پنجشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۸ / 20 February, 2020
امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
بازهم تلاش آمریکا برای تحریک عربستان علیه ایران؛ ادعای آسوشیتدپرس  از قطعات بازمانده موشک‌های شلیک شده به تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان، ژیروسکوپی کشف شده که ساخت ایران است
روزنامه آرمان ملی / ۵ ساعت قبل / سیاسی
بازهم تلاش آمریکا برای تحریک عربستان علیه ایران؛ ادعای آسوشیتدپرس از قطعات بازمانده موشک‌های شلیک شده به تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان، ژیروسکوپی کشف شده که ساخت ایران است
ترور سردار سلیمانی در دی ماه 98 شرایطی را رقم زد که بسیاری از کشورهای منطقه از هراس وقوع جنگ، در پی کاهش تنش با جمهوری اسلامی ایران برآمدند و پیغام‌هایی مبنی بر آغاز مذاکره و روند کاهش تنش را به تهران ارسال کردند. به گفته وزیر امور خارجه ایران یکی از کشورهایی که پس از ترور فرمانده سپاه قدس، پیام مذاکره و کاهش تنش برای ایران فرستاد، عربستان سعودی بود.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۴ ساعت قبل / ...
باید آمریکا را مجبور کنیم به میز مذاکره برگردد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیر مشارکت مردم در عرصه سیاست خارجی گفت: اگر می‌خواهیم دست همکاران من در سیاست خارجی را تقویت کنیم که بتوانند در حوزه سیاست خارجی با جدیت بیشتری جلوی تحریم‌ها را بگیرند، باید آمریکا را مجبور کنیم که به پای میز مذاکره برگردد، نه مذاکره دوجانبه بلکه مذاکره‌ای که آمریکا آن را ترک کرد و آن مذاکره با 1+5 است. وی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا برای آنکه به شکست خود واقف شود و به پای میز مذاکره 1+5 برگردد، تحریم‌ها را برگرداند و خسارت‌های مردم ایران را بدهد، نیاز است بداند و ببیند که تحریم‌هایش بی‌اثر بوده و مردم در انتخابات با شور شرکت می‌کنند. این بزرگترین تقویت دیپلماسی جمهوری اسلامی برای مقابله با سیاست‌های آمریکا …
روزنامه ابتکار / ۱۴ ساعت قبل / ...
دیدار با سناتورها اتفاق جدیدی نیست
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت در میان خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی طی روزهای آتی اظهار کرد: آنچه برای دستگاه سیاست خارجی هر کشوری مهم است این است که بتواند با بالاترین پشتوانه مردمی از حقوق مردم دفاع کند و اجازه تضعیف آنها را ندهد.وی افزود: ما این سعادت را داشتیم که بعد از انتخابات سال ۹۲ بتوانیم در صحنه مذاکره اقدامات مردم را در دنیا منعکس کنیم و توانستیم از حضور عظیم مردمی در فضای بین‌المللی استفاده کنیم و آمریکا را پای میز مذاکره بکشانیم و آن‌ها را وادار کنیم توافقی را بپذیرند که امروز آقای ترامپ می‌گوید بدترین توافق تاریخ آمریکا است‌.ظریف با اشاره به تاثیر مشارکت مردم در عرصه سیاست خارجی گفت: اگر می‌خواهیم دست همکاران من …
الف / ۱۵ ساعت قبل / بین‌المللی
موسوی: وزرای خارجه اتریش و هلند ابتدای هفته آینده به تهران می آیند
به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن اعلام خبر سفر وزرای امور خارجه هلند و اتریش به تهران در ابتدای هفته آینده اظهار داشت: در گفتگوها با دو وزیر اروپایی، علاوه بر بررسی روابط دوجانبه و تبادل نظر در خصوص مهمترین مسائل بین المللی و منطقه ای، انتقاد جمهوری اسلامی ایران نسبت به بی عملی اروپا در قبال اجرای تعهدات خود ذیل برجام و انفعال آنها در برابر تحمیل قوانین فراسرزمینی آمریکا مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
  سفر وزیرخارجه اتریش به ایران  سفر وزیرخارجه هلند به ایران  موسوی سخنگوی وزارت خارجه
تابناک / ۱۷ ساعت قبل / ...
سناتور مورفی: دیدار با مقامات کار من است
عضو ارشد بخش خاورمیانه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که به دلیل دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به قانون‌شکنی متهم شده است، در پیامی توئیتری تأکید کرد که دیدار با مقامات کشور‌های خاورمیانه جزو وظایف اوست.
سناتور مورفی: کار من این است که با مقامات کشورهای خاورمیانه دیدار کنم
تسنیم / ۱۸ ساعت قبل / بین‌المللی
سناتور مورفی: کار من این است که با مقامات کشورهای خاورمیانه دیدار کنم
عضو ارشد بخش خاورمیانه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که به دلیل دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به قانون‌شکنی متهم شده است، در پیامی توئیتری تأکید کرد که دیدار با مقامات کشورهای خاورمیانه جزو وظایف اوست.
الف / ۲۷ ساعت قبل / سیاسی
ظریف: تلاش می‌کنیم از حضور زنان در سمت‌های مدیریتی بهره بیشتری داشته باشیم
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در  مراسم گرامیداشت مقام و منزلت زن و مادر با حضور معاونان وزیر خارجه و بانوان این وزارتخانه گفت: برای بانوان سعادت بزرگی است که با حضرت زهرا شناخته‌ می‌شوند. روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن شناخته شده است. 
  حضور زنان در سیاست  سفیر زن  محمدجواد ظریف  وزارت خارجه ایران
ملاقات ظریف با برخی اعضای کنگره آمریکا بخشی از دیپلماسی عمومی است
رویداد 24 / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
ملاقات ظریف با برخی اعضای کنگره آمریکا بخشی از دیپلماسی عمومی است
سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با برخی از اعضای کنگره آمریکا بخشی از دیپلماسی عمومی است.
  سید عباس موسوی  سخنگوی وزارت خارجه
توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار ظریف و سناتور آمریکایی
تسنیم / ۴۱ ساعت قبل / بین‌المللی
توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار ظریف و سناتور آمریکایی
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص دیدار اخیر وزیر امور خارجه با یک سناتور آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که چنین دیدارهایی بخشی از دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
آماده گفت‫و‫گو با همسایگان عرب خود هستیم
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که پس از سفر خود به سوریه وارد لبنان شده است، دیروز در بیروت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران راه حل مسائل و مشکلات میان خود و برخی کشورهای عربی را در منطقه خاورمیانه گفت وگوی سیاسی می داند و ما آماده گفت‫وگو هستیم.به گزارش ایرنا، وی در جمع ۴۰ نفر از نخبگان، استادان دانشگاه و روشنفکران از همه طوایف لبنان در هتل فینیسیا در پایتخت این کشور و در پاسخ به پرسش های آنان گفت: ایران آماده ی گفت وگو است و چند روز پیش نیز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اعلام کرد که آمادگی لازم برای مذاکره با عربستان را دارد.لاریجانی با بیان این که گفت گوی ایران و اعراب، مولفه و راهبرد درستی است، اضافه کرد: ما با شماری از کشورهای عربی همسایه و نزدیک هستیم و تصورات مشترک داریم، قطع رابطه …
ایران برگزاری موفق انتخابات پارلمانی در جمهوری آذربایجان را تبریک گفت
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / بین‌المللی
ایران برگزاری موفق انتخابات پارلمانی در جمهوری آذربایجان را تبریک گفت
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزاری موفق انتخابات پارلمانی در جمهوری آذربایجان را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت.
  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه  جمهوری آذربایجان
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات ایران
الف / ۳ روز قبل / سیاسی
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات ایران
به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوال خبرنگاران درخصوص بی‌ربط گویی برخی مقامات آمریکایی پیرامون انتخابات در کشورمان تصریح کرد: اهتمام جمهوری اسلامی ایران به موضوع انتخابات در تراز بالایی در سطح جهانی و خصوصا در منطقه قرار داشته و مردم عزتمند ایران نسبت به تناقض گویی‌های طیفی معلوم الحال از مقامات آمریکایی در خصوص کشورمان عادت کرده‌اند.
  انتخابات مجلس یازدهم  سیدعباس موسوی
موسوی: مردم ایران به تناقض گویی‌های آمریکایی‌ها عادت کردند
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
موسوی: مردم ایران به تناقض گویی‌های آمریکایی‌ها عادت کردند
تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مردم عزتمند ایران نسبت به تناقض‌گویی‌های طیفی معلوم‌الحال از مقام‌های آمریکایی در خصوص جمهوری اسلامی ایران عادت کرده‌اند.
  مجلس شورای اسلامی  سید عباس موسوی  ایالات متحده آمریکا  انتخابات مجلس شورای اسلامی  گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها
رایزنی ظریف و وزیر خارجه ایتالیا درباره تعهد اروپا به برجام و راه‌های حفظ آن
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
رایزنی ظریف و وزیر خارجه ایتالیا درباره تعهد اروپا به برجام و راه‌های حفظ آن
شفقنا- وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا با هم دیدار کرده و درباره راه‌های حفظ برجام گفتگو و تبادل نظر کردند. در حاشیه پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ و در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری...
ظریف پیشبرد صلح را موضوع اصلی گفتگوهای مونیخ اعلام کرد
تسنیم / ۳ روز قبل / بین‌المللی
ظریف پیشبرد صلح را موضوع اصلی گفتگوهای مونیخ اعلام کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یک پست توئیتری دلیل گفتگوهای سه روزه‌اش در مونیخ را پیشبرد صلح در داخل و خارج از منطقه برشمرد.
گفت‌وگوی وزرای خارجه ایران و ایتالیا در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ
ایلنا / ۳ روز قبل / سیاسی
گفت‌وگوی وزرای خارجه ایران و ایتالیا در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ
در حاشیه پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، دیدار و گفتگو کردند.
الف / ۳ روز قبل / بین‌المللی
برجام؛ محور گفتگوی وزرای خارجه ایران و ایتالیا
به گزارش مهر، در حاشیه پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ و در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، علاوه بر موضوعات مربوط به روابط دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، دو وزیر خارجه در خصوص تعهدات اروپا در موضوع برجام، و راههای حفظ برجام گفتگو و تبادل نظر کردند.
  ایران و ایتالیا  برجام  ظریف وزیر امورخارجه
شهادت سردار سلیمانی و پاسخ کوبنده ایران محور گفت‌وگوی ظریف با همتای عراقی خود
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
شهادت سردار سلیمانی و پاسخ کوبنده ایران محور گفت‌وگوی ظریف با همتای عراقی خود
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق دیدار و در مورد مسائل مختلف از جمله موضوعات مربوط به شهادت سردار سلیمانی گفت‌وگو کردند.
  سردار سلیمانی  شهادت سردار سلیمانی  روابط ایران عراق
وزیران خارجه ایران و کویت درباره امنیت منطقه گفت وگو کردند
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
وزیران خارجه ایران و کویت درباره امنیت منطقه گفت وگو کردند
شفقنا- وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کویت پیرامون امنیت منطقه و روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس گفت وگو کردند. به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور...
وزیر امور خارجه عراق با ظریف دیدار کرد
مهر / ۳ روز قبل / سیاسی
وزیر امور خارجه عراق با ظریف دیدار کرد
وزیر امور خارجه عراق در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
  کنفرانس امنیتی مونیخ  محمد علی الحکیم  ابو مهدی المهندس  قاسم سلیمانی
ادعاهای جدید پمپئو درباره شهید سلیمانی، حمایت آمریکا از آشوب در ایران و تلاش برای توافق جدید
نامه نیوز / ۴ روز قبل / سیاسی
ادعاهای جدید پمپئو درباره شهید سلیمانی، حمایت آمریکا از آشوب در ایران و تلاش برای توافق جدید
وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا تلاش دارد تا یک توافق فراگیری با ایران امضا کند؛ توافقی که نه تنها برنامه هسته‌ای بلکه برنامه موشکی و دیگر فعالیت‌های "بی‌ثبات کننده ایران" را شامل شود.
تشکیل پرونده شهادت سپهبد سلیمانی در دادسرای تهران
تابناک / ۴ روز قبل / ...
تشکیل پرونده شهادت سپهبد سلیمانی در دادسرای تهران
رییس قوه قضاییه گفت: مسئولان قضایی در جمهوری اسلامی ایران و در تماس‌هایی با مسئولان کشور عراق پیگیری موضوع شهادت سردار سلیمانی را در دستور کار دارند ضمن آنکه پرونده‌ای نیز در دادسرای تهران تشکیل و قضاتی مامور شده‌اند تا کار را با همکاری معاونت بین‌المللی قوه قضاییه و وزارت امور خارجه در کشور پیگیری کنند.
کنفرانس مونیخ؛ فرصتی مغتنم برای دیپلماسی ایران
ایسنا / ۴ روز قبل / سیاسی
کنفرانس مونیخ؛ فرصتی مغتنم برای دیپلماسی ایران
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ اظهار کرد: این کنفرانس، فرصت مغتنمی برای دیپلماسی ایران است که همچون گذشته وزیر امور خارجه کشورمان بتواند از آن برای تبیین دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل امنیتی منطقه و عرصه بین الملل استفاده کند.
  اجلاس امنیتی مونیخ  حسن بهشتی‌پور  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان
الف / ۴ روز قبل / بین‌المللی
رایزنی «ظریف» و «چاووش‌اوغلو» در مورد اقدامات آمریکا در عراق
 به گزارش ایسنا، بررسی راه‌های گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، تحولات سوریه و اقدامات آمریکا در عراق و منطقه، از جمله موضوعات مورد گفت‌وگوی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ بود.
  ایران و ترکیه  حضور آمریکا در عراق  دیدار ظریف و چاووش اوغلو
بررسی راه‌های گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه
ایلنا / ۴ روز قبل / سیاسی
بررسی راه‌های گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه
وزیر خارجه ترکیه عصر امروز (شنبه) در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
بن علوی: عُمّان منافع مشترک فراوانی با ایران دارد
تابناک / ۴ روز قبل / ...
بن علوی: عُمّان منافع مشترک فراوانی با ایران دارد
وزیر مشاور در امور خارجه عمان با اشاره به روابط حسنه و مستحکم کشورش با جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد منافع مشترک فراوانی میان دو کشور وجود دارد.
پیام ظریف به کشورهای منطقه در اجلاس مونیخ
الف / ۴ روز قبل / بین‌المللی
پیام ظریف به کشورهای منطقه در اجلاس مونیخ
به گزارش فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه نشستی به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس گوشزد کرد که امنیت خلیج فارس از درون منطقه تأمین می‌شود، نه با اتکا به آمریکا.
  اجلاس مونیخ  امنیت خاورمیانه  ایران و کشورهای منطقه  ظریف وزیر امورخارجه
واکنش ظریف به امکان گفتگوی مستقیم با آمریکا | انتقام تمام نشده است | ایران به پادشاه سعودی و بحرین نامه فرستاد
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
واکنش ظریف به امکان گفتگوی مستقیم با آمریکا | انتقام تمام نشده است | ایران به پادشاه سعودی و بحرین نامه فرستاد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه تهران آماده گفت‌وگو برای دستیابی به یک ساز و کار امنیتی با کشورهای منطقه است، خطاب به همسایگان گفت امنیت خلیج فارس از درون منطقه تأمین می‌شود.
دیدار وزرای خارجه ایران و اوکراین با محوریت هواپیمای سقوط کرده
شفقنا / ۴ روز قبل / ...
دیدار وزرای خارجه ایران و اوکراین با محوریت هواپیمای سقوط کرده
شفقنا- وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار کردند. محمد جواد ظریف و همتای اوکراینی او در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در...
دیدار وزیر خارجه ژاپن و رئیس گروه مردم در پارلمان اروپا با ظریف
مهر / ۴ روز قبل / سیاسی
دیدار وزیر خارجه ژاپن و رئیس گروه مردم در پارلمان اروپا با ظریف
وزیر امور خارجه ژاپن و رئیس گروه مردم در پارلمان اروپایی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.
  برجام  غرب آسیا  اوکراین
ظریف با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد
تسنیم / ۵ روز قبل / بین‌المللی
ظریف با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کردند.
دیدار ظریف و وزیر خارجه جمهوری چک در مونیخ
شفقنا / ۵ روز قبل / ...
دیدار ظریف و وزیر خارجه جمهوری چک در مونیخ
شفقنا- وزرای امور خارجه ایران و جمهوری چک در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک بعد از ظهر امروز در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با...
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
قدردانی چین از همراهی ایران در مقابله با ویروس کرونا
سخنگوی وزارت امور خارجه چین از پیام همراهی و همدلی «محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با مردم چین که در حال مقابله با ویروس کرونا هستند قدردانی کرد. «گنگ شوانگ» روز جمعه با اشاره به اینکه سفرای برخی کشور‌ها با انتشار ویدئو یا پیام‌های همدلی با مردم چین که در حال مقابله با کرونا هستند همراهی کرده اند گفت این پیام‌ها قوت قلبی برای مردم چین است.وی افزود: سفیر ایران در چین در پیام خود تاکید کرده است چین با برخورداری از تمدنی پنج هزار ساله، بر کرونا پیروز خواهد شد، این نگاه سفیر ایران بیانگر روابط دوستانه و تاریخی تهران و پکن است. این مقام وزارت امور خارجه چین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه چین برای مقابله با این ویروس بر توان خود تکیه کرده است تصریح کرد، اما کشور‌های زیادی …
روزنامه آفتاب یزد / ۵ روز قبل / ...
گفت‌وگوی نخست وزیر کانادا با وزیر امور خارجه ایران
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با حضور در محل اقامت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با او گفت‌وگو کرد. ظریف همچنین پیش از آغاز اجلاس مونیخ با " «فرانسوا فیلیپ شامپانی» همتای کانادایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد. ظریف که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است، در حاشیه این نشست دیدارهای متعددی با مقامات دیگر کشورها انجام و پیرامون مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند.وی با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد) – هم در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ گفت‌وگو کرد.دیدار با وزیر خارجه فنلاند و واتیکان از جمله دیگر دیدارهای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ بود. به گزارش ایرنا، پنجاه‌ و ششمین کنفرانس …
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
کنفرانس امنیتی مونیخ 2020/ داووس امنیتی
کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ با حضور مقامات ارشد بین المللی از جمله محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جنوب آلمان آغاز می شود و تا روز یکشنبه ادامه خواهد یافت.
عکس | معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
عکس | معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، رونوشت استوارنامه خود را به مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور تقدیم کرد.
اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، رونوشت استوارنامه خود را به مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور تقدیم کرد.
  کرواسی  پرویز اسماعیلی
تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی
تهران- ایرنا- سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی در آغاز ماموریت خود رونوشت استوارنامه خود را به مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور تقدیم کرد.
  کرواسی
موسوی: پاسخ ایران به هر گونه اقدام احمقانه صهیونیست‌ها کوبنده خواهد بود
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
موسوی: پاسخ ایران به هر گونه اقدام احمقانه صهیونیست‌ها کوبنده خواهد بود
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقام‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده...
واکنش ایران به ادعا‌ها و تهدیدات رژیم صهیونیستی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
واکنش ایران به ادعا‌ها و تهدیدات رژیم صهیونیستی
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعا‌ها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد.
پاسخ وزارت خارجه به یاوه‌گویی مقام صهیونیست علیه ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / بین‌المللی
پاسخ وزارت خارجه به یاوه‌گویی مقام صهیونیست علیه ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد.
  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه  رژیم صهیونیستی اسرائیل
سخنگوی وزارت خارجه: اظهارات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی را در مجامع بین المللی پیگیری خواهیم کرد
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
سخنگوی وزارت خارجه: اظهارات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی را در مجامع بین المللی پیگیری خواهیم کرد
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات تل آویو گفت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد.
موسوی: هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی علیه منافع ایران در منطقه با پاسخی کوبنده مواجه خواهد شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / بین‌المللی
موسوی: هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی علیه منافع ایران در منطقه با پاسخی کوبنده مواجه خواهد شد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی، تأکید که جمهوری اسلامی ایران به هرگونه اقدامی علیه منافع خود در سوریه و منطقه پاسخ کوبنده خواهد داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
مردم ایران حق‌شان را به هر شکل که شده می‌ستانند
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه در مراسم دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از دولت‌ها در کنار رژیم منحوس و منفوری بودند که مورد علاقه مردم ایران نبود و مردم ایران از آنها نفرت داشتند.وی با بیان اینکه برداشت ناقص یا غلط از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های بسیار خطرناکی شد که موجب به آشوب کشیده شدن ایران، منطقه و جهان شود، اظهار کرد: کسانی که ۴۱ سال است در آرزوی پایان جمهوری اسلامی هستند و بر اساس این فهم غلط، هر روز سیاست‌های غلط قبلی خود را ادامه داده و تکرار می‌کنند و هر روز به بهانه‌ای دل خود را به این خوش می‌کنند که روز موعود …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
روابط تهران - توکیو مستحکم و خدشه ناپذیر است
آکیکو سانتو رئیس مجلس مشاوران ژاپن با اشاره به اهمیت روابط سنتی و دیرینه ایران و ژاپن اظهار کرد: روابط تهران‫ - توکیو مستحکم و خدشه ناپذیر است.به گزارش ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، «آکیکو سانتو» روز دوشنبه در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در توکیو با اشاره به اینکه حس قریب و عجیبی به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد در توضیح این حس تصریح کرد: در سال های گذشته در شهر «نارا» لوحی کشف شد که نام یک ایرانی روی آن حک شده بود که بیانگر روابط طولانی و مستحکم هزار ساله بین دو کشور ایران و ژاپن است.«شین ایچی ناکاتانی» معاون پارلمانی وزیر امور خارجه ژاپن هم در این مراسم بیان کرد: سال گذشته، نودمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک ایران …
رییس مجلس نخجوان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
رییس مجلس نخجوان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت
باکو – ایرنا – “واصف طالب  اف " رییس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان طی پیامی به "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  چهل و یکمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت.
  باکو
پیام راهپیمایی 22 بهمن به ترامپ
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
پیام راهپیمایی 22 بهمن به ترامپ
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت مردم ایران با حضور خود این پیام را به ترامپ دادند که باید از توهماتش دست بردارد.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
سردار سلیمانی یک فرمانده دیپلماتیک در حوزه اقدام عملی بود
مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه و آینده پژوه به دیدارنیوز گفت: در حوزه وزارت امور خارجه، قدرت اجرایی بسیار محدود است و این تحدید قدرت اجرایی، دستگاه دیپلماسی در حوزه وزارت امور خارجه را تنها به عنوان مأمور و ابلاغ کننده گزاره‌های تأیید شده نهاد‌های تصمیم گیرنده در سیاست خارجی قرار می‌دهند که در مرکزیت آن‌ها نهاد‌های فرا دولتی عمل می‌کنند؛ لذا وجود سردار سلیمانی در مرکزیت این نهاد قدرتمند برای بالغ بر دو دهه و جایگاه شخصیتی او در جهت اثرگذاری در این مسیر اکنون بر کسی پوشیده نیست. سردار سلیمانی نه یک فرمانده نظامی بلکه یک فرمانده دیپلماتیک در حوزه اقدام عملی و در چهارچوب قدرت حاکم بر ایران در ساختار نظام جمهوری اسلامی بود که نمایندگی نظام جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجی در منطقه را بر عهده داشته است.
پیام توییتری ظریف به ترامپ؛ از توهمات خود دست بردارید
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
پیام توییتری ظریف به ترامپ؛ از توهمات خود دست بردارید
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت مردم ایران با حضور خود این پیام را به ترامپ دادند که باید از توهماتش دست بردارد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / بین‌المللی
موسوی در واکنش به بیانیه فرانسه: برنامه فضایی جزو حقوق ذاتی ایران است
به گزارش الف، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد بیانیه مداخله آمیز فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران آن را از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و فناوری خواند.
  برنامه فضایی ایران  وزارت خارجه ایران
وزارت خارجه بیانیه مداخله‌آمیز فرانسه درباره برنامه فضایی ایران را رد کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
وزارت خارجه بیانیه مداخله‌آمیز فرانسه درباره برنامه فضایی ایران را رد کرد
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد بیانیه مداخله آمیز فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران آن را از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و فناوری خواند.
  فرانسه  سید عباس موسوی  تلاش ملی برای ساخت و پرتاب ماهواره ظفر
برنامه فضایی جزو حقوق ذاتی ایران است/ موشک‌ها برای سلاح اتمی نیست
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
برنامه فضایی جزو حقوق ذاتی ایران است/ موشک‌ها برای سلاح اتمی نیست
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برنامه دفاعی موشکی ایران هیچ ارتباطی با قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد زیرا موشک‌های ایرانی برای حمل سلاح های هسته‌ای طراحی نشده‌اند.‌
  سید عباس موسوی  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  سید عباس موسوی
ظریف: شهید سلیمانی نمایانگر موضع جمهوری اسلامی در منطقه بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / بین‌المللی
ظریف: شهید سلیمانی نمایانگر موضع جمهوری اسلامی در منطقه بود
تهران– ایرنا– محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با تارنمای خبری لبنانی «العهد»، شهید سردار قاسم سلیمانی را «نمایانگر موضع جمهوری اسلامی در منطقه» دانست.
  ایالات متحده آمریکا  محمد جواد ظریف  قاسم سلیمانی  رژیم صهیونیستی  فلسطین
ظریف: شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی هیچ مبنایی ندارد
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
ظریف: شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی هیچ مبنایی ندارد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه شکایت کانادا درباره هواپیمای اوکراینی هیچ مبنایی ندارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس مقررات بین‌المللی، اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سیاسی
رایزنی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با ظریف
به گزارش ایسنا، در این دیدار در خصوص راه های تقویت و ارتقای همکاری و هماهنگی میان معاونت بین الملل قوه قضائیه و وزارت امور خارجه به ویژه در حوزه دفاع از حقوق ایرانیان مقیم خارج ، پیگیری آزادی زندانیان ایرانی در دیگر کشورها، پیگیری پرونده ترور سردار شهید سلیمانی در محاکم داخلی و خارجی و هماهنگی در دفاع از اصول و موازین جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی از جمله در حوزه حقوق بشر گفتگو و تبادل نظر شد.
  ستاد حقوق بشر قوه قضائیه  ظریف وزیر امورخارجه  علی باقری کنی