شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
اقتصادی
توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل
۳۴ دقیقه قبل / موتور برقی / شهرداری تهران
توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل
مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایجاد مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد.
رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند
۱ ساعت قبل / انگلیس
رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند
رشد اقتصادی انگلیس در ماه نوامبر برای دهمین ماه متوالی منفی ماند.
تعطیلی شهرها علاج آلودگی هوا خواهد شد؟
۳ ساعت قبل
تعطیلی شهرها علاج آلودگی هوا خواهد شد؟
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مشکل آلودگی هوا در کلانشهرها موضوعی چند وجهی است، درباره برخی پیشنهادات مبنی بر تعطیلی در شهرهای آلوده، گفت: تعطیلی کامل برای مقابله با آلودگی هوا و کرونا یک راه حل قطعی است؛ اما این شیوه به دلیل فشار اقتصادی و معیشتی عملی نیست.
طلافروشان اهواز هر ۴،۵ روز یکبار طلا فاکتور می‌کنند
۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / طلا / بازار طلا
طلافروشان اهواز هر ۴،۵ روز یکبار طلا فاکتور می‌کنند
رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز گفت: بسیاری از طلافروشان هر چهار یا پنج روز یک بار نیز طلا فاکتور نمی‌کنند و نمی‌فروشند زیرا خرید طلا از توان مردم خارج است و کالا و مایحتاج اساسی زندگی مردم نیز نیست.
۵ ساعت قبل
واکنش یک مقام عراقی به ایده دکتر رضایی با عنوان «ایران بزرگ اقتصادی»
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، به سخنان دکتر محسن رضایی درخصوص تحقق سند چشم انداز، تشکیل «ایران بزرگ اقتصادی» و «کمربندی طلایی آسیای جنوب غربی» واکنش نشان‌ داد.
افزایش روزافزون انشعابات غیر قانونی برق در ناحیه منفصل شهری نایسر
۵ ساعت قبل / خط انتقال برق / برق / سنندج / شهرداری سنندج / مصرف برق / عکس استانها
افزایش روزافزون انشعابات غیر قانونی برق در ناحیه منفصل شهری نایسر
مشکلات اقتصادی و معیشتی در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج موجب افزایش انشعابات غیر مجاز برق در این منطقه شده و این پدیده روز به روز در حال گسترش است.
آیا کره برای برگرداندن پول‌های ایران منتظر رفتن ترامپ است؟
۵ ساعت قبل / پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی / ایران - کره جنوبی / تروریسم اقتصادی آمریکا
آیا کره برای برگرداندن پول‌های ایران منتظر رفتن ترامپ است؟
یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه با بیان این که کره‌ای‌ها ظاهرا منتظر روی کار آمدن دولت بایدن هستند گفت: کره‌ای‌ها با دیپلماسی بازی کرده و انصاف را به کار نبردند، می توانستند راه دیگری برای انتقال پول پیدا کنند. 
۵ ساعت قبل
جلب رضایت مردماز جیب چه کسی؟
حسین حقگو-کارشناس اقتصادی
۵ ساعت قبل
گامی به پیش در مسیر بررسی دارایی مسئولان
ناصر ذاکری- ‌کارشناس اقتصادی
دیپلمات ضد ایرانی ، معاون رئیس سیا شد
۵ ساعت قبل
دیپلمات ضد ایرانی ، معاون رئیس سیا شد
رئیس جمهور منتخب آمریکا یکی از حامیان اصلی تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در دوره رئیس جمهور سابق این کشور را به عنوان معاون رئیس سیا برگزید.
جهش صادراتی ایران به اتحادیه اوراسیا
۵ ساعت قبل
جهش صادراتی ایران به اتحادیه اوراسیا
عملکرد یک‌ساله تجارت ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا منتشر شد. در گزارشی که از سوی سازمان توسعه تجارت دریافت شده، عملکرد صادرات ایران در اقلام ترجیحی مندرج در موافقت‌نامه موقت برای تشکیل منطقه آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا نشان از رشد 82 درصدی دارد. این آمار مربوط به تجارت ایران با اتحادیه اوراسیا در بازه زمانی 5 آبان 98 تا 5 آبان 99 بوده است. همچنین مقایسه صورت گرفته نیز نسبت به بازه زمانی 5 آبان 97 تا 5 آبان 98 انجام شده است.
۵ ساعت قبل
فعالان اقتصادی بر سرمایه‌گذاری مشترک در بازار یونان تمرکز کنند
معاون بین‌الملل اتاق ایران در نشست معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و یونان با تشریح وضعیت اقتصادی این کشور و اهمیتی که به جذب سرمایه‌های خارجی می‌دهد، سرمایه‌گذاری مشترک و تولید کالاهایی که در بازار یونان و کشورهای پیرامونی خواهان دارد را مهم دانست. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، نشست معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و یونان به‌صورت آنلاین با حضور دبیرکل و عضو هیات‌رئیسه اتاق مشترک ایران و یونان، نمایندگان اتاق‌های استانی، کمیسیون‌ها و تشکل‌های مرتبط برگزار شد. محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در این نشست به بدهی 332 میلیارد دلاری یونان به اتحادیه اروپا اشاره کرد و با توجه به ناوگان کشتیرانی قدرتمند این کشور که بالغ بر 16 درصد ظرفیت ناوگان کشتیرانی جهان را …
۵ ساعت قبل
راه و چاه افزایش رقابت
دارا بودن بازارها و صنایعی با عملکرد بالا و رقابتی ضامن دستیابی به رشد اقتصادی پایدار است. طبق برآورد OECD افزایش سطح رقابت در اقتصاد معلول چهار عامل «زیرساخت قانونی و قضایی سالم»، «رژیم رقابتی موثر»، «مقررات مناسب بازار محصولات دوست‌دار رقابت» و «رژیم ورشکستگی کارآمد» است و بدون این موارد، صنعت امکان «کارآیی در تخصیص»، «کارآیی در تولید» و «کارآیی در پویایی» را نخواهد داشت. این سه مورد که زمینه ظهور نیروهای بازار را فراهم می‌کنند، زمینه تخصیص منابع به شرکت‌های بهره‌وری را فراهم کرده، کاهش هزینه را در عمل به نمایش گذاشته و انگیزه نوآوری در صنعت را برای شرکت‌های تا‌زه‌وارد ایجاد می‌کند.
۵ ساعت قبل
معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی
محسن علی‌زاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب پیشنهاد معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی خبر داد. او در توییتر خود نوشت: به منظور حمایت از بازار سرمایه پیشنهاد معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی که از محل سود انباشته افزایش سرمایه می‌دهند در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و برای الحاق به لایحه بودجه‌1400 به کمیسیون تلفیق ارسال شد. امید که با کمک دوستان نیز این مهم در لایحه بودجه لحاظ ‌شود. پیش از این نیز محمدحسن ابراهیمی سروعلیا، عضو هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده بود پیشنهاد معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی که از محل سود انباشته افزایش سرمایه می‌دهند به مجلس ارائه شده است.
۵ ساعت قبل
باز هم وعده عرضه سرخ‌آبی‌ها در بورس
دنیای‌اقتصاد: تحریم شرکت تولید نیروی برق آبادان با نماد آبادا در بورس توسط آمریکا، مناظره عباس آخوندی و غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره FATF، ارتباط خاموشی‌ها و استخراج بیت کوین در کشور توسط چینی‌ها، صحبت‌های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه گزارش‌هایی که از مجموعه نظارتی دولت و خارج از دولت داریم، بیانگر این است که در پایان سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹، ۱۲ هزار میلیارد تومان بابت قیمت‌گذاری دستوری در حوزه فولاد رانت در اقتصاد کشور توزیع شده است. یادداشت اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی که در بخشی از آن نوشته بود «فشار ناشی از تحریم‌ها، خصوصا تشدید انتظارات، در افزایش قیمت ارز موثر و تعیین‌کننده بوده است. بنابراین انتظار می‌رود با فروکش کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی …
۵ ساعت قبل
یک گام تا بورسی‌شدن برنج
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که پرونده برنج مازندران برای عرضه در بورس‌کالا در دست بررسی است ولی نیازمند کار همه‌جانبه برای تطبیق با شرایط بازار سرمایه است. فرهاد دژپسند اعلام کرد که پرونده و درخواست ورود برنج مازندران به بورس‌کالا به سازمان بورس کشور ارجاع شده است تا جوانب آن بررسی شود. به گفته او وزارت اقتصاد با ورود برنج به بورس کالا موافق است و از آن حمایت می‌کند، اما این موضوع نیازمند بررسی دقیق و کار کارشناسی است. وزیر امور اقتصادی و دارایی ورود برنج به بورس کالا را نیازمند طی مراحل متعدد و همچنین در نظر گرفتن متغیرهای مهم دانست و گفت:‌ در مرحله نخست باید جهاد کشاورزی به این موضوع ورود کند.
۵ ساعت قبل
بورسی شدن پرسپولیس و استقلال تا دهه فجر
وزیر امور اقتصادی و دارایی دهه فجر سال ۹۹ را برای عرضه اولیه سهام استقلال و پرسپولیس در بورس اعلام کرد. فرهاد دژپسند گفت: علت اعلام‌نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان‌خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است.
۵ ساعت قبل
آمار دقیق بیماران و کالاهای ضروری تهیه شود
یک کارشناس امور اقتصادی گفت: دولت باید آمار دقیقی از مصرف‌کنندگان دارو و بیماران کشور، همچنین کالاهای ضروری در اختیار داشته باشد تا‌ در صورت نیاز پوشش داده شوند.
تقابل دو نگاه به FATF
۵ ساعت قبل
تقابل دو نگاه به FATF
در یک میزگرد اقتصادی دو نگاه کارشناسی درخصوص راهکار ایران در موضوع FATF مورد بحث قرار گرفت. عباس آخوندی و غلامرضا مصباحی‌مقدم روبه‌روی یکدیگر قرار گرفتند تا به این سوال پاسخ دهند که نفع و زیان ایران از الحاق به کارگروه ویژه اقدام مالی چیست؟ رشد اقتصاد زیرزمینی و مصلحت کنونی دو کلیدواژه در این مناظره است.
فرصت  بایدن به اقتصاد و بازارها
۵ ساعت قبل
فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب مردم آمریکا روز پنج‌شنبه از بسته نجات اقتصادی از بحران کرونا رونمایی کرد؛ بایدن در سخنان خود گفت که برای جهش اقتصاد و فرار از چنگال این پاندمی و همچنین تسریع در توزیع واکسن ‌میان مردم، نیاز به سرمایه‌گذاری جسورانه‌ای است. بایدن در حالی از بسته هزار و 900 میلیارد دلاری خود رونمایی کرد که سال گذشته در طول دوره کمپین انتخاباتی خود بارها وعده داده بود تا در راستای حمایت از اقتصاد در برابر صدمات پاندمی کرونا، دست به هزینه‌های بیشتری از دولت دونالد ترامپ بزند. به نظر می‌رسد این اقدام بایدن هم مورد حمایت اقتصاددانان و هم مورد حمایت مقامات فدرال رزرو قرار بگیرد.
پیامدهای کاهش تحریم‌ها
۵ ساعت قبل
پیامدهای کاهش تحریم‌ها
جریانات و افت و خیزهای بازار سرمایه معلول رخدادهایی است که بخشی از آن ریشه درمسائل کلان اقتصادی کشور دارد و در قالب فاکتورهایی نظیر متغیرها و مفروضات اساسی بودجه، وضعیت نقدینگی، رشد اقتصادی، تورم، بهره بانکی و قواعد و قوانین مالی و کلان اقتصاد، شرایط بازارهای سرمایه‌پذیر و فرصت‌ها و تهدید‌های هر یک بوده و به‌تبع آن بنگاه‌های اقتصادی را متاثر می‌سازد و بخش دیگر، ریشه در چشم‌اندازهای بازار سرمایه‌پذیر، متاثر از اوضاع سیاسی و امنیتی دارد که به‌عنوان ریسک‌های سیستماتیک مهم، نوسانات و هیجاناتی را به بازارها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری تحمیل می‌کند.
۵ ساعت قبل
بورس در دوران پساترامپ
بازار سرمایه و به ویژه بورس تهران در حالی روزهای پر از نوسان را تجربه می‌کند که دیگر خبری از کسب سودهای رویایی در این بازار نیست. روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی، نرخ ارز، مذاکرات، تعیین متغیرهای بودجه و ارقام اثرگذار بر بنگاه‌های اقتصادی در کنار اخبار وضعیت تعاملات کشور با شرکای بین‌المللی از جمله مهم‌ترین محرک‌هایی است که رفتار بازار سرمایه را تحت‌تاثیر قرار داده و نوسان را در این بازار تشدید کرده است. در همین راستا استقرار حاکمان جدید کاخ سفید و رخدادهای احتمالی پیرامون آن می‌تواند چشم‌اندازهای مختلفی را پیش روی سرمایه‌گذاران و نوسانات بازار قرار دهد.
دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا»
۵ ساعت قبل
دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا»
جو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت ۱۴۰۰ دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که ۹/ ۱ تریلیون دلار ارزش دارد. این…
تداوم تولید در گروه فولاد مبارکه در شرایط اقتصادی موجود بسیار حائز اهمیت است
۶ ساعت قبل / حمیدرضا عظیمیان / فولاد مبارکه / فولاد مبارکه اصفهان
تداوم تولید در گروه فولاد مبارکه در شرایط اقتصادی موجود بسیار حائز اهمیت است
دکتر حسین رجایی، نمایندۀ مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه نهم دی‌ماه سال جاری، با حضور در مجتمع فولاد سبا، ضمن بازدید از خطوط تولید این ناحیه، با مصطفی عطائی‌پور مدیر این مجتمع، در بارۀ مسائل موجود در حوزۀ تولید، مواد اولیۀ موردنیاز و تعاملات هرچه بیشتر منطقه و صنعت گفتگو و تبادل‌نظر کردند.
لرستان به لحاظ تاب آوری یکی از شبکه‌های خوب کشوری است
۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / شرکت توانیر / برق / پیک مصرف برق / قطعی برق / پرمصرف ترین مشترکین / شبکه توزیع برق / خاموشی / لرستان
لرستان به لحاظ تاب آوری یکی از شبکه‌های خوب کشوری است
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: به لحاظ تاب آوری و پایداری، استان یکی از شبکه‌های خوب کشوری است.
رژه پانصد هزار نفری در چین! / دیدار غیرنظامیان آلمانی از اردوگاه مرگ بوخن‌والد / دادگاه‌های نمایشی قاضیِ هیتلر / آیا آرسنیک برنج برای سلامتی خطر دارد؟ / آیا تنهایی می‌تواند انسان را بکشد؟
۶ ساعت قبل
رژه پانصد هزار نفری در چین! / دیدار غیرنظامیان آلمانی از اردوگاه مرگ بوخن‌والد / دادگاه‌های نمایشی قاضیِ هیتلر / آیا آرسنیک برنج برای سلامتی خطر دارد؟ / آیا تنهایی می‌تواند انسان را بکشد؟
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیوهایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
تکمیل شبکه‌های برق رسانی آسیب‌دیده از سیل ۵۰ میلیارد نیاز دارد
۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / برق / شرکت توانیر / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / استان مرکزی / شرکت برق / سیل / شبکه توزیع برق / ایسنا / سیل
تکمیل شبکه‌های برق رسانی آسیب‌دیده از سیل ۵۰ میلیارد نیاز دارد
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: برای تکمیل شبکه‌های برق رسانی آسیب دیده از سیل به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
چهره ضد ایرانی دولت اوباما از سوی بایدن به عنوان معاون رئیس سیا انتخاب شد
۸ ساعت قبل / جو بایدن / باراک اوباما / آمریکا / دیوید کوهن / سیا / ایران
چهره ضد ایرانی دولت اوباما از سوی بایدن به عنوان معاون رئیس سیا انتخاب شد
رئیس جمهور منتخب آمریکا یکی از حامیان اصلی تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در دوره رئیس جمهور سابق این کشور را به عنوان معاون رئیس سیا برگزید.
بحران قره باغ و آنچه از جغرافیا و نقشه باید آموخت
۹ ساعت قبل / قره باغ / مناقشه قره باغ / روسیه / ارمنستان / آذربایجان / دریای خزر
بحران قره باغ و آنچه از جغرافیا و نقشه باید آموخت
دکتر سعید رضا خلخالی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: در حال حاضر این منطقه با دو پدیده اساسی روبه روست؛ یکی تغییر مرزهای خاورمیانه سنتی که علت اصلی آن، استقلال جمهوری های آسیای مرکزی و قفقاز است و محور این تحول نیز چیزی نیست جز انرژی، یعنی همان عامل ژئوپولیتیکی که صد سال است خاورمیانه حول محور آن حرکت می کند و نظام های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن کاملا متغیری است از انرژی. عامل دوم نیز، مسئله اسلام و اسلامگرایی در این منطقه است که ژئوپولیتیک این منطقه را تحت تأثیر اهداف ژئواستراتژیک روسیه و قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای قرار داده است.
افزایش تنش راهکار مناسبی برای ایران نیست
۹ ساعت قبل / پرونده هسته ای ایران / غنی سازی 20 درصد / ایران و امریکا / خروج امریکا از برجام / تحریم های ایران / بازگشت امریکا به برجام / جو بایدن / دونالد ترامپ / کاهش تعهدات ایران در برجام / مصوبه مجلس
افزایش تنش راهکار مناسبی برای ایران نیست
دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ به طور یک جانبه از توافق هسته ای خارج شد و تحریم های اقتصادی را علیه ایران از سر گرفت. اما جو بایدن، رئیس جمهوری بعدی آمریکا به شرط پایبند بودن ایران به تعهدات توافق هسته ای برای بازگشت به توافق رویکردی مثبت نشان داده است. بنابراین ممکن است ایران با افزایش غنی سازی اورانیوم بخواهد آمریکا را به لغو تحریم ها و بازگشت به توافق هسته ای مجبور کند و بدین ترتیب از انزوای بین المللی رهایی یابد. چنانچه ایران چنین اندیشه ای در سر داشته باشد و به آن عمل کند،‌ این اقدام ایران مغایر با از سرگیری گفت وگوها برای بازگشت به توافق هسته ای خواهد بود و باعث بغرنج تر شدن مسائل میان دو طرف خواهد شد. 
فرار سرمایه‌های اقتصادی با خرید ملک در ترکیه
۹ ساعت قبل
فرار سرمایه‌های اقتصادی با خرید ملک در ترکیه
رئیس کمیسیون تسهیل صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: میزان تبعات خرید ملک در خارج از کشور بستگی به منابع خروج آن دارد، اما در کل برای اقتصاد خطرناک است.
امام جمعه مشهد: کرونا اقتصاد شهر مشهد را به استیصال کشیده ‌است
۹ ساعت قبل / آیت الله علم الهدی / اقتصاد مشهد / امام جمعه مشهد
امام جمعه مشهد: کرونا اقتصاد شهر مشهد را به استیصال کشیده ‌است
شفقنا- امام جمعه مشهد گفت: با توجه به اینکه اقتصاد شهر مقدس مشهد بر حضور زائران استوار است خسارات اقتصادی کرونا در این شهر از دیگر شهرهای کشور بیشتر بوده بطوریکه اقتصاد آن را به استیصال کشیده‌ است. آیت الله...
آمریکا ۳ نهاد ایرانی را تحریم کرد
۱۰ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / تحریم اقتصادی ایران / مایک پمپئو
آمریکا ۳ نهاد ایرانی را تحریم کرد
وزیر خارجه آمریکا امروز در ادامه مواضع خصمانه این کشور علیه تهران، ۳ نهاد ایرانی راتحریم کرد.
انتقال سد آزاد برای باغات در حال احداث باید تسریع شود
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی
انتقال سد آزاد برای باغات در حال احداث باید تسریع شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، با اشاره به اینکه نگهداری ایستگاه پمپاژ سد آزاد، هزینه های جاری دارد، گفت: بهره برداری از سامانه انتقال سد آزاد برای باغات در حال احداث باید تسریع شود تا این هزینه ها کاهش یابد.
وام ۵۰میلیونی برای فعالان صنایع دستی، 5 ساله با 6 ماه تنفس
۱۰ ساعت قبل
وام ۵۰میلیونی برای فعالان صنایع دستی، 5 ساله با 6 ماه تنفس
صنایع دستی اسم رمز اقتصادی مقاومتی کشور است
روستاییانی که بعد از 40 سال استاندار را در بین خود دیدند
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / استاندار کرمان / معین اقتصادی
روستاییانی که بعد از 40 سال استاندار را در بین خود دیدند
استاندار کرمان امروز در سفر به بخش گلباف از توابع شهرستان کرمان در روستاهای نسک و کشیت حضور یافت، اهالی این روستاها برای نخستین بار در 40 سال گذشته استاندار را در روستای خود می دیدند.
ارز تک نرخی برای تمام کالاها شدنی نیست
۱۱ ساعت قبل
ارز تک نرخی برای تمام کالاها شدنی نیست
یوسفیان ملا، کارشناس امور اقتصادی گفت: دولت باید آمار دقیقی از مصرف کنندگان دارو و بیماران کشور، همچنین کالاهای ضروری در اختیار داشته باشد تا در صورت نیاز پوشش داده شوند.
یک فرمانده ارشد پیشین سپاه؛ شرایط امروز مثل سال ۵۶ است/ ۱۰ سال آینده طوفانی خواهد بود
۱۲ ساعت قبل / اقتصاد کشور / تورم / مسکن / مشکلات اقتصادی / بورس
یک فرمانده ارشد پیشین سپاه؛ شرایط امروز مثل سال ۵۶ است/ ۱۰ سال آینده طوفانی خواهد بود
اقتصادنیوز: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه نیروهای انقلاب باید در دولت آینده حضور داشته باشند، نه اینکه یک برادر حزب‌اللهی رییس جمهور شود و بیاید بگوید من تیم خودم را دارم و با هر کسی نمی‌توانم کار کنم.
پیش‌‌بینی همتی از آینده نرخ ارز
۱۳ ساعت قبل / بازار ارز / رئیس بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / قیمت دلار / نرخ ارز
پیش‌‌بینی همتی از آینده نرخ ارز
رئیس کل بانک مرکزی اظهارکرد: فشار ناشی از تحریم‌ها، خصوصا تشدید انتظارات، درافزایش قیمت ارز مؤثر و تعیین کننده بوده است؛ لذا انتظار می‌رود با فروکش کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی آن حرکت بکند. نوشته پیش‌‌بینی همتی از آینده نرخ ارز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احساس استاندار کرمان نسبت به دغدغه های
۱۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / طرح انتقال آب از صفارود
احساس استاندار کرمان نسبت به دغدغه های "حاج قاسم، هند کوچک و جازموریان"
مطالبه و پرسشگری مردم جنوب کرمان باعث شد استاندار احساس قبلی اش را نسبت به دغدغه های شهید سلیمانی نسبت به طرح انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود بیان کند.
کرونا در اروپا|از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی‌ها برای روی آوردن به کار در خانه
۱۳ ساعت قبل / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا|از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی‌ها برای روی آوردن به کار در خانه
جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از کاهش چشمگیر رشد اقتصادی در انگلیس به دلیل قرنطینه سراسری برای مهار کرونا و درخواست رئیس جمهور آلمان از شهروندان برای کار کردن از خانه به دلیل شرایط حاد کرونایی خبر می‌دهد.
وجود رانت ۱۲ هزار میلیارد تومانی در حوزه فولاد
۱۳ ساعت قبل
وجود رانت ۱۲ هزار میلیارد تومانی در حوزه فولاد
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وجود رانت ۱۲ هزار میلیارد تومانی در حوزه فولاد خبر داد.
سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان سرخس
۱۳ ساعت قبل
سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان سرخس
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، طی سفر یک روزه به شهرستان سرخس ضمن بازدید از قطعه ۴ ـ الف محور مشهد ـ سرخس، روستای «پس‌کمر»، پاسگاه مرزی پل‌خاتون، سددوستی، منطقه ویژه اقتصادی سرخس و پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد، پارک گوگردی گنبدلی در منطقه عملیاتی خانگیران را افتتاح کرد.
جبران شوک قیمتی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با کارت اعتباری
۱۴ ساعت قبل
جبران شوک قیمتی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با کارت اعتباری
شاکری، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: برای جبران شوک قیمتی در نتیجه حذف ارز ۴۲۰۰ پیشنهادم ارائه کارت اعتباری مانند کاری که اکنون وزارت رفاه آن را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای طبقات پایین‌تر انجام می‌دهد، است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:به «وحدت کبیر» نیازمندیم
۱۴ ساعت قبل / اقتصاد کشور / تورم / مسکن / مشکلات اقتصادی / بورس
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:به «وحدت کبیر» نیازمندیم
اقتصادنیوز : دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه نیروهای انقلاب باید در دولت آینده حضور داشته باشند، نه اینکه یک برادر حزب‌اللهی رییس جمهور شود و بیاید بگوید من تیم خودم را دارم و با هر کسی نمی‌توانم کار کنم.
پرداخت ۱۹ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه در منطقه آزاد ماکو
۱۴ ساعت قبل / استانی-شهرستانها
پرداخت ۱۹ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه در منطقه آزاد ماکو
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از ارائه دو بسته تشویقی برای واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در خصوص تسهیلات و کمک هزینه پرداخت حق بیمه کارگران در سطح استان خبر داد.
سرمای هوا منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت سوخت رسانی به نیروگاه ها شد
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / مصرف برق
سرمای هوا منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت سوخت رسانی به نیروگاه ها شد
شرکت برق منطقه ای استان کرمان اعلام کرد: برودت هوا طی روز های اخیر و پایداری این جبهه هوای سرد در سراسر کشور منجر به افزایش مصرف گاز در همه بخش ها به ویژه بخش خانگی و تجاری شده و این امر موجب محدودیت سوخت رسانی گاز به نیروگاه ها شد.
وعده دلار ۱۵ هزار تومانی روحانی چند سال دیگر محقق می‌شود؟
۱۵ ساعت قبل / حسن روحانی / قیمت دلار
وعده دلار ۱۵ هزار تومانی روحانی چند سال دیگر محقق می‌شود؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: زمان‌بندی زیادی می‌خواهد که بخواهد نرخ دلار به نرخ تثبیت شده و نه شعاری ۱۵ هزار تومان برسد که من فکر می‌کنم اگر همه مسائل مملکت درست شود اقتصاد بهبود یابد اشتغال درست شود تولید این قدر بالا رود که پول ملی تقویت شود آن وقت می‌توان گفت در یک بازه زمانی ۴ یا ۵ ساله ممکن است.»
افزایش ۲.۵ برابری برآورد هزینه پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین
۱۵ ساعت قبل / زنجان / راه‌آهن / اعتبار / استانی-اقتصادی / شهرک صنعتی
افزایش ۲.۵ برابری برآورد هزینه پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین
مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب گفت: در زمان آغاز پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین، هزینه مورد نیاز ۶۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود و اکنون این رقم به ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم
۱۵ ساعت قبل / محسن رضایی
 محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم
به گزارش  الف، رضایی با بیان اینکه من اسم دهه آینده را دهه سرنوشت گذاشته‌ام، دهه آینده را به دهه اول انقلاب تشبیه کرد و اظهار داشت: البته جنس حوادث دهه آینده با دهه اول انقلاب متفاوت است؛ آن زمان بحث کودتا و ترور وجنگ مطرح بود. دهه آینده مشکلات اقتصادی و نفوذ و جنگ نرم و تهدیدات زیستی و تغییر اقلیم از رویداد های مهم است. و لذا سختی شرایط و اهدافی که انقلاب دنبال می‌کند، مشابه همان دهه اول است.
قطع ارتباط با آمریکا مسیرهای پیشرفت را برای ملت ایران می‌گشاید
۱۵ ساعت قبل / برجام / قم / مقام معظم رهبری / ایالات متحده آمریکا
قطع ارتباط با آمریکا مسیرهای پیشرفت را برای ملت ایران می‌گشاید
قم - ایرنا - خطیب نماز جمعه قم تصریح کرد" قطع ارتباط با آمریکا و استفاده نکردن از امکانات اقتصادی آنها موجب فقر و فلاکت نمی‌شود بلکه مسیرهای پیشرفت را بیش از گذشته برای ملت ایران می‌گشاید.
رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز
۱۵ ساعت قبل / آمریکا / رشد / بورس / معاملات
رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی خبر اجرای یک بسته بزرگ اقتصادی در آمریکا باعث شد تا شاهد سبز شدن بازارها باشیم.
ایجاد شغل با شکست انحصار محقق می‌شود
۱۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / استان فارس / شورای اسلامی / سازمان بین المللی کار / بانک ها
ایجاد شغل با شکست انحصار محقق می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: اگر خواهان حفظ و ایجاد اشتغال در جامعه هستیم باید انحصار را رفع کنیم که این شکست می‌تواند در صدور مجوز فعالیتهای اقتصادی نیز باشد.
هشدار درباره توطئه خارجی برای کاهش صادرات نفت عراق
۱۵ ساعت قبل / قیمت نفت / اخبار "عراق"
هشدار درباره توطئه خارجی برای کاهش صادرات نفت عراق
یک کارشناس امور اقتصادی عراقی درباره توطئه سازشکاران متحد رژیم صهیونیستی برای کاهش صادرات نفت عراق با هدف ضربه زدن به این کشور هشدار داد.
فعالیت‌ غیرضروری واحدهای تولیدی با نیاز به مصرف برق بالا تعلیق شود
۱۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی
فعالیت‌ غیرضروری واحدهای تولیدی با نیاز به مصرف برق بالا تعلیق شود
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به شرایط به وجود آمده در مورد قطعی برق در کشور، گفت: باید هر گونه فعالیت غیر ضروری در واحدهای تولیدی که نیازمند مصرف برق زیاد است، تا زمان پایداری مجدد شرایط تعلیق شود.
غول نفتی چین به لیست سیاه آمریکا اضافه شد
۱۵ ساعت قبل
غول نفتی چین به لیست سیاه آمریکا اضافه شد
دولت ترامپ شرکت CNOOC چین را با متهم کردن این شرکت به کمک به پکن برای ارعاب همسایگانش در دریای چین جنوبی به لیست سیاه اقتصادی اضافه کرد و تنشهای میان دو کشور را در روزهای پایانی عمر خود تشدید کرد.
تصمیم مهم مجلس برای بورس
۱۶ ساعت قبل / کمیسیون اقتصادی / بورس / مجلس / سازمان بورس
تصمیم مهم مجلس برای بورس
اقتصادنیوز : عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید ⁧ سازمان بورس⁩ مستقل شده و دولت نتواند هر طور خواست یکه تازی کند، افزود: ‌در این راستا تدوین طرح ⁧ استقلال بورس از دولت⁩ را آغاز کرده‌ایم.
همتی: حرکت ارز به سمت تعادل نرخ/  دشمنان از فروپاشی اقتصادی ناامید شدند
۱۶ ساعت قبل / بانک مرکزی / ارز / دلار / اقتصاد ایران
همتی: حرکت ارز به سمت تعادل نرخ/  دشمنان از فروپاشی اقتصادی ناامید شدند
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
نشنال اینترست؛ شکست سیاست «فشار حداکثری» آمریکا در برابر «مقاومت حداکثری»
۱۶ ساعت قبل / برجام / اقتصادنیوز / قبال / یکجانبه / اینترست
نشنال اینترست؛ شکست سیاست «فشار حداکثری» آمریکا در برابر «مقاومت حداکثری»
اقتصاد نیوز : نشریه نشنال اینترست در یادداشتی نوشته سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ در برخی اهداف مدنظر خود در قبال ایران شکست خورده و ایران ثابت کرده که می‌تواند در برابر فشار‌های اقتصادی و دیپلماتیک دوام بیاورد.
با کاهش انتظارات تورمی نرخ ارز متعادل می‌شود
۱۶ ساعت قبل / نرخ تورم
با کاهش انتظارات تورمی نرخ ارز متعادل می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی گفت: انتظار می‌رود با فروکش کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی آن حرکت کند.
بخواهیم یا نخواهیم جهان دیگر روی انگشت‌های آمریکا نمی‌گردد/ چین سکان قدرت را به دست می‌گیرد
۱۶ ساعت قبل / آمریکا / مراسم تحلیف / اقتصاد / رئیس‌جمهور
بخواهیم یا نخواهیم جهان دیگر روی انگشت‌های آمریکا نمی‌گردد/ چین سکان قدرت را به دست می‌گیرد
یک کارشناس اقتصادی آمریکایی معتقد است: اتفاقاتی که طی روزهای گذشته شاهد آن بودیم نشان می‌دهد که آمریکا یکی پس از دیگری در حال از دست دادن جایگاه‌های خود در جهان است و دیگر جهان در مشت آمریکا نیست و حالا این چینی‌ها هستند که سکان قدرت را به دست گرفته‌اند.
افزایش تقاضای جهانی طلا با بهبود بازارهای نوظهور
۱۶ ساعت قبل / بازار جهانی طلا
افزایش تقاضای جهانی طلا با بهبود بازارهای نوظهور
تسنیم نوشت:‌ بر اساس گزارشی از شورای جهانی طلا (WGC)، بهبود اقتصادی در بازارهای نوظهور از تقاضای جهانی برای طلا در سال ۲۰۲۱ پشتیبانی خواهد کرد.
اشاره محسن هاشمی به حوادث ۸۸، حصر، محدودیت خاتمی، ردصلاحیت هاشمی، برجام و تصویب نشدن FATF: انتخابات ۱۴۰۰ برای آینده ایران مهم است؛ چه بی رونق برگزار شود و اصولگرایان پیروز شوند، چه پررونق یا دوقطبی باشد و تحول خواهان و اصلاح طلبان پیروز شوند
۱۶ ساعت قبل
اشاره محسن هاشمی به حوادث ۸۸، حصر، محدودیت خاتمی، ردصلاحیت هاشمی، برجام و تصویب نشدن FATF: انتخابات ۱۴۰۰ برای آینده ایران مهم است؛ چه بی رونق برگزار شود و اصولگرایان پیروز شوند، چه پررونق یا دوقطبی باشد …
هاشمی یادآور شد: ما در گذشته حوادث سال ۸۸ و ۸۹ داشتیم که منجر به کنار گذاشتن شیخ اصلاحات و نخست وزیر دوران جنگ شد و باعث محدودیت برای رییس دولت اصلاحات شد یا در این سال ها قطعنامه‌های شدید سازمان ملل علیه ایران و تحریم‌های شدید علیه کشورمان را داشتیم که منجر به تحریم کمرشکن اقتصادی شد یا رد صلاحیت آیت الله هاشمی و سازوکار برجام را داشتیم که روی کارآمدن ترامپ نگذاشت از آن استفاده کنیم و حوادث آبان ۹۸ و تصویب نکردن FATF را داشتیم و بعد به هم شیوع ویروس کرونا رسیدیم و اکنون نیز نزدیک به انتخابات ۱۴۰۰ هستیم.
چرایی کاهش نرخ بیکاری در سومین فصل سال
۱۶ ساعت قبل / کرونا / هند / ویروس کرونا / بیکاری / اسپانیا / نرخ بیکاری / کانادا
چرایی کاهش نرخ بیکاری در سومین فصل سال
تهران- ایرنا- طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در پاییز امسال ۱.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت که به اعتقاد کارشناسان این تقلیل به دلیل کاهش نرخ مشارکت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست.
بودجه ۱۴۰۰ خبر از عقب گرد اقتصادی می دهد
۱۶ ساعت قبل
بودجه ۱۴۰۰ خبر از عقب گرد اقتصادی می دهد
عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جزئیات بودجه خبر از عقبگرد کشور در مسائل اقتصادی را می‌دهد که تاثیر مستقیمی بر زندگی شخصی و اجتماعی افراد خواهد داشت.
بودجه به روش استقراض متمرکز شده است
۱۷ ساعت قبل
بودجه به روش استقراض متمرکز شده است
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در آنچه که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شده، یک ناترازی بسیار غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد.
بهبود بازارهای نوظهور موجب افزایش تقاضای جهانی برای طلا می‌شود
۱۷ ساعت قبل / قیمت جهانی طلا / بازار
بهبود بازارهای نوظهور موجب افزایش تقاضای جهانی برای طلا می‌شود
بر اساس گزارشی از شورای جهانی طلا (WGC)، بهبود اقتصادی در بازارهای نوظهور از تقاضای جهانی برای طلا در سال 2021 پشتیبانی خواهد کرد.
تبعات کسری بودجه بر استقلال بانک مرکزی چیست؟
۱۷ ساعت قبل
تبعات کسری بودجه بر استقلال بانک مرکزی چیست؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: متاسفانه اقتصاد ما به دلیل ساختاری که دارد، همواره با کسری بودجه قابل توجهی مواجه بوده است و در این شرایط به دلیل دولتی بودن اقتصاد، استقلال بانک مرکزی کارآیی مطلوبی ندارد.
جمع‌آوری ۱۶۳ دستگاه استخراج رمزارز در فارس
۱۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / مانور سراسری برق / شرکت توزیع نیروی برق استان فارس
جمع‌آوری ۱۶۳ دستگاه استخراج رمزارز در فارس
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اعلام کرد که در جریان سومین مانور سراسری، تعداد ۴۵۱۵ مورد برق غیرمجاز و ۱۶۳ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز در فارس شناسایی و جمع آوری شد.
موانع پیش‌روی استقلال بانک مرکزی/ تبعات فشار اقتصادی بر منابع بانک مرکزی
۱۷ ساعت قبل / بانک مرکزی / اقتصاد ایران / نقدینگی / پول
موانع پیش‌روی استقلال بانک مرکزی/ تبعات فشار اقتصادی بر منابع بانک مرکزی
یک کارشناس ارشد نظام بانکی گفت: اقتصاد دولتی در هر کشوری، مانع اصلی در برابر استقلال بانک مرکزی است.
راه رسیدن به رشد اقتصادی مداوم ۷ درصدی چیست؟
۱۷ ساعت قبل
راه رسیدن به رشد اقتصادی مداوم ۷ درصدی چیست؟
کشورهای محدودی هستند که حداقل سالی ۷ درصد رشد را تجربه می‌کنند و این رشد را در طول یک نسل تکرار می‌کنند، اثر آن در جامعه قابل رویت می‌شود و هر بیننده‌ای که در داخل و خارج کشور باشد آن را حس می‌کند.
اجرای برنامه سراسری تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه‌های برق شیراز
۱۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / مانور شرکت توزیع برق شیراز / برنامه سراسری تعمیرات
اجرای برنامه سراسری تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه‌های برق شیراز
سومین مانور شرکت توزیع نیروی برق شیراز همزمان با سراسر کشور و با هدف تعدیل روشنایی معابر، شناسایی انشهابهای غیرمجاز و قطع برق مراکز استخراج رمزارز غیرمجاز، برگزار شد.
پورابراهیمی: در لایحه بودجه ناترازی‌ غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد/ مردم از ما ثبات و قدرت خرید می‌خواهند
۱۷ ساعت قبل / بودجه 1400 / پورابراهیمی
پورابراهیمی: در لایحه بودجه ناترازی‌ غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد/ مردم از ما ثبات و قدرت خرید می‌خواهند
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: آنچه که در لایحه بودجه 1400 تقدیم مجلس شده است، یک ناترازی‌ بسیار غیرقابل انکار و گسترده را نشان می‌دهد که طبعیتاً باید برای آن تصمیم‌گیری شود.
تاکید بر مقابله با یک جانبه گرایی و تروریسم اقتصادی
۱۷ ساعت قبل
تاکید بر مقابله با یک جانبه گرایی و تروریسم اقتصادی
امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل و سفیر چین در تهران دیدار و بر مقابله با یک جانبه گرایی و تروریسم اقتصادی تاکید کردند.
۴ ماه وعده بی‌ عمل پیمانکاران نفتی در عسلویه/ چرا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نفتی اجرا نمی‌شود؟
۱۷ ساعت قبل / وزارت نفت / عسلویه
۴ ماه وعده بی‌ عمل پیمانکاران نفتی در عسلویه/ چرا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نفتی اجرا نمی‌شود؟
کارگران غیرپروژه‌ای و مستمر در بخش تعمیرات عسلویه، ماه‌ها است که در انتظار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند. بیش از ۹ ماه از سال می‌گذرد و وعده‌های مدیران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، وزیر نفت و پیمانکاران برای اجرای قانون تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
ترمیم سیل بندها از جیرفت تا جازموریان/ بهسازی قنوات زهکلوت در اولویت است
۱۸ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / لایروبی رودخانه‌ها
ترمیم سیل بندها از جیرفت تا جازموریان/ بهسازی قنوات زهکلوت در اولویت است
استاندار کرمان از آغاز عملیات لایروبی رودخانه شور و ترمیم سیل بند خُرم تا جازموریان خبرداد.
سازمان بورس مستقل می‌شود؟
۱۸ ساعت قبل / بورس / سهام / شاخص
سازمان بورس مستقل می‌شود؟
تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:جهت بررسی رانتها و مفاسد رخ داده و حمایت از حقوق سهامداران طرح ⁧ تحقیق و تفحص از سازمان بورس⁩ با امضای ۵۰نماینده تدوین و در کمیسیون اقتصادی تصویب و بزودی در جلسه علنی مطرح می‌شود.
تجربه موفق تغییر نرخ مبنای محاسباتی گمرک در سال ۹۱/ تعرفه کالای اساسی کاهش یابد
۱۸ ساعت قبل / گمرک ایران / تعرفه واردات / گمرک / گمرک / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / محمدرضا عبداللهی
تجربه موفق تغییر نرخ مبنای محاسباتی گمرک در سال ۹۱/ تعرفه کالای اساسی کاهش یابد
یک کارشناس اقتصادی گفت: برای حمایت از اقشار ضعیف باید ضمن اصلاح نرخ ارز مبنای محاسباتی گمرک، تعرفه کالاهای اساسی و ادوات تولید را کاهش دهیم تا قیمت تمام شده تغییری نکند.
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان: دو کشور ظرفیت خوبی برای ارتقاء مناسبات اقتصادی دارند
۱۸ ساعت قبل / امیر عبداللهیان / بنیاد حسین اف / سفیر جمهوری آذربایجان در تهران
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان: دو کشور ظرفیت خوبی برای ارتقاء مناسبات اقتصادی دارند
شفقنا- مدیرکل بین‌الملل و دستیار ویژه رییس مجلس در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان، گفت: شرکت‌های ایرانی توان فنی و مهندسی بالایی دارند که می‌توانند در زمینه بازسازی قره‌­باغ مشارکت کنند. این همکاری‌ها با توجه به بعد مسافت و...
عارف: اولویت اصلی ما رفع تحریم‌های ظالمانه است
۱۸ ساعت قبل / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا" / عارف
عارف: اولویت اصلی ما رفع تحریم‌های ظالمانه است
معاون اول دولت اصلاحات گفت: امروز اولویت اصلی ما عبور از تروریسم اقتصادی و رفع تحریم‌های ظالمانه است و هر حرکتی که این مهم را به تعویق بیندازد، هم‌راستا با تحرکات صهیونیست‌ها و ترامپیسم است.
ایران و غنا بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و کشاورزی تاکید کردند
۱۸ ساعت قبل
ایران و غنا بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و کشاورزی تاکید کردند
در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی ایران با سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری غنا در آکرا بر توسعه همکاری های اقتصادی و کشاورزی دو کشور تاکید شد.
طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان و معلمان در دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس
۱۸ ساعت قبل / کمیسیون‌های تخصصی مجلس / کمیسیون آموزش و تحقیقات / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / کمیسیون انرژی / کمیسیون اقتصادی / اینترنت رایگان
طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان و معلمان در دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس
کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده بررسی طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس همچنین طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمزارز را در دستور کار دارند.
سرنوشت رقابت ایران و ترکیه در ورود به بازار قطر| تجار ترکیه با پشتوانه دولت به بازار قطر رخنه کردند
۱۸ ساعت قبل
سرنوشت رقابت ایران و ترکیه در ورود به بازار قطر| تجار ترکیه با پشتوانه دولت به بازار قطر رخنه کردند
موسی پور، فعال اقتصادی و رئیس اتاق مشترک ایران و قطر، بر این باور است که تجار و صادر کنندگان ایرانی علاقه مند به توسعه صادرات به قطر بودند ولی زیرساخت های لازم فراهم نبود و عدم امضای قرارداد بین دولت های ایران و قطر باعث شد، صادرات ایران افزایش چشمگیری نداشته باشد.
طرح مستقل شدن سازمان بورس در دست تدوین/ تحقیق و تفحص از بورس کلید خورد
۱۸ ساعت قبل
طرح مستقل شدن سازمان بورس در دست تدوین/ تحقیق و تفحص از بورس کلید خورد
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جهت بررسی رانتها و مفاسد رخ داده و حمایت از حقوق سهامداران، طرح ⁧ تحقیق و تفحص از سازمان بورس⁩ با امضای ۵۰ نماینده تدوین و در کمیسیون اقتصادی تصویب و بزودی در جلسه علنی مطرح می‌شود.
چرا بازار کرمانشاه خواستار تاخیر در پیاده‌راه شدن
۱۸ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / پیاده راه / اصناف
چرا بازار کرمانشاه خواستار تاخیر در پیاده‌راه شدن "مدرس" است؟
رئیس اتاق اصناف کرمانشاه خواستار توقف اجرا طرح پیاده‌راه شدن خیابان "مدرس" شد و گفت: تقاضا داریم اجرای این طرح دو تا سه ماه به تاخیر بیفتد.
ظرفیت شهرک سیلیکون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است
۱۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سازمان صمت / چین / بروجرد / خاورمیانه / خاورمیانه / اشترینان / مقام معظم رهبری / چین
ظرفیت شهرک سیلیکون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است
سرپرست صمت لرستان گفت: ظرفیت شهرک سیلیکون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •