دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
برنی سندرز
سندرز: دموکرات‌ها برنامه‌هایی برای حذف ترامپ از قدرت پس از شکست دارند
۳۱ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / برنی سندرز / دونالد ترامپ
سندرز: دموکرات‌ها برنامه‌هایی برای حذف ترامپ از قدرت پس از شکست دارند
ایسنا نوشت: سناتور برنی سندرز در سخنانی برای مطمئن ساختن دموکرات‌ها گفت، در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر و امتناع او از ترک قدرت، چند برنامه برای رسیدگی به این سناریو وجود دارد.
۴۱ ساعت قبل
از دخالت روسیه تا نقشه ترامپ برای زدن زیر میز انتخابات
روزنامه آمریکایی در مطلبی به اظهارات جنجالی ترامپ در خصوص عدم انتقال قدرت پرداخته و از نقشه ترامپ در این زمینه پرده برداشته است.اظهارات جنجال برانگیز دونالد ترامپ در یک نشست خبری موج جدیدی از نگرانی ها را در آمریکا به وجود آورده است. این در حالی است که پیش از این اظهارات نیز نگرانی هایی درخصوص مقاومت ترامپ درباره انتقال قدرت در صورت باختش در انتخابات سوم نوامبر وجود داشت. رئیس جمهوری آمریکا که همیشه از برگزاری انتخابات پستی گلایه و احتمال تقلب را در آن مطرح کرده است بار دیگر در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر احتمال شکستش و انتقال مسالمت آمیز قدرت به فرد پیروز گفت: باید ببینیم چه پیش می‌آید. صندوق‌های رای فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم (ریاست‌جمهوری …
۴۱ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / سندرز
سندرز: انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انتخاب میان ترامپ و دموکراسی است
به گزارش فارس، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر هشدار داد که انتخابات آتی در این کشور انتخاب میان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی این کشور و دموکراسی است.
نگرانی جالب سیاستمدار آمریکایی از شکست ترامپ
۲ روز قبل / برنی سندرز / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / رای گیری / انتخابات آمریکا
نگرانی جالب سیاستمدار آمریکایی از شکست ترامپ
برنی سندر گفت: ترامپ صحبت از تقلب می‌کند، نگران هستیم در صورت شکست، دفتر کارش را ترک نکند.
سندرز: ترامپ اولین رئیس جمهوری است که انتقال قدرت صلح آمیز را رد کرد
۳ روز قبل
سندرز: ترامپ اولین رئیس جمهوری است که انتقال قدرت صلح آمیز را رد کرد
برنی سندرز، دونالد ترامپ و جمهوریخواهان را متهم به "پاشیدن بذر آشوب در آمریکا با ایجاد شک و تردید در انتخابات" کرد.
۳ روز قبل
هشدار سندرز به بحران انتقال قدرت از ترامپ و تضعیف دموکراسی در آمریکا
برنی سندرز با هشدار در مورد مشکلات آتی در انتقال قدرت در آمریکا اعلام کرد که ترامپ برای تضعیف دموکراسی آماده شده است.
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / برنی سندرز / رقابت بایدن و ترامپ
سندرز: معلوم نیست اگر رئیس‌جمهور شکست بخورد، داوطلبانه کنار برود
به گزارش مهر، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» آمریکا امروز پنجشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور کشورش پیرامون عدم انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات در پیامی توئیتری اعلام کرد: برای اولین بار ما با انتخاباتی روبرو هستیم که مشخص نیست رئیس جمهور کنونی در صورت شکست در انتخابات، داوطلبانه از سمت خود کنار برود.
نگرانی سندرز از ممانعت ترامپ برای انتقال مسالمت آمیز قدرت
۳ روز قبل / انتخابات / دموکراسی / رئیس جمهور / رقابت / مسالمت آمیز
نگرانی سندرز از ممانعت ترامپ برای انتقال مسالمت آمیز قدرت
اقتصاد نیوز : برنی سندرز درباره انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا گفت: باید اطمینان حاصل شود ترامپ به انتقال مسالمت آمیز قدرت پایبند خواهد بود. او برای این که در قدرت باقی بماند آماده تضعیف دموکراسی در آمریکاست.
واکنش سندرز به اظهارات جنجال‌برانگیز ترامپ
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / برنی سندرز
واکنش سندرز به اظهارات جنجال‌برانگیز ترامپ
فارس نوشت: «برنی سندرز»، نماینده دموکرات ایالت ورمونت مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه خواستار تشکیل یک کمیته غیرحزبی برای نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
هشدار انتخاباتی مهم برنی سندرز
ایرنا - برنی سندرز با توجه به تلاش‌ دونالد ترامپ برای فرار از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ در مورد اقدامات وی پس از پیروز نشدن در این انتخابات هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
هشدار درباره اقدامات ترامپ پس از شکست در انتخابات
برنی سندرز با توجه به تلاش‌ دونالد ترامپ برای فرار از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ در مورد اقدامات وی پس از پیروز نشدن در این انتخابات هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / انتخابات آمریکا / سندرز و ترامپ
سندرز: باید آماده دبه کردن ترامپ در صورت باخت در انتخابات باشیم
به گزارش فارس، «برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکایی با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمینه احتمال تقلب در انتخابات در حساب توئیتری خود نوشت: «بعد از انتخابات سال 2016، ترامپ گفت که میلیونها نفر به صورت غیرقانونی رای دادند. همان انتخاباتی که او برنده شد. اگر در انتخابات 2020 ببازد او چه خواهد گفت؟»
سندرز: باید آماده این واقعیت باشیم که ترامپ هرکاری می‌کند تا قدرت و ریاست جمهوری را حفظ کند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سندرز: باید آماده این واقعیت باشیم که ترامپ هرکاری می‌کند تا قدرت و ریاست جمهوری را حفظ کند
«برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکایی با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمینه احتمال تقلب در انتخابات در حساب توئیتری خود نوشت: «بعد از انتخابات سال ۲۰۱۶، ترامپ گفت که میلیون‌ها نفر به صورت غیرقانونی رای دادند. همان انتخاباتی که او برنده شد. اگر در انتخابات ۲۰۲۰ ببازد او چه خواهد گفت؟» وی در ادامه افزود: «حتما باید متوجه و آماده این واقعیت باشیم که ترامپ هرکاری می‌کند تا قدرت و ریاست جمهوری را حفظ کند.»
سندرز: ۳۰ میلیون آمریکایی در ۶ ماه اخیر شغل خود را از دست داده‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
سندرز: ۳۰ میلیون آمریکایی در ۶ ماه اخیر شغل خود را از دست داده‌اند
سناتور برنی سندرز در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «در حالی که طی ۶ ماه گذشته بر اثر همه‌گیری کرونا ۳۰ میلیون آمریکایی شغل خود را از دست داده‌اند، ۱۲ میلیون نفر بیمه سلامتشان را از دست داده‌اند و ۴۰ میلیون نفر با خطر بی‌خانمان شدن مواجه هستند، ۱۵ نفر اول فهرست ثروتمندان آمریکا وقیحانه ۴۰۰ میلیارد دلار بر ثروتشان افزوده‌اند.» وی در ادامه تصریح کرد: «زمان آن رسیده است که به طبقه میلیاردر‌ها بگوییم که نمی‌توانند همه‌چیز را تصاحب کنند.»
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
وعده‌های اقتصادی در کمپین انتخاباتی «بایدن»
هر روز که می‌گذرد هیجان انتخابات امریکا نیز بیشتر می‌شود. یک سوی این انتخابات، دونالد ترامپ قرار دارد که جنگ تجاری با چین و مشکلات ناشی از کرونا و صدمه‌ای که به اقتصاد امریکا زده، از محبوبیتش کاسته و تلاش می‌کند با راهکارهای دیگری مانند توافق با ایران وجهه خود را بازیابی کند. اما حکم به غیرقانونی بودن تعرفه‌های وضع شده بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی در سال 2018 از سوی سازمان تجارت جهانی (WTO) اوضاع را برای ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش سخت‌تر خواهد کرد. WTO معتقد است امریکا در وضع تعرفه روی کالاهای وارداتی چین، قوانین جهانی را زیر پا گذاشته است. در چنین شرایطی که وجهه انتخاباتی ترامپ خدشه‌دار شده و برخی گمانه‌زنی‌ها از پیشی گرفتن رقیب دموکرات …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بایدن: ترامپ یک احمق است!
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهور ۲۰۲۰ آمریکا، رئیس‌جمهور کشورش را یک انسان احمق خواند. به گزارش ان‌.بی‌.سی‌نیوز، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد فکر می‌کند که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در جریان مناظرات انتخاباتی دموکرات‌ها چیزی مصرف می‌کرد، بایدن وی را یک احمق خطاب کرد. بایدن در مصاحبه‌ای با شبکه ان‌بی‌سی گفت:‌ ترامپ احمق است. این حرف‌ها احمقانه هستند. اوایل روز سه‌شنبه ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز بار دیگر از بایدن خواست تا پیش از آغاز مناظراتشان طی دو هفته آتی، آزمایش عدم اعتیاد بدهد. ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی همین …
واکنش بایدن به اتهام ترامپ درباره مصرف مواد مخدر
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
واکنش بایدن به اتهام ترامپ درباره مصرف مواد مخدر
فکر می‌کنم در جریان مناظرات رو در روی بایدن با سناتور برنی سندرز در اوایل سال جاری میلادی، چیز عجیبی در رابطه با بایدن وجود داشت.
توصیه‌های سندرز به «جو بایدن» برای شکست ترامپ در انتخابات 2020
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / ترامپ / جو بایدن / انتخابات ریاست‌جمهوری / برنی سندرز / رئیس جم
توصیه‌های سندرز به «جو بایدن» برای شکست ترامپ در انتخابات 2020
برخی منابع مطلع از تلاش‌های «برنی سندرز» سناتور دموکرات برای پیروزی هم حزبی خود در انتخابات 2020 و تمرکز بیشتر بر اموری چون اشتغال زایی برای جلب آرای شهروندان آمریکایی خبر دادند.
ترامپ چگونه در انتخابات شکست می خورد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اشتغال / انتخابات / پوشش / نامزد انتخابات ریاست جمهوری / واشنگتن پست
ترامپ چگونه در انتخابات شکست می خورد؟
اقتصاد نیوز : برخی منابع مطلع از تلاش‌های «برنی سندرز» سناتور دموکرات برای پیروزی هم حزبی خود در انتخابات ۲۰۲۰ و تمرکز بیشتر بر اموری چون اشتغال زایی برای جلب آرای شهروندان آمریکایی خبر دادند.
اگر دموکرات‌ها بیایند، همه چیز در ایران ارزان می‌شود! / روزنامه حامی دولت: مردم از عملکرد روحانی ناراضی هستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / دموکراتها / امریکا / دولت دوازدهم / تهران / روحانی / ویژه های مشرق / مجلس دهم / ترامپ / شورایعالی امنیت ملی / ویژه‌های مشرق
اگر دموکرات‌ها بیایند، همه چیز در ایران ارزان می‌شود! / روزنامه حامی دولت: مردم از عملکرد روحانی ناراضی هستند
آمریکا خود اکنون حداقل با دو بحران بزرگ دست و پنجه نرم می کند. یکی بحران کرونا و دیگری استمرار اعتراضات گسترده ضدنژادپرستی در ایالت‌های مختلف.
سندرز: خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ را شکست می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انتخابات آمریکا / سندرز
سندرز: خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ را شکست می‌دهیم
سناتور برنی سندرز در پیامی در حساب توییتری خود با دعوت به شرکت درنشستی در شهر میشیگان، خواستار اتحاد برای شکست رئیس‌جمهور فعلی آمریکا شد. در پیام سندرز آمده است: ما با هم خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ معاصر خود را شکست خواهیم داد.
سندرز خواستار خاتمه جنگ‌های بی‌پایان شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / برنی سندرز / ایالات متحده آمریکا / 11 سپتامبر
سندرز خواستار خاتمه جنگ‌های بی‌پایان شد
سناتور برنی سندرز با گرامیداشت یاد قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر خواستار خاتمه یافتن جنگ‌های بی‌پایان آمریکا شد.
قول سندرز برای شکست ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ۱۳ آبان / انتخابات ریاست جمهوری / رییس جمهوری / مصاحبه / نامزد انتخابات ریاست جمهوری
قول سندرز برای شکست ترامپ
اقتصاد نیوز : برنی سندرز، سناتور آمریکایی بار دیگر دونالد ترامپ را خطرناکترین رییس جمهوری این کشور خواند و تاکید کرد: او را شکست می‌دهیم
هشدار سندرز درباره خطر برگزاری انتخابات و تهدید جان آمریکایی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / برنی سندرز / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
هشدار سندرز درباره خطر برگزاری انتخابات و تهدید جان آمریکایی‌ها
فارس نوشت: یکی از سناتورهای دموکرات آمریکا که پیشتر قصد شرکت در انتخابات 2020 در این کشور را داشت نسبت به حفظ سلامتی شهروندان آمریکایی که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
سندرز: شرکت در انتخابات نباید به قیمت جان مردم تمام شود
یکی از سناتور‌های دموکرات آمریکا که پیشتر قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ در این کشور را داشت نسبت به حفظ سلامتی شهروندان آمریکایی که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، هشدار داد. «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکا عصر یکشنبه به وقت تهران در این باره و با توجه به تداوم آمار نگران کننده از موارد ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در این کشور گفت: «ما باید مطمئن شویم که شرکت مردم در انتخابات سلامتی یا جان آن‌ها را به خطر نمی‌اندازد.»
هشدار برنی سندرز درخصوص سرپیچی ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / برنی سندرز / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
هشدار برنی سندرز درخصوص سرپیچی ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات
سناتور برنی سندرز که در رقابت مقدماتی حزب دموکرات شرکت داشته هشدار داد، دونالد ترامپ ممکن است در صورت شکست خوردن در انتخابات ماه نوامبر نتیجه انتخابات را نپذیرد.
مردم آمریکا باید برای روزی که ترامپ شکست را نمی پذیرد آماده باشند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / برنی سندرز / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
مردم آمریکا باید برای روزی که ترامپ شکست را نمی پذیرد آماده باشند
نامزد مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در اظهاراتی به مردم این کشور هشدار داد که باید آماده انجام تقلب از سوی «دونالد ترامپ» در رقابت های ماه نوامبر باشند.
سندرز آمریکایی‌ها را از نقشه ترامپ آگاه کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / برنی سندرز
سندرز آمریکایی‌ها را از نقشه ترامپ آگاه کرد
ایرنا نوشت: نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد نسبت به احتمال امتناع دونالد ترامپ از خروج از قدرت در صورت شکست در انتخابات آماده باشند.
ببینید | سناتور برنی سندرز:دموکراسی یعنی اینکه ترامپ را از کاخ سفید به بیرون بیندازیم!
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
ببینید | سناتور برنی سندرز:دموکراسی یعنی اینکه ترامپ را از کاخ سفید به بیرون بیندازیم!
یاوه‌گویی‌های زشت ترامپ درباره تقلب در انتخابات آتی برای این است که او اگر باخت بگوید انتخابات عادلانه نبوده؛ترامپ هیچ اعتقادی به دموکراسی ندارد. منبع : نورنیوز
ثروت سه تن در آمریکا از ثروت نصف جمعیت کشور بیشتر است
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / برنی سندرز / سناتور ایالت ورمونت / آمریکا / تبعیض / ثروت
ثروت سه تن در آمریکا از ثروت نصف جمعیت کشور بیشتر است
برنی سندرز سناتور ارشد کنگره آمریکا با انتقاد شدید از نابرابری‌‌ها در این کشور تاکید کرد، ثروت سه نفر در آمریکا از ثروت نیمی از مردم بیشتر است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اتهام جدید ترامپ به رقیب دموکرات
جو بایدن ممکن است معتاد به مواد مخدر باشد؛ باید قبل از مناظرات آزمایش اعتیاد بدهدتارنمای هیل گزارش داد؛ دونالد ترامپ به به اعتیاد جو بایدن مشکوک شده و گفته است: در ماه مارس شاهد بهبود ناگهانی عملکرد جو بایدن در مناظرات دور مقدماتی انتخابات با برنی سندرز بودیم باید در نظر داشت که نامزد دموکرات ها به دلیل سن بالا و فراموشی برخی کلمات را درست تلفظ نمی کند و به همین علت او باید قبل از مناظرات انتخاباتی آزمایش مواد مخدر بدهد.تارنمای خبری هیل گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه واشنگتن اگزماینر گفته است که جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری در مناظرات درون‌حزبی بسیار بد عمل کرده، اما ناگهان در آخرین مناظره خیلی خوب ظاهر شده است.ترامپ …
رقیب ترامپ درحال تشکیل دولت / کابینه بایدن از چه کسانی تشکیل شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
رقیب ترامپ درحال تشکیل دولت / کابینه بایدن از چه کسانی تشکیل شده است؟
ترس اصلی در بین برخی از مترقی‌ها این است که روابط بایدن با دیگر اعضای حزب ممکن است برنامه دموکرات‌ها را دچار مشکل کند. لری کوهن، رئیس گروه «انقلاب ما» منتسب به برنی سندرز، می گوید، حضور مترقی ها در تیم انتقالی بایدن تنها دلیلی است که باعث شده نسبت به دولت بایدن امیدوار باشم / کاخ سفیدِ بایدن و کابینه او احتمالا بیشتر متشکل از افرادی که از دولت اوباما می شناسد باشد. اما همزمان، در ماه های اخیر، بایدن در واکنش به کرونا به چپ ها گرایش پیدا کرده و در حال گرفتن مشاوره از جریان مترقی ها در حزب دموکرات است.
سندرز: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند/ ۴۰ میلیون آمریکایی با بی‌خانمانی مواجهند
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / دونالد ترامپ / برنی سندرز / ایالات متحده امریکا
سندرز: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند/ ۴۰ میلیون آمریکایی با بی‌خانمانی مواجهند
سناتور ایالت «ورمونت» آمریکا در تشریح واقعیتهای اقتصادی آمریکا در دولت ترامپ اعلام کرد: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند و ۴۰ میلیون نفر نیز با بی‌خانمانی مواجه هستند.
ترامپ: بایدن پیش از مناظره باید تست مواد مخدر بدهد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ترامپ / بایدن / مواد مخدر
ترامپ: بایدن پیش از مناظره باید تست مواد مخدر بدهد
رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید عملکرد بایدن در مناظره آخر با برنی سندرز مشکوک بوده و لذا باید پیش از برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، تست مواد مخدر انجام شود.
ترامپ: بایدن باید قبل از مناظره، تست مواد مخدر بدهد / چطور او در مناظره با سندرز، کسل‌کننده بود و بعد یک‌دفعه عملکردش خوب شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
ترامپ: بایدن باید قبل از مناظره، تست مواد مخدر بدهد / چطور او در مناظره با سندرز، کسل‌کننده بود و بعد یک‌دفعه عملکردش خوب شد؟
رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید عملکرد بایدن در مناظره آخر با برنی سندرز مشکوک بوده و لذا باید پیش از برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، تست مواد مخدر انجام شود.
نگرانی بایدن از "جهاد ایدئولوژیکی" سندرز
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / برنی سندرز / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
نگرانی بایدن از "جهاد ایدئولوژیکی" سندرز
جو بایدن در مصاحبه‌ای با نشریه نیویورکر عنوان کرد، بعد از شکست دادن برنی سندرز در رقابت مقدماتی حزب دموکرات نگران یک "جهاد ایدئولوژیکی" از جانب او بوده است.
رقیب‌هراسی جمهوریخواهان برای جلب رای بیشتر
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / کامالا هریس / دونالد ترامپ / جو بایدن / نانسی پلوسی / مایک پنس / برنی سندرز / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
رقیب‌هراسی جمهوریخواهان برای جلب رای بیشتر
نیویورک- ایرنا- جمهوریخواهان در نخستین روز مجمع ملی خود کوشیدند با رقیب هراسی، بر انتخابات این دوره تاکید کنند و آن را نسبت به دوره‌های پیشین با اهمیت‌تر جلوه دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
نمایشی به نام گردهمایی ملی
طی یک هفته گذشته دو اتفاق مهم در حاشیه انتخابات امریکا رخ داده است؛ یکی برگزاری گردهمایی ملی حزب دموکرات بود و حالا احتمالا هنگامی که این نوشته را می‌خوانید گردهمایی حزب جمهوری‌خواه امریکا در حال برگزاری است، اما شاید مثل بسیاری از موضوعات دیگر در حاشیه انتخابات برای بسیاری این سوال مطرح شود که گردهمایی‌های ملی دو حزب اصلی امریکا چه اهمیتی دارد و چرا احزاب تا این حد برای این موضوع ارزش قائل هستند هر چند که نتیجه آن شفاف و روشن است.  معمولا در گردهمایی‌های ملی احزاب یک اتفاق تکراری رخ می‌دهد. هر ساله تعدادی از اعضا و نمایندگانی که برای تعیین نامزد نهایی حزب برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری برگزیده شده‌اند گردهم در محلی خاص جمع می‌شوند تا بتوانند رایی …
انتقاد سندرز از نظام سرمایه‌داری آمریکا در دوران کرونا  
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / کرونا / ویروس کرونا / بیکاری / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
انتقاد سندرز از نظام سرمایه‌داری آمریکا در دوران کرونا  
تهران- ایرنا- برنی سندرز کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه از نظام سرمایه‌داری این کشور انتقاد کرد و گفت: در حالیکه ۴۰ میلیون آمریکایی با خطر بی‌خانمان شدن مواجه هستند، وال استریت از لحاظ سود در حال ثبت رکورد است.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
همه علیه یکی
محمدحسین لطف‌الهی| دومین شب کنوانسیون ملی دموکرات‌ها سه‌شنبه شب به وقت واشنگتن در حالی برگزار شد که دو رییس‌جمهور دموکرات، یک وزیر خارجه جمهوری‌خواه و یک عضو ترقی‌خواه مجلس نمایندگان اصلی‌ترین سخنرانان این گردهمایی مجازی بودند؛ انتخاب‌هایی مناسب که هر کدام بخشی از جامعه امریکا را نمایندگی می‌کردند و مشترکا هشدار می‌دادند که پیروزی دوباره دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری، بزرگ‌ترین تهدید برای آینده ایالات متحده است.دموکرات‌ها که در اولین شب کنوانسیون ملی این حزب توانسته بودندانتظارات را برآورده کنند و با سخنرانی‌های برنی سندرز و میشل اوباما اثرگذاری خوبی روی مخاطبان خود داشته باشند در شب دوم تلاش کردند با انتخاب‌هایی …
سندرز: ترامپ در انتخابات شکست می‌خورد چون مردم از دروغ‌هایش خسته شده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
سندرز: ترامپ در انتخابات شکست می‌خورد چون مردم از دروغ‌هایش خسته شده‌اند
«برنی سندرز» ضمن رد ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درباره تلاش دموکرات‌ها برای تقلب گفت، ترامپ به این دلیل که مردم از دروغ‌هایش خسته شده‌اند، در انتخابات شکست خواهد خورد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
امریکا نمی‌تواند 4 سال دیگر ترامپ را تحمل کند
میشل اوباما، بانوی اول سابق امریکا که حضور دوباره در قدرت را به عنوان یک خط قرمز برای خود در نظر گرفته، هشدار داد که «ترامپ رییس‌جمهور مناسبی برای امریکا نیست» و تاکید کرد اگر او بار دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری به پیروزی برسد، وضعیت این کشور بسیار بدتر از امروز خواهد شد؛ شروعی جذاب برای کنوانسیون ملی دموکرات‌ها که قرار است تا روز پنجشنبه ادامه داشته باشد و به عنوان موتوری محرک برای دموکرات‌ها در ادامه مسیر باقی‌مانده تا سوم نوامبر عمل کند. دوشنبه شب به وقت امریکا کنوانسیون ملی حزب دموکرات در حالی آغاز شد که به نوشته نیویورکر، بایدن جدی‌ترین کاندیدایی است که از 1992 به این سو توانسته رییس‌جمهور مستقر را به چالش بکشد. او در حال حاضر در نظرسنجی‌های …
هشدارهای پلوسی و سندرز درباره توطئه ترامپ و جمهوری‌خواهان
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / دونالد ترامپ / نانسی پلوسی / برنی سندرز / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
هشدارهای پلوسی و سندرز درباره توطئه ترامپ و جمهوری‌خواهان
ایسنا نوشت: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ‌دنبال طرح تئوری "بی‌اساس" از جانب برخی اعضای حزب جمهوری‌خواه این کشور درخصوص وقوع تقلب گسترده در انتخابات با اجرای طرح رأی‌گیری پستی، جمهوری‌خواهان را متهم کرد به این‌که به‌دنبال ترساندن مردم از رای دادن هستند.
حمایت قاطع سندرز از بایدن و انتقاد صریح از اقدامات ترامپ
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / برنی سندرز / جو بایدن / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
حمایت قاطع سندرز از بایدن و انتقاد صریح از اقدامات ترامپ
در نخستین روز از کنوانسیون (مجمع) ملی حزب دموکرات آمریکا، «برنی سندرز» حمایت قاطع خود را از «جو بایدن» اعلام کرد.
ترامپ آمریکا را به سمت دیکتاتوری سوق می‌­دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری / جو بایدن / برنی سندرز
ترامپ آمریکا را به سمت دیکتاتوری سوق می‌­دهد
ایلنا: سناتور چپ‌گرای آمریکا از نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اعلام حمایت کرد.
امید به پیروزی حزب آمریکایی که بیشترین ضربه را به ایران زده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / آمریکا / ایران / برجام / کاخ سفید / برنی سندرز / روحانی / اصلاح‌طلبان / انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا / برنامه هسته ای ایران / اصلاح طلبان
امید به پیروزی حزب آمریکایی که بیشترین ضربه را به ایران زده است
مدعیان اصلاحات و اعتدال در حالی دنبال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا هستند که خسارت دموکرات‌ها به ایران کمتر از خسارت‌های وارده توسط جمهوری‌خواهان نیست.
سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / برنی سندرز
سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد
سناتور آمریکایی با انتقاد از نظامی اقتصادی آمریکا گفت که در دوران کرونا میلیاردرهای این کشور ثروتمندتر شدند، اما ۳۰ میلیون نفر از مردم عادی شغل خود را از دست دادند.
سندرز: ترامپ به بیماری دروغگویی مبتلاست
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
سندرز: ترامپ به بیماری دروغگویی مبتلاست
برنی سندرز سناتور دموکرات از ایالت ورمانت آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را یک "دروغگوی بیمار" خواند که عادت به دروغگویی دارد.
سندرز: «کامِلا هریس» موهبتی برای «جو بایدن» است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / ایالات متحده آمریکا / برنی سندرز / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
سندرز: «کامِلا هریس» موهبتی برای «جو بایدن» است
سناتور ایالت ورمونت و نامزد پیشین حزب دموکرات در رقابتهای مقدماتی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، انتخابِ «کاملا هریس» به سمت معاون «بایدن» را ستود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بایدن-هریس جلوتر از ترامپ
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با برگزاری همایش انتخاباتی دموکرات‌ها در «میلواکی» ایالت «ویسکانسین» وارد مرحله جدیدی شد و این در حالی است که طبق نظرسنجی‌ها جو بایدن نامزد دموکرات‌ها همچنان پیشتاز است.به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دموکرات‫ها قرار است از روز دوشنبه همایش چهار روزه خود را که تا روز پنجشنبه ادامه خواهد یافت برای معرفی نامزد انتخاباتی ۲۰۲۰ خود، برگزار کنند؛ همایشی که نسبت به سایر انتخابات گذشته آمریکا متفاوت خواهد بود. دموکرات‫ها که ماه‫ها پیش نسبت به فردی که هم اکنون در کاخ سفید حضور دارد هشدار داده و حتی وی را به پای میز محاکمه در کنگره آمریکا کشاندند، اکنون با سوءمدیریت وی در مقابله با همه گیری ویروس کرونا و اعتراض های مدنی که تمامی نرم‫های آمریکا را برهم ریخته است، هراسناک از روند انتخاباتی …
مشاور سندرز: فشار حداکثری نمونه خودآزاری در تاریخ سیاست خارجی آمریکا است 
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / شورای امنیت سازمان ملل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / برنی سندرز / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا
مشاور سندرز: فشار حداکثری نمونه خودآزاری در تاریخ سیاست خارجی آمریکا است 
تهران- ایرنا- "مت داس" مشاور سیاست خارجی برنی سندرز نوشت: "فشار حداکثری" به عنوان عجیب‌ترین نمونه خودآزاری دیپلماتیک در تاریخ سیاست خارجی آمریکا یاد خواهد شد. 
ترامپ در تلاش برای کاهش مشارکت در انتخابات آمریکاست
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / برنی سندرز / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ در تلاش برای کاهش مشارکت در انتخابات آمریکاست
سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا ترامپ را به تلاش برای کاهش مشارکت شهروندان این کشور در انتخابات متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ترامپ / سندرز و ترامپ
سندرز: ترامپ می‌داند اگر انتخابات با حضور گسترده برگزار شود شکست می‌خورد
به گزارش فارس، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت گفت که ترامپ تلاش می‌کند تا حضور مردم برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را کاهش دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
بایدن «کاملا هریس» را به ‌عنوان معاون خود انتخاب کرد
روز گذشته جو بایدن، نامزد مورد حمایت دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه در آمریکا، کاملا هریس را به‌ عنوان معاون خود انتخاب کرد. خانم هریس، زن سیاهپوست و سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیاست. انتخابی که بسیاری از دموکرات‌ها را پشت سر بایدن متحد کرده است. به گزارش خبرگزاری آلمان، جو بایدن در پیامی توییتری کاملا هریس، سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا، را به ‌عنوان معاون خود معرفی کرد. او در این پیام نوشت: «بسی مفتخر هستم که کاملا هریس را به‌ عنوان همراه خود معرفی می‌کنم. او مبارزی سرسخت در راه انسان‌های ساده و از بهترین خدمتگزاران این کشور است.» برخی معتقدند که بایدن با این انتخاب احتمالا شانس پیروزی خود را در مقابل دونالد ترامپ افزایش …
واکنش ترامپ به انتخاب معاون بایدن: کامِلا هریس بدجنس‌ترین فرد است
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
واکنش ترامپ به انتخاب معاون بایدن: کامِلا هریس بدجنس‌ترین فرد است
در ویدئویی که ترامپ منتشر کرده، راوی داستان ضمن اشاره به برخی اقدامات کاملا هریس از جمله حمایت وی از طرح سناتور «برنی سندرز» برای سوسیالیزه کردن بهداشت و درمان، درخواست وضع مالیات‌های جدید به ارزش هزاران میلیارد دلار و همچنین انتقاد از سیاستهای نژادپرستانه جو بایدن، هریس را یک فرد «حقه باز» و بایدن را فردی «کودن» خواند، که در کنار هم «ترکیبی عالی» ولی «اشتباه برای آمریکا» است.
کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / برنی سندرز / اقتصاد آمریکا / پیامد اقتصادی کرونا
کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد
سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا گفت که شیوع کرونا، واقعیت‌های زشت اقتصاد این کشور را نمایان کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / آمریکا / برنی سندرز / ترامپ و سندرز / مردم آمریکا
سندرز: ترامپ از میلیون‌ها آمریکایی بیکار و گرسنه بی‌خبر است
به گزارش ایسنا، برنی سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا، در حساب توییترش نوشت: طرح قبلی افزایش مزایای بیکاری میزان ۶۰۰ دلار در هفته را به مزایای بیکاری ایالتی استاندارد اضافه کرد اما اقدام اجرایی ترامپ این میزان را به ۴۰۰ دلار کاهش داده و ایالت‌ها را ملزم کرد هزینه ۲۵ درصد آن را تامین کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چالش‫های بایدن درباره روابط تهران و واشنگتن
وبسایت آمریکن کانسروتیو در تحلیلی به قلم یک کارشناس پارلمان اروپا چالش‫های پیش روی جو بایدن برای پیاده سازی برنامه پیشنهادی حزب دموکرات برای تغییر سیاست‌های داخلی و بین‌المللی آمریکا می‫پردازد.به گزارش خبرآنلاین، الدار مامدوف، مشاور سیاسی سوسیال دموکرات‫ها در کمیته امور خارجی پارلمان اروپا در تحلیلی در وبسایت آمریکن کانسروتیو نوشت:پیش‌نویس برنامه حزب دموکرات برای تغییر سیاست‌های داخلی و خارجی منتشر شده که جوبایدن را برای ورود به کاخ سفید وارد رقابت می کند. آنها با این پیش نویس که بخشی از آن به سیاست خارجی مربوط می شود امیدوار هستند به آرزوی دست نیافتنی توقف جنگ‫های بی‫پایان خاتمه دهند؛ موضوعی که توسط نامزدهای مطرح دموکرات از جمله تولسی گابارد و برنی سندرز در جریان مناظره‫های انتخاباتی مطرح شد.پیش‌نویس …
سندرز: ترامپ نژادپرست، خودکامه و دروغگوی بالفطره‌ای است که باید در انتخابات شکست بخورد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / برنی سندرز / دونالد ترامپ
سندرز: ترامپ نژادپرست، خودکامه و دروغگوی بالفطره‌ای است که باید در انتخابات شکست بخورد
سناتور برنی سندرز با انتقاد از "مدیریت" کرونایی ترامپ، او را یک نژادپرست و بیگانه‌هراس توصیف کرد که سیاست‌هایش در راستای منافع دوستان میلیاردرش است و باید در انتخابات شکست بخورد.
۱۰ دلیل سندرز برای کنار زدن ترامپ؛ او «نژادپرست و دروغگوی بالفطره» است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
۱۰ دلیل سندرز برای کنار زدن ترامپ؛ او «نژادپرست و دروغگوی بالفطره» است
نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا در سلسله توییت‌هایی خطاب به حامیان خود و مردم آمریکا برای آنها به ۱۰ دلیل درباره اینکه چرا باید دونالد ترامپ از ریاست جمهوری کنار زده شود، اشاره کرد. برنی سندرز در ابتدای این سلسله توییت نوشت: «می‌خواهم برای شما ۱۰ دلیل بیارم که چرا ما با هم باید هر کاری که بتوانیم انجام دهیم تا بزرگترین میزان مشارکت رای دهندگان در تاریخ (آمریکا) ایجاد کنیم و کاری کنیم که ترامپ وسایل خودش را از (کاخ سفید) جمع کند (از ریاست جمهوری کنار برود) البته دلایل بسیار بیشتری هم وجود دارد».
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / دولت ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / برنی سندرز / بیمه درمان
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
تهران- ایرنا- برنی سندرز با انتقاد از نحوه خروج شهروندان از زیرمجموعه‌های بیمه درمانی نوشت: سیستم بهداشتی ناکارآمد آمریکا هر روز بدتر و بی‌رحم‌تر می‌شود. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •