چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
الفاتح
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
زمان زنگ‌زده بر ساعت مچی
با روسری‌اش عرق سرد را از پیشانی مرد پاک کرد. زن گفت:«باید به معصومیت مرگ شک کرد. مادر یک رکعت نماز نخوانده نداشت. همیشه پای سجاده دعا می‌کرد فامیل پشت تابوتش لااله الا‌الله را آنقدر بلند بگویند که جسم تمام شده‌اش آرامش بگیرد. اما حالا چی؟ اگر در آی‌سی‌یو تمام کند و کرونا جانش را بگیرد چند نفر با طیب‌خاطر پشت تابوت سیاه به پاک بودنش گواهی خواهند داد». مرد گفت:«هنوز که نمرده. سیب را که بیندازی بالا هزار تا چرخ می‌خورد».  همگی لباس سیاه بر تن داشتند. درد، جگرهای‌شان را گزیده بود. گفتم:«وقتی مادرتان هنوز کوله‌بارش را نبسته چرا زار می‌زنید. چرا سیاه پوشیدید اصلا؟ ». مرد در آغوش سرد پاییز سرفه‌ای کرد …
انفجار و آتش سوزی در میادین بزرگ نفتی امارات
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / امارات / میادین نفتی / آتش سوزی
انفجار و آتش سوزی در میادین بزرگ نفتی امارات
منابع خبری شامگاه دوشنبه از وقوع انفجار و آتش سوزی در دو میدان نفتی «زاکوم» و «الفاتح» در امارات متحده عربی خبر دادند.
تماشا کنید: الفاتحه / طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات؛ از ارائه برنامه ۴ ساله به شورای نگهبان تا آزمون و مصاحبه
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تماشا کنید: الفاتحه / طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات؛ از ارائه برنامه ۴ ساله به شورای نگهبان تا آزمون و مصاحبه
اخیرا نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری با کمک مرکز پژوهش های شورای نگهبان خبر داد. بازتعریف رجل سیاسی، مشروط کردن نامزدها به داشتن مدرک کارشناسی ارشد، لزوم ارائه برنامه از سوی آنان از ویژگی‌های طرح جدید است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ / محرومیت پرسپولیس / محرومیت سپاهان / سپاهان / محرومیت هواداران سپاهان و پرسپولیس
یادداشت| یک عکس؛ یک واقعیت، الفاتحه!
کمیته انضباطی پرسپولیس و سپاهان را یک جلسه محروم از تماشاگر کرده و حالا اعلام شده این محرومیت تعلیقی است، اما آقای حسن زاده هنوز به این سوال پاسخ نداده و نگفته تماشاگران متخلف سپاهان بابت تخلف در کدام بازی یک جلسه آن هم تعلیقی محروم شده اند؟!
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
عکس/ مصافحه بیژن زنگنه با وزیر انرژی عربستان در حاشیه نشست اوپک
دست دادن بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، با خالدالفاتح، وزیر نفت عربستان، در اجلاس اوپک مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / آلمان
حمله افراد ناشناس به مسجدی در شرق آلمان
تهران – ایرنا – مسجد «الفاتح» سه شنبه شب در شهر «درسدن» در ایالت ساکسونیا در شرق آلمان هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
روسیه به طبیب درمانگر اوپک تبدیل شده / در دسامبر ۲۰۱۸، اوپک اوضاع خوبی نداشت؛ قطر با خروج از این کارتل، دنیا را غافلگیر کرد / وزیر نفت ایران با انگشت همتای اماراتی خود را تهدید کرد که عضویت ایران در اوپک …
سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات گفته بود که الفالح امیدی به حصول یک توافق در این نشست ندارد. وقتی الفالح از ایران خواست که به حرکت جمعی کاهش تولید بپیوندد، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، این درخواست را رد کرد و کشورهای عرب خلیج فارس را به تصرف بازار نفت ایران متهم کرد. شاهدان می‌گویند او با انگشت به المزروعی رییس جلسه اشاره کرد و گفت شما دشمن کشور من هستید. او سپس تهدید کرد که عضویت ایران در اوپک را به حالت تعلیق در خواهد آورد. نتوانستیم از مقامات نفتی عربستان و امارات در این باره نظرخواهی کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •