چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
برنامه تسلیحاتی
آمریکا ۲۴ فرد ونهاد مرتبط بافعالیت تسلیحاتی ایران را تحریم می کند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ایالات متحده امریکا / ایران / برنامه تسلیحاتی / برنامه هسته ای ایران
آمریکا ۲۴ فرد ونهاد مرتبط بافعالیت تسلیحاتی ایران را تحریم می کند
یک مقام بلندپایه در دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن بیش از ۲۴ فرد و نهاد مرتبط با برنامه های تسلیحاتی ایران را تحریم می کند.
در بررسی تصمیم ایران به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / رافائل گروسی / سفر گروسی به ایران / تحریم تسلیحات متعارف / انزوای آمریکا / تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران / توافق هسته ای / برجام / آژانس بین المللی انرژی اتمی
در بررسی تصمیم ایران به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی
تصمیم اخیر ایران در دادن دسترسی به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را باید در پس زمینه تهاجم دیپلماتیک این کشور با هدف لغو تحریم های تسلیحات متعارف بررسی کرد. ایران و آژانس چند ماهی بر سر ممانعت ایران از دسترسی بازرسان به دو سایتی که آنها تصور می کردند به برنامه هسته ای مربوط است، درگیر بودند. بازرسان سایت به این مساله مظنون بودند که از این سایت ها برای توسعه و ذخیره مواد هسته ای مرتبط با «برنامه تسلیحاتی گذشته» استفاده شده باشد. سیا معتقد است که این برنامه تا سال ۲۰۰۳ در جریان بوده است.
سئول رایزنی شش‌جانبه را راهکار مساله‌ هسته‌ای پیونگ‌یانگ می‌داند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / کره شمالی / کره جنوبی
سئول رایزنی شش‌جانبه را راهکار مساله‌ هسته‌ای پیونگ‌یانگ می‌داند
یک مشاور امنیتی ویژه رئیس جمهوری کره‌جنوبی روز جمعه پیشنهاد احیای مذاکرات شش‌جانبه درباره برنامه تسلیحاتی کره‌شمالی در قالب نشست شش طرفه را مطرح کرد و گفت این مسأله تنها بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ نیست.
کره‌شمالی چطور برنامه تسلیحاتی خود را تامین مالی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / کره شمالی / ایالات متحده آمریکا
کره‌شمالی چطور برنامه تسلیحاتی خود را تامین مالی می‌کند؟
ایسنا نوشت: فرمانده یگان سایبری آمریکا مدعی شد، کره‌شمالی هکرهای خود را برای ورود و سرقت از شبکه‌های مالی بین‌المللی به کار می‌گیرد تا بتواند بودجه برنامه‌های توسعه تسلیحاتی خود را تامین کند.
تلاش‌های آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران چه مبنایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / شورای امنیت سازمان ملل / ایالات متحده آمریکا / جمهوری اسلامی
تلاش‌های آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران چه مبنایی دارد؟
تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که برنامه تسلیحاتی خود را در راستای دفاع مشروع از خود پیگیری می‌کند اما آمریکا در تلاش است با هراس افکنی در جهان، ایران را از حق مسلم خود محروم کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
مهمترین دستاوردهای نظامی روسیه در سال 2020
در سال 2020 که برنامه تسلیحاتی دولتی 2010 – 2020 برای ارتش روسیه به پایان می رسد، پیش بینی می شود نیروی دریایی روسیه دو کشتی حامل بالگرد از نوع کشتی های فرانسوی میسترال، همچنین دو زیردریای هسته ای از نوع مدرن شده "یاسن – ام" را دربافت نماید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / کلی کرافت / کره شمالی / شورای امنیت
آمریکا از کره شمالی خواست به میز مذاکرات اتمی بازگردد
سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت حول محور کره شمالی از پیونگ‌یانگ خواست تا اقداماتی را در راستای امحای برنامه تسلیحاتی‌اش انجام دهد و تأکید کرد که ممکن است کره شمالی در مسیر متفاوتی گام برداشته باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اروپا و کره شمالی / برنامه هسته ای کره شمالی
اروپا خواستار عقب نشستن کره شمالی از برنامه تسلیحاتی‌اش شد
پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل، امروز (سه‌شنبه) خواستار انجام "اقدامات محسوس کره شمالی" درخصوص عقب نشستن کامل و غیرقابل بازگشت از تسلیحات هسته‌ای و برنامه موشکی آن شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / برنامه تسلیحاتی کره شمالی / کره شمالی
اتهام کره‌شمالی به انگلیس، فرانسه و آلمان
کره‌شمالی انگلیس، فرانسه و آلمان را به دخالت در "تدابیر دفاع از خود مدرن‌سازی تسلیحاتی" متهم کرد و گفت غرب با فکر کردن به اینکه پیونگ‌یانگ از حق خود برای داشتن تسلیحاتی دست می‌کشد که صلح را تضمین می‌کند، مرتکب "اشتباه بسیار بزرگی" خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / کره شمالی / سازمان ملل متحد / هکرها / ارز دیجیتال
هزینه ۲ میلیاردی و عملیات سایبری کره شمالی برای پیشبرد برنامه‎های نظامی
یک رسانه غربی مدعی رویت گزارشی از سازمان ملل در خصوص کره شمالی شده که در آن به هزینه ۲ میلیارد دلاری پیونگ یانگ برای توسعه برنامه تسلیحاتی اشاره شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / مورگان اورتگاس / کره شمالی / وزارت خارجه آمریکا / شورای امنیت سازمان ملل
اظهارات متناقض ترامپ و پمپئو درباره آزمایش‌های موشکی کره شمالی
وزارت خارجه آمریکا مدعی است اگرچه کل برنامه تسلیحاتی کره شمالی ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت است، واشنگتن همچنان روی مذاکره با این کشور تمرکز می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
آمریکا: کل برنامه تسلیحاتی کره شمالی ناقض قطعنامه‌های سازمان ملل است
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالاتی درباره آزمایش‌های اخیر موشکی کره شمالی، گفت‌: کل برنامه تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
مجلس نمایندگان از پمپئو توضیح خواست
روسای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه در نامه‌ای به مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور از احتمال تحریف اطلاعات دولت درباره ایران ابراز نگرانی کردند.به گزارش یورونیوز، در نامه روسای دموکرات کمیته روابط خارجی، نیروهای مسلح و اطلاعات مجلس نمایندگان به وزیر خارجه ایالات متحده، از او خواسته شده است تا اسناد مربوط به برنامه تسلیحاتی ایران را پیش از روز ۲۳ مه (دوم خرداد) در اختیار آنها بگذارد. این نامه در حالی برای مایک پمپئو ارسال شده است که خبرگزاری رویترز ماه گذشته گزارشی در مورد اختلاف بین مقامات اطلاعاتی و وزارت خارجه آمریکا بر سر ارزیابی سالانه از اجرای توافق‌های کنترل تسلیحات منتشر کرده بود.بنا بر این گزارش، شماری از مقامات دولت ایالات متحده از احتمال اعمال ملاحظات سیاسی در ارزیابی وضعیت …
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
انصراف ژاپن از ارائه قطعنامه محکومیت سوابق حقوق بشری کره شمالی به سازمان ملل
دولت ژاپن امروز چهارشنبه اعلام کرد، رای نخستین بار تصمیم گرفته قطعنامه‌ای مشترک برای محکوم کردن سوابق حقوق بشری کره شمالی را به دلیل ملاحظاتی نظیر تلاش‌های آمریکا برای پایان دادن به برنامه تسلیحاتی کره شمالی و فاکتورهای دیگر به سازمان ملل تسلیم نکند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •