دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
پایش کیفی هوا
هوای ۴ شهر ناسالم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
هوای ۴ شهر ناسالم است
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای شهرهای اھواز با شاخص ۱۰۶، تبریز ۱۰۶، کرج ۱۱۳ و مشهد ۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌ھای حساس قرار دارند.
  شهرام سپهرنیا  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
آلودگی هوا در مسیر اراک
[شهروند]  شهروندان اراک امسال روزهای بیشتری در وضع قرمز نفس کشیدند. از ابتدای ‌سال 98 تا دیروز، هوای این شهر به مدت ۳۷ روز ناسالم بود که نسبت به مدت مشابه ‌سال گذشته 12‌درصد کاهش داشت. اما دیروز سه ایستگاه سنجش آلودگی این شهر، شاخص کیفیت هوا را قابل قبول و در وضع زرد نشان‌می‌دادند. حال آنکه در نقشه پایش کیفی هوای کشور، هفت نقطه قرمز (ناسالم برای همه) دیده می‌شد و این میان ایستگاه محیط‌زیست در استان هرمزگان با شاخص 199 آلوده‌ترین نقطه کشور بود و در آستانه وضع بنفش (بسیار ناسالم) قرار گرفت. در عین حال در تهران آلودگی هوا دوباره برگشت و پاکدشت با شاخص کیفی 158، قرچک 159، علم و صنعت 151 و قائم 152 آلوده‌ترین نقاط استان شدند. همچنین ایستگاه فرهنگسرا …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
مشترکان ایلامی ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند
ایلام- خبرنگار ابتکار- مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: مشترکان این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۵۳ مترمکعب گاز طبیعی(تجاری، خانگی و صنعتی) مصرف کردند.عباس شمس اللهی اظهار داشت: مشترکان ایلامی سال گذشته و در بازه زمانی کنونی(ابتدای سال تاکنون) در مجموع ۳۱۱ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۳۰۷ مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرده بودند.وی بیشترین میزان مصرف گاز در سال جاری را مربوط به بخش صنعتی و سپس خانگی عنوان کرد و افزود: این میزان میزان مصرف گاز طبیعی مشترکان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه تا چهار درصد کاهش را نشان می دهد.مدیرعامل شرکت گاز ایلام یادآور شد: توسعه گازرسانی در استان همچنان ادامه دارد و تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت همچون گذشته گاز بطور مستمر و مداوم و به صورت کیفی در اختیار …
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران، اهواز و مشهد
مهر نوشت: دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام شاخص کیفی هوای کلانشهرها اعلام کرد: هوا در تهران، اهواز و مشهد در ۲۴ ساعت گذشته برای گروه های حساس، ناسالم بوده است.
  مشهد  آلودگی هوا  سازمان هواشناسی
پاکی به هوای شهرهای بزرگ بازگشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / علمی و آموزشی
پاکی به هوای شهرهای بزرگ بازگشت
تهران- ایرنا- رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، صنعتی، پرجمعیت و کلان‌شهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  هوای پاک
طی ۲۴ ساعت گذشته هوای قزوین ناسالم بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
طی ۲۴ ساعت گذشته هوای قزوین ناسالم بود
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین با اعلام ناسالم بودن هوای قزوین طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: شاخص کیفی هوا در شهر قزوین طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر چهارشنبه ۱۰۵ واحد ثبت شده است.
  استانی-اجتماعی  آلودگی هوا
روز عجیب و برفی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
روز عجیب و برفی
وضعیت سبز و سفید در تهران با بارش اولین برف پاییزی در تهران، آلودگی رفته‌رفته کم شد و کیفیت هوای پایتخت در وضع سبز قرار گرفت. صبح دیروز بعد از یک هفته نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) در تهران، شاخص کیفیت هوا هم روی عدد ۶۸ قرار گرفت و هوای پایتخت سالم شد. اما کارِ برف و باران و باد بود که میانگین شاخص کیفیت هوا به عدد ٣٩ رسید و تهران پاکِ پاک شد. با این حساب تعداد روزهای پاک امسال پایتخت به ٢٥روز رسید و ١٧٨روز سالم، ٣٧روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه در کارنامه آسمان تهران ثبت شد. بر اساس آمار سامانه پایش کیفی هوای کشور ورامین همچنان در وضع ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. به علاوه  ٦ ایستگاه در استان خوزستان در وضع ناسالم برای گروه‌های حساس، یک ایستگاه ناسالم و سه …
هوای شهرهای تهران، اهواز و قزوین ناسالم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / علمی و آموزشی
هوای شهرهای تهران، اهواز و قزوین ناسالم است
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای تهران با شاخص ۱۰۸، اھواز ۱۱۲ و قزوین ۱۲۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌ھای حساس قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا
لزوم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اجتماعی
لزوم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲
سخنگوی کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲ تأکید کرد.
  شورای شهر تهران