پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
نسترن محسنی
آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات / نسترن محسنی
آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آئین نامه مربوط به تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی تدوین شده و به زودی در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب می شود.
پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس/ حاضر به مناظره ایم
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / رگولاتوری / نسترن محسنی / فضای فرکانسی / سازمان صداوسیما
پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس/ حاضر به مناظره ایم
در پی اظهارات معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما در خصوص اختلاف میان این سازمان و وزارت ارتباطات برسر مالکیت فضای فرکانسی ۷۰۰، معاون رگولاتوری به این اظهارات واکنش نشان داد.
اتمام مجوز فعالیت اپراتورهای TD-LTE/ واگذاری باند فرکانسی به ۵G
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / فناوری نسل 5 / نسترن محسنی / رگولاتوری
اتمام مجوز فعالیت اپراتورهای TD-LTE/ واگذاری باند فرکانسی به ۵G
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام مجوز فعالیت اپراتورهای TD-LTE تا پایان سال خبر داد و گفت: بررسی برای آنکه باند فرکانسی در اختیار این فناوری به ۵G اختصاص یابد، آغاز شد.
نقشه راه گذر به فناوری ۵G تدوین می شود
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / فناوری نسل 5 / نسترن محسنی / فراخوان / رگولاتوری
نقشه راه گذر به فناوری ۵G تدوین می شود
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نقشه راه گذر کشور به نسل پنجم فناوری های ارتباطات سیار (۵G) را با نظرخواهی از متخصصان، تدوین می کند.
همه چیز درباره 5G یا اینترنت نسل پنجم
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / نسترن محسنی / اینترنت نسل پنجم / فایوجی / اینترنت 4G / اینترنت 5G
همه چیز درباره 5G یا اینترنت نسل پنجم
ما مطالعاتمان را از ۲ سال قبل آغاز کردیم و اکنون قریب ۵ ماه است که جلساتی را با اپراتور‌ها و در داخل بخش ICT برگزار می‌کنیم، چرا که اعتقاد داریم باید همه نظرات را شنید و مبتنی بر تجمیع آرا و انتخاب بهترین سناریو‌ها طی مسیر کرد و لذا کارگروه‌­های مختلفی ذیل کمیته راهبری ۵G تعریف کرده ایم که در آن کارگروه‌ها به مشورت و رایزنی با اهالی صاحب نظر و متولی می‌پردازیم تا نهایتاً بتوانیم بر نقشه راه تدوین شده در سازمان برای دستیابی به ۵G اجماع نظر داشته باشیم.
آزمون دریافت مجوز «رادیو آماتوری» سال آینده برگزار می شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / رادیو / رگولاتوری / تجهیزات الکترونیکی / نسترن محسنی
آزمون دریافت مجوز «رادیو آماتوری» سال آینده برگزار می شود
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برگزاری آزمون رادیو آماتوری در نیمه اول سال ۹۹ خبر داد و اعلام کرد که امکان ثبت‌نام شرکت در این آزمون در سطح مبتدی برای علاقه مندان فراهم است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / رگولاتوری / شهر هوشمند / فناوری نسل 5 / نسترن محسنی
شهر هوشمند بر بستر ۵G تحقق می‌یابد
معاون امور رادیوئی رگولاتوری گفت: ارائه سرویس مطلوب در شهر هوشمند تنها از بستر ICT و تحقق نسل پنجم ارتباطات (۵G) محقق می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / موبایل / رگولاتوری / تجهیزات مخابراتی / نسترن محسنی
نصب تقویت کننده‌های غیرمجاز عامل تداخلات آنتن های موبایل
معاون امور رادیوئی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: بیش از یک سوم تداخلات اپراتورهای تلفن همراه مربوط به تجهیزات تکرارکننده‌های غیر مجاز است.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
عامل تداخلات اپراتورهای تلفن همراه مشخص شد
معاون امور رادیویی رگولاتوری گفت: بیش از یک سوم تداخلات اپراتورهای تلفن همراه مربوط به تکرارکننده‌های غیر مجاز است. نسترن محسنی اظهار کرد: کاربران در برخی مناطق به دلیل عدم پوشش‌دهی تلفن همراه، اقدام به تهیه و نصب تکرارکننده‌های تلفن همراه از مبادی غیرمجاز و غیرمرتبط می‌کنند. وی افزود: این موضوع نه تنها مشکل را حل نمی‌کند بلکه بعضا باعث ایجاد اختلال در سایر فرستنده‌ها و کاهش یا قطع سرویس در مناطق دیگر نیز می‌شود و از سوی دیگر تشعشعات ناشی از این دستگاه‌ها به دلیل غیر استاندارد بودن می‌تواند موجبات اثرات مضر برای مردم شود، بنابراین لازم است به توصیه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به طور دقیق توجه شود. او تاکید کرد: کاربران تلفن همراه درصورت عدم پوشش و آنتن‌دهی شبکه باید با هماهنگی …
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / فضای فرکانسی / رگولاتوری / اتحادیه جهانی مخابرات / نسترن محسنی
کتاب جدول تخصیص‌های فرکانسی ایران بازنگری شد
معاون امور رادیوئی رگولاتوری از بازنگری کتاب جدول تخصیص‌های فرکانسی امواج رادیوئی ایران براساس آخرین مصوبات و مقررات اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
بازنگری در آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات حوزه ICT با دریافت نظرات بخش خصوصی بازنگری و برای طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال شد. نسترن محسنی گفت: در یکسال گذشته تغییراتی در فرآیندهای مربوط به تایید نمونه و ورود تجهیزات حوزه ICT با رویکرد تسهیل‌گری و چابک‌سازی، حذف مقررات زائد، به‌روز‌رسانی ضوابط و سازگار کردن آن با شرایط روز به‌وجود آمده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
امکان ارائه خدمات دسترسی بی‌سیم به‌صورت عمده‌فروشی فراهم شد
معاون امور رادیویی رگولاتوری اعلام کرد: امکان ارائه خدمات دسترسی بی‌سیم به‌صورت عمده‌فروشی در حوزه ارتباطات ثابت فراهم شد. نسترن محسنی گفت: با اعطای پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده‌فروشی، در حال حاضر امکان ارائه خدمات دسترسی بی‌سیم به‌صورت عمده‌فروشی به شرکت‌های مجاز از جمله دارندگان پروانه FCP و Servco فراهم شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / فضای فرکانسی / نسترن محسنی / رگولاتوری / گسترش همکاری
هماهنگی های منطقه ای برای طیف فرکانس انجام شد
نمایندگان رگولاتوری ۸ کشور از آسیا و اقیانوسیه درباره مدیریت بهینه طیف فرکانس با هدف استفاده کارآمد از فضای فرکانسی تکنولوژیهای جدید مانند اینترنت اشیا و ۵G ، در تهران تفاهم کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •