چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
گواهینامه موتور زنان
رای دیوان عدالت اداری درباره موتورسواری زنان هنوز صادر نشده است/ وکیل پرونده: دیوان تا کنون کارشکنی نکرده است
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
رای دیوان عدالت اداری درباره موتورسواری زنان هنوز صادر نشده است/ وکیل پرونده: دیوان تا کنون کارشکنی نکرده است
روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه دیوان عدالت اداری رای مربوط به موتور سواری زنان را تایید نکرده است. وکیل این پرونده می‌گوید هنوز دیوان اعلام نکرده و هیچ رایی صادر نشده است.
  رویداد24  موتور سکیلت سواری زنان  موتور سواری زنان  صدور گواهینامه موتور برای زنان  گواهینامه موتور زنان
بانوان موتور سوار در انتظار رأی دادگاه تجدید نظر
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / ورزشی
بانوان موتور سوار در انتظار رأی دادگاه تجدید نظر
صدور گواهینامه رانندگی موتور سیکلت برای زنان مدتی است که تبدیل به مجادله‌ای حقوقی و شرعی شده است. بعضی‌ها به موتورسواری زنان صحه می‌گذارند و عده‌ای دیگر جزو مخالفان این موضوع به شمار می‌روند.
  فاطمه افتخاری  بانوان موتورسوار  موتورسواری قانونی زنان  گواهینامه رانندگی موتور سیکلت برای زنان  خبرورزشی
صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان
الف / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / اجتماعی
صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان
ماجرای مخالفت نیروی انتظامی با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای یک خانم و به دنبال آن شکایت این زن به دیوان عدالت اداری و ملزم شدن نیروی انتظامی در رای اولیه به صدور گواهینامه برای وی که در هفته‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت برای حقوق دانان نیز فرصتی برای بحث و نظر حقوقی فراهم آورده است.
  دیوان عدالت اداری  گواهینامه موتور بانوان  موتورسواری زنان
فعلاً موتورسواری زنان در خیابان ممنوع!
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / ورزشی
فعلاً موتورسواری زنان در خیابان ممنوع!
شرع می‌گوید با پوشش مناسب موتورسواری زنان مشکلی ندارد، این در حالی است که حتی قانون هم مذکر بودن فرد را جزو شرایط صدور گواهینامه موتور قرار نداده است.
  موتورسواری  بهناز شفیعی  فریبا جوانمردی  فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی بانوان  مژگان عمادی  خبرورزشی
فیلم | زن‌ها گواهینامه موتور بگیرند که چی بشود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / اجتماعی
فیلم | زن‌ها گواهینامه موتور بگیرند که چی بشود؟
نامشخص بودن دلیل ممنوعیت موتورسواری زنان همواره موضوع مناقشه‌برانگیزی بوده که در سال‌های گذشته هر از گاهی مطرح شده اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.
  زنان  حضور زنان در جامعه
معاون فرهنگی قوه قضاییه: سوار زین شدن برای بانوان مکروه است / حکم اخیر دیوان عدالت برای مجاز دانستن صدور گواهینامه موتور برای بانوان به احتمال قوی در تجدیدنظر رد خواهد شد / اگر عفاف و حجاب رعایت شود، مراجع تقلید با موتورسواری مخالف نیستند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / اجتماعی
معاون فرهنگی قوه قضاییه: سوار زین شدن برای بانوان مکروه است / حکم اخیر دیوان عدالت برای مجاز دانستن صدور گواهینامه موتور برای بانوان به احتمال قوی در تجدیدنظر رد خواهد شد / اگر عفاف و حجاب رعایت شود، مراجع …
معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد حکم شرعی و قانونی دوچرخه و موتورسواری بانوان گفت: در فرهنگ اسلام، سوار زین شدن برای بانوان مکروه است اما حرام نیست. از طرف دیگر به زنان دستور داده شده کاملا با عفاف و حجاب در صحنه اجتماع ظاهر شوند. موتور سواری هیچ اشکال شرعی ندارد اما از منظر عفاف و حجاب، سوار شدن بر موتور ممکن است باعث شود تا حجاب خانم ها کمتر رعایت شود.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / ...
معاون فرهنگی قوه‌قضائیه: صدور گوهینامه موتور برای زنان جایز نیست
شفقنا- معاون فرهنگی قوه‌قضائیه گفت: بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی، صدور گواهینامه موتورسیکلت برای غیرمردان جایز نیست. به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام هادی صادقی درباره حکم شرعی و قانونی دوچرخه و موتورسواری بانوان گفت: در فرهنگ اسلام، سوار زین شدن برای بانوان مکروه است اما حرام نیست. از طرف دیگر به زنان دستور داده شده کاملا با عفاف و حجاب […]
جنجال موتور سواری زنان از کجا آمد؟
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / ورزشی
جنجال موتور سواری زنان از کجا آمد؟
«بر زین نشستن زنان» یکی از مسایل مورد مناقشه از گذشته‌های دور بوده است. در زمانه کنونی، این مسئله تبدیل به موضوع قانونی صدور گواهینامه وسایط نقلیه زین دار مانند موتورسیکلت و دوچرخه موتوردار شده است که در حال حاضر، رویه یکسانی برای آن وجود ندارد و نیروی انتظامی، نمی‌پذیرد برای زنان، گواهینامه رانندگی موتورسیکلت صادر کند، ولی یکی از شعب دیوان عدالت اداری رای داده است باید گواهینامه موتورسواری برای زنی که شکایت کرده است صادر شود.
  موتورسواری زنان  موتورسواری بانوان  گواهینامه موتورسواری بانوان  حکم موتورسواری بانوان  گواهینامه موتور زنان
تابلوهای پلیس در برابر خانم‌های موتوسوار!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / عکس
تابلوهای پلیس در برابر خانم‌های موتوسوار!
الزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتور سیکلت برای زنان واجد شرایط از سوی دیوان عدالت اداری، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / ...
دیوان عدالت اداری: پلیس باید برای زنان گواهینامه موتور صادر کند
در همین رابطه حکم یکی از شعبات دیوان عدالت اداری منتشر شده که نشان می‌دهد این شعبه در پاسخ به شکایت یک زن از اصفهان نسبت به عدم صدور گواهینامه موتور سیکلت حق را به شاکی داده و پلیس را ملزم به صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان کرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / ...
قانونی نداریم که دوچرخه‌سواری خانم‌ها را ممنوع کرده باشد
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در واکنش به ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در استان اصفهان گفت: دوچرخه موتور نیست که بگوییم گواهینامه لازم دارد. از قدیم خانم‌ها برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کردند و قانونی نداریم که دوچرخه‌سواری خانم‌ها را ممنوع کرده باشد.به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار درباره اینکه برخی از مسئولان استان اصفهان دوچرخه‌سواری را برای زنان ممنوع کرده‌اند و حتی نهادهای قانونی هم وارد مسئله شده‌اند درحالی که در همین استان پرونده‌های اسید‌پاشی تعیین تکلیف نشده است، گفت: خوشبختانه مجلس طرح خوبی را برای مقابله با اسیدپاشی به تصویب رساند و امیدوارم نسبت به این مسئله تغییر رویه دهند.معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه دوچرخه‌سواری بانوان در فضاهای ورزشی قطعا ممنوع نیست،‌ …
واکنش ابتکار به ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در اصفهان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اجتماعی
واکنش ابتکار به ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در اصفهان
شهریایلنا نوشت: معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در واکنش به ممنوعیت دوچرخه سواری زنان در استان اصفهان گفت: دوچرخه موتور نیست که بگویم گواهینامه لازم دارد، از قدیم خانم‌ها برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کردند و قانونی نداریم که دوچرخه‌سواری خانم‌ها را ممنوع کرده باشد.
  استان اصفهان  دوچرخه‌سواری
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ...
ابتکار: نگرانم که محدودیت‌هایی بدون چارچوب قانونی، علیه زنان اعمال شود
شفقنا- معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در واکنش به ممنوعیت دوچرخه سواری زنان در استان اصفهان گفت: دوچرخه موتور نیست که بگویم گواهینامه لازم دارد، از قدیم خانم‌ها برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کردند و قانونی نداریم که دوچرخه‌سواری خانم‌ها را ممنوع کرده باشد معصومه ابتکار درباره این‌که برخی از مسئولان استان اصفهان دوچرخه‌سواری را برای زنان ممنوع کرده‌اند […]
مژگان عمادی: دیوانه سرعت و هیجان هستم
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / ورزشی
مژگان عمادی: دیوانه سرعت و هیجان هستم
مژگان عمادی به خبرورزشی گفت: نمی‌دانم نظر مسئولان چیست که به زنان گواهینامه موتور سواری نمی‌دهند، شاید بگویند به دلیل نوع پوشش موتور سواران است، ولی لباس و پوشش بانوان موتور سوار کاملا پوشیده است.