یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
تبعیض نژادی
مکرون گرفتار در کلاف سردرگم تناقض‌گویی حقوق بشری
۱۹ ساعت قبل / فرانسه / امانوئل مکرون / حقوق بشر
مکرون گرفتار در کلاف سردرگم تناقض‌گویی حقوق بشری
تهران - ایرنا - رسوایی های پی در پی نقض حقوق بشری در فرانسه، مهد به اصطلاح تمدن، حقوق بشر و دموکراسی، بیش از پیش داستان غم انگیز تبعیض نژادی و استانداردهای دوگانه حقوق بشر غربی را برملا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور را سخت سردرگم در کلاف تناقض گویی های حقوق بشری خود کرده است.
ببینید | لحظه حمله وحشیانه و نژادپرستانه پلیس فرانسه به یک هنرمند رنگین‌پوست
۲۵ ساعت قبل / رفتار پلیس با مردم / هنرمندان / نژادپرستی / تبعیض نژادی / فرانسه
ببینید | لحظه حمله وحشیانه و نژادپرستانه پلیس فرانسه به یک هنرمند رنگین‌پوست
فیلم‌هایی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد 3 پلیس با یورش به خانه «میشل زکلر» هنرمند و تهیه‌کننده موسیقی در پاریس, به طرز فجیعی این هنرمند رنگین‌پوست را مورد ضرب و جرح قرار داده‌اند.
شهروندانِ بیمار و روانی‌ مشکل اصلی آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / فرافکنی / فیلم Unhinged / خشونت اجتماعی / ویجیاتو
شهروندانِ بیمار و روانی‌ مشکل اصلی آمریکا
زمانی که جامعه آمریکا بیش از پیش، درگیر خشونت پلیس، بحران‌های اقتصادی و تبعیض نژادی است، فیلمی منتشر می‌شود که بگوید بیکاری و تبعیض مشکلات زیادی ایجاد کرده ولی مشکل اصلی جامعه، وجودِ شهروندانِ بیمار
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
چرا ترامپ رئیس جمهوری یک دوره‌ای بود؟
نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، مهر باطل بود بر پرونده رئیس‌جمهوری که با تبعیض نژادی، سوء مدیریت در مهار بحران کرونا، خروج از معاهدات بین المللی، جنگ تجاری با چین و اروپا و موارد منفی بسیاری سیاه شده است.
بیانیه سازمان همکاری اسلامی در محکومیت تخریب منازل فلسطینی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / حمزه فلسطین / حمزه فلسطین / سازمان همکاری اسلامی / تخریب منزل
بیانیه سازمان همکاری اسلامی در محکومیت تخریب منازل فلسطینی‌ها
سازمان همکاری اسلامی ضمن محکوم کردن تخریب منازل فلسطینی‌ها به دست رژیم صهیونیستی، اعلام کرد، این اقدام در چارچوب سیاست تبعیض نژادی و شهرک‌سازی استعماری رژیم اشغالگر انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بیایید به هم فرصت بدهیم
جو بایدن در اولین سخنرانی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت می‌خواهد کاری کند که آمریکا دوباره در جهان احترام پیدا کند.به گزارش بی بی سی، جو بایدن، در سخنرانی بعد از پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آمریکا گفت: انتخابات تمام شده و مسئولیتی به عهده من گذاشته شده است. حالا باید به فکر مبارزه با کرونا باشیم. کمیته ویژه‌ای از دوشنبه تشکیل خواهم داد که مبنای کارش علم خواهد بود.جو بایدن گفت: مردم کشور نظر خود را گفته‌اند. آنها ما را به یک پیروزی روشن رسانده‌اند؛ یک پیروزی قانع کننده، یک پیروزی برای ما مردم.او گفت که بیشترین آرای عمومی را در انتخابات ریاست جمهوری به دست آورده است. بایدن در ادامه از سیاهپوستان آمریکا به خاطر کمک به موفقیت کمپین او در دوره رقابت های مقدماتی تشکر …
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مذاکره شوخی‌بردار نیست
انتخابات 2020 امریکا تحولی عظیم در ساختار انتخابات این کشور از ابتدا تاکنون خواهد بود. بسیاری از شهروندان ایالات متحده امریکا که به ندرت رای می‌دادند در این انتخابات با شور و هیجان خاصی رای خود را به صندوق‌ها ریختند تا از نشستن مجدد ترامپ بر کرسی ریاست‌جمهوری جلوگیری کنند. این انتخابات به نقطه‌عطفی تبدیل خواهد شد که رفتارشناسی مردم امریکا در انتخابات را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. هر آنچه در این انتخابات از خود بروز دادند، مبنایی تازه برای بررسی رفتار  جامعه  امریکا  در انتخابات آینده  و رویدادهای سیاسی پیش‌رو  است.  از نظرگاه اولیه آنچه می‌توان بیان کرد، این است که جامعه امریکا کاملا دوقطبی شده و رودررویی و دوگانگی مردم در دو طیف …
بازگشت معترضان نابرابری نژادی به خیابان‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / تبعیض نژادی / اعتراض های خیابانی / ایالات متحده آمریکا
بازگشت معترضان نابرابری نژادی به خیابان‌های آمریکا
نیویورک- ایرنا- شامگاه انتخابات آمریکا در حالیکه نگرانی‌هایی از بروز تنش و خشونت مطرح شده بود، معترضان به نابرابری نژادی در این کشور به خیابان‌ها آمدند.
۴ سال ریاست جمهوری ترامپ به روایت تصویر 
  
    
       گالری
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / انتخابات 2020 / دونالد ترامپ / کاخ سفید ترامپ
۴ سال ریاست جمهوری ترامپ به روایت تصویر گالری
دونالد ترامپ، تاجری که رئیس جمهوری شد، در چهار سال گذشته ملی گرایی «اول آمریکا» را پیش برد، یک استیضاح را پشت سر گذاشت و با همه گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم و در زمینه های تبعیض نژادی و مهاجرت یکی از شدیدترین مواضع را اتخاذ کرد. دوره ریاست جمهوری ترامپ یک دوره پر هیاهو بود که به گفته ناظران و مفسران، هنجارهای دموکراتیک ایالات متحده را زیر سوال برد.
اعتراضات در شهر پورتلند در شب انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
اعتراضات در شهر پورتلند در شب انتخابات آمریکا
پس از آنکه معترضان به تبعیض نژادی در ایالت اورگان پنجره‌های دفتر امنیت عمومی دانشگاه دولتی پورتلند و یکی از فروشگاه‌های "استارباکس" را شکسته و مایع آتش‌زا به داخل آنها پرتاب کردند، پلیس ایالت اورگان ظاهرا دست‌کم دو تن را در این رویداد بازداشت کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
آخرین تلاش‌های اوباما برای تحقق «دنیای بدون ترامپ»
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: گوشی را بر می‌دارد و خودش را معرفی می‌کند:«اوباما هستم، رئیس جمهور قبلی ایالات متحده ی آمریکا»، آن طرف گوشی، زنی که گویا کودکی خردسال دارد همزمان با ابراز تعجب، خوشحالی خود را پنهان نمی‌کند و...حق با محبعلی است: فرهنگ‌ها متفاوت است اما همین که یک رئیس جمهور سابق گوشی را بر می‌دارد و با شهروندی از شهروندان آمریکایی سخن می‌گوید یعنی فاصله‌ها در آن گوشه ی دنیا از بین رفته است. وی ادامه می‌دهد اما این کار اوباما را باید از چند جنبه دید:= اول این که اوباما بیشتر از هر زمانی احساس ترس می‌کند از این که ترامپ بماند و تفکری که ترامپ را حمایت می‌کند یعنی همان تفکری است که قائل به جدایی سفید و سیاهان بود، همان تفکری که برای سیاه پوستان امریکایی و طبقه ی فرودست هیچ ارزش و جایگاه …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
ویروسی که مدافع آپارتاید است!
 این روزها دیگر شک و شبهه‌ای نمانده است که این ویروس عالم‌سوز یا دارای هوش و عقلانیتی خبیث است یا به نحوی دستکاری می‌شود. ویروسی که قریب به یک سال گذشته که وارد گردونه انسانی شد و زنگی‌وار به جان بشریت افتاد، هنوز این‌قدر در موردش محتاط برخورد می‌کردیم که به جفای انسانی نسبت به طبیعت ارتباطش بدهیم و بر این قاعده هنوز نوع بشر را در معنایی عام مقصر این فجایع شوم بدانیم. اما حالا که نبض تحول‌خواه این ویروس به‌شدت می‌تپد، بخشی از دنیا را درگیر خود کرده و بخشی دیگر آرام است، در شهری همچون طاعون دوران قرون وسطی به جان انسان‌ها افتاده و در هر چند دقیقه خانواده‌ای را به عزای عزیزی از دست رفته می‌نشاند و در جایی دیگر بسیار کمتر جان می‌استاند …
اجرای منع رفت و آمد در فیلادلفیا برای مقابله با موج جدید اعتراض‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / تبعیض نژادی / فیلادلفیا / ایالات متحده آمریکا
اجرای منع رفت و آمد در فیلادلفیا برای مقابله با موج جدید اعتراض‌ها
نویورک- ایرنا- شدت گرفتن خشم معترضان به قتل یک جوان سیاهپوست، مقامات فیلادلفیا را بر آن ساخت تا از شامگاه چهارشنبه قانون منع رفت‌وآمد را اجرا کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
انتشار رمان جان فانته با مقدمه بوکوفسکی
رمان «تا بهار صبر کن باندینی» نوشته جان فانته با ترجمه‌ آذر تقی‌یار منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب با مقدمه‌ چارلز بوکوفسکی در ۳۰۰ صفحه، با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۳ هزار تومان توسط انتشارات دوات معاصر منتشر شده است.در معرفی رمان «تا بهار صبر کن باندینی» عنوان شده است: جان فانته یکی از نویسندگان بداقبال در آمریکا و جهان است که به واسطه‌ نوع زندگی‌اش تا چندی پیش، هیچ‌گاه آنطور که شایسته است، دیده نشد. او نه از گزند تبعیض نژادی در امان ماند و نه داستان‌هایش آن‌طور که باید دیده شدند.فانته متولد سال ۱۹۰۹ در ایالت کلرادوی آمریکاست. او در سال ۱۹۸۳ در سن ۷۴ سالگی درگذشت. او از طریق رمان‌نویسی و هم فیلمنامه‌نویسی روزگار می‌گذراند. اگر توصیه‌های چارلز بوکوفسکی به ناشران و مقدمه معروفش بر رمان «از …
رأی الیوم: اظهارات اسلام ستیزانه مکرون، مسلمانان را متحد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / رجب طیب اردوغان / تبعیض نژادی / اسلام هراسی / عمران خان / امانوئل مکرون / اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص)، بازی شارلی ابدو با انبار باروت
رأی الیوم: اظهارات اسلام ستیزانه مکرون، مسلمانان را متحد کرد
تهران - ایرنا - «رأی الیوم» روزنامه فرامنطقه‌ای که از لندن چاپ می‌شود، در سرمقاله روز سه‌شنبه خود به واکنش‌های جهان اسلام به اهانت "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه علیه اسلام پرداخت و نوشت: این اظهارات اسلام ستیزانه، نه تنها برای فرانسه که برای کل اروپا نتیجه برعکس را رقم زد و مسلمانان را بار دیگر متحد کرد.
معرفی چت روم فارسی ققنوس چت و چت باران
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / جمهوری اسلامی ایران / کپی برداری / مشکلات / نرم افزار / یاهو
معرفی چت روم فارسی ققنوس چت و چت باران
ایلنا: چت روم ها از گذشته تا به امروز به صورت گروه هایی به صورت عمومی و خصوصی برای بر قراری ارتباط میان مردم و ملت های مختلف و زبان های مختلف بدون تبعیض نژادی و جنسیتی بوده و هر کسی می تواند در این گونه نرم افزار یا سایت ها فعالیتی داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / تبعیض نژادی / روزنامه گاردین / کمیته ملی المپیک / المپیک توکیو / توماس باخ / کمیته بین المللی المپیک
موضع‌ رئیس کمیته جهانی المپیک علیه جنبش سیاهپوستان دردسرساز شد
تهران – ایرنا – توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک روز شنبه در پی صدور حکم ممنوعیت تظاهرات سیاسی و حمایت ورزشکاران از جنبش موسوم به "جان سیاهپوستان مهم است"، هدف انتقادهای گسترده قرار گرفت.
«بگذارید زنگ آزادی به صدا درآید»
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / مارتین لوترکینگ / تبعیض نژادی در آمریکا
«بگذارید زنگ آزادی به صدا درآید»
بیش از ۶۰ سال پیش تفاوت میان سیاه و سفید در آمریکا، از زمین تا آسمان بود. مدرسه‌ها جدا، آبخوری‌ها جدا، کسی اجازه ورود به پارک سفیدپوستان را نداشت و صندلی اتوبوس‌ها برای سفیدپوست‌ها از پیش رزرو شده بود. چه کسی فکرش را می‌کرد سیاه‌پوست‌هایی که زمانی حق سوار شدن از درِ جلوی اتوبوس را هم نداشتند، به مسند ریاست‌جمهوری برسند؟ اگرچه این تنها بخشی از رویای مردی بود که برای رسیدن به برابری انسان‌ها بلندقامت ایستاد و با گردنی برافراشته از رویایش سخن گفت: «ما همه با هم برابریم».
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
استاد دانشگاه ویرجینیا: احتمال خشونت در صحنه انتخابات آمریکا وجود دارد
استاد و مدیر مرکز سیاسی دانشگاه ویرجینیا گفت: تا پیش از این هرگز شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بحبوحه یک بیماری همه‌گیر، شرایط فروپاشی اقتصادی، بی‌عدالتی، تبعیض نژادی و بدتر از آن جامعه دو قطبی نبوده‌ایم و چنین وضعیتی می تواند انتخابات ریاست جمهوری 2020 را به خشونت بکشاند.
تبعیض نژادی آبشخور و چالش اصلی رژیم جعلی صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / وزارت خارجه آمریکا / رژیم صهیونیستی / فلسطین
تبعیض نژادی آبشخور و چالش اصلی رژیم جعلی صهیونیستی
تهران- ایرنا- آپارتاید حاکم بر جامعه صهیونیستی به جایی رسیده که هر از چند گاهی شهرهای مختلف فلسطین اشغالی شاهد اعتراض یهودیان مهاجر به تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی است و اعتراضات گسترده خیابانی طی ماه‌های اخیر، علاوه بر انگیزه‌های معیشتی ناظر به ناکارآمدی دولت، به شدت تحت تاثیر انگیزه‌های نژادی است.
تبعیض نژادی در انتشارات بریتانیا
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
تبعیض نژادی در انتشارات بریتانیا
برنادینو ایواریستو، برنده جایزه بوکر سال 2019، یکی از سخنرانان افتتاحیه برنامه‌های دیجیتال نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال بود که قرار است تا 18 اکتبر ادامه داشته باشد. امسال نمایشگاه کتاب فرانکفورت به خاطر شیوع ویروس کرونا تنها به صورت دیجیتال برگزار می‌شود. برنارینو ایواریستو به عنوان اولین نویسنده سیاه‌پوست توانست با رمان «دختر، زن، دیگری» نامزد و برنده جایزه ادبی بوکر شود. این رمان هشتمین اثر اوست که ماجرای کتاب درباره زندگی 12 شخصیت است که بیشتر آنها سیاه‌پوست، بریتانیایی و زن هستند. اواریستو، اولین زن سیاه‌پوستی است جایزه ادبی من بوکر را دریافت می‌کند. نویسنده سیاه‌پوست بریتانیایی در سخنرانی خود به مشکلات نویسندگان رنگین‌پوست در کشورش اشاره کرد و گفت طبق آمارهای موجود تنها یک درصد از نویسندگان …
اپیدمی کرونا؛‌ بستری برای کشتار سرخپوستان و سند نقض حقوق بشر آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
اپیدمی کرونا؛‌ بستری برای کشتار سرخپوستان و سند نقض حقوق بشر آمریکا
فعالان سلامتی و بهداشتی در آمریکا معتقدند، موارد ابتلای سرخپوست‌ها در آمارهای دولت آمریکا لحاظ نمی‌شوند که خود نوعی تبعیض نژادی است.
بازخوانی تاریخی انتخاباتی از امریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / ایالات متحده امریکا / هنری والاس / انتخابات امریکا
بازخوانی تاریخی انتخاباتی از امریکا
حمیدر ضا اکبرپور در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: عمق تاثیر نظریات متفاوت و پیشروانه والاس تا آنجا پیش رفته است که بسیاری معتقدند اگر والاس در کنفرانس انتخاباتی سال ۱۹۴۴ میلادی حزب دموکرات به عنوان معاون ریاست جمهوری ابقاء شده بود، جهان متفاوتی را تجربه می‌کردیم و سرنوشت هیروشیما و ناگازاکی، جنگ سرد، مسابقه تسلیحاتی و هسته‌ای و البته تبعیض نژادی بسیار متفاوت از جهان ترومن و اخلاف او می‌شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
لوتر کینگ و صلح نوبل
سال 1964 در چنین روزی مارتین لوتر کینگ را برنده جایزه صلح نوبل آن سال اعلام کردند و استدلال‌شان این بود که جنبش مقاومت مدنی در ایجاد تغییرات مثبت و انسانی در ایالات متحده امریکا تاثیر مثبت زیادی گذاشته است. لوتر کینگ آن زمان 35 سال داشت و جوان‌ترین برنده این جایزه تا آن تاریخ محسوب می‌شد.   او آرمان‌های جامعه امریکا، یعنی برابری و شهروندی و عدالت و فرصت‌های یکسان برای همه را با آموزه‌های ناب مسیحیت درباره ارزش روح انسان‌ها و انسانیت فراتر از رنگ و نژاد پیوند می‌زد و چنان با مهارت و استادی سخن می‌گفت که حتی بسیاری از سفیدپوست‌های منفعل را به همراهی یا حداقل همدلی با جنبش ترغیب می‌کرد. جنبش مبارزه مدنی در آن سالی که لوتر کینگ جایزه …
اتحاد سفیدپوستان و سیاهپوستان در قاب دوربین یک سیاح
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / عکس روز / تصاویر روز
اتحاد سفیدپوستان و سیاهپوستان در قاب دوربین یک سیاح
اگر چه تبعیض نژادی در گذشته یک قانون بهرحساب می آمده اما یک سیاح در طی سفرهایی که به شهرهای مختلف داشته است سعی کرده سفید پوستان، سیاهپوستان و بومیان آمریکایی را به تصویر بکشد. در تصاویر روز عکس هایی که مفهوم اتحاد رنگین پوستان و سفیدپوستان را با خود در بر دارد ببینید.
داستانی تکان‌دهنده درباره «آلان»های پناهجو/ رئوف: کودکان تبعیض نژادی را می‌فهمند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / کتاب و ادبیات / داستان / کتابفروشی‌ها / گروه سنی نوجوان
داستانی تکان‌دهنده درباره «آلان»های پناهجو/ رئوف: کودکان تبعیض نژادی را می‌فهمند
«شاگرد ته کلاس» که برای گروه سنی نوجوان از سوی نشر پیدایش روانه کتابفروشی‌ها شده، داستانی است از دنیایی که با ورود پناهندگان دستخوش تغییر شده است.
حمله وحشتناک نیروهای فدرال آمریکا به معترضان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / پوست / تبعیض نژادی / قانون / گاز / نژادپرستی
حمله وحشتناک نیروهای فدرال آمریکا به معترضان
اقتصاد نیوز : در شب سوم اعتراضات خیابانی نیروهای پلیس با حمله از طریق گاز اشک آور ۲۸ تن از معترضان را بازداشت کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
محصول ۷ دهه «بحران هویتی»
تشدید اعتراضات در اراضی اشغالی علیه سیاست‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی موجب شده است تا بنیامین نتانیاهو زوال حیات سیاسی خود را بیش از هر زمان دیگری نزدیک ببیند.به گزارش مهر هرچند که فراگیری مشکلات و معضلات اقتصادی و دیگر مسائل سیاسی ازجمله علل و عوامل تشدید اعتراضات در اراضی اشغالی محسوب می شوند اما کلیدواژه اصلی شکل‌گیری این بحران در ۷ دهه اخیر «بحران هویتی» بوده است. درواقع، تشدید اعتراضات کنونی در اراضی اشغالی ریشه در ۷ دهه بحران هویتی، تبعیض نژادی، جامعه متزلزل دارد. علت این مساله هم آن است که جامعه صهیونیستی در حقیقت فاقد تمامی مولفه های یک جامعه ملی است و به عبارت بهتر، یک جامعه عاریتی و اجاره‌ای به شمار می رود. بنابراین، دوران حاکمیت نتانیاهو در جامعه صهیونیستی تنها موجب تشدید ریشه های …
شکایت دادگستری آمریکا از یک دانشگاه/ اتهام: تبعیض نژادی در پذیرش دانشجویان
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شکایت دادگستری آمریکا از یک دانشگاه/ اتهام: تبعیض نژادی در پذیرش دانشجویان
یک مقام دادگستری: متقاضیان دانشگاه باید با توجه به شخصیت‌، استعداد، دستاوردهای آنها ارزیابی شوند، نه رنگ پوستشان.
ادامه درگیری‌های خشونت بار پلیس آمریکا با معترضان در پورتلند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / تبعیض نژادی / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / اعتراضات در آمریکا / حقوق بشر آمریکایی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
ادامه درگیری‌های خشونت بار پلیس آمریکا با معترضان در پورتلند
تهران – ایرنا – تظاهرات معترضان به تبعیض نژادی و خشونت پلیس آمریکا در برابر ساختمان اداره مهاجرت و گمرک شهر پورتلند، در پی حمله ماموران، به خشونت گرائید.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تحریم به زودی یقه چین را هم، می‌گیرد
آرمــان مــــلـی: نماینده چین در سازمان ملل در بیــانیه‌ای مـشترک از طــرف 26 کـشــور بــه مجمع عمومی سازمان ملل از آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر انتقاد کرده و ضمن درخواست برای لغو کامل و فوری تحریم‌های یک‌جانبه، از وجود تبعیض نژادی نهادینه‌شده ابراز نگرانی کرد.
انتقاد چین از نقض حقوق بشر در آمریکا:تحریم‌ها را بردارید
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / سازمان ملل متحد / تحریم / چین / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
انتقاد چین از نقض حقوق بشر در آمریکا:تحریم‌ها را بردارید
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد با انتقاد از نقض حقوق بشر و ساختار هدفمند تبعیض نژادی در ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی، خواستار لغو کامل و فوری اقدامات یکجانبه اجباری شد.
آموخته‌های موراکامی از ترجمه/سال‌ها از مسیر منحرف بودم
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / هاروکی موراکامی / ترجمه / ادبیات آمریکا / نویسنده جهانی / ادبیات جهان
آموخته‌های موراکامی از ترجمه/سال‌ها از مسیر منحرف بودم
هاروکی موراکامی نویسنده در جدیدترین صحبت‌های خود از ترجمه کتاب کلاسیک آمریکایی، درباره تبعیض نژادی، باورهای مردم و انحرافش از نویسندگی گفته است.
اعدام در آمریکا؛ ۶۷ اعدامی که پس از مرگ تبرئه شدند/ به ازای هر ۹ نفر اعدامی در آمریکا، یک نفر بی‌گناه اعدام شده است!
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / آمریکا / اعدام در آمریکا / حقوق بشر آمریکا / نژادپرستی در آمریکا
اعدام در آمریکا؛ ۶۷ اعدامی که پس از مرگ تبرئه شدند/ به ازای هر ۹ نفر اعدامی در آمریکا، یک نفر بی‌گناه اعدام شده است!
به گزارش میزان، پایگاه شبکه «اسکای نیوز» در گزارشی به موضوع اعدام و تبعیض نژادی در اجرای این مجازات در آمریکا پرداخته و وجود تبعیض نژادی در صدور و اجرای حکم اعدام را در این کشور تشریح کرد.
سیستم کراپ عکس توییتر اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / توییتر / تبعیض نژادی / نرم افزار / فناوری توییتر / فناوری / اخبار فناوری
سیستم کراپ عکس توییتر اصلاح شد
توییتر پس از تحقیقات در خصوص تبعیض نژادی در نرم افزار عکس این شرکت رسانه اجتماعی، در قابلیت کراپ عکس تغییراتی داد.
انتقاد تند برنده بوکر از تعصبات جنسیتی و نژادی دانشگاهیان
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / جایزه ادبی بوکر / ادبیات جهان / تبعیض نژادی / روزنامه گاردین / عدالت جنسیتی / کتاب
انتقاد تند برنده بوکر از تعصبات جنسیتی و نژادی دانشگاهیان
تهران- ایرنا- «برناردین اواریستو» تنها نویسنده رنگین‌پوست برنده جایزه بوکر از انگلیس، در اظهاراتی تند از تعصبات جنسیتی و نژادی مدرسین ادبیات در دانشگاه‌ها انتقاد کرد.
زمانِ خود را در بازار بفروشید
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / تبعیض نژادی / بورس / استارت آپ / سرمایه گذار / بورس اوراق بهادار / استارتاپ / تبعیض جنسیتی / جورج ارول / استارتاپ ها / استارت آپ های مالی
زمانِ خود را در بازار بفروشید
اقتصادنیوز : یک استارت‌آپ در آمریکا آغاز به کار کرده است که به افراد اجازه می‌دهد تا زمان خود را در بازار آزاد به فروش برسانند و به نوعی بر روی خود افراد سرمایه‌گذاری می‌شود.
(تصاویر) اولین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن؛ از فریادهای ترامپ تا خنده‌های بایدن
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مناظره انتخاباتی / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
(تصاویر) اولین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن؛ از فریادهای ترامپ تا خنده‌های بایدن
اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حضور جو بایدن، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه و رئیس جمهوری حال حاضر این کشور برگزار شد. در این مناظره انتخاباتی موضوعاتی نظیر جایگزین قاضی درگذشته دیوان عالی آمریکا، روث بیدر گینزبرگ، بیمه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون‌به‌صرفه (اوباما کر)، بحران شیوع کرونا و تاثیر اقتصادی آن و واکسن کووید ۱۹، بحران تبعیض نژادی، اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ، تغییرات اقلیمی و پذیرش نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ به برخورد شدید دو نامزد انتخاباتی منجر شد.
معترضان آمریکایی از خشونت پلیس به کلیسا پناه می‌برند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا
معترضان آمریکایی از خشونت پلیس به کلیسا پناه می‌برند
تهران – ایرنا – چهار ماه از کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در اثر رفتار خشونت آمیز پلیس می گذرد و موج عدالتخواهی و اعتراض مردم آمریکا به تبعیض نژادی و خشونت پلیس ادامه دارد. گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی است معترضان برای در امان بودن از خشونت پلیس، به کلیساها پناه می برند
استاد دانشگاه آمریکا: سخنان روحانی مورد توجه سیاهپوستان قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / تبعیض نژادی / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / مجمع عمومی سازمان ملل متحد / اختصاصی ایرنا / حسن روحانی
استاد دانشگاه آمریکا: سخنان روحانی مورد توجه سیاهپوستان قرار گرفت
نیویورک – ایرنا- استاد تاریخ دانشگاه هیستون تگزاس با تجلیل از اشاره رئیس جمهوری ایران به "جورج فلوید" در سخنرانی سازمان ملل، گفت این سخنان مورد توجه سیاهپوستان آمریکا قرار گرفت.
پرونده سوءرفتار جنسی گوگل ۳۱۰ میلیون دلار خرج بر داشت
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / گوگل / عدالت جنسیتی / شکاف جنسیتی / تبعیض نژادی
پرونده سوءرفتار جنسی گوگل ۳۱۰ میلیون دلار خرج بر داشت
آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل از صرف هزینه ۳۱۰ میلیون دلاری برای حل و فصل یک پرونده تبعیض و سوء رفتار جنسی در این شرکت خبر داده است.
وعده‌های اقتصادی «بایدن» چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / انتخابات آمریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ
وعده‌های اقتصادی «بایدن» چیست؟
در چنین شرایطی که وجهه انتخاباتی ترامپ خدشه‌دار شده و برخی گمانه‌زنی‌ها از پیشی گرفتن رقیب دموکرات او، جو بایدن حکایت دارد، مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند برگ برنده‌ای برای بایدن باشد، برنامه‌های او برای نجات امریکا از بحران‌های اقتصادی، سلامت و تبعیض نژادی است. نوشته وعده‌های اقتصادی «بایدن» چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تصاویر جذاب از تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
تصاویر جذاب از تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا
تصاویری از تظاهرات ضد نژادپرستی را در آمریکا می بینید. حدود 100 نفر از مخالفان نژادپرستی و تبعیض نژادی با تجمع روی پل منهتن اعتراض خود را اعلام کردند و این پل را بستند. پلیس نیز برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان با آنها درگیر شد و چند نفر را بازداشت کرد.
زندگینامه فرمانده ایرانی پلیس لندن در «عبور از خط قرمز»
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تبعیض نژادی / لندن / کتاب / کتابخوانی
زندگینامه فرمانده ایرانی پلیس لندن در «عبور از خط قرمز»
تهران- ایرنا- «عبور از خط قرمز» زندگینامه خودنوشت دکتر «علی دیزایی»، فرمانده سابق پلیس لندن و حقوقدان ایرانی است که به تازگی توسط نشر ثالث به بازار آمده است.
سی بی اس نیوز: پلیس آمریکا هر هفته یک شهروند سیاه پوست را به قتل می‌رساند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اخبار "آمریکا"
سی بی اس نیوز: پلیس آمریکا هر هفته یک شهروند سیاه پوست را به قتل می‌رساند
سه ماه پس از قتل جورج فلوید، تبعیض نژادی در عملکرد پلیس آمریکا نه تنها کاهش نیافته بلکه آمارها حاکی از افزایش قتل سیاه پوستان است.
کتابهای افشاگر، پاشنه آشیل ترامپ در آستانه انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
کتابهای افشاگر، پاشنه آشیل ترامپ در آستانه انتخابات
ایرنا - دونالد ترامپ که حالا تنها حدود 7 هفته تا روز انتخابات 2020 برای رقابت سخت با جو بایدن رقیب دموکرات خود زمان دارد، علاوه بر مشکلات فزاینده ای که در زمینه شیوع گسترده ویروس کرونا، ناآرامی های خیابانی در اعتراض به تبعیض نژادی و مصائب فراوان مرتبط با حوزه سیاست و روابط خارجی آمریکا روبرو است، این روزها در مخصمه کتابهای افشاگر نیز گرفتار شده و شرایط برای او در آستانه انتخابات هر روز دشوار تر می شود.
رعایت اصل تنوع و دربرگیری؛ شرط جدید رقابت برای اُسکار
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / تبعیض نژادی / عدالت جنسیتی / آکادمی اسکار / سینما
رعایت اصل تنوع و دربرگیری؛ شرط جدید رقابت برای اُسکار
تهران- ایرنا- آکادمی اسکار در اقدامی تاریخی نامزدی برای جایزه اسکار بهترین فیلم را به رعایت استانداردهای دربرگیری و تنوع منوط کرد.
هدف اهانت وقیحانه نشریه فرانسوی، انحراف افکار عمومی جهان از بی عدالتی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / استانی-سیاسی / نماز جمعه / سردرود تبریز
هدف اهانت وقیحانه نشریه فرانسوی، انحراف افکار عمومی جهان از بی عدالتی است
امام جمعه‌ی شهر سردرود گفت: اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی به تبع پیروزی‌های پیاپی جبهه‌ی مقاومت و با هدف انحراف افکار عمومی جهان از گسترش اعتراضات دامنه‌دار به بی‌عدالتی و تبعیض نژادی اروپا است.
لغو روادید چینی‌ها توسط آمریکا آزار و اذیت سیاسی محسوب می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / ژائو لیجیان / چین / ایالات متحده امریکا / تبعیض نژادی
لغو روادید چینی‌ها توسط آمریکا آزار و اذیت سیاسی محسوب می‌شود
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به لغو روادید بیش از هزار تبعه چینی توسط آمریکا واکنش نشان داد و گفت: این اقدام آمریکا آزار و اذیت سیاسی و تبعیض نژادی محسوب می شود.
واکنش پکن به ابطال روادید ۱۰۰۰ تبعه چینی در آمریکا؛ «نقض حقوق بشر است»
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / چین / آمریکا / ژائو لی‌جیان / سخنگوی وزارت خارجه چین / تقابل آمریکا با چین
واکنش پکن به ابطال روادید ۱۰۰۰ تبعه چینی در آمریکا؛ «نقض حقوق بشر است»
وزارت خارجه چین اقدام آمریکا در ابطال روادید اتباع خود را نقض حقوق بشر و مصداق تبعیض نژادی توصیف کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
دنیای ما به دست سفیدپوستان اداره می‌شود
[مترجم: فرشته کیانی] تأثیر قوم و تبار و تبعیض نژادی بر آفریقایی-آمریکایی‌هایی که در تئاتر جهان کار می‌کنند، چه بوده است؟ دنیا چگونه باید تغییر کند؟ این پرسش‌ها  از زمان کشته‌‌شدن جورج فلوید، احمد آربری (جوان بیست‌وپنج ساله سیاهپوست که بیست‌ودوم فوریه هنگام ورزش در پارکی در شهر برانزویک، دو مرد سفیدپوست او را با شلیک گلوله کشتند)، برونا تیلور (تکنیسین پزشکی اورژانس آفریقایی-‌آمریکایی، بیست‌وشش ساله که افسران اداره پلیس در تاریخ سیزدهم مارس 2020 او را به ضرب هشت گلوله از پا درآوردند) و اعتراضات سراسری به بی‌عدالتی نژادی که همچنان ادامه دارد، مجددا و با شور و حال بیشتری مطرح شده‌ است. چهار چهره آفریقایی-‌آمریکایی تئاتر، مستقر در نقاط …
چتر حمایت پلیس بر حمله هواداران ترامپ به مدافعان سیاهپوستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / تبعیض نژادی / دونالد ترامپ / جو بایدن / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
چتر حمایت پلیس بر حمله هواداران ترامپ به مدافعان سیاهپوستان
تهران – ایرنا – ماموران پلیس شهر مرکزی ایالت اورگون آمریکا همزمان با خشن تر شدن تظاهرات در این منطقه، ضمن طرفداری از یورش حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهوری به کنشگران حقوق سیاهپوستان ، دستکم ۲ تن را دستگیر کرد.
نوربخش: فشارهای ترامپ بر ایران دستاوردی برای او در انتخابات نخواهد داشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / روسیه / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / دونالد ترامپ / اختصاصی ایرنا / چین / ایالات متحده آمریکا / ایران / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / برجام
نوربخش: فشارهای ترامپ بر ایران دستاوردی برای او در انتخابات نخواهد داشت
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل گفت: ناکامی های ترامپ در مقابله با شیوع کرونا، تبعیض نژادی و مسکلات اقتصادی موجب سلب اعتماد مردم آمریکا از ترامپ شده و فشارها بر ایران هم دستاوردی در انتخابات آتی این کشور برای او نخواهد داشت.
سی ان ان: کرونا تبعیض نژادی ساختاری در آمریکا علیه سیاه پوستان را نمایان کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بیماری کووید-19 / ویروس کرونا / اخبار "آمریکا"
سی ان ان: کرونا تبعیض نژادی ساختاری در آمریکا علیه سیاه پوستان را نمایان کرد
براساس برنامه تحقیقاتی «تعقیب کرونا»، نرخ مرگ و میر سیاه پوستان بر اثر کرونا ۲.۴ برابر بیشتر از سفیدپوستان در آمریکاست.
آمریکا؛ از ۱۰۰ روز اعتراض و خشونت تا ۵۹ روز مانده به انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تبعیض نژادی / انتخابات ۲۰۲۰ / واشنگتن / جو بایدن / ترامپ / اعتراضات در آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
آمریکا؛ از ۱۰۰ روز اعتراض و خشونت تا ۵۹ روز مانده به انتخابات
تهران- ایرنا- در حالی که ۵۹ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، ادامه اعتراض‌های ضدنژادپرستی با وجود گذشت بیش از یکصد روز از کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس آمریکا، سوء مدیریت در مهار کرونا و اخراج های سریالی کارکنان کاخ سفید، انشقاق بین ترامپ و رای دهندگان نظامی این کشور، آشفته بازاری در واشنگتن به راه انداخته که با شعارهای «نظم و قانون» مستاجر کاخ سفید در تضادی آشکار است و این موضوع کار وی را در این انتخابات بسیار سخت‌تر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
حکم قاضی فدرال درباره سرکوب معترضان آمریکایی
یک قاضی فدرال آمریکا در حکمی موقت پلیس دیترویت را از کاربرد سلاح‌های تهاجمی و روش‌های خشن مانند فشار بر گردن، مواد شیمیایی و گلوله های لاستیکی علیه معترضان در تظاهرات ضد تبعیض نژادی در این شهر برحذر داشت.
عکس/ ورزشکاران علیه ضد نژادپرستی به میدان آمدند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ورزشکاران / نژادپرستی / تبعیض نژادی / جالب و دیدنی
عکس/ ورزشکاران علیه ضد نژادپرستی به میدان آمدند
در سراسر دنیا ورزشکاران در بازی‌های مختلف علیه ضد نژاد پرستی اقدام می‌کنند.
دومین جلسه رسیدگی به شکایت قطر از امارات در دیوان بین‌المللی دادگستری
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / دادگاه لاهه / بحران قطر و کشورهای عربی
دومین جلسه رسیدگی به شکایت قطر از امارات در دیوان بین‌المللی دادگستری
دومین جلسه رسیدگی به شکایت مطرح شده از سوی کشور قطر علیه امارات به اتهام نقض توافق رفع تبعیض نژادی عصر چهارشنبه در دادگاه لاهه برگزار شد.
ببینید | پلیس نژادپرست آمریکا به معلولان هم رحم نمی کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نژادپرستی / تبعیض نژادی / پلیس آمریکا
ببینید | پلیس نژادپرست آمریکا به معلولان هم رحم نمی کند
مرد معلولی که در اعتراضات علیه دولت نژادپرست آمریکا شرکت کرده پس از آنکه توسط پلیس آمریکا بازداشت و به او گفته می‌شود که زندانی خواهی شد فریاد می‌زند: به من صدمه نزنید. منبع: جام نیوز
بررسی مساله تبعیض نژادی آمریکا در «بحث روز»
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بررسی مساله تبعیض نژادی آمریکا در «بحث روز»
برنامه این هفته «بحث روز» به مساله تبعیض نژادی در آمریکا می پردازد.
ترامپ اعتراضات ویسکانسین را تروریسم داخلی دانست
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ترامپ اعتراضات ویسکانسین را تروریسم داخلی دانست
رییس جمهوری آمریکا که پس از اعتراض‌های خشونت‌آمیز در ویسکانسین به تبعیض نژادی به این ایالت سفر کرده، این ناآرامی‌ها را «تروریسم داخلی» توصیف کرد.
کبریت ترامپ در انبار باروتِ اختلاف نژادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / تبعیض نژادی / دونالد ترامپ / جو بایدن / جنگ داخلی / شکاف اجتماعی / پیتر تورچین / جنگ داخلی آمریکا / دونالدترامپ و جوبایدن / تقابل فرهنگی / دوقطبی سیاسی
کبریت ترامپ در انبار باروتِ اختلاف نژادی
اقتصادنیوز : با توجه به نزدیک شدن موعد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، وقتی رسانه‌ها مطلع شدند که پیش‌بینی ۱۰ سال قبل ۲ آینده‌پژوه آمریکایی درباره روندها و رخدادهای سال ۲۰۲۰ ایالات متحده تحقق یافته است، کنجکاو شدند تا نظر آن‌ها درباره تحولات جاری و آتی جامعه آمریکا را نیز جویا شدند.
شکایت یک میلیارد دلاری علیه مک دونالد به خاطر تبعیض نژادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / تبعیض نژادی / شکایت / شرکت مک دونالد آمریکا
شکایت یک میلیارد دلاری علیه مک دونالد به خاطر تبعیض نژادی
52 نفر از کسانی که قبلا نمایندگی مک دونالد داشته و سیاهپوست هستند به خاطر اجرای سیاست‌های تبعیض نژادی توسط مک دونالد خواستار دریافت یک میلیارد دلار غرامت شدند.
چرا تبعیض نژادی به کابوس بی پایانی در جامعه آمریکا تبدیل شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اخبار "آمریکا"
چرا تبعیض نژادی به کابوس بی پایانی در جامعه آمریکا تبدیل شده است؟
به دلیل معضل تبعیض نژادی، روابط بین نژادی در ایالات متحده همچنان رو به وخامت دارد و جنایات ناشی از تنفر نژادها نیز رو به افزایش است و شکافهای اجتماعی نیز گسترش یافته است.
در خصوص اقدامات تبعیض نژادی؛
«لاهه» شکایت قطر علیه امارات را بررسی می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
در خصوص اقدامات تبعیض نژادی؛ «لاهه» شکایت قطر علیه امارات را بررسی می‌کند
دادگاه لاهه روند بررسی شکایت دوحه علیه اقدامات مقامات اماراتی در قبال شهروندان قطری را آغاز کرده است.
شعله‌ خشم آمریکایی‌ها علیه نژادپرستی؛ عدالت کجاست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
شعله‌ خشم آمریکایی‌ها علیه نژادپرستی؛ عدالت کجاست؟
تهران –ایرنا–آمریکا این روزها با بحران شدید کرونا مواجه شده و همزمان، در مخمصه ناآرامی‌های ناشی از عدالتخواهی مدنی و اعتراض گسترده مردمی علیه تبعیض نژادی گرفتار است و این شرایط کار را برای دولتمردان کنونی به ویژه در آستانه انتخابات۲۰۲۰ دشوار کرده است.
ببینید | تیراندازی مرگبار در «پورتلند» پس از تظاهرات حامیان ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / نژادپرستی / تبعیض نژادی / تجمعات اعتراضی / تیراندازی
ببینید | تیراندازی مرگبار در «پورتلند» پس از تظاهرات حامیان ترامپ
بعد از حضور گروهی از حامیان خودرو سوار ترامپ در پورتلند، رسانه‌ها از کشته شدن یک نفر بر اثر تیراندازی در این شهر خبر دادند.
درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی ۱ کشته برجای گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / ایالات متحده امریکا / پورتلند / تظاهرات ضد نژادپرستی
درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی ۱ کشته برجای گذاشت
درگیری میان هواداران رئیس جمهور آمریکا و معترضان به تبعیض نژادی در شهر پورتلند یک کشته برجای گذاشت. وی به ضرب گلوله از پای درآمد.
ببینید | درگیری‌های خونین و خشونت آمیز انتخاباتی در پورتلند آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / تجمعات اعتراضی / خودرو / نژادپرستی / تبعیض نژادی
ببینید | درگیری‌های خونین و خشونت آمیز انتخاباتی در پورتلند آمریکا
تصاویری از هجوم خودروها به سمت گروه های مخالف اعتراضات ضد بی عدالتی نژادی در پورتلند را می بینید.
ببینید | سرنگون کردن مجسمه اولین نخست وزیر کانادا توسط معترضان ضد نژاد پرستی در مونترال
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / کانادا / نژادپرستی / تبعیض نژادی / مجسمه
ببینید | سرنگون کردن مجسمه اولین نخست وزیر کانادا توسط معترضان ضد نژاد پرستی در مونترال
معترضان ضد نژاد پرستی در مونترال، مجسمه «جان مک‌دانلد» اولین نخست‌وزیر کانادا را سرنگون کردند.
تظاهرات در پایتخت آمریکا علیه تبعیض نژادی (+عکس)
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
تظاهرات در پایتخت آمریکا علیه تبعیض نژادی (+عکس)
تظاهرات روز جمعه تنها ساعاتی پس از آن برگزار شد که دونالد ترامپ، شب پیش از آن طی مراسمی پر زرق و برق رسما نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سوم نوامبر را پذیرفت.
اعتراضات به تبعیض نژادی؛ جامعه سرخورده آمریکا به دنبال تغییر
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / اعتراضات مینیاپولیس / تبعیض نژادی / نابرابری اجتماعی / نژادپرستی / اعتراضات در آمریکا
اعتراضات به تبعیض نژادی؛ جامعه سرخورده آمریکا به دنبال تغییر
تهران- ایرنا- گستردگی و عمق اعتراضات به تبعیض نژادی که پس از کشته‌شدن یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس آمریکا رخ داد حکایت از شکاف و سرخوردگی عمیق جامعه از ساختار حاکمیتی آمریکا دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / آسیب دیدگان تظاهرات آمریکا / اعتراضات آمریکا
تظاهرات هزاران نفر در پایتخت آمریکا/ ترامپ: معترضان واشنگتن ارازل و اوباش هستند
به گزارش تسنیم، روز جمعه هزاران نفر از ساکنان واشنگتن در اعتراض به نژادپرستی و تبعیض نژادی و خشونت پلیس دست به تظاهرات زدند.
خیزش ضد تبعیض‌نژادی در نیویورک
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / تبعیض نژادی / نیویورک / دونالد ترامپ / جو بایدن / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
خیزش ضد تبعیض‌نژادی در نیویورک
نیویورک- ایرنا- بیش از یکهزار نفر از بخش‌های مختلف نیویورک در یک راهپیمایی ضد تبعیض‌نژادی، خود را به منهتن رساندند تا با اتصال به یکدیگر فریاد جمعی برآورند که «زندگی سیاهان مهم است».
بایدن خواستار پایان دادن به نژادپرستی سیستمی در آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / تبعیض نژادی / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
بایدن خواستار پایان دادن به نژادپرستی سیستمی در آمریکا شد
نیویورک- ایرنا- نامزد حزب دموکرات برای انتخابات امسال ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از شلیک پلیس به یک سیاهپوست، خواستار پایان دادن به نژادپرستی سیستمی در ایالات متحده شد.
بایدن: مشکل کنونی ما مردم آمریکا این است که ترامپ رئیس جمهور ماست
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / جو بایدن / دونالد ترامپ / تبعیض نژادی / شیوع کرونا
بایدن: مشکل کنونی ما مردم آمریکا این است که ترامپ رئیس جمهور ماست
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عملکرد رئیس جمهور این کشور در مقابله با شیوع بیماری کووید -۱۹ و همچنین گسترش نزاع نژادی در ایالات متحده را به باد انتقاد گرفت.
ببینید | تلاوت سوره حمد از زبان پدر شهروند سیاهپوست آمریکایی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ایالات متحده آمریکا / تبعیض نژادی / نژادپرستی / رفتار پلیس با مردم
ببینید | تلاوت سوره حمد از زبان پدر شهروند سیاهپوست آمریکایی
نیروهای پلیس آمریکا روز یکشنبه هفت بار از پشت به جاکوب بلیک سیاهپوست آمریکایی در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین شلیک کردند. حال وی که به بیمارستان منتقل شده وخیم است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
دو روی متفاوت کمپین ترامپ
شب دوم کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان آمریکایی در شارلوت کارولینای شمالی میزبان بانوی اول آمریکا بود. او با لهجه عجیب و غریب خود به سخنرانی پرداخت، ولی به عکس شب اول او از روزهای روشن سخن گفت. او گفت که از مسائل نژادی در این کشور همچون سایر مردم آمریکا ناراحت شده است. در حالی که در شب اول برنامه کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان به رهبری دونالد ترامپ به مسائل مربوط به تبعیض نژادی و قومیتی اهمیت چندانی ندادند. آ‌ن‌گونه که نیویورک‌تایمز نوشت هدف شب دوم جلب نظر زنان و اقلیت‌ها بود و رهبری آن نیز با بانوی اول بود که سعی کرد با لهجه اروپایی‌اش نشان دهد که برای جمهوری‌خواهان نیز اقلیت‌ها و سایر گروه‌های نژادی دارای اهمیت هستند.
ببینید | تصاویری از جهنم خشم مردم در دل حکومت نظامی آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / تبعیض نژادی / رفتار پلیس با مردم
ببینید | تصاویری از جهنم خشم مردم در دل حکومت نظامی آمریکا
خبرگزاری فارس منتشر کرد: :شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا به دست معترضان به آتش کشیده شد. در این ویدیو علاوه بر لحظه قتل دومین سیاهپوست به نام «جیکوب بلیک» با ۷ گلوله مستقیم پلیس در این ایالت، ویدیوهای مختلفی از شهر آشوب‌زده را می‌بینید. مردم در اعتراض به همین قتل به خیابان‌ها ریخته‌اند.
پورتلند همچنان ناآرام؛‌ مردم در خیابان‌ها علیه پلیس
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / تبعیض نژادی / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
پورتلند همچنان ناآرام؛‌ مردم در خیابان‌ها علیه پلیس
تهران- ایرنا- اوضاع شهر پورتلند آمریکا بار دیگر ناآرام شد به طوریکه معترضان ضدنژادپرستی دوباره در خیابان‌ها حضور یافته و علیه پلیس آمریکا تظاهرات کردند.
نامه جمعی از اساتید کشور به سازمان ملل درباره تبعیض‌ نژادی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / سازمان ملل / اخبار "آمریکا" / دانشگاه آزاد / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
نامه جمعی از اساتید کشور به سازمان ملل درباره تبعیض‌ نژادی در آمریکا
جمعی از اساتید برجسته کشور طی نا‌مه‌ای به ‌دبیرکل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نکاتی را درباره ظلم و تبعیض نژادی به سیاه پوستان در آمریکا مطرح کردند.
تکرار تراژدی «جورج فلوید»؛ قتل مرد لاتین‌تبار بدست پلیس آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / تبعیض نژادی / جرج فلوید / اعتراضات در آمریکا
تکرار تراژدی «جورج فلوید»؛ قتل مرد لاتین‌تبار بدست پلیس آمریکا
تهران- ایرنا- در حالی که موج اعتراض‌های ضدنژادپرستی در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس هنوز در برخی ایالات آمریکا ادامه دارد، این بار نیز یک مرد لاتین‌تبار پس از تحمل ۶ دقیقه حالت خفگی، به دست مأمور پلیس آمریکا کشته شد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
نصرالله: اسراییل بلای واقعی در منطقه است
دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی رژیم صهیونیستی را مهم‌ترین تهدید برای امنیت و ثبات منطقه خواند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار کرد: «حوادثی که امروز با آن مواجه‌هستیم، بی‌ارتباط با آنچه در گذشته رخ داده است، نیست و مهم‌ترین تهدید برای ثبات و امنیت منطقه رژیم غاصب و اشغالگر است.»او افزود: «بلای واقعی در منطقه اسراییل است و اگر کسی بخواهد با این رژیم مقابله کند، باید از تاریخ فلسطین و سرزمین آن مطلع‌باشد.» نصرالله تصریح کرد: «باید بدانیم که این مهاجمان چه کسانی هستند؟ آیا آنها واقعا فرزندان یعقوب از بنی اسراییل هستند؟ از کجا آمده‌اند …
حسن نصرالله: آمریکا کشوری کاملاً نژاد پرست و وحشی بر پایه ظلم و تبعیض نژادی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
حسن نصرالله: آمریکا کشوری کاملاً نژاد پرست و وحشی بر پایه ظلم و تبعیض نژادی است
باید بدانیم که این مهاجمان چه کسانی هستند؟ آیا آنها واقعا فرزندان یعقوب از بنی اسرائیل هستند؟از کجا آمده‌اند و اهداف و نقاط قوت و ضعفشان چیست؟ برخی عرب‌ها برای آنها حق دینی قائل هستند اما آنها گزینه‌های در دسترسی دارند تا میهنی را در آرژانتین یا اوگاندا تشکیل دهند و یکی از گزینه‌ها فلسطین است، بنابراین مساله سیاسی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •