سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
نفت و گاز
دنیای اقتصاد / ۲ ساعت قبل / اقتصادی
لبنان اکتشاف نفت و گاز را آغاز می‌کند
یکی از وزیران دولت لبنان اعلام کرد که در چند روز آینده، فعالیت‌های اکتشاف نفت و گاز در این کشور آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری شینهوا عباس مرتضی، وزیر کشاورزی و فرهنگ لبنان اعلام کرد این کشور روز پنج‌شنبه (هشتم اسفندماه) فعالیت‌های اکتشافی نفت و گاز خود را آغاز می‌کند. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، نادا بستانی، وزیر انرژی پیشین لبنان، مجوز حفاری نخستین چاه اکتشافی در لبنان را به شرکت توتال فرانسه اعطا کرد. در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، بستانی از آغاز دور دوم صدور مجوز برای اکتشاف نفت و گاز در پنج بلوک در لبنان خبر داده بود. لبنان امیدوار است با کشف انرژی در مناطق فراساحلی، اقتصاد خود را تقویت کند. این کشور از بدهی عمومی شدید رنج می‌برد.
روزنامه اعتماد / ۲۵ ساعت قبل / ...
ستاره روشن بخت سندرز
خوش بدرخشد، در ایالت‌های بعدی هم شانس بیشتری برای پیروزی دارد. سندرز در ایالت آیووا با اختلاف بسیار ناچیزی دوم شد و در ایالت نیوهمپشایر هم نفر اول بود. در نتیجه روشن بود که با بخت بسیار بالاتری نسبت به رقبا به نوادا می‌رود. نوادا بر خلاف دو ایالت نیوهمپشایر و آیووا که جمعیتی غالبا سفیدپوست دارند، ترکیب جمعیتی چند نژادی دارد و بخش بزرگی از جمعیت لاتین‌تبار در این ایالت وجود دارد که می‌تواند یک نمونه آماری مناسب‌تر از جمعیت امریکا باشد. پیروزی سندرز در نوادا، یک خبر بسیار خوش برای کارزار انتخاباتی او است، پیروزی در دو ایالت از اولین ایالت‌هایی که رای‌گیری در آنها انجام می‌شود، نشان می‌دهد که سندرز شانس زیادی برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات در …
روزنامه ابتکار / ۲۶ ساعت قبل / ...
تمام توان و ظرفیت های این شرکت در خدمت صنعت نفت کشور است
سید عبداله موسوی در آیین رونمایی از دستگاه حفاری سنگین خشکی 72 فتح در منطقه صنعتی اهواز، ابتدا به وزیر نفت، استاندار، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و سایر مدیران و مسئولان، رئیس جهاد دانشگاهی و سازندگان و سایر مدعوین خیر مقدم گفت.وی همچنین از سازندگان و صنعتگران داخلی که به عنوان بازوی صنعت نفت نفش بی بدیلی در تامین نیازهای این صنعت ایفا می کنند، قدردانی کرد.موسوی افزود: شرکت ملی حفاری در بیش ازیک دهه گذشته در تعامل و ارتباط با سازندگان، صنعتگران و مراکز علمی، پژوهشی و شرکت های دانش بنیان موفق به مهندسی و ساخت بیش هفت هزار قطعه و تجهیز پرمصرف کاربردی در دستگاه ها و تجهیزات حفاری گردیده است.مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: این همکاری موجب شده که ناوگان این شرکت بتواند در شرایط تحریم های …
روزنامه ابتکار / ۲۶ ساعت قبل / ...
ارزیابی سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران
 جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران، ضمن عرض خیر مقدم به تیم ارزیابی جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران ، فرآیند ارزیابی را فرصتی مغتنم برای شرکت های گاز استانی برشمرد و گفت: ماموریت اصلی شرکت های گاز استانی ارائه خدمات بهینه و ایمن به مشترکین است و این مهم میسر نمی شود مگر اینکه سازمان نیازهای مشترکین را شناسایی کرده و در جهت ارتقای سطح رضایتمندی آنان تلاش کند.وی کسب رضایت مشتریان را مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در تعالی سازمانی عنوان کرد و اظهار داشت: برای پیمودن مسیر تعالی باید همه دوشادوش یکدیگر با تعریف و اجرای پروژه‌های بهبود در حفظ و تقویت نقاط قوت و اصلاح زمینه های قابل بهبود حرکت کنیم و خود را متعهد به پیمودن مسیر تعالی بدانیم.احمدپور ضمن قدردانی از ارزیابان تعالی سازمانی …
دنیای اقتصاد / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
حفاری ۱۰۰ حلقه چاه نفت و گاز از ابتدای سال
معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور در سال‌جاری به 100 حلقه چاه رسید.
پیام پروژه ۱۱۰ میلیاردی سعودی‌ها
دنیای اقتصاد / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
پیام پروژه ۱۱۰ میلیاردی سعودی‌ها
برنامه عربستان برای سرمایه‌گذاری 110 میلیارد دلاری در توسعه یک میدان گازی نامتعارف خبری بود که در روزهای اخیر تیتر بسیاری از نشریات و سایت‌های خبری بین‌المللی را به خود اختصاص داد، برنامه‌ای که می‌تواند بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان را به جمع صادرکنندگان گاز بیاورد.
رفع یکی از ۱۰ نیاز استراتژیک صنعت نفت/صرفه‌جویی ۴۰۰ کیلوواتی انرژی
ایسنا / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
رفع یکی از ۱۰ نیاز استراتژیک صنعت نفت/صرفه‌جویی ۴۰۰ کیلوواتی انرژی
محققان پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی به دانش فنی طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتور که تاکنون جزو اقلام تحریمی و مورد نیاز صنایعی چون نفت و گاز و پتروشیمی بوده است، دست یافتند و کاربردی کردن این سیستم علاوه بر رفع یکی از نیازهای استراتژیک صنایع، موجب کاهش مصرف انرژی و آلاینده‌های زیست محیطی شده است.
  کنترل دور الکتروموتور  پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی  برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی  صنایع نفت و پتروشیمی
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی
مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ انجام می‌شود.
فلومتر چیست؟
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
فلومتر چیست؟
فلومتر نوعی ابزار صنعتی است که در بیشتر در آزمایشگاه ها و پالایشگاه ها استفاده می شود. فلومتر همچنین در سیستم های لوله کشی برای انتقال سیالات نیز مورد استفاده قرار می گیرد و حجم سیال عبوری و سرعت جریان را در واحد زمان اندازه گیری می کند.
  دارو  صنعت  گاز  نفت و گاز  گاز طبیعی
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
موافقت نامه تولید کک اسفنجی بین پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه امام‌خمینی (ره) شازند امضا شد
اراک ـ کمال‌آبادی: با حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، معاون وزیر در وزارت صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت ''ایمیدرو'' موافقت نامه تولید کک اسفنجی بین پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند امضاء شد و بر همین اساس پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، سالانه 70 هزار تن کک سوزنی مورد نیاز صنایع فولاد کشور را تولید خواهد کرد.مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند گفت : «کک سوزنی مورد نیاز صنایع فولاد است و در حال حاضر از خارج از کشور تامین شده و ارز زیادی را از کشور خارج می‌کند و در کنار تحریم‌های ظالمانه و فشار زیادی که به کشور وارد می‌کند تولید این محصول کار بزرگی است که بر اساس برآوردهای انجام شده، نیاز فعلی صنایع به این محصول سالانه 54 هزار …
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
مداخله گازی آمریکا در قالب کمک یک میلیارد دلاری
آمریکا قصد دارد یک میلیارد دلار کمک برای کشورهای مرکز و شرق اروپا به منظور کمک برای کاهش وابستگی آنها به نفت و گاز روسیه فراهم کرده و از تکمیل ساخت خط لوله نورد استریم ۲ جلوگیری کند.مایک‌پمپئو، وزیرخارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ که اخیرا در آلمان برگزار شد، اظهار کرد: دولت آمریکا از طریق موسسه مالی IDFC و حمایت کنگره قصد دارد حداکثر یک میلیارد دلار فاینانس برای کشورهای اروپای شرقی و مرکزی فراهم کند.
سرمربی تیم هندبال اشتادسازه: گچساران نیامد/ سقف قراردادها ناچیز است
ایسنا / ۴ روز قبل / ورزشی
سرمربی تیم هندبال اشتادسازه: گچساران نیامد/ سقف قراردادها ناچیز است
سرمربی تیم هندبال اشتادسازه مشهد گفت: در هفته دوم دور دوم مسابقات لیگ برتر هندبال میزبان نفت و گاز گچساران بودیم اما نیامد.
  لیگ برتر هندبال  هندبال  فدراسیون هندبال
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
تابناک / ۴ روز قبل / ...
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی تحریم اولویت برداشت نفت و گاز از میادین مشترک است، گفت: در شرایط تحریم به دنبال حفظ و سپس افزایش تولید در میادین مشترک هستیم.
نشت گاز از خط لوله تقویت فشار مارون/وضعیت تحت کنترل است
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
نشت گاز از خط لوله تقویت فشار مارون/وضعیت تحت کنترل است
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با اشاره به حادثه نشت گاز از خط لوله تقویت فشار گاز این شرکت گفت: در حال حاضر عملیات در این خط کاملا تحت کنترل و خط تخلیه شده است.
تجهیزات فرسوده نفتی نوسازی می‌شوند
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
تجهیزات فرسوده نفتی نوسازی می‌شوند
تهران- ایرنا - معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران، بازسازی و نوسازی تاسیسات نفتی را از جمله اولویت‌های این شرکت در مسیر تحقق تولید ایمن و پایدار نفت و گاز در کشور برشمرد و گفت:‌ در مرحله تاسیسات فرآورشی، دو مبحث بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده نفتی در حال پیگیری است.
مسوول سولفورزدایی از سوخت،وزارت نفت یا نیرو؟
ایسنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
مسوول سولفورزدایی از سوخت،وزارت نفت یا نیرو؟
رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با اشاره به ضرورت سولفورزدایی از سوخت گفت: تاکید بر این است که وزارت نفت سوخت گاز به نیروگاه‌ها تزریق کند اما در گزارش وزارت نیرو تمامی برنامه‌ها متوجه وزارت نفت شده است و برنامه‌ای از سوی این وزارتخانه در خصوص سولفورزدایی از سوخت ارائه نشد.
  سولفورزدایی  سوخت  وزارت نیرو  وزارت نفت  نیروگاه  آلودگی هوا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
محصور میان نفت و زباله
[لیلا مهداد] همسایگی‌شان چهل ساله شد. از همان وقت که پیت‌ها از نفت چاه پر می‌شدند و آتش می‌گرفتند برای آزمایش تا امروز که لوله‌ها از جلوی «صُفیره» روی زمین خزیده و رفته‌اند تا پشت روستا. لوله‌های پیر به جیرجیر افتاده‌ و شده‌اند بلای جان زمین‌های کشاورزی تا بذرها، جان جوانه‌زدن نداشته باشند. هشتاد خانوار «صُفیره» در بخش غیزانیه اهواز چشم‌شان به زمین‌هاست، برای کاشت و برداشت روزی‌، اما آب نمک‌زدایی، چاه‌ها و لوله‌های نفت جان زمین‌ها را گرفته‌اند. اهالی گاز و نفت و سوختن فیلترها را مشکل امروز و دیروز «صُفیره» نمی‌‌دانند. آنها چند وقتی است با بو و دود پسماندی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
ثبت رکورد جدید انتقال گاز در سرمای اخیر
 به گزارش مهر به نقل از وزارت نفت، سعید توکلی امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) در روز پایانی گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهایفناورانه با اشاره به پیشرفت‌ها در حوزه ساخت تجهیزات مورد نیاز توسط شرکت‌های داخلی گفت: ساخت انواع ترموکوپل‌ها و ۲۰ دستگاه ترانسفورماتور فشار قوی از جمله این پیشرفت‌هاست، اما همان‌طور که مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد، دانش‌بنیان‌ها از نیازها مطلع نیستند یا اگر اطلاع داشته باشند هم از قابیلت بهره‌برداری آن اطمینان ندارند.
  انتقال گاز  رکورد انتقال گاز
چین تعرفه ۷۰۰ کالای آمریکایی را لغو می کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
چین تعرفه ۷۰۰ کالای آمریکایی را لغو می کند
چین اعلام کرد درخواست‌های جدید معافیت از تعرفه‌های واردات ۶۹۶ کالای آمریکایی، که شامل گوشت خوک، گوشت گاو، دانه سویا، گاز مایع طبیعی (ال‌ان‌جی) و نفت خام می‌باشد، را تأیید خواهد کرد.
  چین  تعرفه واردات / گمرک  واردات کالا
بکارگیری واحد فرآورش پیش‌ساخته در میادین مشترک ضروری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
بکارگیری واحد فرآورش پیش‌ساخته در میادین مشترک ضروری است
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ها و توانمندی شرکت‌های داخلی استفاده شود، گفت: بکارگیری سیستم‌های فرآورش پیش‌ساخته که سریع الاحداث است در میادین مشترک بسیار لازم و ضروری است.
  مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان  نفت و گاز  میادین مشترک  تورج دهقانی
چین کوتاه آمد/ افزایش کالاهای آمریکایی معاف از عوارض واردات
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
چین کوتاه آمد/ افزایش کالاهای آمریکایی معاف از عوارض واردات
چین تقاضا برای معافیت از تعرفه واردات ۶۹۶ کالای وارداتی از آمریکا شامل محصولات کشاورزی و انرژی مانند گوشت خوک، سویا، گاز طبیعی مایع و نفت خام را پذیرفت.
  توافق تجاری آمریکا و چین  ویروس کرونا
امضای قرارداد طراحی و ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته نفت در اهواز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / علمی و آموزشی
امضای قرارداد طراحی و ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته نفت در اهواز
با حضور وزیر نفت و رییس جهاددانشگاهی، قرارداد (B.O.O) واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ (Skid Mounted) بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه‌ نفت به امضا رسید.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان  دکتر طیبی، رییس جهاد دانشگاهی کشور  وزیر نفت  بیژن زنگنه  جهاد دانشگاهی  شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)  نفت و گاز
کیش پشتیبان اصلی شرکت های نفت و گاز در منطقه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
کیش پشتیبان اصلی شرکت های نفت و گاز در منطقه است
مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش با ظرفیت های ارزشمند در سطح ملی و حضور اندیشمندان جوان و تولیدکنندگان فعال در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به هاب منطقه تبدیل شده است.
  استانی-شهرستانها  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
چرا LNG جای نفت را نمی‌گیرد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
چرا LNG جای نفت را نمی‌گیرد؟
گاز طبیعی در حرکت به سوی یک آینده تجدیدپذیر، یک سوخت واسط محسوب می‌شود زیرا پاک‌تر و ارزان‌تر از نفت خام است و در تولید نیرو مورد استفاده گسترده قرار دارد اما آیا گاز طبیعی می‌تواند روزی جای نفت خام را بگیرد؟
  سوخت LNG  نفت  CNG
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
از مصدق تا ساختمان نخست‌وزیری
مهم‌ترین اقدام ایشان که بسیار مشهور است پس از ملی کردن صنعت نفت رقم خورد. در آن زمان انگلستان که بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران بود، نفت کشور را تحریم کرد و در برابر این تصمیم ناوهای جنگی خود را به آستانه بندر آبادان و خرمشهر آورد که آرایش نظامی و جنگی در برابر ایران بود. پس از لغو خرید نفت توسط کشورهای دیگر، مصرف آن به ‌شدت پایین آمد. از سوی دیگر لوازم نفت‌سوز از قبیل اجاق و بخاری در کشور فوق‌العاده کم بود و آن تعدادی که در کشور وجود داشت توسط شرکت والور انگلستان به ایران وارد می‌شد، بنابراین، این تعداد از لوازم نفت‌سوز کفاف هزینه‌های نگهداشت چاه‌های نفت را نمی‌داد. مرحوم عالی‌نسب در ملاقاتی که با دکتر مصدق داشت، خاطرنشان کرد که برای کارکرد …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
هند و روسیه قرارداد بلندمدت خرید نفت امضا می‌کنند
دولت‌های هند و روسیه گفت‌وگوها در مورد یک قرارداد نفتی را برای واردات بلندمدت نفت روسیه توسط هند نهایی کرده‌اند. به گزارش بیزینس لاین، طبق این قرارداد، هند از منطقه خاور دور روسیه نفت وارد می‌کند. این قرارداد احتمالا در دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ماه اکتبر با نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند طی یک اجلاس سالانه امضا خواهد شد. این قرارداد کمک می‌کند هر دو کشور به هدف 25 میلیارد دلار تجارت دوجانبه سالانه دست یابند. تجارت بین هند و روسیه درحال‌حاضر 11 میلیارد دلار است. رومن بابوشکین، معاون اول سفارت روسیه در دهلی نو در مورد این قرارداد گفت: «روسیه و هند هر دو یک رویکرد چندجانبه در تقویت همکاری در بخش نفت و گاز در پیش گرفته‌اند که در راستای تصمیماتی است که توسط پوتین و مودی در آخرین دیدار …
رئیس مرکز آمار: فقط تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
رئیس مرکز آمار: فقط تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت ۴ هزار واحدی شاخص کل بورس، جهش ۲ درصدی سهام چین و نوسان سهام آسیا، افزایش قیمت سکه در بازار امروز، قیمت طلا در معاملات جهانی، کاهش قیمت نفت ازسرگرفته شد، ثبات قیمت تعدادی از محصولات سایپا در بازار امروز و عربستان بزودی صادرکننده گاز می‌شود و احتمال توقف صادرات موتور هواپیمای ساخت آمریکا به چین را در بر دارد.
عربستان به‌زودی گاز صادر می‌کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
عربستان به‌زودی گاز صادر می‌کند
وزیر نفت عربستان سعودی اعلام کرد این کشور قصد دارد گاز و محصولات پتروشیمی را به صادرات خود اضافه کند.
آئین گشایش همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در کیش
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
آئین گشایش همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در کیش
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، از وجود شرکت های پشتیبانی فعال در حوزه نفت و گاز در جزیره خبر داد.
  ایران  پتروشیمی  صنعت  نفت  نفت و گاز
در تامین نیازهای صنایع بزرگ خوزستان مرغ همسایه غاز است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
در تامین نیازهای صنایع بزرگ خوزستان مرغ همسایه غاز است
رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان اینکه بیشترین آسیبی که به صنایع کوچک در خوزستان وارد می‌شود از سیستم دولتی است، گفت: صنایع سنگین استان تصور می‌کنند که مرغ همسایه غاز است و برای تامین نیازها به خارج از استان مراجعه می‌کنند.
  صنایع بزرگ  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان  انجمن سازندگان تجهیزات نفت و گاز
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
افت فشار گاز عامل قطع برق
تغییر سیاست وزارت نفت در تامین سوخت نیروگاه‌ها باعث شد از دیروز خاموشی‌های اضطراری در برخی شهرهای ایران به‌ویژه نقاطی از تهران رخ دهد. سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با همشهری از تلاش‌ها برای رفع مشکل قطع پراکنده برق در برخی نقاط کشور خبر داد و تأکید کرد: تلاش وزارت نیرو و به‌ویژه شرکت توانیر این است که دیگر خاموشی رخ ندهد. مصطفی رجبی مشهدی،  دلیل قطع برق پراکنده را در نقاط کشور ناشی از افزایش کم سابقه مصرف گاز به‌ویژه به‌دلیل برودت شدید هوا در نیمه شمالی کشور اعلام کرد که باعث شد تا اولویت اختصاص …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
تحدید تقاضا با کرونا
شیوع ویروس کرونا در یک ماه اخیر اثرات مختلف بر بخش‌های اقتصادی چین داشته و یکی از این بخش‌ها مصرف نفت و فرآورده‌های آن در این کشور است. قیمت نفت در بخش عمده یک ماه گذشته کاهش یافته و میزان کاهش قابل ملاحظه بوده است. اقتصادهای وابسته به صادرات نفت از جمله کشورهای عرب حوزه خلیج فارس طی یک دهه اخیر تلاش‌هایی برای کاستن از وابستگی خود به صادرات و درآمدهای نفتی انجام دادند. اما واقعیت این است که این تلاش‌ها نتوانسته به اهداف خود برسد و بخش اعظم درآمدهای این کشورها حاصل صادرات نفت و تا اندازه‌ای گاز طبیعی مایع است. و اکنون آنها فشار حاصل از این وابستگی را بیش از پیش احساس می‌کنند.
پایان قطع برق‌های پراکنده در کشور
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
پایان قطع برق‌های پراکنده در کشور
سخنگوی صنعت برق با تقدیر از هم‌وطنانی که در کاهش مصرف برق و گاز همکاری کردند و تشکر از هماهنگی خوب شرکت‌های ملی گاز و نفت ایران با صنعت برق، از برطرف شدن بخش عمده‌ای از خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها خبر داد.
  قطع برق
خاموشی‌ها برطرف شد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
خاموشی‌ها برطرف شد
سخنگوی صنعت برق با تقدیر از هم‌وطنانی که در کاهش مصرف برق و گاز همکاری کردند و تشکر از هماهنگی خوب شرکت‌های ملی گاز و نفت ایران با صنعت برق، از برطرف شدن بخش عمده‌ای از خاموشی‌های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.
مرگ تدریجی صادرات گاز ایران در سایه خواب سنگین وزارت نفت
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
مرگ تدریجی صادرات گاز ایران در سایه خواب سنگین وزارت نفت
برای بهره‌وری بیشتر از منابع گاز، وزارت نفت باید سیاست افزایش صادرات گاز به کشورهای همسایه از طریق دیپلماسی فعال و بهینه‌سازی مصرف گاز در بخش خانگی را به صورت موازی در اولویت قرار دهد؛ موضوعی که تاکنون مورد غفلت و بی‌توجهی وزیر نفت و تیم همراهش قرار گرفته است.
  گاز  وزارت نفت  ایران  ترکیه  پارس جنوبی  بغداد  بیژن زنگنه  دولت  آمریکا  ترکمنستان
برگزاری کارگاه نکته و تست ترمودینامیک در دانشگاه علم و صنعت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
برگزاری کارگاه نکته و تست ترمودینامیک در دانشگاه علم و صنعت
انجمن علمی مهندسی شیمی،نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت "کارگاه نکته و تست ترمودینامیک" برگزار می‌کند.
  باشگاه دانشجویان ایسنا  انجمن علمی مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت  کارگاه نکته و تست ترمودینامیک
غول‌های نفتی برای اکتشاف به مصر می‌روند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
غول‌های نفتی برای اکتشاف به مصر می‌روند
مصر با پنج شرکت انرژی بزرگ برای اکتشاف نفت و گاز در آبهای عمیق ساحل غربی خود در دریای مدیترانه به توافق اولیه رسید.
  اکتشاف نفت و گاز  مصر
اپلیکیشن سیگنال، برترین شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
اپلیکیشن سیگنال، برترین شد
اپلیکیشن سیگنال، برنده برترین اپلیکیشین بخش خدمات مالی بانکی و بیمه آنلاین، در قسمت آرای مردمی شد.
  سرمایه  فلزات  موبایل  نفت و گاز  بازار سهام
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
پایان عصر نفت؛ فریب یا واقعیت
عصر نفت ممکن است در بلندمدت یعنی تا ۳۰ سال دیگر به پایان خود نزدیک شود
  جهان  کشورهای در حال توسعه  معاون  نفت  نفت و گاز
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
ترکمنستان مقصد ایده‌آل صادرات دانش مهندسان ایرانی است
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران وترکمنستان ضمن تشریح فرصت‌های همکاری پیش روی ایران و ترکمنستان،
  ایران  ترکمنستان  گردشگری  نفت  نفت و گاز
هر  ایرانی ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
هر ایرانی ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند!
به طور متوسط هر ایرانی در هر سال ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند که ۱۵ درصد این رقم در حوزه نفت و گاز است. به عبارت دیگر ۳ تا ۴ میلیارد دلار در صنعت نفت و گاز صرف خوردگی می‌شود.
  خوردگی لوله
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
تهران- ایرنا- معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: در حال حاضر با توجه به سهم قابل توجه نیروگاه‌های سیکل باز در کشور، با سرمایه‌گذاری ۳۳میلیارد دلاری و همچنین اجرای طرح‌های بهینه‌سازی نیروگاهی شاهد افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف گاز خواهیم بود.
  شرکت ملی گاز ایران  حسن منتظر تربتی  نفت  عمان
صنایع رکورددار خودکشی کارگران در آمریکا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
صنایع رکورددار خودکشی کارگران در آمریکا
بررسی آمار ۳۲ ایالت آمریکا نشان داد کارگران بخش معدنکاری و استخراج نفت و گاز بالاترین نرخ خودکشی را در میان صنایع و مشاغل این کشور داشتند.
  استخراج نفت و گاز  معدنکاری  خودکشی کارگران
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
روح الامینی: پیشرفت کشور نباید به  خام فروش نفت و گاز متکی باشد
دکتر عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی عضو فهرست ایران سربلند شورای ائتلاف نیروهای انقلاب جمعه شب با حضور در شهرستان پردیس در جمع مردم این شهرستان سخنرانی کرد.
  عبدالحسین روح الامینی  لیست ایران سربلند  لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
نمی‌توانیم این همه نفت تولید کنیم!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اقتصادی
نمی‌توانیم این همه نفت تولید کنیم!
مدیران صنعت نفت به دولت ترامپ هشدار دادند آمریکا برای تولید حجم نفت، گاز و سایر محصولات انرژی که چین را تحت توافق تجاری جدید ملزم به خرید آنها کرده است، به مشکل برخواهد خورد.
  توافق تجاری آمریکا و چین  صادرات نفت آمریکا به چین
انفجار مهیب در پالایشگاه نفت و گاز در آمریکا
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
انفجار مهیب در پالایشگاه نفت و گاز در آمریکا
تسنیم نوشت: به گفته پایگاه‌های خبری آمریکا یک پالایشگاه نفت و گاز در جنوب آمریکا منفجر شده و باعث آتش‌سوزی گسترده‌ای شده است.
  ایالات متحده آمریکا  انفجار  پالایشگاه
تمدید معافیت عراق از تحریم واردات گاز از ایران/ شاخص بورس بر قله جدید نشست/ کرونا، خط مونتاژ خودروساز آمریکایی در کره‌جنوبی را زمین‌گیر کرد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
تمدید معافیت عراق از تحریم واردات گاز از ایران/ شاخص بورس بر قله جدید نشست/ کرونا، خط مونتاژ خودروساز آمریکایی در کره‌جنوبی را زمین‌گیر کرد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بازار اوراق مسکن؛ برگشت «تسه»‌ها از کف، حمله کرونا به ثروت آل‌سعود؛ کاهش خرید آسیایی نفت عربستان، نگرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا از پیامد‌های کرونا، گندم در بازار‌های جهانی گران شد، روسیه و اتحادیه اروپا ارز‌های ملی را جایگزین دلار می‌کنند و سهم ۸ درصدی مالیات از تولید ناخالص داخلی را در بر دارد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
هشت‌میلیارد دلار ضرر روزانه سوخت‌ کثیف
[ایسنا] صلح سبز در گزارشی اعلام کرد که آلودگی هوای ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی هشت‌میلیارد دلار در روز ضرر اقتصادی به همراه دارد. براساس گزارش بلومبرگ این رقم معادل حدود ۳.۳‌درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی یا ۲.۹ تریلیون دلار در‌ سال است. چین با ۹۰۰‌میلیارد دلار، آمریکا با ۶۰۰‌میلیارد دلار و هند با ۱۵۰‌میلیارد دلار ضرر در سال بالاترین هزینه اقتصادی آلودگی فزاینده هوا را متحمل می‌شوند.طبق گزارش صلح سبز، با وجود تلاش برخی از کشورها و شرکت‌ها برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر و سوخت‌های پاک‌تر، آلودگی هوا همچنان به میلیون‌ها نفر آسیب می‌زند. سوزاندن زغال‌سنگ، نفت و گاز باعث ایجاد مشکلات سلامتی شده و هر ‌سال به مرگ …
سگ رباتیک
به دکل نفتی می‌رود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / فناوری
سگ رباتیک به دکل نفتی می‌رود
نیواطلس| یک شرکت نفتی نروژی قصد دارد سگ رباتیک اسپات را برای ارتقای ایمنی کارگران در دکل‌های نفتی به کار گیرد.
  دوربین  صنعت  صنعت نفت  گاز  نفت و گاز
معافیت ۴۵ روزه‌ آمریکا به عراق برای ادامه واردات نفت و برق از ایران
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
معافیت ۴۵ روزه‌ آمریکا به عراق برای ادامه واردات نفت و برق از ایران
ایلنا: دو مقام رسمی عراقی اعلام کردند که آمریکا به این کشور معافیت ۴۵ روزه‌ای برای ادامه واردات گاز و برق از ایران داده است.
  عراق و ایران  معافیت تحریمی
منافع اقتصادی، سیاسی و امنیتی قراردادهای یکپارچه‌سازی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
منافع اقتصادی، سیاسی و امنیتی قراردادهای یکپارچه‌سازی
ایران میادین مشترک نفتی و گازی متعددی با کشورهای همسایه خود دارد.
  ایران  ایران و عراق  عراق  نفت  نفت و گاز
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
نگاهی بر آمار معاملات بورس و فرابورس
شاخص کل در بازار بورس در روز دوشنبه 7 هزار و ۴۶۶ واحد ریزش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۴۷ هزار و ۱۵۱ واحد رسید.
  جمهوری اسلامی ایران  خلیج فارس  رشد  نفت و گاز  وزن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
احصای 800 نیاز برای گردهمایی فناورانه نفت
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با همکاری شرکت ملی نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی گاز ایران، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت را از 27 تا 29 بهمن در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌کند.
جزییات رشد اقتصادی ۹ ماهه امسال/ نفت و گاز رکورددار کاهش رشد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
جزییات رشد اقتصادی ۹ ماهه امسال/ نفت و گاز رکورددار کاهش رشد
آخرین آمارهای ارائه شده حاکی از این است که در ۹ ماهه نخست امسال رشد اقتصادی کشور منفی ۷.۶ درصد بوده است.
  رشد اقتصادی  مرکز آمار ایران  رکود اقتصادی  سال ۱۳۹۸، سال رونق تولید
هیچ منطقی بیکاری و فقر را کنار تاسیسات عظیم نفت و گاز عسلویه نمی‌پذیرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
هیچ منطقی بیکاری و فقر را کنار تاسیسات عظیم نفت و گاز عسلویه نمی‌پذیرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وجود چهره خشن فقر و بیکاری در کنار تاسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به حق است.
  استان بوشهر  شریعتمداری  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  وزارت تعاون  سردار سلیمانی  صنایع نفت  استانی-شهرستانها  بیکاری  تعاون کار و رفاه اجتماعی  ایران
آمار رشد اقتصادی بالأخره منتشر شد!
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ / اقتصادی
آمار رشد اقتصادی بالأخره منتشر شد!
نخستین گزارش‌های رسمی از رشد اقتصادی امسال، یکشنبه شب و با تأخیر ۶ ماهه، توسط مرکز آمار منتشر شد. نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماه نخست سال جاری با نفت، ۷.۶- درصد و بدون نفت، صفر است. رکود عمیق استخراج نفت و گاز طبیعی در تابستان و رشد ۴۷- درصدی آن، یکی از عوامل اصلی کوچک شدن اقتصاد ایران است.
رقابت داغ برای نفت شمالی‌ترین نقطه زمین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
رقابت داغ برای نفت شمالی‌ترین نقطه زمین
با وجود نگرانی‌های جوی و مبارزه مدافعان محیط زیست علیه اکتشاف نفت و گاز در مناطق حساس قطب شمال، شرکت‌ها به اکتشاف منابع هیدروکربن در مدار قطب شمال به خصوص در روسیه و نروژ ادامه می‌دهند.
  نفت قطب شمال  روسیه  نروژ
افول نفتی‌ها
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
افول نفتی‌ها
[امیر قاسمی]  کشورهای نفتی اگر ساختار اقتصادی‌‌شان را تغییر ندهند تا ‌سال 2034 با کاهش ثروت مواجه می‌شوند. این توصیه صندوق جهانی پول به ساکنان خاورمیانه است. گزارش‌های جهانی حاکی از آن است که بسیاری از کشورها در حال جایگزینی نفت و حذف زغال‌سنگ هستند و همین مسأله آینده اقتصاد کشورهای نفتی را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد. حالا پیش‌بینی می‌شود که تا‌ سال 2040 اتحادیه اروپا 70‌درصد و آمریکا 40‌درصد انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌کند. در همین زمینه حتی هند به‌سرعت در حال جایگزینی برق به جای سوخت‌های فسیلی است و گفته می‌شود که تا ‌سال 2027 تجارت گاز در جهان با چالش جدی مواجه خواهد بود.
تولید روزانه یک میلیون بشکه‌نفت از میادین غرب‌کارون تا سال۱۴۰۴
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تولید روزانه یک میلیون بشکه‌نفت از میادین غرب‌کارون تا سال۱۴۰۴
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: تولید روزانه نفت از میدان‌های نفتی مستقل و مشترک واقع در غرب کارون در خوزستان، بر اساس هدفگذاری‌صورت گرفته قرار است تا سال ۱۴۰۴ به یک میلیون بشکه در روز برسد.
  عراق  گاز  شرکت ملی نفت ایران
نرخ‎های آژانس‎های هواپیمایی را اشخاص دیگری تعیین می‎کنند/ رونق گردشگری درآمدی بیشتر از نفت و گاز خواهد داشت/ عزم ملی برای نجات صنعت گردشگری وجود ندارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
نرخ‎های آژانس‎های هواپیمایی را اشخاص دیگری تعیین می‎کنند/ رونق گردشگری درآمدی بیشتر از نفت و گاز خواهد داشت/ عزم ملی برای نجات صنعت گردشگری وجود ندارد
آژانس‎های مسافرتی به عنوان مراجع گردشگری همیشه قابل توجه بوده‌اند، متاسفانه در چند ماه اخیر شرایط و مشکلات پیش آمده از جمله: مشکلات پرواز و افزایش مراکز غیرقانونی موجب زیر سوال رفتن امنیت گردشگری و ایجاد نگرانی‌های برای مردم و تحت تاثیر قرار گرفتن آژانسداران قانونی شده است. بنابرین توجه بیشتر برای حل مشکلات و مسائل به وجود آمده در این حوزه بیش از پیش احساس می‎شود.
  گردشگری  مشکلات  نفت و گاز  امنیت  صنعت گردشگری
(تصاویر) اعتراض فعالان محیط زیست به بریتیش پترولیوم
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / عکس
(تصاویر) اعتراض فعالان محیط زیست به بریتیش پترولیوم
معترضان می گویند بریتیش پترولیوم میلیون‌ها پوند برای حفاری زمین و استخراج نفت و گاز هزینه می‌کند که این اقدام باعث تشدید روند گرمایش زمین می‌شود.
  لندن  بریتیش پترولیوم  آب و هوا
تقابل نفتی ایران و امریکا به کجا می رسد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تقابل نفتی ایران و امریکا به کجا می رسد؟
روزنامه اعتماد نوشت:رشد تولید نفت امریکا، پدیده عجیبی است که بسیاری از حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. از بازارهای نفت و قیمتش گرفته، تا مناسبات اقتصاد جهانی و تا مسائل استراتژیک سیاسی بین‌المللی. استراتژیست‌ها برای درک بهتر رفتارهای آتی ایالات متحده در سطح جهان، نمی‌توانند مولفه مهم افزایش تولید نفت و گاز امریکا در سال‌های اخیر را نبینند.
  ایران و آمریکا  قیمت نفت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
ما، نفت و امریکا
رشد تولید نفت امریکا، پدیده عجیبی است که بسیاری از حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. از بازارهای نفت و قیمتش گرفته، تا مناسبات اقتصاد جهانی و تا مسائل استراتژیک سیاسی بین‌المللی. استراتژیست‌ها برای درک بهتر رفتارهای آتی ایالات متحده در سطح جهان، نمی‌توانند مولفه مهم افزایش تولید نفت و گاز امریکا در سال‌های اخیر را نبینند.
فیرمکو اولین شرکت خدمات مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی است که موفق به دریافت استاندارد 34000 شد/ دستیابی به استانداردهای بالاتر را هدف‌گذاری کرده‌ایم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
فیرمکو اولین شرکت خدمات مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی است که موفق به دریافت استاندارد 34000 شد/ دستیابی به استانداردهای بالاتر را هدف‌گذاری کرده‌ایم
مدیرعامل شرکت فیرمکو (از شرکت‌های تابعه شستا) در خصوص جایزه استاندارد 34000 که شرکت فیرمکو موفق به اخذ آن شد، گفت: جایزه استاندارد 34000 جایزه‌ای است که به شرکت‌های رهسپار تعالی خصوصا در زمینه رهبری منابع انسانی اعطا می‌شود. شرکت فیرمکو امسال به عنوان اولین شرکت در حوزه مهندسی گاز، نفت و پتروشیمی موفق به دریافت این جایزه شده است.
  مهدی رضایی  فیرمکو  شرکت فیرمکو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
امضای تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران
رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از انعقاد یک تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سیاسی
درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز تا پایان سال به ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد
وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز و میعانات پتروشیمی در سالجاری تا پایان سال ۱۰ درصد درآمدهای سال ۹۰ بوده است.
گزارش عملکرد فروش و سود خالص شرکت‌های مدیریتی هلدینگ‌های تابعه شستا
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
گزارش عملکرد فروش و سود خالص شرکت‌های مدیریتی هلدینگ‌های تابعه شستا
ایلنا: فروش تجمیعی هلدینگ صبا تأمین طی نه ماهه سال جاری، 2،940 میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل( 1،105 میلیارد تومان)، 166 درصد رشد داشته است
  پتروشیمی  جمهوری اسلامی ایران  رشد  سرمایه  نفت و گاز
بزرگترین پروژه صنعت گاز ایران در آستانه افتتاح
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
بزرگترین پروژه صنعت گاز ایران در آستانه افتتاح
پالایشگاه بیدبلند ۲ که لقب بزرگترین پروژه صنعت گاز کشور را به خود اختصاص داده، در آستانه افتتاح رسمی است و با بهره‌برداری از این پروژه، بخش قابل توجهی از گازهای همراه نفت خوزستان به جای سوختن در مشعل‌ها پالایش شده و تحویل شبکه سراسری گاز کشور می‌شود.
رازگشایی دوم از آلودگی بودار
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
رازگشایی دوم از آلودگی بودار
بعد از معاون رئیس‌جمهور، این بار وزیر نیرو از آلودگی بودار رازگشایی می‌کند. رضا اردکانیان درباره اینکه «چرا نیروگاه‌ها به سوخت مایع پناه بردند؟» با ذکر آمار و ارقام پاسخ داد. سوخت جایگزینی که منشأ اصلی آلودگی هوای پایتخت و کلان‌شهرهای دیگر ایران اعلام شد. به اعتقاد وزیر نیرو، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی موجب شد تا سهمیه گاز نیروگاه‌ها کاهش یابد و وزارت نفت نتواند به تعهد خود در این حوزه عمل کند؛ به‌همین دلیل استفاده از مخازن ذخیره سوخت مایع نیروگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.
  بوی بد  تهران  نیروگاه ها
نوواک خواستار همکاری روسیه و آمریکا در عرصه انرژی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
نوواک خواستار همکاری روسیه و آمریکا در عرصه انرژی شد
مسکو - ایرنا- وزیر انرژی روسیه با سفیر جدید آمریکا در مسکو دیدار کرد و خواستار همکاری روسیه و آمریکا در عرصه نفت و گاز شد.
چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟| یادداشت تسنیم: ۴ راهکار مشخص برای مقابله با تحریم فروش نفت/ گاز بفروشیم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟| یادداشت تسنیم: ۴ راهکار مشخص برای مقابله با تحریم فروش نفت/ گاز بفروشیم
یکی از بخش‌های مهم کشور که همواره برای آمریکا گزینه‌ تحریم و اعمال فشار بوده و در طول تحریم‌ها نیز آسیب‌پذیری آن به اثبات رسیده است، حوزه تجارت انرژی و به طور خاص فروش نفت است. اما با ۴ راهکار مشخص می توان این تحریم را بی اثر و اقتصاد را قوی کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
خوزستان رتبه اول مدیریت مصرف برق در دو سال اخیر
در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح برق در خوزستان به اجرا رسیده وحدود هفت هزار میلیارد تومان پروژه دیگر نیز در دست اجرا استوزیر نیرو گفت: با محاسبات و ارزیابی های دقیقی که توسط ستاد وزارت نیرو صورت گرفته مشخص شد در تابستان ۹۷ و ۹۸ بطور مستمر خوزستان رتبه ی اول کشور در مدیریت مصرف برق را داشته که دستاورد بسیار بزرگی است.رضا اردکانیان روز ۱۵ بهمن ماه در آیین افتتاح هشت پروژه پست و خط شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور رئیس مجلس در پست شهید بقایی اهواز، اظهار کرد: اینکه بتوانیم حدود ۱۰ درصد از اوج بار خوزستان را که استانی صنعتی، کشاورزی، مرزی و گرمسیری است کاهش دهیم بدون اینکه وقفه ای در تولید رخ دهد و لطمه ای به آسایش و رفاه مردم وارد شود دستاورد بزرگی است که امیدواریم مستدام و پایدار …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
بورس صعودی بسته شد
معاملات بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که این بازار حرکت خود بر مدار صعود را ادامه داد و شاخص کل بورس با ۵۶۹۴ واحد صعود به رقم ۴۴۵ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.به گزارش ایسنا، معامله‌گران بورس دیروز با انجام ۸۱۷ هزار معامله که ۴۳ هزار و ۶۰ میلیارد ریال ارزش داشت باعث شدند شاخص کل با ۵۶۹۴ واحد صعود به ۴۴۵ هزار و ۸۹۴ واحد برسد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۵۲۲ واحد صعود و رقم ۱۴۶ هزار و ۵۷۱ واحد را ثبت کرد. در بورس دیروز؛ نمادهای بانک ملت، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند و بانک‌های تجارت، ملت و صادرات ایران، سایپا، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه …
افتتاح بزرگ‌ترین تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
افتتاح بزرگ‌ترین تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت
وزیر نفت گفت: طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین تاسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت با سرمایه‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلار، اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و منشأ تحول عظیمی در کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی خوزستان و توسعه صنعت پتروشیمی در گچساران می‌شود.
کشف چهار میدان نفتی در ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کشف چهار میدان نفتی در ایران
شرکت ملی نفت ایران، به عنوان سردمدار تولید نفت و گاز در کشور، نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بازی می­کند، از این روی بخش مهمی از اهداف توسعه‌ای و اقتصادی ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده در این شرکت بزرگ ملی تعریف شده است.
  نفت  قیمت نفت  وزارت نفت
خبرهای خوش وزیر نفت درباره گاز و پتروشیمی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
خبرهای خوش وزیر نفت درباره گاز و پتروشیمی
وزیر نفت از برتری ایران از قطر در تولید گاز خبر داد و اعلام کرد: مصرف بنزین بعد از سهمیه بندی، حدود ۲۰ میلیون لیتر در روز کاهش یافت و اکنون بزرگترین صادر کننده بنزین در اوپک هستیم.
  نفت  ایران  پارس جنوبی  توتال  اوپک  شرکت توتال  بیژن زنگنه  پتروشیمی  بنزین  سهمیه بندی بنزین
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / عکس
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا-اهواز- «صفیره» یکی از ده‌ها روستای بخش غیزانیه در 30 کیلومتری شرق اهواز است، که سال‌هاست با آلودگی نفتی دست به گریبان است.این بخش با بیش از 80 روستا و 26 هزار نفر جمعیت، محل تمرکز بزرگترین تولیدکنندگان نفت است. شرکت‌های نفت و گاز کارون، نفت و گاز مارون، پتروشیمی مارون واحد اهواز، واحدهای نمک زدایی و شرکت سیالات انگیزشی وابسته به شرکت ملی حفاری در غیزانیه فعالیت می‌کنند که هر کدام از اینها مشکلات زیست محیطی مربوط به خود را دارند.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
باید همه اعضا موافق کاهش تولید باشند
بیژن زنگنه‌، وزیر نفت روز گذشته در نشست با اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران خاطرنشان کرد: در وزارت نفت هم مدافع تقویت صنایع پایین‌دستی و هم تجارت فرآورده‌های نفتی از سوی شرکت‌های ایرانی هستیم تا آنها قوی شوند. در این نشست اعضای هیات‌مدیره این اتحادیه به طرح مشکلات خود در بخش‌های مختلف از جمله منشادار کردن صادرات فرآورده‌های نفتی، کد رهگیری و عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس پرداختند. پس از جلسه یک ساعت و نیمه، زنگنه با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خطر بزرگ یارانه به فرآورده‌های نفتی داخلی نوعی رانت است، گفت: «پرداخت حجم عظیمی از یارانه‌ها می‌تواند باعث ایجاد مخاطراتی شود که آنچه در برخی از این واحدها …