سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
ایمی برت
انتخاب ایمی برت، برای سناتور فاینستاین دردسرساز شد
۱۰ ساعت قبل / پیروزی بایدن
انتخاب ایمی برت، برای سناتور فاینستاین دردسرساز شد
سناتور فاینستاین اعلام کرد که قصد دارد تا به عنوان یک دموکرات ارشد از کمیته قضایی سنا کناره گیری کند.
پلوسی باز هم تایید قاضی جدید دیوان عالی آمریکا را "نامشروع" دانست
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / نانسی پلوسی / ایمی برت / دیوان عالی آمریکا
پلوسی باز هم تایید قاضی جدید دیوان عالی آمریکا را "نامشروع" دانست
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر تایید شدن "ایمی برت" به عنوان قاضی جدید دیوان عالی این کشور را "غیرمشروع" دانست.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.دنیای اقتصاد: سرایت دوپارگی آمریکا به حاکمیتروزنامه دنیای اقتصاد از آن جایی که: « همه دموکرات‌ها به «قاضی سوپر محافظه‌کار» رای منفی دادند» روی دوپارگی حاکمیت به اصطلاح زوم کرده می‌نویسد:قاضی ایمی برت، به‌عنوان قاضی تازه‌وارد دیوان‌عالی کشور ایالات‌متحده سوگند خورد. به‌رغم اینکه تمامی دموکرات‌های حاضر در سنا به انتصاب این قاضی محافظه‌کار و سوپرکاتولیک رای منفی دادند اما اتحاد دوباره جمهوری‌خواهان و رای ۵۲ نفر از اعضای این حزب، دیوان‌عالی این کشور را با قاطعیت به دست محافظه‌کاران سپرد. این مهم‌ترین اقدام ترامپ در طول ۴ سال ریاست‌جمهوری این کشور به‌حساب می‌آید و حالا باید لیبرال‌ها …
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
نامزد مورد نظر ترامپ برای دیوان عالی آمریکا تایید شد
سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان آمریکایی، خانم «ایمی برت» را برای کرسی مادام‌العمر دیوان عالی آمریکا با ۵۲ رای موافق مقابل ۴۸ رای مخالف تایید کرد. او سومین نامزد دونالد ترامپ برای نشستن بر عالی‌ترین کرسی قضاوت در آمریکاست. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ورود قاضی ایمی برت محافظه‌کار به دیوان عالی آمریکا دستاوردی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات به شمار می‌رود. کل دموکرات‌های سنا با ایمی برت مخالفت کردند. با این حال او جانشین خانم روث بیدر گینزبرگ می‌شود که ماه گذشته بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.سناتورهای دموکرات که امیدی به کسب رای مخالف و توقف جریان رای اعتماد به ایمی برت نداشتند، عصر دوشنبه تلاش کردند با سخنرانی‌های طولانی، جلسه رای‌گیری را تا حد ممکن به تاخیر …
سرایت دوپارگی آمریکا به حاکمیت
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
سرایت دوپارگی آمریکا به حاکمیت
قاضی ایمی برت، روز دوشنبه به‌عنوان قاضی تازه‌وارد دیوان‌عالی کشور ایالات‌متحده سوگند خورد. به‌رغم اینکه تمامی دموکرات‌های حاضر در سنا به انتصاب این قاضی محافظه‌کار و سوپرکاتولیک رای منفی دادند اما…
حمله بایدن به تایید "شتابزده" قاضی دیوان عالی آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / جو بایدن / ایمی برت / دیوان عالی آمریکا
حمله بایدن به تایید "شتابزده" قاضی دیوان عالی آمریکا
پس از آنکه سنای آمریکا قاضی «ایمی برت» را برای دیوان عالی تایید کرد، جو بایدن از این حرکت "شتابزده و بی‌سابقه" در بحبوحه انتخابات سوم نوامبر انتقاد کرد.
دموکرات‌ها جلسه انتخاب "ایمی برت" را بایکوت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / کنگره
دموکرات‌ها جلسه انتخاب "ایمی برت" را بایکوت می‌کنند
رئیس اقلیت سنای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، دموکرات‌ها جلسه رای گیری کمیته قضایی سنا برای انتخاب ایمی کانی برت، کاندیدای سمت دادستان کل از سوی ترامپ را بایکوت می‌کنند.
اعتراضات علیه ترامپ در واشنگتن
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات مردمی
اعتراضات علیه ترامپ در واشنگتن
هزاران آمریکایی در اعتراض به انتخاب ایمی برت بجای روث گینزبرگ قاضی لیبرال در واشنگتن به خیابان‌ها ریختند.
به ترامپ رأی ندهید؛ به جهنم می‌روید!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
به ترامپ رأی ندهید؛ به جهنم می‌روید!
کانیه وست هم وارد کارزار انتخاباتی شده است. از سوی دیگر با برگشت دونالد ترامپ به میتینگ‌های انتخاباتی شور انتخابات در حال برگشتن است. همچنین بررسی صلاحیت ایمی برت برای کرسی خالی دیوانعالی نیز از موضوعات مهم انتخاباتی این روز‌های آمریکا است.
مشاجره سیاسی در سنای آمریکا بر سر عضویت ایمی‌ برت در دیوان عالی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / ایمی برت
مشاجره سیاسی در سنای آمریکا بر سر عضویت ایمی‌ برت در دیوان عالی
ایمی برت، نامزد پیشنهادی ترامپ برای عضویت در دیوان عالی است. تصمیم در این باره با مجلس سنا است؛ مجلسی که اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان است. جلسه معارفه برت در مجلس سنا برگزار شد اما به مشاجره سیاسی بین سناتورها دامن زد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
آغاز جنگ حزبی بر سر قاضی برت
جنگ دوحزبی بر سر انتصاب ایمی برت، قاضی جایگزین گینزبرگ در دیوان عالی ایالات متحده در سنای این کشور آغاز شد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها روز دوشنبه بحث‌های تند و تیزی درباره قاضی برت داشتند، کسی که در صورت انتصاب برای سالیان متمادی این نهاد را به دست راست‌گراها و محافظه‌کاران خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دیوان عالی آمریکا / سنای آمریکا
تجمع مخالفان قاضی "ایمی برت" مقابل سنای آمریکا
فاکس نیوز گزارش کرد، بیش از ۲۰ تظاهرکننده در واشنگتن دی‌سی جریان جلسات تأیید کمیته قضایی سنا برای قاضی "ایمی کنی برت"، نامزد دیوان عالی که از سوی دونالد ترامپ معرفی شده، دستگیر شدند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
بوکس کلامی ترامپ و بایدن در رینگ مناظره
اولین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و رقیب دموکراتش جو بایدن شامگاه سه‌شنبه به وقت آمریکا برگزار شد؛ مصاف رو در روی این نامزدها پرهیاهو، مملو از انتقادات و با فریاد مجری مناظره همراه بود که ترامپ را به رعایت سکوت دعوت می‌کرد.به گزارش ایسنا، مناظره انتخاباتی این دو رقیب جمهوری‌خواه و دموکرات در دانشگاه «کیس وسترن ریزرو» در کلیولند ایالت اوهایو با مجری‌گری «کریس والاس» که در فاکس نیوز مشغول به کار است و در شش بخش ۱۵ دقیقه‌ای حول محورهای سوابق این دو نامزد، دیوان عالی آمریکا، کووید-۱۹، اقتصاد، نژاد و خشونت در شهرها و درستی انتخابات انجام شد.این مناظره ۹۰ دقیقه‌ای که بدون آگهی بود، ۳۵ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر برگزار شد و دومین و سومین مصاف این دو نامزد هم به ترتیب ۱۵ اکتبر در …
ترامپ قاضی «ایمی برت» را نامزد دیوان عالی کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
ترامپ قاضی «ایمی برت» را نامزد دیوان عالی کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا رسما «ایمی برت» را برای قضاوت در دیوان عالی جنجالی نامزد کرد. حال کمتر از شش هفته مانده به روز انتخابات، ترامپ به هدفش برای تشکیل ترکیبی محافظه‌کارتر در این دیوان نزدیک‌تر شده است. به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مراسم معرفی ایمی برت ۴۸ ساله به عنوان نامزد عضویت در دیوان عالی را در محوطه کاخ سفید برگزار کرد و هفت فرزند این قاضی هم در آنجا حضور داشتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •