سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
ایالت کنتاکی
۵ روز قبل
رپر آمریکایی، مدعی پیشتازی در انتخابات شد!
رپر آمریکایی که اخیرا در فاصله سه هفته باقیمانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرده، ادعا می‌کند در ایالت کنتاکی که امروز شاهد آغاز فرآیند رای‌گیری پیش از موعد برای انتخابات سوم نوامبر بوده، از دونالد ترامپ و جو بایدن جلوتر است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کانیه وست، رپر ۴۳ ساله آمریکایی در ویدیویی که در توئیتر منتشر ساخت نتایج رای‌گیری را در تلفنش نشان داده و گفت: «بال غربی کاخ سفید را آماده کنید» که اشاره به محل قرارگیری دفتر ریاست جمهوری آمریکا در کاخ سفید دارد.بر اساس یک برآورد اولیه، جو جورجنسن از حزب لیبرترین ۳۶ درصد، بروک پیرس که کاندیدای مستقل ریاست جمهوری ۲۹ درصد، کانیه وست ۱۹ درصد و در ادامه جو بایدن ۱۴ درصد و دونالد ترامپ دو درصد رای کسب …
تبرئه کارآگاه سابق لوییزویل در پرونده قتل زن سیاهپوست
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / اخبار "آمریکا"
تبرئه کارآگاه سابق لوییزویل در پرونده قتل زن سیاهپوست
تنها مامور پلیسی که پس از قتل برونا تیلور در لوییزویل ایالت کنتاکی تحت تعقیب قانونی قرار گرفته بود، از سه اتهام به خطرانداختن همسایگان تبرئه شده است.
اعتراضات در آمریکا؛ کنتاکی همچنان ملتهب از مرگ یک شهروند سیاه‌پوست
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / اعتراضات در آمریکا
اعتراضات در آمریکا؛ کنتاکی همچنان ملتهب از مرگ یک شهروند سیاه‌پوست
جمعیتی از معترضان آمریکایی در لوییویل ایالت کنتاکی، شامگاه یکشنبه…
حمله پلیس آمریکا به معترضان در شهر لوئیزویل
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ایالت کنتاکی / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
حمله پلیس آمریکا به معترضان در شهر لوئیزویل
تهران- ایرنا- پلیس شهر لوئیزویل آمریکا برای سرکوب اعتراضات به نژاد پرستی در این شهر روش خود را تغییر داده و برخلاف گذشته در نیمه‌های شب به معترضان حمله کرده و به طور گاز انبری آنان را بازداشت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سرکوب معترضان در کنتاکی و سیاتل آمریکا
در ادامه سرکوب اعتراضات مردم آمریکا به بی‌عدالتی و نژادپرستی؛ پلیس لوئیزویل به روند بازداشت های غیرقانونی معترضان ادامه داده و در روز جمعه ۲۴ نفر را از آنان را بازداشت کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس شهر لوئیزویل در ایالت کنتاکی اعلام کرد که در شب گذشته ۲۴ تن از معترضان خیابانی را مورد بازداشت قرار گرفته‌اند. پلیس معترضان را به اجتماع غیرقانونی، عدم پراکندگی و شورش درجه اول متهم می‌کند. با تبرئه پلیس قاتل در لوئیزویل، اعتراضات سراسری مردم آمریکا به بی عدالتی و مخالفت با رفتاری نژادپرستانه از روز چهارشنبه به شدت افزایش یافته و هم اکنون شهرهایی مانند لس آنجلس، سیاتل، پورتلند و سن دیگو هم اکنون شاهد اعتراضات مردمی است. دادگاه ایالتی کنتاکی روز چهارشنبه افسران پلیسی را که در …
دومین شب اعتراضات کنتاکی؛ نماینده سیاه‌پوست در میان بازداشتی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / بازداشت / آمریکا / پوست / قتل
دومین شب اعتراضات کنتاکی؛ نماینده سیاه‌پوست در میان بازداشتی‌ها
در دومین شب اعتراضات شهر لوییویل آمریکا علیه تبرئه مأموران پلیسی که زنی سیاه پوست را به قتل رسانده بودند، دستکم 24 معترض از جمله نماینده ایالت کنتاکی در کنگره دستگیر شدند.
مک‌کانل: انتقال قدرت پس از انتخابات امریکا با نظم انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / ایالت کنتاکی / دونالد ترامپ / کاخ سفید / آمریکا ۲۰۲۰
مک‌کانل: انتقال قدرت پس از انتخابات امریکا با نظم انجام می‌شود
تهران- ایرنا- «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا گفت که پس از انتخابات نوامبر قدرت با نظم به نامزد پیروز منتقل خواهد شد.
تیراندازی معترضان در آمریکا به سمت ماموران پلیس + ویدئو
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تیراندازی معترضان در آمریکا به سمت ماموران پلیس + ویدئو
فعالان جنبش BLM(زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد) درشهر لوئیزویل ، ایالت کنتاکی آمریکا به سمت ماموران پلیس تیراندازی کردند.
شعله ورتر شدن آتش اعتراض های ضد نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / ایالت کنتاکی / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا
شعله ورتر شدن آتش اعتراض های ضد نژادپرستی در آمریکا
تهران – ایرنا – ساکن کنونی کاخ سفید که در فاصله اندک ۴۰ روزه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با بحران های عدیده بین المللی و داخلی دست به گریبان است، اکنون با اعلام رای نهایی دادگاه کنتاکی درباره قتل یک دختر نوجوان سیاهپوست به دست سه پلیس سفید پوست آمریکایی، وارد بحرانی دیگر شده است .
تظاهرات مردم آمریکا در ایالت کنتاکی و زخمی شدن یک نیروی پلیس
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
تظاهرات مردم آمریکا در ایالت کنتاکی و زخمی شدن یک نیروی پلیس
منابع خبری آمریکا از زخمی شدن یک پلیس این کشور بر اثر تیراندازی در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالت کنتاکی خبر دادند.
پلیس لوییزویل وضعیت فوق العاده اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / اخبار "آمریکا"
پلیس لوییزویل وضعیت فوق العاده اعلام کرد
پلیس در شهر لوییزویل در ایالت کنتاکی پیش از این اعلام تصمیم هیئت منصفه در خصوص پرونده قتل برونا تیلور وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
درگیری در سانفرانسیسکو، غرق شدن قایق حامیان ترامپ در تگزاس!
شهردار سانفرانسیسکو با انتقاد از دونالد ترامپ او را تروریست و دیکتاتور خطاب کرده و از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان که در صف اول مبارزه علیه رئیس‌جمهوری آمریکاست، قدردانی به عمل آورد. لاندن برید، شهردار سانفرانسیسکو شنبه در گفت‌وگو با ای‌بی‌سی۷ نیوز گفت: ما یک تروریست داریم؛ ما یک دیکتاتور داریم که این کشور را اداره می‌کند و نانسی پلوسی هر روز در صف مبارزه علیه این شخص قرار دارد. با این حال قصد ندارم برای آنچه رخ داده، بهانه‌ بیاورم. از زمان تعطیلی کسب و کارهای کوچک بر سر پاندمی کرونا و تلاش برای بقای آنها، فشارهای زیادی به جامعه آمریکا تحمیل شده است. در همین اوضاع، حضور نانسی پلوسی در یکی از آرایشگاه‌های سانفرانسیسکو از چشم رسانه‌ها دور نماند. آرایشگران …
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
جریمه 750هزار دلاری نقض قرنطینه
آلاسکا: مردی آمریکایی که از کانادا عبور می‌کرد به‌خاطر نقض قوانین قرنطینه با جریمه‌ای برابر با ۷۵۰ هزار دلار کانادا یا 6‌ماه حبس روبه‌رو شد.به گزارش بی‌بی‌سی، جان پنینگتون ۴۰ ساله از ایالت کنتاکی در‌ماه ژوئن از آلاسکا وارد کانادا شد و در هتل ریمراک شهر بنف توقف کرد. او در ۲۵ ژوئن، ۱۲۰۰ دلار کانادا جریمه شد؛ چرا که کارمندان هتل با پلیس تماس گرفتند و گزارش دادند که احتمالاً او قوانین قرنطینه را نقض کرده است. آمریکایی‌ها به‌خاطر ویروس کرونا از ورود به کانادا منع شده‌اند.
تظاهرات شبه نظامیان سیاه پوست مسلح در آمریکا + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تظاهرات شبه نظامیان سیاه پوست مسلح در آمریکا + عکس
شبه نظامیان سیاه پوست ان اف ای سی با حضور در خیابان های لوئیزویل به قتل یک زن سیاهپوست به دست نیروهای پلیس اعتراض کردند. گروهی از معترضان سیاهپوست مسلح با برگزاری تظاهرات در شهر لوئیزویل ایالت کنتاکی آمریکا خواستار اجرای عدالت درباره برونا تیلور زن سیاهپوستی شدند که ماه مارس با ورود پلیس به آپارتمانش کشته شد.
یک شهروند آمریکایی دیگر با شلیک گلوله از پای درآمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / تظاهرات ضد نژادپرستی / سیاهپوستان
یک شهروند آمریکایی دیگر با شلیک گلوله از پای درآمد
یک شهروند آمریکایی دیگر این بار در ایالت کنتاکی و در محل اعتراضات علیه نژادپرستی کشته شد.
انتقاد شدید سیاستمدار دموکرات از خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / اخبار "آمریکا"
انتقاد شدید سیاستمدار دموکرات از خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان
یکی از نمایندگان سیاه پوست دموکرات در ایالت کنتاکی در آمریکا انتقاد شدیدی به قتل سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا بدون رسیدگی به این جرائم وارد کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کشته شدن یک نفر دیگر در اعتراضات آمریکا در کنتاکی
منابع آمریکایی گزارش دادند، یک معترض دیگر به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا در شهر «لوییویل» ایالت کنتاکی به ضرب گلوله نیروهای پلیس این شهر کشته شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
حکومت نظامی در 25 شهر آمریکا
شورش بر سر مرگ جورج فلوید سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا در سراسر آمریکا به اوج خود رسیده و به نظر می‌رسد کنترل این شورش‌ها از دست نیروهای پلیس به طور کامل خارج شده است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شنبه شب خودروهای پلیس به آتش کشیده شدند، مغازه‌ها غارت شدند و در ۲۵ شهر آمریکا مقررات منع آمد و شد همزمان با پنجمین شب ناآرامی‌ها اعلام شد. هیچ نشانه‌ای از متوقف شدن یا کاهش این اعتراضات دیده نمی‌شود. تخریب و غارت و اعتراض در سراسر آمریکا همچنان ادامه دارد.تظاهرات بسیار شدید و پرتعدادی شنبه شب از نیویورک تا توسلا و لس‌آنجلس ادامه داشت و گزارشاتی از افزایش تعداد زخمی‌ها از هر دو طرف در میان پلیس و معترضان اعلام شده است. اعتراضات که از مینیاپولیس به دنبال مرگ یک مرد سیاه پوست به دست پلیس …
ترامپ معترضان را «اراذل و اوباش» خطاب کرد | اعزام گارد ملی آمریکا و صدور دستور شلیک مستقیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
ترامپ معترضان را «اراذل و اوباش» خطاب کرد | اعزام گارد ملی آمریکا و صدور دستور شلیک مستقیم
اندکی پس از آنکه دانلد ترامپ در توییتر خود نوشت «با آغاز غارت‌ها، شلیک‌ها هم شروع می‌شود»، نیروهای پلیس آمریکا در شهر لویی‌ویل ایالت کنتاکی معترضان را به گلوله بستند و دست‌کم هفت نفر را زخمی کردند.
پلیس آمریکا یک سیاهپوست را در خانه‌اش به قتل رساند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / ایالت کنتاکی / پلیس
پلیس آمریکا یک سیاهپوست را در خانه‌اش به قتل رساند
پلیس ایالت کنتاکی آمریکا در جستجوی یک مظنون به اشتباه وارد خانه‌ دختر سیاهپوستی شد و وی را به قتل رساند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / شیوع کرونا در آمریکا / کرونا
رند پال: هزینه جنگ‌ها را صَرف تجهیزات پزشکی در آمریکا کنید
به گزارش مهر سناتور رند پال از جمهوری‌خواهان ایالت کنتاکی امروز شنبه در پیامی توئیتری خطاب به دولت کشورش نوشت: اکنون زمان آن فرا رسیده است تا همه تلاش‌هایمان را بر جبهه داخلی متمرکز کنیم.
«رنگ عشق» ایرانی با همکاری آمریکایی‌ها سریال می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / سینمای جهان / کارگردانان سینمای ایران / انیمیشن
«رنگ عشق» ایرانی با همکاری آمریکایی‌ها سریال می‌شود
علی فیروزجنگ، فیلمساز ایرانی، قصد دارد تا سریال انیمیشنی «رنگ عشق» را با حمایت آکادمی هنر ایالت کنتاکی بسازد و آن را در اوایل سال میلادی آینده اکران کند.
کرونا را شکست دادم
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / رند پاول
کرونا را شکست دادم
ایلنا: سناتور ایالت کنتاکی اعلام کرد که دوره ابتلا به ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است.
انتقاد فرماندار کنتاکی از نحوه توزیع تجهیزات پزشکی و درمانی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا
انتقاد فرماندار کنتاکی از نحوه توزیع تجهیزات پزشکی و درمانی در آمریکا
فرماندار ایالت کنتاکی به شدت از کمبود و نحوه توزیع تجهیزات پزشکی و درمانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / رند پال / شیوع کرونا در آمریکا / شیوع کرونا ویروس
رند پاول به «کرونا» مبتلا شد
 به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «رند پاول»، سناتور ایالت کنتاکی، به ویروس «کرونا» مبتلا شده است. وی نخستین سناتور آمریکایی است که به کووید-۱۹ مبتلا شده است. 
یکصد میلیون آمریکایی مشمول فرمان خانه‌نشینی شدند
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / کنگره آمریکا / کرونا / نیویورک / ایالت کنتاکی / کالیفرنیا / هراس جهانی از ویروس کرونا
یکصد میلیون آمریکایی مشمول فرمان خانه‌نشینی شدند
تهران- ایرنا- با صدور دستور جدید فرمانداران لوئیزیانا و اوهایو در آمریکا برای مقابله با شیوع کرونا خانه‌نشینی شهروندان آمریکایی به یکصد میلیون نفر رسید.
قیمت بنزین در ایالت کنتاکی امریکا به لیتری ۲۶ سنت رسید
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
قیمت بنزین در ایالت کنتاکی امریکا به لیتری ۲۶ سنت رسید
افت قیمت نفت در سطح جهانی، هزینه خرید بنزین را برای مردم بسیاری از کشورهای دنیا، کاهش داده است. روز گذشته در یک پمپ بنزین در ایالت کنتاکی امریکا قیمت بنزین برای هر گالن (۳/۷۸ لیتر) به یک دلار رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / رند پاول / انتقام سخت / پایگاه الاسد / حمله موشکی ایران
هرگونه درگیری با ایران باید به تایید کنگره برسد/ برای نیروهایمان دعا می‌کنم
سناتور ایالت کنتاکی هشدار داد که هرگونه درگیری نظامی میان ایران و آمریکا باید به تایید کنگره برسد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
ترامپ به دنبال جانشین برای پمپئو
روزنامه واشنگتن‏پست گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس‏جمهوری آمریکا جست‏وجو برای یافتن یک وزیر خارجه جدید به جای «مایک پمپئو» را آغاز کرده است.این گزارش بامداد دیروز در حالی منتشر شد که در طول ماه‌های اخیر، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال نامزدی پمپئو برای کرسی ایالت کانزاس در سنا و کناره‌گیری‌اش از وزارت خارجه افزایش یافته است.به گزارش ایرنا، واشنگتن‏پست نوشت: پمپئو گفته که نامزد انتخابات سنا نخواهد شد و افراد نزدیک به وی گفته‌اند که او هنوز در این باره تصمیم نهایی خود را نگرفته است. اما این مسئله نتوانسته از آغاز یک رقابت پنهان در دولت ترامپ بر سر جانشینی پمپئو جلوگیری کند.پمپئو تا ماه ژوئن فرصت دارد که رسماً برای نامزدی در انتخابات سنا اقدام کند. برخی منابع آگاه به واشنگتن‏پست گفته‌اند که «میچ مک‌کانل» …
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / سلمان بن عبدالعزیز / پنتاگون / دونالد ترامپ / ایالت کنتاکی / سعودی / جمال خاشقچی / فلوریدا / لیندسی گراهام
سناتور آمریکایی خواستار بازنگری در روابط واشنگتن با عربستان شد
تهران- ایرنا- «رند پال» سناتور جمهوریخواه با تاکید بر «تعلیق فوری آموزش واحدهای نظامی سعودی» گفت که آمریکا باید در روابط خود با عربستان بازنگری کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
یادداشت| پس لرزه‌های یک شکست بزرگ برای کاخ سفید
شکست جمهوریخواهان در انتخابات دو ایالت کنتاکی و ویرجینیا و باخت نامزد جمهوریخواه فرمانداری ایالت لوئیزیانا به رقیب دموکرات فعلا جایی برای خوشبینی رئیس جمهور ایالات متحده و سران جمهوریخواه نسبت به آینده باقی نگذاشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اوکراین / دونالد ترامپ / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالت ویرجینیا / ایالت کنتاکی / استیضاح ترامپ / رابرت مولر / آغاز فرآیند استیضاح ترامپ
انتخابات ایالتی پیش‌درآمد شکست ترامپ می‌شود؟
تهران- ایرنا- جمهوریخواهان آمریکا در دو ایالت ویرجینیا و کنتاکی مقبال رقبای دموکرات خود شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شده‌اند. برخی رسانه‌ها و تحلیلگران شکست نزدیکان و حامیان «دونالد ترامپ» در این دو ایالت را پیش‌درآمدی بر ناکامی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ارزیابی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ایالت کنتاکی / دونالد ترامپ
تلاش بی ثمر ترامپ؛ فرمانداری کنتاکی به دموکرات‌ها رسید
دموکرات‌ها توانستند در تازه ترین انتخابات ایالتی با بی ثمر کردن تلاش‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به حضور جمهوریخواهان در فرمانداری ایالت کنتاکی پایان دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ایالات متحده آمریکا / ایالت ویرجینیا / دونالد ترامپ / ایالت کنتاکی / حزب دموکرات آمریکا
ضرب شست دموکرات‌ها به ترامپ در ۲ ایالت کلیدی آمریکا
پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ایالتی «ویرجینیا» و «کنتاکی» می‌تواند نشانه چرخش افکار عمومی آمریکا به ضرر ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
انتخابات در آمریکا؛ متحد ترامپ در کنتاکی شکست خورد
شفقنا- متحد جمهوریخواه رییس جمهور آمریکا در ایالت کنتاکی از رقیب دمکرات خود شکست خورد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، فرماندار ایالت کنتاکی-مت بوین- شکست سختی در برابر رقیب دمکرات خود خورد و علاوه بر اینکه این ایالت مهم را به دمکرات‌ها تحویل داد، باعث عصبانیت ترامپ هم شد. بوین متحد ترامپ بود و در ماه‌های […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / بشار اسد / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / رند پال / لیندسی گراهام / اقدام نظامی ترکیه در خاک سوریه
سناتور جمهوریخواه: آمریکا راهی جز خروج از سوریه ندارد
تهران- ایرنا- سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی در انتقاد از دموکرات ها و جمهوریخواهانی که خواستار ادامه حضور آمریکا در سوریه هستند، اعلام کرد: واشنگتن هیچ راهی جز خروج از سوریه ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / رند پال / دونالد ترامپ / سوریه
سناتور هم‌حزبی ترامپ: باید از سوریه خارج شویم
سناتور ایالت کنتاکی در مجلس سنای آمریکا خطاب به دولت این کشور اعلام کرد: باید از سوریه خارج شویم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / آرامکو
سناتور آمریکایی: نباید ایران درمورد مناقشه یمن تهدید شود
تهران - ایرنا - سناتور جمهوریخواه از ایالت کنتاکی آمریکا، جنگ یمن را یک مناقشه منطقه ای دانست و تصریح کرد، نباید آمریکا در آن مداخله کند و ایران را در ارتباط با آن تهدید کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
برکناری بولتون احتمال وقوع جنگ را کمرنگ کرده است
سناتور ایالت کنتاکی از اخراج مشاور امنیت ملی آمریکا استقبال کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
تجمع صدها آمریکایی در ایالت کنتاکی در حمایت از محدود کردن مالکیت سلاح در آمریکا
شفقنا- صدها تن از معترضان در ایالت کنتاکی آمریکا با برپایی تجمعی خواستار وضع قوانینی در تشدید کنترل مالکیت سلاح در آمریکا شدند. به گزارش شفقنا به نقل از ایسنا به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، تیم رایان، نماینده ایالت اوهایو در مجلس نمایندگان آمریکا به ایالت کنتاکی سفر کرد و در جریان این سفر از میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای […]
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / جانوران دریایی / حوادث و اتفاقات عجیب
فیلم | صید ماهی کپور با «شوک الکتریکی»!
اداره ماهی گیری و منابع حیات وحش ایالت کنتاکی در آمریکا برای شمارش، کنترل جمعیت و صید ماهی های کپور آسیایی از قایق های ویژه «شوک الکتریکی» استفاده می کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ترامپ تایید کرد به سناتور آمریکایی اجازه مذاکره با ایران را داده است
تهران-ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه تایید کرد که به «رند پل» سناتور جمهوری خواه از ایالت کنتاکی اجازه داده است به منظور کاهش تنش ها با ایران مذاکره کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا . بحرین درباره امنیت دریایی/ ارسال رزم‌ناو «اچ‌ام‌اس کنت» به خلیج فارس/ پیشنهاد سناتور ایالت کنتاکی برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا
گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با همتای بحرینی خود درباره امنیت دریایی، ارسال رزم‌ناو «اچ‌ام‌اس کنت» به خلیج فارس و پیشنهاد سناتور ایالت کنتاکی برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
پیشنهاد رند پال برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا
سناتور ایالت کنتاکی پیشنهاد داده تا به‌عنوان فرستاده دیپلماتیک این کشور با وزیر خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
عکس روز: گربه درون شاسی ماشین
همشهری آنلاین: یک بچه‌گربه ۹ هفته‌ای پس از سفری ۴۸ کیلومتری در ایالت کنتاکی آمریکا درون شاسی ماشین زنده پیدا شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / گوشت خام / رژیم غذایی / آمریکا
(ویدئو) مردی که ۹ سال است فقط گوشت خام می‌خورد
«درک نانس» اهل لگزینگتون از ایالت کنتاکی آمریکا تنها به خوردن گوشت خام علاقه دارد. خوراک او حدود ۹ سال است که تنها به گوشت خام خلاصه می‌شود. او تقریباً از تمام بخش‌های یک دام استفاده می‌کند و قصابی دام‌ها را خودش در حیاط خانه‌اش انجام می‌دهد. «درک» از وضعیت غذایی خود راضی است، اما می‌گوید این کار را به کسی توصیه نمی‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / گوشت / رژیم غذایی / ایالات متحده آمریکا
فیلم | رژیم غذایی این مرد حالتان را به‌هم می‌زند!
«درک نانس» اهل لگزینگتون از ایالت کنتاکی آمریکا تنها به خوردن گوشت خام علاقه دارد. خوراک او حدود ۹ سال است که تنها به گوشت خام خلاصه می‌شود. او تقریباً از تمام بخش‌های یک دام استفاده می‌کند و قصابی دام‌ها را خودش در حیاط خانه‌اش انجام می‌دهد. «درک» از وضعیت غذایی خود راضی است اما می‌گوید این کار را به کسی توصیه نمی‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / عربستان / ایالات متحده آمریکا
سناتور آمریکایی: نمی‌توانیم با ادعای صلح آتش جنگ تسلیحاتی را روشن کنیم
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سناتور رند پال، نماینده جمهوری خواه ایالت کنتاکی در یادداشتی برای روزنامه «یو اس‌ ای تودی» با اشاره به فروش تسلیحات نظامی به ریاض نوشت که عربستان شایسته حمایت واشنگتن نیست و سناتورهای آمریکا باید به مبارزه خود در مخالفت با فروش سلاح به عربستان ادامه دهند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
نماینده آمریکا:ترامپِ ابله؛ قبل ازپاره‌کردن برجام، آنرا می‌خواندی
«جان یارموت» نماینده دموکرات ایالت کنتاکی و رئیس کمیته بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش در قبال ایران در پیامی توئیتری تصریح کرد: آدم کم عقل؛ سومین خط توافق هسته ای ایران این امر (عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای) را تضمین کرده است
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / برجام / دونالد ترامپ
انتقاد تند نماینده ایالت کنتاکی از ترامپ به دلیل مطالعه نکردن برجام
یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا با احمق خطاب کردن رئیس جمهور کشورش، خطاب به او گفت که ترامپ می‌بایست پیش از خروج از توافق هسته‌ای آن را مطالعه می‌کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
سناتور آمریکایی: اینکه بمبی روی تهران بیندازیم، کاملاً مغایر با قانون اساسی است/ اعلام جنگ، نیاز به رأی کنگره دارد
«رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی آمریکا جنگ با ایران اشتباهی فاحش تر از جنگ با عراق است و کنگره باید براساس قانون اساسی هرگونه تصمیم گیری در این زمینه مداخله کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
سناتور آمریکایی: جنگ با ایران اشتباهی فاحش تر از جنگ با عراق است
تهران – ایرنا - «رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی آمریکا جنگ با ایران اشتباهی فاحش تر از جنگ با عراق است و کنگره باید براساس قانون اساسی هرگونه تصمیم گیری در این زمینه مداخله کند.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
فیلم| پمپئو میخکوب شد/ دفاع جانانه سناتور مشهور از برجام در حضور پمپئو
اقتصادنیوز: هفته گذشته «مایک پمپئو» در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا حاضر شد. «رند پاول» سناتور ایالت کنتاکی و از چهره‌های سیاسی شناخته شده در آمریکا با دفاع مستدل ازتوافق هسته‌ای ۲۰۱۵ (برجام)، اقدامات دولت ترامپ علیه ایران را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
از آبی‌پوستان چه می‌دانید؟
خانواده فوگیت به دلیل رنگ منحصر به فرد پوستشان که نسل به نسل به آن‌ها رسیده، با جهان خارج قطع رابطه کرده‌اند. از زمانی که مارتین فوگیت مهاجر فرانسوی با الیزابت اسمیت در ایالت کنتاکی ازدواج کرد تا به امروز هر نسل از این خانواده چند آبی‌پوست به خود می‌بیند. از میان ۷ فرزند مارتین و الیزابت ۴ فرزند آبی‌پوست بودند و به همین شکل این رنگ، نسل به نسل به عنوان ژن غالب در میان برخی از اعضای این خانواده نمود پیدا کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
طولانی‌ترین غارهای جهان کجاست؟
با توجه به لیست ارائه شده توسط اطلس جهانی، طولانی‌ترین غار جهان در ایالت کنتاکی آمریکا قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
نسبت فامیلی جرج کلونی با رئیس‌جمهور پیشین آمریکا!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جرج کلونی بازیگر، تهیه کننده و کارگردان آمریکایی است که در سال ۱۹۶۱ در ایالت کنتاکی متولد شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
شکایت دانش آموزآمریکایی از 'سی ان ان'برای خبرجعلی
تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک دانش آموز اهل ایالت کنتاکی آمریکا با شکایت از شبکه خبری تلویزیونی 'سی ان ان' به خاطر ارائه خبری جعلی و افتراآمیز، درخواست دریافت غرامت 275 میلیون دلاری کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •