دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
نوزاد نارس
تصاویر: تولدهای نارس ۹۹/۹/۹
۲۰ ساعت قبل
تصاویر: تولدهای نارس ۹۹/۹/۹
یکی از ادوار بسیار مهم زندگی برای انسان دوره جنینی است این دوره به طور طبیعی تقریبا ۲۸۰ روز طول می‌کشد و اگر تولد قبل از زمان طبیعی اتفاق بیفتد مخاطراتی را برای مادر و نوزاد به همراه دارد. نوزادانی که قبل از هفته ۳۷ بارداری و با وزن کم‌تر از ۲۵۰۰ گرم به دنیا می‌آیند نوزاد نارس هستند. بارداری در سنین بالا و سنین کم، حاملگی چند قلو، روش‌های بارداری مصنوعی، مشکلات رحم، عفونت مادر و مصرف برخی داروها از جمله دلایل به دنیا آمدن نوزادان نارس هستند. این نوزادان بسیار ضعیف بوده و ممکن است دچار مشکلات زیادی شوند، به همین دلیل به توجه و مراقبت ویژه‌ای نیاز دارند. این مراقبت‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا مانند دیگر نوزادان با سلامت کامل رشد کنند. تولد نوزاد نارس نگرانی و استرس بسیار زیادی در مورد سلامت فرزند …
تولد در تاریخ لاکچری، بزرگترین جنایت والدین در حق نوزادان
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / تولد / تاریخ تولد لاکچری / زایمان / سزارین / نوزاد / نوزاد نارس / دانشکده علوم پزشکی اسدآباد
تولد در تاریخ لاکچری، بزرگترین جنایت والدین در حق نوزادان
متخصص زنان و زایمان گفت: اگر تولد در روز خاص و یا تاریخ لاکچری منجر به زایمان زودهنگام یا دیرهنگام نوزاد شود و به علت القای کاذب زایمان از طریق آمپول اُکسی‌توسین یا سزارین انتخابی باشد عوارض جبران ناپذیری برای مادر و نوزاد خواهد داشت.
۹۹.۹.۹ و عوارض دستکاری تاریخ زایمان در دنیای کرونازده
۲ روز قبل / زایمان / سزارین / همه_باهم_علیه_کرونا / کووید-19 / زایمان طبیعی / نوزاد نارس / نوزاد / بخش NICU / زایمان لاکچری / تاریخ تولد لاکچری
۹۹.۹.۹ و عوارض دستکاری تاریخ زایمان در دنیای کرونازده
رییس انجمن متخصصین زنان با اشاره عوارض زایمان کمتر از ۳۹ هفته، گفت: اصرار به انجام زایمان در تاریخ خاصی مانند ۹۹/۹/۹ آنهم در شرایط همه‌گیری کرونا در کشور می‌تواند منجر به عوارضی مانند بستری شدن طولانی‌تر در بیمارستان شود. از طرفی مداخله در زایمان مادران باردار مبتلای بدون علامت به کرونا می‌تواند بیماری کرونا را برای آنها سخت‌تر کند.
۴ روز قبل
آگاهی‌بخشی راهکار مقابله با تصمیم‌های نامعقول است
تهدید سلامتی به بهانه تاریخ لاکچری تولد زود هنگام یا دیرهنگام نوزاد به بهانه تاریخ تولد رُند و لاکچری ۹۹/۹/۹ می‌تواند سلامت مادر و جنین را تحت تاثیر قرار دهد و حتی به قیمت مرگ آنان تمام شود.به گزارش ایرنا، مادران باردار زیادی به انتظار نشسته‌اند تا فارغ از فرا رسیدن زمان مناسب زایمان، در تاریج نهم آذر ۹۹ وضع حمل کنند، زایمانی که می‌تواند تهدیدکننده سلامت و مرگ مادر یا جنین باشد.به گفته کارشناسان دوران جنینی تاثیر بسزایی در سلامتی و یا بیماری نوزادان نارس دارد؛ به طور مثال اگر نوزاد نارس و یا کمتر از ۳۷ هفته به دنیا بیاید دچار مشکلات اعضای بدن مانند مغز، قلب، کبد، کلیه، روان، کاهش میزان تولید خون و کمبود مواد معدنی ازجمله کلسیم و آهن می‌شود. براساس نظر متخصصان، تکامل مغزی و ریوی جنین در هفته‌های …
کاریکاتور/بچه‌م قراره ۹ صبح ۹۹.۹.۹ به دنیا بیاد!
۵ روز قبل / تولد بچه / نوزاد نارس / تولد نوزاد / کاریکاتور
کاریکاتور/بچه‌م قراره ۹ صبح ۹۹.۹.۹ به دنیا بیاد!
تلاش عجیب برخی خانواده‌ها که با پرداخت هزینه‌های گزاف به دنبال رند شدنِ تاریخ تولد فرزندشان در روز ۹ آذر هستند، سوژه کارتونی از پروانه ایزدخواست شد.
چند کودک قرار است قربانی آخرین تاریخ رُند قرن بشوند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / زایمان / بیمارستان / خانواده / مادر / نوزاد / نوزاد نارس / سلامت / اخبار سلامتی / زایمان لاکچری / تاریخ تولد
چند کودک قرار است قربانی آخرین تاریخ رُند قرن بشوند؟
من حاضرم کمپین راه بیاندازم، به همه‌ی کشور سفر کنم، با همه مادرها صحبت کنم، اصلا در تاریخ نهم آذر امسال بروم در بخش زایمان بیمارستان‌ها بنشینم و به مادرها التماس کنم که این کار را با فرزندشان نکنند.
هجوم برای زایمان لاکچری سلاح کشتارجمعی است
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / زایمان / کودک / دانشگاه / نوزاد نارس / محمد زنوزی راد
هجوم برای زایمان لاکچری سلاح کشتارجمعی است
متخصص کودکان با بیان اینکه تاریخ‌های رند تنها یک عدد است و هیچ تقدسی ندارد، گفت: هجوم برای زایمان در تاریخ لاکچری سلاح کتشار جمعی؛ در زایمان زود هنگام فرزندان نا سالم به دنیا می‌آیند.
ماساژ لمسی حرکتی؛ روشی برای بهبود مشکلات نوزادان زودرس
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ماساژ / نوزاد نارس
ماساژ لمسی حرکتی؛ روشی برای بهبود مشکلات نوزادان زودرس
یافته‌های یک مطالعه نشان داد که ماساژ لمسی حرکتی در نوزادان زودرس می‌تواند یک روش کم‌هزینه و پایدار برای بهبود رشد حرکتی آن‌ها باشد.
علل احتمالی ایجاد زایمان زودرس + علائم زایمان زودرس
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / زایمان زودرس / نوزاد نارس / سبک زندگی / پارسی خبر / جنین
علل احتمالی ایجاد زایمان زودرس + علائم زایمان زودرس
آیا دوست دارید بدانید که علل احتمالی ایجاد زایمان زودرس چیست؟ در این مقاله هر آنچه که باید بدانید را آورده‌ایم. با ما همراه باشید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
آنچه والدین نوزادان نارس باید بدانند
فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : طول مدت یک حاملگی نرمال از زمان اولین روز آخرین قاعدگی ۲۸۰ روز یا ۴۰ هفته و از زمان لقاح ۲۶۸ روز یا ۳۸ هفته است و طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی اگر نوزادی قبل از ۳۷ هفته کامل زندگی داخل رحمی به دنیا بیاید نوزاد نارس تعریف می‌شود که نیازمند توجه ویژه در مراقبت و نگهداری به مدت چند سال است.
زایمان قبل از هفته ۳۷ بارداری به تولد نوزاد نارس می‌انجامد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / مازندران / نوزاد / بابل
زایمان قبل از هفته ۳۷ بارداری به تولد نوزاد نارس می‌انجامد
ساری - ایرنا - فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : طول مدت یک حاملگی نرمال از زمان اولین روز آخرین قاعدگی ۲۸۰ روز یا ۴۰ هفته و از زمان لقاح ۲۶۸ روز یا ۳۸ هفته است و طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی اگر نوزادی قبل از ۳۷ هفته کامل زندگی داخل رحمی به دنیا بیاید نوزاد نارس تعریف می‌شود که نیازمند توجه ویژه در مراقبت و نگهداری به مدت چند سال است.
حدود ۱۰ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می شوند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-اجتماعی / نوزاد نارس / شیرمادر
حدود ۱۰ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می شوند
فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۹ تا ۱۰ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می شوند.
پیش‌بینی احتمال ابتلای نوزادان نارس به یک بیماری خطرناک با کمک یادگیری ماشین
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / نوزاد نارس / یادگیری ماشینی / انتروکولیت نکروزان
پیش‌بینی احتمال ابتلای نوزادان نارس به یک بیماری خطرناک با کمک یادگیری ماشین
انتروکولیت نکروزان(NEC) یک بیماری روده خطرناک است که نوزادان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری به صورت التهاب ناگهانی و پیشرونده روده و مرگ بافت‌ها رخ می‌دهد. سالانه حدود ۱۱ هزار نوزاد نارس در ایالات متحده به این بیماری مبتلا می‌شود و ۱۵ تا ۳۰ درصد از نوزادان مبتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند و غالبا آنهایی که جان سالم از این بیماری به در می‌برند دچار عوارض طولانی مدت روده و اختلال عصبی تکاملی خواهند شد.
رتبه نخست ایران در خاورمیانه با 11 بانک شیر
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر / اختلال تکاملی نوزادان / تغذیه سالم
رتبه نخست ایران در خاورمیانه با 11 بانک شیر
تهران - ایرنا - مسوول بانک شیر مادران بیمارستان الزهرا(س) تبریز با بیان اینکه ایران با دارا بودن 11 بانک شیر در رده نخست خاورمیانه قرار دارد، گفت: اهدای شیر همانند اهدای خون به منزله شریک شدن در نجات جان انسان‌ها است زیرا تعداد بسیار زیادی نوزاد نارس در بیمارستان‌ها وجود دارند که بهترین تغذیه برای آنان شیر مادر است.
مناسب‌ترین زمان برای خوراندن قطره آهن به شیرخواران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / قطره آهن / شیرخواران / غذای نوزاد / سبک زندگی / پارسی خبر
مناسب‌ترین زمان برای خوراندن قطره آهن به شیرخواران
از آنجایی که شیر مادر به اندازه لازم از این دو مواد مغذی برخوردار نیست، پزشک‌ها شروع قطره آهن در نوزادان و مکمل‌های ویتامین D را در ۴ یا ۶ ماهگی به شکل روزانه پیشنهاد می‌کنند. تجویز آهن به نوزادان قبل از این سن به ندرت اتفاق می‌افتد. آیا می‌دانید قطره آهن از چند ماهگی به نوزاد می‌دهند؟ نوزادان از سن ۶ تا ۱۲ ماهگی، روزانه به مقداری در حدود ۱۱ میلی گرم آهن نیاز دارند. کودکان ۱ تا ۳ سال به ۷ میلی گرم آهن و کودکان ۴ تا ۸ سال به ۱۰ میلی گرم آهن در یک روز نیاز دارند. آهن یک ماده معدنی حیاتی است که تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند. نوزادانی که شیر خشک و غلات مصرف می‌کنند، به شکل معمولی از این ماده غنی هستند. آهن به افزایش حجم گلبول‌های قرمز خون با توجه به رشد نوزاد کمک می‌کند. کمبود بیش از اندازه …
تولد نوزاد ۵۷۵ گرمی در همدان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تولد نوزاد ۵۷۵ گرمی در همدان
نوزاد نارس ۲۴ هفته‌ای متولد شده در همدان طعم خوش زندگی را چشید.
مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری جنین نوزاد نارس است
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / مومیایی / مصر / جنین
مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری جنین نوزاد نارس است
محققان بعد از بررسی دقیق یک مومیایی ۲۱۰۰ ساله مصری که تصور می‌شد حاوی باقی مانده بدن یک پرنده باشد، دریافتند که این مومیایی مربوط به جنین نارس نوزادی ۲۸ هفته‌ای است.
عکس روز| نوزاد نارس
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
عکس روز| نوزاد نارس
پرستار بخش نوزادان واحد مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان عمومی برنلی در شهر برنلی انگلستان یک نوزاد نارس را به مادرش تحویل می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
جشن تولدی برای نوزادان عجول
سالانه بیش از ۱۵ هزار نوزاد نارس در کشور متولد می‌شوند که علاوه بر مراقبت‌های خاص پزشکی نیازمند حمایت‌های عاطفی بیشتری هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / آهن / فسفر / دستگاه انکوباتور / کلسیم / استانی-علمی و آموزشی / کودک / خونریزی مغزی / نوزاد نارس
نوزادان نارس در معرض چه خطراتی هستند؟
متخصص کودکان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: نوزادان نارس در معرض خطرات بالقوه‌ای مانند خونریزی مغزی، وقفه تنفسی، و عفونت‌های نوزادی هستند که برای آن‌ها آسیب جانی و معلولیت به وجود خواهد آورد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / تولد تقویمی / تاریخ تولد لاکچری / لاکچری / تولد لاکچری / نوزاد نارس
تب "تاریخ تولد لاکچری" و لشکر نوزاد‌های نارس!
تولد نوزاد‌ها در تاریخ لاکچری و پیش از زمان طبیعی در فضای مجازی بی جواب نماند و بسیاری از کاربران به این پدیده واکنش نشان...
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
تاثیر عفونت های لثه در زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت، با بیان اینکه تاثیر عفونت لثه در بسیاری از فاکتورهای خطر بیماری های غیر واگیر ثابت شده است، گفت: خط اول ارائه خدمات دندانپزشکی، آموزش بهداشت است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
وزارتخانه‌ای با مرگ زودرس
نوزاد نارس و ناخواسته، به فرجام‌ نرسید. اين شايد تمام قصه تولد و مرگ وزارتخانه‌اي است كه قرار بود آمال و آرزويي مهم را نمايندگي كند؛ آرزوي گذار از دوگانگي توليد – تجارت (توليدكننده- مصرف‌كننده)؛ وزارتخانه‌‌اي كه قرار بود نماد گذار از نگرش سنتي و تحقق ديدگاهي مدرن و ايجاد...
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / نوزاد نارس / زردی نوزادان / حوادث
حوادث، شایع‌ترین علت مرگ کودکان زیر چهار سال در کشور
رئیس پانزدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان، حوادث را مهم‌ترین علل شایع مرگ کودکان زیر چهار سال در کشور خواند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / بانک شیر مادر / تغذیه با شیر مادر
بانک شیر مادر مشکل فقهی ندارد / نتایج اثربخش این بانک در بهبود نوزادان نارس
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت راه‌اندازی بانک شیر مادر در ایران، این روش را در بهبود سریع‌تر نوزادان نارس، موثر دانست و گفت: تاکنون با آغاز به کار این بانک شیر به شکل پایلوت در استان فارس بالغ بر ۴۰نوزاد نارس توانستند با شیر مادر تغذیه کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / خودکفایی در تولید دارو / شرکت دانش بنیان / مخبر دزفولی
نجات جان ۶۵ هزار نوزاد نارس با تولید داروی سورفکتانت ریوی ایرانی
تهران- ایرنا- عضو فرهنگستان علوم پزشکی گفت: با تولید سورفکتانت ریوی داخلی جان بیش از ۶۵ هزار نوزاد نارس این مرز و بوم نجات پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / ساخت داروی زجر تنفسی نوزادان / نوزاد نارس
پیش‌بینی بروز ۱۰۰ بیماری نوپدید در دنیا/تولید دارویی که جان نوزادان نارس را نجات می‌دهد
عضو هیات علمی دانشگاه تهران و انستیتوپاستور گفت: کشورهای شمال یا توسعه یافته در راستای اعمال سیاست‌های آپارتاید نژادی به دنبال محروم نگه داشتن کشورهای جنوب از داروهای بیماری‌های نوپدید هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / دارو / نوزاد نارس / داروی ایرانی / معاون علمی رییس جمهور / ساخت داروی زجر تنفسی نوزادان
تولید داخلی داروی "زجر تنفسی نوزادان" رونمایی شد
یک داروی ریوی نوزادان با حضور رییس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / اهدا شیر مادر / بانک شیر مادر / نوزاد نارس / وزارت بهداشت
ترویج فرهنگ "اهدای شیر" در کشور / "بانک شیر مادر"، داروخانه‌ای قوی برای نوزادان نارس
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن لزوم ترویج فرهنگ اهدای شیر در کشور، گفت: بانک شیر مادر مانند یک داروخانه قوی، به ویژه برای نوزادان بستری در بخش‌های NICU، نقش موثری در رشد و بهبودی نوزادان و پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / میکروبیوم / باکتری روده / نوزاد نارس
نقش تغییرات باکتری روده در رشد ناقص نوزادان زودرس
تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد تغییرات باکتری روده ممکن است علت اصلی رشد ناقص نوزادان زودرس باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
تهران| فروش نوزاد نارس پیش از رفتن به ترکیه
ده سال پیش ازدواج کرده اما صاحب فرزند نمی‌شدیم، با خانمی ۳۸ ساله آشنا شدیم که مدعی بود می‌تواند نوزادی را برایمان بخرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / مغز / موسیقی / نوزاد نارس
موسیقی می‌تواند به رشد مغز نوزادان نارس کمک کند
پژوهشگران سوئیسی در بررسی جدیدی دریافتند که می‌توان با موسیقی، به رشد مغز نوزادان نارس کمک کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
فرمانده کل سپاه: معامله قرن نوزاد نارس است/ صهیونیست‌ها به دنبال اشغال نیل تا فرات هستند
سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه گفت: معامله قرن نوزاد نارسی است که قبل از به دنیا آمدن سقط جنین می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
مسمومیت حاملگی کدام زنان را تهدید می‌کند؟
ابتلا به میگرن در دوران بارداری می‌تواند زنگ خطری جدی برای بروز سقط جنین یا تولد نوزاد نارس باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
عاملی که احتمال کور شدن نوزاد نارس را افزایش می‌دهد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: رتینوپاتی در نوزادان نارس، احتمال کوری را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
تصاویر نوزادی که کارهای مردانه انجام می‌دهد
پدر یک نوزاد نارس به نام رایان با عکاسی از فرزند خود درحالی که کارهای مردانه انجام می‌دهد، تصاویری جالب و غیرمنتظره خلق کرده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
مکمل‌هایی که برای زنان باردار ضروری است
متخصص تغذیه گفت: مصرف روزانه ۲۵ گرم پروتئین بیشتر برای هر زن باردار ضروری است. اما باید بدانید مصرف زیاده از حد پروتئین برای جنین مضر بوده و منجر به تاخیر رشد جنین و یا حتی تولد نوزاد نارس می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
زنان باردار این خبر را حتما بخوانند/ مکمل‌هایی که برای مادر ضروری است
فارس نوشت: متخصص تغذیه گفت: مصرف روزانه ۲۵ گرم پروتئین بیشتر برای هر زن باردار ضروری است. اما باید بدانید مصرف زیاده از حد پروتئین برای جنین مضر بوده و منجر به تاخیر رشد جنین و یا حتی تولد نوزاد نارس می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •