جمعه, ۲۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 11 September, 2020
اتحادیه اروپایی
۲۵ ساعت قبل
گروگانگیری در ناتو
تنش فعلی در حوزه داخلی ناتو، از تاریخ تاسیس این نهاد نظامی و امنیتی بی‌سابقه است. بزرگ‌ترین پیمان نظامی-امنیتی جهان که 30 کشور عموما امریکای شمالی و اروپای غربی را دربر می‌گیرد با یک وصله آسیایی به نام ترکیه. هرچند ورود ترکیه به ناتو برای محدود کردن دسترسی هم‌پیمانان ورشو به آب‌های مدیترانه در سال 1952 کلید خورد (همزمان با ورود یونان) و غرب به‌وسیله عضویت ترکیه در ناتو و پیمان بغداد (سنتو بعدی) سعی در بستن راه شوروی به جنوب را داشت، اما هرگز تصور نمی‌کرد که ترکیه در آینده هم‌پیمانی یاغی شود؛ یاغیگری که با خرید سیستم دفاع ضدموشک روس‌ها در سال گذشته به اوج خود رسید و با گروگانگیری پایگاه اینجرلیگ ادامه یافت. اکنون دو عضو ناتو یعنی ترکیه و یونان در مقابل …
ژئوپلیتیک فضای مجازی؛تجاوز آمریکا به مرزهای دیجیتالی اتحادیه اروپا
۲ روز قبل / ایالات متحده امریکا / ادوارد اسنودن / واشنگتن
ژئوپلیتیک فضای مجازی؛تجاوز آمریکا به مرزهای دیجیتالی اتحادیه اروپا
ایالات متحده آمریکا علی رغم امضای موافقت نامه حریم خصوصی با اتحادیه اروپایی بارها حریم خصوصی شهروندان اروپایی را نقض کرده است.
اتحادیه اروپا به صربستان به خاطر تصمیم جدیدش هشدار داد
۳ روز قبل / صربستان / اتحادیه اروپایی
اتحادیه اروپا به صربستان به خاطر تصمیم جدیدش هشدار داد
ایسنا نوشت: اتحادیه اروپا امروز دوشنبه از تصمیم بلگراد برای انتقال سفارتش در اسرائیل به بیت‌المقدس ابراز نگرانی شدید کرد و نسبت به عواقب چنین اقدامی هشدار داد.
روحانی: هرروز که آمریکا از اشتباهات خود برگردد، راه برای او باز است
۳ روز قبل / حسن روحانی / سوئیس / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / ایالات متحده آمریکا / جنگ اقتصادی / اتحادیه اروپایی
روحانی: هرروز که آمریکا از اشتباهات خود برگردد، راه برای او باز است
رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا با خروج خود از برجام و نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل با هدف از پای درآوردن جمهوری اسلامی از 2 سال و نیم گذشته تاکنون تحریم های ظالمانه و ناعادلانه ای علیه ملت ایران اعمال کرده است، گفت: تاریخ نشان داده که مردم ایران در برابر گردن کشی، قلدری و زورگویی یک قدرت تسلیم نخواهد شد.
۳۱ مقام بلاروسی در آستانه ورود به لیست تحریم‌ها
۳ روز قبل / بلاروس / اتحادیه اروپایی
۳۱ مقام بلاروسی در آستانه ورود به لیست تحریم‌ها
ایسنا نوشت: سه دیپلمات اتحادیه اروپا گفتند این اتحادیه به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ۳۱ مقام ارشد بلاروس از جمله وزیر کشور آن تا اواسط سپتامبر در پاسخ به مناقشه مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت این کشور است.
آشی که اروپا برای ترکیه پخته است
۴ روز قبل / ترکیه / اتحادیه اروپایی
آشی که اروپا برای ترکیه پخته است
ایسنا نوشت: وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد، شورای اروپا قرار است پایان سپتامبر در وهله نخست پرونده ترکیه و تنش در مدیترانه شرقی به خصوص با محوریت بررسی اعمال تحریم‌ها علیه آنکارا را بررسی کند.
بازار انرژی؛ از محبوبیت اروپا تا محرومیت ایران
۴ روز قبل / ایران و اروپا / انرژی / نفت و گاز / علی بمان اقبالی زارچ / ایران و اتحادیه اروپا
بازار انرژی؛ از محبوبیت اروپا تا محرومیت ایران
علی بمان اقبالی زارچ در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: ایران با جغرافیای چندین برابری بسیاری از کشورهای اروپایی بیش از ۶۵ برابر اتحادیه اروپایی منابع سوخت های فسیلی دارد و در قرن بیستم از تامین کنندگان شاخص انرژی اروپا بوده ولی از ابتدای هزاره سوم اتحادیه به بهانه های چندگانه حقوق بشری، برنامه صلح آمیز هسته ای، صنایع دفاعی و موشکی و محور مقاومت و بویژه تبعیت از آمریکا همکاری انرژی با کشورمان را محدود کرده و اگر چه در اسناد خود از الجزایر، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، خاورمیانه و برخی کشورهای آفریقایی نام برده و در نسخه قدیمی سند نیز از ایران نیز به عنوان یک طرف بالقوه راهبردی در تامین انرژی اروپا نام برده شده بود، اما در سند جدید نام کشورمان حذف شده و تنها عبارت "برخی تامین‌کنندگان …
واکنش بورل به اقدام تازه ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی / ایالات متحده آمریکا
واکنش بورل به اقدام تازه ترامپ
ایرنا نوشت: مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه ۲ مقام ارشد دیوان کیفری بین‌المللی، این اقدام را غیرقابل قبول، بی‌سابقه و تلاشی برای کارشکنی در روند تحقیقات این دادگاه خواند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
پروژه‌های مدرن‌سازی راکتور اراک و ایزوتوپ‌های پایدار در فردو ادامه می‌یابد
رئیس نشست کمیسیون مشترک برجام در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اعضا مجددا تأکید کردند که آمریکا را نمی‌توان یک دولت عضو برجام محسوب کرد». رئیس نشست کمیسیون مشترک برجام متعاقب نشست روز سه‌شنبه یازدهم شهریور ۱۳۹۹ بیانیه‌ای را منتشر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:   ۱. نشست کمیسیون مشترک برجام در تاریخ یازدهم شهریور ۱۳۹۹ در وین برگزار شد. براساس برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای این توافق را برعهده دارد. این نشست به ریاست خانم هلگا اشمید، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از طرف آقای جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپایی و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه، انگلیس و جمهوری اسلامی ایران، در سطح معاونان وزرای خارجه …
شانزدهمین کمیسیون برجام از همه چیز گفتند جز لغو تحریم‌ها!
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / برجام / دولت آقای روحانی / کمیسیون مشترک / دولت ایران / انگلیس / شورای امنیت / وین / آمریکا / آلمان / عباس عراقچی
شانزدهمین کمیسیون برجام از همه چیز گفتند جز لغو تحریم‌ها!
شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در حالی پایان یافت که در این نشست به هیچ عنوان به مسئله اصلی در برجام که لغو تمامی تحریم‌های ضدایرانی بود، هیچ‌ اشاره‌ای نشد.
لاوروف: اروپایی‌ها ذلیلانه از آمریکا برای تجارت با ایران اجازه می‌گرفتند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سرگئی لاوروف / اتحادیه اروپایی / ایران و آمریکا
لاوروف: اروپایی‌ها ذلیلانه از آمریکا برای تجارت با ایران اجازه می‌گرفتند
فارس نوشت: «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه درخواست کشورهای اروپایی برای معاف شدن از تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا و داشتن اجازه تجارت با ایران را اقدامی «ذلیلانه» توصیف کرده است.
تخت روانچی: آمریکا صلاحیتی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / مکانیسم ماشه / تحریم ایران / خاورمیانه / مجید تخت‌روانچی / سازمان‌ملل / سردار حاج قاسم سلیمانی / شورای امنیت / قطعنامه ۲۲۳۱ / مایک پامپئو / آمریکا
تخت روانچی: آمریکا صلاحیتی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: آمریکا صلاحیت استفاده از سازوکار بازگشت تحریم های گذشته را ندارد.
دیلی تایمز: اروپایی‌ها هم از ترامپ روی گردانند
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / شورای امنیت سازمان ملل / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپایی
دیلی تایمز: اروپایی‌ها هم از ترامپ روی گردانند
ایرنا نوشت: روزنامه پاکستانی «دیلی تایمز» مخالفت اکثریت اعضای شورای امنیت سازمان ملل با قطعنامه ضدایرانی آمریکا را انزوای ترامپ در برابر تهران توصیف کرد و نوشت: اروپایی‌ها نقش خود را با قاطعیت بازی کردند و به نظر می‌رسد آنان تمایلی برای دیدن ترامپ در کاخ سفید بعد از انتخابات ماه نوامبر ندارند.
درصورت انتخاب ترامپ؛ آیا انگلیس به اتحادیه اروپایی بازمی گردد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / اتحادیه اروپا / برگزیت / انگلیس / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / امریکا و اروپا / امریکا و انگلیس
درصورت انتخاب ترامپ؛ آیا انگلیس به اتحادیه اروپایی بازمی گردد؟
وحید کریمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: چین و روسیه و امریکا ابرقدرت های آتی خواهند بود و اروپا به اوایل قرن نوزدهم باز خواهد گشت و پوتین در روسیه با علم به روند تفکر سیاسی ترامپ، درصدد افزایش گسترش حوزه نفوذ در اروپا برخواهد آمد به ویژه که زمینه بی ثبات کردن بلغارستان فراهم است. البته امریکا درصدد تاسیس "ناتو" جدید با کشورهای شرق اروپا است منتهی با تعهداتی متفاوت که بار مالی برای امریکا ندارد و بیشتر بر مبنای توافقات غیرجمعی اما دوجانبه استوار است. 
حلقه مفقوده‌ای به نام «شرف»!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / جان مک کین / انگلیس / مینسک / کنگره امریکا / پهلوی / روسیه / ترامپ / اتحادیه اروپایی / الکساندر لوکاشنکو / جان مک‌کین
حلقه مفقوده‌ای به نام «شرف»!
هر کسی «وطن‌فروشی» خلاقانه‌تری صورت دهد، نزد دولت‌ها و سازمان‌های جاسوسی غرب، عزیزتر می‌شود!
کابوس دشمنان مقاومت تعبیر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / خاورمیانه / تل‌آویو / مقاومت / لیبرمن / سعد الحریری / ریاض / ترامپ / جنگ ۳۳ روزه / اسرائیل / سیدحسن نصرالله
کابوس دشمنان مقاومت تعبیر می‌شود
سید مقاومت پیام مشخصی به این بازیگران داده است! وی تاکید کرده است سال ۲۰۱۸، انتخاباتی رسمی و قانونی برگزار شده و نتیجه انتخابات نیز کاملا مشخص است.
ببینید | سلام کرونایی رئیس جمهورهای استونی و لیتوانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپایی
ببینید | سلام کرونایی رئیس جمهورهای استونی و لیتوانی
رئیسان جمهور لتونی ، استونی ، لیتوانی و لهستان به عنوان همسایگان بلاروس در بیانیه مشترکی خواستار آرامش و ثبات در این کشور آشوب زده شدند. در این بیانیه و جلسه سلام رئیس جمهورهای دو کشور دیدنی بود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
نقش اجرای برجام
وضع تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد و اتحادیه اروپایی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در نیمه دوم دهه ۱۳۸۰ شمسی موجب طرح دعاوی متعددی از سوی این اشخاص نزد دیوان دادگستری اتحادیه اروپایی شد. اخیرا در یکی از این دعاوی، دادگاه عمومی اتحادیه اروپایی در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ حکم خود را در خصوص پرونده شکایت یک شرکت ایرانی (خواهان) علیه شورای اتحادیه اروپایی صادر کرد . در این یادداشت اجمالا به بررسی نکات مهم این حکم می‌پردازیم.  1- در تاریخ ۲ دی‌ماه ۱۳۸۵، شورای امنیت ملل متحد با تصویب قطعنامه شماره ۱۷۳۷ تحریم‌هایی را علیه کشورمان وضع کرد. به موجب بند ۱۲ این قطعنامه، اشخاص حقیقی و حقوقی که در فعالیت‌های حساس اشاعه‌ هسته‌ای دخیل بوده‌اند و سایر اشخاصی که تحت …
پیمان سبز؛ آیا اتحادیه اروپا الگوی مقابله با تغییرات اقلیمی خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محیط زیست / اتحادیه اروپایی
پیمان سبز؛ آیا اتحادیه اروپا الگوی مقابله با تغییرات اقلیمی خواهد شد؟
با وجود آنکه گسترش ویروس جدید کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ موجب کاهش ناگهانی و غیرمنتظره میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای شد، اما ابهام در شیوه بازسازی اقتصاد جهانی دغدغه‌ بزرگتری را برای کنشگران محیط‌زیست پدید آورد.
ببینید | زیرگرفتن یک معترض به نتایج انتخابات در بلاروس
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / بلاروس / اتحادیه اروپایی
ببینید | زیرگرفتن یک معترض به نتایج انتخابات در بلاروس
در پی بالا گرفتن اعتراضات در بلاروس پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور‏، کامیون حامل نیروهای امنیتی یک معترض را در مینسک زیر گرفت.
اقدامات ترکیه در لیبی اروپا را نگران کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / اتحادیه اروپایی / لیبی / ترکیه
اقدامات ترکیه در لیبی اروپا را نگران کرد
ایسنا نوشت: سخنگوی روابط خارجه اتحادیه اروپا نسبت به تحرکات و اقدامات ترکیه در منطقه شرق مدیترانه و لیبی ابراز نگرانی کرد.
کدام کشورهای اروپایی بیشترین تابعیت را به ایرانی‌ها اعطا کردند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / اتحادیه اروپایی
کدام کشورهای اروپایی بیشترین تابعیت را به ایرانی‌ها اعطا کردند؟
یورونیوز نوشت: تازه‌ترین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۷ هزار و ۴۰۰ ایرانی و ۷ هزار و ۵۰۰ افغانستانی تابعیت دائم یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند.
دلار در سراشیبی قرار گرفت/ خرید دلار در اروپا  هم کاهشی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / دلار / کاهش قیمت ها / اتحادیه اروپایی
دلار در سراشیبی قرار گرفت/ خرید دلار در اروپا هم کاهشی است
ایسنا نوشت: شاخص دلار کاملا از کانال ۹۳ واحدی عقب نشست.چون تقاضا برای خرید ارزهای دیگر در مقایسه با دلار در سطح بالاتری قرار دارد و بی رغبتی معامله گران به خرید دلار باعث شده تا اسکناس سبز در یکی از ضعیف ترین موقعیت های دو سال اخیر خود قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
اینستکس یک چرند کاملا چرند
چرا اینستکس، بازیچه‌ای چرند است؟ روزنامه وطن با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در این زمینه نوشت: رهبر انقلاب در بخشی از بیانات اخیرشان ژانویه ۲۰۱۹، پس از اعلام رسمی «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان مبنی بر «ایجاد سازوکار مالی ویژه اروپا» برای تجارت با ایران، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور اروپایی در سخنانی تأکید کرد اتحادیه اروپایی قصد ندارد بر سر برجام و تأمین منافع ایران، با واشنگتن وارد منازعه شود!
اروپا بازیچه اینستکس را با هماهنگی دولت ترامپ علم کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مایک پمپئو / توافق هسته‌ای / اتحادیه اروپایی / امانوئل مکرون / توافق هسته ای / اینستکس / هایکو ماس / دولت ترامپ / واشنگتن / اروپا
اروپا بازیچه اینستکس را با هماهنگی دولت ترامپ علم کرد
اینستکس «بازیچه» بود، زیرا محصولی تاکتیکی برای «حفظ تعهدات برجامی ایران» محسوب می‌شد و حتی ایجاد و تولد آن معلول هم‌افزایی استراتژیک – تاکتیکی آمریکا و اتحادیه اروپایی بود.
شروع فاجعه بی‌سابقه بشری/مسئولیت پذیری یا ویرانی؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپایی / ایالات متحده آمریکا / چین
شروع فاجعه بی‌سابقه بشری/مسئولیت پذیری یا ویرانی؟
با گذشت چندین ماه از شیوع کرونا، اقتصاد جهانی همچنان با بحران پدید آمده بر اثر این بیماری دست به گریبان است . جامعه نوین فناوری- محور ما هرگز در گذشته و در زمان صلح ، چنین وضعیتی را تجربه نکرده بود.
اتحادیه اروپا ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را پیش خرید کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / اتحادیه اروپایی / ویروس کرونا
اتحادیه اروپا ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را پیش خرید کرد
ایرنا نوشت: اتحادیه اروپا با شرکت‌ "سانوفی" سازنده واکسن و داروسازی‌های معتبر قرار دادی امضا کرده است تا ۳۰۰ میلیون دوز از واکسن ویروس کرونا را در صورت ساخت بخرد.
اتحادیه اروپا هکرهای چین و روسیه را تحریم کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اتحادیه اروپایی / چین / روسیه
اتحادیه اروپا هکرهای چین و روسیه را تحریم کرد
فارس نوشت: کشورهای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تحریم‌هایی را علیه اشخاص و نهادهایی که ادعا شده هکرهای روسی و چینی هستند اعمال کرد.
تحریم‌های کره‌شمالی تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اتحادیه اروپایی / کره شمالی
تحریم‌های کره‌شمالی تمدید شد
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: اتحادیه اروپا اعلام کرد تحریم های اعمال شده بر کره شمالی را یک سال دیگر تمدید می کند.
ربیعی: سند همکاری ایران و چین در چارچوب پارادایم نوین است/حفظ برجام مهمترین آزمون اروپایی‌ها است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی / علی ربیعی / ایران و چین / جاده ابریشم
ربیعی: سند همکاری ایران و چین در چارچوب پارادایم نوین است/حفظ برجام مهمترین آزمون اروپایی‌ها است
علی ربیعی سخنگوی دولت با درج یادداشتی تحت عنوان «جاده ابریشم نوین» در روزنامه ایران، موضوع توسعه روابط با کشورهای همسایه را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد.
تقاضای روادید به دستورالعمل‌های دولت ایتالیا در مقابله با کرونا وابسته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / سازمان امور دانشجویان / ایتالیا / روادید / رم
تقاضای روادید به دستورالعمل‌های دولت ایتالیا در مقابله با کرونا وابسته است
تهران-ایرنا- سفارت ایران در رم در بیانیه ای اعلام کرد: فرایند رسیدگی به تقاضاهای روادید دانشجویان منوط به دستورالعمل های فعلی و آتی دولت ایتالیا و اتحادیه اروپایی در چارچوب مقررات مقابله با کرونا است.
علت شکست برجام از زبان واعظی /سه کشور اروپایی عواقب شکست برجام را باید بپذیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / محمود واعظی / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی
علت شکست برجام از زبان واعظی /سه کشور اروپایی عواقب شکست برجام را باید بپذیرند
رئیس دفتر رئیس جمهور در حساب توییتری خود نوشت: علت شکست برجام، ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا و عدم اجرای تعهدات E3 (سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان) است و باید مسئولیت خطرات و عواقب را بپذیرند.»
بسته اقتصادی ۷۵۰ میلیارد یورویی، برای تاب‌آوری اروپا در مقابل کرونا است/ باز هم مرکل به داد قاره‌سبز رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / آلمان / آنگلا مرکل / کرونا / اتحادیه اروپایی / امانوئل مکرون / کووید-۱۹ / بسته حمایتی 750 میلیارد یورویی اروپا
بسته اقتصادی ۷۵۰ میلیارد یورویی، برای تاب‌آوری اروپا در مقابل کرونا است/ باز هم مرکل به داد قاره‌سبز رسید
ایلنا: تحلیلگر مسائل اروپا گفت: مذاکراتی که در مورد تصویب بسته ۷۵۰ میلیارد یورویی انجام شده، یکی از طولانی‌ترین گفت وگوهای اروپایی بود که هدفش تامین اقتصاد اروپا در…
نگاه به شرق با چشمان باز
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ولادیمیر پوتین / چینی ها / روسیه / چین / اتحادیه اروپایی / آمریکا / ایرانیان / ایران / هند / اقتصاد مقاومتی
نگاه به شرق با چشمان باز
در خصوص قرارداد راهبردی ایران و چین، صرف نظر از مفاد آن، چرخش نگاه مسئولان کشور از غرب به شرق جای خوشحالی دارد و باید آن را مثبت تلقی کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اتحادیه اروپایی
عکس|جذاب ترین عضو اتحادیه اروپا از دانشگاه ارسطو
خبرنیوز نوشت:«اوا کایلی» سیاست‌مدار اهل یونان و از اعضای پارلمان اروپاست که جنبش سوسیالیستی پان‌هلنی را نمایندگی می‌کند.
ماهیت درحال دگرگونی نظم بین‌الملل از نگاه رهبران اروپایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اتحادیه اروپایی / چین / ایالات متحده آمریکا
ماهیت درحال دگرگونی نظم بین‌الملل از نگاه رهبران اروپایی
اندیشکده‌های اروپایی در چند ماه اخیر، گزارش‌ها و تحلیل‌های بسیاری در راستای بررسی آینده نظام بین‌الملل منتشر کرده‌اند. یکی از دلایل این امر، بروز بحران کوید-19 و واکنش‌های آمریکا و چین به این مسئله و نکته بعدی انتخابات آتی آمریکا بوده است که آن‌ها تمایل دارند موجب حذف ترامپ شود.
بورل: تا ایران اقناع نشود نمی‌توان انتظار داشت که به تعهداتش در برجام بازگردد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی
بورل: تا ایران اقناع نشود نمی‌توان انتظار داشت که به تعهداتش در برجام بازگردد
ایرنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، توقع بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام، بدون بهره‌مندی از مزایای اقتصادی این توافق را مردود اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
ری ‌برندینگ رییس ‌جمهوری سابق
سالار احمدی |این روزها همزمان با اوج اخبار مبتلایان به ویروس کرونا آن طور که باید و شاید به مصاحبه رییس‌جمهوری سابق توجهی نشد. مصاحبه‌ای که هدفی پشت ‌پرده داشت و آن ‌هم ری‌برندینگ هوشمندانه آقای احمدی‌نژاد برای نسل‌هایی بود که زمان ریاست او بر دولت‌های نهم و دهم را به ‌دلیل اقتضای سنشان به یاد ندارند. به‌ طور ویژه مصاحبه‌کننده به موسیقی‌هایی اشاره می‌کند که نسل جوان و نوجوان طرفدار آن هستند، یعنی همان موسیقی رپ و احمدی‌نژاد هم در کمال تعجب، توصیه به گوش کردن این نوع موسیقی می‌کند! گویی برخوردهای گسترده با هنرمندان، مطبوعات، فعالان سیاسی، مدنی و... زمان دولت او اتفاق نیفتاده است! برای بررسی پدیده احمدی‌نژاد بد نیست …
بیانیه ایران به مناسبت پنجمین سالگرد برجام
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی
بیانیه ایران به مناسبت پنجمین سالگرد برجام
وزارت خارجه کشورمان در پنجمین سالگرد توافق برجام در بیانیه‌ای تاکید کرد: هیچ جایگزینی برای این توافق وجود ندارد، پس اگر اراده سیاسی جامعه بین المللی بویژه اعضای باقیمانده برجام بر حفظ این توافق مهم است، بسیار مهم است که بر تضمین اجرای متوازن و با حسن نیت توافق تمرکز نماییم. 
توهین عجیب ترامپ به اتحادیه اروپا
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپایی
توهین عجیب ترامپ به اتحادیه اروپا
ایسنا نوشت: اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا برای "استفاده از ایالات متحده" تشکیل شده و همچنین این ادعا که "اروپا هرگز با ما خوب رفتار نکرد" مورد انتقاد کاربران شبکه توییتر قرار گرفت.
ترکیه اتحادیه اروپا را به تلافی تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مولود چاوش اوغلو / ترکیه / اتحادیه اروپایی
ترکیه اتحادیه اروپا را به تلافی تهدید کرد
فارس نوشت:«مولود چاووش اوغلو» وزیرخارجه ترکیه، امروز (سه‌شنبه)، در اظهاراتی اتحادیه اروپا را تهدید کرد و گفت در صورتی که این اتحادیه تحریم‌های بیشتری علیه ترکیه اعمال کند، آنکارا نیز در عمل به اتحادیه اروپا پاسخ خواهد داد.
درخواست مرکل درباه چین
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / آنگلا مرکل / اتحادیه اروپایی / چین
درخواست مرکل درباه چین
ایسنا نوشت: صدراعظم آلمان اظهار کرد، تصمیم چین بر اعمال یک قانون جدید امنیت ملی برای هنگ‌کنگ، دلیل متقنی برای توقف مذاکره اتحادیه اروپا با دومین اقتصاد بزرگ دنیا (چین) نیست.
پیام روحانی به امانوئل مکرون
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / ایران و فرانسه / حسن روحانی / امانوئل مکرون / اتحادیه اروپایی
پیام روحانی به امانوئل مکرون
رئیس جمهور در پیامی خطاب به امانوئل ماکرون ضمن تبریک روز ملی فرانسه، خواستار گسترش روابط بین دو کشور شد.
علی بیرانوند، زود انگلیسی یاد بگیر!
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
علی بیرانوند، زود انگلیسی یاد بگیر!
بیرانوند چند بار برای سفر اقدام کرد، اما مرزهای اروپا بر روی شهروندان غیر اتحادیه اروپایی بسته شده بود. بر خلاف او و به به عنوان مثال، بازیکنان ایرانی شارلوا می توانستند به بلژیک سفر کنند زیرا در اینجا اقامت داشتند، اما این اتفاق برای بیرانوند رخ نداد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
منتظر مشخص شدن نتایج رایزنی‌های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هستیم
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: نامه وزیر امور خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی واصل شده و منتظر مشخص شدن نتایج مشورت‌ها و رایزنی‌های وی با سایر اعضا هستیم. به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی با اشاره به نامه وزیر امور خارجه به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام درخصوص فعال شدن ساز و کار حل اختلاف، اظهار کرد: نامه ایران واصل شده و آقای بورل به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک در حال رایزنی با سایر اعضا است تا در خصوص چگونگی جلسه‌ای که باید به دنبال این نامه ایران تشکل شود، تصمیم‌گیری کنند. معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره زمان برگزاری این جلسه افزود: زمان برگزاری این جلسه مهلتی دارد و اکنون آقای بورل با اعضای مختلف مشورت می‌کند، ما منتظریم تا نتیجه مشورت‌ها …
عراقچی: منتظر نتیجه رایزنی‌های بورل هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / سیدعباس عراقچی / محمدجواد ظریف / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی
عراقچی: منتظر نتیجه رایزنی‌های بورل هستیم
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت نامه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به دست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی رسیده و در حال حاضر ایران منتظر مشخص شدن نتایج مشورت‌ها و رایزنی‌های او با سایر اعضای برجام است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
آخرین وضعیت برجام از زبان عراقچی
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: نامه وزیر امور خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی واصل شده و منتظر مشخص شدن نتایج مشورت‌ها و رایزنی‌های وی با سایر اعضا هستیم.
عدم ایستادگی اروپا در برابر سیاست‌های آمریکا چه پیامدهایی خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی / ناتو
عدم ایستادگی اروپا در برابر سیاست‌های آمریکا چه پیامدهایی خواهد داشت؟
ایسنا نوشت: "سیاستهای فاجعه‌بار و دمدمی مزاج دولت آمریکا نیازمند یک پاسخ قدرتمندتر از جانب اروپا است."
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
دشمنان در شمال لندن
به‌نظر می‌رسد فرجام‌خواهی منچسترسیتی درباره حکم محرومیت 2ساله این باشگاه از حضور در لیگ قهرمانان به‌دلیل رعایت نکردن فیرپلی مالی و قرارداد با بازیکنان نوجوان غیراتحادیه اروپایی نتیجه داده و تا فردا رسما اعلام می‌شود که این باشگاه می‌تواند در فصل آینده لیگ قهرمانان حاضر باشد. به این ترتیب ادامه بازی‌های این فصل لیگ برتر حساس‌تر از قبل می‌شود. من‌سیتی با فاصله‌گذاری اجتماعی 9امتیازی نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده یعنی چلسی سهمیه تضمین‌شده برای اروپای فصل بعد دارد. چلسی، لستر و منچستریونایتد حالا باید …
ببینید | همراه با اولین لژیونر اروپایی فوتبال زنان ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / فوتبال بانوان / اتحادیه اروپایی / ایران
ببینید | همراه با اولین لژیونر اروپایی فوتبال زنان ایران
ویدئویی از گفتگوی ویژه با جوان‌ترین لژیونر فوتبال بانوان ایران راببینید . منبع: خبرگزاری صداوسیما
چرا قرارداد ایران و چین صدای غربی ها را درآورده؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / ایران و چین / اتحادیه اروپایی
چرا قرارداد ایران و چین صدای غربی ها را درآورده؟
سایت الف در تحلیلی نوشت:اصول روابط بین الملل حکم می‌کند که پس از بدعهدی‌های گسترده و بزرگ غرب در ماجرای برجام، گرایش و رویکرد ایران نیز تغییر کند.تاکنون جمهوری اسلامی ایران به خاطر برخی دیدگاه‌های موجود در کشور، در انتظار روی خوش غرب نشسته بود و برای رویگرداندن از اروپا و آمریکا به خاطر بدعهدی‌های همیشگی و تکراری دیر هم اقدام کرده است.
ظریف چه نامه‌ای را افشا می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / محمدجواد ظریف / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / کمیسیون برجام / قطعنامه 2231
ظریف چه نامه‌ای را افشا می‌کند؟
جوزپ بورل، در پاسخ به نامه اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در شکایت از بی عملی و عدم انجام وظائف از سوی تروئیکای اروپایی در قبال توافق نامه بین المللی برجام و نیز درخواست برای برگزاری نشست کمیسیون حل اختلاف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی ارسال گردیده بود، نوشت: «من امروز نامه‌ای را از وزیر خارجه ایران دریافت کردم که نگرانی‌های ایران در خصوص مسائل مربوط به اجرای "برنامه جامع اقدام مشترک" توسط فرانسه، آلمان و  انگلیس را طبق بند ۳۶ به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع می‌داد».
جزئیات نامه هشدارآمیز ظریف به بورل در واکنش به اقدام مخرب تروئیکای اروپا
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه / محمدجواد ظریف / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی
جزئیات نامه هشدارآمیز ظریف به بورل در واکنش به اقدام مخرب تروئیکای اروپا
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: محمدجواد ظریف طی نامه ای به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
هشدار خرازی به اروپایی‌ها در خصوص فروپاشی برجام
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / اتحادیه اروپایی / کمال خرازی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
هشدار خرازی به اروپایی‌ها در خصوص فروپاشی برجام
رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: اروپایی‌ها باید بدانند که نتیجه سیاست‌های غلط آن‌ها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد و اگر تا به حال به دلیل همسایگی با خاورمیانه و آثار امنیتی مستقیم فروپاشی برجام، در کلام از ادامه حیات نیمه جان برجام حمایت کرده‌اند، ادامه این وضعیت از سوی ایران قابل تحمل نیست.
آیا اتحادیه اروپایی توان ایفای نقش مستقل و سازنده دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
آیا اتحادیه اروپایی توان ایفای نقش مستقل و سازنده دارد؟
تهران- ایرنا- در پیش گرفتن مسیر صداقت و رفتارهای صادقانه نه‌تنها به اعتبار اروپا خواهد افزود، بلکه صلح، ثبات و امنیت بین‌المللی خصوصا توسعه روابط مبتنی بر احترام و اعتماد متقابل و همکاری‌های سازنده میان این اتحادیه با کشورهای مستقل؛ به ویژه ایران را به طور موثر تحکیم و تقویت خواهد کرد.
شرط و شروط اتحادیه اروپا برای شراکت در بازسازی سوریه/ عکس
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی / سوریه
شرط و شروط اتحادیه اروپا برای شراکت در بازسازی سوریه/ عکس
فارس نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک نشست ویدئو کنفرانسی درباره سوریه تاکید کرد که بدون راه حل سیاسی، کشورهای اروپایی در بازسازی این کشور مشارکت نخواهند کرد.
پاسخ معنادار روحانی به قعطنامه شورای حکام: آژانس می‌خواهد نبش قبر کند/ دادن پاسخ قاطعانه برای ما آسان است اما.../اروپایی‌ها تلفنی عذرخواهی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / حسن روحانی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / مذاکره / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی / آژانس بین المللی انرژی اتمی
پاسخ معنادار روحانی به قعطنامه شورای حکام: آژانس می‌خواهد نبش قبر کند/ دادن پاسخ قاطعانه برای ما آسان است اما.../اروپایی‌ها تلفنی عذرخواهی می‌کنند
رئیس جمهور گفت: آژانس می‌خواهد نبش قبر کند، ما هر موقع بخواهیم پاسخ قاطع دهیم برایمان آسان است اما ما مبنای دوستی با آژانس را ادامه می‌دهیم.
اروپا میان دو صندلی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / جلال خوش چهره / اتحادیه اروپایی / محمدجواد ظریف
اروپا میان دو صندلی
خشم تهران از تروئیکای اروپایی در توئیت «محمد جواد ظریف» بازتاب یافته است.
گام مهم و تعیین کننده اروپا برای نابودی برجام
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اتحادیه اروپایی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
گام مهم و تعیین کننده اروپا برای نابودی برجام
نورنیوز نوشت:این دو اقدام حقیرانه اروپایی‌ها را که عملا به دنیا نشان داد هیچ اعتباری به قول و امضای آنها وجود ندارد، در کنار بدعهدی‌ها و بی‌مسئولیتی‌هایی که قبل و پس از خروج آمریکا از برجام در حوزه اجرای تعهدات قانونی از سوی آنان انجام شد، می‌توان گام‌های مهم و نهایی برای نابودی کامل برجام نام برد.
تروئیکای اروپا علیه اقدامات ضدایرانی آمریکا بیانیه صادر کرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / اتحادیه اروپایی
تروئیکای اروپا علیه اقدامات ضدایرانی آمریکا بیانیه صادر کرد
فارس نوشت: سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان طی بیانیه‌ای مخالفت خود را با تلاش‌های آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران اعلام کردند.
اروپایی‌ها بر سر همکاری ایران با آژانس مذاکره می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / اتحادیه اروپایی / آژانس بین المللی انرژی اتمی
اروپایی‌ها بر سر همکاری ایران با آژانس مذاکره می‌کنند
ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه فرانسه از دیدار وزرای خارجه تروئیکای اروپا برای رایزنی پیرامون همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.
انتقاد توئیتری واعظی از اروپا/تعهدات روی کاغذ مانده خود در برجام را عملی نمایید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / محمود واعظی / اتحادیه اروپایی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
انتقاد توئیتری واعظی از اروپا/تعهدات روی کاغذ مانده خود در برجام را عملی نمایید
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری از رویکرد تروئیکای اروپا در خصوص فعالیت‌های هسته ای ایران انتقاد کرد.
تصمیم اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ایران مشخص شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / اتحادیه اروپایی / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
تصمیم اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ایران مشخص شد
فارس نوشت: منابع خبری امروز چهارشنبه گزارش دادند دیپلمات‌های اروپایی در تلاشند با پیشنهاد دادن تمدید محدود تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران با مصالحه‌ای با آمریکا بر سر حفظ توافق هسته‌ای برجام برسند.
اقدام خطرناک ترامپ و جمهوریخواهان علیه ایران چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / نصرت الله تاجیک / ایران و آمریکا / شورای امنیت سازمان ملل / آژانس بین المللی انرژی اتمی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی / ایران و چین / ایران و روسیه
اقدام خطرناک ترامپ و جمهوریخواهان علیه ایران چیست؟
یک دیپلمات پیشکسوت کشورمان معتقد است که با توجه به احتمال پیروزی بایدن جمهوریخواهان قصد دارند حق تعلیق تحریم ها علیه ایران را از رئیس جمهور بگیرند و در واقع امکان بازگشت بایدن به برجام را منتفی کنند.
تروئیکای اروپایی: کلید زدن مکانیسم ماشه از روی حسن نیت بود!
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / اتحادیه اروپایی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / مکانیسم ماشه
تروئیکای اروپایی: کلید زدن مکانیسم ماشه از روی حسن نیت بود!
ایرنا نوشت: سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان با صدور بیانیه ای در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار تداوم راستی آزمایی فعالیت های هسته‌ای ایران شدند.
موضع‌گیری قاطعانه اتحادیه اروپا علیه معامله قرن
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / اتحادیه اروپایی / ایالات متحده آمریکا / طرح معامله قرن
موضع‌گیری قاطعانه اتحادیه اروپا علیه معامله قرن
فارس نوشت: وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه مخالفت خودشان را با طرح ارائه‌شده از سوی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای ایجاد سازش میان طرف‌های فلسطینی و صهیونیست ابراز کردند.
تصاویر | بازگشایی مرزها در اروپا
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپایی
تصاویر | بازگشایی مرزها در اروپا
شیوع کرونا در کشور خیلی چیزها را تحت تاثیر قرار داد که یکی از آن‌ها مرزهای کشور بود. و حالا پس از گذشت چندین ماه برخی از مرز های کشورهای مختلف بازگشایی شد. منبع: میزان
احتمال پذیرش کشور فلسطین در اتحادیه اروپا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / فلسطین / اتحادیه اروپایی
احتمال پذیرش کشور فلسطین در اتحادیه اروپا
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه لوگزامبورگ اعلام کرد چنانچه رژیم صهیونیستی طرح الحاق کرانه باختری را اجرا کند، به ‌رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی اتحادیه اروپا، «اجتناب‌ناپذیر» خواهد بود.
مردمِ معترض، رهبرانِ خاموش/آیا اروپا از ترامپ می‌ترسد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی
مردمِ معترض، رهبرانِ خاموش/آیا اروپا از ترامپ می‌ترسد؟
ایسنا نوشت: مردم در خیابان‌های برلین، لندن، پاریس و دیگر شهرهای سراسر جهان در همبستگی با معترضان جنبش "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" در ایالات متحده و ابراز خشم به واکنش دونالد ترامپ در قبال قتل جورج فلوید در مینه‌سوتا به خیابان‌ها آمدند.
عراق در مورد خطر بازگشت داعش هشدار داد
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / عراق / داعش / اتحادیه اروپایی / اسپانیا
عراق در مورد خطر بازگشت داعش هشدار داد
ایسنا نوشت: وزیر خارجه عراق نسبت به خطر بازگشت تهدیدات تروریستی داعش و گسترش آنها به سایر کشورهای منطقه و اتحادیه اروپا هشدار داد.
بورل:آمریکا نمی‌تواند ادعای عضویت در برجام کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی
بورل:آمریکا نمی‌تواند ادعای عضویت در برجام کند
فارس نوشت:مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در چارچوب برجام گفت که آمریکا از برجام خارج شده و نمی‌تواند ادعا کند هنوز عضوی از آن است.
انتقاد دستیار ویژه رئیس مجلس از رفتار اروپایی‌ها در دیدار با سفیر فرانسه
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / حسین امیرعبداللهیان / اتحادیه اروپایی / تحریم اقتصادی / ایران و فرانسه
انتقاد دستیار ویژه رئیس مجلس از رفتار اروپایی‌ها در دیدار با سفیر فرانسه
تسنیم نوشت: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: تهران از پاریس انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور ، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت کنند.
پل ‌جاسوسان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / وزارت امور خارجه / دستگاه دیپلماسی ایران / مجلس شورای اسلامی / تهران / سفارت هلند / دولت ترامپ / محمدجواد ظریف / صهیونیست / رژیم صهیونیستی / کرمان
پل ‌جاسوسان
طی ۷ سال گذشته رفتار و عملکرد وزارت امور خارجه آقای ظریف، به صورت ویژه و گسترده موجب مخدوش شدن امنیت ملی کشور شده است.
ترامپ بروکسل را تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپایی
ترامپ بروکسل را تهدید کرد
ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که اگر اتحادیه اروپا تعرفه واردات شاه میگوهای آمریکایی را کاهش ندهد این اقدام را با تعرفه واردات خودرو از بروکسل تلافی خواهد کرد.
مخالفت مسکو با تمدید تحریم های اروپا علیه سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / سوریه / اتحادیه اروپایی / روسیه
مخالفت مسکو با تمدید تحریم های اروپا علیه سوریه
ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سخنانی تمدید تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی اتحادیه اروپا علیه سوریه را محکوم کرد.
آیا طرح ترامپ علیه ایران عملی می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی / شورای امنیت سازمان ملل / قطعنامه 2231
آیا طرح ترامپ علیه ایران عملی می‌شود؟
چند روز پیش بود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری پایان معافیت تحریم‌ها برای همکاری در پروژه‌های مرتبط با برجام را اعلام کرد.
ظریف: اروپا برای همیشه دهانش را ببندد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / محمدجواد ظریف / وزارت خارجه / ایران و آمریکا / اتحادیه اروپایی / نژادپرستی
ظریف: اروپا برای همیشه دهانش را ببندد
وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی نوشت که اگر اروپا همچنان می خواهد درقبال وحشیگری علیه مردم و رسانه ها در آمریکا سکوت کند باید برای همیشه دهانش را ببندد.
روحانی: اروپا به تعهدات برجام عمل کند ما به تعهدات خود پایبندیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / حسن روحانی / فنلاند / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی
روحانی: اروپا به تعهدات برجام عمل کند ما به تعهدات خود پایبندیم
رئیس جمهور با بیان اینکه اجرای برجام دستاورد خوبی در زمینه چند جانبه گرایی بود، گفت: متاسفانه به دلیل کارشکنی های آمریکا و خروج یکجانبه و غیر قانونی از برجام ، این توافق خوب با مشکل مواجه شد.
چرا صادرات بنزین به ونزوئلا هیچ ربطی به برجام ندارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / نفت ایران / حمل و نقل / نیروی دریایی انگلیس / ونزوئلا / دولت / اتحادیه اروپایی / برجام / آمریکا / ایران / تحریم ها
چرا صادرات بنزین به ونزوئلا هیچ ربطی به برجام ندارد؟
وطن امروز نوشت: برخی افراد وابسته به دولت در فضای مجازی و رسانه‌ها در اظهارنظری عجیب مدعی شده‌اند صادرات موفقیت‌آمیز نفت ایران به ونزوئلا در نتیجه برجام بوده است(!)
واکنش اتحادیه اروپا به قطع روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سازمان بهداشت جهانی / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / اتحادیه اروپایی / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی
واکنش اتحادیه اروپا به قطع روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت
مهر نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تصمیم آمریکا مبنی بر قطع روابط با سازمان بهداشت جهانی واکنش نشان داد.
انگلیس با اروپا اتمام حجت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / برگزیت / انگلیس / اتحادیه اروپایی
انگلیس با اروپا اتمام حجت کرد
ایرنا نوشت: نماینده دولت انگلیس در آستانه آغاز چهارمین دور مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری‌های دوجانبه در دوره پسابرگزیت تصریح کرد که لندن با هرگونه تقاضا برای تمدید مذاکرات مخالفت خواهد کرد.
فدریکا موگرینی سمت تازه گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / فدریکا موگرینی / اتحادیه اروپایی
فدریکا موگرینی سمت تازه گرفت
ایسنا نوشت: فدریکا موگرینی، مسئول سابق دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا، به‌عنوان مدیر جدید «کالج اروپا» منصوب شد.
درخواست العامری در واکنش برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / همجنس بازان / هادی العامری / عراق / اتحادیه اروپایی
درخواست العامری در واکنش برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان
فارس نوشت: دبیرکل سازمان بدر عراق در واکنش به برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان در بغداد، سه سفیر اتحادیه اروپا، کانادا و بریتانیا را دارای انحراف اخلاقی توصیف کرد و خواستار اخراج آنها شد.
معاون ظریف: معاملات اینستکس برای ایران قانع کننده نیست
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / کانال ویژه مالی اروپا(اینستکس) / اتحادیه اروپایی
معاون ظریف: معاملات اینستکس برای ایران قانع کننده نیست
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه گفت: معاملات تجاری از طریق اینستکس در حال حاضر برای ایران قانع کننده نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •