یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
اف‌بی‌آی
لیست واقعا سیاه؛ ایران‌هراسی در مجموعه مشهور ان‌بی‌سی
روزنامه جام جم / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
لیست واقعا سیاه؛ ایران‌هراسی در مجموعه مشهور ان‌بی‌سی
ردینگتون، جنایتکاری بزرگ که خود را تسلیم اف‌بی‌آی می‌کند و در ازای ارائه اطلاعات درباره فهرستی از خطرناک‌ترین جنایتکاران دنیا که خودش تهیه کرده، درخواست مصونیت قضایی دارد. این درواقع، خط اصلی داستان «لیست سیاه» است؛ مجموعه‌ای تلویزیونی در ژانر جنایی -امنیتی که شبکه ان‌بی‌سی از سال 2013 در حال پخش آن است؛ سریالی که در واقع ملغمه‌ای است از سریال 24 و‌هانیبال.
اف‌بی‌آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می‌دهد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سیاسی
اف‌بی‌آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می‌دهد
یکی از اسناد اف‌بی‌آی که به تازگی به رسانه‌ها درز کرده، نشان می‌دهد ارزیابی این نهاد دولتی آمریکا این است که عربستان سعودی به اتباع خود که در آمریکا هستند کمک می‌کند تا از تعقیب قضایی فرار کنند.
  عربستان  اسناد اف بی آی
رونمایی از منطق نخبگی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
رونمایی از منطق نخبگی
موضوعاتی که مالکوم گلدول به آنها می‌پردازد بسیار متنوع هستند؛ از شکست‌های مفتضحانه اف‌بی‌آی برای شناسایی جاسوسان در میان خود تا ساده‌لوحی و طمع سرمایه‌گذاران که مبلغ هنگفتی را به‌خاطر اعتماد به کلاهبرداری به نام برنارد مادوف از دست دادند. او حتی از این روش استفاده می‌کند تا تاکید کند که سیلیویا پلات شاعر شاید خودش را نمی‌کشت اگر در خانه‌ای که اجاق گاز داشت زندگی نمی‌کرد.
به اف‌بی‌آی دروغ نگفتم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
به اف‌بی‌آی دروغ نگفتم
مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا بنا دارد جلسه دادگاهش را تا ماه فوریه به تاخیر بیندازد.
  اف‌بی‌آی  مایکل فلین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
روش جدید اف‌بی‌آی برای گول زدن هکرها
سازمان FBI آمریکا طی برنامه‎ای با کمک اطلاعات واقعی نوعی داده جعلی یا طعمه ساخته است. این طعمه در اطلاعات واقعی شرکت‌ها آمیخته می‌شود و هکرها را هنگام سرقت گول می‌زند. سازمان FBI در آمریکا ادعا می‌کند راهی یافته که به شرکت‌ها کمک می‎کند هنگام هک اطلاعاتشان خسارت کمتری متحمل شوند. این سازمان ادعا می‎کند راهی یافته تا هکرها را به سمت اطلاعات اشتباهی سوق دهد. در همین راستا این سازمان برنامه IDILE را راه‎اندازی کرده است. در این برنامه شرکت‌ها اطلاعاتی را به عنوان طعمه ذخیره می‎کنند تا هکرها هنگام سرقت داده‌های با ارزش سردرگم شوند. هرچند FBI جزئیات بیشتری از شیوه کارکرد IDILE را فاش نکرده اما یکی از مقامات اعلام کرده اطلاعاتی که در ساختار داده‎های موجود ترکیب می‌شوند، واقعی به نظر می‌رسند. دانلود …
فیلم | هشدار اف‌بی‌آی به مردم درباره رمز پویا
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اقتصادی
فیلم | هشدار اف‌بی‌آی به مردم درباره رمز پویا
پس از اعلام اجباری شدن استفاده از رمز پویا برای انجام تراکنش های بانکی و پرداختهای آنلاین مردم واکنش های متفاوتی نسبت به این موضوع از خود بروز دادند.
  طنز  رمز پویا
ترامپ: اف‌بی‌آی تلاش می کرد دولت من را سرنگون کند
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بین‌المللی
ترامپ: اف‌بی‌آی تلاش می کرد دولت من را سرنگون کند
رئیس جمهور آمریکا از گزارش جدید بازرس کل وزارت دادگستری این کشور درباره تحقیقات اف.بی.آی از کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود تحسین به عمل آورده و مدعی شد این گزارش نشان داده، مقامهای اف.بی.‌آی در این تحقیقات عملا سرنگونی دولتش را دنبال می‌کردند.
  اف بی آی  دولت ترامپ  دونالد ترامپ  وزارت دادگستری آمریکا
ترامپ: گزارش وزارت دادگستری تلاش اف‌بی‌آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بین‌المللی
ترامپ: گزارش وزارت دادگستری تلاش اف‌بی‌آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می‌کند
رئیس جمهور آمریکا از گزارش جدید بازرس کل وزارت دادگستری این کشور درباره تحقیقات اف.بی.آی از کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود تحسین به عمل آورده و مدعی شد این گزارش نشان داده، مقامهای اف.بی.‌آی در این تحقیقات عملا سرنگونی دولتش را دنبال می‌کردند.
  دونالد ترامپ  اف بی آی  وزارت دادگستری آمریکا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
رابطه مامور «ام‌آی۶» با دختر ترامپ افشا شد
انتشار یک گزارش قضایی در آمریکا از روابط مخفی میان یک مامور آژانس اطلاعاتی انگلیس (ام‌آی۶) و «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس‌ ایالات متحده آمریکا پرده برداشته است.به گزارش فارس، این اطلاعات بخشی از گزارش «مایکل هورویتز» دادستان کل وزارت دادگستری آمریکا است. این گزارش به تحقیقاتی می‌پردازد که آژانس فدرال تحقیقات آمریکا (اف‌بی‌آی) در سال ۲۰۱۶ از ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» نامزد وقت جمهوری‌خواهان انجام داده است. به نوشته روزنامه «گاردین»، این گزارش از آنجا با ایوانکا ترامپ مرتبط می‌شود که در آن به اظهارات «کریستوفر استیل» جاسوس سابق ام‌آی‌۶ درمورد تلاش‌های ادعایی از سوی روسیه برای اثرگذاری بر ترامپ پرداخته شده است. استیل در گفت‌وگو با بازپرس‌های اف‌بی‌آی و در یک گزارش جنجالی، مدعی شده است که روسیه …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
کوتاه از منطقه
رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ‎‎سفید، در ارتباط با تیراندازی مرگبار یک سرباز سعودی در پایگاه هوایی فلوریدا گفته نتیجه نهایی تحقیقات اف‌بی‌آی هنوز اعلام نشده،
ادامه تحقیق‌ها درباره تیراندازی در پایگاه فلوریدا
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بین‌المللی
ادامه تحقیق‌ها درباره تیراندازی در پایگاه فلوریدا
ایلنا: مقام‌های پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) تحقیق درباره تیراندازی در پایگاه فلوریدا را آغاز کرده‌اند.
  عربستان  فلوریدا  اف‌بی‌آی
بیانیه رسمی اف بی آی درباره تبعه سعودی/عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بین‌المللی
بیانیه رسمی اف بی آی درباره تبعه سعودی/عکس
فارس نوشت: اف‌بی‌آی با انتشار عکسی از «محمد سعید الشمرانی» تبعه عربستان سعودی و عضو نیروی هوایی این کشور، رسما او را عامل تیراندازی روز جمعه در پایگاه هوایی دریایی «پنساکولا» آمریکا اعلام کرد.
  عربستان  اف بی آی  ایالات متحده آمریکا
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / بین‌المللی
بررسی درخواست تجدیدنظر ترامپ در پرونده شکایت مسلمانان
دیوان عالی آمریکا با رسیدگی به درخواست استیناف دولت ترامپ در رابطه با پرونده مرتبط با سه شهروند مسلمان آمریکایی موافقت کرده است. این افراد گفته‌اند عوامل اف‌بی‌آی نام آن‌ها را در لیست "پرواز ممنوع" دولت فدرال قرار داده است چون آن‌ها از جاسوسی علیه دیگر مسلمانان خودداری کرده‌اند.
  شکایت از ترامپ  شکایت مسلمانان از ترامپ
دعوت مکزیک برای همکاری اف‌بی‌آی با این کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بین‌المللی
دعوت مکزیک برای همکاری اف‌بی‌آی با این کشور
مکزیک از اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) دعوت کرد تا در تحقیقات مروبط به قتل ۹ شهروند دوتابعیتی طی حمله‌ای در شمال این کشور شرکت کنند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
شکایت از سه سازمان آمریکا برای استفاده از فناوری شناسایی چهره
«اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا» از اف‌بی‌آی، اداره مبارزه با مواد مخدر و وزارت دادگستری این کشور شکایت کرده و ادعا می‌کند این سازمان‌ها موارد دقیق استفاده از شناسایی چهره را اعلام نمی‌کنند. به گزارش نیواطلس، این اتحادیه ادعا می‌کند سازمان‌های مذکور درباره درخواست‌های آزادی اطلاعات که با شفافیت اجرای قانون استفاده از فناوری شناسایی چهره مرتبط است، پاسخی ارائه نمی‌کنند. ACLU در این شکایت ادعا می‌کند در ژانویه ۲۰۱۹ درخواست آزادی اطلاعات را به ۳ سازمان دولتی آمریکا (وزارت دادگستری، اف‌بی‌آی و اداره مبارزه با مواد مخدر) ارسال کرده است. در این درخواست از سازمان‌های مذکور خواسته شده به طور دقیق مشخص کنند از فناوری‌های شناسایی چهره در چه زمان، چه مکان و به چه شکلی استفاده شده است. در شکایت‌نامه آمده …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / سیاسی
هشدار مدیر «اف‌بی‌آی» درباره دخالت روسیه و چین در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
مدیر اف‌بی‌آی ادعا کرده است که کشورهایی مثل روسیه و چین قصد دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده را خواهند داشت.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
یک افسر ضدتروریسم آمریکا به جرم افشای اطلاعات به خبرنگاران بازداشت شد
شفقنا- پلیس آمریکا یک افسر اداره مبارزه با تروریسم این کشور را به جرم دادن اطلاعات به خبرنگاران بازداشت کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ اف‌بی‌آی یک تحلیلگر ضدتروریسم در یکی از آژانس‌های امنیتی آمریکا را بازداشت کرده است. این تحلیلگر متهم به دادن اطلاعاتی از سیستم‌های دفاعی یک کشور خارجی به دو خبرنگار در سالهای […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
برندن گلیسون در نقش ترامپ
ساخت مینی سریالی بر مبنای خاطرات رئیس سابق اف‌بی‌آی در دستور کار قرار گرفت.به گزارش مهر به نقل از ددلاین، سی‌بی‌اس استودیوز در حال ساختن مینی سریالی بر پایه کتاب خاطرات رئیس قبلی سازمان اف‌بی‌آی جیمز کومی با عنوان «یک وفاداری اعظم‌تر» است و حالا بازیگران اصلی انتخاب شده‌اند. در این سریال برندن گلیسون نقش دونالد ترامپ را ایفا می‌کند. در کتاب خاطرات سال ۲۰۱۸ کومی صحبت‌های بسیاری از ترامپ شده است. جف دنیلز بازیگر با سابقه تلویزیون هم نقش کومی را ایفا می‌کند.فیلمنامه این پروژه توسط ریچارد جول و بیلی ری نویسنده فیلم «کاپیتان فیلیپس» نوشته شده است. فیلمبرداری این مینی سریال چهار قسمتی از نوامبر آغاز می‌شود و این سریال از سی‌بی‌اس آل‌اکسس یا شوتایم پخش خواهد شد.این کتاب که در آوریل ۲۰۱۸ توسط نشر فلت‌آیرون …
ساخت سریال از خاطرات رئیس اف‌بی‌آی | برندن گلیسون در نقش ترامپ
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / فرهنگی و هنری
ساخت سریال از خاطرات رئیس اف‌بی‌آی | برندن گلیسون در نقش ترامپ
همشهری آنلاین: ساخت مینی سریالی بر مبنای خاطرات رییس سابق اف‌بی‌آی در دستور کار قرار گرفت.
استفاده FBI از فیس‌بوک، برای جمع‌آوری اطلاعات از روسیه
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / بین‌المللی
استفاده FBI از فیس‌بوک، برای جمع‌آوری اطلاعات از روسیه
گزارش شده است که اف‌بی‌آی برای جمع‌آوری اطلاعات از روسیه و به ویژه افرادی که احتمالا جاسوسان روس را می‌شناسند، از تبلیغات فیس‌بوک استفاده می‌کند. شرکت فیس‌بوک اظهار کرده انتشار این تبلیغات از ۱۱ سپتامبر سال جاری آغاز شده اما به گفته یک منبع آگاه، این تبلیغات طی تابستان منتشر شده‌اند. این سه آگهی با نوشته‌هایی به زبان روسی درباره گزارش دادن به اف‌بی‌آی توضیح داده‌اند.
وزیر دادگستری آمریکا خواستار کمک خارجی‌ برای تحقیق درباره سی‌آی‌اِی و اف‌بی‌آی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
وزیر دادگستری آمریکا خواستار کمک خارجی‌ برای تحقیق درباره سی‌آی‌اِی و اف‌بی‌آی شد
تهران- ایرنا- روزنامه واشنگتن پست در بخش تازه‌ای از سلسله افشاگری‌های مطبوعات علیه دولت «دونالد ترامپ» گزارش داد که «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا از مقام‌های خارجی خواسته تا به تحقیقات در مورد عملکرد «سی‌آی‌اِی» و «اف‌بی‌آی» کمک کنند.
  اوکراین  روسیه  وزارت دادگستری آمریکا  استرالیا  دونالد ترامپ  آمریکا  اف بی آی  رابرت مولر  مایک پمپئو