌شود و عموم مردم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در قزوین آغاز شد/ تکمیل ظرفیت شهر قزوین در یک ساعت
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / استانی-اجتماعی / طرح مسکن ملی / منطقه قزوین
ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در قزوین آغاز شد/ تکمیل ظرفیت شهر قزوین در یک ساعت
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن همزمان با استان‌های تهران، البرز و کرمان از امروز ۳۰ آذر در قزوین آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.
سفری پربرکت برای قزوین و فرصت سوزی ۱۶ ساله
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / مطالبات رهبری / منطقه قزوین / دشت قزوین
سفری پربرکت برای قزوین و فرصت سوزی ۱۶ ساله
استاندار اسبق قزوین با بیان اینکه سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین یک جهش بزرگ در استان بود، گفت: در طول این ۱۶ سال بعد از سفر با برکت رهبری به قزوین دچار فرصت سوزی و اشتباه بزرگی شده‌ایم از این رو نیاز است نگاه‌ و عینک خود را نسبت به آن تغییر دهیم.
اسکواش، رشته‌ای توسعه نیافته در قزوین
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اسکواش / استان قزوین / ورزش و جوانان
اسکواش، رشته‌ای توسعه نیافته در قزوین
قزوین – ایرنا - اسکواش، رشته توسعه نیافته در قزوین است اگرچه ظرفیت‌ها و استعدادهای لازم را برای مطرح شدن در سطح کشور و حتی منطقه نیز دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / بیستمین سال تاسیس ایسنا / منطقه قزوین
امکانات ایسنا به مساوات در اختیار کاندیداها قرار می‌گیرد
مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه در انتخابات مجلس شورای اسلامی از احدی حمایت نخواهد کرد، گفت: با اعلام اسامی تایید شده‌ها توسط شورای نگهبان، امکانات ایسنا به طور مساوات در اختیار کاندیداها قرار خواهد گرفت که در این بین صداقت، عدالت و امانت‌داری بسیار مهم است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه قزوین / بیستمین سال تاسیس ایسنا
ایسنا قزوین مانند ستاره‌ای در میان رسانه‌های استان می‌درخشد
رئیس خانه مطبوعات استان قزوین گفت: ایسنا قزوین در میان سایر رسانه‌های استان مانند ستاره‌ای می‌درخشد که این موفقیت را مرهون حمایت مدیران مجموعه و جهاد دانشگاهی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / بیستمین سال تاسیس ایسنا / منطقه قزوین
رسالت جدی‌ ایسنا پژوهش محوری است
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با اشاره به فعالیت‌های تخصصی ایسنا گفت: ایسنا با توجه به وابستگی به جهاددانشگاهی نسبت به سایر رسانه‌ها یک رسالت جدی‌ دارد و آن این است که در اخبار نیز پژوهش محور عمل کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / بیستمین سال تاسیس ایسنا / منطقه قزوین
رسانه همسنگ مسائل سیاسی به مسائل فرهنگی بپردازد
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار پرداختن به مسائل سیاسی که جایگاه ویژه‌ای در رسانه دارد باید همسنگ آن به مسائل فرهنگی نیز بپردازیم چراکه با پرداخت به این حوزه از آسیب‌های اجتماعی کاسته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / بیستمین سال تاسیس ایسنا / منطقه قزوین
لزوم انتشار اخبار خوب در رسانه‌ها/ ایسنا کارنامه موفقی دارد
نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: خبرگزاری ایسنا کارنامه موفقی دارد که این امر با تلاش تمام مجموعه آن میسر شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / استانی-اجتماعی / مناسب‌سازی معابر برای معلولان
مناسب‌سازی ۸۰ درصد معابر منطقه ۲ قزوین برای معلولان
سرپرست شهرداری قزوین گفت: در این چند سال قدم‌های خوبی در حوزه معلولین برداشته شده که از جمله آن می‌توان به ایجاد گذر ویژه ویلچر در بوستان‌ها، مناسب‌سازی ۸۰ درصد از معابر منطقه دو اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرونشست زمین / سازمان نقشه برداری کشور
بیش از ۸۷ هزار نفر در مخاطره فرونشست
تهران- ایرنا- سازمان نقشه‎برداری کشور اعلام کرد: منطقه تحت تأثیر فرونشست در استان قزوین با نرخ حداکثر ۱۷سانتی‌متر، ۲۴۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۸۷ هزار و ۹۰۰ نفر را در مخاطره فرونشست قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
شرکت های دانش بنیان برای کاهش مصرف آب ایده ارائه دهند
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: از ایده های خلاقانه و کاربردی شرکت های دانش بنیان که منجر به کاهش مصرف آب و بهبود وضعیت منابع آبی استان شود با جدیت حمایت می کنیم. استارت آپ بین المللی فناوری نوین سلامت آب شرب با حضور شاهین آخوند زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، بیرانوندی مدیرعامل آبفا و داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از دانشجویان و ایده پردازان شرکت های دانش بنیان ظهر سه شنبه در دانشگاه علوم پزشکی قزوین آغاز شد.یدالله ملکی در این همایش گفت: همه آبهای مورد نیاز استان در بخش شرب و صنعت و کشاورزی از منابع آب زیرزمینی تامین می شود و در سنوات گذشته مطالعات گسترده ای برای تامین …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
نبود اراده یا تخصص در مدیران شهری؛ چه چیزی سبب شده تهران دومین شهر آلوده جهان باشد؟
آلودگی هوا در انتظار تیرِ باد!زهرا داستانی«تهران با شاخص 166، دومین شهر جهان از نظر آلودگی هوا شد.»؛ این آخرین رکوردزنی ایران در میان کشورهای جهان است. البته اگر تا زمان انتشار این گزارش ایران رکورد جدیدی را به نام خود ثبت نکرده یا کشور دیگری جایگاه ما را در فهرست رکوردداران تغییر نداده باشد. این رکوردی است که درپی چندین هفته آلودگی هوا در تهران و در جریان اقدامات ناکارآمد دست‌اندرکاران کاهش آلودگی هوا برای این شهر رقم خورده است. اقداماتی چون تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، افزایش محدودیت‌های ترافیکی، افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، سوق دادن مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فرسوده و ناکافی و... . البته در میان این اقدامات نباید توصیه مسئولان به مردم به جهت دست بردن به آسمان برای وزیدن باد …
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / پیش بینی وضعیت آب و هوا / هواشناسی
باران و برف میهمان امشب و فردای آسمان استان قزوین
کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: برای امشب و فردا گذر امواج کم دامنه از سطح منطقه پیش‌بینی می‌شود که پیامد آن بارش باران و برف است، روز جمعه و شنبه وضعیت جوی پایدار خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / استانی-سیاسی / منطقه قزوین / سازمان بسیج مستضعفین / گرانی بنزین / اغتشاشات
توطئه‌های دشمن به‌مثابه کف روی آب است
مشاور فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نظامی مطهر و مقدس و تأثیرگذار در جهان است، گفت: نباید از دشمنی ترسید که به‌مانند کف روی آب است زیرا امروز تجهیزات نظامی کشور ما می‌تواند مقتدرانه در مقابل توطئه‌های نظامی دشمن پاسخ‌گو باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / استانی-فرهنگی و هنری / امام جمعه قزوین / منطقه قزوین / سود بانکی / ولایت فقیه
کمتر بانکی مسائل شرعی را رعایت می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع دانش آموزان هنرستان دخترانه الزهرا گفت: در قانون دینی اگر بانک‌ها مشارکت، وکالت و مضاربه را با یکدیگر ترکیب کنند، قانون اسلامی را اجرا کرده‌اند اما امروز کمتر بانکی را می‌بینیم که مسائل شرعی را رعایت می‌کند اگر چه موارد کمی مسائل شرعی را رعایت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / پلنگ ایرانی
ثبت یک قلاده پلنگ ایرانی در الموت
 ریس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست استان قزوین گفت: تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع الموت غربی ثبت شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / یدالله ملکی / شرکت آب منطقه ای قزوین / سد طالقان
طرح آبرسانی سد طالقان به قزوین ۱۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد
قزوین- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که به دلیل تامین نشدن منابع مالی تاکنون ۸.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / طرح های زیرساختی / استان قزوین / شرکت آب منطقه ای
۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح انتقال آب از سد طالقان تزریق می‌شود
قزوین - ایرنا – معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کشور گفت: در ردیف بودجه طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین حدود ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که برای تسریع در طرح، ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر به آن از محل صندوق تنش آبی تزریق خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-اجتماعی / اهدای عضو / منطقه قزوین / دانشگاه علوم پزشکی قزوین
ثبت هشتمین اهدای عضو استان قزوین در سال جاری
مسئول واحد پیوند معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: اعضای بدن بانوی ۳۸ساله که دچار مرگ مغزی شده بود برای اهدای عضو به تهران منتقل شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / شورای شهر‌ / کمربند سبز / منطقه قزوین / استانی-اجتماعی
پل امام رضا (ع) بدون تخریب باغستان تکمیل می‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از پل امام رضا (ع) بازدید کردند و مقرر شد این پل با کمترین دخالت در باغستان سنتی قزوین تکمیل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / پیوست زیست محیطی / شورای شهر قزوین / استانی-اجتماعی / منطقه قزوین / کمربند سبز
پیوست زیست‌محیطی کمربند شرق در حال تدوین است
معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین گفت: پیوست زیست‌محیطی کمربند شرق قزوین چندمنظوره است و بررسی آن نیاز به زمان دارد، در حال حاضر بخشی از بررسی و مطالعه آن انجام‌شده و تعهد می‌دهیم که ظرف دو ماه آینده این پیوست به شورای شهر ارائه شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
نشتیابیبیشاز6هزارکیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در قزوین
مفرد بوشهری از نشتیابی بیش از 6هزار و 950کیلومتر شبکه و 237هزار و 500عدد انشعاب گاز در سطح استان قزوین طی یک سال گذشته خبرداد.به گزارش خبرنگار «ابتکار» از قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به اهمیت بازرسی مستمر از خطوط و تاسیسات گاز بیان کرد: در یکسال گذشته تا کنون دوهزار و 180کیلومتر خط تغذیه، 6هزار و 950کیلومتر شبکه توزیع گاز و 237هزار و 500انشعاب خانگی، تجاری و صنعتی مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت.بوشهری گفت علاوه بر نشتیابی خطوط گاز بیش از یک هزارو 600ایستگاه تقلیل فشار و 285حوضچهشیرتوسطواحدبازرسیفنیاین شرکت با بهرهگیری از دستگاههای نشتیابی و گازسنج مورد بازرسی و نشتیابی قرار گرفته است.وی در ادامه افزود: با توجه به توسعه شبکه گاز شهری و روستایی در استان و …
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-اجتماعی / فرهنگ عمومی / دادستان قزوین
اقدامات فرهنگی با توجه به شرایط منطقه بومی گزینی شود
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: اقدامات فرهنگی با توجه به شرایط و پیشینه هر منطقه باید بومی گزینی شود تا بتوان برنامه‌ریزی دقیق و جامعی در راستای ارتقاء فرهنگ اصیل آن منطقه داشت و به‌گونه‌ای نباشد که اقدامات فرهنگی ما تأثیرات منفی در فرهنگ اصیل یک منطقه بگذارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
زلزله پاییزی در شهر تَرک
گروه حوادث: 17 دقیقه از ساعت 2 بامداد گذشته بود که ساکنان استان آذربایجان شرقی با لرزش شدید خانه‌های‌شان از خواب پریدند. زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر، نه تنها در شهر ترک از توابع شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی به عنوان نزدیک‌ترین شهر به مرکز زلزله حس شد، که در شهرهای بسیار دیگر در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان و قزوین نیز احساس شد. حتی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در شمال و غرب تهران در حساب‌های توئیتری خود نوشتند که لرزش زمین را حس کرده‌اند.این زمین لرزه در ساعت 02:17:03 بامداد جمعه در عمق 18 کیلومتری زمین رخ داد. مرکز زمین لرزه در 19 کیلومتری ترک، 22 کیلومتری سراب و 29 کیلومتری ترکمنچای در استان آذربایجان شرقی قرار داشت و متعاقب آن چندین پس‌‌لرزه دیگر هم با شدت کمتر …
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / زلزله / منطقه قزوین / استانی-اجتماعی
زلزله در قزوین خسارتی نداشته است/ قزوین آماده کمک به آذربایجان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین اعلام کرد: زلزله بامداد جمعه خسارت مالی و جانی در قزوین در پی نداشته و دستگاه‌های امدادی استان در آماده‌باش کامل قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
رزمایش پایداری شبکه مخابرات برگزار شد
رزمایش پایداری شبکه ارتباطی استان تهران با حضور اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های مخابرات منطقه تهران و قزوین برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •