یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
پانل خورشیدی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
شاسی‌بلند جدید فیسکر اوشن، الکتریکی و ارزان!
هنریک فیسکر حدود یک‏سال پیش اولین تیزر از کراس اوور الکتریکی خود را منتشر کرده بود. از آن زمان تاکنون اخبار و تیزرهای زیادی درباره این خودرو منتشر شد و سرانجام امروز می‌توانیم نسخه نهایی این خودرو را ببینیم. فیسکر اوشن امروز و در آستانه نمایشگاه CES 2020 معرفی شد.این کراس اوور الکتریکی طبق گفته‌ها حداکثر برد 482 کیلومتری داشته و از سال 2021 با قیمت 37499 دلاری وارد بازار خواهد شد.فیسکر می‌گوید اوشن از باتری 80 کیلووات ساعتی برای رسیدن به شعاع حرکتی ادعایی استفاده می‌کند. البته فعلاً خبری از قدرت پیشرانه و زمان شارژ باتری نیست اما فیسکر می‌گوید اوشن در عرض 2.9 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. همچنین خریداران می‌توانند این خودرو را به‌صورت تک‏دیفرانسیل و چهار چرخ محرک خریداری …
اولین کاراوان تمام الکتریکی جهان ساخته شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / علمی و آموزشی
اولین کاراوان تمام الکتریکی جهان ساخته شد
تهران- ایرنا - شرکت استرالیایی Retreat Caravans اولین کاراوان تمام الکتریکی جهان را تولید کرد.
  باتری  باتری لیتیوم-یونی  پانل خورشیدی
ساختمانی که بیش از دو برابر نیاز مصرفی، الکتریسیته تولید می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / علمی و آموزشی
ساختمانی که بیش از دو برابر نیاز مصرفی، الکتریسیته تولید می‌کند
تهران– ایرنا– طراحان یک شرکت معماری بین‌المللی در نروژ موفق به طراحی و ساخت یک ساختمان اداری شده‌اند که قادر است دو برابر بیشتر از نیاز مصرفی الکتریسیته تولید کند.
  انرژی پاک  پانل خورشیدی
آزمون طول عمر اولین پانل خورشیدی در کشور با موفقیت انجام شد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ / علمی و آموزشی
آزمون طول عمر اولین پانل خورشیدی در کشور با موفقیت انجام شد
تهران- ایرنا- پانل خورشیدی طراحی و ساخته شده در پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران، به عنوان اولین نمونه پانل خورشیدی در کشور، آزمون‌های طول عمر را با موفقیت چشمگیر پشت سرگذارد.
97 درصد صرفه جویی در برق با اینورتر خورشیدی گری
ایلنا / ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ / اقتصادی
97 درصد صرفه جویی در برق با اینورتر خورشیدی گری
ایلنا: اولین سیستم خنک کننده خورشیدی هیبریدی جهان، شما را قادر می سازد انرژی خورشید را از طریق پانل های فتوولتائیک به برق DC تبدیل کند .ترکیب تکنولوژی خورشیدی به همراه اینورتر این معنا را می دهد که شما و خانواده تان می توانند از مزایای کنترل دما، سطح سر و صدای کمتر و افزایش بهره وری انرژی لذت ببرید.