سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
ایران و پاکستان
ارتباطات ایران و پاکستان در حال گسترش است
ایسنا / ۵ ساعت قبل / ...
ارتباطات ایران و پاکستان در حال گسترش است
سرکنسول پاکستان در مشهد گفت: ارتباطات ایران و پاکستان در حال افزایش است.
  استانی-اقتصادی  روابط ایران و پاکستان  خراسان شمالی  سرمایه‌گذاری خارجی
هر گونه افزایش نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی ضربه می‌زند/ انتقاد از اجرای عملیات بازار باز؛ در این عملیات از پاکستان مشاوره گرفتیم/ راه‌حل بنیادی مشکلات بودجه چیست؟
تابناک / ۲۴ ساعت قبل / اقتصادی
هر گونه افزایش نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی ضربه می‌زند/ انتقاد از اجرای عملیات بازار باز؛ در این عملیات از پاکستان مشاوره گرفتیم/ راه‌حل بنیادی مشکلات بودجه چیست؟
عضو انجمن اقتصاددانان ایران معتقد است: افزایش سهم مالیات در اقتصاد در شرایط فعلی در کوتاه‌مدت نه ممکن است و نه مطلوب. در شرایط فعلی هر گونه افزایش نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی ضربه می‌زند. البته اصلاح نظام مالیاتی ضروری است که پروژه ای بلند مدت است.
عمران خان: پاکستان برای کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان تلاش می‌کند
انتخاب / ۲۶ ساعت قبل / ...
عمران خان: پاکستان برای کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان تلاش می‌کند
نخست وزیر پاکستان با تاکید بر روابط حسنه کشورش با ایران و عربستان گفت: اسلام‌آباد با اطلاع از وضعیت منطقه، در راستای کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان تلاش می کند.
تحلیل‌گر پاکستانی: واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی خردمندانه بود
ایرنا / ۲۷ ساعت قبل / بین‌المللی
تحلیل‌گر پاکستانی: واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی خردمندانه بود
اسلام آباد - ایرنا - ژنرال «طلعت مسعود» سپهبد بازنشسته ارتش پاکستان و از تحلیل گران سیاسی این کشور معتقد است: عملیات مقابله جویانه جمهوری اسلامی ایران علیه پایگاه آمریکایی عین الاسد نشان دهنده توانایی پیشرفته موشکی و همزمان رویکرد خردمندانه ایران در مسیر کنترل اوضاع منطقه بود.
  پاکستان  ایالات متحده آمریکا  حمله موشکی  عین الاسد  پیدا و پنهان عین‌الاسد  انتقام سخت
نظام بانکی کشور، گرفتار در بازل ۲
ایرنا / ۲۸ ساعت قبل / اقتصادی
نظام بانکی کشور، گرفتار در بازل ۲
تهران– ایرنا- دبیرکل انجمن اقتصاددانان ایران بیان کرد: نظام بانکی ایران استانداردهای بانکداری «بازل دو» را می‌گذراند، در حالی که پاکستان و سایر کشورهای دنیا در حال اجرای بازل‌های ۳ و ۴ هستند.
  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  بانک
هند خط لوله صلح را امضاء نکرد/ورود دهلی نو به پروژه های بزرگ LNG قطب شمال
فارس / ۲۸ ساعت قبل / اقتصادی
هند خط لوله صلح را امضاء نکرد/ورود دهلی نو به پروژه های بزرگ LNG قطب شمال
هند پس از اینکه به دلیل اختلافات با پاکستان، پیمان سه جانبه خط لوله هند- پاکستان و ایران را امضاء نکرد اکنون برای تامین LNG مورد نیاز به پروژ های قطب شمال روسیه چشم دوخته است.
نظام بانکی در اجرای بازل، دو پله عقب است
مهر / ۳۳ ساعت قبل / اقتصادی
نظام بانکی در اجرای بازل، دو پله عقب است
دبیرکل انجمن اقتصاددانان با بیان اینکه دنیا به سمت اجرای بازل ۳ و ۴ حرکت کرده است، گفت: نظام بانکی ایران هنوز هم بازل دو را پاس نکرده؛ در حالیکه بانکهای پاکستان در حال عبور از بازل سه هستند.
  اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران  بانک مرکزی ایران  نظام بانکی ایران  پیمان مولوی
روزنامه ابتکار / ۴۴ ساعت قبل / ...
ایران مخالف مذاکره خارج از برجام است
وزیر امور‏خارجه پاکستان تاکید کرد که ایران مخالف نابودی برجام است. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس‏نیوز، شاه‏محمود قریشی وزیر امور‏خارجه پاکستان در گفت‌وگو با این شبکه گفت: ایران هرگونه مذاکره را تنها در برجام و مطابق با آن امکان‌پذیر می‌داند و مخالف از بین بردن برجام و آغاز گفت‌وگوها برای توافقی جدید است.
درمیانه جنگ و صلح؛ نگاهی به تلاش‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش بین ایران، آمریکا و عربستان
روزنامه همشهری / ۴۴ ساعت قبل / سیاسی
درمیانه جنگ و صلح؛ نگاهی به تلاش‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش بین ایران، آمریکا و عربستان
با افزایش تنش میان ایران و آمریکا بار دیگر پای میانجی‌ها به تهران و واشنگتن باز شده است. در 2 هفته‌ای که گذشت از امیر قطر گرفته تا وزیر خارجه پاکستان در نقش میانجی وارد مناقشه ایران و آمریکا شدند؛ علاوه بر عمان که به‌عنوان میانجیگر تعامل بین ایران و آمریکا شناخته می‌شود، بعد از افزایش تنش‌ها بین تهران و واشنگتن، سوئیس هم اگر نه در مقام میانجیگر، بلکه به‌عنوان یک واسطه بین 2 کشور روزهای بسیار شلوغی داشت؛ چنان‌که شوخی‌هایی هم در فضای مجازی درباره سفیر سوئیس در تهران صورت گرفت.
وزیر خارجه پاکستان: ایران فقط در چارچوب برجام حاضر به مذاکره است
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
وزیر خارجه پاکستان: ایران فقط در چارچوب برجام حاضر به مذاکره است
شاه محمود قریشی وزیر امورخارجه پاکستان که پس از ایران به آمریکا سفر کرده، در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به سوالی درباره هدف از سفرش به ایران گفت: هدف اصلی من این بود که تاکید کنم تشدید تنش‌ها و وقوع یک درگیری جدید به نفع هیچ‌کسی نیست و پاکستان خواهان کاهش تنش‌ است. ما بر این باوریم که یک مناقشه جدید می‌تواند بسیار خطرناک باشد و فراتر از منطقه برود.
استراتژی حضور مستقیم در بازار پاکستان در پیش گرفته شود
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
استراتژی حضور مستقیم در بازار پاکستان در پیش گرفته شود
ایلنا: سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه استان یزد قطب تولید و صادرات کاشی و سرامیک کشور است، گفت: صادرات کاشی و سرامیک…
  ایران  پاکستان  تجارت  یزد  کاشی و سرامیک
ناچاری اسلام آباد در میانجیگری میان واشنگتن و تهران بعد از ترور سردار سلیمانی
دیپلماسی ایرانی / ۲ روز قبل / سیاسی
ناچاری اسلام آباد در میانجیگری میان واشنگتن و تهران بعد از ترور سردار سلیمانی
عبدالمحمد طاهری در گفت‌وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این واقعیت که اسلام آباد در دوران بعد از ترور سردار سلیمانی ناگزیر به میانجیگری میان واشنگتن و تهران است، پیرامون دلایل تلاش های دیپلماتیک وزیر امور خارجه پاکستان برای کاهش تنش در مناسبات ایالات متحده آمریکا با جمهوری اسلامی ایران پس از اقدام واشنگتن در ترور سردار سلیمانی و پاسخ موشکی ایران بر این باور است که چون ما شاهد اعتراضات و تظاهرات گسترده ای در شهرها و مناطق گوناگون پاکستان پیرامون محکوم کردن دستور دونالد ترامپ برای ترور سردار سلیمانی و حمایت از جمهوری اسلامی ایران بودیم. همین اعتراضات مردمی پاکستان نیز مقامات این کشور را واداشت که یک تحرک دیپلماتیک را برای حمایت از افکار عمومی داخلی خود را با سفر به ایران صورت دهند.
  عبدالمحمد طاهری  ایران  پاکستان  عمران خان  شاه محمود قریشی  ترور سردار سلیمانی  حمله موشکی به پایگاه عین الاسد  آی اس آی
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کنیم
وزیر امورخارجه روسیه گفت که مسکو از درخواست ایران برای پیوستن به سازمان همکاری‌های شانگهای حمایت می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌اس نیوز، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای که در برخی موارد به عنوان وزنه‌ای در برابر ناتو و غرب دیده می‌شود، حمایت می‌کند. لاوروف در سخنانی در یک مجمع ژئوپلتیک در دهلی گفت:«سازمان همکاری‌های شانگهای دربرگیرنده چین، پنج کشور عضو سابق اتحاد جماهیر شوروی (روسیه، قزاقستان، ‌تاجیکستان، قرقیزستان و ازبکستان)، هند و پاکستان است.» او ادامه داد:«ایران عضو ناظر این سازمان است و ما از درخواست ایران برای عضویت کامل در آن حمایت می‌کنیم.» …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
ایران به دنبال تنش در منطقه نیست
رسانه‌های پاکستان گزارش دادند، شاه محمود قریشی وزیر خارجه این کشور در پایان سفر دو روزه رسمی خود به آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به دیدار وی با مقامات ایرانی پیش از سفر به آمریکا تصریح کرد: سیگنال‌هایی که ما از مقامات ایرانی دریافت کرده‌ایم نشان می‌دهد که ایران به دنبال درگیری در منطقه نیست بلکه خواستار کاهش تنش با کشورهای همسایه خود است.به گزارش ایرنا، وی افزود: در دیدار اخیر با مقامات ایرانی، آنان موضوعات مختلف از جمله اختلافات با برخی دیگر از کشورهای منطقه را مطرح کرده و تاکید کردند که تهران در هر سطحی آماده تعامل است. وزیر امور خارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در سفر به آمریکا با وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا درخصوص اوضاع منطقه، تحولات افغانستان و تلاش‌ها …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
در کنار مردم مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان هستیم
رئیس‌جمهوری پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار، با حضور در میان مردم روستای کلانی از بخش دشتیاری شهرستان چابهار، تاکید کرد: مطمئن باشید دولت و همه ما در کنار شما هستیم، مشکلات شما را حل خواهیم کرد و شما را فراموش نمی‌کنیم.به گزارش ایسنا،‌ حسن روحانی با بیان اینکه خوشحالم که امروز به همراه جمعی از وزیران و مسئولان در خدمت شما هستیم، گفت: شما مرزبانان عزیز کشور ایران هستید که در یک روستا کنار مرز کشور دوست، پاکستان قرار گرفته‌اید و امروز به خاطر سیل‌زدگی دچار مشکل شده‌اید.رئیس‌جمهوری با بیان اینکه باران به عنوان رحمت الهی هم نعمت بزرگی است و هم برخی اوقات مشکلاتی به وجود می‌آورد، گفت: متاسفانه در باران اخیر مشکلاتی برای مردم منطقه پیش آمده، خانه‌ها را آب گرفته …
روزنامه آفتاب یزد / ۲ روز قبل / ...
ایران تمایلی به گسترش تنش ندارد
وزیر امور خارجه پاکستان که با همتای آمریکایی‌اش دیدار و درباره ایران نیز رایزنی کرد، در جمع خبرنگاران گفت که ایران تمایلی به گسترش تنش‌ها ندارد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان درباره این که آیا در حال انتقال پیامی است یا نه، چیزی نگفت اما اظهار کرد که می‌داند ایرانی‌ها به دنبال گسترش تنش نیستند.قریشی در جمع خبرنگاران در واشنگتن گفت: آن‌ها به دنبال جنگ و خون‌ریزی بیشتر نیستند.قریشی که کشورش هم با ایران و هم با عربستان سعودی روابط خوبی دارد، بیان کرد که ایران همچنین نشان داده است که مایل به کاهش تنش با همسایگان عرب خود نیز هست.وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه گفت: ایرانی‌‎ها مسائل و اختلاف‌هایی را که با کشورهای مهم دیگر در منطقه داشتند، مشخص کردند.او …
ایران خواستار تشدید تنش با امریکا نیست
روزنامه ایران / ۲ روز قبل / سیاسی
ایران خواستار تشدید تنش با امریکا نیست
اسلام‌آباد همچنان برای کاستن از تنش‌ها میان تهران و واشنگتن تلاش می‌کند. درست در بحبوحه بالا گرفتن اختلافات میان ایران و امریکا بر سر تحولات اخیر منطقه‌ای، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفته است ایران درصدد کاهش تنش‌ها با امریکا است.
کاربران خبرآنلاین درباره هفته شلوغ دیپلماسی ایران چه گفتند؟
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / بین‌المللی
کاربران خبرآنلاین درباره هفته شلوغ دیپلماسی ایران چه گفتند؟
هفته شلوغ دیپلماسی ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و انتقام سخت از سوی سپاه پاسداران، توجه رسانه های خبری را جلب کرد.
  قطر  ایران و قطر  ایران و سوریه  ایران و پاکستان  شهید سپهبد قاسم سلیمانی  انتقام سخت
وزیر خارجه پاکستان در دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
وزیر خارجه پاکستان در دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟
وزیر امور خارجه پاکستان که شب گذشته با همتای آمریکایی‌اش دیدار و درباره ایران نیز رایزنی کرد، در جمع خبرنگاران گفت که ایران تمایلی به گسترش تنش‌ها ندارد.
شاه محمود قریشی از نتیجه سفر به واشنگتن درباره ایران گفت
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / بین‌المللی
شاه محمود قریشی از نتیجه سفر به واشنگتن درباره ایران گفت
مهر نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد که ایران خواستار افزایش تنش، مناقشه و درگیری در منطقه و جهان نیست.
  ایران  پاکستان  ایالات متحده آمریکا
وزیر خارجه پاکستان: سیگنال‌هایی از مقامات ایرانی دریافت کرده ایم که نشان می‌دهد به دنبال درگیری نیستند / تهران خواستار کاهش تنش با کشور‌های همسایه خود است
انتخاب / ۳ روز قبل / بین‌المللی
وزیر خارجه پاکستان: سیگنال‌هایی از مقامات ایرانی دریافت کرده ایم که نشان می‌دهد به دنبال درگیری نیستند / تهران خواستار کاهش تنش با کشور‌های همسایه خود است
وزیر امور خارجه پاکستان گفت که ایران خواستار افزایش تنش ،مناقشه و درگیری در منطقه و جهان نیست .
تابناک / ۳ روز قبل / ...
رایزنی وزیران خارجه آمریکا و پاکستان درباره ایران
وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با همتای پاکستانی خود دیدار و درباره مسایل مختلفی از جمله ایران گفتگو کرد.
هفته پر آمد و رفت تهران
فارس / ۴ روز قبل / بین‌المللی
هفته پر آمد و رفت تهران
تهران در هفته‌ای که گذشت شاهد حضورامیر قطر، نخست‌وزیر سوریه، وزیر خارجه پاکستان و فرستاده ویژه رئیس جمهور فیلیپین بود و وزیر خارجه ایران نیز به عمان و هند سفر کرد و قرار است در مسیر بازگشت به تهران در مسقط با همتای کانادایی دیدار کند.
هشدار پاکستان درباره عواقب تشدید مناقشه با ایران
تابناک / ۴ روز قبل / ...
هشدار پاکستان درباره عواقب تشدید مناقشه با ایران
نخست وزیر پاکستان هشدار داد که هرگونه رویارویی و تشدید تنش‌ها با جمهوری اسلامی ایران در منطقه، عواقب بسیار سنگین و ویرانگری خواهد داشت.
تشدید مناقشه با ایران عواقب ویرانگری خواهد داشت
رویداد 24 / ۴ روز قبل / سیاسی
تشدید مناقشه با ایران عواقب ویرانگری خواهد داشت
نخست وزیر پاکستان هشدار داد که هرگونه رویارویی و تشدید تنش‌ها با جمهوری اسلامی ایران در منطقه، عواقب بسیار سنگین و ویرانگری خواهد داشت.
  عمران خان  خاورمیانه
تقسیم وظایف اروپا و آمریکا در فشار به ایران
دیپلماسی ایرانی / ۵ روز قبل / سیاسی
تقسیم وظایف اروپا و آمریکا در فشار به ایران
اصغر زارعی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون دلایل شکل‌گیری ترافیک دیپلماتیک هفته جاری بعد از افزایش ناامنی ها، حساسیت ها و نگرانی ها به واسطه اقدام ایالات متحده آمریکا در ترور سردار سلیمانی بر این باور است: کشورهایی مانند قطر و پاکستان اکنون از افزایش نگرانی به واسطه تشدید تنش در روابط ایران و آمریکا به قدری نگرانند که سعی کرده‌اند با رایزنی های دیپلماتیک در قالب حضور در تهران، راهکاری را پیدا کنند که یا از شکل گیری جنگ و تنش احتمالی جلوگیری کنند و یا اگر وقوع آن حتمی است، تبعات آن متوجه اسلام‌آباد و دوحه نشود.
  اصغر زارعی  ایران  آمریکا  ترور سردار سلیمانی  قطر  پاکستان  سوریه  شاه محمود قریشی  شیخ تمیم بن حمد  اروپا
درباره گاندو چه می دانید؟
تابناک / ۵ روز قبل / ...
درباره گاندو چه می دانید؟
گاندو بزرگترین خزنده و تنها کروکودیل بومی ایران و پاکستان است که وزن تقریبی آن بین ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم و طول آن بیش از دو متر است.
پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است/ پاکستانی‌های زیادی در زندان‌های عربستان هستند
تسنیم / ۵ روز قبل / بین‌المللی
پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است/ پاکستانی‌های زیادی در زندان‌های عربستان هستند
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در مقایسه‌ای جالب ایران را دوستی بسیار نزدیک دانسته و اعلام کرد: البته با آمریکا هم ارتباطی داریم!
چرا کاهش تنش میان آمریکا و ایران برای پاکستان مهم است؟
رویداد 24 / ۵ روز قبل / سیاسی
چرا کاهش تنش میان آمریکا و ایران برای پاکستان مهم است؟
حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا که منجر به ترور قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به دنبال آن انتقام موشکی ایران، واشنگتن و تهران را در آستانه جنگی قرار داد که می‌توانست کل منطقه و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.
  جنگ ایران و آمریکا  عمران خان
اروپایی‌ها با فعال کردن سازوکار حل اختلافات برجامی فریب سیاست های واشنگتن را خورده اند
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
اروپایی‌ها با فعال کردن سازوکار حل اختلافات برجامی فریب سیاست های واشنگتن را خورده اند
محسن پاک آیین در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی با اذعان بر این که اروپا با فعال سازی مکانیسم و یا ساز و کار حل اختلافات در توافق هسته ای، ذیل بند ۳۶ برجام، دچار یک اشتباه جدی می شود و آینده ای تاریک برای مناسبات خود با ایران را رقم می زند، در خصوص ترافیک دیپلماتیک اخیر در تهران معتقد است که تحرکات اخیر دیپلماتیک منطقه ای از جمله سفر امیر قطر، نخست وزیر سوریه و وزیرامور خارجه پاکستان به ایران، موید این است که کشورهای پیرامونی ایران با احساس نگرانی از اقدامات آمریکا، در جستجوی راهکارهائی برای حفظ و تداوم ثبات، امنیت و آرامش در منطقه هستند.
  محسن پاک آیین  ایران  آلمان  انگلیس  فرانسه  برجام  مکانیسم ماشه  ترور سردار سلیمانی  سقوط هواپیمای اوکراینی  کاهش تعهدات ایران در برجام
ترافیک دیپلماتیک در ایران و منطقه بابت چیست؟ از سفر ظریف و شینزو آبه به مسقط تا حضور امیر قطر و وزیر خارجه پاکستان در تهران؛ آیا خبری در راه است؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
ترافیک دیپلماتیک در ایران و منطقه بابت چیست؟ از سفر ظریف و شینزو آبه به مسقط تا حضور امیر قطر و وزیر خارجه پاکستان در تهران؛ آیا خبری در راه است؟
مدیر کل مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی معتقد است، متاسفانه همیشه از سوی مسئولین آمدن و رفتن پیام انکار می‌شود اما بر این باور هستم بعد از ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی، آمریکا به اشتباه خود پی برده و پیام‌های متعددی را به ایران ارسال می‌کند. این امر نشان‌می‌دهد آمریکا نگران واکنش ایران است؛ زیرا بعد از هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد برای واشنگتن مشخص شد که ایران جسارت و توانایی برخورد و هدف قرار دادن مواضع آمریکا را در منطقه دارد
سفر هیأت شورای همبستگی ملی پاکستان به ایران
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
سفر هیأت شورای همبستگی ملی پاکستان به ایران
هیأت شورای همبستگی ملی پاکستان با هدف همدردی با مردم ایران در شهادت سردار سلیمانی و جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به ایران سفر کرد.
سفر وزیر خارجه پاکستان به آمریکا/ تلاش اسلام‌آباد برای ایفای نقش میانجی‌گری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
سفر وزیر خارجه پاکستان به آمریکا/ تلاش اسلام‌آباد برای ایفای نقش میانجی‌گری
وزیر خارجه پاکستان در راستای تلاش برای کاهش تنش‌های میان ایران و آمریکا وارد آمریکا شد.
  ایران  آمریکا
مرحله سوم دیپلماسی تنش زدایی پاکستان در آمریکا و سازمان ملل
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
مرحله سوم دیپلماسی تنش زدایی پاکستان در آمریکا و سازمان ملل
اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان که روزهای اخیر بنا به دستور نخست وزیر این کشور جهت تلاش برای تنش زدایی در منطقه به ایران و عربستان سفر کرده بود، اکنون دامنه دیپلماسی صلح را به سازمان ملل و آمریکا گسترش داد جایی که وی قرار است مواضع اسلام آباد برای حفظ صلح و ثبات منطقه را تبیین کند.
  پاکستان  واشنگتن  شاه محمود قریشی  دبیرکل سازمان ملل  مایک پمپئو  وزیر خارجه پاکستان در تهران و ریاض  انتقام سخت
وزیر خارجه پاکستان وارد آمریکا شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
وزیر خارجه پاکستان وارد آمریکا شد
وزیر خارجه پاکستان پس از سفر به ایران و عربستان به منظور شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در خصوص کشمیر وارد آمریکا شد.
فرماندهان ارتش پاکستان تحولات خاورمیانه را بررسی کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
فرماندهان ارتش پاکستان تحولات خاورمیانه را بررسی کردند
اسلام‌آباد - ایرنا - فرماندهان ارتش پاکستان روز سه‌شنبه تحولات خاورمیانه و تنش‌های فعلی میان ایران و آمریکا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
  هند  ایالات متحده آمریکا  خاورمیانه  ایران  ارتش پاکستان  قمر جاوید باجوا  وزیر خارجه پاکستان در تهران و ریاض  انتقام سخت
سفر‌های دیپلماتیک به تهران برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا است
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
سفر‌های دیپلماتیک به تهران برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا است
طی روز‌های گذشته شاهد رفت آمد‌های مهمی در تهران بودیم که مهمترین آن سفر امیر قطر بود. وی با رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری دیدار و گفتگو کرد و پیرامون مسائل مختلف ـ که البته همه ابعاد گفتگو‌ها و مباحثی که مطرح شد روشن نیست ـ رایزنی کرد. پس از امیر قطر، وزیر خارجه پاکستان و نخست وزیر سوریه نیز به ایران سفر کردند که تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در رابطه با این سفر‌ها مطرح شده است. مصیب نعمیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در همین خصوص به دیدارنیوز گفت: آن چیزی که در سفر امیر قطر به تهران مهم است این است که چگونه می‌توان سرکشی و قلدری آمریکا را کنترل کرد به طوری که آسیب‌های آن به ایران و به منطقه وارد نشود. آقای ترامپ می‌خواهد به هر قیمتی منطقه را به آشوب بکشد که برای انتخابات، برگ برنده داشته باشد …
سفر هیات پاکستانی به تهران برای ابراز همدردی با مردم ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
سفر هیات پاکستانی به تهران برای ابراز همدردی با مردم ایران
اسلام آباد - ایرنا - هیات هشت نفره شورای همبستگی ملی، شامل ائتلافی از ۳۵ حزب سیاسی و مذهبی پاکستان به ریاست دبیرکل این شورا روز سه شنبه با هدف همدردی با مردم ایران به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد.
  پاکستان  پیام تسلیت  قاسم سلیمانی  شهادت سردار سلیمانی
تنش ایران و آمریکا دیپلماسی منطقه‌ای
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
تنش ایران و آمریکا دیپلماسی منطقه‌ای
سفر وزیر امور خارجه قطر، وزیر امور خارجه عمان، امیر قطر و وزیر امور خارجه پاکستان به تهران در طول مدت کوتاهی که از جدی‌ترین تنش نظامی بین 2کشور ایران و ایالات‌متحده پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران سپری شد، حکایت از فعال‌شدن مجدد دیپلماسی منطقه‌ای در راستای کاهش تنش دارد.
چرا تهران برای مقامات خارجی جذاب است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
چرا تهران برای مقامات خارجی جذاب است؟
تهران این روزها شاهد حضور مقامات مهم بین المللی است که برای رایزنی با مقامات کشورمان به ایران سفر کردند.
  قطر  ایران و قطر  پاکستان  ایران و پاکستان  ایران و سوریه  شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی  حسن روحانی  آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب  محمدجواد ظریف
وزیر خارجه پاکستان، تهران را به مقصد ریاض و واشنگتن ترک کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
وزیر خارجه پاکستان، تهران را به مقصد ریاض و واشنگتن ترک کرد
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان پس از سفر دو روزه به جمهوری اسلامی ایران، در دومین مرحله از ماموریت خود برای کمک به تنش زدایی در منطقه، ساعاتی پیش تهران را به مقصد ریاض پایتخت عربستان ترک کرد.
  ایران و پاکستان  ایران و عربستان  ایالات متحده آمریکا
تحلیل‌های مطبوعات پاکستان از سفر قریشی به ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
تحلیل‌های مطبوعات پاکستان از سفر قریشی به ایران
اسلام آباد - ایرنا - مطبوعات پاکستان روز دوشنبه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران و دیدار با مقام های ارشد ایران را به صورت گسترده بازتاب دادند. آنان پیامدهای تشدید تنش ها در منطقه را برای همسایگان از جمله پاکستان خطرناک می دانند و در این خصوص تکاپوی دولت عمران خان برای کمک به صلح را مورد تحلیل قرار دادند.
  پاکستان  ایالات متحده آمریکا  شاه محمود قریشی  محمد جواد ظریف  ایران  انتقام سخت
رایزنی ظریف و شاه محمود درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
رایزنی ظریف و شاه محمود درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه
وزرای خارجه ایران و پاکستان دیشب (یکشنبه) درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه به ویژه بحث کاهش تنش در خلیج فارس در تهران به گفتگو نشستند.
در دیدار ظریف و همتای پاکستانی چه گذشت؟/عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
در دیدار ظریف و همتای پاکستانی چه گذشت؟/عکس
وزیر امور خارجه کشورمان با همتای پاکستانی خود دیدار و گفت و گو کرد.
  محمدجواد ظریف  ایران و پاکستان  پاکستان
شما نظر بدهید/ ارزیابی تان از سفر مقامات سه کشور قطر،…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
شما نظر بدهید/ ارزیابی تان از سفر مقامات سه کشور قطر،…
در شرایط فعلی منطقه و بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا چرا مقامات این سه کشور به ایران آمده اند؟
  قطر  ایران و قطر  ایران و سوریه  سوریه  پاکستان  ایران و پاکستان  ایران و آمریکا
روحانی در دیدار وزیر خارجه پاکستان:ایران هرگز به دنبال شعله‌ور کردن جنگ در منطقه نیست/ همه باید برای کاهش تنش در منطقه با یکدیگر همکاری کنیم
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
روحانی در دیدار وزیر خارجه پاکستان:ایران هرگز به دنبال شعله‌ور کردن جنگ در منطقه نیست/ همه باید برای کاهش تنش در منطقه با یکدیگر همکاری کنیم
شفقنا – رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است با همه کشورهای منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز […]
  انتخاب دوباره حسن روحانی  جمهوری اسلامی ایران  وزیر خارجه پاکستان
روحانی: بروز جنگ و تنش در منطقه می‌تواند بسیار خطرناک باشد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
روحانی: بروز جنگ و تنش در منطقه می‌تواند بسیار خطرناک باشد
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است با همه کشورهای منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
  حسن روحانی  حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد  ایران و پاکستان
دیدار روحانی با وزیر خارجه پاکستان
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
دیدار روحانی با وزیر خارجه پاکستان
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است با همه کشور‌های منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
میانجی‌گری در شرایط سخت
محمدرضا ستاریشیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر ظهر دیروز برای نخستین‌بار پس از به قدرت رسیدنش در سال 2013 میلادی به تهران سفر کرد و علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با حسن روحانی، با رهبر انقلاب و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار کرد.این سفر در حالی صورت گرفته که آمد و شد میان مقامات ایرانی و قطری در طول سال جاری به صورت متناوب صورت گرفته و پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، وزیر خارجه این کشور در سفری از پیش اعلام نشده وارد تهران شد و با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.تبادل پیام از دوحه به تهرانیکی از مهم‌ترین محورهای این سفر، فارغ از مذاکرات دوجانبه و بحث توسعه روابط سیاسی و اقتصادی، مربوط به حوادث و تحولات کنونی منطقه خاورمیانه است. در این میان به گفته کارشناسان هرچند هنوز …
ملاقات با امیر و سلطان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ملاقات با امیر و سلطان
تهران دیروز و امروز میهمانان دیپلماتیکی از کشورهای مختلف ازجمله قطر، پاکستان و سوریه دارد. محور اصلی این رایزنی‌ها تحولات بعد از ترور سردار سلیمانی و کاهش تنش در منطقه است. درست در همان روزی که محمد‌جواد ظریف یک سفر نیم‌روزه به مسقط انجام داده بود تا با هیثم بن‌طارق، سلطان جدید عمان ملاقات کند، امیر قطر به تهران آمد. در همان ساعات شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان هم در راه تهران بود. علاوه بر این، عماد خمیس، نخست‌وزیر سوریه هم مهمان دیگر ما در روزهایی است که سیاست خارجی ایران به تنش و تحریم تحمیلی …
روحانی: از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
روحانی: از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند است با همه کشورهای منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشد، اظهار کرد: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچکس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
روحانی : اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست
رئیس جمهور گفت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
  ایران و پاکستان  حسن روحانی رئیس جمهور  سفر وزیر خارجه پاکستان به ایران
همه باید برای کاهش تنش در منطقه با یکدیگر همکاری کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
همه باید برای کاهش تنش در منطقه با یکدیگر همکاری کنیم
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است با همه کشورهای منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
  ایران و پاکستان
شاه محمود قریشی وارد مشهد شد/عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
شاه محمود قریشی وارد مشهد شد/عکس
فارس نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان در سفر خود به ایران ابتدا وارد مشهد شد و به زیارت حرم امام رضا (ع) رفت.
  پاکستان  ایران و پاکستان  محمدجواد ظریف
افزایش تلاش دیپلماتیک اسلام آباد برای تنش زدایی در منطقه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
افزایش تلاش دیپلماتیک اسلام آباد برای تنش زدایی در منطقه
اسلام آباد-ایرنا - شاه محمود قریشی وزیر امورخارجه پاکستان روز یکشنبه سفر به ایران و عربستان را با هدف کاهش تنش در منطقه پس از افزایش تنش در پی ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی به دستور ترامپ آغاز کرد.
  پاکستان  تهران  عمران خان  ایالات متحده آمریکا  شاه محمود قریشی  ایران  انتقام سخت
دستور عمران‌خان به وزیر خارجه پاکستان | اول سفر به تهران؛ بعد واشنگتن
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
دستور عمران‌خان به وزیر خارجه پاکستان | اول سفر به تهران؛ بعد واشنگتن
وزیر امور خارجه پاکستان عنوان کرد که قرار است به دستور عمران‌خان با هدف نقش‌آفرینی در کاهش تنش‌ها اول به ایران سفر کند و سپس به عربستان و آمریکا برود.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
سفر میانجی به ایران، عربستان و آمریکا
در بحبوحه تنش‌های منطقه‌ای اخیر، وزیر خارجه پاکستان امروز به تهران سفر می‌کند. پاکستانی‌ها تمایل داشته‌اند در تنش بین ایران و آمریکا و نیز ایران و عربستان نقش کاهنده ایفا کنند. روز گذشته سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان ۲۲ دی‌ماه برای دیدار و گفت‌وگو با محمدجواد ظریف همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر می‌کند. «شاه محمود قریشی» و «محمدجواد ظریف» وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان یکشنبه ۱۵ دی‌ماه …
افزایش رایزنی‌های منطقه‌ای تهران و اسلام آباد اجتناب ناپذیراست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
افزایش رایزنی‌های منطقه‌ای تهران و اسلام آباد اجتناب ناپذیراست
اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با اشاره به رویکرد سازنده تهران به سمت تنش‌زدایی و تلاش مستمر برای همکاری های منطقه ای جهت صلح، ثبات، امنیت و توسعه، تاکید کرد که افزایش رایزنی‌ها دو کشور با توجه به تحولات اخیر و اهمیت بالای روابط تهران و اسلام آباد اجتناب ناپذیر است.
  سفیر ایران  پاکستان  ایران  قاسم سلیمانی  انتقام سخت