شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
بسام صباغ
آمریکا و غرب با دروغ‌پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / بسام صباغ / سوریه / تسلیحات شیمیایی / ایالات متحده امریکا
آمریکا و غرب با دروغ‌پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند
نماینده دائم سوریه در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تأکید کرد که دمشق به تمامی تعهدات خود در این سازمان عمل کرده است اما آمریکا و غرب به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند.
فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه شد
رئیس جمهور سوریه، طی حکمی «فیصل مقداد» را به عنوان جانشین وزیر خارجه فقید این کشور تعیین کرد. وی همچنین بشار الجعفری را معاون او و بسام صباغ را نیز به عنوان نماینده دائم این کشور در سازمان ملل تعیین کرد.
سوریه: تصمیم سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه دمشق کاملا مغرضانه است
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / فرانسه / سازمان منع سلاح های شیمیایی / سوریه / ایالات متحده آمریکا
سوریه: تصمیم سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه دمشق کاملا مغرضانه است
تهران - ایرنا - «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در «سازمان منع تسلیحات شیمیایی»، مصوبه اخیر این سازمان علیه کشورش را کاملا سیاسی و مغرضانه خواند و تاکید کرد این تصمیم به آمریکا،‌ انگلیس و فرانسه بهانه‌های جدیدی برای ارتکاب تجاوزهای بیشتر به سوریه و ریختن خون افراد بیگاه را می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سازمان منع سلاح های شیمیایی / سوریه / ایالات متحده آمریکا
سوریه خواستار تحقیق درباره تحریف گزارش حمله شیمیایی در دوما شد
تهران- ایرنا- «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، روز جمعه از این نهاد بین المللی خواست؛ درباره دستکاری گزارش تیم حقیقت یاب درمورد استفاده از بمب شیمیایی در سوریه تحقیق کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / تحریم‌های آمریکا
تاکید سفیر و نماینده سوریه بر تقویت همکاری با کشورهای همفکر جهت مقابله با تحریم های یک جانبه
بسام صباغ، سفیر و نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل در وین با حضور و قرائت بیانیه در سمینار بین المللی اقدامات قهری یکجانبه و پیامدهای آن که توسط سه کشور ایران، کوبا و ونزوئلا در هتل کوبورگ برگزار شد، ضمن انتقاد از تحریم های یکجانبه و پیامدهای وخیم آن بر مردم و دولت سوریه، از عزم این کشور جهت تغییر استراتژی و همکاری با کشورهای متحد و دوست خود جهت مقابله با این دسته از تحریم ها خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •