دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
انفجار تروریستی
تعداد کشته شدگان حمله به زندانی در شرق افغانستان به ۲۴  نفر افزایش یافت
۲ ساعت قبل / ولایت ننگرهار / افغانستان / انفجار تروریستی
تعداد کشته شدگان حمله به زندانی در شرق افغانستان به ۲۴ نفر افزایش یافت
کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرد که در حمله مهاجمان به زندان ننگرهار ۲۴ نفر از جمله سه تروریست مهاجم کشته و ۴۳ تن دیگر مجروح شدند.
۲ ساعت قبل / استان الانبار / داعش / داعش در عراق
خنثی‌سازی بزرگ‌ترین طرح تروریستی داعش در الانبار
به گزارش ایسنا، احمد الفارس، مدیر بخش اطلاعات و مبارزه با تروریسم استان الانبار در اظهاراتی به خبرگزاری المعلومه گفت، نیروهایش پس از دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر اینکه گروههای داعشی با هدف ایجاد ناامنی و بی ثباتی در مناطق آزاد شده از کنترل این گروه تروریستی قصد دارند با انجام عملیات انفجار ۵۰ موشک ضد تانک در روزهای عید قربان یک طرح تروریستی را اجرایی کنند، دست به حملات امنیتی پیش دستانه زدند.
گروه تروریستی تندر چگونه تشکیل شد و اعضای آن چه کسانی هستند؟ + تصاویر
۴ ساعت قبل / آرش رحمانی‌پور / انجمن پادشاهی ایران / جمشید شارمهد / گروهک تروریستی تندر / گروهک‌های تروریستی / محمدرضا علی‌زمانی
گروه تروریستی تندر چگونه تشکیل شد و اعضای آن چه کسانی هستند؟ + تصاویر
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شنبه یازدهم مرداد خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حاکی از دستگیری جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعات بود. در پرونده این گروه جنایت‌های بسیاری مانند بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز و قصد انفجار سد سیوند شیراز مشاهده می‌شود که در این میان بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز حادثه‌ای خون بار است که افراد بی گناه بسیاری در آن به شهادت رسیدند.
جزئیات دستگیری سرکرده تندر
۱۴ ساعت قبل
جزئیات دستگیری سرکرده تندر
وزیر اطلاعات گروهک تندر را خشن‌ترین جریان میان جریانات سلطنت‌طلب دانست که سربازان گمنام امام زمان(عج) موفق به دستگیری سرکرده این گروهک شدند. خبر دستگیری جمشید شارمهد روز شنبه منتشر شد و در اطلاعیه وزارت اطلاعات از او به‌عنوان کسی یاد شد که عملیات انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز در سال87 را طراحی و هدایت کرد. در آن عملیات تروریستی 14نفر شهید و 215نفر از عزاداران حسینی مجروح شدند. محمود علوی در توضیحات تلویزیونی خود درباره این دستگیری، گفت: در بین جریانات سلطنت‌طلب که اغلب با بیانیه‌ها و یکسری شعارها …
داعش مسئولیت حمله تروریستی به جلال آباد افغانستان را پذیرفت
۱۵ ساعت قبل / انفجار تروریستی / جلال آباد / افغانستان / طالبان افغانستان / آتش بس سه روزه
داعش مسئولیت حمله تروریستی به جلال آباد افغانستان را پذیرفت
خبرگزاری وابسته به گروهک تروریستی داعش اعلام کرد که این گروهک مسئولیت حمله تروریستی به شهر جلال آباد را برعهده گرفته است.
۱۵ ساعت قبل
بازتاب رسانه‌ای بازداشت سرکرده گروهک تندر
وزارت اطلاعات روز شنبه در اطلاعیه‌ای از شناسایی و دستگیری فردی به نام جمشید شارمهد خبر داد که طبق اعلام این وزارتخانه، سرکرده گروهک تروریستی تندر است که گویا در عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران مشارکت داشته است. وزیر اطلاعات، یازدهم مرداد ۹۹ در پی دستگیری جمشید شارمهد اعلام کرد که این فرد به‌قدری از تدابیر حفاظتی خود مطمئن بود که اظهار می‌داشت جایش در طبقه ششم FBI آمریکاست و اکنون در داخل کشور بازداشت است. علوی اعلام کرد جزئیات بیشتری از مراحل دستگیری و بازداشت این چهره سلطنت‌طلب در آینده نزدیک رسانه‌ای خواهد کرد. نخستین اعترافات جمشید شارمهد پس از دستگیری منتشر شد. جمشید شارمهد در ‌سال ۱۳۷۸ در انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز نقش طراحی عملیات تروریستی را داشت …
نخستین اعترافات «جمشید شارمهد» پس از دستگیری
۲۴ ساعت قبل / انفجار تروریستی / اسرائیل / ایالات متحده آمریکا / وزارت اطلاعات
نخستین اعترافات «جمشید شارمهد» پس از دستگیری
وزارت اطلاعات ایران «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد، درپی عملیاتی پیچیده دستگیر کرد. نخستین اعترافات وی را پس از دستگیری می شنویم.
۲۵ ساعت قبل / واشنگتن / انفجار تروریستی / وزارت اطلاعات
بازتاب دستگیری سرکرده گروه تروریستی مستقر در آمریکا در رسانه‌های اسپانیولی
تهران- ایرنا- رسانه های اسپانیایی با بازتاب خبر دستگیری سرکرده گروه تروریستی «تندر» مستقر در آمریکا، گزارش دادند؛ سازمان اطلاعاتی ایران، این سرکرده تروریستی را که در ایران، رهبری اقدامات مسلحانه و خرابکارانه را بر عهده داشت، طی عملیاتی پیچیده دستگیر کرد.
۳۵ ساعت قبل
اشراف اطلاعاتی علیه‌تروریسم
 حدود 12 سال پیش با منفجر کردن حسینیه‌ای در شیراز که مردم عادی در آن مشغول عزاداری بودند، موجبات کشته و زخمی شدن بیش از 200 نفر را فراهم آورد و بدون آنکه ابایی داشته باشد، مسوولیت این اقدام را برعهده گرفت. این اما پایان اقدامات جنایتکارانه این گروه نبود. گروه تندر عملا تلاش می‌کرد در اقدامات خود بیشترین آسیب ممکن را به مردم برساند؛ چنان‌که آنان برنامه انفجار سد سیوند در شهرستان پاسارگاد در شمال استان فارس را تهیه کرده بودند و اگر نبود اشراف اطلاعاتی و اقدامات به موقع نیروهای وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان، خدا می‌داند چه تعداد انسان بی‌گناه در روستاهای اطراف جان و مال‌شان را از دست می‌دادند. این گروه در دورانی برنامه انفجار در مراکز عمومی و زیارتگاهی …
۳۷ ساعت قبل
خبر سیاسی
وزارت اطلاعات سرکرده گروهک تروریستی تندر را دستگیر کرد وزارت اطلاعات سرکرده گروهک تروریستی «تندر» را دستگیر کرد. به گزارش ایسنا، اِشراف سربازان گمنام امام زمان(عج) بر گروه تروریستی مستقر در آمریکا منجر به دستگیری سرکرده  این  گروهک شد. جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی «تندر» که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه را در ایران هدایت می‌کرد، در پی عملیاتی پیچیده اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار دارد. شارمهد در ‌سال ۱۳۸۷، عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد. در آن اقدام تروریستی ۱۴ نفر شهید و ۲۱۵ نفر از عزاداران حسینی زخمی شدند. گروهک تروریستی «تندر» در سال‌های اخیر نیز قصد اجرای چند …
زیر و بم پرونده تروریست‌های «تندر» | چگونگی جذب نیرو در ۳ استان | انجمنی که با تولید فیلم‌های غیراخلاقی پا گرفت | اظهارات متهمان انفجارها
۳۷ ساعت قبل
زیر و بم پرونده تروریست‌های «تندر» | چگونگی جذب نیرو در ۳ استان | انجمنی که با تولید فیلم‌های غیراخلاقی پا گرفت | اظهارات متهمان انفجارها
در حادثه تروریستی عده‌ای از هموطنان شیرازی در مراسم هفتگی حسینیه رهپویان وصال در وضعیتی قتل عام شدند که در بدو امر و به اشتباه باعث غیرعامدانه و حادثه‌ای تلقی شدن انفجار توسط بعضی از مسوولان شد. هرچند از همان ابتدا دستگاه قضایی استان فارس و مسئولان قوه قضائیه حادثه را عمدی تلقی کردند و بر این ایده اصرار ورزیدند.
(ویدئو) لحظه انفجار در حسینیه سیدالشهدا شیراز
۴۵ ساعت قبل / انفجار تروریستی / حسینیه / شیراز / گروه تندر / گروهک تروریستی / جمشید شارمهد
(ویدئو) لحظه انفجار در حسینیه سیدالشهدا شیراز
جمشید شارمهد در سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و اجرا کرد. بر اثر این انفجار ، ۱۴ نفر از جمله ۲ کودک به شهادت رسیدند.
گوشه ای از جنایات گروهک تروریستی تندر + ویدئو
۴۷ ساعت قبل
گوشه ای از جنایات گروهک تروریستی تندر + ویدئو
وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد: جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار دارد. شارمهد در سال 1387 عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد. در آن اقدام تروریستی، 14 نفر شهید و 215 نفر از عزاداران حسینی زخمی شدند. گروهک تروریستی تندر در سال‌های اخیر نیز قصد اجرای چند عملیات بزرگ را داشت.
حکم اعدام بمب‌گذار بوستون لغو شد
۲ روز قبل / انفجار تروریستی / ایالات متحده آمریکا / بوستون
حکم اعدام بمب‌گذار بوستون لغو شد
تهران- ایرنا- دادگاه تجدید نظر فدرال آمریکا با لغو حکم اعدام جوهر سارنایف بمب‌گذار بوستون گفت: قاضی پرونده نتوانسته هیات منصفه را برای این حکم قانع کند.
دو موشک کاتیوشا حوالی فرودگاه بین المللی بغداد فرود آمد
۳ روز قبل / انفجار تروریستی / بغداد
دو موشک کاتیوشا حوالی فرودگاه بین المللی بغداد فرود آمد
بغداد - ایرنا - کمیته رسانه امنیتی وزارت کشور عراق دقایق پیش اعلام کرد که دو موشک کاتیوشا در مجاور فرودگاه بین المللی بغداد فرود آمد.
چهل کشته و زخمی در یک انفجار تروریستی در افغانستان
۳ روز قبل
چهل کشته و زخمی در یک انفجار تروریستی در افغانستان
انفجار در شهر پل علم در مرکز استان لوگر افغانستان تاکنون حدود چهل کشته و زخمی داشته است.
انفجار مهیب در مرکز استان لوگر افغانستان
۳ روز قبل / کابل / انفجار تروریستی / طالبان
انفجار مهیب در مرکز استان لوگر افغانستان
کابل - ایرنا - منابع خبری افغانستان اعلام کردند که پنجشنبه شب انفجار مهیب شهر «پل‌علم» مرکز استان لوگر در جنوب کابل لرزاند و تلفات سنگین نیز برجای گذاشت.
۴ روز قبل
زمین‌ لرزه‌ گلباف و سیرچ کرمان در سال بحرانی 1360
در سال 1360 دو زمین‌لرزه مخرب به فاصله زمانی 47 روز در استان کرمان رخ داد و باعث تخریب مناطق گلباف، سیرچ و چهارفرسخ شد. زمین‌لرزه اول در روز 21 خرداد 1360 ساعت 7و 24 دقیقه صبح با بزرگای 6.7 با گسلش سطحی به طول 16 الی 20 کیلومتر در راستای شمالی جنوبی و در راستای گسل شناخته شده گلباف همراه بود. در اثر آن شهر گلباف ویران شد و 1100 نفر کشته و 4000 نفر زخمی بر جای گذاشت. دقیقا 46 روز پس از آن در ساعت    20:52 روز سه‌شنبه 6 مرداد 1360 زلزله‌ای موجب ویرانی سیرچ و چهارفرسخ شد و 1300 نفر کشته و و حدود 5000 نفر زخمی شدند و 85 درصد شهر هم تخریب شد. زلزله سیرچ 20و52 دقیقه عصر رخ داد و موجب گسلش سطحی به طول حدود 65 کیلومتر شد.  این زلزله‌ها در بحبوحه تحولات مهم …
انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در بغداد پنج زخمی برجا گذاشت
۴ روز قبل / انفجار تروریستی / عراق / بغداد
انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در بغداد پنج زخمی برجا گذاشت
بغداد - ایرنا - در انفجار امروز (چهارشنبه) یک خودرو بمب‌گذاری شده در بغداد، دستکم پنج شهروند عراقی زخمی شدند.
۳ فرمانده ارشد ارتش افغانستان در انفجار مین کشته شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / افغانستان / انفجار تروریستی / ولایت ارزگان
۳ فرمانده ارشد ارتش افغانستان در انفجار مین کشته شدند
انفجار مین در ولایت «ارزگان» افغانستان منجر به کشته شدن دستکم ۷ نفر از نیروهای امنیتی این کشور از جمله ۳ فرمانده ارشد شد.
کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای ارتش مصر در یک انفجار تروریستی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای ارتش مصر در یک انفجار تروریستی
شماری از نیروهای ارتش مصر در یک انفجار تروریستی که پادگانی را در منطقه سیناء مصر هدف گرفته بود، کشته و زخمی شدند.
عراق|افزایش شمار شهدای انفجار دیالی؛ حشد شعبی قاتلان فرمانده ارشد پلیس را مجازات کرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / اخبار "عراق"
عراق|افزایش شمار شهدای انفجار دیالی؛ حشد شعبی قاتلان فرمانده ارشد پلیس را مجازات کرد
یک مقام ارشد نیروهای حشد شعبی عراق از افزایش شمار شهدای انفجار تروریستی در شمال دیالی عراق خبر داد.
وقوع انفجار تروریستی در پایتخت سوریه یک روز مانده به انتخابات
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
وقوع انفجار تروریستی در پایتخت سوریه یک روز مانده به انتخابات
رسانه‌های سوریه از وقوع دو انفجار در نزدیکی یکی از مساجد پایتخت سوریه خبر دادند.
یک رزمنده الحشد الشعبی در انفجار تروریستی غرب بغداد به شهادت رسید
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
یک رزمنده الحشد الشعبی در انفجار تروریستی غرب بغداد به شهادت رسید
یک رزمنده الحشد الشعبی بر اثر انفجار بمب دست‌ساز در غرب بغداد به شهادت رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
انفجار بمب در شمال عراق
منابع عراقی از انفجار یک بمب در استان صلاح الدین عراق و کشته شدن دو تن خبر دادند.به گزارش فارس، منابع عراقی، دیروز جمعه، از انفجار یک بمب در استان صلاح الدین در شمال عراق خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری «شفق نیوز»، این بمب ظهر دیروز جمعه در منطقه «الشرقاط» در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین منفجر شده است. یک منبع امنیتی در این ارتباط به شفق نیوز گزارش داد که این بمب در جاده ارتباطی میان روستای «النمل» و منطقه «الشرقاط» حین عبور یک خودروی غیرنظامی منفجر شده است که به دنبال آن، دو تن کشته و سه تن دیگر از جمله دو کودک زخمی شدند. برخی منابع عراقی خبر دادند که عناصر سازمان تروریستی داعش این بمب را در منطقه یادشده کار گذاشته‌اند.
(ویدئو) انفجار در مسیر کاروان نظامیان روس در سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / انفجار تروریستی / روسیه / سوریه
(ویدئو) انفجار در مسیر کاروان نظامیان روس در سوریه
شبه نظامیان در سوریه یک بمب در مسیر گشت مشترک روسیه با ترکیه منفجر کردند.
انفجار مهیب در مسیر گشت مشترک روسیه و ترکیه
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / انفجار / انفجار تروریستی / انفجار بمب / بمب گذاری / حمله انتحاری / آتش سوزی
انفجار مهیب در مسیر گشت مشترک روسیه و ترکیه
منابع خبری از انفجار مهیب یک خودرو بمب‌گذاری شده در مسیر گشت مشترک روسیه و ترکیه در بزرگراه «ام-۴» در شمال سوریه خبر دادند.
ابهام در ماجرای انفجار ناو آمریکایی و دلایل احتمالی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / انفجار تروریستی / ایالات متحده آمریکا / وزارت دفاع آمریکا
ابهام در ماجرای انفجار ناو آمریکایی و دلایل احتمالی
تهران- ایرنا- انفجار ناو آمریکایی «بونهام ریچارد» گمانه زنی‌هایی را در مورد دست‌داشتن مخالفان دولت ترامپ در این انفجار، به ویژه پس از سرکوب اعتراضات گسترده به تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان، مطرح کرده ‌است.
حمله به مرکز امنیت ملی سمنگان افغانستان ۴۳ زخمی برجای گذاشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / افغانستان / انفجار تروریستی / طالبان / توئیتر
حمله به مرکز امنیت ملی سمنگان افغانستان ۴۳ زخمی برجای گذاشت
کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار سمنگان در شمال افغانستان اعلام کرد که حمله طالبان با خودرو بمب گذاری شده به مرکز امنیت ملی این استان، ۴۳ زخمی برجای گذاشت اما در باره شمار کشته‌ها چیزی نگفت.
انفجار بمب در غزنی افغانستان، جان شش غیرنظامی را گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / افغانستان / انفجار تروریستی / طالبان
انفجار بمب در غزنی افغانستان، جان شش غیرنظامی را گرفت
کابل - ایرنا - مقامات پلیس در استان غزنی افغانستان اعلام کردند که شش غیرنظامی در اثر انفجار بمب کنار جاده‌ای کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.
هواپیمای بدون سرنشین گروه‌های تروریستی در آسمان لاذقیه منهدم شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / روسیه / سوریه / آسیای غربی / حمله پهپاد
هواپیمای بدون سرنشین گروه‌های تروریستی در آسمان لاذقیه منهدم شد
تهران - ایرنا - منابع خبری صدای انفجار دیشب (شنبه شب) که در آسمان منطقه «جبله» در نزدیکی شهر «لاذقیه» در شمال غرب سوریه شنیده شد را مربوط به منهدم شدن هواپیمای بدون سرنشین گروه‌های مسلح تروریستی که قصد نزدیک شدن به پایگاه هوایی «الحمیمیم» را داشت، عنوان کردند.
عراق|شهادت 3 نیروی حشد شعبی در حمرین و دیالی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / حشد الشعبی / اخبار "عراق"
عراق|شهادت 3 نیروی حشد شعبی در حمرین و دیالی
منابع عراقی از شهادت سه نیروی حشد شعبی بر اثر انفجار دو بمب کارگذاشته شده از سوی عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش خبر دادند.
انفجار سکوی نفتی در نیجریه هفت کشته داشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / انفجار تروریستی / نیجریه / نفت
انفجار سکوی نفتی در نیجریه هفت کشته داشت
تهران- ایرنا- شرکت ملی نفت نیجریه روز چهارشنبه اعلام کرد که بر اثر انفجار سکوی نفتی واقع در جنوب این کشور هفت نفر کشته شدند.
اندیشکده روسی|آمریکا دست خالی از افغانستان می‌رود
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / القاعده / دونالد ترامپ / اخبار "روسیه" / انفجار تروریستی در کابل / تروریسم / اخبار "آمریکا" / اخبار "افغانستان"
اندیشکده روسی|آمریکا دست خالی از افغانستان می‌رود
تحلیلگر روس در مقاله‌ای با اشاره به تغییرات سیستم بین‌المللی و تشکیل قدرت‌های منطقه‌ای جدید معتقد است که نارضایتی جوامع و عدم حمایت از سیاست‌های واشنگتن، در نهایت خروج این کشور از افغانستان را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
حمله تروریستی بدون تلفات
بامداد دیروز سه‌شنبه دهم تیر اخباری درمورد انفجار در استان سیستان‌و‌بلوچستان منتشر شد؛ اخباری ضد و نقیض که بالاخره مقامات رسمی ظهر همان روز خبر این انفجار را تایید کردند. نماینده زاهدان و استاندار سیستان‌وبلوچستان ضمن تایید خبر انفجار تروریستی در این استان تاکید کردند که این انفجار هیچ خسارت مالی و جانی درپی نداشته است. فداحسین مالکی، نماینده زاهدان در مجلس با تایید خبر انفجار، آن را تله‌گذاری برای خودروهای سپاه پاسداران توصیف کرد. همچنین مالکی، نماینده زاهدان در مجلس در گفت‌وگو با «ایسنا» شایعات درباره شهادت فرمانده بسیج کورین در عملیات تروریستی زاهدان را تکذیب کرد و گفت که این حادثه تلفات جانی نداشته است. او درمورد این عملیات تروریستی توضیح داد: «عملیات …
وقوع انفجار در شهر «بیجی» عراق/ شهادت ۴ نیروی «حشد شعبی»
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / عراق / حشد شعبی / منطقه بیجی
وقوع انفجار در شهر «بیجی» عراق/ شهادت ۴ نیروی «حشد شعبی»
وقوع یک انفجار تروریستی در شهر «بیجی» واقع در استان «صلاح الدین» عراق به شهادت ۴ نیروی «حشد شعبی» منجر شد.
نماینده مردم زاهدان وقوع عملیات تروریستی را تایید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / عملیات تروریستی در زاهدان / نماینده مردم زاهدان / وقوع عملیات تروریستی
نماینده مردم زاهدان وقوع عملیات تروریستی را تایید کرد
شفقنا- در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، اخبار غیر رسمی متعدد در این زمینه منتشر شده از جمله بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام از سوی...
اخبار غیررسمی از انفجار در زاهدان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اخبار غیررسمی از انفجار در زاهدان
در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، اخبار غیر رسمی متعدد در این زمینه منتشر شده از جمله بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم.
جزئیات انفجار در زاهدان | سپاه یک بمب را خنثی کرد | بیانیه گروهک تروریستی جیش الظلم
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
جزئیات انفجار در زاهدان | سپاه یک بمب را خنثی کرد | بیانیه گروهک تروریستی جیش الظلم
در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، اخبار غیر رسمی متعدد در این زمینه منتشر شده از جمله بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم.
توضیحات نماینده زاهدان درباره حمله تروریستی به خودروی سپاه
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / حمله تروریستی / زاهدان / عملیات تروریستی / سپاه پاسداران / اخبار حوادث / اخبار داغ
توضیحات نماینده زاهدان درباره حمله تروریستی به خودروی سپاه
در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، اخبار غیر رسمی متعدد در این زمینه منتشر شده از جمله بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم.
جزئیات حمله تروریستی در زاهدان؛ حادثه تلفات جانی نداشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
جزئیات حمله تروریستی در زاهدان؛ حادثه تلفات جانی نداشت
صدا و سیما/ نماینده مردم زاهدان در مجلس ضمن تایید وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، گفت: این حمله از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم هنگام عبور دو خودروی نیرو‌های سپاه پاسداران انجام گرفته، اما تلفات جانی نداشته است.
اسارت نیروهای سپاه در حمله تروریستی زاهدان صحت دارد؟ /جزئیات جدید از حمله تروریستی جیش العدل به چند خودروی نظامی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سپاه پاسداران / حمله تروریستی
اسارت نیروهای سپاه در حمله تروریستی زاهدان صحت دارد؟ /جزئیات جدید از حمله تروریستی جیش العدل به چند خودروی نظامی
خبرگزاری صداوسیما نوشت:نماینده مردم زاهدان در مجلس ضمن تایید وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، گفت: این حمله از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم هنگام عبور دو خودروی نیروهای سپاه پاسداران انجام گرفته، اما تلفات جانی نداشته است.
حمله تروریستی به خودروی سپاه تلفات نداشت؛ فقط فرمانده سپاه منطقه دچار جراحاتی شد / اسارت تعدادی از نیرو‌های سپاه در این حمله صحت ندارد / جیش العدل دو بمب کنار جاده‌ای کار گذاشته بود؛ یکی از آن‌ها هنگام عبور دو خودروی حامل نیرو‌های سپاه منفجر شده بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
حمله تروریستی به خودروی سپاه تلفات نداشت؛ فقط فرمانده سپاه منطقه دچار جراحاتی شد / اسارت تعدادی از نیرو‌های سپاه در این حمله صحت ندارد / جیش العدل دو بمب کنار جاده‌ای کار گذاشته بود؛ یکی از آن‌ها هنگام …
نماینده مردم زاهدان در مجلس ضمن تایید وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، گفت: این حمله از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم [جیش العدل] هنگام عبور دو خودروی نیرو‌های سپاه پاسداران انجام گرفته، اما تلفات جانی نداشته است.
اقدام تروریستی جیش العدل علیه چند خودروی نظامی در زاهدان /شهادت یک مقام نظامی صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / حمله تروریستی / استان سیستان و بلوچستان
اقدام تروریستی جیش العدل علیه چند خودروی نظامی در زاهدان /شهادت یک مقام نظامی صحت دارد؟
باشگاه خبرنگاران نوشت: برخی منابع از شنیده شدن صدای انفجار در سیستان و بلوچستان خبر می‌دهند.
وقوع یک انفجار در مسیر زاهدان-خاش / دو نفر شهید شدند / اقدام تروریستی بوده؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
وقوع یک انفجار در مسیر زاهدان-خاش / دو نفر شهید شدند / اقدام تروریستی بوده؟
برخی منابع از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین در سیستان و بلوچستان خبر می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / انفجار تروریستی / انفجار در سیستان و بلوچستان / انفجار در گلوگاه سیستان و بلوچستان
وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه در استان سیستان و بلوچستان
به گزارش خبرگزاری مهر برخی منابع از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین در سیستان و بلوچستان خبر می‌دهند.
عملیات تروریستی در کراچی پاکستان هشت کشته برجای گذاشت
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / پاکستان / انفجار تروریستی / بورس
عملیات تروریستی در کراچی پاکستان هشت کشته برجای گذاشت
اسلام‌آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: گروه غیرقانونی و تروریستی ارتش آزادیبخش بلوچستان(BLA) مسئولیت حملات امروز (دوشنبه) به بازار بورس در شهر «کراچی» پاکستان را که هشت نفر کشته برجای گذاشت، برعهده گرفت. 
وزارت امورخارجه: منافقین یک فرقه ترور و وحشت هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / انفجار تروریستی دفتر حزب جمهوری اسلامی / سخنگوی وزارت امور خارجه
وزارت امورخارجه: منافقین یک فرقه ترور و وحشت هستند
شفقنا - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت" هفته حقوق بشر آمریکایی" در توییتی نوشت: منافقین قطعا یک فرقه ترور و وحشت هستند. وزارت امور خارجه در این توییت افزود: اروپا خانه این موجودیت یاغی و پول مالیات...
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
فرماندهی دفاع و سلامت زیستی در نیروهای مسلح تشکیل شود
مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: فرماندهی دفاع و سلامت زیستی و بهداشتی باید در نیروهای مسلح تشکیل شود و اگر در شیوع کرونا، نیروهای مسلح به کمک دولت نمی‌آمدند کار برای مقابله با این ویروس سخت می‌شد.سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی در همایش ملی پدافند شیمیایی که در سالن صدرای دانشگاه بقیه‌الله برگزار شد با اشاره به حوادث هفتم تیرماه در تاریخ انقلاب اظهار کرد: هفتم تیرماه دو فاجعه ملی در ایران رخ داد که در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب ملت ایران ماندگار است؛ یکی حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله بهشتی و دیگری بمباران شیمیایی شهر سردشت به دستور صدام بود که چهار بمب ۲۵۰ کیلوگرمی خردل منجر به آسیب‌دیدن و شهادت بیش از ۴ هزار نفر از مردم این شهر شد.وی با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس یادآور …
درخواست خانواده‌های قربانیان ترور هفتم تیر از مقامات قضایی هلندی درباره محمدرضا کلاهی، عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / تروریسم / هلند / شهید دکتر سید محمد بهشتی / حزب جمهوری اسلامی
درخواست خانواده‌های قربانیان ترور هفتم تیر از مقامات قضایی هلندی درباره محمدرضا کلاهی، عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی
نورنیوز نوشت: خانواده های قربانیان ترور هفتم تیر با صدور بیانیه ای از مقامات قضائی هلند خواستند تا شرایطی را برای حضور آنها به عنوان ذینفع در فرآیند دادرسی پرونده قتل عامل تروریستی محمدرضا کلاهی (با نام جعلی علی معتمد)، فراهم، تا روند مشارکت این ذینفعان در "حق بر دانستن حقیقت" تسهیل گردد.
خاطرات سرتیم حفاظت امام (ره) از واقعه تروریستی هفتم تیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رسانه دیجیتال / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / شهید دکتر سید محمد بهشتی
خاطرات سرتیم حفاظت امام (ره) از واقعه تروریستی هفتم تیر
سرتیم حفاظت امام (ره)، با اشاره به ترور رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششم تیر ۱۳۶۰ و انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش در روز بعد، تاکید می‌کند این نگاه و نظر امام (ره) در آن زمان بود که شرایط سیاسی و اجتماعی کشور را به سمت وحدت و ثبات حرکت داد.
موسوی: حمایت آمریکا و اروپا از منافقین کماکان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
موسوی: حمایت آمریکا و اروپا از منافقین کماکان ادامه دارد
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در سالروز انفجار تروریستی در دفتر حزب جمهوری اسلامی، توئیتی را منتشر نمود.
موسوی: ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست‌هایی هستند که از سوی آمریکایی‌ها ایجاد و حمایت شده‌اند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / توییت موسوی / سخنگوی وزارت خارجه / سخنگوی وزارت خارجه ایران / موسوی
موسوی: ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست‌هایی هستند که از سوی آمریکایی‌ها ایجاد و حمایت شده‌اند
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، آمریکا و اروپا را حامی جنایات منافقین خواند که دستشان به خون قربانیان این فرقه تروریستی آلوده است. سید عباس موسوی امروز در توییتی با انتشار تصاویر شهداری انفجار تروریستی دفتر حزب جمهوری اسلامی...
تصاویری از حادثه تروریستی بمب گذاری هفتم تیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تصاویری از حادثه تروریستی بمب گذاری هفتم تیر
در هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ آیت الله سید محمد بهشتی و ۷۴ تن از مقامات و چهره‌های برجسته سیاسی ایران، بر اثر انفجار بمب در ساختمان اصلی حزب جمهوری اسلامی، به وسیله گروهک منافقین به شهادت رسیدند. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه‌ای که برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار می‌شد، رخ داده و منجر به شهید شدن اعضای حزب جمهوری اسلامی که در مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت عضویت داشتند، شد. در این حادثه آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی رییس دیوان عالی کشور و دبیر کل حزب از جمله کشته شدگان بود.
۳۹ سال پس از ۷ تیر ۱۳۶۰
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / انفجار تروریستی / هفت تیر / منافقین / شهید بهشتی
۳۹ سال پس از ۷ تیر ۱۳۶۰
فاضلی نوشت: امریکا با همدستی با دیگر سرویس‌های متحد خود توانست در معادلات سیاسی و فرهنگی بسیار موثرتر از دیگر رقیبان باشد. سپس نوبت به سرویس اطلاعاتی «کا. گ. ب» رسید که با نفوذ در حزب توده و سپس در بعضی از مراکز توانست اطلاعات مهمی را به دست آورد. قطعا این دو، رقیب دیرینه هم بودند، اما منافع آن‌ها در رقابتی تنگاتنگ بود.
7 تیر سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / تروریسم / انفجار تروریستی / حزب جمهوری اسلامی / تروریست
7 تیر سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
ایرنا- تهران- حادثه بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در ۷ تیر ۱۳۶۰ منجر به کشته‌شدن هفتاد و پنج نفر از اعضای این حزب شد. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه ای که برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار می شد، رخ داده و منجر به کشته شدن اعضای حزب جمهوری اسلامی که در مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت عضویت داشتند، شد. در این حادثه آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی رئیس دیوان عالی کشور و دبیر کل حزب از جمله کشته شدگان بود. عکس از آرشیو ایرنا
ماجرای ترور شهید بهشتی روی صحنه می‌رود/ سه زن راوی «عاشورایی دیگر»
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / نصرالله قادری / نمایشنامه نویس / تئاتر ایران / آیت الله بهشتی / مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری
ماجرای ترور شهید بهشتی روی صحنه می‌رود/ سه زن راوی «عاشورایی دیگر»
نصرالله قادری در حال نگارش نمایشنامه‌ای با عنوان «عاشورایی دیگر» است که به روایت زندگی شهید بهشتی، حادثه تروریستی انفجار سرچشمه و سرانجام عامل این حادثه می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شمایل
صفحه نخست روزنامه جمهوری اسلامی- هشتم تیر 1360 39‌ سال پیش در چنین روزی، برابر هفتم تیر 1360 خورشیدی، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی واقع در سرچشمه تهران بر اثر یک حمله تروریستی و انفجار بمبی مهیب ویران شد. در زمان انفجار، جلسه‏ای در سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب در حال برگزاری بود. در این جلسه بحث روز درباره تورم بود اما به پیشنهاد عده‏ای از اعضا راجع به انتخابات ریاست‌جمهوری نیز بحث شد. بر اثر این انفجار، آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی، سیاستمدار، فقیه، رئیس دیوان عالی کشور و دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و تعداد زیادی از مسئولان کشور به شهادت رسیدند.
آمریکا برای نخستین بار حملات تروریستی در سوریه را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / انفجار تروریستی / بحران سوریه / ایالات متحده آمریکا
آمریکا برای نخستین بار حملات تروریستی در سوریه را محکوم کرد
تهران - ایرنا - برای اولین بار از جنگ سوریه وزارت امور خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) حملات تروریستی در سوریه را محکوم کرد و خواستار حل و فصل سیاسی در این کشور شد. 
شماری از شهروندان سوری در انفجاری در الحسکه کشته شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / گروه تروریستی داعش / انفجار تروریستی / جنگ سوریه
شماری از شهروندان سوری در انفجاری در الحسکه کشته شدند
تهران- ایرنا- شماری از شهروندان سوری ساکن در شهرک تل حلف در نزدیک شهر راس العین در شمال غرب الحسکه در شمال سوریه روز سه شنبه بر اثر انفجار یک خودرو بمب گذاری شده کشته و یا زخمی شدند.
وقوع انفجار در شهر «موگادیشو» سومالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / موگادیشو / سومالی / انفجار تروریستی
وقوع انفجار در شهر «موگادیشو» سومالی
منابع رسانه ای از وقوع انفجار در شهر «موگادیشو» سومالی خبر می دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اتوبوس ارتش سوریه در حومه درعا هدف انفجار قرار گرفت
خبرنگار اسپوتنیک در سوریه روز شنبه اعلام کرد، اتوبوس حامل نیروهای ارتش این کشور در حومه درعا هدف انفجار قرار گرفت.به نقل از ایسنا، به نقل از خبرنگار اسپوتنیک، اتوبوس حامل نیروهای ارتش سوریه با بمبی که تروریست‌ها حین عبور آن در مسیر دو شهرک (کحیل- السهوه) در حومه شرقی استان درعا کار گذاشته بودند، هدف گرفته شد.براساس گزارش این خبرنگار، اطلاعات اولیه دال بر آن است که این اتوبوس حامل ۴۰ سرباز ارتش سوریه بود. بمب به انفجاری مهیب انجامید و اکثر سربازانی که در اتوبوس بودند کشته و زخمی‌ شدند.به گزارش اسپوتنیک، کادر پزشکی در حال انتقال شهدا و مجروحان به بیمارستان‌های دولتی درعا و بیمارستان ازرع و بیمارستان بصری الشام هستند.در این رابطه یک منبع امنیتی گزارش داد، این حمله تروریستی به اتوبوس نظامی ارتش سوریه …
سه نیروی واکنش سریع عراق هنگام تعقیب داعشی ها کشته شدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
سه نیروی واکنش سریع عراق هنگام تعقیب داعشی ها کشته شدند
سه کشته و مجروح شدن چهار تن از اعضای نیروی ضربت در اثر انفجار بمبی در منطقه "طوزخرماتو" در شمال استان صلاح الدین در عراق، هنگامی که عناصر گروه تروریستی داعش را تعقیب می کردند.
هفت نظامی عراق در انفجار تروریستی کشته و زخمی شدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / گروه تروریستی داعش / دیاله / عراق / الحشد الشعبی / بغداد
هفت نظامی عراق در انفجار تروریستی کشته و زخمی شدند
بغداد - ایرنا - در اثر انفجار بمب کنار جاده ای، روز دوشنبه هفت نظامی عراقی از نیروهای واکنش سریع در استان صلاح الدین واقع در شمال بغداد کشته و زخمی شدند. 
سخنگوی وزارت خارجه: ترکیه باید خط لوله صادرات گاز ایران را تعمیرکند / دلیل قطعی، اقدام تروریستی بود که در خاک این کشور اتفاق افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
سخنگوی وزارت خارجه: ترکیه باید خط لوله صادرات گاز ایران را تعمیرکند / دلیل قطعی، اقدام تروریستی بود که در خاک این کشور اتفاق افتاد
موسوی، سخنگوی وزارت خارجه درباره توقف دو ماهه صادرات گاز ایران به ترکیه هم خاطرنشان کرد: صادرات فعلی ما با ترکیه دلیل قطعش یک اقدام تروریستی بوده که در خاک ترکیه رخ داده و صدور گاز را مختل کرده و دلایل اقتصادی و سیاسی ندارد. طرف مقابل باید هر چه زودتر نسبت به تعمیر خسارت و انفجار اقدام کند.
نیروهای عراقی عوامل شلیک موشک به پایگاه التاجی را دستگیر کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / انفجار تروریستی / عراق
نیروهای عراقی عوامل شلیک موشک به پایگاه التاجی را دستگیر کردند
بغداد - ایرنا - فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی عوامل شلیک یکشنبه شب راکت کاتیوشا به سوی پایگاه التاجی در شمال بغداد را بازداشت کردند.
انفجار در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش پاکستان
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / انفجار تروریستی / ارتش پاکستان
انفجار در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش پاکستان
اسلام‌آباد - ایرنا - پلیس پاکستان جمعه شب از وقوع یک انفجار در شهر «راولپندی» در فاصله نه چندان دور از مقر فرماندهی ارتش این کشور خبر داد که تاکنون یک کشته و چندین زخمی برجای گذاشته است.
(تصاویر) انفجار هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجدی در کابل
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / انفجار تروریستی / مسجد / کابل / امام جماعت / افغانستان / نماز جمعه / طالبان / داعش
(تصاویر) انفجار هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجدی در کابل
وقوع یک انفجار در مسجد شیرشاه سوری واقع در حوزه سوم امنیتی شهر کابل منجر به کشته و زخمی شدن چند نمازگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •