جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
نابودی پرندگان
تصاویر / مهاجرت به عشق آباد!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / عکس
تصاویر / مهاجرت به عشق آباد!
سالانه بیش از ۵ میلیون پرنده مهاجر مسیر ۵۰۰۰ هزار کیلومتری را از شمال اروپا و آسیا طی کرده و میهمان آب‌های ایران می‌شوند. تالاب عشق آباد یکی از مناظر زیبای اطراف تهران است که ما می‌توانیم در آن ناظر پرواز این پرندگان مهاجر باشیم. تالاب عشق آباد در ۲۵ کیلومتری مرکز شهرستان ری در استان تهران قرار دارد. این تالاب چهارگوش و از نوع فصلی به طول حدود ۷۰۰ متر است که در ارتفاع ۹۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد. حجم آب در فصول مختلف تغییر می‌کند. با این که وسعتی اندک دارد، ولی پناهگاه پرندگان بومی، عبوری و مهاجر است. این تالاب یکی از مراکز بسیار عالی برای پرنده نگری در حاشیه تهران است و تاکنون ۱۵۱ گونه پرنده از این تالاب مشاهده شده‌است که از این میان، ۱۵ گونه شکاری، ۱۲ گونه مرغابی و ۲۵ گونه سلیم و آبچلیک …
خوابی آرام در میان سیل اشک و خون غازها
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / اقتصادی
خوابی آرام در میان سیل اشک و خون غازها
تهران-ایرنا- چند وقتی است که ویدیوی دلخراشی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی به خصوص دوستداران حیوانات و طبیعت مبنی بر پَرکنی غازهای زنده دست به دست می‌چرخد که این حجم از حیوان آزاری قابل تامل است؛ شاید از خودمان بپرسیم که خواب آرام ما روی الیاف پَر طبیعی اتاق خواب به چه قیمت است!؟
  وزارت جهاد کشاورزی  محیط زیست  نابودی پرندگان
۳ میلیارد پرنده در آمریکای شمالی از بین رفته‌اند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / علمی و آموزشی
۳ میلیارد پرنده در آمریکای شمالی از بین رفته‌اند
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد از سال ۱۹۷۰ تا به امروز حدود ۳ میلیارد پرنده گوناگون در آمریکای شمالی به علت تخریب محیط زیست و گرمایش زمین، از بین رفته‌اند.
  آمریکای شمالی  نابودی پرندگان  تخریب محیط زیست
بررسی پیشنهاد ساماندهی صدور و ورود گونه‌هایی از حیوانات
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / سیاسی
بررسی پیشنهاد ساماندهی صدور و ورود گونه‌هایی از حیوانات
سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد اصلاح ماده (۲۵) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص صادرات حیوانات وحشی عادی، در معرض نابودی و کمیاب، انواع موجودات آبزی، پرندگان شکاری و غیرشکاری و اجزای آن‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه کرده است.
ساماندهی قانون صادرات حیوانات کمیاب روی میز دولت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / علمی و آموزشی
ساماندهی قانون صادرات حیوانات کمیاب روی میز دولت
تهران- ایرنا- سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد اصلاح ماده (۲۵) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص صادرات حیوانات وحشی عادی، در معرض نابودی و کمیاب، انواع موجودات آبزی، پرندگان شکاری و غیرشکاری و اجزای آن‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیات وزیران ارائه کرده است.
  سازمان حفاظت محیط زیست  کالای قاچاق
بهشت پرندگان ایران کجاست؟ + تصاویر
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / اجتماعی
بهشت پرندگان ایران کجاست؟ + تصاویر
تالاب "کانی برازان مهاباد" که همزمان با بهران دریاچه ارومیه در معرض خطر نابودی قرار گرفته بود مدتی است دوباره احیا شده و به عنوان بهشت پرندگان ایران شناخته می‌شود.
تصاویر | تخریب لانه پرندگان در شیراز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ / اجتماعی
تصاویر | تخریب لانه پرندگان در شیراز
حرس خارج از فصل و بدموقع چند درخت در خیابان اردیبهشت شیراز منجر به نابودی لانه‌های پرندگان در این درخت‌ها و واکنش فعالان محیط زیست در شیراز شد.