شنبه, ۱۰ اسفند, ۱۳۹۸ / 29 February, 2020
کشاورزی هوشمند
۱۳ راهبرد اصلی «خاوازی» برای چالش‌های بخش کشاورزی
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
۱۳ راهبرد اصلی «خاوازی» برای چالش‌های بخش کشاورزی
تهران - ایرنا – وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، ۱۳ راهبرد اصلی خود برای مقابله با چالش‌های بخش کشاورزی را به مجلس ارائه کرد. این راهبردها بر اساس مفاهیم چهارگانه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  مجلس شورای اسلامی  اقتصاد مقاومتی  قانون اساسی  کاظم خاوازی  کشاورزی هوشمند  محمود حجتی
کنترل هوشمند گلخانه و زمین‌های کشاورزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
کنترل هوشمند گلخانه و زمین‌های کشاورزی
کانون کارآفرینی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران همایش بزرگ "اتوماسیون کشاورزی بر پایه PLC"را برگزار می‌کند.
  باشگاه دانشجویان ایسنا  کانون کارآفرینی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران  همایش بزرگ اتوماسیون کشاورزی بر پایه PLC
بررسی زمینه‌های همکاری‌ بین شرکت ارتباطات زیرساخت و جهاد دانشگاهی البرز ‌
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / علمی و آموزشی
بررسی زمینه‌های همکاری‌ بین شرکت ارتباطات زیرساخت و جهاد دانشگاهی البرز ‌
به مناسبت ایام الله دهه فجر، مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت استان با حضور در جهاد دانشگاهی البرز با فعالیت‌های این نهاد آشنا شدند.
  استانی-علمی و آموزشی  شرکت ارتباطات زیرساخت  کشاورزی هوشمند  دهه فجر  جهاد دانشگاهی  البرز  استارت آپ‌ها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
پیش به ‌سوی کشاورزی آینده!
آینده‌ کشاورزی پر از تراکتورهای خودران و الکتریکی خواهد بود! این را کمپانی کوبوتا که یک تراکتورساز ژاپنی است، اعلام کرده. این شرکت با معرفی یک تراکتور مفهومی یک‌صد و سی‌امین سالگرد تاسیس خودش را گرامی داشته است.کوبوتا ایکس تراکتور در نمایشگاه شهر کیوتو معرفی شده و دریچه‌ای رو به کشاورزی آینده است. این تراکتور کاملاً خودران به هوش مصنوعی و قوای محرکه الکتریکی تجهیز شده و از پیشرانه‌های الکتریکی داخل چرخ‏ها و باتری‌های لیتیوم-یون و خورشیدی برخوردار است.کوبوتا ادعا می‌کند یکی از اولین کمپانی‌هایی است که تکنولوژی‌های هوشمند را در زمینه کشاورزی معرفی کرده و به دنبال حل مشکلات کشاورزی مدرن همچون کمبود نیروی کاری و راندمان کاری پایین است. این شرکت ژاپنی می‌گوید جدیدترین کانسپتش به لطف وجود سیستمی که …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
برای آزاد و فرهاد، دو برادر جوان‌مرگ مریوانی
 [عبدالعزیز مولودی، دکتری جامعه‌شناسی سیاسی] اقتصاد بیمار ایران چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی که واگذاری آن در چارچوب طرح موسوم به خصوصی‌سازی- که چگونگی واگذاری آن با پرسش‌ها و ابهامات زیادی روبه‌روست و عموما به افراد دولتی نزدیک به قدرت و زیر قیمت اصلی واگذار شده‌ است- صورت گرفته است، آثار تخریبی مختلفی برای جامعه ایرانی در سال‌های اخیر ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد غیر از برنامه چهارم توسعه، که با همت شادروان دکتر حسین عظیمی بنا داشت موضوع توسعه را در کشور به شکلی استراتژیک طرح کند و به اجرا بگذارد، هدف آن بود که هم‌زمان به توسعه همه‌جانبه کشور چه در نواحی مرکزی و چه در مناطق مرزی که منطبق با جغرافیای قومی ایران است، پرداخته شود. هرچند به …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
مـــــــرور
  وزارت صمت: تا پایان دی‌ماه تولید خودروهای ناقص به صفر خواهد رسید   متقاضیان کمک معیشتی که یارانه نگرفته‌اند، از امروز ثبت‌نام کنند   استاندار قم: زیرساخت‌های گردشگری مذهبی قم، رو به پیشرفت است   کسر هزینه بابت پیامک رمز دوم پویا، غیرقانونی است   عضو شورای شهر تهران خواستار دریافت عوارض از تاکسی‌های اینترنتی شد   وزیر ارتباطات: ۲‌میلیون گوشی هوشمند ایرانی در دو‌سال آینده تولید می‌شود   سازمان فنی و حرفه‌ای: دانش‌آموختگان کشاورزی برای تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در اولویت هستند   وزارت کشاورزی:  بیش از ۲.۵‌میلیون تن گوشت مرغ تا پایان ‌سال تولید می‌شود
موتور بورسی اقتصاد هوشمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
موتور بورسی اقتصاد هوشمند
نشست کارشناسی اقتصاد هوشمند با محوریت «روند توسعه بازار سرمایه در اقتصاد هوشمند» با حضور نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و سیاست‌گذاران بازار سرمایه برگزار شد. در این جلسه روند توسعه اقتصاد هوشمند در کشورهای توسعه‌یافته و میزان بهره‌وری ایران از اقتصاد مزبور مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم به‌کارگیری این اقتصاد در کشور و حرکت از سمت اقتصاد سنتی به اقتصاد دیجیتال و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه تاکید شد. استفاده از شرکت‌های پلت‌فرم محور، توسعه بحث مقیاس‌پذیری، رفع موانع نهادی در حوزه مقررات و نقش توسعه بازار سرمایه بر رشد اقتصاد هوشمند از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
شاهرود-ایرنا- دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طراحی سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور با همکاری دانشگاه تهران و خواجه نصیرالدین طوسی در حال اجرا بوده و تا پایان سال نخستین بخش آن راه‌اندازی می شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  سمنان  شاهرود  فرسایش خاک
۳۰درصد صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی با اجرای طرح هوشمندسازی آبیاری
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
۳۰درصد صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی با اجرای طرح هوشمندسازی آبیاری
شاهرود - دبیر ستاد هوشمند سازی وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه هوشمند سازی حوزه آبیاری در دست پیگیری است، گفت: هوشمندسازی آبیاری، صرفه‌جویی ۳۰ درصدی آب در بخش کشاورزی را به همراه دارد.
  وزارت جهاد کشاورزی  مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان  شاهرود
تبادل ۵۵ میلیارد دلار کالا در هشت ماهه سال جاری
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
تبادل ۵۵ میلیارد دلار کالا در هشت ماهه سال جاری
ایلنا: رئیس کل گمرک ایران در جمع مسئولان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران و گروهی از فعالان تجاری بخش خصوصی گفت: با وجود تحریم‌های هوشمند و ظالمانه…
  ایران  بخش خصوصی  تجارت  دلار  گمرک ایران
نصب کنتورهای هوشمند چاه‌های آب کشاورزی از محل منابع داخلی
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
نصب کنتورهای هوشمند چاه‌های آب کشاورزی از محل منابع داخلی
شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان آب و برق خوزستان مجاز هستند از محل منابع داخلی به نصب کنتورهای حجمی و هوشمند چاه‌های آب کشاورزی مجاز اقدام کنند.
استفاده از ربات برای هرس علفهای هرز در مزارع انگلیس
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فناوری
استفاده از ربات برای هرس علفهای هرز در مزارع انگلیس
شرکت رباتیک (SRC ) یکی از شرکت های مشهور کشاورزی در انگلستان است که اقدام به ارائه خدمات زراعی هوشمند می کند. اکنون این شرکت در جدیدترین سرویس خود از سه ربات سبک وزن  تام ، دیک و هری پرده برداری کرده است.
کشاورزی دیجیتال نیازمند همراهی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
کشاورزی دیجیتال نیازمند همراهی است
تهران- ایرنا- دبیر کمیته هوشمندسازی کشاورزی در مراسم رویداد «راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند» گفت: یکی از مسائل مهم برای تحقق کشاورزی هوشمند پوشش مخابراتی و اینترنتی، نفوذ تلفن‌های هوشمند، سرعت و نفوذ اینترنت و... است. در همین راستا یک سال قبل تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ارتباطات منعقد کردیم اما همراهی آن‌ها را شاهد نبودیم. برای تحقق کشاورزی دیجیتال به این همکاری‌ها نیاز داریم.
  وزارت جهاد کشاورزی  راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند
نگاه فنی صرف، پروژه‌ها را از بین می‌برد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
نگاه فنی صرف، پروژه‌ها را از بین می‌برد
تهران- ایرنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در پنجمین کنفرانس و نمایشگاه اینترنت اشیا، به دلایل نیمه‌کاره رها شدن پروژه‌های پایلوت اشاره کرد و گفت: در برخی موارد طراحی پروژه‌های پایلوت به این دلیل است که مهندسین بدون نگاه به سایر جوانب راه‌حل‌هایی که مدنظرشان است را پیاده‌سازی کنند و شاید دلیل نیمه‌کاره رها شدن پروژه‌های پایلوت از این جا ناشی می‌شود.
  امیر ناظمی  راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند  سازمان فناوری اطلاعات ایران  مرتضى براری
برگزاری پنجمین کنفرانس و نمایشگاه اینترنت اشیا ایران با حمایت همراه اول
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
برگزاری پنجمین کنفرانس و نمایشگاه اینترنت اشیا ایران با حمایت همراه اول
تهران- ایرنا- پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران با حضور و حمایت همراه اول آغاز به کار کرد.
  اینترنت  شرکت ارتباطات سیار ایران  کاربردهای نوین اینترنت اشیا در کشاورزی هوشمند
۲۰ هزار کاربر پهپادی در ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
۲۰ هزار کاربر پهپادی در ایران
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه پهپادی در رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند در خصوص پهپادهای فعال در ایران گفت: در ایران ۲۰هزار کاربر پهپاد داریم که بیش از ۷۳۰۰ نفر از آن‌ها طی ۱۶۵ دوره پهپادی موفق به دریافت گواهینامه شدند.
  حامد سعیدی  کشاورزی هوشمند  اتحادیه پهپادی
رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند افتتاح شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند افتتاح شد
تهران- ایرنا- در هفته ایران دیجیتال، فروم اینترنت اشیا ایران و سازمان فضایی رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند را با حضور فعالان این عرصه برگزار کردند.
  اینترنت اشیاء  مرتضی براری
پای
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
پای "کشاورزی هوشمند" در مازندران می‌لنگد!
امروزه کشاورزی هوشمند در بسیاری از کشورهای دنیا به جای کشاورزی سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در برخی از استان‌های کشور نیز، این امر، در دستور کار قرار دارد اما در مازندران که قطب تولید محصولات کشاورزی است، به جرات می‌توان گفت پای "کشاورزی هوشمند" می‌لنگد.
  استانی-اقتصادی  کشاورزی هوشمند
سامانه سنجش نیازها و پتانسیلهای بخش کشاورزی آذربایجان غربی ایجاد شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
سامانه سنجش نیازها و پتانسیلهای بخش کشاورزی آذربایجان غربی ایجاد شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: ایجاد سامانه هوشمند تولید برای سنجش نیازهای استان و پتانسیلهای موجود در بخش کشاورزی ضروری است.
  استانی-اجتماعی  صادرات  ارزش افزوده  سامانه هوشمند
بررسی ورود فناوری به استارتاپ‌های کشاورزی و باغبانی در دانشگاه آزاد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / علمی و آموزشی
بررسی ورود فناوری به استارتاپ‌های کشاورزی و باغبانی در دانشگاه آزاد
دومین عصرانه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بررسی چالش‌های فناوری الگوهای نوین باغداری هوشمند در حوزه کشاورزی برگزار شد.
  پارک علم و فناوری  دانشگاه آزاد اسلامی  استارت آپ‌ها
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
عضو کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس: از نوآوری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داخلی حمایت می‌کنیم
شفقنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: در برنامه‌‌ی ششم، تصویب کردیم و یکی از تکالیفی که برای دولت و جهاد کشاورزی اعمال شد، مجهز شدن کشور به سیستم های نوین آبیاری هوشمند است، تا بتوانیم حداکثر استفاده از آب را داشته باشیم. دکتر نورمحمد تربتی‌نژاد، در گفت‌وگو با سیتنا، پیرامون تجهیز برخی باغات کشور […]
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
دستور پارلمان اقتصاد برای به‌روزرسانی اطلاعات اعضا
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، طی نامه‌ای به اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور از آنها خواست به اعضای خود اطلاع دهند تا اطلاعات خود را در سامانه هوشمند کارت بازرگانی به‌روزرسانی کنند. معاونت امور استان‌های اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای که به اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور ارسال کرده است، ضرورت به‌روزرسانی اطلاعات اعضای اتاق‌ها در سامانه هوشمند کارت بازرگانی را گوشزد کرده است.
سامانه هوشمند کشاورزی در مشهد فعال شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / اقتصادی
سامانه هوشمند کشاورزی در مشهد فعال شد
مشهد- ایرنا- فعالیت "سامانه هوشمند ساماندهی امور کشاورزی، دامپروری و باغداری کشور و صنوف زیر مجموعه" روز سه‌شنبه طی مراسمی در مشهد به صورت آزمایشی آغاز شد.
  امضای تفاهمنامه  سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور  فناوری اطلاعات  کشاورزی  خراسان رضوی
افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی محقق شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / علمی و آموزشی
افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی محقق شد
عضو ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست با اشاره به هوشمند سازی روش‌های نوین آبیاری و مصرف آب کشاورزی گفت: با فناوری جریانی جدید در اکوسیستم فناوری های آب ایجاد می شود.
  کشاورزی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  شرکت دانش بنیان
پُرمصرف‌ها منتظر کنتور هوشمند باشند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / اقتصادی
پُرمصرف‌ها منتظر کنتور هوشمند باشند
همشهری آنلاین: فصل دوم اجرای طرح فهام به مشترکان پرمصرف خانگی، تجاری، اداری و کشاورزی اختصاص داشته و قرار است مشترکان پرمصرف در سراسر ایران با پرداخت بخشی از هزینه، برای پایش و کنترل میزان مصرف برق به کنتورهای هوشمند مجهز شوند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / ...
افتتاح و بهره برداری ۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۰۰۰۰ میلیون ریال
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت : در هفته دولت سالجاری بیش از ۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۰۰۰۰ میلیون ریال در سطح استان به بهره برداری می رسد .محمدی اظهار داشت این پروژه ها عبارتند از : پروژه های سرمایه گذاری توزیع با مبلغی بالغ بر ۱۰۳۷۵۰ میلیون ریال که شامل توسعه و احداث و اصلاح و بهینه سازی شبکه های روستایی و شهری و تجهیز و راه اندازی پستهای توزیع هوایی ، فیدرهای جدید و توسعه شبکه های ۲۰کیلو ولت ، افزایش قدرت مانور و استفاده از تجهیزات با فن آوری های جدید از جمله ریکلوزر – سکسیونر گازی ، نصب چراغ روشنایی معابر در نقاط مختلف شهری و روستایی با اعتبار ۱۹۴۰۰ میلیون ریال ، نیرو رسانی شامل (چاههای کشاورزی ، دامداری ، مرغداری ، پرورش ماهی ،صنایع تولیدی و غیره با ۸۲۰۰۰ میلیون ریال …
از ایجاد گلخانه هوشمند تا تولید سالانه  ۲۰۰ هزار تن ماهی در سواحل مکران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / اقتصادی
از ایجاد گلخانه هوشمند تا تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن ماهی در سواحل مکران
مدیر کل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی حوزه‌های فعالیت این دفتر را گیاهان دارویی، فرآوری مواد غذایی، زیست فناوری کشاورزی و دام ، کشاورزی دقیق، منابع طبیعی و آبزی پروری نام برد و ضمن شرح پروژه‌های در دست اجرا در حوزه‌های فوق، تأکید کرد: برتری جهاد دانشگاهی بین‌رشته‌ای بودن حوزه‌های فعالیت آن است به طوری که در حوزه کشاورزی با فناوری اطلاعات، در حوزه فنی و مهندسی با پزشکی، در کشاورزی با پزشکی یا حوزه فنی مهندسی فعالیت مشترک دارد که این موضوع به اجرای بهتر پروژه‌ها کمک می‌کند.
  سی‌و‌نهمین سالگرد جهاد دانشگاهی  جهاد دانشگاهی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / اقتصادی
تجهیز مشترکان خانگی برق به کنتورهای هوشمند
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر گفت: در ادامه اجرای طرح فهام، تمامی مشترکان خانگی برق نیز به کنتورهای هوشمند مجهز می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هادی مدقق با اشاره به آغاز اجرای مرحله دوم طرح ملی فهام گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح، حدود ۴۰۰ هزار مشترک صنعتی، کشاورزی و تجاری بزرگ به این سامانه مجهز شده‌اند. وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم اجرای طرح فهام، 5میلیون مشترک ظرف دو سال به کنتورهای هوشمند مجهز خواهند شد، افزود: اجرای این برنامه تاکنون نتایج بسیار مناسبی را به همراه داشته است؛ به‌طوری که تنها در تابستان امسال بیش از 3هزار مگاوات مدیریت مصرف از طریق پایش بار و مدیریت بر مصرف مشترکان بزرگ اعمال شده است.
شفافیت استخراج رمز ارزها در سایه قانون
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / علمی و آموزشی
شفافیت استخراج رمز ارزها در سایه قانون
تهران- ایرنا- فرزین فردیس عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران عنوان کرد: تصویب و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی استخراج رمز ارزها نخستین گام در ایجاد شرایط مساعد برای فعالان هوشمند و پیشگام اقتصادی است تا در مسیر تحقق منافع ملی به سرمایه‌گذاری در این زمینه سوق داده شوند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / اقتصادی
هوشمند‌سازی کشاورزی در اولویت سیاست‌گذار
معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه توسعه کشاورزی هوشمند از اولویت‌های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی احصا شده‌اند و تحت حمایت قرار دارند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در نشست خبری اظهار کرد: پشتوانه علمی این سازمان 2 هزار و 100 نفر هیات علمی و 750 نفر پژوهشگر غیرهیات علمی آن بوده و با داشتن 300 ایستگاه تحقیقاتی بزرگ‌ترین سازمان ترویجی در سطح کشور و منطقه است.
شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی احصا شدند/ هوشمند سازی کشاورزی در اولویت است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / اقتصادی
شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی احصا شدند/ هوشمند سازی کشاورزی در اولویت است
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه کشاورزی هوشمند از اولویت های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی است گفت:شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی احصا شدند و تحت حمایت قرار دارند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / ...
حداقل محدودیت‌های صادراتی را کمتر کنند
یک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت:حداقل اگر مشوق صادراتی نمی‌دهند، محدودیت‌ها را کمتر کنند.به گزارش ایرنا، حمیدرضا صالحی درباره وضعیت مشوق‌های صادراتی بیان کرد: پیش‌نویس آیین‌نامه مشوق صادراتی تهیه و به اتاق ارسال شد تا بخش خصوصی نظراتش را درباره آن اعلام کند. این مشوق که هنوز هم ابلاغ نشده، عمدتاً در بخش‌های مختلف از یارانه نمایشگاه تا یارانه هزینه کشتی و‏… را در نظر گرفته است اما بهتر بود چند یارانه هوشمند به صادرکنندگان تخصیص می‌یافت. صالحی با بیان اینکه برای توسعه صادرات باید به مشوق‌های صادراتی اهمیت دهیم، خاطرنشان کرد: این مشوق‌ها لزوماً نباید پرداخت پول باشد. در شرایطی که تحریم‌ها به صادرکنندگان فشار می‌آورد، در داخل کشور هم محدودیت‌هایی بر سر راه صادرکنندگان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ...
کنتور هوشمند در ۶۰ درصد چاه‌های کشاورزی قزوین نصب شده است
یدالله ملکی گفت: با نصب ۲۵۰۰ کنتور هوشمند تاکنون ۶۰ درصد چاههای کشاورزی استان به این سیستم مدرن مجهز شده اند و دردو سال آینده همه چاهها دارای کنتور می شوند.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در جلسه شورای حفاظت منابع آبی استان اظهار کرد: میزان مصرف آب در استان ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب است که باید ۷۰۰میلیون مترمکعب مصرف کاهش یابد.ملکی افزود: برای استفاده بهینه از منابع آبی موجود و کنترل وضعیت ایجاد شده باید دنبال روشهای نوین آبیاری، مدیریت و بهینه سازی مصرف، نصب کنتورهای هوشمند و تغییر الگوی کشت باشیم.وی بیان کرد: با نصب ۲۵۰۰ کنتور هوشمند در ۶۰ درصد چاههای کشاورزی کنتور هوشمند نصب شده و تلاش می کنیم امسال و سال آینده همه چاهها به این سیستم مجهز …
معاون وزیر: کشاورزی به سمت هوشمندسازی پیش رود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / اقتصادی
معاون وزیر: کشاورزی به سمت هوشمندسازی پیش رود
سمنان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: هوشمند سازی کشاورزی در مراکز خدمات به عنوان یکی از سیاست های مهم وزارت جهاد کشاورزی محسوب شده و تحقق این راهبرد در دستور کار است.
  سمنان  کشاورزی  اقتصاد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / ...
تسریع در انتقال تکنولوژی به مزارع با هوشمند سازی کشاورزی
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی از تسریع در انتقال تکنولوژی به مزارع به عنوان یکی از پیامدهای هوشمند سازی کشاورزی نام برد و گفت: هوشمندسازی کشاورزی در مراکز خدمات یکی از سیاست‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی در سال‌جاری است .
  کشاورزی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / ...
یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری ایلام صاحب پنل خورشیدی شدند
ایلام –خبرنگار «ابتکار»: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام از تامین برق یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری این استان از طریق پنل های خورشیدی خبر داد.هادی شیرخانی اظهار کرد: از آنجایی که حداکثر ۱۰ درصد از توان برق از طریق منابع آبی تامین و سهم تولید برق از طریق پنل‌های خورشیدی کمتر است، امیدواریم برنامه ریزی برای افزایش تولید آن صورت گیرد.وی با بیان اینکه تمام روستاهای ایلام از نعمت برق برخوردارند، افزود: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش میان مصرف برق برنامه‌ها و اقدامات اساسی و راهبردی برای مدیریت استراتژیک مصرف برق در وزارت نیرو در دستور کار است که با همراهی مردم و مصرف درست برق بتوانیم گامی در جهت پیشگیری از قطع برق و عبور از پیک مصرف آن داشته باشیم.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام تاکید کرد: …
۱۸ هزار و ۶۵۰ دستگاه کنتور هوشمند برق در استان تهران نصب شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / اقتصادی
۱۸ هزار و ۶۵۰ دستگاه کنتور هوشمند برق در استان تهران نصب شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از نصب ۱۸ هزار و ۶۵۰ دستگاه کنتور هوشمند برق روی اشتراک‌های دیماندی مناطق تحت پوشش این شرکت خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۲۴۲ دستگاه مربوط به بخش کشاورزی است.
  شرکت برق
نصف چاه‌های حفر شده در کل کشور غیرمجاز است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / اقتصادی
نصف چاه‌های حفر شده در کل کشور غیرمجاز است
مدیرکل دفتر آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از غیرمجاز بودن نیمی از چاه‌های حفر شده در کل کشور خبر داد و گفت: تأمین اعتبار برای هوشمندسازی چاه‌ها با نصب کنتورهای هوشمند و حجمی و برخورد با چاه‌های غیرمجاز، از مطالبات جدی است.
فرماندار ورزقان: تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور ضروری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اقتصادی
فرماندار ورزقان: تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور ضروری است
تبریز-ایرنا- فرماندار ورزقان گفت: تجهیز چاه های کشاورزی این شهرستان به کنتور هوشمند ضروری است.
  اقتصاد  کشاورزی  آب  کنتور
نصب بیش از ۳۰۰ هزار کنتور هوشمند برای چاه‌های کشاورزی
مهر / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / اقتصادی
نصب بیش از ۳۰۰ هزار کنتور هوشمند برای چاه‌های کشاورزی
تعداد چاه‌های کشاورزی مجهز به کنتور هوشمند با نصب ۳۰۶ هزار و ۹۷۸ از این نوع دستگاه به ۵۶ هزار چاه رسید.
  کنتور هوشمند  برق  کنتور آب  آبرسانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / علمی و آموزشی
سیستم هوشمند پرورش ماهی در کشور
فناوریایرنا نوشت: تعدای از نیروهای جوان با راه اندازی یک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری همدان، موفق به بومی سازی سیستم هوشمند پرورش ماهیان، شیلات و کشاورزی در کشور شدند.
«ربات‌ها» جایگزین کشاورزان می‌شوند
فارس / ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ / علمی و آموزشی
«ربات‌ها» جایگزین کشاورزان می‌شوند
شرکت «Agerris» تا سال 2020 نسخه هوشمند ربات خود را به منظور انجام امور کشاورزی وارد بازار می‌کند.
قطعی موقت سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ / اقتصادی
قطعی موقت سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از قطعی سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی تا اطلاع ثانوی خبر داد. سامانه هوشمند ثبت‌نام کارت بازرگانی و گواهی مبدا به‌دلیل اشکال فنی به طور موقت از امکان ارائه خدمات برخوردار نیست.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / ...
اتاق بازرگانی تهران: سامانه هوشمند ثبت‌نام کارت بازرگانی تا اطلاع بعدی قطع شد
شفقنا- اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از قطعی سامانه ثبت‌نام کارت بازرگانی تا اطلاع بعدی خبر داد. اتاق بازرگانی تهران به نقل از مدیریت واحد عضویت خود اعلام کرد: کارت بازرگانی و گواهی مبدا این سامانه سراسری (به آدرس cscs.ir) به دلیل بروز مشکل فنی تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود. بنا بر اطلاعات رسیده از اتاق بازرگانی، […]
ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با علوم پزشکی/طرح آبیاری هوشمند کشاورزی اجرا می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ / علمی و آموزشی
ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با علوم پزشکی/طرح آبیاری هوشمند کشاورزی اجرا می‌شود
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به همکاری خوب این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی، گفت: سال ۹۸ مرکز رشد مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی گلستان راه‌اندازی می‌شود.
طرح هوشمند سازی مصرف آب در اردبیل رونمایی می شود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ / اقتصادی
طرح هوشمند سازی مصرف آب در اردبیل رونمایی می شود
اردبیل-ایرنا-رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: طرح هوشمند سازی مصرف آب در حوزه کشاورزی از اختراعات برتر ملی محصول پارک علم و فناوری استان اردبیل همزمان با هفته منابع طبیعی رونمایی می شود.
هزینه نظارت بر حقابه کشاورزی نباید از مردم گرفته شود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ / اقتصادی
هزینه نظارت بر حقابه کشاورزی نباید از مردم گرفته شود
قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه های نظارت بر حق آبه های کشاورزی و کنتورهای هوشمند نباید از مردم گرفته شود.
کاهش 45 درصدی مصرف برق چاه های کشاورزی خراسان جنوبی
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ / اقتصادی
کاهش 45 درصدی مصرف برق چاه های کشاورزی خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: با نصب کنتورهای هوشمند در چاه های کشاورزی میزان مصرف برق از 429 میلیون کیلووات در سال 92 اکنون به 290 میلیون کیلووات رسیده که معادل حدود 45 درصد صرفه جویی است.