پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
تسای اینگ ون
تغییر موضع ناگهانی رهبر تایوان و تاکید بر کاهش تنش‌ها با چین
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تایوان / چین
تغییر موضع ناگهانی رهبر تایوان و تاکید بر کاهش تنش‌ها با چین
ایرنا نوشت: خانم تسای اینگ ون رهبر تایوان در چرخشی جدید نسبت به مواضع گذشته خود درقبال چین، این بار بر کاهش تنش ها میان دو سوی تنگه تایوان تاکید کرد.
چین از رسانه‌های هندی خواست تایوان را کشور خطاب نکنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
چین از رسانه‌های هندی خواست تایوان را کشور خطاب نکنند
اعتراض چین پس از آن مطرح شد که پیام های تبلیغاتی دولت تایوان در روزنامه های مطرح هند منتشر شد و محتوای آنها گرامیداشت روز ملی این جزیره خودگردان بود. در این پیام ها تصاویر تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان منتشر می شد و هند را بابت دموکراسی اش، به عنوان متحد طبیعی تایوان ستایش می کرد.
همکاری فزاینده آمریکا و تایوان به رغم مخالفت های چین
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / ایالات متحده آمریکا / تایوان / پکن
همکاری فزاینده آمریکا و تایوان به رغم مخالفت های چین
پکن-ایرنا- به رغم مخالفت های فزاینده چین، همکاری های نظامی، سیاسی و اقتصادی تایوان و آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و رهبری خانم «تسای اینگ ون» بر تایوان افزایش یافته است.
رئیس‌ تایوان: پکن از تحریک دست بردارد و خویشتندار باشد!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تسای اینگ ون / تایوان / چین
رئیس‌ تایوان: پکن از تحریک دست بردارد و خویشتندار باشد!
رئیس‌ تایوان بی‌توجه به اصل چین واحد ادعا کرد: پکن از تحریک دست برداشته و خویشتندار باشد!
تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / تایوان / چین و تایوان
تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد
به گزارش مهر به نقل از رویترز، «تسای اینگ ون» رئیس اجرایی تایوان، خواستار اتحاد جهانی علیه اقدامات به زعم وی تهاجمی چین شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
پرواز جنگنده ها و هشدار چین به آمریکا و تایوان
ساعاتی قبل از آنکه «آلکس آزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا با خانم «تسای اینگ ون» رهبر تایوان در این جزیره ملاقات کند چین با پرواز چندین فروند جنگنده به هر دو طرف هشدار داد.
استقبال رئیس‌جمهوری تایوان از وزیر سلامت آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تایوان / الکس ازار / تسای اینگ ون
استقبال رئیس‌جمهوری تایوان از وزیر سلامت آمریکا
ایلنا: رئیس‌جمهور تایوان از وزیر سلامت آمریکا در تایپه استقبال کرد.
بحران سیاسی در تایوان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / چین / تایوان / مشارکت سیاسی
بحران سیاسی در تایوان
پکن- ایرنا- با درخواست مردمی برای برکناری شهردار یک شهر بسیار مهم تایوان و خودکشی یک سیاستمدار و مقام ارشد در این شهر، خانم "تسای اینگ ون" رهبر تایوان خواستار مصالحه برای عبور از این بحران سیاسی شد.
عبور ناوشکن آمریکایی از کنار تنگه تایوان
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / چین / ایالات متحده آمریکا / تایوان
عبور ناوشکن آمریکایی از کنار تنگه تایوان
پکن- ایرنا- نیروی دریایی آمریکا امروز پنجشنبه یک هفته مانده به برگزاری مراسم تحلیف "تسای اینگ ون" رییس تایوان اعلام کرد که یک ناوشکن موشک انداز هدایت شونده را از نزدیکی تنگه حساس تایوان عبور داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تایوان، محل مناقشه جدید پکن و واشنگتن
اعزام گاه و بی‏گاه کشتی‌ها و رزم‏ناوهای آمریکا به دریای چین جنوبی با حمایت تایوان، بار دیگر تنش‌ها میان چین و آمریکا را افزایش داده است.به گزارش ایرنا، آمریکا برای دومین بار در یک ماه گذشته دو کشتی جنگی «یو اس اس مانتگومری» و «یو اس اس سزار چاوز» را برای گشت‏زنی به اطراف یک جزیره مورد تنش بین چین و مالزی اعزام کرد که با واکنش جدی چین مواجه شد.دریای جنوبی چین دریایی حاشیه‌ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می‌آید و ناحیه‌ای در حدود ۳ و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می‌گیرد. این دریا پس از پنج اقیانوس جهان بزرگ‏ترین ناحیه دریایی جهان است. جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره …
گاردین: این ۴ زن بهترین عملکرد را در مدیریت بحران کرونا داشته اند
۱۳۹۹/۰۱/۲۹
گاردین: این ۴ زن بهترین عملکرد را در مدیریت بحران کرونا داشته اند
تسای اینگ ون، استاد پیشین حقوق، در سال ۲۰۱۶ به عنوان اولین رئیس جمهور زن تایوان انتخاب شد. در همان سال آمریکا، دونالد ترامپ را که مجری یک برنامه رئالیتی شو بود را بعنوان رئیس جمهور برگزید. تسای پیشروی سریع و موفقی در بحث کنترل کرونا ثبت کرده است. در واقع، درحالیکه تایوان به سرزمین چین بسیار نزدیک است، اما توانسته این ویروس را تا حد زیادی کنترل کند و تاکنون فقط حدود ۴۰۰ مورد مبتلا به کرونا دارد. این کشور ثابت کرده که آنچنان برای مبارزه با کرونا آماده است که ۱۰ میلیون ماسک به ایالات متحده و ۱۱ کشور اروپایی اهدا می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
پاسخ نظامی تایوان به جنگنده‌های چینی
مقام‌های تایوان اعلام کردند، نیروی هوایی این کشور روز یکشنبه جنگنده‌های خود را برای رهگیری بمب‌افکن‌‌ها و جنگنده‌های ارتش چین که مشغول پرواز پیرامون این جزیره بودند گسیل داشته است. از سال ۲۰۱۶ که تسای اینگ ون به ریاست‌جمهوری تایوان رسید تاکنون چین مرتبا با به پرواز درآوردن جنگنده‌هایش در اطراف این جزیره از این اقدام خود به‌عنوان «مانور محاصره جزیره» یاد می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / چین / ایالات متحده آمریکا / تایوان
تسای اینگ ون: چین باید با واقعیت تایوان روبرو شود
پکن- ایرنا- خانم «تسای اینگ ون» رهبر تایوان می گوید که چین باید نهایتا با این واقعیت که تایوان یک کشور مستقل است مواجه شود موضوعی که همواره چین با آن مخالفت کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دولت پکن، همچنان در پی کامل ساختن مام وطن
پیروزی قاطعانه تسای اینگ ون در انتخابات ریاست جمهوری تایوان و به واقع گزینش مجدد این زن سیاستمدار و پرسابقه برای احراز این عنوان، چاره‌ای جز استمرار برخورد منفی جمهوری خلق چین با این کشور باقی نخواهد گذاشت و به واقع موضع نامناسب شی جین پینگ، مرد اول چین را نسبت به سرزمینی که به قول چینی‌ها فقط به مام وطن تعلق دارد، فزونی خواهد بخشید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ژاپن / چین / ایالات متحده آمریکا / تایوان
هشدار چین به دیدار رهبر تایوان با سفیران آمریکا و ژاپن
پکن- ایرنا- «تسای اینگ ون» رهبر تایوان که روز شنبه در انتخابات ریاست جمهوری این جزیره برای دومین دوره به پیروزی رسید، پس از این انتخاب بلافاصله با سفیران آمریکا و ژاپن دیدار کرد دیداری که اکنش چین را به دنبال داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / چین / تایوان / پکن
پکن: مساله تایوان مساله داخلی چین است
پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به پیروزی خانم «تسای اینگ ون» در انتخابات تایوان گفت: مساله تایوان یک مساله داخلی است و فارغ از هر گونه تحول در اوضاع این جزیره، این واقعیت که در جهان فقط یک کشور به نام چین وجود دارد و تایوان هم بخشی از آن است تغییر نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / تایوان
حمله رسانه دولتی چین به "تاکتیک‌های کثیف" تسای اینگ ون
رسانه دولتی چینی، رئیس جمهوری تایوان را به تقلب و "تاکتیک‌های کثیف" پس از پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جهوری این کشور متهم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / تایوان
تسای اینگ ون پس از پیروزی با مقام ارشد آمریکایی دیدار کرد
رئیس جمهوری تایوان امروز (یکشنبه) در تایپه با یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی دیدار کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / تایوان / جمهوری چین
چین موضع در قبال تایوان را تغییر نخواهد داد
پکن امروز (یکشنبه) اعلام کرد، چین موضع خود مبنی بر اینکه تایوان متعلق به آن است، تغییر نخواهد داد. پیشتر تسای اینگ ون بعد از پیروزی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری تایوان گفت تسلیم تهدیدهای چین نمی‌شود و رسانه‌ دولتی چین هم به او نسبت به تحریک فاجعه هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اذعان اپوزیسیون تایوان به شکست در انتخابات
نامزد اپوزیسیون تایوان روز گذشته (شنبه) به شکست در انتخابات ریاست جمهوری این جزیره خودگردان اذعان کرده و به تسای اینگ ون بابت پیروزی مجدد در سمت ریاست جمهوری تبریک گفت. خبرگزاری رویترز گزارش داد، هان کو یو، نامزد اپوزیسیون تایوان این اظهارات را در جمع حامیانش در شهری در جنوب تایوان که پیشتر شهردار آنجا بود، مطرح کرد. پیشتر بر اساس شمارش اولیه آرا که از سوی سه شبکه تلویزیونی اعلام شد، تسای اینگ ون از حزب مترقی دموکراتیک تایوان موفق شد تا از هان کو یو، رقیبش از حزب اپوزیسیون کومینتانگ پیشی بگیرد. یک ساعت پس از بسته شدن حوزه‌های رای‌گیری و با شمارش بیش از ۵۰۰ هزار رای، تسای اینگ ون به سرعت پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری تایوان شد. تسای اینگ ون قرار است ساعت ۲۰ به وقت محلی در یک نشست خبری …
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / تایوان
آمریکا پیروزی انتخاباتی تسای اینگ ون را تبریک گفت
ایالات متحده، قوی‌ترین حامی بین المللی تایوان، پیروزی قاطع "تسای اینگ ون" در انتخابات ریاست جمهوری جزیره خودگردان تایوان را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / تایوان / تسای اینگ ون / چین
نامزد استقلال طلب «هنگ کنگ» در انتخابات ریاستی پیروز شد
منابع خبری از پیروزی «تسای اینگ ون» برای دومین بار در انتخابات ریاست دولت تایوان خبر داده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / تایوان / تسای اینگ ون / چین / هنگ کنگ
مخالفت تایوان با پیشنهاد پکن برای اتحاد با چین به سبک هنگ کنگ
رئیس جمهور چین امروز چهارشنبه با پیشنهاد تایوان برای اتحاد و استفاده از مدل«یک کشور، دو سیستم» که در هنگ کنگ اجرا می شود، مخالفت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تایوان / چین
چراغ سبز رهبر تایوان به چین
ایرنا نوشت: «تسای اینگ ون» رهبر تایوان در اظهار نظری کم سابقه اعلام کرد که مذاکرات با چین می تواند از سرگرفته شود موضوعی که کارشناسان از آن به عنوان چراغ سبز به پکن یاد می کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تبلیغات انتخابات / چین / تایوان
رهبر تایوان به چین چراغ سبز نشان داد
پکن- ایرنا- خانم «تسای اینگ ون» رهبر تایوان در اظهار نظری کم سابقه اعلام کرد که مذاکرات با چین می تواند از سرگرفته شود موضوعی که کارشناسان از آن به عنوان چراغ سبز به پکن یاد می کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
رهبر تایوان بر خریدهای تسلیحاتی از آمریکا تاکید کرد
پکن- ایرنا- «تسای اینگ ون» رهبر تایوان که در آمریکا بسر می برد، علیرغم فشارها و تهدیدهای چین همچنان بر خریدهای تسلیحاتی از واشنگتن تاکید دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
رهبر تایوان: برابر فشارهای چین تسلیم نمی شویم
پکن- ایرنا- خانم «تسای اینگ ون» رهبر تایوان که به رغم اعتراضات چین به آمریکا سفر کرده است، گفت که این جزیره هرگز و در هیچ زمانی حتی در آینده تسلیم چین نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
پکن از آمریکا خواست اصل «چین واحد» را رعایت کند
چین به سفر "تسای اینگ ون" رهبر تایوان به آمریکا واکنش نشان داد و از واشنگتن خواست اصل «چین واحد» و مفاد و مقررات سه اعلامیه مشترک چین و آمریکا را رعایت کند و اجازه عبور «تسای» را از آن کشور ندهد
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / سیاسی / تایوان / انتخابات ریاست جمهوری / تسای اینگ وون
تسای در دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری تایوان شرکت می کند
پکن- ایرنا- خانم 'تسای اینگ ون' رئیس جمهوری تایوان اعلام کرد قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این جزیره برای دومین بار شرکت کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •