شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
نقض حریم خصوصی کاربران
بهینه سازی ویندوز با یک نرم افزار
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / فناوری
بهینه سازی ویندوز با یک نرم افزار
یکی از بزرگ‌ترین دغدغه کاربران نقض حریم خصوصی و لو رفتن دیتا و اطلاعات موجود روی کامپیوترهای آنان است. در همین راستا نرم افزارهایی ارائه شده تا هم به سلامت کامپیوترها کمک کند و هم مانع نشت اطلاعات کاربران شود. یکی از این نرم افزارها Advanced SystemCare است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
برزیل، فیس‌بوک را جریمه کرد
دولت برزیل، فیس‌بوک را به‌دنبال تحقیقات در مورد سوءاستفاده این شبکه اجتماعی از اطلاعات خصوصی کاربران جریمه مالی کرد. به گزارش زددی‌نت، علت این جریمه سوءاستفاده شرکت کمبریج آنالیتیکا از داده‌های خصوصی حدود ۸۷ میلیون کاربر فیس‌بوک برای کسب اطلاعات در مورد میزان محبوبیت دونالد ترامپ در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ بوده است. مقدار جریمه فیس‌بوک توسط دولت برزیل، حدود 6/ 1 میلیون دلار است. فیس‌بوک باید این جریمه را به وزارت دادگستری برزیل پرداخت کند. فیس‌بوک به‌دلیل همین تخلف توسط برخی دولت‌های دیگر جهان نیز جریمه شده است. به‌عنوان مثال فیس‌بوک مجبور به پرداخت جریمه‌ای ۵ میلیارد دلاری به دولت آمریکا به همین علت شد. دولت انگلیس هم به‌دلیل نقض حریم شخصی شهروندان خود توسط کمبریج …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
اپلیکیشن شناسایی پهپاد به بازار می‌آید
بزرگ‌ترین تولیدکننده پهپاد در جهان قصد دارد یک اپلیکیشن موبایل بسازد که به کاربران اجازه می‌دهد پهپادهای ناشناس را شناسایی کنند. شرکت DJI که مقر اصلی آن در شنژن است، اعلام کرده پس از تایید مقامات و در اوایل ۲۰۲۰ میلادی اپلیکیشنی برای ردیابی پهپادها را عرضه می‌کند. این اپلیکیشن مجهز به پروتکل جدید WiFi Aware است. این پروتکل به دستگاه‌های مجهز به وای فای اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اپلیکیشن با استفاده از وای فای شماره ثبت پهپادهای افراد را شناسایی و با نام صاحب آنها مطابقت می‌دهد. شرکت DJI در کنفرانسی در مونترال ساخت اپلیکیشن جدید را اعلام کرد. این اپلیکیشن برای نخستین بار به افراد عادی اجازه می‌دهد ترافیک محلی پهپادها را بدون تجهیزات گرانبها رصد کنند. DJI اعلام کرد این اپلیکیشن …
اعتراض دانشجویان، واکنش هیات دولت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / سیاسی
اعتراض دانشجویان، واکنش هیات دولت
بازتاب شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان در روزهای گذشته تبدیل به موجی در شبکه‌های اجتماعی شد. کاربران بسیاری اعم از دانشجو و غیردانشجو شروع به واکنش نسبت به بخش‌هایی از این شیوه‌نامه کردند که از نظر آنها نقض حقوق شهروندی و حریم خصوصی دانشجویان بود. این واکنش‌ها تا آنجا ادامه پیدا کرد که سرانجام روز گذشته معاون حقوقی رییس‌جمهور و وزیر علوم هم به اظهارنظر در این مورد پرداختند و از بازنگری موارد مورد اعتراض خبر دادند.
بیانیه اپل در واکنش به گزارش‌ اخیر درباره مرورگر سافاری
زومیت / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / فناوری
بیانیه اپل در واکنش به گزارش‌ اخیر درباره مرورگر سافاری
اپل ساعاتی پیش در واکنش به خبر مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران به‌وسیله‌ی مرورگر سافاری در سیستم‌عامل iOS، بیانیه‌ی جدیدی منتشر و در‌این‌زمینه شفاف‌سازی کرد.