دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
وسیله نقلیه خودران
کشتی‌های خودران با استفاده از شبکه ۵G به حرکت درآمدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
کشتی‌های خودران با استفاده از شبکه ۵G به حرکت درآمدند
تهران-ایرنا- شرکت‌ اس کی تلکام و کمپانی صنایع سنگین سامسونگ یک پلتفرم ناوبری مبتنی بر شبکه‌های ۵G ساختند که امکان حرکت خودکار کشتی‌ها به یک مقصد معین را فراهم می‌کند.
  وسیله نقلیه خودران  کشتی  اینترنت نسل پنجم
چین از خودروی هوشمند قابل استفاده در معدن رونمایی کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / علمی و آموزشی
چین از خودروی هوشمند قابل استفاده در معدن رونمایی کرد
پکن- ایرنا- نخستین وسیله نقلیه هوشمند خودران از نسل پنج (۵G) چین که قابلیت کار در معدن را دارد روز پنجشنبه در کنفرانس صنایع VR جهانی ۲۰۱۹ در «نن چانگ» استان جیانگ شی رونمایی شد.
  وسیله نقلیه خودران  استخراج معدن  چین
اتوبوس خودران ناویا در خیابان‌های ژاپن به حرکت درآمد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / علمی و آموزشی
اتوبوس خودران ناویا در خیابان‌های ژاپن به حرکت درآمد
تهران- ایرنا- اتوبوس خودران «ناویا» در طول برگزاری نمایشگاه تکنولوژی ژاپن (CEATEC) تعداد محدودی مسافر را در یک مسیر ۱.۵ کیلومتری از پیش تعیین شده، جابه جا می‌کند.
  وسیله نقلیه خودران  ژاپن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اقتصادی
«ایرباس» به‌دنبال توسعه پهپاد
شرکت «ایرباس» با امضای یک قرارداد همکاری با لوکال موتورز اینداستریز یک استارت‌آپ چاپ سه‌بعدی مستقر در سانفرانسیسکو قصد دارد از این پس پهپادها و وسایل نقلیه خودران خود را با این فناوری بسازد. این دو شرکت در پی راه‌اندازی برنامه «Neorizon» به‌منظور ایجاد راه‌حل‌های حمل‌و‌نقل و توسعه فناوری خودران هستند. هدف برنامه Neorizon عملیاتی کردن یک «کارخانه کوچک» است که در آن محصولات حمل‌و‌نقل جدید به سرعت و با کارآمدی بالا ساخته می‌شوند. اساسا آنچه Neorizon انجام خواهد داد، ایجاد راه‌حل‌های حمل‌و‌نقل با چاپ سه بعدی مانند ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و خودروهای خودران خواهد بود. شرکت «لوکال موتورز» در سال 2016 با فناوری چاپ سه‌بعدی یک وسیله نقلیه خودران ساخت که 90 درصد قطعات کمتری نسبت به یک وسیله نقلیه …