سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
بازار سکه و دلار
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
سایه سنگین اتفاقات سیاسی بر کسب و کار‌ها در ایران
دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران می‌گوید: در سایه تحولات سیاست خارجی و داخلی بخش خصوصی ایران به جای برندسازی و توسعه‌ فعالیتش بیشتر درگیر روزمرگی شده است؛ اغلب تولیدکنندگان به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن تحولات سیاسی پیشرو به برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت برای تامین ارز و مواد اولیه مشغولند.به گزارش اقتصاد۲۴، وقایع سیاست خارجی و داخلی حکم تیغه‌های یک قیچی را دارند که فضای مابینشان محدوده فعالیت‌های اقتصادی را تعیین می‌کند؛ سوای اینکه لبه‌های قیچی سیاست تا چه اندازه تیز یا کند است؛ هرقدر دو لبه قیچی بیشتر از هم فاصله داشته باشند کسب و کار‌ها فضای بیشتری برای عرض اندام دارند و از قرار معلوم این روز‌ها برای اقتصاد ایران روز‌هایی است که فاصله بین لبه‌های قیچی سیاست به کمترین اندازه خود می‌رسد. از یک‌ طرف انتخابات …
ببینید | انتخاب بایدن با بازار سکه و دلار تهران چه کرد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / دلار / جوزف بایدن
ببینید | انتخاب بایدن با بازار سکه و دلار تهران چه کرد؟
از زمان اعلام پیروزی جوزف بایدن در انتخابات آمریکا ، بازار قیمت دلار و سکه در تهران نزولی شده اما این روند نزولی تا کجا ادامه خواهد داشت؟
سقوط دلار و سکه
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / بازار سکه و دلار / سقوط قیمت دلار / قیمت دلار و سکه / کاهش قیمت سکه
سقوط دلار و سکه
قیمت سکه که در روزهای گذشته به کانال ۱۶ میلیون تومان رفته بود حالا به حدود ۱۱ میلیون تومان رسیده است. دلار نیز پس از گذر از نرخ ۳۰ هزار تومان، با سقوط قیمت به محدوده ۲۵ هزار تومان برگشت.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
نوسان سیاسی بازار جهانی
روز گذشته مهم‌ترین خبر بازارها، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود. شاخص بازارهای جهانی به دنبال اعلام نتایج لحظه‌ای آرا و پیش‌بینی برنده شدن هر کدام از نامزدها، روند حرکتی خود را تغییر می‌دادند. طلای جهانی در ابتدای معاملات و با افزایش احتمال برنده شدن ترامپ، وارد فاز نزولی شد و در مقابل بازارهای سهام جهانی یک‌دست سبزپوش شدند. بازار نفت نیز از این تحولات بی نصیب نماند و رشد قیمتی خود را در ابتدای معاملات آغاز کرد. تغییر آرایش بازارها با افزایش شانس پیروزی بایدن رقم خورد؛ به‌نحوی‌که قیمت طلا روند صعودی به خود گرفت و سایر بازارها نیز روند متعادل‌تری به خود گرفتند. در بازارهای داخلی نیز سناریوی مشابهی رقم خورد. در ابتدای معاملات روز گذشته بازار سهام و دلار روند صعودی را ثبت کردند؛ اما این نوسان قیمتی …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / آخرین قیمت دلار / آخرین قیمت سکه و ارز / بازار سکه و دلار / قیمت طلا
جدول/ قیمت طلا، سکه و دلار امروز
دنیای اقتصاد نوشت: عمده قیمت ها امروز در بازار طلا، سکه و ارز سیر صعودی را در پیش گرفتند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / بازار سکه و دلار / قیمت دلار / قیمت سکه / قیمت طلا
جدول/ افزایش مجدد قیمت دلار و سکه
دنیای اقتصادی نوشت: بازار طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه شاهد افزایش قیمت‌ها است.
چرا دلار گران شد؟/ آینده ارز چه خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / قیمت دلار / نرخ ارز
چرا دلار گران شد؟/ آینده ارز چه خواهد شد؟
گروهی باور دارند، مشکلات واردکنندگان در تامین ارز از سامانه نیما در رشد قیمت دلار نقش داشته است. عده‌ای عنوان می‌کردند، ورود تقاضا از بازار موازی سهام به بازار سکه و دلار عامل افزایشی شدن قیمت‌ها بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / افزایش قیمت دلار / افزایش قیمت سکه / بازار سکه و دلار / قیمت طلا
سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار
دنیای اقتصاد نوشت: بازار امروز شاهد افزایش قیمت دلار و سکه است. نرخ دلار در بازار امروز بالا رفت و با رشد ۱۸۰ تومانی به ۲۵,۷۵۰ (بیست و پنج هزار و هفتصد و پنجاه) تومان رسید.
اعداد حساس در بازار سکه و دلار
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بازار ارز / سکه / دلار
اعداد حساس در بازار سکه و دلار
از لحاظ آماری می‌توان گفت که سرعت رشد دلار در هفته گذشته کمی تندتر شد. اسکناس آمریکایی در هفته‌ای که گذشت، ۶ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. این در حالی بود که دو هفته پیش تنها ۲/ ۳ درصد رشد را تجربه کرده بود. با این حال، نمی‌توان از چنین روندی به‌طور مستقیم برداشت کرد که در هفته جاری نیز شاهد ادامه روند رشد دلار خواهیم بود.
روحانی: بازار سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست | سهام ETF اوایل شهریور با تخفیف فروخته می‌شود | خرید نفت جای سرمایه‌گذاری است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
روحانی: بازار سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست | سهام ETF اوایل شهریور با تخفیف فروخته می‌شود | خرید نفت جای سرمایه‌گذاری است
رییس جمهوری با خطا دانستن مقایسه شرایط جنگ با شرایط صلح گفت: اگر آمار رشد اقتصادی دولت با نفت را در سال ۹۳، ۹۴، ۹۵ و ۹۶ باهم مقایسه کنیم رشد ۱۴ درصد هم در یکی از این سال‌ها داشته‌ایم و به طور متوسط ۵ درصد رشد اقتصادی با نفت را شاهد بودیم.  
پیش‌بینی احتمالات در بازار ارز، طلا و بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / قیمت طلا / بازار ارز / بورس / قیمت سکه / طلا
پیش‌بینی احتمالات در بازار ارز، طلا و بورس
بعد از مدت‌ها میزان بازدهی دو بازار سکه و دلار به دو برابر بازدهی بازار سهام رسید. آیا این روند پیشتازی دو بازار دیگر از بورس همچنان ادامه خواهد یافت؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / بازار سکه و دلار / قیمت سکه طلا
کاهش ناگهانی ۴۵ هزار تومانی در هر سکه طلا
کارشناسان عامل اصلی رشد قیمت سکه و طلا در معاملات را ادامه کاهش قیمت دلار عنوان می‌کنند.  نرخ دلار در بازار امروز با ۷۴۵ کاهش به قیمت ۱۸ هزار و ۸۵۰ تومان نزول کرد.
ثبت رکوردهای تاریخی در بازار سکه و دلار/ مسئولان وعده مداخله و کنترل می‌دهند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / آخرین قیمت دلار / بازار ارز / بازار سکه و طلا
ثبت رکوردهای تاریخی در بازار سکه و دلار/ مسئولان وعده مداخله و کنترل می‌دهند
به گزارش الف، درحالی‌که هرروز قیمت‌های جدیدی در بازار طلا و ارز ثبت می‌شود اما واکنش مسئولان دولتی اشاره به گذرا و موقتی بودن آن است.
ریزش دلار، سکه را ۱۰۰ هزار تومان ارزان کرد
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / بازار سکه و دلار / قیمت دلار / قیمت سکه / کاهش قیمت سکه
ریزش دلار، سکه را ۱۰۰ هزار تومان ارزان کرد
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه) تحت تاثیر افت نرخ دلار با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای ۶ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید.
خطر تولید بدهکاران بزرگ بانکی
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
خطر تولید بدهکاران بزرگ بانکی
[امیر قاسمی] سپرده‌گذاران بانکی بزرگ‌ترین بازندگان وضع حال حاضر اقتصاد ایران هستند. بانک مرکزی نرخ تورم‌ سال 98 را 41.2‌درصد اعلام کرده، اما سود قانونی سپرده‌های بانکی درحال حاضر فقط 15‌درصد است و نرخ‌های غیرقانونی حداکثر تا 21 یا 22‌درصد می‌رسد. این فرآیند به آن معنی است که سپرده‌گذاران بانکی پول خود را با کمتر از نصف ارزش واقعی در اختیار بانک‌ها و تسهیلات گیرندگان قرار می‌دهند. حسین سلیمی، رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق ایران این فرآیند را علت به وجود آمدن رانت‌ها و فسادهای بانکی می‌داند؛ زیرا افراد صاحب رانت پشت عناوین فریبنده‌ای نظیر کارآفرین سپرده‌های مردم را با نرخ سود 18 تا 20‌درصد و در واقع نصف قیمت …
آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار امروز
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / آخرین قیمت ارز / بازار سکه و دلار / قیمت سکه / قیمت طلا
آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار امروز
هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۱۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان و قیمت دلار ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / آخرین قیمت ارز / آخرین قیمت سکه / بازار سکه و دلار / قیمت طلا
قیمت طلا و سکه در روز چهارشنبه/ نرخ ارز نزولی شد
جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه را در این خبر بخوانید.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
قیمتهای رو به کاهش، تنها خبر از بازار سکه و دلار
برای اولین بار در مردادماه، دلار و سکه همزمان بازدهی منفی را ثبت کردند؛ یک هفته مانده به پایان مردادماه، دلار ۸/ ۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و سکه بازدهی منفی ۲/ ۱ درصدی را به ثبت رساند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
قیمت دلار تا کجا خواهد رفت؟
در سومین روز هفته، دلار به سوی مرز ۱۵ هزار تومانی خیز برداشت، ولی نتوانست از آن عبور کند. در بازار سکه نیز تلاش معامله‌گران برای شکست مرز ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نتیجه نداد؛ با وجود مقاومت مرزی در هر دو بازار سکه و دلار، قیمت‌ها در روز سوم هفته روند افزایشی داشتند. دیروز دلار ۱۸۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت ۱۴ هزار و ۹۳۰ تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش ۲۰ هزار تومانی روی سکوی ۵ میلیون و ۹۰ هزار تومانی ایستاد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
آیا ترمز دلار در بازار کشیده شده است؟
اقتصادنیوز: در سومین روز هفته، دلار به سوی مرز ۱۵ هزار تومانی خیز برداشت، ولی نتوانست از آن عبور کند. در بازار سکه نیز تلاش معامله‌گران برای شکست مرز ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نتیجه نداد؛ با وجود مقاومت مرزی در هر دو بازار سکه و دلار، قیمت‌ها در روز سوم هفته روند افزایشی داشتند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
ایست دلار پشت سد مقاومتی
در سومین روز هفته، دلار به سوی مرز 15 هزار تومانی خیز برداشت، ولی نتوانست از آن عبور کند. در بازار سکه نیز تلاش معامله‌گران برای شکست مرز 5 میلیون و 100 هزار تومانی نتیجه نداد؛ با وجود مقاومت مرزی در هر دو بازار سکه و دلار، قیمت‌ها در روز سوم هفته روند افزایشی داشتند. دیروز دلار 180 تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت 14 هزار و 930 تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش 20 هزار تومانی روی سکوی 5 میلیون و 90 هزار تومانی ایستاد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
سال هیجان در بورس
پرونده معاملات بورس تهران در سال 97 در حالی به بسته شدن نزدیک می‌شود که شاخص کل این بازار از ابتدای سال تا پایان معاملات روز چهارشنبه (22اسفندماه) رشد بیش از 5/ 75درصدی را به ثبت رسانده است. هر چند بازدهی کسب شده در بازار سهام نسبت به رشد‌های پرسرعت در بازار سکه و دلار، چندان قابل‌ملاحظه نیست، اما در مقایسه با عملکرد سال گذشته بورس، بسیار مطلوب است. در حالی بازار سهام سال 96را با ثبت بازدهی 24درصد سپری کرد که سود کنونی این بازار نشان از رشد بیش از 3برابری نماگر اصلی بازار در سال جاری دارد. ولی در این میان با توجه به شرایط موجود و همچنین پتانسیل بورس، انتظارجهش بیشتری در بازار سهام می‌رفت.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹
بازار سکه و دلار کاهشی شد
امروز در بازار ارز تهران، یک دلار آمریکا با نرخ ۱۳۲۰۰ تومان فروخته شد که نسبت به دیروز کاهش قیمت داشت، همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش قیمت مواجه شد و ۴۲۱ هزار تومان به فروش رفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •