سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
کاهش هزینه
کاهش ۲۰ درصدی هزینه صادرات کانتینری هند با استفاده از چابهار
۷ ساعت قبل / بندر چابهار / کاهش هزینه لجستیک صادرات هند از بندر چابهار
کاهش ۲۰ درصدی هزینه صادرات کانتینری هند با استفاده از چابهار
وزیر کشتیرانی هند اعلام کرد که کشورش با توسعه بندر چابهار در ایران، چین و اروپا را دور زده و هزینه لجستیکی صادرات کانتینری به کشورهای مشترک المنافع را به میزان ۲۰ درصد کاهش می دهد.
۱۱ ساعت قبل / احمد امیرآبادی فراهانی / حقوق نمایندگان مجلس / ودیعه مسکن نمایندگان
ودیعه مسکن نمایندگان از حقوق‌شان کسر می‌شود
احمد امیرآبادی فراهانی در توئیتی نوشت: «دوره قبل به نمایندگان ۲۵۰میلیون ودیعه مسکن پرداخت و از حقوق‌شان کسر گردید. این دوره به ۲۰۰ میلیون کاهش و ماهیانه تا آخر دوره از حقوق کسر می‌شود و این ۲۰ میلیون ⁧حقوق نماینده⁩ نیست. این هزینه دفتر شامل اجاره، حقوق کارکنان، آب، برق، گاز، تلفن ثابت و سیار، اینترنت و... که به حساب دفتر واریز می‌شود.»
برگزاری مجازی کلاس‌ها هزینه دانشجویان را کاهش داد
۱۲ ساعت قبل
برگزاری مجازی کلاس‌ها هزینه دانشجویان را کاهش داد
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علم‌وصنعت ایران کاهش‌ هزینه‌های دانشجویان در جریان آموزش مجازی را از دیگر مزیت­‌های آموزش غیر حضوری دانست و گفت: اکثر دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌های مراکز استان‌ها بوده یا هستند با هزینه‌هایی همچون سفر از محل اقامت تا محل تحصیل در کنار مخاطرات آن، اجاره خانه و سایر هزینه‌­های مترتب آن سر و کار داشته­‌اند، با مجازی شدن کلاس‌ها، هزینه‌های دانشجویان نیز کاهش یافت.
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟
۲۵ ساعت قبل / اصلاح الگوی مصرف / ایام عید / شاخص / فرهنگ سازی / سیاست
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟
بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند نهادینه کردن روش‌های صحیح استفاده از منابع کشور منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود و به‌تبع آن، شاخص ­های زندگی بهبود، هزینه ­ها کاهش و نهایتاً زمینه برای گسترش عدالت اجتماعی فراهم می ­شود. از طرف دیگر باید اذعان کرد، فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش­ ها نسبت به مقوله مصرف بهینه، بستر اصلی نهضت اصلاح الگوی مصرف است که بایستی همواره مطمح نظر سیاست‌گذاران قرار گیرد.
هزینه تولید پودر آلومینیا در خراسان شمالی کاهش می یابد
۲۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / شرکت آلومینیای جاجرم
هزینه تولید پودر آلومینیا در خراسان شمالی کاهش می یابد
معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از کاهش هزینه تولید پودر آلومینیا در شرکت آلومینیای جاجرم خبر داد.
شکاف بین درآمد و هزینه ها، کارگران را فقیرتر کرد
۳۰ ساعت قبل / اخبار کارگران
شکاف بین درآمد و هزینه ها، کارگران را فقیرتر کرد
فعال کارگری با اشاره به اینکه با کاهش قدرت خرید کارگران تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد افزایش یافته است گفت: شکاف بزرگ بین دستمزد کارگران و هزینه هایشان باعث کاهش قدرت خرید کارگران شده است.
​بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩
۳۳ ساعت قبل / الکترونیک / درآمد / سرمایه / سهام / کاهش هزینه
​بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩
«وبصادر» در ٦٤ روز کاری بازار سرمایه از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣٦٦ درصد سود نصیب سهامداران کرد.
۴۴ ساعت قبل
مشترک مورد نظر حالا نوبت گرانی گوشی همراه است!
آفتاب یزد- گروه اقتصادی: این روزها هر چقدر حواس همه به رشد با دور تند قیمت ارز، طلا، سکه، مایحتاج عمومی سفره‌ها، هزینه کمر‌شکن اجاره‌بهای مسکن، خودرو و... است؛ گوشی همراه هم تصمیم گرفته از کورس رشد قیمت‌ها جا نماند و برای رشد بیشتر در بازار خیز برداشته است! جالب اینکه دولت هم برای مهار خروج ارز و تداوم اشتیاق مردم به خرید گوشی در دوران محدودیت‌های کرونایی و رونق فعالیت‌های شبکه مجازی و فعالیت‌های از راه دورکاری و... تصمیم محدودکننده دیگری گرفته است تا یک شوک نرم دیگر به بازار گوشی همراه بدهد. اتفاقی که در صورت محدودیت واردات گوشی مسافری نوید شوک تازه بعدی را به بازار تلفنهای همراه خواهد داد!بنابر اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران در اطلاعیه‌ای که یکشنبه (14 …
۴۴ ساعت قبل
مچ‌اندازی در بارسا؛ مسی می‌رود یا آقای رئیس؟
با اینکه از دوران ریاست بارتومئو بر بارسلونا یک سال دیگر باقی مانده ولی خودداری مسی از تمدید قراردادش با بلوگرانا می‌تواند معادلات قدرت را در این باشگاه تغییر دهد.لیونل مسی ستاره کم‌حرفی است. این خصلتی رفتاری است که ریشه در کودکی او دارد. یکی از هم‌تیمی‌های سابق مسی در تیم نوجوانان بارسلونا یک بار گفته بود که در زمان پیوستن مسی به این تیم کسی حتی صدای سلام کردن او را هم نمی‌شنید. این خصلت مسی حتی بعد از تبدیل شدن او به بهترین بازیکن دنیا تغییر نکرده و لیونل همیشه ترجیح داده فوتبالش به جای او حرف بزند نه زبانش.به گزارش ورزش سه، با این حال، چند صباحی است که اوضاع به کلی تغییر کرده و مسی از شروع سال میلادی 2020 به این نتیجه نرسیده که باید صدایش شنیده شود. همه چیز از وقتی شروع شد که اریک آبیدال مدیر …
۴۴ ساعت قبل
انعقاد 49قرارداد با سرمایه گذاران در  شهرک صنعتی خرامه
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان خرامه برگزارشد مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی ،بررسی ورسیدگی شد.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه که به ریاست بمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزارشد مسائل و مشکلات بخش تولید وصنعت شهرستان بررسی و تصمیماتی جهت رفع مشکلات اتخاذشد.همچنین اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان،با حضور در شهرک صنعتی خرامه از دو واحد صنعتی در آستانه راه اندازی که دچار مشکلات تامین منابع مالی و سرمایه درگردش بودند بازدید و بر لزوم تسریع در راه اندازی این واحد ها تاکید کردند.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید از انعقاد 49قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی خبرداد.احد فتوحی با اشاره به فراهم …
نگهداری زندانیان هزینه سنگینی به بودجه عمومی کشور تحمیل می‌کند
۲ روز قبل / الفت
نگهداری زندانیان هزینه سنگینی به بودجه عمومی کشور تحمیل می‌کند
ایلنا: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: سیاست قوه قضاییه کاهش جمعیت کیفری زندانها و بکارگیری ظرفیت موجود جامعه برای تربیت مجرمان است.
۲ روز قبل
بازسازی چهره استالین
  [جورج فریدمن] ولادیمیر پوتین همواره دوست دارد مسئولیت جنگ جهانی دوم و همه بدبختی‌های آن را نه‌تنها به گردن نازی‌ها بلکه به گردن دولت‌هایی بیندازد که علیه آن حرکت کردند. او پیشتر هم این حرف‌ها را زده بود، اما اخیرا در سخنرانی خود در روز پیروزی شوروی بر آلمان نازی، مسئولیت تهاجم آلمان را برعهده کشورهای دیگر هم دانست تا مسئولیت شوروی را در مورد جنگ به حداقل برساند. پوتین پیشتر توافق بریتانیا و فرانسه را در مونیخ برای اشغال بخش‌هایی از چکسلواکی توسط آلمان، زمینه‌ساز جنگ جهانی دوم خوانده بود. او همچنین گفته است که تجارت آمریکا با آلمان پیش از جنگ جهانی دوم، نازی‌ها را قدرتمند کرد و فرار دولت لهستان از این کشور پس از اشغال لهستان توسط نازی‌ها باعث …
۲ روز قبل
افزایش وام ساخت‌ در بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: با هدف شتاب‌بخشی به تولید مسکن در بافت‌های فرسوده، تسهیلات برای سازندگان حرفه‌ای که مقررات ملی ساختمان و استانداردهای کیفی را در کلانشهرها رعایت می‌کنند به ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت هر واحد مسکونی افزایش یافته است.به گزارش ایرنا، وزارت راه و شهرسازی ذیل اقدام تولید مسکن ملی، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در شهرهای کشور تعهد کرده است که از این اقدام ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در تعهد شرکت بازآفرینی شهری ایران است. این تعهد به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول کمک به جریان نوسازی مردمی (خودمالکی) به میزان ۱۰۰ هزار واحد است که تا کنون نزدیک به ۳۰ درصد این برنامه محقق شده است.مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در همین راستا اعلام کرد: یکی از دستور کارهای اصلی این شرکت …
تماشا کنید: فرمان ایست /  طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» ترمز افزایش ناگهانی قیمت ها را می کشد؟
۲ روز قبل
تماشا کنید: فرمان ایست / طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» ترمز افزایش ناگهانی قیمت ها را می کشد؟
طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه با هدف حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری مولد، کاهش نوسانات بازارهای دارایی از جمله خودرو، مسکن، طلا و ارز همچنین جلوگیری از افزایش قیمت ناگهانی این بازارها پیشنهاد می‌شود. اعمال این مالیات موجب خواهد شد انگیزه سوداگری در بازارهای دارایی کاهش یافته و در نتیجه منجر به جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف در این بازارها خواهد شد، با خروج سوداگران از این بازارها متقاضیان واقعی این دارایی‌ها از جمله اقشار با درآمدهای متوسط و پایین راحت‌تر خواهند توانست خودرو و مسکن که از جمله دارایی‌های ضروری خانوار محسوب می‌شود را خریداری کنند و همچنین افرادی که در اثر سوداگری در این بازارها از افزایش قیمت این دارایی‌ها منتفع شده‌اند، مکلف خواهند شد، بخشی از سود خود را به عنوان مالیات به …
سنگینی بار کرونا بر دوش حمل و نقل عمومی شهر
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / حمل و نقل عمومی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / ماسک
سنگینی بار کرونا بر دوش حمل و نقل عمومی شهر
شیوع ویروس کرونا اتفاق ناخوشایندی برای ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان همچون همه شهرهای کشور بود که از یک سو با کاهش تعداد مسافران و درآمد ناوگان و از سوی دیگر با افزایش هزینه ها و فعالیت ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی روبرو شد.
۳ روز قبل
معاون عملیات تپسی: سهمیه بنزین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی افزایش یافت
میزان سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی پس از انجام مذاکرات و پیگیری‌های انجام شده توسط تپسی با کارگروه سوخت و حمایت وزارت کشور، 25 درصد افزایش یافت. معاون عملیات و نایب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت تپسی با اعلام این خبر گفت: این اقدام به‌منظور رفع بخشی از دغدغه‌های رانندگان تاکسی‌های آنلاین با توجه به افزایش هزینه های سوخت انجام شده است. هومن دمیرچی ادامه داد: پس از شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرهای شهری، رانندگان تاکسی‌های آنلاین از نظر معیشتی تحت فشار زیادی قرار گرفتند و ما تلاش کردیم تا علاوه بر هماهنگی جهت پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه به سفیران، برای برخورداری از حمایت‌های مالی بیشتر دولت نیز مذاکره کنیم.
عربستان میان چکش ترامپ و سندان مشکلات داخلی گرفتار است
۴ روز قبل / عربستان سعودی / نفت عربستان / عربستان و امریکا / ایالات متحده امریکا / محمد بن سلمان / دونالد ترامپ
عربستان میان چکش ترامپ و سندان مشکلات داخلی گرفتار است
اگر فرض را بر آن بگیریم که نظام حاکم بر عربستان همچنان برای بقای خود به حمایت آمریکا نیاز دارد پس باید هزینه آن را از طریق نفت پرداخت کند و این مساله در حال حاضر با دو شرط سرازیر شدن بی وقفه نفت عربستان به آمریکا و عدم تعرض به رونق و شکوفایی بازار نفت صخره ای آمریکا مواجه است. اما همین دو شرط به کاهش حمایت آمریکا از عربستان و یا به افزایش هزینه آن حمایت منجر می شود چرا که تامین حمایت از عربستان با میزان نیاز به نفت این کشور گره خورده است و با افزایش تولید نفت آمریکا این نیاز از بین می رود و در نتیجه نیاز به تامین امنیت عربستان معنای خود را از دست می دهد.
قیمت جدید شیر تیشه به ریشه صنعت دامپروی خواهد زد/ دوباره واردکننده خواهیم شد/ چرا باید هزینه حمایت از مصرف کننده از جیب تولیدکننده پرداخت شود؟
۵ روز قبل
قیمت جدید شیر تیشه به ریشه صنعت دامپروی خواهد زد/ دوباره واردکننده خواهیم شد/ چرا باید هزینه حمایت از مصرف کننده از جیب تولیدکننده پرداخت شود؟
مقدسی گفت: امروز قیمت تمام شده برای تولید یک کیلوگرم شیر برای گاودار ۳۲۵۰ تومان می‌باشد و ما حتی حاضر به قبول همین قیمت تمام شده شدیم، بعد در جلسه ستاد تنظیم بازار این قیمت را کاهش دادند و در خوش بینانه‌ترین حالت به ازای هر کیلو شیر خام ۱۵۰ تومان ضرر خواهیم داد.
افزایش امیدها به احیا اقتصاد چین با رشد سود صنعتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / تجارت الکترونیک / کارخانه / چین
افزایش امیدها به احیا اقتصاد چین با رشد سود صنعتی
پکن- ایرنا- سود شرکت های بزرگ صنعتی چین به دلیل کاهش فشارهای هزینه بر روی تولید کنندگان و بهبود تدریجی تقاضای مصرف، در ماه مه سال جاری /۱۲ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ۱۳۹۹/ نسبت به ماه مه سال، قبل ۶ درصد افزایش یافت موضوعی که بیانگر افزایش امیدها برای احیای اقتصاد چین است.
روی پشت‌بام‌های تهران چه‌ خبر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اجاره پشت بام / پشت بام خوابی
روی پشت‌بام‌های تهران چه‌ خبر است؟
اجاره پشت‌بام، اجاره انباری و خانواده‌هایی که به‌طور مشترک در یک واحد مسکونی استیجاری زندگی می‌کنند این روزها به یکی از اخبار مهم در حوزه مسکن تبدیل شده است که بخشی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از کاهش قدرت خرید خانوار و ناتوانی در تأمین هزینه مسکن را بیان می‌کند.
مزایای استفاده از LPG به جای گازوئیل
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آلودگی هوا / وزیر نفت / بیژن زنگنه / گازوئیل / LPG / وزارت نفت / روسیه / ایران
مزایای استفاده از LPG به جای گازوئیل
استفاده از LPG به جای گازوئیل در اتوبوس‌ها هم هزینه ها را کاهش می‌دهد و هم موجب افزایش صادرات گازوئیل و در نتیجه، افزایش درآمد ارزی دولت می شود.
کدام گروه از کالاهای خوراکی در خردادماه بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کدام گروه از کالاهای خوراکی در خردادماه بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟
در خردادماه امسال بیشترین افزایش هزینه خانوار ایرانی برای تامین کالاهای خوراکی به گروه حبوبات برمی‌گردد، که افزایش تا ۱۲۵ درصدی نیز بین این گروه وجود دارد. در برخی اقلام نیز کاهش قیمت ثبت شده که تا ۳۶ درصد می‌رسد.
متوسط قیمت و تورم ۲۴ کالای خوراکی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / نرخ تورم / مرکز آمار / تورم خرداد ماه / کالای خوراکی
متوسط قیمت و تورم ۲۴ کالای خوراکی اعلام شد
در خردادماه امسال بیشترین افزایش هزینه خانوار ایرانی برای تامین کالاهای خوراکی به گروه حبوبات برمی‌گردد، که افزایش تا ۱۲۵ درصدی نیز بین این گروه وجود دارد. در برخی اقلام نیز کاهش قیمت ثبت شده که تا ۳۶ درصد می‌رسد.
تورم شدید باعث کاهش کارایی پول ملی شده است | سکه ۵ تومانی جایگزین اسکناس ۵ هزار تومانی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تورم شدید باعث کاهش کارایی پول ملی شده است | سکه ۵ تومانی جایگزین اسکناس ۵ هزار تومانی می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ۸ میلیارد اسکناس در کشور وجود دارد که ۵ میلیارد آن زیر ۲ هزار تومان است. باید برای تعویض سالی یک میلیارد اسکناس فرسوده ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم.
آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر عرضه می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / اپل / گوشی آیفون / موبایل / آیفون / فناوری / شارژر
آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر عرضه می شود
طبق گزارشی جدید اپل آیفون های ۲۰۲۰ را بدون آداپتور برق برای شارژر می فروشد. این امر راهی برای کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست به حساب می آید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
بررسی فاصله تورمی دهک‌ها در بهار ۹۹
بررسی شدت اصابت تورم بر دهک‌ها نشان می‌دهد نرخ تورم در فصل گذشته کاهش یافته و به تناسب آن فاصله بین نرخ تورم دهک اول (قشر کم‌برخوردار) و دهک دهم (ثروتمندان جامعه) همواره در حال افزایش بوده و از رقم ۳.۴ درصد در فروردین‌ماه به ۴.۲ درصد رسیده است.به گزارش ایرنا، هر جامعه‌ای به لحاظ درآمد و مصرف به ۱۰ گروه تقسیم‌بندی می‌شوند که به هرکدام از این گروه‌ها دهک می‌گویند. دهک اول قشر کم برخوردار جامعه و ثروتمندان در دهک دهم قرار دارند. دهک‌های کم‌درآمد به علت درآمد کمتر، هزینه کمتری را به تفریح و سرگرمی و حتی بهداشت و درمان اختصاص می‌دهند. بنابراین وزن این کالاها در سبد مصرفی آنها کمتر است. در مقابل بیشترین سهم را خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها دارند. بیش از ۴۰ درصد از سبد مصرفی گروه‌های کم‌درآمد را خوراکی‌ها …
با مردم
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
با مردم
 بازی با ساعت حرکت قطارهای تهران به پرند ساعت حرکت قطارهای روزانه تهران به پرند مدام تغییر می‌کند که این موضوع باعث سرگردانی مردم و تحمیل هزینه و زمان بسیار به مسافران روزانه این مسیر شده است. قبلا آخرین حرکت قطار ساعت 21 و20دقیقه بود که از زمان شیوع کرونا آن را کاهش داده و به ساعت 21و 5دقیقه رسانده‌اند. هر بار این ساعت حرکت آخرین قطار را آنقدر دستکاری کردند که اکنون به 5دقیقه مانده به ساعت 21 رسیده و مشکلات بسیاری برای مسافران ایجاد کرده است. با توجه به بازگشایی کامل مشاغل مختلف، از مسئولان تقاضا …
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / پوشش / شورای پول و اعتبار / کاهش هزینه / مشکلات / واردات
هزینه صدور هر کارت بانکی ۴ برابر کارمزد صدور
حسین محمودی کارشناس بانکی از افزایش هزینه صدور کارت در بانک‌ها به دلیل مشکلات در تامین کارت خام خبر داد و گفت: هزینه صدور هر کارت بانکی ۴ برابر کارمزدی است که بانک‌ها از مشتری دریافت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
چرا نیروگاه بیشتری ساخته نمی‌شود؟
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: افزایش بهره‌وری و راندمان نیروگاه‌ها یکی از اولویت‌های وزارت نیرو تعریف شده و به علت اینکه ساخت نیروگاه ۱۰ برابر کاهش تلفات هزینه دارد، اولویت با انجام راهکارهای افزایش راندمان است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مُسَکِّن برای مسکن
 سهم مسکن در هزینه خانوارهای شهری کشور حدود یک‌سوم کل هزینه‌ها می‌شده است. ولی اکنون چند‌سال است که این سهم روند افزایشی پیدا کرده است. البته این سهم برای خانوارهای روستایی کمتر و حدود نصف این رقم است. البته این رقم میانگین است، درحالی که تعداد قابل توجهی از شهروندان بیش از این رقم و حتی تا ۶۰ و ۷۰‌درصد را صرف مسکن خود می‌کنند. از سوی دیگر طی سه‌دهه گذشته به‌طور مستمر به نسبت مستأجران افزوده شده است و اکنون در مناطق شهری حدود 39 تا 40‌درصد از مردم مستأجر هستند. بنابراین هرگونه افزایشی در قیمت اجاره‌خانه فشار سنگینی را بر مردم وارد خواهد کرد. مشکل مسکن این است که به راحتی قابل تغییر یا کوچک‌کردن یا مصرف‌نکردن نیست. ما می‌توانیم …
چگونه درد میگرن را کاهش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / درد میگرن / یوگا / درمان میگرن / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه درد میگرن را کاهش دهیم؟
یک مطالعه جدید نشان داده است که به کمک یک روش می‌توان نه تنها درد بلکه هزینه درمان میگرن را کاهش داد.
راه‌اندازی مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / الکترونیک / ایران / دانشجو / دانشگاه علوم پزشکی / کاهش هزینه
راه‌اندازی مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران
ایلنا: مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران با ظرفیت ۲۳۳ صندلی برای آزمون های حضوری و امکان برگزاری آزمون های غیر حضوری راه اندازی شد.
نهاده‌ها تامین نشود، مرغ گران‌تر می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اقتصادی / مرغداری / مرغ / ارز / نهاده‌های دامی
نهاده‌ها تامین نشود، مرغ گران‌تر می‌شود
دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه های مرغ به نهاده‌ها بر می‌گردد، گفت: اگر نهاده‌ها همچنان تامین نشود، باز با کاهش تولید مواجه می شویم، چراکه با قیمت‌های کنونی تولید برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی افق کوروش
مجمع فوق العاده فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با هدف افزایش 200 درصدی سرمایه این شرکت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، این مجمع فوق العاده با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و با حضور 87/55 درصد از سهامداران در محل ساختمان مرکزی گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.مجمع فوق العاده افق کوروش با مجوز سازمان بورس برگزار شد و افزایش سرمایه این شرکت از 1000 میلیارد ریال به 3000 میلیارد ریال از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به منظور توسعه فروشگاه‌های شرکت و همچنین توسعه ناوگان حمل ونقل جهت توزیع بهتر محصولات به تصویب رسید.امیرخسرو فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در ابتدای این مراسم طی گزارشی از وضعیت سرمایه این شرکت از ابتدای تاسیس …
کاهش 20 درصدی کارمزد معاملات بورس از اول مرداد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کاهش 20 درصدی کارمزد معاملات بورس از اول مرداد + جزئیات
هیات مدیره سازمان بورس به منظور کاهش هزینه های سرمایه گذاری، تشویق سرمایه گذاری در بازار سرمایه و حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران کارمزد معاملات را ۲۰ درصد کاهش داد.
کارمزد معاملات بورس۲۰درصد کاهش می‌یابد/ واریز بخشی از کارمزد به حساب صندوق توسعه بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سازمان بورس و اوراق بهادار / معاملات فرابورس / علی صحرایی
کارمزد معاملات بورس۲۰درصد کاهش می‌یابد/ واریز بخشی از کارمزد به حساب صندوق توسعه بازار سرمایه
هیات مدیره سازمان بورس به منظور کاهش هزینه های سرمایه گذاری، تشویق سرمایه گذاری در بازار سرمایه و حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران کارمزد معاملات را ۲۰ درصد کاهش داد.
عراق برخی قراردادهای نفتی با شرکت های خارجی را بازنگری می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عراق برخی قراردادهای نفتی با شرکت های خارجی را بازنگری می‌کند
عراق ضمن کاهش تولید و با هدف پایین آوردن هزینه هایش، قراردادهای نفتی با شرکت هایی که در میادین نفتی پرهزینه فعالیت می کنند را بازنگری می کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / اعتراضات عربستان / تحولات عربستان
صباح زنگنه: عربستان دیگر درآمدی برای تطمیع مردم و جلوگیری از اعتراضات ندارد
"صباح زنگنه" در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به شیوع ویروس کرونا در عربستان، کاهش درآمدهای نفتی و اجرای سیاست ریاضت اقتصادی در این کشور گفت: در شرایط کنونی عربستان با مشکلات متعددی دست‌ پنجه نرم می‌کند، یکی از مهم‌ترین آنها،  وضعیت اقتصادی این کشور است. این وضعیت، ناشی از سقوط بهای نفت و کاهش درآمدهاست که در نتیجه‌ آن، اجرای بسیاری از پروژه‌ها در عربستان به تأخیر افتاده‌ است. همچنین مشکلات اقتصادی سبب شده هزینه کردن در امور آموزش و پرورش و بهداشت کاهش یابد و هزینه اضافه‌پرداختی به کارمندان تحت عنوان  "کمک‌معیشتی" به همین سرنوشت دچار شود. این کاهش درآمد و تحمیل گرانی به مردم به‌ویژه کارمندان، آثار خودش را به‌همراه خواهد داشت که از جمله …
اقتصاد دیجیتالی امارات در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اقتصاد دیجیتالی امارات در پساکرونا
طبق اعلام شرکت گارتنر، در سال 2020 هزینه‎های فناوری اطلاعات در خاورمیانه 160 میلیارد دلار خواهد بود که افزایش 4/ 2 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین هزینه‎های تجهیزات فنی در حوزه فنی فناوری اطلاعات و ارتباطات طی سال‌جاری به ترتیب 5/ 28 میلیارد دلار پیش‌بینی شده است. به عبارت دیگر، هزینه صرف شده برای تجهیزات فنی که در سال 2019 کاهش دو رقمی را تجربه کرده بود در سال 2020 افزایش خواهد یافت، همچنین هزینه‌های تعیین شده کسب‌وکارها برای تجهیزات فنی در سال 2020 از نظر محلی 6/ 3درصد رشد را تجربه خواهد کرد. هزینه‌های مرتبط با توسعه نرم‎افزارها در نهادها و سازمان‌ها همچنان به رشد خود ادامه داده و در سال 2020 دو رقمی خواهد شد. انتظار می‌رود این روند با حرکت سازمان‌های بیشتری به سوی محصولات و …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تولید محصول جدید ایران‌ خودرو کار خارق‌العاده‌ای در فضای تحریم‌ها و جنگ نابرابر اقتصادی است
سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به حداقل رساندن جابه جایی در بنگاه های تولیدی و صنعتی، تصریح کرد: هرچه حمل و نقل و هزینه لجستیک کاهش یابد، دیگر هزینه ها را نیز تحت الشعاع خود قرار داده و درنتیجه کاهش می یابد. ما باید در حوزه تولید به این نکات توجه کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به روزآوری تعهدات معوق ایران‌ خودرو تا شهریور
مقیمی با بیان این که سالانه هزینه قابل توجهی صرف امور لجستیک می شود، از برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه های این بخش با هدف کاهش بهای تمام شده محصولات خبر داد و گفت: اقدامات اصلاحی موثری در این مسیر تعریف شده و درحال پیاده سازی است.
با نیروی انسانی متعهد می‌توان به موفقیت رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بهره وری / روابط عمومی و امور بین الملل / کاهش هزینه / نفت / نیروی انسانی / نفت پاسارگاد
با نیروی انسانی متعهد می‌توان به موفقیت رسید
مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد با همراهی جمعی از مدیران این شرکت در کارخانه تولید قیر شیراز حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف، با تعدادی از کارکنان نیز دیداری صمیمانه داشت.
وضعیت بازار خودرو ؛  بازار داغ دلال بازی | معاملات در نمایشگاه‌ها صفر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وضعیت بازار خودرو ؛ بازار داغ دلال بازی | معاملات در نمایشگاه‌ها صفر شد
مصرف‌کننده‌ای که نتوانسته در بخت‌آزمایی قرعه‌کشی شرکت‌های خودروسازی برنده شود امروز سرگردان در بازار منتظر کاهش قیمت‌هاست تا متناسب با هزینه خود اقدام به خرید کند اما به نظر می‌رسد با وضعیت فعلی خرید خودرو برای مردم مشکل‌تر از گذشته شود.
کاهش هزینه و رنج تولید برنج در گیلان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-اقتصادی / برداشت برنج
کاهش هزینه و رنج تولید برنج در گیلان
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تولید مکانیزه برنج موجب می شود که شاهد کاهش هزینه تولید و رنج برنج باشیم و امسال در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برداشت این محصول به صورت مکانیزه انجام خواهد شد.
معاملات خودرو در نمایشگاه‌ها صفر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
معاملات خودرو در نمایشگاه‌ها صفر شد
مصرف کننده‌ای که نتوانسته در بخت آزمایی قرعه کشی شرکت‌های خودروسازی برنده شود امروز سرگردان در بازار منتظر کاهش قیمت هاست تا متناسب با هزینه خود اقدام به خرید کند، اما به نظر می‌رسد با وضعیت فعلی خرید خودرو برای مردم مشکل‌تر گذشته شود.
تا بودجه تیم‌های نفتی کمتر از این نشده، کاری کنید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / ورزش
تا بودجه تیم‌های نفتی کمتر از این نشده، کاری کنید
مدیرعامل سابق باشگاه ملی حفاری با اشاره به کاهش بودجه ورزش تیم های تحت پوشش وزارت نفت، گفت: ورزش هزینه نیست که وزارت نفت از آن به عنوان هزینه ورزش نام می‌برد و بودجه‌ای که به ورزش اختصاص داده می‌شود بودجه سرمایه‌گذاری روی جوانان‌مان است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
قحطی سرمایه در نبود درآمد نفتی
گروه اقتصادی| رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در یک دهه گذشته روند نزولی به خود گرفته و فقط در سال‌های 1392 و 1396 بوده که اندکی از فضای قبلی فاصله گرفته است. در واقع با مقایسه روند تشکیل سرمایه ثابت ناخالص و رشد اقتصادی طی 10 سال گذشته می‌توان به وضوح دریافت که «شاخص نرخ سرمایه‌گذاری» در سال گذشته به 19 درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که متوسط این شاخص در یک دهه گذشته، بالای 30 درصد بوده است. بر اساس گزارش بانک مرکزی ایران نرخ تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در ایران در سال ۹۸ برای دومین سال متوالی نزولی بوده و به رقم منفی ۵/۹ درصد رسیده است. هرچند به نسبت سال 97 که اقتصاد ایران درگیر بحران ارزی بی‌سابقه‌ای شده بود؛ شرایط در سال گذشته بهتر شد، چراکه نرخ تشکیل …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موضوع فاضلاب برای‌مان اهمیت دارد
محسن هاشمی گفت: کاش مدت ۲۵ ساله برای استفاده رایگان از پساب، مادام‌العمر می‌شد. همان قدری که موضوع مترو برای ما اهمیت داشته است موضوع شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها هم اهمیت ویژه‌ای داشته است. به گزارش مهر، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم امضای تفاهم میان شهرداری تهران و شرکت و آب و فاضلاب گفت: اهمیت آب، از برق و گاز هم بالاتر است. غربی‌ها می‌گویند برای شروع هر کاری باید ابتدا به موضوع آب توجه شود. او ادامه داد: در استان تهران از سد طالقان، امیرکبیر، لار، ماملو و لتیان به عنوان پنج مخزن آبی شهر استفاده می‌کنیم. هاشمی با اشاره به اینکه اولویت اول ما، کاهش مصرف آب است به خصوص کاهش مصرف آب در حوزه آبیاری فضای سبز خاطرنشان کرد: البته می‌توان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت به شورای عالی مالیاتی
معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی خبر داد.به گزارش ایرنا، هادی خانی با بیان اینکه چشم‌انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از طریق انجام کلیه عملیات بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدیدترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است. وی درخصوص سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی افزود: از طریق این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه‌های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره، اعتراض داشته باشند، می‌توانند با توجه به قوانین و مقررات …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاهش سود بانکی برای تقویت بازار‌های موازی!
اقتصاددانان و کارشناسان بانکی معتقدند که کاهش نرخ سود سپرده‌ها این سیگنال را به مردم می‌دهد که در حال حاضر نگه داشتن سرمایه‌شان به شکل ریال بازدهی نخواهد داشت و باید پول را از سپرده‌ها خارج کنند و به سراغ بازار‌های موازی بروند که این تصمیم تبعات تورمی خواهد داشت.سروصدای کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد نگرانی سپرده گذاران بانکی را تشدید کرد تا جایی که با خارج کردن سرمایه‌های خود، به دنبال بازار دیگری برای سرمایه‫گذاری هستند.به گزارش اقتصاد ۲۴، فرمان کاهش نرخ سود بانکی از ساختمان میرداماد صادر شده است. بانک‌ها در یک توافق دسته‌جمعی تصمیم گرفته‌اند که نرخ سود را به همان ۱۵ درصد مصوب شورای پول و اعتبار کاهش دهند و زمینه را برای پایین آوردن نرخ پول در شعب خود فراهم کنند. هرچند بانک‌ها به دلیل نرخ سود …
کاهش طرح‌های تحقیقاتی به دلیل شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / دانشگاه اصفهان / هوشنگ طالبی / شیوع کرونا
کاهش طرح‌های تحقیقاتی به دلیل شیوع کرونا
رئیس دانشگاه اصفهان کاهش طرح‌های تحقیقاتی به دلیل کرونا، مهاجرت نیروی انسانی متخصص با ریشه عوامل اقتصادی و افزایش هزینه انسانی و مالی دانشگاه‌ها را از مشکلات آموزشی موجود در استان عنوان کرد.
ترانزیت از مسیر ایران کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ایران / جاده / قاچاق / کاهش هزینه / وزارت راه و شهرسازی
ترانزیت از مسیر ایران کاهش یافت
ایلنا: مدیرکل تجاری‌سازی و تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی، تضعیف ترانزیت و مرتبط دانستن آن با موضوع قاچاق را مغایر با اهداف نظام دانست و از کاهش ۳۰ درصدی ترانزیت در…
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مداخله جویی واشنگتن در روابط هند و چین
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شده که تصمیم برای خروج نظامیان این کشور از آلمان در راستای دفع تهدید‌های چین علیه هند صورت گرفته است.«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، طی اظهاراتی در نشست بروکسل که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بار دیگر به اتهام زنی علیه چین پرداخت.پمپئو در این سخنرانی خود مدعی شده که تصمیم آمریکا برای کاهش نظامیان خود در آلمان با هدف مقابله با تهدید‌ها شامل تهدید‌های چین علیه هند و آسیای جنوبی است.وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود درباره روابط پکن و دهلی نو، چین را تهدیدی برای چندین کشور آسیایی برشمرده است. این اظهارات پمپئو در حالی مطرح می‌شود که اوایل ماه ژوئن و در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان واشنگتن و برلین بر سر موضوع هزینه نظامی، ترامپ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
هزینه حداقلی خنک‌کردن خانه
     گرچه هنوز به گرم‌‌ترین روزهای سال نرسیده‌ایم ولی با ورود به فصل تابستان و با توجه به هشدارهایی که این روزها درباره کاهش مصرف برق می‌شنویم، بهتر است به‌دنبال راهکارهایی باشیم که هم مصرف و هزینه برق را کاهش دهیم و هم وسایل خنک‌کننده منازلمان بازدهی بهتری داشته باشند.       استفاده از پرده مناسب و کشیدن پرده‌ها در زمانی که به نور بیرون احتیاجی نداریم یک راهکار ساده برای خنک کردن خانه است. 30درصد از گرمای خانه، به‌صورت ناخواسته از طریق پنجره‌ها وارد خانه می‌شود و شما با کشیدن پرده‌ها و ایجاد سایه …
دولت برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات یارانه دهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / شیر / لبنیات / شیر مدارس
دولت برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات یارانه دهد
یک کارشناس صنعت لبنیات با اشاره به اینکه دولت می تواند برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات به دهک های آسیب پذیر جامعه یارانه دهد، گفت: در این بخش هر نوع یارانه ای توسط دولت پرداخت شود، به نوعی سرمایه گذاری خواهد بود و از هزینه های درمانی کاسته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
اگر جای مدیریت روزنامه شرق بودید چه راهی برمی‌گزیدید؟
گروه اجتماعی |ویروس کرونا که به جان عالم افتاد در ایران آثار و تبعاتی عجیب برای مطبوعات داشت. برخلاف کشوری مثل ایتالیا که روزنامه‌هایش همچنان خریده می‌شدند در روزهای پایانی سال که معمولا ایرانیان سالنامه‌های نوروزی روزنامه‌ها را می‌خریدند کمتر این کار را کردند تا پاییز مطبوعات تن به زمستان بسپارد. تعطیلی یک هفته‌ای روزنامه‌های کاغذی بیشتر و بیشتر سرمای زمستانی که مطبوعات اسیرش شده بودند را ملموس کرد. بعد از تعطیلات نوروز مردم که چند هفته‌ای بود به اجرای سیاست «درخانه بمانیم» مشغول بودند همچنان در خانه ماندند و کمتر و کمتر پای دکه‌های روزنامه‌فروشی آمدند. روزنامه کاغذی حیاتش به خریدارش است برخلاف آنکه شبکه‌های اجتماعی حیاتش به …
از آزادی و امنیت تشکل‌ها دفاع کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
از آزادی و امنیت تشکل‌ها دفاع کنیم
علی نجفی‌توانا‌؛ حقوقدان یکی از نشانه‌های مقبولیت و مشروعیت هر نظامی، جلب مشارکت نهادهای مردمی است تا حاکمیت بتواند از مشارکت بیشتر مردم به‌ویژه‌ سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده کند. مشارکت بیشتر مردم از این طریق منجر به افزایش همبستگی و تقویت سرمایه اجتماعی در جامعه می‌شود، علاوه بر اینکه با مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد، هزینه دولت‌ها در بخش‌های مختلف می‌تواند کاهش پیدا کند و با مشارکت مردم زمینه‌های اجتماعی مناسبی برای اجرای قوانین و تسهیل در آن فراهم می‌شود و سازوکارهای اجرایی و نظارتی هم …
ضعف در پوشش‌های بیمه‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
ضعف در پوشش‌های بیمه‌ای
آخرین موضوعی که فرد مبتلا به ویروس کرونا باید نگران آن باشد، هزینه درمان بیماری است. با آنکه قانون‌گذاران و نیز شرکت‌های بیمه اقداماتی برای بهبود دسترسی به خدمات درمانی و کاهش هزینه افراد مبتلا به کرونا انجام داده‌اند اما سهم هر بیمار مبتلا به این ویروس از هزینه‌های درمان با بیمار دیگر که همان درمان را دریافت کرده به میزان قابل ملاحظه‌ای متفاوت است. اکثر افراد مبتلا به کرونا در خانه دوران بیماری را تا بهبود نهایی می‌گذرانند، اما حدود ۱۵ درصد افراد مبتلا شده باید در بیمارستان بستری شوند.
وزیر بهداشت: کرونا را ساده در نظر نگرفتیم/ پیک دوم کرونا نداریم بلکه گردش پیک اول در استان‌های مختلف است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / کمیسیون بهداشت مجلس / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: کرونا را ساده در نظر نگرفتیم/ پیک دوم کرونا نداریم بلکه گردش پیک اول در استان‌های مختلف است
به گزارش الف به نقل از وبدا، دکتر سعید نمکی در اولین جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم اظهار داشت: با وجود مدیریت چندین پدیده در سال 98 از جمله سیلاب های ابتدای سال، بسیج ملی کنترل فشار خون، آنفلوآنزای H1N1 و کرونا اما توانستیم ارزبری واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه را بیش از 600 میلیون دلار کاهش دهیم. در سال گذشته 25 درصد واردات دارو و تجهیزات پزشکی را کاهش و 30 درصد تولید داخلی را افزایش دادیم.جلوگیری از واردات دارای مشابه داخلیوی افزود: از واردات هر دارو و تجهیزات پزشکی که تولید داخلی داشت، جلوگیری کردیم البته ترکش هایی را نیز تحمل کردیم اما خدا کمک کرد و در راستای سیاست ها و فرمایشات مقام معظم رهبری، توانستیم این حرکت را به پیش ببریم.وزیر بهداشت با اشاره به مغفول ماندن حوزه …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تحلیل و بررسی قانون کاهش مجازات حبس مصوب 23/02/99 مجلس شورای اسلامی
در علم کیفر‌شناسی برای مجازات حبس آثار زیانباری برای فرد مرتکب جرم و خانواده او و جامعه ذکر شده است و برخی کیفر‌شناسان معتقدند منافع مجازات حبس کمتر از زیان‌ها و هزینه‌هایی است که مجازات حبس بر فرد مرتکب و خانواده او به ویژه جامعه وارد می‌کند. این امر در کشورهای توسعه یافته موجب گردیده قانونگذار به جای استفاده از مجازات حبس در جرایم غیرسنگین از مجازات‌های کم‌هزینه و پر فایده و اصلاح‌پذیر تحت عنوان مجازات‌های جایگزین حبس از قبیل اجبار به خدمات اجتماعی رایگان یا محرومیت از حقوق اجتماعی یا پرداخت جزای نقدی استفاده می‌کنند. در سال ۱۳۹۲ قانونگذار ایران هم با تصویب قانون مجازات اسلامی در فصل نهم از مواد ۶۴ تا ۸۷ به مجازات‌های جایگزین حبس اشاره …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
نرخ بهره بین بانکی روسیه به پایین‌ترین سطح رسید
بانک مرکزی روسیه نرخ بهره بین بانکی خود را ۱۰۰ نقطه پایه کاهش داد و با اعمال پایین‌ترین هزینه اخذ وام در دوران پساشوروی، اقدام به حمایت از اقتصاد کرونازده این کشور کرد. به گزارش «ایبِنا» از فایننشال وُرلد، تازه‌ترین تصمیم بانک مرکزی روسیه بلافاصله پس از آن گرفته شد که «الویرا نابیولینا» رئیس این نهاد در چندین موقعیت از سیاست‌گذاران خواسته بود نسبت به کاهش ۱۰۰ نقطه پایه‌ای نرخ بهره، رویکرد جدی و قاطعانه‌تری اتخاذ کنند. این در حالی است که تصمیم کاهش نرخ بهره و رساندن آن به 5/ 4 درصد پیش‌تر توسط تحلیلگران پیش‌بینی شده بود. در این بین، بانک مرکزی روسیه در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به نظارت دقیق بر پیشرفت پاندمی در این کشور، اعلام کرد با ارزیابی‌های بیشتر امکان کاهش هرچه بیشتر نرخ بهره را خواهد سنجید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
اجرای طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری
تبریز – فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از اجرای طرح ملی دوگانه سوز نمودن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری خبر داد.علی روح اللهی با بیان اجرای طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری گفت: در راستای توسعه بهره مندی از گاز طبیعی بعنوان سوخت پاک و نقش آن در رشد اقتصادی، صرفه جویی در مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا و حمایت از تولید کارخانه ای، تبدیل ۱۴۶۴۰۰۰ دستگاه خودروی باری و مسافری به دوگانه سوز انجام خواهد گرفت.علی روح اللهی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بمنظور اجرایی کردن این طرح اقدام به انعقاد قرارداد با پیمانکار مجری طرح نموده است لذا مالکین خودروهای عمومی باری و مسافری می توانند جهت ثبت نام و نوبت دهی دوگانه سوز نمودن رایگان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
همسر بنیامین پشت سر واکسن‌ها غیبت کرد!
آفتاب یزد – گروه شبکه: گاهی فردی، حرف‌هایی را نسنجیده و بدون آنکه اطلاع و سررشته‌ای درباره موضوعی داشته باشد، می‌زند که فقط باعث دردسر است. مثل اظهار نظر عجیب همسر بنیامین بهادری خواننده کشورمان، درباره واکسن زدن کودکان. او در یک لایو اینستاگرامی در مورد واکسن زدن کودکان گفته بود:«از مادرانی که بچه کوچک دارند و زمان واکسن زدنشان است خواهش می‌کنم وقت بگذارید( البته من دارم فقط نظرم را به شما می‌گویم) و از کمپانی‌هایی که واکسن می‌سازند تحقیق کنید و ببینید که چگونه واکسن ساخته می‌شود؟ خانواده هایشان چه کسانی بودند؟ دراین واکسن‌ها چیزهایی وجود دارد که به نظرم خطرناک است. پشت این واکسن‌ها هدف‌های غیر انسانی وجود دارد.» تشویق همسر بنیامین به واکسن نزدن کودکان در حالی است که بنا به گفته متخصصان حوزه …
آمارهای عجیب از دخل‌وخرج ایرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
آمارهای عجیب از دخل‌وخرج ایرانی‌ها
اگر ملاک وضعیت اقتصادی، مسکن و معیشت جامعه، اطلاعات تازه ارائه‌شده از سوی مرکز آمار ایران باشد، اوضاع درآمد و هزینه خانوارهای کشور کاملاً روبه‌راه است و علاوه بر اینکه با کاهش ضریب جینی، عدالت در توزیع درآمد و ثروت افزایش یافته، تعداد خانوارهای مستأجر هم کم شده و به‌طور میانگین یک‌ششم درآمد خانوارها پس‌انداز شده است. به گزارش همشهری، بعد از اختلاف آماری مرکز آمار ایران و بانک مرکزی در ماجرای انتشار آمار رشد اقتصادی، بار دیگر اطلاعاتی از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده که در مقایسه با وضعیت موجود …
تماشا کنید: سفره، خالی‌تر از همیشه / نگاهی به آمار رسمی درآمد و هزینه خانوارها در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تماشا کنید: سفره، خالی‌تر از همیشه / نگاهی به آمار رسمی درآمد و هزینه خانوارها در سال ۹۸
اخیرا مرکز آمار گزارشی از وضعیت تورم منتشر کرد که نشان می‌داد تورم ۱۲ ماه منتهی به خرداد ماه با کاهش دو درصدی به ۲۷.۸ درصد رسیده است ونسبت به اردیبهشت ماه با کاهش ۰.۵ درصدی ۲.۲ درصد اعلام شده بود. اما در این بین تغییر هزینه تامین کالا‌ها و خدمات به نحوی بوده است که در خردادامسال نسبت به خرداد سال گذشته، خانوار‌های ایرانی به طور متوسط حدود ۲۲.۵ درصد برای تامین کالا و خدمات خود با افزایش هزینه مواجه بودند.
تغییرات کوچک در رفتار خرید و کاهش هزینه ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تغییرات کوچک در رفتار خرید و کاهش هزینه ها
خرید می‌تواند نشاط‌ آور و در عین حال دیوانه‌کننده باشد. ما معمولاً کالا یا خدماتی را می‌خریم که به آن نیاز داریم و یا صرفاً می‌خواهیم آن کالا یا خدمات را داشته باشیم. در بعضی موارد گاهی بدون حس نیاز یا خواستن، اقدام به خرید می‌کنیم. اولین مهارتی که در خرید باید داشته باشیم کنترل حس وسوسه شدن است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / بازار جهانی نفت / قیمت نفت / نفت برنت
پیش‌بینی قیمت ۴۳ دلاری نفت برنت
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خدمات مالی و بانکداری «بانک آمریکا» پیش بینی می کند با بهبود تقاضای نفت به خاطر برداشته شدن تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، کاهش عرضه نفت به خاطر قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس و کاهش هزینه های سرمایه ای تولید کنندگان، قیمت نفت در سال جاری میلادی و سال آینده افزایش یابد.
بازیکنانی که در روز‌های کرونایی به فکر مردم هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / محمد صلاح / خوان ماتا / ویلفرد زا‌ها / مسئولیت اجتماعی / ویروس کرونا / ویژه
بازیکنانی که در روز‌های کرونایی به فکر مردم هستند
روز‌هایی که بازیکنان لیگ برتری حاضر نشدند حقوق خود را کاهش دهند، بودند بازیکنانی که از جیب هزینه کردند تا بتوانند در شرایط سخت کرونا، حامی مردم باشند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
محدودیت برای خودروهایی که سن آنها بیشتر از ۲۵ سال باشد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا و کاهش ترددهای برون شهری خصوصا از طریق ناوگان عمومی مانند مینی‌بوس‌ها، وضعیت صاحبان مینی‌بوس‌ها بدتر شده و با کاهش درآمد و مسافر مواجهند و حتما با این شرایط تمایل آنها برای نوسازی ناوگان پایین‌تر هم آمده استبه گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه هم اکنون ۷۵۸ دستگاه مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه فعال است که میانگین سن آنها نیز به ۲۸.۶۸ سال می‌رسد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فریبرز کرمی اظهار کرد: میانگین سن مینی‌بوس‌های کرمانشاه نسبت به سوای و اتوبوس‌ها بسیار بیشتر است، بگونه‌ای که میانگین سن مینی‌بوس‌ها به ۳۰ …
موجودی حساب چک  با 59 درصد  بیشترین  رشد  در اجزای نقدینگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / چک / خودرو / رشد / نرخ سود بانکی / نقدینگی
موجودی حساب چک با 59 درصد بیشترین رشد در اجزای نقدینگی
نگاهی به ترکیب و رشد اجزای آن در سال 98 نشان می‌دهد که با وجود تلاش سیستم بانکی برای کاهش نرخ سود بانکی و هزینه جذب سپرده‌ها،
بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه‌ها مهم است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / خسارت بیمه / سازمان مدیریت بحران کشور / سیل / زلزله
بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه‌ها مهم است
تهران - ایرنا - معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ در قوانین و اسناد بالادستی مدیریت بحران، نسبت به فراگیر کردن بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه ­های دولت بعد از وقوع مخاطرات طبیعی تاکید شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تثبیت قدرت ایران در خاورمیانه با از سرگیری سوآپ نفت
ایرنا – ایران می‌تواند با از سرگیری سوآپ نفت و گاز کشورهای همسایه، علاوه بر کسب درآمد و کاهش هزینه انتقال انرژی به شمال کشور،‌ موقعیت اقتصادی و سیاسی خود را در خاورمیانه تثبیت کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کشف بیش از ۹۵۰ تن موادمخدر در سال 98
گروه اجتماعی| دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۹۵۰تن موادمخدر در سال ۹۸ خبر داد و تاکید داشت که این میزان کشفیات، نسبت به حجم مخدرها و روانگردان‌های مکشوفه در سال 97، رشد 21 درصدی داشته و ۸۶درصد این کشفیات در ۶ استان شرقی کشور اتفاق افتاده است. اسکندر مومنی، ضمن اعلام این خبر، یادآور شد که قیمت موادمخدر در فروردین ۹۹در مقایسه با فروردین۹۸ به‌طور میانگین افزایش ۵۰درصدی داشته اما خوشبختانه در سال گذشته، تعداد شهدای مبارزه با موادمخدر ۵۶درصد و تعداد جانبازان مبارزه با موادمخدر ۶۰درصد کاهش داشته که البته دلیل این موفقیت مورد اشاره، کاهش قابل توجه عملیات رزمی و انتظامی و افزایش چشمگیر عملیات مبتنی بر اطلاعات برای مبارزه با قاچاق موادمخدر است که دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
حمایت دولت از ساخت ‌وساز مسکن
بازار مسکن در یکی، دو سال گذشته همپای بازار ارز و سکه بحران‌زده بوده است و شاید بتوان گفت به همان ‌اندازه که سوداگران از بازار ارز و سکه بهره ‌برده‌اند، از بازار مسکن نیز بی‌نصیب نمانده‌اند. نوسانات بازار سرمایه اما همانقدر که برای عده‌ای سودآور بوده بخش عظیمی از جامعه را با مشکلات جدی مواجه کرده است. به‌خصوص در ماه‌های گذشته و با فرارسیدن فصل جا‌به‌جایی روند صعودی اجاره‌بها دولت را بر آن داشته تا فکری به حال این بازار نا‌بسامان کند که طبقه فرودست و متوسط اولین گروه‌های متضرر از این وضعیت هستند. به همین دلیل هم رییس‌جمهوری، معاون اول خود را مسوول کرده تا بازار مسکن را ساماندهی کند و در همین راستا نیز دیروز جلسه ساماندهی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
افزایش 30 درصدی سود خالص وپاسار
نبض بورس: بانک پاسارگاد صورت‌های مالی حسابرسی نشده برای سال مالی منتهی به 29/12/1398 را منتشر کرد.  به گزارش نبض بورس، سود هر سهم (EPS) بانک با افزایش 30 درصدی مواجه و از 380 ریال در دوره مشابه قبلی به 491 ریال رسیده و بیشتر در حوزه درآمدهای عملیاتی محقق شده است. همچنین بر اساس ترازنامه منتشر شده مجموع دارایی‌های تلفیقی «وپاسار» با رشد34 درصدی 166هزار و 26 میلیارد تومان گزارش شده که حاکی از تلاش مداوم بانک و شرکت‌های گروه در جهت ارتقای ارزش افزوده دارایی‌های در دسترس خود است. افزایش 30 درصدی سود خالص بانک پاسارگاد به میزان 555 میلیارد تومان در شرایطی که اکثر کسب و کارها به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، نقطه عطفی در صنعت بانکداری است. …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
نوسازی سیستم نظامی ایران چه هزینه‌ای خواهد داشت؟
[باربارا اسلاوین] ایران از زمانی که برجام را امضا کرد، منتظر به پایان رسیدن تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل در اکتبر 2020 است. پایان این تحریم‌ها به مدرن‌سازی تجهیزات نظامی غیر اتمی کمک می‌کند که قدمت آنها به قبل از انقلاب اسلامی سال 1357 می‌رسد.‌ ایران توانایی چشمگیری در توسعه سیستم‌های نظامی از خود نشان داده و تاکنون نیاز به واردات سلاح‌های گران‌قیمت را کاهش داده است. به همین ترتیب، به دلیل محدودیت‌های اقتصادی و ژئوپلیتیکی شامل تأثیر تحریم‌های آمریکا، همه‌گیری ویروس کرونا و احتیاط برخی از صادرکنندگان احتمالی، ایران گزینه‌های محدودی برای خرید سلاح دارد. بر اساس آخرین آمار، بودجه نظامی ایران در میان کشورهای جهان در رده هجدهم قرار …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اشتغال پایدار زنان، کلید حل مشکل کاهش جمعیت
  [آرمین منتظری] زمانی بشر با میزان بالای مرگ و میر و کثرت تولد روبه‌رو بود، اما حالا برای نخستین‌بار در تاریخ، بشر در حال تجربه میزان پایین مرگ‌ و میر است و در عین حال میزان تولد هم به‌شدت کاهش یافته است. این پدیده ریشه در پیشرفت‌های علمی در حوزه سلامت دارد. دانش پزشکی میزان مرگ‌ و میر نوزادان را کاهش داده و در عین حال موجب شده است طول عمر بشر بیشتر شود. دیگر زنان مجبور نیستند به‌طور میانگین بین چهار تا هفت نوزاد به دنیا بیاورند تا اگر بر حسب تصادف برخی از آنها زنده نماندند، بتوان باز هم خانواده‌ای استاندارد تشکیل داد.   از سوی دیگر، حرکت اقتصاد جهان از حالت سنتی به صنعتی و مدرن و افزایش میزان شهر‌نشینی موجب شده افزایش تعداد اعضای خانواده، …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
کاهش 280میلیارد بشکه ای استخراج نفت جهان بر اثر شیوع ویروس کرونا
برآوردها از میزان منابع نفت قابل استخراج جهان در نتیجه کاهش بودجه اکتشاف شرکت‌های انرژی در واکنش به پاندمی ویروس کرونا، بیش از ۲۸۰میلیارد بشکه کاهش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، شرکت تحقیقاتی ریستاد انرژی در گزارشی با ارایه برآورد مذکور، اعلام کرد منابع نفت قابل استخراج جهان اکنون حدود ۱.۹تریلیون بشکه است که ۲۸۲میلیارد بشکه معادل ۱۳درصد نسبت به یک‌سال گذشته کاهش پیدا کرده است. تولیدکنندگان نفت میلیاردها دلار هزینه بخش بالادستی را در واکنش به سقوط قیمت نفت پس از شیوع بیماری کووید-۱۹ کاهش دادند و اکتشافات آینده در مناطق دوردست و پرهزینه در خارج از منطقه خاورمیانه شدیدترین آسیب را خواهد دید.
آشنایی با تیرچه پیش تنیده و مزایای آن
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تیرچه / تیرچه پیش تنیده
آشنایی با تیرچه پیش تنیده و مزایای آن
سقف تیرچه و بلوک یکی از مرسوم ترین سقف های متداول در ایران می باشد که به صورت تیرچه خرپایی، تیرچه کرومیت و تیرچه پیش تنیده در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در طی سالهای گذشته و با توجه به رشد تکنولوژی و صنعت ساختمان و با هدف افزایش کارایی و دوام ساختمان و همچنین کاهش هزینه های اجرای سقف هلدینگ تیرچه پیش تنیده ایران با استفاده از دستگاه های به روز آلمانی اقدام به تولید تیرچه پیش تنیده کرده است.
​سود خالص هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی وبصادر در پایان سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / ایران / درآمد / سرمایه / کاهش هزینه / سود سپرده
​سود خالص هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی وبصادر در پایان سال ۹۸
بانک صادرات ایران سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸ را با سود خالص هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی به پایان رساند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
سیگنال اشتباه بازار ارز از قطعنامه شورای حکام علیه ایران
گروه اقتصادی|  همزمان با سیر کردن قیمت دلار در میانه کانال 18 هزار تومانی در بازار آزاد، نرخ دلار در صرافی‌های وابسته به بانک مرکزی نیز به این کانال ورود کرده است. نرخ دلار که در اول هفته گذشته به‌تازگی وارد کانال 18 هزار تومانی شده بود، در پایان هفته تا 18850 تومان نیز بالا رفت تا رکورد جدیدی را خلق کند؛ رکوردی که از شهریور ماه 1397 بی‌سابقه بوده است.  همزمانی رخداد با قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، فضایی را فراهم کرد تا سفته‌بازان و دلالان بازار ارز نیز در روزهای تعطیلی آخر هفته گذشته، نرخ دلار را در آستانه 19 هزار تومان قرار دهند؛ اتفاقی که به گفته فعالان بازار ارز، ریشه در اثر روانی صدور قطعنامه‌های ضدایرانی داشته و احتمالا اثر موقتی …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
قبض آب تهرانی‌ها چقدر است؟
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با اشاره به قبوض آب تهرانی‌ها گفت: به طور میانگین خانواده‌هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می‌کنند که این مساله شامل حال ۶۰ درصد تهرانی‌ها می‌شود. محمدرضا بختیاری با بیان اینکه اگر میزان مصرف آب این دسته از مشترکان کاهش یابد تخفیف‌های ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته شده است تا جایی که می‌توانند میزان هزینه را بیش از این کاهش دهند، اظهار کرد: مشوق‌های متعددی برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده یکی از آنها این است که این دسته از مشترکان می‌توانند قبوض آب خود را در هر ماه پرداخت نکنند و بعد از گذشت چندماه به‌طور یکجا پرداخت را انجام دهند. وی با تاکید بر اینکه مشترکانی که بین ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبوض آب برای آنها …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
تدوین ۶ برنامه بانک تجارت برای کاهش زیان انباشته
بانک تجارت در یک گزارش تفسیری ضمن اعلام خبر کاهش ۲درصدی زیان انباشته این بانک در سال گذشته از ۶ برنامه این بانک بورسی به شرح زیر برای تداوم کاهش زیان انباشته خود خبر داد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» افزایش مانده و سهم سپرده‌های کم‌هزینه مخصوصا سپرده‌های جاری، کاهش هزینه پول سپرده‌های مدت‌دار، تلاش برای وصول مطالبات و کاهش نسبت مطالباتی و فروش سودآور سرمایه‌گذاری‌ها از جمله این اقدامات است.
بانک تجارت به سوددهی رسید
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تجارت / رشد / قانون تجارت / کاهش هزینه / نقدینگی
بانک تجارت به سوددهی رسید
بانک تجارت در 12 ماه منتهی به اسفند 1398 مبلغ 9 ریال به ازای هر سهم سود محقق کرده است. این در حالی است که در سال 1397 به ازای هر سهم 25 ریال زیان داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / آرامکو / اخراج کارگران آرامکو
اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو
به گزارش ایسنا، آرامکو مانند سایر شرکت‌های بزرگ نفتی پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا که باعث سقوط شدید تقاضا و قیمت‌های نفت شد، هزینه سرمایه برای سال ۲۰۲۰ را کاهش داد. غول‌های نفتی در راستای کاهش هزینه ها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از نیروی کار خود را تعدیل کرده اند.
کاهش هزینه تولید رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / وزارت جهاد کشاورزی / جهش تولید / نیروی انسانی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
کاهش هزینه تولید رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید
تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: رویکرد این وزارتخانه در اجرای برنامه‌ها در سال جهش تولید، کاهش هزینه‌های تولید با روش‌های علمی و اتکا به بهره‌وری است.
نان مردم از داخل تامین می‌شود/ کاهش وابستگی به واردات روغن، در دستور کار است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / بهره وری / کاهش هزینه / مشکلات / واردات / وزارت جهاد کشاورزی
نان مردم از داخل تامین می‌شود/ کاهش وابستگی به واردات روغن، در دستور کار است
ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: رویکرد ما در اجرای برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید، کاهش هزینه های تولید با روش های علمی و…
۸۰ درصد هزینه‌های شهر از طریق ساخت و ساز تامین می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / پیروز حناچی
۸۰ درصد هزینه‌های شهر از طریق ساخت و ساز تامین می‌شود
ایلنا: شهردار تهران گفت: هم اکنون در حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد هزینه های شهر از طریق ساخت و ساز تامین می شود و برای این که این رقم کاهش یابد نیاز به درآمدهای پایدار است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •