یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
امی کلوبوچار
ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / امی کلوبوچار / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / تظاهرات ضد نژادپرستی
ما در آمریکای ترامپ ایمن نیستیم
یکی از نامزدهای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتقاد از دولت فعلی این کشور عنوان داشت که مردم در کشوری که «دونالد ترامپ» آن را هدایت می کند ایمن نیستند.
آمریکا ناامن شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
آمریکا ناامن شد
اقتصاد نیوز: امی کلوبوچار سناتور ایالت مینه سوتا با انتقاد از نوع رفتار نیروهای پلیس با معترضان گفت: مردمان ما در آمریکای دونالد ترامپ ایمن نیستند.
زنانی که بیشترین شانس را برای معاونت «بایدن» دارند/ از رقبای انتخاباتی تا یک آسیایی تبار
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / امی کلوبوچار / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / جو بایدن / کامالا هریس / الیزابت وارن / سوزان رایس
زنانی که بیشترین شانس را برای معاونت «بایدن» دارند/ از رقبای انتخاباتی تا یک آسیایی تبار
با نزدیک شدن به زمان معرفی «معاون» از سوی نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گمانه زنی ها درباه اینکه چه فردی عهده دار این سمت مهم می شود بالا گرفته است.
انصراف «امی کلوبوچار» از نامزدی معاونت بایدن
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / امی کلوبوچار
انصراف «امی کلوبوچار» از نامزدی معاونت بایدن
ایلنا: سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا از انصراف خود از نامزدی معاونت کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده خبر داد.
تاریخ برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات آمریکا اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / امی کلوبوچار / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
تاریخ برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات آمریکا اعلام شد
کنوانسوین ملی حزب دموکرات آمریکا برای معرفی نامزد نهایی جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بین روزهای ۱۷ تا ۲۰ اوت (۲۷ تا ۳۰ مرداد) در شهر میلواکی در ایالت ویسکانسین برگزار می شود.
«نیشن»: آیا سندرز می‌تواند بایدن را متوقف کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
«نیشن»: آیا سندرز می‌تواند بایدن را متوقف کند؟
جیت هیر در نشریه «نیشن» نوشت: حمایت سریع دموکرات‌های میانه‌رو ​​از جو بایدن پس از پیروزی وی در کارولینای جنوبی، یکی از سریعترین تغییر جهت‌های سیاسی در تاریخ بود. روز شنبه، برنی سندرز اصلی‌ترین شانس پیروزی در سه شنبه بزرگ بود، اما به یکباره با پیروزی بزرگ بایدن در کارولینای جنوبی و کنار رفتن امی کلوبوچار، پیت بوتجیج، بتو اوورورک از رقابت‌های انتخاباتی به نفع معاون سابق رئیس‌جمهوری ورق برگشت. ضمن اینکه بزرگان حزب سناتور پیشین هری رید نیز از بایدن حمایت کردند.
چرا یک «زن» پیروز کاخ سفید نمی‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا / الیزابت وارن / امی کلوبوچار / دموکرات ها
چرا یک «زن» پیروز کاخ سفید نمی‌شود؟
با کنار کشیدن الیزابت وارن و امی کلوبوچار، دو نامزد زن حزب دموکرات از کارزار‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، عملاً این کشور باید چهار سال دیگر صبر کند تا شاهد نخستین رئیس جمهور احتمالی زن، در تاریخ خود باشد.
کودتای دموکراتها علیه «سندرز» در سه شنبه بزرگ؛ «وارن» در زمین چه کسی بازی می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / برنی سندرز / جو بایدن / سه شنبه بزرگ / حزب دموکرات آمریکا / دونالد ترامپ / الیزابت وارن / امی کلوبوچار / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
کودتای دموکراتها علیه «سندرز» در سه شنبه بزرگ؛ «وارن» در زمین چه کسی بازی می‌کند؟
پیروزی «جو بایدن» در سه شنبه بزرگ و کنار کشیدن «مایک بلومبرگ» وضعیت اردوگاه دموکراتها را پیچیده تر از قبل کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
سندرز یا بایدن؟
سوم مارس (۱۳ اسفندماه) در ۱۴ ایالت آمریکا به صورت همزمان انتخابات مقدماتی نامزدهای ریاست جمهوری این کشور در دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برگزار می‌شود؛ رقابتی که تا حد زیادی رقیب دونالد ترامپ در انتخابات سراسری ریاست جمهوری در آن مشخص می‌شود.تاکنون به ترتیب در چهار ایالت آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی انتخابات مقدماتی برگزار شده است اما «سه شنبه بزرگ» به دلیل تعداد زیاد ایالت‌های درگیر انتخابات مقدماتی و همچنین میزان بالای موکلان انتخاباتی‏(delegates) از اهمیت بسیاری برخوردار است. به گزارش فارس، نامزدی که درنهایت به ۱۹۹۱ موکل انتخاباتی دست پیدا کند، می‌تواند نامزد نهایی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و رقیب «دونالد ترامپ» شود.طبق گزارش واشنگتن پُست، در انتخابات سه …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
دموکرات‌ها کنفرانس آیپک را تحریم کردند
«‎‎امی کلوبوچار» و «پیت بوتجج» نیز به جمع دیگر نامزدهای ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در تحریم کنفرانس سالانه لابی ‏اسراییلی «آیپک» (کمیته روابط عمومی آمریکا و اسراییل) پیوستند که قرار است تا چند روز دیگر برگزار شود. ‎پیشتر برنی‌سندرز و الیزابت وارن، دو نامزد ریاست‌جمهوری دیگر حزب دموکرات آمریکا گفته بودند که در کنفرانس امسال لابی آیپک ‏در شهر واشنگتن دی‌سی شرکت نمی‌کنند‎. مقام‌های کارزار انتخاباتی بوتجج و کلوبوچار گفتند، کنفرانس مذکور را که معمولا طیفی از چهره‌های سیاسی هر دو حزب اصلی ‏دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا در آن شرکت دارند، تحریم خواهند کرد. کنفرانس آیپک امسال با زمان برگزاری مرحله‌ای …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ویدئو/ نتایج نیوهمپشایر درمورد انتخابات ۲۰۲۰ چه می‌گوید؟ +زیرنویس فارسی
سندرز با اختلاف کمی برنده انتخابات این ایالت شد، نفرات بعدی پیت بوتجیج و امی کلوبوچار بودند، برای بایدن و وارن شب خوبی نبود/ نیوهمپشایر نشان می‌دهد که هر نامزد برای کدام حوزه انتخابیه جذابیت خواهد داشت/ نتایج انتخابات نیوهمپشایر برای سندرز این بود که توانست به عنوان نامزد پیشتاز شاخه چپ حزب دموکرات جایگاه خود را تثبیت کند/ بوتجیج توانست در بین نامزدهای مدرن دموکرات جایگاهی را برای خود کسب کند که دیگران نتوانسه اند و فرصتی برای مطرح کردن خود در سطح ملی به دست آورده است/ کلوبوچار در حالی که در آیوا پنجم شده بود اما توانست در نیوهمپشایر به جایگاه سوم برسد و برای ادامه مسیر فرصت به دست آورد / انتخاب #زیرنویس_فارسی منبع: #NY_Times ( 5:12 دقیقه )
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / برنی سندرز / جوبایدن
برنی سندرز برنده انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر شد
سندرز انتخابات نیوهمپشایر ۲۵.۷ درصد آرا را به دست آورده و نزدیک‌ترین رقیب او بوته‌جج، به ۲۴.۴ درصد آرا دست پیدا کرده است. امی کلوبوچار صاحب ۱۹.۷ درصد آرا شده. وارن ۹.۳ درصد آرا و بایدن ۸.۴ درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ویدئو/ ایران در مرکز مناظره دموکرات ها +زیرنویس فارسی
بایدن: تنها راه ورود به جنگ با رضایت آگاهانه مردم آمریکاست. متحدانمان ما را با ایران مقایسه می‌کنند. ما حمایت متحدانمان را از دست داده ایم. رییس جمهور بعدی باید بتواند ائتلاف ایجاد کند. پت بوتیگیگ: ترامپ با از بین بردن توافق هسته‌ای رسیدن به توافق را برای رئیس جمهور بعدی بسیار سخت کرده امی کلوبوچار : ترامپ به خاطر اقداماتش باعث شده ایران دوباره به غنی سازی اورانیوم روی آورد. ترامپ با سرعت به سمت جنگ می‌رود. تام استایر: ترامپ از یک بحران به بحران دیگر و از یک تنش به تنش دیگر می‌رود. سندرز: ما باید یک ائتلاف بین المللی ایجاد کنیم، نمی‌توانیم یک جانبه اقدام کنیم، توافق هسته ای با ایران با همکاری متحدانمان به دست آمد، باید کارهای ترامپ را معکوس کنیم. الیزابت واران: ما باید درباره هزینه …
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / انتخابات آمریکا
مناظره‌های انتخاباتی کاندیداهای دموکرات در آمریکا
هفتیمن مرحله مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میان کاندیداهای دمرکرات برگزار شد. در این مناظره‌ها که در دانشگاه دریک در دس‌موئینز آیووا برگزار شد، تام استایر، الیزابت وارن، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق، برنی سندرز، پیت باتیگیگ و امی کلوبوچار حضور داشتند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۵
نگرانی دولت نتانیاهو از وعده کاندیداهای دموکرات برای بازگشت به برجام / اسرائیل نگران است به خاطر ایران و برجام به محور مناظره های انتخابات 2020 تبدیل شود
اخیرا شش نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری از جمله برنی سندرز، الیزابت وارن، کامالا هریس، امی کلوبوچار، تولسی گابارد و خولیان کاسترو اعلام کردند که در صورت پیروزی، دوباره آمریکا را به مفاد برجام پایبند خواهند کرد. انتظار می‌رود سایر نامزدهای حزب دموکرات مانند جو بایدن و بتو ارورک نیز طی ماه‌های آتی همین موضع را اتخاذ کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
به برجام پایبندم
«امی کلوبوچار» سناتور دموکرات آمریکایی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بازگشت واشنگتن به برجام را حیاتی دانست.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
پنجمین نامزد ریاست جمهوری آمریکا وعده بازگشت به برجام داد/ کلوبوچار: بازگشت به برجام حیاتی است
«امی کلوبوچار» سناتور دمکرات آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بازگشت واشنگتن به برجام را حیاتی دانست. کلوبوچار با این اظهارات به جمع برنی سندرز، الیزابت وارن و کاملا هریس سناتورهای دمکرات و جولیان کاسترو چهار نامزد دیگر ریاست جمهوری آمریکا پیوست که وعده بازگشت به برجام در صورت پیروزی داده اند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ / انتخابات ریاست جمهوری / آمریکا / دونالد ترامپ / کلوبوچار
(تصاویر) آمادگی "زن برفی" برای رقابت با ترامپ در انتخابات
امی کلوبوچار سناتور دموکرات مجلس سنای آمریکا طی سخنانی در یک هوای برفی به طوری رسمی وارد انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2020 شد. ترامپ در واکنش به این خبر گفت: سناتور در پایان سخنرانی اش شبیه آدم برفی شده بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •