شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
هواپیماسازی بوئینگ آمریکا
اخراج کارمندان بوئینگ در آمریکا و سایر کشورها
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
اخراج کارمندان بوئینگ در آمریکا و سایر کشورها
مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیماسازی بوئینگ از اخراج کارمندان این شرکت در ایالات متحده و سایر کشورها خبر داد.
۱۰ درصد از کارکنان بوئینگ اخراج می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
۱۰ درصد از کارکنان بوئینگ اخراج می‌شوند
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا تحت تاثیر بحران کرونا از اخراج ۱۰ درصد از کارکنان و پرسنل خود خبر داده است.
کاهش ۵۰ درصدی تولید هواپیماهای بوئینگ
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / بوئینگ / کروناویروس
کاهش ۵۰ درصدی تولید هواپیماهای بوئینگ
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا از کاهش ۵۰ درصدی خط تولید هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ خود تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا خبر داد.
بازگشایی یکی دیگر از کارخانه‌های بوئینگ در بحبوحه کرونا !
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / بوئینگ / کروناویروس
بازگشایی یکی دیگر از کارخانه‌های بوئینگ در بحبوحه کرونا !
شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرده که فعالیت و خط تولید کارخانه خود در فیلادلفیا آمریکا را از سر خواهد گرفت.
هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با ۱۰ درصد از نیروی کار خود خداحافظی می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / هواپیماسازی بوئینگ آمریکا
هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با ۱۰ درصد از نیروی کار خود خداحافظی می‌کند
ایلنا: هواپیماسازی بوئینگ آمریکا قصد دارد حداقل ۱۰ درصد از نیروی کار انسانی خود را بازخرید، اخراج و تعدیل نیرو کند.
بوئینگ به فکر اخراج کارکنانش افتاد!
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
بوئینگ به فکر اخراج کارکنانش افتاد!
وال استریت ژورنال در گزارشی از تصمیم احتمالی شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا برای بازخرید کارکنان، بازنشستگی زودهنگام، اخراج و تعدیل ۱۰ درصد از نیروی کار انسانی این شرکت بزرگ خبر داده است.
احتمال تعطیلی موقت بوئینگ به خاطر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
احتمال تعطیلی موقت بوئینگ به خاطر کرونا
به نظر می‌رسد که شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا نیز تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا به طور موقت فعالیت و خط تولید خود را متوقف کند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
کرونا بوئینگ را زمین‌گیر می‌کند
به نظر می‌رسد که شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا نیز تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا به طور موقت فعالیت و خط تولید خود را متوقف کند.
چالش بوئینگ، فراتر از بحران «۷۳۷ مکس»
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سقوط هواپیما / بوئینگ
چالش بوئینگ، فراتر از بحران «۷۳۷ مکس»
تهران- ایرنا- شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا تمام تمرکز خود را روی برطرف کردن عیوب مدل «۷۳۷ مکس» گذاشته است اما تهدیدهای جدی‌تری پیش روی این غول هواپیماساز وجود دارد که بوئینگ باید به فکر برطرف کردن آن باشد.
ثبت اولین ضرر سالانه بوئینگ در ۲۰ سال اخیر
۱۳۹۸/۱۱/۱۰
ثبت اولین ضرر سالانه بوئینگ در ۲۰ سال اخیر
افزایش هزینه‌های ناشی از زمین‌گیر شدن هواپیمای ۷۳۷ مکس بوئینگ، که پرفروش‌ترین هواپیمای این شرکت بود، باعث شده است غول هواپیماسازی آمریکا با اولین ضرر خود از ۱۹۹۷ تا کنون روبرو شود.
هواپیماهای زمین‌گیر شده ۷۳۷ مکس تا اواسط سال جاری مجوز پرواز نمی‌گیرند
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / هواپیما / هواپیمای بوئینگ / ایالات متحده آمریکا
هواپیماهای زمین‌گیر شده ۷۳۷ مکس تا اواسط سال جاری مجوز پرواز نمی‌گیرند
فارس به نقل از اسپوتنیک نوشت: شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اعلام کرد انتظار دارد بتواند تا اواسط سال ۲۰۲۰ مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که در سراسر جهان زمین گیر شده‌اند را دریافت کند اما ممکن است این مسئله اتفاق نیفتد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سقوط هواپیمای بوئینگ 737 / شرکت بوئینگ / ممنوعیت پرواز بوئینگ 737 مکس
ضرر ۷۵ میلیارد دلاری بوئینگ در بحران هواپیماهای ۷۳۷ مکس
از زمان سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس خطوط هوایی اتیوپی، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا ۲۶.۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
بحران هواپیماهای 737 مکس تا کنون 75 میلیارد دلار برای بوئینگ آب خورده است
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
بحران هواپیماهای 737 مکس تا کنون 75 میلیارد دلار برای بوئینگ آب خورده است
از زمان سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس خطوط هوایی اتیوپی، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا 26.4 درصد از ارزش خود را از دست داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
چوب بوئینگ لای چرخ اقتصاد آمریکا
برآوردها حاکیست که شرکت هواپیماسازی بوئینگ تولید ناخالص داخلی آمریکا را پایین آورده و اقتصاد این کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.
جریمه 5 میلیون دلاری بوئینگ به خاطر استفاده از قطعات معیوب
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
جریمه 5 میلیون دلاری بوئینگ به خاطر استفاده از قطعات معیوب
سازمان هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که قصد دارد شرکت هواپیماسازی بوئینگ این کشور را به دلیل استفاده از قطعات معیوب در هواپیماهای 737 مکس به پرداخت 5.4 میلیون دلار جریمه محکوم کند.
رقابت بوئینگ و ایرباس در سال 2019 با پیروزی فرانسوی‌ها تمام شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
رقابت بوئینگ و ایرباس در سال 2019 با پیروزی فرانسوی‌ها تمام شد
منابع آگاه اعلام کردند شرکت هواپیماسازی ایرباس فرانسه طی سال 2019 تعداد 863 فروند هواپیما تولید کرده که از این منظر توانسته در رقابت با بوئینگ آمریکا پیروز شود.
دردسر پایان‌ناپذیر بوئینگ/ ترکیه هم از بوئینگ آمریکا شکایت می‌کند
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
دردسر پایان‌ناپذیر بوئینگ/ ترکیه هم از بوئینگ آمریکا شکایت می‌کند
شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز قصد دارد تا به دلیل زمین‌گیر ماندن هواپیماهای بوئینگ 737 مکس از شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا شکایت کنند.
بلاتکلیفی 400 فروند « 737 مکس » در انبارهای بوئینگ
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / شرکت بویینگ / مکس 737 / چین / ایالات متحده آمریکا
بلاتکلیفی 400 فروند « 737 مکس » در انبارهای بوئینگ
تهران - ایرنا - شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا که شب گذشته از توقف تولید مدل 737 مکس خبر داد، 400 فروند از این هواپیماها را در انبارهایش دارد که این به معنای خسارتی سنگین برای این غول هواپیماساز جهان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
نماینده مجلس سنای آمریکا: بوئینگ تابوت پرنده می‌سازد
یکی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا شرکت هواپیماسازی این کشور را به دلیل احمال کاری عمدی در توجه به ایمنی هواپیماها به ساخت تابوت پرنده متهم کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
سقوط دو هواپیما، مدیرعامل بوئینگ را برکنار کرد
شرکت بوئینگ آمریکا اعلام کرد که مدیرعامل قسمت هواپیماسازی این کشور به دلیل تداوم بحران‌های ناشی از سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ از سمت خود برکنار شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
همکاری خودرویی بوئینگ و پورشه
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با پورشه آلمان برای ساخت یک خودروی پرنده برقی همکاری می‌کند. این خودرو قادر خواهد بود مسافران را در مناطق شهری جابه‌جا کند. به گزارش رویترز، بوئینگ مدت‌ها است با رقیب اروپایی خود ایرباس و سایر شرکت‌ها برای معرفی خودروهای پرنده بدون سرنشین رقابت می‌کند. این خودروها می‌توانند صعود و فرود عمودی داشته باشند. در اوایل سال جاری میلادی این هواپیماساز آمریکایی اولین پرواز آزمایشی یک نمونه خودروی هوایی را انجام داد. این خودرو می‌توانست 2 تا 4 مسافر را در خود جای دهد و تا 50 مایل بالا برود. این پرواز آزمایشی چند ماه پس از آن صورت گرفت که ایرباس یک نمونه از خودروهای مسافرتی بدون سرنشین خود را با همکاری برند آئودی معرفی کرده بود. این خودرو هم توانایی پرواز دارد و هم توانایی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
همکاری بوئینگ و پورشه برای ساخت خودروهای پرنده برقی
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با شرکت پورشه فولکس واگن برای ساخت یک خودروی پرنده برقی کار می کند. این خودرو قادر خواهد بود مردم را در مناطق شهری جابجا کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
شکایت خلبانان یک شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکا از بوئینگ
انجمن خلبانان شرکت هواپیمایی سوث وست ایرلاینز آمریکا اعلام کرد از شرکت هواپیماسازی بوئینگ به خاطر گمراه کردن عمدی این شرکت هواپیمایی و خلبانان آن درباره هواپیماهای 737 مکس شکایت کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
خرید بوئینگ توسط عربستان لغو شد!
شفقنا اقتصادی_ خط هوایی Flyadeal عربستان سعودی خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را لغو کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا که بعد از سقوط دو فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس به فاصله زمانی کمتر از شش ماه در سال گذشته با مشکلات متعددی از جمله کاهش سهام و استقبال ایرلاین‌های مختلف […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
تهدید تجاری آمریکا علیه اروپا
تنها چند روز پس از دستیابی به یک آتش‌بس موقت در جنگ تجاری چین-آمریکا، دولت آمریکا روز دوشنبه در ادامه مجادله‌ای قدیمی بر سر یارانه‌های تخصیص یافته به هواپیماسازی اتحادیه اروپا، فشارها بر این اتحادیه را افزایش داد و تهدید کرد که بر 4 میلیارد دیگر از کالاهای اتحادیه اروپا تعرفه وضع می‌کند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» دفتر نماینده تجاری آمریکا فهرستی از کالاهای دیگری را که علاوه بر 21 میلیارد دلار کالای اعلام شده در ماه آوریل مشمول تعرفه‌ها خواهند شد، ارائه کرده است. از جمله این کالاهای جدید می‌توان به زیتون و پنیر ایتالیایی اشاره کرد. دعوای اتحادیه اروپا و آمریکا در سازمان تجارت جهانی بر سر یارانه‌های اختصاص یافته به هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ و رقیب اروپایی‌اش ایرباس، …
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بوئینگ به دنبال تغییر نام هواپیمای بدسابقه 737 مکس
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اعلام کرد که ممکن است نام هواپیمای بدسابقه بوئینگ 737 مکس را تغییر دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بخت با بوئینگ آمریکا یار نیست
تهران- ایرنا- شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا در نمایشگاه هوایی پاریس در مقابل رقبای اروپایی خود نتوانسته هیچگونه سفارشی از شرکت های هواپیمایی دریافت کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
اروپا خود را برای وضع تعرفه‌های بالا بر تولیدات آمریکایی آماده می‌کند
در پی بالا گرفتن مناقشات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا بر سر دو شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس برخی رسانه‌ها از آمادگی بروکسل برای قراردادن تعرفه‌های گمرکی بالا بر روی برخی تولیدات آمریکایی در واکنش به تهدیدات واشنگتن خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
جنگ تجاری بوئینگ با ایرباس به نفع رقبای چینی می‌شود
وزیر اقتصاد فرانسه گفت:‌تشدید مناقشه بر سر دو شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس بین آمریکا و واشنگتن به نفع رقبای چینی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
کاهش قابل توجه سهام شرکت بوئینگ
شفقنا اقتصادی_ پس از این که بانک آمریکا، رتبه اعتباری بوئینگ را کاهش داد، سهام این شرکت هواپیماسازی بیش از ۴ درصد سقوط کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی، پس از اینکه بانک آمریکا رتبه اعتباری بوئینگ را کاهش داد، سهام این شرکت هواپیماسازی بیش از ۴ درصد سقوط کرد؛ ضمن اینکه بانک آمریکا اعلام کرد […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
سقوط ارزش سهام بوئینگ چند شاخص دیگر را پایین کشید
تهران- ایرنا- ارزش سهام شرکت هواپیماسازی بوئینگ در معاملات پیش از گشایش بورس «وال استریت» آمریکا به دنبال سقوط دومین هواپیمای بوئینگ 737 مکس8 در اتیوپی طی پنج ماه گذشته کاهش یافته و سبب تنزل شاخص چند سهام مهم جهانی شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بوئینگ تولید 737 را کاهش می‌دهد
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا طی بیانیه ای از برنامه خود برای کاهش 20 درصدی تولید 737 خبر داد. این بیانیه نشان می‌دهد که بوئینگ انتظار ندارد به این زودی‌ها شرکت‌های هواپیمایی اجازه ورود 737 به خطوط پروازی خود را بدهند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳
آیا سوانح بوئینگ 737 مکس وجهه صنعت هواپیماسازی آمریکا را خدشه‌دار می‌کنند
دو حادثه‌ی مرگبار بوئینگ ۷۳۷ مکس موجب زمین‌گیر شدن این پرنده در سراسر جهان شده‌اند. در این مقاله نگاهی داریم به اثرات این سوانح بر اعتبار صنعت هواپیماسازی ایالات‌متحده.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
ممنوعیت ورود بوئینگ ۷۳۷ مکس به آسمان ایران
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که نوتام (Notice To Air Man) مربوطه پیش از تعلیق یا ممنوع شدن پرواز این هواپیماها از سوی شرکت هواپیماسازی بوئینگ و همچنین دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس ۸ و ۹، از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده بود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
بوئینگ برای ارتش آمریکا، زیردریایی خودران می‌سازد
به نظر می‌رسد که ارتش ایالات متحده آمریکا به تازگی مسئولیت طراحی، ساخت و توسعه زیردریایی‌های پیشرفته و خودران را به شرکت هواپیماسازی بوئینگ محول کرده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
گزارش رسانه ها از روابط عمیق ترامپ و بوئینگ
تهران – ایرنا – اتفاقات روزهای اخیر و مرتبط با شرکت هواپیماسازی بوئینگ و نحوه واکنش رئیس جمهوری آمریکا به آن موجب شده تا رسانه های بزرگ آمریکا به کنکاش در باره ارتباطات دونالد ترامپ با این شرکت عظیم هواپیماسازی بپردازند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سقوط هواپیمای اتیوپی | کاهش کم‌سابقه قیمت سهام بوئینگ
همشهری آنلاین: در پی رخداد دومین سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ طی پنج ماه گذشته، قیمت سهم این شرکت هواپیماسازی با آغاز داد و ستدهای روز دوشنبه بورس آمریکا سقوط کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
هیلی نامزد عضویت در هیات مدیره بوئینگ شد
شرکت هواپیماسازی بوئینگ، نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد را به عنوان عضو جدید هیات مدیره خود معرفی کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •