یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
نانو ماشین
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
شهرداران زیرساخت‌های شهر هوشمند را فراهم کنند
شهرکرد «ابتکار» محمود مولوی : شرکت های فناوری و دانش بنیان در پنج سال گذشته از شتاب خوبی برخوردار بوده و با توجه به سیاست های کلی نظام و دولت در حوزه پارک های فناوری و دانش بنیان رویکرد حمایتی توسعه وجود داشته است . اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم وفناوری استان چهارمحال وبختیاری گفت : در راستای نهادینه شدن حمایت از کالای ایرانی ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ، شر کت های دانش بنیان و پارک های علم وفناوری هم افزایی می کنند که شرکت های دانش بنیان بخش عمده ای از توسعه اقتصاد مقاومتی را در بر گیرند . وی افزود : در حال حاضر حدود 4 هزار شرکت دانش بنیان و 7 هزار پارک علم وفناوری در سطح کشور وجود دارد که جریان دانش پژوهش و ایده محوری را حمایت می کنند و کار نمونه سازی و …
ساخت نانوماشین با ساختاری شبیه پروانه کشتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علمی و آموزشی
ساخت نانوماشین با ساختاری شبیه پروانه کشتی
تهران- ایرنا- یک تیم تحقیقات بین‌المللی در ژاپن با تقلید از طبیعت، نانوماشینی ساختند که ساختاری شبیه پروانه کشتی دارد و باچرخش این پروانه، نانوماشین به حرکت در می‌آید.
  فناوری نانو  نانو ماشین
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / ...
ساخت کوچکترین موتور جهان
فیزیکدانان دانشگاه Trinity توانسته‌اند کوچکترین موتور دنیا را بسازند که ۱۰ میلیارد برابر کوچکتر از موتور ماشین و به اندازه یک یون کلسیم است. به جای تولید انرژی برای سفرهای جاده‌ای، موتور اتمی می‌تواند برای پایه و اساس علم نانو تکنولوژی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
تولید ماشین ظرفشویی با پوشش نانویی ضد زنگ
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / علمی و آموزشی
تولید ماشین ظرفشویی با پوشش نانویی ضد زنگ
یک شرکت ایرانی با اخذ تاییدیه از ستاد توسعه فناوری نانو موفق به تولید ماشین های ظرفشویی نانو با نانو پوشش ضد زنگ شدند که اکنون در بازار است.
  فناوری نانو  لوازم خانگی  تولید