جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
اعتصاب سراسری
هزاران کارگر آمریکایی علیه نابرابری نژادی تظاهرات کردند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / نیویورک / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / ایالت ماساچوست
هزاران کارگر آمریکایی علیه نابرابری نژادی تظاهرات کردند
تهران- ایرنا- هزاران نفر از کارگران و کارمندان آمریکایی در یک اعتصاب سراسری دست از کار کشیده و علیه نابرابری نژادی تظاهرات کردند.
اعتصاب گسترده پرستاران در اسرائیل
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
اعتصاب گسترده پرستاران در اسرائیل
پرستاران در اسرائیل به دلیل کمبود کادر درمانی اعتصاب سراسری خود را روز دوشنبه آغاز کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
شمایل
درگیری در خیابان‌های تهران- 30 تیر 1331 68‌ سال پیش در چنین روزی، برابر با سی‌ام تیرماه 1331 خورشیدی، محمدرضا پهلوی تسلیم نظر ملت شد و با عزل قوام‌السلطنه از نخست‌وزیری بار دیگر دکتر محمد مصدق را مأمور تشکیل دولت کرد. شاه همچنین درخواست مصدق را مبنی بر تصدی همزمان پست نخست‌وزیری و وزارت جنگ پذیرفت. تظاهرات گسترده مردم و آغاز اعتصاب سراسری در حمایت از دکتر مصدق در تغییر نظر شاه بی‌تأثیر نبود، هر چند قیمت حضور مردم در خیابان، کشته و زخمی‌شدن بسیاری از آنان در جدال با مأموران دولت بود. سال‌ها بعد دکتر مصدق در نخستین بند وصیتنامه خود درخواست کرد که پیکرش در کنار شهدای 30 تیر دفن شود، اما دولت وقت پس از درگذشت او اجازه عمل را به این بند از وصیتنامه نداد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / باشگاه پرسپولیس / یحیی گل‌محمدی / لیگ برتر نوزدهم
احتمال اعتصاب سراسری پرسپولیسی‌ها بالا گرفت
امکان دارد اعتصاب سرخ‌ها از حالت شایعه به فعل تبدیل شود. در این صورت، بازیکنان پرسپولیس حتی وارد چرخه شروع تمرینات هم نمی‌شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / اسراییل / اراضی اشغالی
اعتصاب ساکنان اراضی اشغالی ۱۹۴۸ در اعتراض به سیاست‌های اسرائیل
مسئولان محلی عربی در داخل اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ از اعتصاب سراسری آزاد از روز سه شنبه در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی خبر دادند.
راهپیمایی روز جهانی کارگر با فاصله گذاری اجتماعی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / عکس روز / تصاویر روز / روز کارگر
راهپیمایی روز جهانی کارگر با فاصله گذاری اجتماعی
‌می‌دی، جشن روز اول ماه می، تعطیلات عمومی است که در آن احزاب کمونیست، سوسیالیست و آنارشیست و اتحادیه‌های کارگری تظاهرات سازمان یافته خیابانی و راهپیمایی خیابانی تشکیل می‌دهند. می‌دی یک جشن باستانی فصل بهار در بسیاری از کشور‌های جهان است که رقص و آواز هم بخشی از این فستیوال را در برمی‌گیرد. این روز، یادمانِ اعتراضات منسجم کارگران آمریکایی است که برای اولین‌بار در روز ۱ مه ۱۸۶۸ فراخوان اعتصاب سراسری دادند. خواست آن‌ها روزی ۸ ساعت کار به جای ۱۴ ساعت بود؛ و به این خاطر روز جهانی کارگر نامیده می‌شود. دیروز جمعه ۱ می ۲۰۲۰ روزی بود که تظاهرات می‌دی بدلیل شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشور‌ها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد. در تصاویر روز عکس‌هایی از روز بین‌المللی کارگر را ببینید.
کمبود تجهیزات حفاظتی کرونا در پاکستان و خطر اعتصاب پزشکان
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / ویروس کرونا / پاکستان / بهداشت و سلامت / هراس جهانی از ویروس کرونا
کمبود تجهیزات حفاظتی کرونا در پاکستان و خطر اعتصاب پزشکان
اسلام‌آباد - ایرنا - کمبود اقلام مورد نیاز پزشکان و پرستاران در پاکستان که در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند باعث شد تا تنش‌ها میان کادر درمانی و مسئولان دولتی بر سر عدم تامین تجهیزات حفاظتی در برابر این ویروس افزایش یابد تا جایی که پزشکان در برخی از شهرها تهدید به اعتصاب سراسری کردند.
اعتصاب سراسری در یونان در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / آتن / یونان / اتحادیه اروپا / اعتصاب
اعتصاب سراسری در یونان در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی
تهران– ایرنا– هزاران نفر از مردم یونان امروز (سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه) در اعتراض به اصلاحات جدید بازنشستگی، در یک اعتصاب ۲۴ ساعته، بخش حمل‌ونقل و خدمات‌رسانی را فلج کردند.
اعتصاب در کشمیر هند
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / کشمیر
اعتصاب در کشمیر هند
در پی درخواست جدایی‌طلبان کشمیر هند برای اعتصاب سراسری در این منطقه در سالگرد بزرگداشت اعدام یک مرد کشمیری "محکوم" به حمله به پارلمان هند، مغازه‌ها امروز (یکشنبه) در این منطقه بسته شد و مقام‌ها در بخش‌هایی از آن موانعی کار گذاشتند.
اعتصاب سراسری اعضای انجمن معلمان کاتولیک انگلیسی اونتاریو در کانادا
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / معلمان کانادا / انجمن معلمان کاتولیک انگلیسی اونتاریو
اعتصاب سراسری اعضای انجمن معلمان کاتولیک انگلیسی اونتاریو در کانادا
ایلنا: هزاران کلاس درس در سراسر کانادا در پی اعتصاب معلمان تعطیل شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اعتصاب سراسری / نوار غزه / طرح معامله قرن / اعتصاب فلسطینی ها
اعتصاب سراسری در غزه +تصاویر
نوار غزه روز چهارشنبه در اعتراض به طرح معامله قرن و به دعوت نیروهای ملی و اسلامی فلسطینی شاهد اعتصاب سراسری بود. این اعتصاب به دعوت نیروهای ملی و اسلامی فلسطینی در تمام زمینه‌ها به استثنای سازمان‌های بهداشتی صورت گرفت.
اعتصاب و برافراشتن پرچم‌های سیاه در نوار غزه
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
اعتصاب و برافراشتن پرچم‌های سیاه در نوار غزه
نوار غزه امروز در اعتراض به طرح «معامله قرن» و به دعوت نیروهای ملی و اسلامی فلسطین شاهد اعتصاب سراسری بود.
۱۳ زخمی در تظاهرات علیه معامله قرن در کرانه باختری
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / طرح معامله قرن
۱۳ زخمی در تظاهرات علیه معامله قرن در کرانه باختری
صلیب سرخ از مجروح شدن ۱۳ شهروند فلسطینی در جریان تظاهرات علیه طرح معامله قرن در کرانه باختری خبر دادند. در همین حال کمیته عالی گروه‌های ملی و اسلامی در نوار غزه خواستار اعتصاب سراسری طی امروز (چهارشنبه) در نوار غزه شد.
طولانی‌ترین اعتصاب سراسری ۵۰ سال اخیر به کجا می‌رسد؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فرانسه / امانوئل مکرون / کارگر / اعتصاب / تجمعات اعتراضی / بازنشستگی / پاریس / کمونیسم
طولانی‌ترین اعتصاب سراسری ۵۰ سال اخیر به کجا می‌رسد؟
اعتراضات و اعتصاب سراسری کارگران فرانسوی در مخالفت با طرح اصلاح سیستم ملی بازنشستگی فصلی جدید از تنش ها و تحولات در این کشور را رقم زده است. تحولاتی که می‌توانند به نتایجی تاریخی منجر شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اعتصاب سراسری / اعتراض های خیابانی / فرانسه / کنسرت خیابانی / رایگان
(ویدئو) کنسرت خیابانی رایگان اپرای پاریس در همبستگی با اعتصاب سراسری فرانسه
اعضای اپرای فرانسه در ادامه اعتصاب خود در رابطه با اعتراضات سراسری درباره اصلاحات بازنشستگی دولت، کنسرتی در فضای باز به صورت رایگان برگزار کردند. این حرکت هنرمندان اپرا توسط سایر هنرمندان از جمله گروه‌های تئاتری مورد حمایت قرار گرفت و آن‌ها در همبستگی با این کنسرت بیانیه‌هایی منشر کردند. اعتصاب سراسری علیه اصلاحات بازنشستگی از حدود یک ماه قبل آغاز شد و اعتراض کنندگان این جنبش را به جنبش جلیقه زرد‌ها پیوند دادند.
حضور مجدد معترضان در مرکز بغداد / التهاب در استان‌های جنوبی و آمادگی برای اعتصاب سراسری
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
حضور مجدد معترضان در مرکز بغداد / التهاب در استان‌های جنوبی و آمادگی برای اعتصاب سراسری
همزمان با ازسرگیری درگیری‌ها میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی در استان کربلا، تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند همچنین بار دیگر تظاهرکنندگان در مرکز بغداد حضور یافتند، همزمان استان‌های جنوبی خود را برای اعتصاب سراسری آماده می‌کنند.
(ویدئو) بالا رفتن اسپایدر‌من فرانسوی از برج توتال در حمایت از اعتصابگران
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اسپایدر من فرانسوی / برج توتال / اعتصاب سراسری / فرانسه
(ویدئو) بالا رفتن اسپایدر‌من فرانسوی از برج توتال در حمایت از اعتصابگران
به رغم آنکه نخست وزیر فرانسه به تازگی گفته است که دولت حاضر است در مورد سن برخورداری ازمستمری کامل بازنشستگی امتیاز بدهد، اما سندیکا‌ها و اتحادیه‌های صنفی این عقب نشینی را کافی نمی‌دانند و خواستار لغو کامل برنامه اصلاحی هستند.
توقف فعالیت پالایشگاه نفت توتال در غرب فرانسه در پی تداوم اعتصاب سراسری
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
توقف فعالیت پالایشگاه نفت توتال در غرب فرانسه در پی تداوم اعتصاب سراسری
شرکت نفت توتال فرانسه فعالیت پالایشگاه خود در غرب این کشور را به دلیل کمبود نفت خام ناشی از اعتصاب سراسری در این کشور متوقف کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
ادامه تظاهرات جلیقه‌زردها و اتحادیه‌های تجاری در پاریس
جلیقه‌زردهای فرانسه و اعضای اتحادیه‌های تجاری این کشور به خیابان‌های پاریس آمدند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جلیقه‌زردهای فرانسه و اعضای اتحادیه‌های تجاری این کشور دیروز -شنبه- بار دیگر به خیابان‌های پاریس آمدند.  این در حالی است که در روزهای گذشته فرانسه شاهد اعتصاب‌های سراسری در اعتراض به طرح اصلاح بازنشستگی بوده است.  جلیقه‌زردهای فرانسه از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ فعالیت خود را با حضور بیش از ۲۸۰ هزار نفر در سراسر شهرهای این کشور آغاز کردند. از آن زمان تاکنون حدود دو هزار تظاهرات برگزار شده و یک نفر نیز در جریان آن‌ها کشته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. تاکنون در پی این تظاهرات ۱۱۷ نفر زندانی شده‌اند. اعتصابهای اتحادیه تجاری در اعتراض …
فرانسه درگیر بزرگترین اعتصاب سیستم حمل‌ونقل در سه دهه اخیر
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اعتصاب سیستم حمل و نقل در فرانسه / فرانسه / قانون مستمری در فرانسه
فرانسه درگیر بزرگترین اعتصاب سیستم حمل‌ونقل در سه دهه اخیر
شفقنا- بزرگترین اعتصاب سیستم حمل و نقل سراسری فرانسه کلید خورده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ فرانسه که این روزها با اعتراض جلیقه‌زردها و همچنین معترضان به قانون مستمری‌بگیران روبرو است، با اعتصاب سراسری در سیستم حمل و نقل نیز مواجه شده است. این اعتصاب در سه دهه گذشته بی‌سابقه بوده است به طوریکه قسمت اعظم روند آمدوشد مردم […]
اعتصاب در دیوانیه و تحصن در بصره/ تعطیلی فعالیت‌های رسمی در ذی قار
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
اعتصاب در دیوانیه و تحصن در بصره/ تعطیلی فعالیت‌های رسمی در ذی قار
شفقنا- منابع خبری امروز (یکشنبه) اعلام کردند که استان دیوانیه در جنوب کشور شاهد اعتصاب سراسری است. دولت محلی در ذی قار نیز فعالیت‌های رسمی را به تعطیلی کشاند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از روسیا...
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
فرانسه در «روز سیاه» اعتصاب
سیزدهمین روز متوالی از اعتصاب‌های فراگیر کارکنان در بخش‌های دولتی و خصوصی فرانسه از بامداد دیروز آغاز شد.اعتصاب سراسری در اعتراض به لایحه دولتی اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه قرار بود در این روز که آن را «روز سیاه» اعتصاب نامیده‌اند، به اوج خود برسد. مهم‌ترین اتحادیه‌های صنفی و کارگری فرانسه به جز اعتصاب، فراخوانی نیز برای راهپیمایی در این روز در پاریس صادر کرده‌اند. انتظار می‌رود نظیر چنین تظاهراتی در شهرهای دیگر فرانسه نیز برگزار شود.به گزارش یورونیوز، اعتصاب بزرگ فرانسه احتمالا از دیروز ابعاد وسیع‌تری خواهد یافت زیرا بزرگ‌ترین اتحادیه صنفی فرانسه یعنی «س‌اف‌دت» نیز برای نخستین بار از آغاز اعتراض‌ها برای شرکت در این حرکت فراخوان داده است.در روز سه‌شنبه ۵۰ درصد از معلمان مقطع دبستان قصد پیوستن …
تصاویر : اعتصاب کارکنان حمل و نقل ریلی فرانسه
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
تصاویر : اعتصاب کارکنان حمل و نقل ریلی فرانسه
معترضین در فرانسه نهمین روز اعتصاب سراسری حمل و نقل را ادامه داده اند و قصد دارند اعتراضات خود را علیه تغییر قانون بازنشستگی دولت ادامه دهند. هجوم مردم به سکوهای مترو و راه‌آهن، موجب توقف خطوط معدودی شده که هنوز فعالیت دارند. در ایستگاه‌های مترو پاریس ازدحام شدید جمعیت و صفوف طولانی مسافران شکل گرفته است.
فرانسه در تب افزایش سن بازنشستگی می‌سوزد/ شرکت راه‌آهن سراسری فرانسه به اعتصاب پیوست
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اعتصاب در فرانسه / اعتراض به افزایش سن بازنشستگی در فرانسه
فرانسه در تب افزایش سن بازنشستگی می‌سوزد/ شرکت راه‌آهن سراسری فرانسه به اعتصاب پیوست
ایلنا: سیزدهمین روز متوالی از اعتصاب‌های فراگیر کارکنان در بخش‌های دولتی و خصوصی فرانسه از بامداد سه‌شنبه ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) آغاز شد.
فرانسه در دوازدهمین روز اعتصاب/ تنش در پاریس ادامه دارد
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فرانسه / اعتصاب
فرانسه در دوازدهمین روز اعتصاب/ تنش در پاریس ادامه دارد
فارس نوشت: با توجه به عدم توافق دولت و اتحادیه‌های کارگری، فرانسه برای دوازدهمین روز متوالی در اعتصاب سراسری به سر می‌برد.
ادامه اعتراضات در پاریس پس از 12 روز
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ادامه اعتراضات در پاریس پس از 12 روز
با توجه به عدم دستیابی توافق دولت و اتحادیه‌ های کارگری، فرانسه برای دوازدهمین روز پیاپی در اعتصاب سراسری به سر می‌ برد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اصلاح‌طلبی فرانسوی در بن‌بست
فرانسه حدود یک هفته است که در اعتصاب سراسری فرو رفته است. اما با این همه امانوئل مکرون، رئیس‌‌جمهور فرانسه سکوت را بر موضع‌گیری ترجیح داده است. تحلیلگران معتقدند این سکوت در مورد مسائل فوری و حساس، چالش رئیس‌جمهور را به‌عنوان یک اصلاح‌طلب بیش از پیش کرده است. او در کارزارهای انتخاباتی‌اش وعده انقلاب را سر داده بود؛ اما امروز این مردم هستند که به وقوع یک انقلاب فکر می‌کنند. به همین دلیل هم از نظر خودی‌ها و هم غیرخودی‌ها مسیر پیشرفت برای مکرون سخت شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرانسه / اعتصاب سراسری در فرانسه
درخواست اتحادیه‌های فرانسه برای برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات در یک دهه گذشته
ایلنا: اتحادیه‌های فرانسه خواستار تظاهرات گسترده کارکنان بخش عمومی شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
تاکید مخالفان دولت کلمبیا بر تداوم اعتراض‌ها
تهران-ایرنا- هزاران نفر از مردم کلمبیا روز گذشته به مراسمی با حضور هنرمندان پیوستند که در راستای حمایت از اعتصاب سراسری در این کشور برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
 تظاهرات کنندگان عراقی ادارات دولتی دیوانیه را بستند
شفقنا- تظاهرات کنندگان عراقی روز دوشنبه ادارات دولتی در استان دیوانیه را بستند و اعتصاب سراسری اعلام کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از السومریه، میدان الساعه در استان دیوانیه از اول ماه گذشته تاکنون صحنه تظاهرات عراقی ها در اعتراض به اوضاع این کشور است.  
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
۱۳ نفر در اعتراضات سراسری فرانسه بازداشت شدند
شفقنا- با ورود اعتصاب سراسری به روز چهارم، پلیس فرانسه اعلام کرد که تا کنون ۱۳ نفر در اعتراضات اخیر بازداشت شده‌اند. ایرنا نوشت: پلیس معترضان را در ادامه اعتصاب سراسری در برابر اصلاحات گسترده حقوق بازنشستگی بازداشت کرده است. براساس این گزارش، پلیس می‌گوید، بازداشت شدگان دارای کوکتل مولوتف، بسته‌هایی با میخ و همچنین ظروف دارای اسید بودند که […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
لبنان:هیچ مانعی در برابر رایزنی های پارلمانی وجود نداشته است/ نبیه بری: من و فراکسیون توسعه سمیر خطیب را معرفی کنیم
شفقنا- تاکنون هیچ گونه مانعی در برابر رایزنی های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان وجود نداشته است اما با این حال در ساعات گذشته تماس هایی میان اقشار مختلف جنبش اعتراضی و مقدمه چینی هایی برای اعلام اعتصاب سراسری روز دوشنبه آینده همراه با بستن راهها در شماری از مناطق این کشوربویژه راه منتهی به کاخ ریاست جمهوری […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
جلیقه زرد‌ها به صف اعتصاب کنندگان فرانسه پیوستند
شفقنا- همزمان با اعتصاب سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های دولت این کشور، تظاهرات جلیقه زرد‌ها وارد پنجاه و ششمین هفته خود شده و معترضان، تجمع در خیابان‌ها را آغاز کردند. میزان نوشت: تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه امروز (شنبه) وارد پنجاه و ششمین هفته خود شد. معترضان جلیقه زرد تجمع در خیابان‌های پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه را آغاز کرده‌اند. […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
فرانسه فلج شد
کارمندان بخش راه‌آهن، اعضای کادر پزشکی، حمل‏و‏نقل عمومی، بخش اورژانس فرانسه و معلمان روز پنجشنبه در اعتصابی سراسری و با هدف وادار کردن امانوئل ماکرون به لغو طرح اصلاحات بازنشستگی، دست از کار کشیدند و یکی از بزرگ‏ترین اعتصاب‌ها را در چند دهه اخیر در فرانسه رقم زدند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شهرهای بوردو، لیون، لیل، استرازبورگ، پاریس، مارسی، تولوز، مون پلیه، نیس، نانت و رن در اعتصاب سراسری ۵ دسامبر شرکت کردند. شبکه‌های حمل‏و‏نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. ایستگاه‌های مترو و راه‌آهن تقریبا خالی بودند و بسیاری از مردم برای رفتن به سر کار مجبور به استفاده از دوچرخه‌های قدیمی شدند. ۹۰ درصد سرویس قطارهای با سرعت بالا و صدها پرواز لغو شده است.همچنین معلمان، …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / فرانسه / اعتصاب / امانوئل ماکرون
دومین روز اعتصاب سراسری در فرانسه؛ معترضان که هستند و چه می‌خواهند
اختلال شدید در رفت و آمد وسائل حمل و نقل عمومی داخل شهری و بین شهری، عمده ترین نشانه بیرونی اعتصاب سراسری در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه است که روز جمعه وارد دومین روز خود شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اعتراضات فرانسه
دومین روز اعتصاب فلج کننده در فرانسه؛ اختلال در بخش حمل و نقل عمومی و خدمات اساسی
در حالی که اعتصاب فلج کننده سراسری در فرانسه امروز(جمعه) وارد روز دوم خود شده خدمات اساسی و حمل‌ونقل عمومی در این کشور با اختلال شدید روبرو هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
«ایرفرانس» و «خطوط ریلی فرانسه» در آستانه اعتصاب بزرگ دیگر قرار دارند
اعتصاب‌های سراسری در فرانسه، ایرفرانس و خطوط ریلی پایتخت فرانسه را با مشکل مواجه کرده به طوری‌که 20 در صد پروازهای این کشور در روز پنجشنبه لغو می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / لبنان / تظاهرات اعتراضی / تشکیل دولت / اعتراض‌های مردمی در لبنان
تظاهرات در لبنان؛ از اعتصاب جایگاه‌های سوخت تا نوسان نرخ دلار
بیروت- ایرنا- اعتراضات مردمی لبنان در حالی در آستانه ورود به پنجاهمین روز است که اتحادیه جایگاههای سوخت از آغاز اعتصاب سراسری از صبح پنجشنبه تا زمانی نامعلوم خبر دادند و نرخ دلار نیز با نوسان سریع و قابل ملاحظه ای همراه بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اعتصاب سراسری علیه افزایش سن بازنشستگی، کاهش دستمزد و تعدیل کارکنان دولتی/ فرانسه همچنان خشمگین است
سندیکاهای کارگری، احزاب مخالف دولت و جلیقه زردهای فرانسه در حال تدارک اتحادی کم‌نظیر برای برگزاری اعتصاب سراسری روز ۵ دسامبر (۱۴ آذر) در این کشور هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اعتراضات لبنان
تعلیق اعتصاب جایگاه‌داران سوخت در لبنان
رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت لبنان اعلام کرد، این اتحادیه طرح خود برای اعتصاب سراسری در ایستگاه‌های سوخت‌رسانی معلق خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
صف‌های طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها پس از اعلام اعتصاب سراسری در لبنان
از لحظه اعلام اعتصاب سراسری توسط اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در لبنان از امروز- پنج‌شنبه- صف‌های طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها در این کشور ایجاد شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران - ایرنا - بازدید معاون اول رییس جمهوری ازپایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان، محکوم کردن حمله مهاجمان به کنسولگری ایران در نجف ازسوی دولت بغداد، توقف ساخت ساختمان پلاسکو به علت نداشتن پروانه ساخت، کارساز نبودن برنامه های کوتاه مدت برای کاهش آلاینده‌ها در تهران، هشدار فرانسه در باره استفاده از مکانیسم ماشه در برجام، تظاهرات و اعتصاب سراسری جایگاه‌های سوخت در لبنان، آتش زدن کنسولگری ایران در نجف ازسوی مهاجمان و امضای چهار سند همکاری و هفت قرارداد راهبردی بین عربستان و امارات از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / کرانه باختری / رژیم صهیونیستی
آتش زدن پرچم‌های اسرائیل و آمریکا در "روز خشم" فلسطینی‌ها و زخمی شدن ۷۷ تن
ملت فلسطین روز سه شنبه در محکومیت اقدامات دولت آمریکا در حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی و به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری "روز خشم مردمی" به راه انداخته و دست به اعتصاب سراسری زدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / کلمبیا / ایوان دوکه / آمریکای لاتین
نشست دوساعته با دولت کلمبیا معترضان را راضی نکرد
تهران- ایرنا- پس از آنکه مذاکرات دولت کلمبیا و معترضان بدون دستیابی به نتیجه ملموسی پایان یافت، سران جنبش‌ اعتراضی وعده دادند به تظاهرات ضد دولتی و اعتصاب سراسری خود ادامه دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
لغو پرواز‌ها در ایتالیا درپی اعتصاب کارکنان ترافیک هوایی
در پی اعتصاب سراسری کارکنان ترافیک خط هوایی ایتالیا در روز دوشنبه بیش از ۱۳۰ پرواز خط هوایی آلیتالی لغو شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ایتالیا / فنلاند / پرواز / اعتصاب
اعتصاب کارکنان ترافیک هوایی ایتالیا پروازها را لغو کرد
تهران- ایرنا- در پی اعتصاب سراسری کارکنان ترافیک خط هوایی ایتالیا در روز دوشنبه بیش از ۱۳۰ پرواز خط هوایی آلیتالی لغو شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
تحولات لبنان: کشته شدن دو لبنانی در پی بستن راهها وواکنش محافل مختلف لبنان/هشدار مجلس اعلای شیعیان/ اعتصاب سراسری هیئت های اقتصادی
شفقنا- کشته شدن دو شهروند لبنانی در پی بستن آزادراه جنوب – بیروت که روز دوشنبه رخ داد، محافل این کشور را در شوک فرو برد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، حسین شلهوب و سناء آل الجندی دو شهروند  لبنانی بودند که روز دوشنبه براثر بستن راهها توسط گروهی از معترضان در آزادراه ساحلی در الجیه- برجا واقع در بیروت […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
۱۲ دانشگاه اسکاتلند به اعتصابات سراسری کارگران دانشگاه‌ها در انگلیس پیوستند/ اعتراض با شعار «تحصیلات برای همه»
اساتید و کارگران دانشگاه‌های بریتانیا امروز اعتصاب خود را آغاز کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
اعتصاب گسترده کارگران راه‌آهن کره جنوبی/ اختلال تردد قطارها در سراسر کشور
هزاران نفر از کارگران و کارکنان راه‌آهن کره جنوبی به صورت سراسری در اعتراض به وضعیت شغلی خود و پایین بودن دستمزدها دست به اعتصاب زده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
ادامه اعتصاب معلمان به دلیل شرایط بد کاری و پایین بودن حقوق و مزایا درآمریکا
شفقنا - به دنبال اعتصاب معلمان در ایالت شیکاگو، ایالت ایندیانا نیز روز چهارشنبه به دلیل شرایط بد کاری و پایین بودن حقوق و مزایا دست به اعتصاب سراسری زدند. به گزارش ایرنا از مجله تایم، هزاران معلم...
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
فراخوان برای محاصره پارلمان لبنان
بانک‌های لبنان روز گذشته بعد از یک هفته اعتصاب کارمندان‌شان در اعتراض به مشکلات رخ داده با مشتریان در پی محدودیت‌های شدید برای بیرون کشیدن‌ سپرده‌های بانکی در بحبوحه بحران شدید و خیزش بی‌سابقه مردمی در این کشور شروع به کار می‌کنند. لبنان از ۱۷ اکتبر شاهد تظاهرات متعدد بی‌سابقه‌ای با مضمون مطالبه‌گری برای بهبود معیشت مردمی است و تظاهرات‌کنندگان همچنان خواهان کناره‌گیری طبقه سیاسی کشور بدون هیچ استثنایی هستند. در این راستا نیز تظاهرات‌کنندگان خواستار بستن تمام مسیرهای منتهی به مقر پارلمان در مرکز بیروت شده‌اند تا مانع برگزاری جلسه پارلمان و بررسی لوایح جنجالی از جمله طرح قانون عفو عمومی شوند. از طرفی، جمعیت بانک‌های لبنان و اتحادیه انجمن‌های کارمندان از تصمیم خود برای ازسرگیری فعالیت‌ بانک‌ها خبر …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
تحولات لبنان: پیوستن کارمندان بانک ها و ارتباطات به جمع معترضان/ ادامه بستن راهها و تعطیلی برخی مدارس دولتی و خصوصی/ سخنرانی تلویزیونی میشل عون
شفقنا- کارمندان بانک ها و دو شرکت ارتباط سیار لبنان روز سه شنبه با اعلام اعتصاب سراسری به جمع معترضان پیوستند این در حالی است که لبنانی ها منتظر گفتگوی تلویزیونی میشل عون هستند که قرار است درباره آخرین تحولات اوضاع با مردم سخن بگوید. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، کارکنان شرکت ارتباطات سیار «آلفا» […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اعتصاب سراسری کارکنان خطوط هوایی لوفت هانزا
نماینده خدمه پرواز شرکت لوفت هانزا اعلام کرد که در این هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه اعتصاب سراسری خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
نگرانی تل‌آویو از توسعه توان موشکی مقاومت لبنان و فلسطین/ آیا حزب الله موشک پیشرفته زمین به هوا شلیک کرد؟
اذعان به توسعه توانمندی موشکی مقاومت فلسطین، دخالت آشکار رژیم صهیونیستی در امور عراق، بیانیه اتحادیه اروپا در حمایت از رژیم صهیونیستی و تهدید مسئولان شهرک‌های صهیونیست نشین به اعتصاب سراسری از جمله خبرهای مربوط به رژیم اشغالگر قدس است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / لوفت‌هانزا / آلمان / اعتصاب / هواپیمایی
خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزای آلمان ۴۸ ساعت اعتصاب می‌کنند
تهران- ایرنا- اتحادیه خدمه پرواز مستقل آلمان (Ufo) از اعتصاب سراسری ۴۸ ساعته اعضای خود در خطوط هواپیمایی لوفت‌هانزا در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / تظاهرات لبنان
تظاهرات شبانه در بیروت/ لبنانی‌ها امروز اعتصاب سراسری می‌کنند
شرکت کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه در لبنان خواهان اعتصاب سراسری و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
طرح نافرمانی و اعتصاب اجباری در عراق شکست خورد
ایرنا – طرح اجباری نافرمانی مدنی و اعتصاب سراسری در بغداد و چند شهر عراق در نخستین روز اجرای خود ناکام ماند و برخلاف متولیان آن، بسیاری از کارکنان به سر کارهای خود رفتند و بازارها به روال طبیعی هر روز به کار خود ادامه دادند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
لبنان همچنان ناآرام است؛ از حمله به شهرداری در طرابلس تا بستن راه های ارتباطی و واکنش به دخالت امارات و عربستان
  شفقنا- رسانه های عربی از اعتصاب و ناآرامی سراسری در چند شهر بزرگ لبنان به ویژه در طرابلس خبر دادند. در بیروت مردم همچنان راه های ارتباطی را بسته اند و در چند شهرستان دیگر هم اعتراضات در حال افزایش است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رسانه های عربی، با وجود گذشت نزدیک به دو هفته […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
آخرین اخبار اعتراض ها در عراق: آغاز اعتصاب سراسری معلمان / تظاهرات دانشجویان در شهرهای مختلف/ استعفای ۵ عضو شورای نجف / انتقاد عملیات بغداد از حضور دانش آموزان در میدان ها
شفقنا- سندیکای معلمان عراق روز دوشنبه از اعتصاب سراسری در حمایت از تظاهرات این کشور خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز، این اتحادیه تا یکشنبه آینده در همبستگی با تظاهرات، در سراسر مدارس این کشور اعتصاب عمومی اعلام کرده است. معلمان عراقی اعلام کرده اند که تا یکشنبه آتی سر کلاس های درس حاضر […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / تحولات لبنان / تظاهرات در لبنان
فراخوان تظاهرکنندگان برای اعتصاب سراسری در لبنان
جنبش "جوانان انقلاب" لبنان اعلام کرد که تحرکات مسالمت‌آمیز در لبنان ادامه دارد و میادین و خیابان‌ها تا زمانی که اهداف انقلاب محقق نشود، هرگز خالی از حضور تظاهرکنندگان نخواهد شد. تظاهرکنندگان نیز خواهان اعتصاب سراسری، بستن خیابان‌ها و توقف رفت‌وآمدها در تمامی مناطق شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سند اصلاحات دولت لبنان / اعتراضات در لبنان
مخالفت معترضان لبنانی با سند اصلاحات حریری/ فراخوان برای اعتصاب سراسری امروز
معترضان لبنانی با حضور در خیابان‌ها در مناطق مختلف این کشور بر مخالفت خود با سند اصلاحات پیشنهادی دولت و ادامه تظاهرات تأکید کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
توافق دولت حریری درباره اصلاحات اقتصادی و اصرار تظاهرکنندگان بر ماندن در خیابان‌ها
تظاهرکنندگان در مرکز بیروت بر ادامه اعتصاب سراسری طی امروز (دوشنبه)، بستن راه‌ها و حضور در میادین به رغم درز اخباری از توافق دولتی بر سر سند اصلاحاتی اصرار دارند؛ همچنین قرار است سعد حریری امروز تشکیل جلسه دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / لبنان / سعد حریری
پایان 72 ساعت ضرب الاجل در لبنان؛ بیروت همچنان ناآرام
ایسنا نوشت: تظاهرکنندگان در مرکز بیروت بر درخواست‌ها جهت ادامه اعتصاب سراسری طی امروز (دوشنبه)، بستن راه‌ها و حضور در میادین را به رغم درز اخباری از توافق دولتی بر سند اصلاحاتی که قرار است سعد حریری چند ساعت قبل از مهلت ۷۲ ساعته ارائه کند، تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
پشت پرده اخراج دشتی از استقلال؛ کلافگی از فریب
دشتی که غیر از نزدیک شدن به پیراهن تیم ملی با حضور در استقلال، دنبال درآمد بیشتر و قرارداد بالاتری پیراهن آبی را پوشید، با پوچ بودن وعده ها متوجه شد به این زودی ها قرار نیست مطالباتش را دریافت کند و تنها راهی که به ذهنش رسید، ترک تمرین بود.با این حال سرمریی خارجی تیم که تازه تیمش را از بحران ابتدای فصل نجات داده، به هر چیزی می اندیشد جز اعتصاب سراسری در تیم
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
توافق دولت اردن و سندیکای معلمان برای پایان اعتصاب/ زنگ مدارس دوباره به صدا درآمد
شفقنا- تلویزیون اردن روز یکشنبه از توافق دولت با سندیکای معلمان برای پایان دادن به اعتصاب سراسری معلمان این کشور خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، توافق میان دولت و سندیکای معلمان...
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اعتصاب معلمان اردنی
توافق دولت و معلمان معترض اردنی برای پایان اعتصاب
پس از چند هفته اعتصاب سراسری معلمان، دولت و سندیکای معلمان اردن به توافقی برای پایان دادن به این اعتصاب دست یافتند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اوپک / کیتو / اکوادور
اعلام وضعیت اضطراری در پی اعتراض مردم اکوادور به حذف یارانه سوخت
تهران – ایرنا - «لنین مورنو» رئیس جمهوری اکوادور در پی اعتصاب و اعتراض‌های سراسری علیه حذف یارانه سوخت، در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •