یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
بازار های مالی
طرح پیش فروش نفت؛ خرج از جیب دولت آینده جهت جبران کسری بودجه
۵ روز قبل
طرح پیش فروش نفت؛ خرج از جیب دولت آینده جهت جبران کسری بودجه
عضو بنیاد ملی نخبگان گفت: با توجه به سیاست های دولت از بازار های مالی، مردم در حال حاضر در کمترین سطح اعتماد به بازار سرمایه قرار دارند. همچنین این طرح از ناکارآمدی دولت در دور زدن تحریم ها جهت صادرات نفت ایران پرده برداشته است.
خرید و فروش ارز دیجیتال با بهترین قیمت در تتر ایران
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / بازار ارز دیجیتال / خرید و فروش ارز دیجیتال
خرید و فروش ارز دیجیتال با بهترین قیمت در تتر ایران
ایلنا: امروزه بازار های مالی متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد، یکی از جذاب ترین و جدید ترین بازار های مالی که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد، بازار ارز های دیجیتال محسوب می شود، فعالیت در این بازار تفاوت های بسیاری با سایر بازار های مالی داشته و ارز مورد نظر را باید از یک صرافی معتبر مثل تتر ایران تهیه کنید.
10 ویژگی سومین صندوق سرمایه‌ گذاری دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
10 ویژگی سومین صندوق سرمایه‌ گذاری دولت
شهروند آنلاین: پس از رکودی که در سایر بازار های مالی شکل گرفت و همچنین استقبال خوب مردم از بازار سرمایه و روی آوردن بخش بزرگی از جامعه به این بازار دولت به منظور هدایت نقدینگی به بازار سرمایه ، کمک به اقشار کم درآمد ، بالا بردن سطح درآمد جامعه و کاهش نرخ بیکاری تصمیم به سرمایه گذاری در این بخش گرفت . در این راستا اقداماتی همچون آزاد سازی سهام عدالت و ارائه سهام خود در قالب سه صندوق سرمایه گذاری در بازار بورس کرده است .
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بازار های مالی / درگیری آذربایجان و ارمنستان
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
 به گزارش ایسنا، بازارهای نفت و گاز هنوز از این منازعه به وحشت نیافتاده اند که شاید به دلیل کاهش چشمگیر تقاضای جهانی برای انرژی به دلیل شیوع پاندمی کووید ۱۹ باشد و اگر بدترین سناریوی ممکن در این منازعه به وقوع بپیوندد و خطوط لوله نفت و گاز بمباران شده و متعاقب آن فاجعه محیط زیستی پیش بیاید، تولیدکنندگان جهان ظرفیت مازاد برای جبران اختلالات عرضه ناشی از این منازعه را دارند. در شرایطی عادی نبرد نظامی و اختلال عرضه انرژی به افزایش قیمتها منتهی می شد.
نوسان ‌در ذات بازار سرمایه است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
نوسان ‌در ذات بازار سرمایه است
حمید رضا میرمعینی‌-کارشناس بازار سرمایه از منظررفتار شناسی بازار‌های مالی، نوسان های کنونی بازار سهام طبیعی و درواقع جزو ذات بازار سرمایه است. البته این نزول بعد از یک رشد غیرطبیعی دربازار اتفاق افتاده است و اغلب کارشناسان از مدت ها پیش انتظار چنین نزولی را به دلیل صعود‌های پر شتاب قبلی در بازار سهام داشتند. به بیان دیگر این نزول بعد از صعود پر شتاب بازار سهام طبیعی است و انتظارش از قبل وجود داشت به همین دلیل سهامداران باید ریسک نزول در بازار سهام رابپذیرند چرا که ریسک در بازار های مالی، جزو قواعد …
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / امارات / بازار مالی امارات
خسارت سنگین بازارهای مالی امارات
به گزارش ایسنا، در پی کاهش شدید شاخص ها و حجم معاملات در بازار های مالی ابوظبی و دوبی طی معاملات روز گذشته  حجم خسارت های وارده به بازارهای مالی امارات از مرز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون درهم گذشت.
رکوردشکنی عجیب طلا ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / افزایش قیمت / گرانی
رکوردشکنی عجیب طلا ادامه دارد
با آغاز پاندمی کرونا و سقوط بازار های مالی و کاهش ارزش پول ملی کشورها طلا در بازارهای جهانی رشد را آغاز کرد و اکنون در مرز ۲ هزار دلار ایستاده است.
بشنوید | افرادی که روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب می کنند چه سرنوشتی پیدا می کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
بشنوید | افرادی که روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب می کنند چه سرنوشتی پیدا می کنند؟
میثم بهرامی،کارشناس حوزه بورس و بازار های مالی،درباره سرنوشت افرادی که مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب می کنند توضیح می دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ارز دیجیتال / بیت کوین
سودآورترین ارزهای دیجیتال را بشناسید
به گزارش دنیای اقتصاد، با آغاز سال ۲۰۲۰ و بحران های پی در پی آن از شیوع کرونا گرفته تا سقوط قیمت نفت و بسته شدن بازار های مالی ارزهای دیجیتال نیز سقوط بی سابقه ای را تجربه کردند به گونه ای که قیمت بیت کوین از ۴ هزار دلار نیز پایین تر رفت اما بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نشان دادند که می توانند پناه گاه های امنی برای سرمایه گذاری باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مسیر ورود به بورس هموار شد
با تصویب شورای بورس مراحل احراز هویت سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان بازارسرمایه (سجام) برای دریافت کد سهامداری به صورت غیرحضوری و الکترونیک انجام می‌شود. این برای نخستین‌بار در مراجع رسمی ایران است که مراحل احراز هویت مشتریان به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و بازار سرمایه در این کار پیشتاز شده است. به گزارش همشهری، موضوع احراز هویت مشتریان یکی از موضوعات هزینه‌بر و کلیدی در همه بازارها ازجمله بازار های مالی است و هزینه‌های زیادی را به نهادهای عمومی و دولتی تحمیل می‌کند. در بسیاری از مراکز، …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
برای اولین بار در شبکه بانکی و در تمامی شعب بانک شهر انجام می شود؛ احراز هویت مشتریان در سامانه سجام
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، سید جابر حسینی با بیان اینکه سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است که تمام فعالان این بازار می بایست اطلاعات هویتی، تماسی ، مالی و ... خود را در آن ثبت کنند،تاکید کرد:همچنین با توجه به قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و دستورالعمل شناسایی مشتریان در بازار های مالی و سرمایه گذاری، تمامی فعالان بازار سرمایه که دارای کد معاملاتی (کد بورسی) هستند؛می بایست در سامانه مذکور ثبت نام کرده و شناسایی کامل شوند.وی خاطرنشان کرد:تاکنون و در مرحله اول فعالان بازار سرمایه می‌بایست در این سامانه ثبت نام اینترنتی می‌کردند و سپس جهت تکمیل فرآیند احراز هویت خویش به یکی از مراکز احراز هویت مربوطه مراجعه می‌نمودند.حسینی ادامه داد:هم اکنون بانک شهر …
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بازار های مالی / بانک گردشگری
آیین رونمایی از کتاب فرهنگ اصطلاحات بازار‌های مالی
مولف کتاب فرهنگ اصطلاحات بازار‌های مالی هم در این آیین ضمن تشکر از گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری برای حمایت از تالیف کتاب اظهار کرد: این اثر دربرگیرنده ترجمه و توضیح بیش از ۱۵ هزار واژه تخصصی و رایج در بازار‌های مالی بین الملل است که دست کم ۱۲ هزار واژه برای نخستین بار به فارسی ترجمه شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بازار های مالی | بررسی تحولات هفتگی بازار دلار، سکه و بورس تهران
شفقنا اقتصادی_  بازارها از ابتدای آذرماه، روند صعودی در پیش گرفته‌اند. این هفته ( نهم لغایت چهاردهم آذر ) دلار ۳۰۰ تومان، سکه ۲۰۴ هزار تومان و طلا ۲۰ هزار تومان نسبت به هفته قبل از آن گران شدند. ایرنا نوشت: دلار نسبت به ابتدای این م…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / تسهیلات بانکی / کیش / بانک ملت / بانک تجارت / وزارت اقتصاد و امور دارائی / جزیره کیش / اقتصاد
مناطق آزاد نقشی تعیین کننده و فرصت آفرین در بازارهای مالی،بورس،بانک و بیمه دارند
کیش - ایرنا- معاون وزیر اقتصاد و دارایی، نقش مناطق آزاد را در شرایط فعلی تعیین کننده و فرصت آفرین در بازارهای مالی بورس بانک و بیمه دانست و گفت :فعالیت مناطق آزاد در بازار های مالی، رویکردی مناسب برای شکل گیری معاملات و تعاملات بین المللی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •