دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
آرمن سرکیسیان
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
ادامه ناآرامی در ایروان؛ مخالفان پاشینیان اماکن دولتی را محاصره کردند
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هزاران شهروند ارمنستانی روز سه‌شنبه در تداوم اعتراض‌ها به نخست وزیر این کشور به خیابان‌ها آمدند. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هزاران مخالف «نیکل پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان روز سه‌شنبه با حضور در خیابان‌های «ایروان»، پایتخت این کشور استعفای نیکل پاشینیان را به دلیل مدیریت ضعیف در درگیری با جمهوری آذربایجان خواستار شدند. سیاستمداران مخالف ارمنستان و حامیان آنها هفته‌هاست که پس از امضای توافق صلح با باکو، از نخست وزیر خواسته‌‌اند، استعفا دهد. معترضان روز سه‌شنبه اماکن دولتی را در ایروان محاصره کرده و شعارهای «نیکل برو» سر دادند. در مناطق دیگر ارمنستان نیز برگزاری …
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
رئیس‌جمهوری ارمنستان: دولت باید استعفا دهد
رئیس‌جمهوری ارمنستان گفت، دولت باید استعفا دهد، انتخابات جدید حداکثر ظرف مدت یک سال باید برگزار شود و یک دولت موقت توافق ملی، ترجیحا یک دولت تکنوکرات تشکیل شود. به گزارش آناتولی، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان همچنین دولت این کشور را در جریان نشست با نمایندگانی از جامعه ارامنه در روسیه مورد انتقاد قرار داد و امضای توافق آتش بس نیکول پاشینیان با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان را درباره مساله قره باغ و خروج نیروهای کشورش از این منطقه مورد مناقشه را یک تراژدی بزرگ خواند. وی ادامه داد: یک راه حل وقتی که چنین تراژدی بزرگی رخ می‌دهد، وجود دارد و آن، استعفای دولت است. رئیس جمهوری ارمنستان همچنین به این نکته اشاره کرد که اوضاع در ارمنستان از دو سال قبل وقتی انتخابات برگزار شد، …
ارمنستان از پوتین درخواست کمک کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / آرمن سرکیسیان / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / ولادیمیر پوتین
ارمنستان از پوتین درخواست کمک کرد
رئیس‌جمهور ارمنستان از همتای روسی خود خواست تا در خصوص بازگرداندن اسرای این کشور که در جریان درگیری‌های قره‌باغ به اسارت جمهوری آذربایجان درآمدند، به ایروان کمک کند.
درخواست رئیس‌جمهور ارمنستان از پوتین برای کمک به بازگرداندن اسرای ارمنی
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / ولادیمیر پوتین / رئیس جمهور روسیه / قره باغ کوهستانی / تبادل b
درخواست رئیس‌جمهور ارمنستان از پوتین برای کمک به بازگرداندن اسرای ارمنی
بنابر اعلام دفتر «آرمن سرکیسیان»، او در نامه‌ای به رئیس‌جمهور روسیه، میانجیگری وی در مسئله بازگرداندن اسرای ارمنی و همچنین اجساد کشته‌شدگان از جمهوری آذربایجان را خواستار شده است.
رئیس جمهور ارمنستان برای یک
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
رئیس جمهور ارمنستان برای یک "دیدار خصوصی" به مسکو رفت
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری ارمنستان اعلام کرد "آرمن سرکیسیان" روز شنبه کشورش را به منظور انجام یک "دیدار خصوصی"، به مقصد مسکو ترک کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پایداری آتش‌بس باکو وایروان
زهراب مناتسکانیان، وزیرخارجه ارمنستان در تاریخ شانزدهم نوامبر در جریان اختلافات علنی‌اش با نیکول پاشینیان، نخست وزیر بر سر شرایط آتش‌بس با جمهوری آذربایجان از سمت خود استعفا کرد. از زمانی که ارمنستان توافقنامه آتش‌بس با آذربایجان را امضا کرده، 17 حزب اپوزیسیون ارمنستان و حامیان‌شان در خیابان‌های ایروان تظاهرات کرده و خواستار استعفای پاشینیان و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شده‌اند. آرمن سرکیسیان، رییس‌جمهوری ارمنستان که جایگاهش در ساختار سیاسی ارمنستان بیشتر تشریفاتی است نیز خواستار استعفای پاشینیان شده و پیشنهاد کرده دوستی اتحاد ملی در ارمنستان تشکیل شود. نیروهای امنیتی ارمنستان نیز یکی از رهبران اپوزیسیون این کشور را در تاریخ چهاردهم نوامبر به اتهام توطئه …
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
استعفای نخست‌وزیر و انتخابات زودهنگام در ارمنستان
رئیس جمهور ارمنستان خواستار کناره‌گیری نخست‌وزیر و دولتش براساس قانون اساسی و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در کشور برای حل و فصل سریع اوضاع در کشور شد. آرمن سرکیسیان در پیامی که در صفحه فیس‌بوک وی منتشر شد، نوشت: ما جنگ تحمیلی را باختیم هم در میدان جنگ و هم در عرصه دیپلماتیک و بین‌المللی. می‌شود جنگ را باخت اما از دست دادن مردم قابل قبول نیست. برای فائق آمدن بر این بحران از مردم میخواهم متحد باشند و نهایت مسئولیت‌پذیری و خویشتن‌داری را نشان دهند. وی تاکید کرد: کاملاً روشن است که به رغم پایان جنگ، جمهوری آرتساخ (در قره‌باغ)، جمهوری ارمنستان و کل مردم ارمنی وارد یک دوره جدید شده‌اند که هر اشتباهی می‌تواند فاجعه‌بار باشد. ارمنستان یک کشور …
رئیس‌جمهور ارمنستان با اعلام بی‌خبری از توافق قره‌باغ از آغاز رایزنی‌های سیاسی خبر داد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / ارمنستان / قره‌باغ / جمهوری آذربایجان / روسیه / توافق آتش بس
رئیس‌جمهور ارمنستان با اعلام بی‌خبری از توافق قره‌باغ از آغاز رایزنی‌های سیاسی خبر داد
«آرمن سرکیسیان» اعلام کرد از طریق رسانه‌ها از امضای توافق با روسیه و جمهوری آذربایجان برای اتمام جنگ در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی مطلع شده و از آغاز رایزنی‌های سیاسی برای حفظ منافع ملی ارمنستان خبر داد.
الهام علی‌اف: برای مذاکرات آتش‌بس آماده هستیم / تلاش‌ ارمنستان این بوده که از روسیه بخواهد برای جنگ نیرو بفرستد
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
الهام علی‌اف: برای مذاکرات آتش‌بس آماده هستیم / تلاش‌ ارمنستان این بوده که از روسیه بخواهد برای جنگ نیرو بفرستد
رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان ضمن طرح این ادعا که ارمنستان از روسیه درخواست کمک نظامی کرده، گفت کشورش برای برگزاری مذاکرات به منظور اعمال آتش‌بس در قره‌باغ کوهستانی آمادگی دارد. پیشتر رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه‌ای روسیه را یک میانجی قابل اعتماد در زمینه حل تنش قره‌باغ برشمرد. آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه خود با هفته نامه مصری «الاهرام» گفت: «روسیه یک میانجی مورد اعتماد و فعال در زمینه حل منازعه قره باغ است».
سرکیسیان: روسیه میانجی قابل اعتمادی است
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / آرمن سرکیسیان / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / روسیه
سرکیسیان: روسیه میانجی قابل اعتمادی است
رئیس‌جمهور ارمنستان در سخنانی اعلام کرد: روسیه در موضوع حل و فصل بحران قره‌باغ،میانجی قابل اعتمادی است.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
رئیس‌جمهوری ارمنستان پرونده قره‌باغ را به بروکسل می‌برد
دفتر ریاست‌جمهوری ارمنستان اعلام کرد، رئیس‌جمهوری ارمنستان، این کشور را به مقصد بروکسل ترک کرده تا درباره درگیری قره‌باغ با مقامات ناتو و اتحادیه اروپا صحبت کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر اعلام این دفتر، «آرمن سرکیسیان» در جریان این سفر با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو، «جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا و «چارلز میشل»، رئیس شورای اروپا دیدار خواهد کرد. در اعلامیه دفتر ریاست جمهوری ارمنستان آمده که این کشور انتظار دارد رهبران ناتو و اتحادیه اروپا، همه اقدامات ممکن را برای متوقف کردن جنگ و احیای یک تفاهم آتش‌بس، انجام دهند. سفر سرکیسیان به بروکسل به دنبال بیش از سه هفته جنگ بر سر قره‌باغ انجام می‌شود؛ منطقه‌ای …
سرکیسیان با رئیس شورای اروپا دیدار کرد/ درخواست ارمنستان از ترکیه
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / آرمن سرکیسیان / ناتو / ارمنستان / مناقشه قره باغ / ترکیه
سرکیسیان با رئیس شورای اروپا دیدار کرد/ درخواست ارمنستان از ترکیه
رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با رئیس شورای اروپا در ارتباط با تنش‌های مرزی قره‌باغ، درخواستی را از ترکیه مطرح کرد.
روحانی فرا رسیدن روز ملی جمهوری ارمنستان را تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / آرمن سرکیسیان / ارمنستان / حسن روحانی / ایران
روحانی فرا رسیدن روز ملی جمهوری ارمنستان را تبریک گفت
رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه ای به رئیس جمهور و نخست وزیر ارمنستان، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.
تبریک روحانی به آرمن سرکیسیان
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تبریک روحانی به آرمن سرکیسیان
رئیس جمهور در پیامهای جداگانه ای به رئیس جمهور و نخست وزیر ارمنستان، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / سفیر ایران در ارمنستان
سفیر جدید ایران استوارنامه خود را به رئیس‌جمهور ارمنستان تقدیم کرد
ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران، روز سه شنبه استوارنامه خود را به آرمن سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان تقدیم و با وی دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / حسن روحانی / نیکول پاشینیان / آرمن سرکیسیان
دریای خزر باید بدون حضور نیروهای خارجی باشد/ از گسترش روابط با نورسلطان استقبال می‌کنیم
رئیس جمهور گفت: دریای خزر باید دریای صلح و دوستی برای کشورهای ساحلی، بدون حضور هرگونه نیروی خارجی باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / حسن روحانی / آرمن سرکیسیان / نیکول پاشینیان
ارتقای مناسبات تهران-ایروان با اتصال خلیج فارس به دریای سیاه
رئیس‌جمهور گفت: همکاری دو کشور در بخش کریدور شمال به جنوب و اتصال دریای سیاه به خلیج فارس می‌تواند جهشی در مناسبات تهران- ایروان ایجاد کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
دیدار رؤسای جمهور ایران و ارمنستان
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری که شامگاه دوشنبه برای حضور در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا وارد ایروان شده بود، با آرمن سرکیسیان رییس جمهوری ارمنستان دیدار کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •