دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
نیره پیروزبخت
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ذرت‌های آلوده تبدیل به الکل می‌شوند
ماجرای ذرت‌های آلوده وارداتی به کشور در سال 98 به یکی از موضوعات داغ خبری بدل شد؛ موضوعی که سرو صدای بسیاری در فضای رسانه‌ای کشور ایجاد کرد و موجب شد تا پای رئیس‌جمهور نیز به میان آید و حسن روحانی دستور امحای ذرت‌های آلوده را دهد، اما با توجه به برخی موانع نه‌تنها زمینه امحای ذرت‌های آلوده فراهم نشد، بلکه متولیان این بخش موفق به صادرات ذرت‌های آلوده نیز نشدند. حال نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست خبری از تبدیل این ذرت‌ها به الکل خبر داده و در این خصوص می‌گوید: مطابق دستور رئیس‌جمهوری در ستاد مقابله با کرونا، ذرت‌های آلوده دامی امحا نشده و برای رفع بخشی از مشکلات بهداشتی مردم تبدیل به الکل می‌شوند.
اجرای استاندارد ۸۵ گانه خودروها تغییری نکرده است
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / صنعت خودروسازی
اجرای استاندارد ۸۵ گانه خودروها تغییری نکرده است
رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: استاندارد ۸۵ گانه خودروها، مصوب شورای عالی استاندارد است و در اعمال این استانداردها هیچ تغییری حاصل نشده است.
۱۲۸ محموله غیر استاندارد وارداتی در سال ۹۸ عودت داده شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / واردات / صادرات غیر نفتی
۱۲۸ محموله غیر استاندارد وارداتی در سال ۹۸ عودت داده شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت:‌ پارسال برای ۱۲۸ محموله وارداتی گواهی عدم انطباق صادر و محموله ها عودت داده شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
پراید نباید از شهر خارج شود
رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به توقف تولید پراید گفت: در مقررات آمده که پراید نباید از شهر خارج شود، زیرا خودرویی درون‌شهری است. نیره پیروزبخت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر سختگیری سازمان استاندارد بر تولید خودروها برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای، گفت: درباره همه حوادثی که رخ می‌دهد باید تمام مولفه‌های حادثه را در نظر بگیریم، به اعتقاد بنده خودرو مولفه موثری است؛ اما عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و فرهنگ رانندگی نیز سهم بسزایی دارند.وی افزود: برای مثال خودروی پراید در خیلی از کشورهای دیگر استفاده می‌شود؛ اما در مقررات آنها آمده است که این خودرو نباید از شهر خارج شود؛ در حالی که اگر چنین مساله‌ای در قانون ما پیش‌بینی می‌شد، از بسیاری از حوادث رانندگی جلوگیری …
پراید خودروی درون‌شهری است باید از تردد آن در جاده‌ها جلوگیری شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / خودروی پراید
پراید خودروی درون‌شهری است باید از تردد آن در جاده‌ها جلوگیری شود
رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به توقف تولید پراید گفت: این خودرو در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود اما در مقررات آمده است که این خودرو نباید از شهر خارج شود چرا که خودرویی درون شهری است.
ماندگاری کالا در گمرکات باید کاهش یابد / هیچ کوتاهی قابل اغماض نیست
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / نیره پیروزبخت / گمرکات / سازمان ملی استاندارد ایران
ماندگاری کالا در گمرکات باید کاهش یابد / هیچ کوتاهی قابل اغماض نیست
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: هیچگونه کوتاهی در رابطه با ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی یا معطلی در گمرکات از سوی استاندارد قابل اغماض نخواهد بود.
کاهش ماندگاری کالاهای ضروری در گمرک به چند ساعت
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / وزارت جهاد کشاورزی / گندم / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
کاهش ماندگاری کالاهای ضروری در گمرک به چند ساعت
تهران - ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: ماندگاری کالا و اقلام بهداشتی، درمانی، کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید اقلام بهداشتی در گمرکات باید با همکاری دستگاه‌ها به ویژه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی به حداقل برسد.
رعایت استاندارد، پیش‌شرط «جهش تولید»/ارایه گواهی انطباق برای محصولات دانش‌بنیان
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / سال جهش تولید
رعایت استاندارد، پیش‌شرط «جهش تولید»/ارایه گواهی انطباق برای محصولات دانش‌بنیان
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، یکی از پیش‌شرط های جهش تولید را رعایت استانداردها در کالاهای تولیدی و صادراتی دانست.
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / کره حیوانی
تغییر استاندارد کره/واردات ۵۰ هزار تنی از نیوزلند
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص تغییر استاندارد در خصوص کره گفت: ما اکنون در داخل کشور پژوهش‌های لازم را انجام داده و به عدد مورد نظر رسیده‌ایم.
پیروزبخت: استاندارد ماسک‌های ضد کرونا در دست تدوین است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / ویروس کرونا / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
پیروزبخت: استاندارد ماسک‌های ضد کرونا در دست تدوین است
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه استانداردی برای ماسک‌هایی که برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، تدوین نشده است، گفت: تا آن زمان تولیدکنندگان می‌توانند مطابق استاندارد سخت‌گیرانه ماسک‌های جراحی به تولید بپردازند.
پیروزبخت: ۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
پیروزبخت: ۹۶ درصد کره وارداتی از نیوزیلند استاندارد است
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ۹۶ درصد کره حیوانی وارداتی از نیوزیلند مطابق شاخص‌های استاندارد ملی ایران است.
کم‌فروشی ۱۹۱۷ نازل بنزین
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
کم‌فروشی ۱۹۱۷ نازل بنزین
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از کشف ۱۹۱۷ مورد مشکل فنی و کم‌فروشی نازل‌های بنزین در جریان بازرسی این سازمان از پمپ بنزین‌ها پس از افزایش قیمت بنزین خبر داد. نیره پیروزبخت همچنین درباره کیفیت بنزین توزیعی در فصول مختلف سال اعلام کرد: در فصل گرم سال در مجموع، ٥٥ نمونه از بنزین، برداشت‌شده که میانگین پارامترهای آنها خوب است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
گزیده اخبار
احتمال کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت [شهروند] با بررسی‌هــای انجام‌ شده در پمپ‌ بنزین مشخص شده است که ۱۹۱۷ نازل بنزین مشکل فنی داشته‌اند. نیره پیروزبخت در نشست خبری درباره بازرسی‌های صورت‌گرفته از پمپ بنزین‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: «در پمپ بنزین‌ها بازرسی‌هایی صورت گرفته که بر این اساس، ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم‌فروشی داشتند. از اول فروردین امسال تا ٢٦ بهمن، ٨٠‌هزار و ٨١٣ نازل در سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته‌اند که بر این اساس، ١٩١٧ نازل مردود شدند؛ ضمن اینکه اگر وزارت نفت در مورد اصلاح این نازل‌ها اقدام کند، حتما به مدار باز خواهند گشت. خود نازل در این زمینه به لحاظ فنی مشکل داشته که ازجمله این مشکلات …
سازمان ملی استاندارد از استانداردهای ۸۵گانه خودرویی کوتاه نمی آید
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / توسعه صادرات / سازمان ملی استاندارد ایران / خودرو / عراق
سازمان ملی استاندارد از استانداردهای ۸۵گانه خودرویی کوتاه نمی آید
تهران- ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: اجازه تولید یا واردات به خودروهایی که نتوانند استانداردهای ۸۵ گانه تدوین شده را رعایت کنند داده نخواهد شد.
پیروزبخت: بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / بنزین
پیروزبخت: بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال از سوی این سازمان، تاکنون هیچ مشکلی از نظر آلایندگی نشان نداده است.
جزییات بازرسی استاندارد از پمپ بنزین ها/١٩١٧ نازل مشکل فنی و کم فروشی داشتند
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / پمپ بنزین
جزییات بازرسی استاندارد از پمپ بنزین ها/١٩١٧ نازل مشکل فنی و کم فروشی داشتند
رییس سازمان ملی استاندارد ایران از بازرسی این سازمان در پمپ بنزین ها خبر داد و گفت: ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند.
نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / امیر حاتمی / نیره پیروزبخت / وزارت دفاع
نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح
ایرنا - تهران - نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تندیس و جایزه سال کیفیت نیروهای مسلح روز پنجشنبه با حضور «امیر سرتیپ حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و «نیره پیروزبخت» رییس سازمان ملی استاندارد کشور در سالن شهدای سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع برگزار شد.
ذرت‌های آلوده از گمرک خارج نشده‌ است
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / نیره پیروزبخت / ایران
ذرت‌های آلوده از گمرک خارج نشده‌ است
رییس سازمان ملی استاندارد ایران،پیرامون ذرت های آلوده و فیلم و کلیپ های پخش شده درباره آنها در فضای مجازی، گفت: سم آفلاتوکسین در صورت وجود در مواد غذایی در درازمدت منجر به عوارضی در بدن انسان می شود و سرطانزاست، اما اینکه در این کلیپ ها فردی مدعی شده طی ۲.۵ ساعت منجر به فوت شخصی شده است، از اساس نادرست است. ذرت های آلوده در گمرک باقی مانده اند و امکان ورود به کشور ندارند.
بنزین تولیدی کشور، آلایندگی ندارد/ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک معطل هستند
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / بنزین / ذرت آلوده
بنزین تولیدی کشور، آلایندگی ندارد/ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک معطل هستند
رئیس سازمان ملی استاندارد، با تاکید بر اینکه بنزین تولیدی کشور به لحاظ شاخص‌های گوگرد، بنزن و آروماتیک‌ها، آلوده نیست، گفت: ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک مانده‌اند و باید امحا شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / وزارت نفت / نیره پیروزبخت / بنزین / سهمیه بندی بنزین
استانداردهای نفت به استانداردهای ملی تبدیل می‌شود
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه بیژن زنگنه از وزیران نفتی است که به استاندارد و ایرانیزه کردن استاندارد پای بند است،‌ گفت:‌ استاندارهای نفت به استاندارهای ملی ایران تبدیل می‌شود تا بتوان گواهی کیفیت صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
راه اندازی آزمایشگاه مرجع برنج چای و زیتون در گیلان
رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر لزوم راه اندازی آزمایشگاه دائمی چای در لاهیجان، خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد آمادگی دارد با همکاری استانداری و بخش خصوصی سه آزمایشگاه مرجع برنج در رشت، چای در لاهیجان و زیتون در رودبار را راه اندازی کند. نیره پیروزبخت در مراسم بهره برداری از اداره استاندارد لاهیجان، سلامت و ایمنی را خط قرمز سازمان ملی استاندارد دانست و اظهار کرد: امروز اهمیت استاندارد برای همگان روشن است و جامعه نسبت به آن آگاهی دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / نیره پیروزبخت / البرز / سازمان ملی استاندارد ایران
استاندارد در کنار واحدهای تولیدی است
کرج - ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد در کنار واحدهای تولیدی بوده و این امر موجب شده تا نه تنها این واحدها بر سر پای خودشان بایستند بلکه ارتقا نیز پیدا کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / انوشیروان محسنی بندپی / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / اقتصاد مقاومتی
ورود به فضای رقابتی جهانی با رعایت استانداردها امکانپذیر است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچند تحریم‌های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور سایه افکنده است، اما با صبر و تحمل از آن عبور خواهیم کرد و آن زمان برای تداوم حضور در فضای رقابتی جهانی، ناگزیر از رعایت استانداردها هستیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / شورای عالی استاندارد / پراید / پژو ۴۰۵
کارت قرمز به پراید و ۴۰۵
شورای عالی استاندارد به تولید پراید و پژو ۴۰۵ کارت قرمز داد. نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد از سه تصمیم شورای عالی استاندارد خبر داد که بر اساس اولین تصمیم تصویب شده که تولید پراید به‌طور کامل از ابتدای مرداد ۹۹ متوقف شود. تولید پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس نیز از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد. پیروزبخت اعلام کرده که اگر شرایط ایجاب کند، خودروهای جدید جایگزین خودروهای متوقف‌شده، خواهد شد. تصویب سند راهبردی یکپارچگی غذا و تدوین دستورالعمل موضوع مشاغل خانگی و روستایی دو مصوبه دیگر شورای عالی استاندارد است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
پراید و پژو ۴۰۵ | مصوبه شورای عالی استاندارد
شفقنا اقتصادی_ رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که شب گذشته شورای عالی استاندارد زمان توقف تولید دو خودروی پراید و پژو ۴۰۵ را نهایی کرده است. ایسنا نوشت: نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم روز ملی کیفیت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: براساس تصویب شورای عالی استاندارد مقرر شد که پراید از ابتدای مرداد سال […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / نیره پیروزبخت / مواد غذایی / استاندارد
سازمان ملی استاندارد، مدیریت تدوین سند راهبردی یکپارچگی غذا را برعهده گرفت
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد گفت: در جلسه شورای عالی استاندارد، مدیریت تدوین سند راهبردی یکپارچگی غذا به سازمان ملی استاندارد واگذار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / شورای عالی استاندارد / نیره پیروزبخت / روزملی کیفیت
جزئیات مصوبه شورای عالی استاندارد برای تولید خودروها/توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا خرداد ۹۹
رییس سازمان ملی استاندارد، از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید برخی خودروها خبر داد و گفت: تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا خرداد ۹۹ متوقف می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / نیره پیروزبخت / واردات / کشاورزی / خراسان شمالی
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران: ذرت آلوده‌ وارد کشور نشده است
بجنورد- ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ذرت‌های آلوده به علت نداشتن اجازه ترخیص در گمرک مانده و حتی یک کیلوگرم از آن، به کشور وارد نشده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سازمان ملی استاندارد ایران / نیره پیروزبخت / ذرت
ورود ذرت آلوده به کشور صحت ندارد
سازمان ملی استاندارد ایران، ورود ذرت آلوده به کشور را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / نیره پیروزبخت / استاندارد قزوین / بنزین
بنزین توزیعی کشور استاندارد است/توقف تولید خودروهای غیراستاندارد
قزوین- رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: بنزین توزیعی در کشور استاندارد یورو ۴ دارد و بزودی تولید خودروهای فاقد ایمنی و استاندارد لازم در کشور نیز متوقف می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / استاندارد / استان قزوین
ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد
قزوین – ایرنا –کشور ایران هماهنگی بسیار خوبی با استاندارهای بین المللی دارد و رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را بین ۱۶۳ کشور کسب کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / سازمان توسعه تجارت / استاندارد
تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری
تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
تدوین ۳۴ هزار سند استاندارد در کشور
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در حوزه‌های مختلف کشور تاکنون ۳۴ هزار استاندارد تدوین شده است. نیره پیروزبخت در مراسم بزرگداشت روز آمار و برنامه‌ریزی تاکید کرد: در تلاشیم تا در حد توان، همکاری ویژه‌ای با مرکز آمار داشته باشیم تا حرکت رو به جلوی هر دو سازمان را رقم بزنیم. وی با بیان اینکه در علم آمار و استاندارد عدم‌قطعیت وجود دارد، ادامه داد: این عدم‌قطعیت در علم اندازه‌شناسی کاربرد دارد زیرا اندازه‌شناسی یکی از مولفه‌های اصلی نظام استانداردسازی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / حقوق شهروندی / روز جهانی استاندارد
درباره استاندارد| یکسان سازی و یکنواختی الگوی اقتصاد
تهران- ایرنا- استاندارد شاخص و نماد برجسته هزاره سوم معرفی مدل جهانی شدن اقتصاد و به بیانی شفاف تر، سیطره مکتب یکسان سازی و یکنواختی الگوی اقتصاد در جغرافیای جهان است. به زبانی ساده تر، هر اندازه کشورها لوازم مواجهه مبتنی بر دانایی محوری و بهره مندی از فناوری های نوین را فراهم کرده باشند به همان میزان در فرآیند رقابتی شدن، ایفای نقش می کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / عدنان حسن محمود / سوریه / سازمان استاندارد / نیره پیروزبخت
آمادگی داریم کارشناسان سوری را در حوزه استاندارد آموزش دهیم
رئیس سازمان استاندارد با اشاره به رتبه ۲۱ ایران در میان ۱۶۰ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد سازی گفت: ما این ظرفیت را داریم که آموزش‌های لازم را به کارشناسان سوری منتقل کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / روزنامه کیهان / سازمان استاندارد / ناکارآمدی / نیره پیروز بخت
گزارش تحلیلی کیهان درباره سازمان استاندارد/مدیریت ضعیف و امضاهای طلایی
روزنامه کیهان در گزارشی تحلیلی به بررسی عملکرد سازمان استاندارد پرداخته است .در این گزارش آمده است: مرور عملکرد سازمان استاندارد در مدت ریاست نیره پیروزبخت نشان می‌دهد وی از توانایی کافی برای مدیریت منسجم و هدفمند برخوردار نبوده است
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اسحاق جهانگیری / استاندارد / نیره پیروزبخت
مراسم روز ملی استاندارد
مراسم روز ملی استاندارد صبح سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران
لزوم تدوین مقررات فنی برای واردات
تهران-ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران معتقد است باید برای برخی محصولات و خدمات وارداتی به ایران، مقررات فنی جدای از استانداردها تدوین شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / رمز ارز / نیره پیروزبخت / روز ملی استاندارد
آغازتدوین استانداردهای رمز ارزها/۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شد
رئیس سازمان ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و گفت: شورای فقهی برای بررسی استانداردهای حلال تشکیل شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ریاست سازمان ملی استاندارد ایران / نیره پیروزبخت / سازمان محیط زیست / وزارت جهاد کشاورزی / بنزین
کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد / جلوگیری از ورود ۲۰ محموله بی‌کیفیت به کشور
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد و گزارش‌های سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت صحت آزمایش‌ها را تأیید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / نیره پیروزبخت / مواد غذایی / استاندارد / لرستان
سهم ایران در چرخه حلال بسیار ناچیز است
خرم‌‎آباد - ایرنا - رییس سازمان استاندارد گفت: سهم ایران در چرخه حلال به دلیل عدم صدور گواهی بسیار ناچیز است اما به دنبال افزایش این مقدار هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / وزارت جهاد کشاورزی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / نیره پیروزبخت / بندرامام خمینی / پرسش از خبر / اتاق بازرگانی تهران / مهدی میر اشرفی / حمید ورناصری / شرکت پشتیبانی امور دام کشور
ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
تهران - ایرنا - مرداد ماه امسال، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماجرای واردات ذرت‌های آلوده را دوباره داغ کرد. داستانی که از اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شده و بعد از حدود یک سال و نیم، هنوز به پایان نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / سازمان استاندارد / نیره پیروزبخت / کالاهای اساسی
تسهیل صدور گواهی انطباق استاندارد برای کالاهای اساسی وارداتی
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: صدورگواهی انطباق استانداردبرای کالاهای اساسی وارداتی تسهیل شده و یک بار آزمایش و یک نمونه برداری انجام می شودکه نتیجه آن برای همه دستگاهها قابل قبول خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / نیره پیروزبخت / سازمان استاندارد / ذرت
میزان سم محموله ذرت وارداتی، بالاتر از حد استاندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: میزان سم محموله ذرت ۱۲۰ هزار تنی وارداتی از برزیل بالاتر از حد استاندارد و برای انسان خطرناک است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
وقتی رییس سازمان ملی استاندارد خطای انسانی مهم‌ترین عامل تصادفات می داند!
شفقنا اقتصادی_ رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بخش مهمی از تلفات جاده‌ای کشور تنها به‌ علت ایمنی خودروها نیست بلکه مربوط به خطاهای رانندگان و عدم استفاده صحیح از خودرو است. به گزارش شفقنا اقتصادی، نیره پیروزبخت در بازدید از غرفه سایپا در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید اظهار کرد: خودروهای […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / نیره پیروزبخت / سازمان ملی استاندارد ایران / صادرات غیرنفتی
علامت ویژه استاندارد صادراتی ابلاغ شد
علامت استاندارد ویژه صادرات در اجرای مصوبات یکصد و دهمین اجلاسیه شورای عالی استاندارد، تصویب و پس از تایید وزرای صمت، اقتصاد و رییس سازمان ملی استاندارد ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
بهبود ۴۵ پله‌ای ایران در شاخص تجارت فرامرزی
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تجمیع همکاری‌های بین دستگاهی موجب شد در چهار سال گذشته رتبه ایران در شاخص تجارت فرامرزی از ۱۶۱ به ۱۱۶ بهبود یابد که در تعیین این شاخص زمان، هزینه و تعداد اسناد موثر است.به گزارش خبرآنلاین از سازمان ملی استاندارد ایران، نیره پیروزبخت در نشست مشترک با روسا و مسئولان سازمان‌های گمرک، غذا و دارو و دامپزشکی کشور افزود: با وجود اینکه تولید داخل به وفور انجام می‌شود، لازم است برای تنظیم بازار، بخشی از کالاهای مورد نیاز مردم مثل کالاهای اساسی یا برخی از کالاهایی که در داخل تولید نمی‌شوند از طریق واردات تامین شود.وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه سازمان ملی استاندارد ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران که در حاشیه این دیدار انجام شد، خاطرنشان کرد: برای تسریع و تسهیل در …
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / پرايد / توقف تولید / حمیدرضا فولادگر / سازمان ملی استاندارد / نیره پیروزبخت
توقف تولید پراید هنوز در دست بررسی است
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت که تاکنون به جز هشت خودرویی که اعلام شد، نام هیچ خودرویی برای توقف تولید اعلام نشده و توقف تولید پراید نیز هنوز در دست بررسی است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / نیره پیروزبخت
تقلب بیش از بی‌کیفیتی نگرانمان می‌کند
رئیس سازمان استاندارد اعلام کرد که دریافت نشان استاندارد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی کاملاً برای بهره‌برداران این بخش رایگان خواهد بود و براساس آنچه در مجامع داخلی و بین‌المللی مطرح کرده‌ایم، نگرانی ما درباره محصولات کشاورزی بیش از آن که در زمینه بی‌کیفیتی باشد، از تقلب است که باعث پایین آمدن اعتبار ایرانی خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •