شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
16 آذر
درخواست نماینده ارامنه تهران از رییس شورای شهر
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / ارامنه ایران / ارامنه تهران
درخواست نماینده ارامنه تهران از رییس شورای شهر
 ایسنا، از یک سو همه حرف‌ها سر نوع ساماندهی آرامستان ارامنه دروازه دولاب تهران مطرح بود، از سوی دیگر انتشار نام‌های جدیدی که به اعتقاد برخی از اعضای شورای شهر می‌توانست جای نام‌های قدیمی و حتی ثبت ملی شده‌ی قبرستان ارامنه را بگیرد، باعث شدند تا آرا شاوردیان – نماینده مسیحیان ارامنه تهران و شمال تهران -  ۱۶ آذر در نامه‌ای به محسن هاشمی رفسنجانی - رییس شورای اسلامی شهر تهران - نسبت به این صحبت‌ها اعتراض و درخواست پیگیری داشته باشد.او در نامه خود این طور آورده است: «احتراما با توجه به آغاز پروژه مرمتی آرامستان تاریخی ارامنه دولاب توسط شهرداری، براساس مصوبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ شورای اسلامی شهر و با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر، تخریب سنگ قبرها در …
قیمت سکه امروز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
قیمت سکه امروز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز با افزایش ۱۷۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان معامله شد.
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۱۶ آذر تا ۱۶ دی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / اینفوگرافیک / اینفوگرافی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در ایران / روند شیوع کرونا در ایران
اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۱۶ آذر تا ۱۶ دی
طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر سه‌شنبه (۱۶ دی ۹۹) یک میلیون ۲۵۵ هزار و ۶۲۰ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، یک میلیون ۲۹ هزار و ۲۸ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۷ تا ۱۶ دی) به طور متوسط در هر ساعت حدود ۲۵۲ نفر در ایران مبتلا و بین ۶ تا ۷ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت حدود ۳۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۱۶ آذر تا ۱۶ دی) را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
یادگار مرگ در کوه
کوهنوردانی که مسیر توچال را از دربند می‌پیمایند، بسته به تندی و مدی قدم‌های‌شان، حدود 2 ساعت گذشته از ایستگاه شیرپلا دیگر عادت دارند دنبال ساختمان کوچک سنگی بگردند که نفسی تازه کنند برای ادامه راه و رسیدن به قله. این نقطه نامش سنگ سیاه است یا سیاه‌سنگ. اما حالا بیش از دو دهه است که به یمن بودن آن ساختمان کوچک که حکم جان‌پناه کوهنوردان را دارد، کوهنوردان آنجا را با نام «امیری» هم می‌شناسند. نقطه‌ای که پشت سرش شهر تهران است و پیش‌رو قله توچال.  جان‌پناه امیری، نقطه‌ای که در آن دیگر کمر راه رسیدن به قله شکسته یادگاری به یاد علی امیری، کوهنورد جوانی است که روز 16 آذر سال 1373 در همان نقطه بر اثر سانحه کوهنوردی جانش را از دست داد. …
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
رییسی کاندیدای 1400 است؟
ماجرای انتقاد به دولت حالا مدت‌هاست که به بخشی از عملکرد و شعارهای مسوولان بیرون دولت تبدیل شده و هرکس این گوشه و آن کنار، تریبونی به دست می‌آورد، لابه‌لای سخنانش، انتقادی هم به عملکرد دولت مطرح می‌کند. سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه که از جمله چهره‌هایی است که سابقه انتقاد به دولت را در دوران ریاستش بر دستگاه قضایی دارد اما مدتی است چندان از او چنین سخنانی نمی‌شنویم و به‌ تعبیر دقیق‌تر، با آغاز به کار مجلس یازدهم و ریاست محمدباقر قالیباف بر آن و بالا گرفتن انتقادهای بهارستان به پاستور، عملا مجالی برای شنیدن انتقادهای غیرپارلمانی علیه دولت نبود، حالا در جریان هجدهمین سفر استانی‌اش به خراسان شمالی بار دیگر بنابر انتقاد از دولت گذاشته و با بیان اینکه …
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
حضور مجازی مخابرات منطقه گلستان در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش
بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار استان گلستان آغاز بکار کرد.بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار استان گلستان که به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی برپا شده ، آغاز بکار کرده است. غلامعلی شهمرادی با اعلام این خبر که مخابرات منطقه گلستان نیز با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم استان در این نمایشگاه شرکت کرده است افزود: خدمات ، محصولات و سرویسهای مخابراتی در غرفه مخابرات در معرض دید قرار گرفته و بصورت کامل تشریح شده است .مدیر مخابرات منطقه گلستان همچنین از امکان ارتباط بازدیدکنندگان با غرفه داران بصورت مجازی خبر داد و گفت : درصورتیکه بازدیدکنندگان سوالاتی در خصوص مسائل مخابراتی و خدمات و محصولات دارند می توانند با مراجعه به غرفه مخابرات و بصورت …
امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / ثبت نام آزمون ارشد 1400 / جزییات ثبت نام آزمون ارشد1400
امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد
مهلت ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور که از روز یکشنبه ۱۶ آذر شروع شده بود امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه پایان می یابد.
ضرغامی می‌خواهد زیر کدام میز بزند!؟ | طعنه تلخ مشاور روحانی به نامزد احتمالی ریاست جمهوری
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / حسام‌الدین آشنا / انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم / عزت‌الله ضرغامی
ضرغامی می‌خواهد زیر کدام میز بزند!؟ | طعنه تلخ مشاور روحانی به نامزد احتمالی ریاست جمهوری
گفته آمده تا زیر میز بزند! در جمع دانشجویان ارزشی در مراسم سالگرد ۱۶ آذر هم گفته بود خودش را برای انتخابات آماده می‌کند. زیر میز زدن به شیوه رئیس سابق صداوسیما البته قبلا رونمایی شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
ضرغامی می‌خواهد زیر کدام میز بزند!؟
گفته آمده تا زیر میز بزند! در جمع دانشجویان ارزشی در مراسم سالگرد 16 آذر هم گفته بود خودش را برای انتخابات آماده می‌کند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
عکس‌خبر
بوشهر- بامداد روز یکشنبه، ۱۶ آذرماه با شدت گرفتن بارش‌ها، وقوع رعدوبرق و متعاقب آن سیل‌وآبگرفتگی، برخی از معابر برون‌شهری و درون‌شهری مسدود شده و شهرهای وحدتیه، آبپخش، شبانکاره و روستای شول در شهرستان دشتستان و روستای گمارون در شهرستان گناوه متحمل خسارات زیادی از خرابی منازل تا از بین رفتن محصولات و وسایل زندگی و خودروهایشان شدند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / پادکست پنجره تحریریه / علیرضا خوشبخت / حامد سیاسی راد
پنجره تحریریه؛ دانشجوی سیاسی انجمنی!
پنجره تحریریه عنوان پادکست هفتگی دیدار است که در آن حامد سیاسی راد و علیرضا خوشبخت سردبیر دیدار به مرور مهم‌ترین رخداد‌های هر هفته با نگاهی به مطالب دیدار می‌پردازد. سیزدهمین شماره پنجره تحریربه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در یک پرونده صوتی به بررسی سرشت و سرنوشت دانشجویان سیاسی انجمن‌های اسلامی در طول ۴ دهه گذشته پرداخته است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
مناطق سیل زده دشتستان استان بوشهر
در بارندگی های نیمه شب ۱۶ آذرماه که تا ظهر روز بعد نیز ادامه داشت، برخی از مناطق استان بوشهر درگیر سیلاب و مشکلاتی چون آب گرفتگی و تخریب منازل شدند. بامداد روز یکشنبه، ۱۶ آذرماه با شدت گرفتن بارش ها، وقوع رعدوبرق و متعاقب آن سیل و آبگرفتگی، برخی از معابر برون شهری و درون شهری مسدود شده و شهرهای وحدتیه، آبپخش، شبانکاره و روستای شول در شهرستان دشتستان و روستای گمارون در شهرستان گناوه متحمل خسارات زیادی از خرابی منازل تا از بین رفتن محصولات و وسایل زندگی و خودروهایشان شدند. طی چند هفته گذشته نیز در چند نوبت بارش شدید باران موجب بروز مشکلاتی در محورهای مواصلاتی بین شهری و مسیرهای داخل شهری شده که ریزش آوار و خرابی برخی منازل در منطقه سیل زده دشتستان و روستاهای شمال استان بوشهر و بندر گناوه از این …
وحدتیه بوشهر؛ شهر غیرت این روزها زیر آب است
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / بوشهر / وحدتیه / سیلاب / پنجره مهر / وقوع سیلاب / خسارات سیلاب / حادثه سیلاب / استانداری بوشهر / استاندار بوشهر / امام جمعه بوشهر
وحدتیه بوشهر؛ شهر غیرت این روزها زیر آب است
منازل مسکونی، بازار، مغازه‌ها و اماکن عمومی شهر وحدتیه بوشهر که در حاشیه رودخانه این شهر متمرکز هستند در سیلاب روز یکشنبه ۱۶ آذر ماه جاری دچار آبگرفتی شدید شدند و خسارت جدی به آنها وارد شد.
دولت در یک هفته| دلار ۱۱۵۰۰ تومان می‌شود/بازگشت رئیس بودجه به دانشگاه/۱۶ آذر با کرونا بدونِ روحانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
دولت در یک هفته| دلار ۱۱۵۰۰ تومان می‌شود/بازگشت رئیس بودجه به دانشگاه/۱۶ آذر با کرونا بدونِ روحانی
دولت در یک هفته گذشته اخبار مختلفی داشته است که در این متن به برخی از این اخبار مهم اشاره می‌شود.
تصاویر| آوارگی مردم دشتستان بوشهر بعد از سیل
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / استان بوشهر / سیل / شهرستان دشتستان
تصاویر| آوارگی مردم دشتستان بوشهر بعد از سیل
در بارندگی های نیمه شب ۱۶ آذرماه که تا ظهر روز بعد نیز ادامه داشت، برخی از مناطق استان بوشهر درگیر سیلاب و مشکلاتی چون آب گرفتگی و تخریب منازل شدند.
خسارت میلیاردی سیل به کشاورزی شهرستان کازرون
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / استانی-شهرستانها / خسارت سیل / کازرون
خسارت میلیاردی سیل به کشاورزی شهرستان کازرون
مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: در پی بارش باران شدید ۱۶ آذرماه امسال، خسارت شدیدی به محصولات زراعی، باغی، دام و تاسیسات زیر بنایی کشاورزی این شهرستان وارد شد.
شریعتی علیه شریعتی در ساخت پساانقلابی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
شریعتی علیه شریعتی در ساخت پساانقلابی
خلاصه‌ی سخنرانی عباس نعیمی جورشری، جامعه شناس، با عنوان «شریعتی علیه شریعتی در ساخت پساانقلابی» در وبینار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ۱۶ آذر ماه در پی می‌آید. در این سخنرانی تلاش خواهم نمود به دو پرسش عمده پاسخ دهم: نسبت مرحوم دکتر علی شریعتی با فردای خود…
ویدئو / تشییع پیکر آیت‌الله محمد یزدی
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / آیت‌الله محمد یزدی / منطقه قم / مجلس خبرگان رهبری
ویدئو / تشییع پیکر آیت‌الله محمد یزدی
آیت‌الله محمد یزدی - عضو مجلس خبرگان رهبری - صبح چهارشنبه (۱۶ آذر) دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بعدازظهر امروز در قم برگزار شد.
خسارت سیلاب به هزار و ۵۷۰ واحد مسکونی استان بوشهر
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / آبگرفتگی اهواز / آبگرفتگی اهواز / بوشهر
خسارت سیلاب به هزار و ۵۷۰ واحد مسکونی استان بوشهر
معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: هزار و ۵۷۰ واحد مسکونی استان بوشهر بر اثر سیلاب ۱۶ آذرماه جاری آسیب و خسارت دید.
چرایی واکنش‌های غیرمنتظره به توئیت جوانی کنید وزیر جوان!
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / وزیر ارتباطات / جوانی / جوانان / اعتراض
چرایی واکنش‌های غیرمنتظره به توئیت جوانی کنید وزیر جوان!
محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه ۱۶ آذر مصادف با روز دانشجو یک توئیت کرد ساده و کوتاه: «توصیه می‌کنم: جوانی کنید». اما این توئیت با واکنش منفی و گسترده کاربران توئیتر مواجه شد.
روایت کمترشنیده‌شده شهید چمران از ۱۶ آذر ۳۲
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / 16 آذر 32 / مصطفی چمران / روز دانشجو
روایت کمترشنیده‌شده شهید چمران از ۱۶ آذر ۳۲
۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ به دلیل قرار گرفتن در بطن ایام حکومت طاغوت، از تاریخ‌نگاری بسیار ضعیفی برخوردار است. خفقان حاکم بر آن سال‌ها و کهولت سن شهود اصلی ماجرا در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد که تاریخ شفاهی این حادثه سرنوشت‌ساز که از آن با عنوان سر آغاز جنبش دانشجویی ایران یاد می‌شود از ضعف فراوانی برخوردار باشد.
سوال «حسن عباسی» از روحانی
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / برجام / حسن عباسی / دولت دوازدهم
سوال «حسن عباسی» از روحانی
به گزارش فارس، حسن عباسی، رئیس اندیشکدهٔ یقین در نشست مجازی «دانشجوی تحریم شکن، بپاخیز» که به همت بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر و آخرین روز دانشجوی قرن گفت: یک آینده شناسی کارآمد ریشه در تاریخ شناسی صحیح دارد، اگر تاریخ را نشناسیم، آینده را هم نمی توانیم بسازیم و مجبور به تکرار تاریخ خواهیم شد؛ چه خوب است که ۱۰۰ سال گذاشته را بررسی کرد تا ۱۰۰ سال آینده را بهتر ترسیم کرد. همچنان که در روزهای عید در فرهنگ ما از «خانه تکانی» سخن به میان می آید، ما باید یک «کشور تکانی از طریق قرن تکانی» انجام دهیم که کشور را برای ورود پاکیزه تر به قرن ۱۴۰۰ آماده کنیم.
بانک مرکزی: آمار اعلامی صادرات و ‎واردات توسط همتی، مبتنی بر اطلاعات سامانه جامع تجارت بود / آخرین آمار سال ۹۹ نشان می دهد تراز تجاری مثبت است
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
بانک مرکزی: آمار اعلامی صادرات و ‎واردات توسط همتی، مبتنی بر اطلاعات سامانه جامع تجارت بود / آخرین آمار سال ۹۹ نشان می دهد تراز تجاری مثبت است
روابط عمومی بانک مرکزی در پیامی توییتری نوشت: آمار اعلامی صادرات و ‎واردات توسط ریاست کل در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما، مبتنی بر اطلاعات سامانه جامع تجارت تا تاریخ ۱۶ آذرماه ۱۳۹۹ است. این سامانه منبع رسمی آمار تجارت خارجی است.
شکست طرح ترور مادورو در روز انتخابات ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / کلمبیا / نیکلاس مادورو / ایوان دوکه / ونزوئلا
شکست طرح ترور مادورو در روز انتخابات ونزوئلا
تهران - ایرنا - «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا از خنثی سازی طرح دولت کلمبیا برای ترور او در روز برگزاری انتخابات پارلمانی (یکشنبه/ ۱۶ آذر) خبر داد.
تصاویر: تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم علی اصغر زارعی
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
تصاویر: تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم علی اصغر زارعی
مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم علی اصغر زارعی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه ۱۸ آذر در قطعه ۱۹ بهشت زهرا(س)برگزار شد. مرحوم علی اصغر زارعی، جانشین سابق سازمان پدافند غیرعامل کشور و نماینده سابق مردم تهران بر اثر تحمل یک دوره بیماری شامگاه یکشنبه ۱۶ آذرماه درگذشت.
میرسلیم: بودجه با این ذوق‌زدگی بسته شده که تحریم‌ها برداشته می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / بودجه 1400 / مصطفی میرسلیم
میرسلیم: بودجه با این ذوق‌زدگی بسته شده که تحریم‌ها برداشته می‌شود
به گزارش مهر، سید مصطفی میرسلیم در یک نشست خبری به مناسبت ۱۶ آذر «روز دانشجو» در دفتر حزب موتلفه، درباره لایحه بودجه پیشنهادی دولت، گفت: ما در جریان بررسی کلیات بودجه وارد ریز مسائل نمی‌شویم اما باید ببینیم آیا درآمدها واقع‌بینانه و هزینه‌ها معقول است؟
جوانی کردن از نگاه مسئولان رو ببینید!
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / کاریکاتور / محمدجواد آذری جهرمی / جوانان
جوانی کردن از نگاه مسئولان رو ببینید!
وزیر ارتباطات به مناسبت ۱۶ آذر در پیامی توئیتری نوشت: دانشجویان عزیز روزتون مبارک. یک توصیه کوچک: «جوانی کنید». این پیام که واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت، سوژه کارتون‌ بزرگمهر حسین‌پور در صفحه اینستاگرامش شد.
کرونا یک اربعین به ما بدهکار است
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
کرونا یک اربعین به ما بدهکار است
حامد عسگری در قرار چهاردهم برنامه «دست در دست» که یکشنبه 16 آذر روانه آنتن شد از بدهکاری کرونا به مردم گفت.
۱۶ آذر و پاسخ به پرسش‌هایی در مفهوم‌شناسی جنبش دانشجویی
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / جنبش دانشجویی / جنبش دانشجویی / حقوق بشر / دانشجو / اروپا
۱۶ آذر و پاسخ به پرسش‌هایی در مفهوم‌شناسی جنبش دانشجویی
در سال‌های منجر به فروپاشی بلوک سوسیالیست شرق، رسانه‌های سرمایه‌داری با شعار آزادی و حقوق بشر، مقابله به مثل کرده و جریان‌های دانشجویی ضد کمونیستی در بلوک شرق اروپا را سازماندهی و پشتیبانی می‌کردند.
ویژه‌ی روز دانشجو | تحلیلی بر وضعیت جنبش دانشجویی در ایران [+فیلم]
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
ویژه‌ی روز دانشجو | تحلیلی بر وضعیت جنبش دانشجویی در ایران [+فیلم]
سرویس سیاسی انصاف نیوز: اینستاگرام انصاف نیوز در ۱۶ آذرماه به ترتیب میزبان علی نانوایی-فعال دانشجویی موسوم به عدالتخواه- علی شریعتی -پژوهشگر فلسفه- و عبدالله مومنی -فعال دانشجویی سابق- بود و در این گفت‌وگوها به موضوعات مبتلابه جریان دانشجویی پرداخته شد؛ از شرایط امروز فعالیت دانشجویی، آسیب‌ها و عارضه‌ها تا…
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
قهر دانشجویان با کنشگری
هر مناسبتی را باید از خاستگاه آن مورد بررسی قرار دهیم. وقتی ما ۱۶ آذر را به عنوان روز دانشجو تعریف می‌کنیم و در این مناسبت از جنبش دانشجویی سخن می‌گوییم، باید ببینیم این واقعه در چه شرایطی اتفاق افتاد و چه پیامی به ما داد و چه انتظاری از جنبش دانشجویی باید داشت. بر اساس آنچه در تاریخ ذکر شده واقعه ۱۶ آذر در آستانه سفر معاون رییس‌جمهوری وقت امریکا رخ داده است. دانشجویان در اعتراض به سفر این مقام امریکایی دست به اعتراض زدند و حکومت استبدادی هم دانشجویان را تحت تعقیب قرار داد و سه تن از دانشجویان را در کلاس درس مورد هدف قرار داد و به شهادت رساند. این واقعه حاکی از دو پیام است. یکی اینکه جنبش دانشجویی ضداستعمار بوده و در این راه از جان خود گذشت. دیگر اینکه جنبش دانشجویی ضداستبداد داخلی …
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
خوزستان؛ بحران بی‌پایان
باران‌های شدید، سیل و آبگرفتگی در جنوب و جنوب غرب کشور بحرانی بزرگ ایجاد کرده است. در سیلاب‌های روز یک‌شنبه هفت تن جان باختند. در بخش دیگری از کشور نیز سرما و بارش برف حادثه‌ساز شده است.روز یکشنبه، بارش شدید باران در نقاط مختلف استان بوشهر موجب آبگرفتگی و انسداد مسیرها و محورهای مواصلاتی شد و متاسفانه در دشتستان با بیشترین میزان بارش دو کشته بر جای گذاشت و در شهرستان گناوه نیز موجب آبگرفتگی تخریب منازل گردید. همچنین در برخی از شهرهای دشتستان مانند آبپخش، شبانکاره، وحدتیه و سعدآباد حجم بارش و سرازیر شدن آب باران باعث آبگرفتگی منازل و بروز مشکلاتی شد و در معابر شهری نیز بارش شدید موجب گرفتار شدن خودروها و زیر آب رفتن کوچه‌ها و خیابان‌ها گردید.به گزارش ایسنا، قربانی اول حوادث روز یک‌شنبه و سیلاب …
کدام رئیس جمهور رکورددار حضور در مراسم روز دانشجو است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / دولت دوازدهم / حسن روحانی
کدام رئیس جمهور رکورددار حضور در مراسم روز دانشجو است؟
  معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در توییتر نوشت: امسال تمام وجوه دانشگاه متاثر از کرونا بود و روز دانشجو مانند رویداد دیگر امکان برگزاری نداشت گرچه آخرین سال ریاست حسن روحانی، نخستین سالی است که ۱۶ آذر در دانشگاه حضور نداشت اما او همچنان رکورددار حضور در مراسم روز دانشجوست.
جریان‌ دانشجویی را نباید خاموش کرد!
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / دانشجو / روز دانشجو / سید محمد خاتمی / وزارت اطلاعات / وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
جریان‌ دانشجویی را نباید خاموش کرد!
۱۶ آذر، روز دانشجو درحالی برگزار شد که گمانه زنی هایی درباره فاصله گرفتن دانشجویان از فضای سیاسی جامعه مطرح می شود.
استاندار یزد: پیوند دولت و دانشگاه، ناگسستنی است
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / میبد / یزد / دانشگاه
استاندار یزد: پیوند دولت و دانشگاه، ناگسستنی است
یزد- ایرنا- استاندار یزد در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذرماه روز دانشجو که به صورت مجازی در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد پیوند دولت و دانشگاه را ناگسستنی دانست.
زرافشان: کنکور یک مسئله آموزشی و پرورشی صرف نیست/ برای حذف کنکور، باید مسیرهای موفقیت غیر از دانشگاه را در جامعه پُر رنگ کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / علی زرافشان / مرکز رشد دانشگاه امام صادق
زرافشان: کنکور یک مسئله آموزشی و پرورشی صرف نیست/ برای حذف کنکور، باید مسیرهای موفقیت غیر از دانشگاه را در جامعه پُر رنگ کرد
به گزارش الف، آئین رونمایی از شماره هفتم نشریه «تأملات رشد» مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) با محوریت مسئله کنکور و ارائه پیشنهادیه تغییر نظام سنجش و پذیرش دانشجو، با حضور مهندس علی زرافشان یکشنبه 16 آذر و همزمان با روز دانشجو برگزار شد.  
آخرین جزئیات بحران سیل در بوشهر، هرمزگان و فارس
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / سیل امروز / سیل بوشهر
آخرین جزئیات بحران سیل در بوشهر، هرمزگان و فارس
سیل و آبگرفتگی در طول ۲۴ ساخت اخیر ٦ استان بوشهر، فارس، هرمزگان، تهران، یزد و اصفهان را دچار خسارت انسانی و مالی کرده است. اما در این میان دو استان بوشهر و هرمزگان بیشترین خسارت انسانی را داشته اند. اما در این میان شهرستان پارسیان در ۵۰۰ کیلومتری مرکز استان هرمرگان، بیشترین خسارات جانی و مالی را متحمل شده است. براساس اعلام مسئولان استان هرمزگان در اثر بارندگی عصر یکشنبه ۱۶ آذرماه در شهرستان پارسیان، دو دستگاه خودروی پژو پارس و وانت پراید با پنج سرنشین دچار سانحه شده و متاسفانه جان باختند.
ضرغامی درباره انتخابات ۱۴۰۰: من آماده‌ام
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
ضرغامی درباره انتخابات ۱۴۰۰: من آماده‌ام
عزت‌الله ضرغامی رییس پیشین سازمان صداوسیما در در برنامه 16 آذر بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی از آمادگی خود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده سخن گفت.
سرمربی تیم: امسال هم قدرتمند ظاهر می‌شویم
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / سازمان لیگ هندبال / هندبال / کرمانشاه / استانی-ورزشی
سرمربی تیم: امسال هم قدرتمند ظاهر می‌شویم
مراسم قرعه کشی لیگ دسته اول هندبال مردان باشگاه های کشور روز گذشته(16 آذر) با حضور 24 تیم در چهار گروه برگزار شد و تیم هیات هندبال کرمانشاه در گروه اول این لیگ با تیم های نفت امیدیه، شهرداری جم، پاسارگاد شهرکرد، ثامن الحجج اراک و هیات هندبال بانه هم گروه شد.
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران خبر داد
ارایه گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / باغ وحش
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران خبر داد ارایه گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
در پی رسانه‌ای شدن مرگ ماده ببر سفید باغ وحش ارم به نام «کوئین» در جمعه هفته گذشته (۱۴ آذرماه) رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با بیان اینکه پس از وقوع این اتفاق فرصت ۴۸ ساعته‌ای به باغ وحش ارم داده شد تا گزارشی از جزئیات حادثه منجربه مرگ ببر ارائه کند، اظهارکرد: این گزارش کتبی عصر روز گذشته (۱۶ آذرماه) به اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد و اکنون صحت‌سنجی گزارش و جزئیات این ماجرا در حال بررسی کارشناسی است.
«سعید مومیوند» آزاد شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / محیط‌بان / شکارچی / حکم قضائی / دستگاه قضایی / منطقه حفاظت شده
«سعید مومیوند» آزاد شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از آزاد شدن محیط‌بان همدانی خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقدامات و حمایت‌های صورت‌گرفته و پیگیری‌های قضایی و قانونی، روز گذشته -یکشنبه ۱۶ آذرماه- محیط‌بان همدانی آزاد شد.
دانشجوی مطلوب از نظر نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / روز دانشجو / 16 آذر
دانشجوی مطلوب از نظر نمایندگان مجلس
برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر با چند کلیدواژه پرتکرار این روز را به دانشجویان تبریک گفتند و «داشتن روحیه جهادی و انقلابی»، «اسکتبارستیزی» و حتی «مسئولیت‌پذیری» را از جمله انتظارات شان از دانشجویان برشمردند.
پنج نفر در اثر سیل در شهرستان پارسیان جان باختند
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / سیل هرمزگان
پنج نفر در اثر سیل در شهرستان پارسیان جان باختند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در اثر بارندگی عصر یکشنبه ۱۶ آذرماه در شهرستان پارسیان، متاسفانه دو دستگاه خودروی پژو پارس و وانت پراید با پنج سرنشین دچار سانحه شدند.
ببینید | برف تهران را زیباتر کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / بارش برف - باران / شهر تهران
ببینید | برف تهران را زیباتر کرد
با ورود سامانه بارشی برف از اوایل روز یکشنبه ۱۶ آذرماه شمال تهران شاهد اولین بارش رحمت الهی بود.منبع: تسنیم
گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
گزارش جزییات مرگ «ماده ببر ارم» به محیط زیست
در پی رسانه‌ای شدن مرگ ماده ببر سفید باغ‌ وحش ارم به نام «کوئین» در جمعه هفته گذشته (۱۴ آذرماه) رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با بیان اینکه پس از وقوع این اتفاق فرصت ۴۸ ساعته‌ای به باغ‌ وحش ارم داده شد تا گزارشی از جزئیات حادثه‌ منجربه مرگ ببر ارائه کند، اظهارکرد: این گزارش کتبی عصر روز گذشته (۱۶ آذرماه) به اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد و اکنون صحت‌سنجی گزارش و جزئیات این ماجرا در حال بررسی کارشناسی است.
بشیری: گسترش بستر فعالیت دانشجویان مورد توجه قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / روز دانشجو / 16 آذر
بشیری: گسترش بستر فعالیت دانشجویان مورد توجه قرار گیرد
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اهمیت توجه به دانشگاه برای تحقق توسعه یافتگی در حوزه های مختلف تاکید کرد: به گسترش بستر فعالیت علمی دانشجویان توجه شود.
(ویدئو) جزییات مرگ ۵ نفر از سرنشینان دو خودرو در سیل هرمزگان
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / هرمزگان / سیل
(ویدئو) جزییات مرگ ۵ نفر از سرنشینان دو خودرو در سیل هرمزگان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در اثر بارندگی عصر یکشنبه 16 آذرماه در شهرستان پارسیان، متاسفانه دو دستگاه خودروی پژو پارس و وانت پراید با پنج سرنشین دچار سانحه شدند.
گزارش بورس امروز دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹ / قرمز پوشی شاخص کل
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
گزارش بورس امروز دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹ / قرمز پوشی شاخص کل
شاخص کل بورس روز یکشنبه مورخه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹ در نهایت با افزایش ۳۲۴۲۹ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۱۰۶ واحدی آرام گرفت. امروز دوشنبه مورخه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت آباد با ما همراه باشید.
دژاووی معکوس 16 آذر؛ / شکست سپاهان در یک روز تاریخی (عکس)
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / فولادمبارکه سپاهان
دژاووی معکوس 16 آذر؛ / شکست سپاهان در یک روز تاریخی (عکس)
سپاهان در روزی مغلوب نفت شد که سال ها پیش، در چنین شبی یک برد تاریخی را کسب کرده بود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
وداع با رضا نصرالله لنکرانی
رضا نصرالله لنکرانی از چهره‌های با سابقه و تاثیرگذار تعزیه ایران صبح روز ۱۶ آذر و در ۹۰ سالگی، در منزل خود چشم از جهان فروبست. ابراهیم گله‌دارزاده، مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان با تایید خبر درگذشت رضا نصرالله لنکرانی به مهر گفت: استاد رضا نصرالله لنکرانی یکی از بزرگان تعزیه ایران بود و با وجود اینکه چند سالی به دلیل کهولت سن به اجرای تعزیه نمی‌پرداخت ولی وجودشان برای تمامی تعزیه‌خوانان دلگرمی و برای تعزیه‌خوان‌های مطرح به عنوان یک تکیه‌گاه بود. وی تاکید کرد: تسلط ایشان به نسخ تعزیه و شبیه‌خوانی و همچنین جنبه‌های دیگر تعزیه نظیر معین البکایی، موسیقی، وسایل و آکسسوآر استاد لنکرانی را به دایره‌المعارف آگاهی و معرفت تعزیه ایران تبدیل کرده بود. گله‌دارزاده …
(ویدیو) خلاصه بازی سامپدوریا 1 - 2 میلان 16 آذر 99
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / میلان / سامپدوریا
(ویدیو) خلاصه بازی سامپدوریا 1 - 2 میلان 16 آذر 99
میلان موفق شد سامپدوریا را هم از پیش رو بردارد تا در صدر جدول سری آ ایتالیا باقی بماند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
انتقاد از وضعیت نامناسب دوآرامستان پایتخت
عضو شورای شهر تهران با اشاره به‌ضرورت اجرای طرح جامع ساماندهی دو آرامستان ابن‌بابویه و امامزاده عبدالله(ع) گفت: مزار شهدای سی تیر در آرامستان ابن‌بابویه وضعیت مناسبی ندارد. به گزارش فارس، حسن خلیل‌آبادی بابیان اینکه آرامستان ابن‌بابویه و امامزاده عبدالله(ع) می‌تواند یکی از مراکز گردشگری و تاریخی شهرری و تهران باشد، افزود: با اینکه این دو آرامستان ثبت میراثی شده، ولی برخی از قبور تخریب‌شده و مکان‌های دفن شهدای 16 آذر برای زیارت اهل قبور و ادای احترام به آن‌ها مناسب نیست.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
انتخابات پارلمانی رومانی، کلید احیای اعتبار در اتحادیه اروپا
مردم رومانی روز گذشته (یکشنبه) در انتخابات ملی پای صندوق‌های رأی می‌روند که کلید احیای اعتبار این کشور در میان سرمایه‌گذاران است. در این انتخابات، لودویک اوربان، نخست‌وزیر فعلی اصلاح‌طلب مرکزگرا، برتری اندکی نسبت به سوسیال دموکرات‌های اپوزیسیون دارد. به گزارش رویترز، اوربان ۵۷ ساله که با وجود تسلط مخالفانش بر پارلمان به مدت یک سال در قدرت بوده، گفته است افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگی به دستور حزب چپ‌گرای سوسیال دموکرات را لغو می‌کند. وی متعهد شده که در بحبوحه بررسی قضایی فساد ادعایی و سوء‌استفاده از بودجه، تلاش‌های کابینه تحت رهبری چپ‌ها برای تضعیف استقلال دادگاه را متوقف کند؛ اتهاماتی که حزب سوسیال دموکرات رد کرده است. اوربان به دنبال سال‌ها …
فضای مجازی/روز دانشجو، روزهای کرونایی و فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
فضای مجازی/روز دانشجو، روزهای کرونایی و فضای مجازی
دیروز ۱۶ آذر، روز دانشجو بود. این روز، به یاد سه دانشجو مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون، معاون رئیس‌جمهوری وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار‌ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند، گرامی داشته می‌شود. امسال اما روز دانشجو متفاوت از سال‌های گذشته بود. شیوع بیماری کووید-۱۹ و به‌دنبال آن تعطیلی دانشگاه‌ها حال و هوای دیگری به این روز بخشید و دانشجویان …
قالیباف در دیدار با خانواده شهید فخری زاده: خون شهید فخری زاده قفل‌های بسته صنعت هسته‌ای را باز کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / ترور شهید فخری‌زاده / قالیباف
قالیباف در دیدار با خانواده شهید فخری زاده: خون شهید فخری زاده قفل‌های بسته صنعت هسته‌ای را باز کرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه ۱۶ آذر) با حضور در منزل شهید محسن فخری زاده با خانواده این شهید دیدار و گفتگو کرد.
خلاصه بازی شالکه 0 - بایرلورکوزن 4
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / بایرلورکوزن / شالکه 04 / خلاصه بازی
خلاصه بازی شالکه 0 - بایرلورکوزن 4
این بازی در تاریخ 16 آذرماه 1399 و 6 دسامبر 2020 برگزار شد  
روایت صادق زیباکلام از روز دانشجوی امسال در دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / صادق زیباکلام / روز دانشجو / 16 آذر
روایت صادق زیباکلام از روز دانشجوی امسال در دانشگاه تهران
صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران روایتی از جو دانشگاه تهران در روز دانشجوی امسال و بحثی که با ماموران انتظامی دانشگاه داشته را مطرح کرد.
فرود اضطراری یک پرواز در شیراز
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
فرود اضطراری یک پرواز در شیراز
یک فروند هواپیمای شرکت وارش در مسیر پرواز اصفهان به عسلویه با ۸۰ نفر مسافر ساعت ١١:٣٠ امروز یکشنبه ١٦ آذر دچار نقص فنی به صورت افت فشار در کابین هواپیما شد.
دانشگاه و دانشجو، سرچشمه‌های تحولات بنیادین هستند
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دانشگاه و دانشجو، سرچشمه‌های تحولات بنیادین هستند
سخنگوی وزارت امور خارجه در یک پست اینستاگرامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذر روز «دانشجو» نوشت: تاریخ دانشجویی در ایران همواره با کمال‌گرایی، تحول‌خواهی و حقیقت‌جویی قرین بوده است.
فارس۲۴| از غیبت روحانی تا ضربه وزارت اطلاعات
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
فارس۲۴| از غیبت روحانی تا ضربه وزارت اطلاعات
مهمترین خبرهای ۲۴ ساعت گذشته امروز 16 آذر را در این ویدیو ببینید.
اعتراض جمعی از دانشجویان دکتری کوی دانشگاه تهران+پاسخ دانشگاه
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / روز دانشجو / دانشگاه تهران / دانشجویان دکتری دانشگاه تهران
اعتراض جمعی از دانشجویان دکتری کوی دانشگاه تهران+پاسخ دانشگاه
عصر امروز (شنبه ۱۶ آذر) حدود ۵۰ نفر از دانشجویان دکتری ساکن خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران با حضور در ساختمان ۱۶ آذر این دانشگاه به تصمیم دانشگاه مبنی بر تخلیه خوابگاه ها برای دانشجویان دارای سنوات غیر مجاز تجمع کردند و خواستار تجدید نظر دانشگاه در اسکان این دانشجویان در خوابگاه های متاهلی شدند.
آرمان خواهی صرفا نقد کردن وضعیت کنونی نیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / سازمان جهاد دانشگاهی تهران / روز دانشجو
آرمان خواهی صرفا نقد کردن وضعیت کنونی نیست
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران به همراه شماری از دانشجویان دانشگاه تهران امروز بر مزار شهدای ۱۶ آذر حاضر شدند و با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ آن شهیدان ادای احترام کردند.
پیام رییس جمهور به مناسبت ۱۶ آذر: دانشجویان مصداق نبض بیدار جامعه هستند
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / حسن روحانی / روز دانشجو
پیام رییس جمهور به مناسبت ۱۶ آذر: دانشجویان مصداق نبض بیدار جامعه هستند
رئیس جمهور با گرامیداشت روز دانشجو، شانزدهم آذر را نماد خردگرایی، آزادی‌خواهی و روز تجلیل از مبارزات سرنوشت‌ساز دانشجویی دانست و اظهارداشت: قدم‌های استوار دانشجو، همواره همگام و همراه با ملت بزرگ ایران بوده و دانشجوی این سرزمین به همان اندازه که در عرصه دانش فعال است، در صحنه دفاع از کیان و هویت دینی و ملی خود نیز امیدآفرین و فداکار است.
عکس | چمدان رشوه‌هایی که وزیر اندونزیایی گرفته است
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / اندونزی
عکس | چمدان رشوه‌هایی که وزیر اندونزیایی گرفته است
وزیر امور اجتماعی اندونزی روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) به اتهام دریافت ۱.۲ میلیون دلار رشوه در رابطه با کمک‌های غذایی به مبتلایان بیماری کووید-۱۹ بازداشت شد.
جنبش دانشجویی در گذر نسل‌ها؛ از وحدت تا تکثر
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
جنبش دانشجویی در گذر نسل‌ها؛ از وحدت تا تکثر
امسال در حالی به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو رسیدیم که به‌واسطه همه‌گیری بیماری کرونا، برای دومین ترم متوالی است که کلاس‌های دانشگاه‌ها به صورت کامل به شکل مجازی و در بستر وب برگزار می‌شود. عدم حضور دانشجویان در دانشگاه امکان برگزاری هیچ مراسمی برای گرامیداشت این روز و تکریم یاد شهدای جنبش دانشجویی و فریاد زدن مطالبات دانشگاه را نداده است. این فریاد، اما سال‌هاست که در گلوی دانشگاه مانده و خشک شده است. دیگر خبری از آن شوق و شور ۱۶ آذر در سال‌های دهه هفتاد و هشتاد نیست. روزگاری بود که جنجال‌های ۱۶ آذر تا مدت‌ها سرخط خبر‌های رسانه‌ها را از آن خود می‌کرد و ترجیع‌بند اظهارات مسئولین می‌شد. حالا، ولی شرایط به گونه‌ای شده که وزیر جوان ارتباطات به مناسبت این روز توییت می‌زند: «یک پیشنهاد به دانشجوها: …
جلیلی: سال ۹۲ به پشت خیمه دشمن رسیده بودیم، گفتند خزانه خالی است
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / ایران و آمریکا / برجام / سعید جلیلی / مذاکره با آمریکا
جلیلی: سال ۹۲ به پشت خیمه دشمن رسیده بودیم، گفتند خزانه خالی است
به گزارش فارس، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (یکشنبه ۱۶ آذر) در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که از سوی ۴ تشکل دانشجویی انجمن اسلامی مستقل، جامعه دانشجویی، بسیج دانشجویی و جنبش عدالتخواه دانشگاه تهران برگزار شد، با تأکید بر اهمیت وجود هدف و محاسبه برای رسیدن آن هدف، گفت: یک دانشجو باید از خود سؤال کند که آیا درسی که می‌خوانم من را به هدفم می‌رساند یا خیر؟ آیا قریب به ده سالی که عمر من صرف تحصیلات می‌شود، پایان آن، همان چیزی خواهد شد که انتظار دارم یا نه.
تاکید رییس دیوان عالی کشور بر مطالبه گری دانشجویان در جهت اجرای عدالت اجتماعی
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / رییس دیوان عالی کشور / روز دانشجو / 16 آذر
تاکید رییس دیوان عالی کشور بر مطالبه گری دانشجویان در جهت اجرای عدالت اجتماعی
رییس دیوان عالی کشورگفت: مطالبه‌گری دانشجو می‌تواند نقش مهم و موثری در اجرای عدالت اجتماعی داشته باشد.
پست اینستاگرامی سخنگوی وزارت خارجه به مناسبت روز دانشجو
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه / روز دانشجو
پست اینستاگرامی سخنگوی وزارت خارجه به مناسبت روز دانشجو
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار پستی فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو را گرامی داشت.
فیلم | در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ چه اتفاقی رخ داد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / دانشجو / فیلم / آمریکا / ۱۶ آذر
فیلم | در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ چه اتفاقی رخ داد؟
هر دانشجویی باید بداند در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ چه اتفاقی رخ داد و چرا این روز به عنوان روز دانشجو در تاریخ ماندگار شد تا در میان هیاهو و جنجال هایی که از سوی برخی آفریده می شود، دچار گمراهی نشود.
در دوران کرونا، رشادت نسل جوان را دیدیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه علوم پزشکی اهواز / روز دانشجو
در دوران کرونا، رشادت نسل جوان را دیدیم
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به تلاش دانشجویان جوان در دوران شیوع کرونا گفت: همان کسانی که فاجعه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ را خلق کردند، امروز هم پای خود را بر گلوی مردم گذاشته‌اند اما دانشجویان این نسل نیز به صحنه آمدند.
دیدار سفرای سه کشور با عراقچی
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / سیدعباس عراقچی
دیدار سفرای سه کشور با عراقچی
«آیکاوا کازوتوشی» سفیر ژاپن و «قدم درمندرا» سفیر هند در ایران روز یکشنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۹) در دیدارهای جداگانه با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه، در خصوص توسعه روابط مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
خلاصه بازی وست برومویچ 1 - کریستال پالاس 5
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / لیگ جزیره / خلاصه بازی / کریستال پالاس / خلاصه بازی کریستال پالاس / وست برومویچ
خلاصه بازی وست برومویچ 1 - کریستال پالاس 5
این بازی در تاریخ 16 آذرماه 1399 و 6 دسامبر 2020 برگزار شد
تهران برفی می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
تهران برفی می‌شود
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در ۱۰ استان کشور طی امروز (۱۶ آذر) گفت: فردا در تهران بارش برف و باران خواهیم داشت.
اخبار « هفت عصر »  ۱۶ آذر ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
اخبار « هفت عصر » ۱۶ آذر ۱۳۹۹
از کلانشهر تهران که همچنان در وضعیت شکننده کرونایی ؛ زالی می گوید کرونا در تهران هنوز در حال قربانی گرفتن است تا درگیری پلیس آلمان با فعالان محیط زیست را در این بخش خبری خواهید شنید ، ببنیید و نشر دهید
برای مهدی هاشمی و سالروز تولدش + چند عکس
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / مهدی هاشمی / سالروز تولد مهدی هاشمی
برای مهدی هاشمی و سالروز تولدش + چند عکس
۱۶ آذر ماه سالروز تولد مهدی هاشمی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است، بازیگری که به قول کیانوش عیاری کارگردان سینما؛ "در جلوی دوربین بسیار بی‌آلایش است."
دولت برای متناسب‌سازی بودجه اختصاص دهد/ کارفرما موظف به تامین ایمنی است/ بیمه بیکاری حق تمام بیمه‌شدگان است
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دولت برای متناسب‌سازی بودجه اختصاص دهد/ کارفرما موظف به تامین ایمنی است/ بیمه بیکاری حق تمام بیمه‌شدگان است
ایلنا: اکبر قربانی (دبیر اجرائی خانه کارگر غرب تهران) عصر امروز (۱۶ آذر ماه) در برنامه کارگر ایرانی به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
سردار فدوی: دموکرات‌ها خباثت های عالم را بر سر ملت ما پیاده کردند
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / دموکرات ها و ایران / سردار فدوی
سردار فدوی: دموکرات‌ها خباثت های عالم را بر سر ملت ما پیاده کردند
به گزارش مهر، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در آئین گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: مبارزه میان جبهه حق و استکبار با رهبری آمریکا بوده و ادامه خواهد داشت.
رسالت ذاتی خبرنگار، مبارزه در خط مقدم جنگ نرم است
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / استانی-اجتماعی
رسالت ذاتی خبرنگار، مبارزه در خط مقدم جنگ نرم است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی همزمان با 16 آذرماه، روز دانشجو، با ارسال پیامی، سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) را تبریک گفت.
دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / درگذشت / تعزیه
دایرﺓالمعارف تعزیه ایران درگذشت
رضا نصرالله لنکرانی از چهره‌های با سابقه و تأثیرگذار تعزیه ایران صبح امروز یکشنبه ۱۶ آذر به دلیل کهولت سن در منزل خود چشم از جهان فروبست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •