دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
جو بایدن
شانس بایدن برای جلب آرای الکترال ۹۱ درصد است
۱ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / ایالات متحده آمریکا / نظرسنجی / جو بایدن / دونالد ترامپ / الکترال کالج
شانس بایدن برای جلب آرای الکترال ۹۱ درصد است
تارنمای اکونومیست در مدل ارزیابی خود پیش‌بینی کرده که بایدن با کسب ۳۴۷ رای الکترال، پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را از آن خود خواهد کرد.
ایالت‌های کلیدی آمریکا از ترامپ روی گردان شده‌اند
۲ ساعت قبل
ایالت‌های کلیدی آمریکا از ترامپ روی گردان شده‌اند
تهران - ایرنا- نظرسنجی‌های تازه نشان می‌دهد برخی ایالت‌های کلیدی آمریکا که در انتخابات 2016 برگ برنده ترامپ بوده‌اند، حالا از او روی گردان شده و به سمت جو بایدن تمایل پیدا کرده اند.
پیش افتادن بایدن در بسیاری از ایالت ها
۲ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
پیش افتادن بایدن در بسیاری از ایالت ها
به گزارش سایت ریل کلیرپالیتیکس،‌ در نظرسنجی که این سایت روز بیست و چهارم ماه جاری در سراسر آمریکا انجام داد، ۴۹.۶ درصد در پاسخ به این پرسش که به کدام نامزد در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا رای می دهید، جو بایدن را انتخاب کردند و ۴۰.۹ درصد ترامپ را برگزیدند.
فعال سیاسی آمریکا: ترامپ خود را در آستانه خروج از کاخ سفید می‌بیند 
۶ ساعت قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
فعال سیاسی آمریکا: ترامپ خود را در آستانه خروج از کاخ سفید می‌بیند 
نیویورک - ایرنا – عضو سابق حزب سبز آمریکا گفت رئیس جمهوری این کشور می‌داند احتمال باخت وی در انتخابات ۲۰۲۰ بسیار بالاست و برای همین تلاش دارد تا مشروعیت انتخابات و سازوکار رای گیری پستی را زیر سوال ببرد.
۱۰ ساعت قبل
خلع سلاح هسته‌ای، تعهدی فراموش شده
انگلیس مشغول لابی‌گری با کنگره امریکا در پشتیبانی از یک کلاهک هسته‌ای جنجالی جدید برای سیستم موشک‌های هسته‌ای «ترایدنت» خود بوده و مدعی است این برای «آینده ناتو به عنوان یک ائتلاف هسته‌ای» حیاتی است. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، بر اساس یک نامه بن والاس، وزیر دفاع انگلیس از کنگره امریکا خواسته از بودجه اولیه برای کلاهک جدید W۹۳ حمایت کند.این نامه ماه آوریل ارسال شده اما تا پیش از این گزارشی در مورد آن منتشر نشده بود. این نامه نشان‌دهنده کشیده شدن انگلیس به یک بحث سیاسی امریکا که دولت دونالد ترامپ را در مقابل بسیاری از دموکرات‌ها و گروه‌های فعال کنترل تسلیحات بر سر لزوم اجرای برنامه ۱۴ میلیارد دلاری کلاهک W۹۳ قرار داده، است.  نیروی …
۱۳ ساعت قبل
در صورت تعویق انتخابات در آمریکا، بایدن رئیس‌جمهور می‌شود؟
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تمایل خود را برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام کرده و بجز پیش‌بینی گسترش کرونا، برخی از تحلیلگران یکی از انگیزه‌های او از این کار را شگرد تبلیغاتی برای خودش دانسته‌اند. به گزارش یورونیوز، تمایل ترامپ که به تازگی در توییتی از آن پرده برداشت، هر دلیلی که داشته باشد نمی‌تواند به دست خود او عملی شود، زیرا بر مبنای قانون اساسی آمریکا، صلاحیت به تعویق انداختن انتخابات در شرایط بسیار ویژه در دست کنگره است و رئیس جمهوری چنین صلاحیتی ندارد. اما اگر به هر دلیل انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود، به تعویق بیفتد، باید جانشینی برای ترامپ معرفی شود. در شرایط بسیار خاصی این فرد می‌تواند جو بایدن، …
چه کسانی با تحریف تیغ تحریم را تیز می‌کنند
۱۳ ساعت قبل / تحریف / دولت ایران / اوباما / صنعت هسته‌ای / امریکا / ایسا / نیویورک / تهران / قانون اساسی / اکبر ترکان
چه کسانی با تحریف تیغ تحریم را تیز می‌کنند
جریان تحریف، با کوچک‌نمایی توان داخلی و بزرگنمایی توان دشمن، جوانان و عموم مردم را در داخل مایوس و دشمن را نیز به تشدید فشار ترغیب می‌کند.
۱۳ ساعت قبل
نشست خصوصی جمهوریخواهان برای معرفی نامزد خود در انتخابات
جلسه رای‌گیری حزب جمهوریخواه برای نامزدی دوباره دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰، شهریور ماه به‌طور خصوصی و بدون حضور اصحاب رسانه برگزار می‌شود.به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، سخنگوی کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه دلیل اتخاذ این تصمیم را جلوگیری از شیوع کرونا اعلام کرد.قرار است ۳۳۶ نماینده حزب جمهوریخواه ۲۴ اوت (۳ شهریور) در شهر شارلوت کارولینای شمالی گردهم آیند تا به طور رسمی ترامپ را از حزب خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا معرفی کنند. اگر حزب جمهوریخواه تصمیم خود برای برگزاری این جلسه به صورت خصوصی را عملی کند، اولین کنوانسیون این حزب خواهد بود که در تاریخ مدرن آمریکا، درهای خود را به روی خبرنگاران می‌بندد.سخنگوی این کنوانسیون گفت: نظر به محدودیت‌های اعمال شده در …
۱۳ ساعت قبل
باخت ترامپ، باخت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس
آمریکایی‌ها تنها چند ماه تا انتخاباتی زمان دارند که می‌توانند دونالد ترامپ را دوباره برای ریاست جمهوری انتخاب کنند، یا اینکه با انتخاب جو بایدن، مخالف دموکراتش، او را جزو معدود روسایی در تاریخ کشورشان کنند که تنها یک دوره ریاست جمهوری را در دست داشت.به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه میدل ایست آی، در حالی که تحولات بسیاری ممکن است از امروز تا نوامبر رخ دهد، ترامپ با نبرد دشواری برای تجدید انتخاب روبه‫رو است. ترکیبی از فجایع در حوزه سلامت و تبعات اقتصادی پاندمی کرونا، در کنار اعتراضات بر سر خشونت پلیس علیه سیاهپوستان بعد از قتل جورج فلوید، کمپین ترامپ را به دردسر بزرگی انداخته است و نظرسنجی‌های اخیر از پیشتازی ۵۰ به ۴۱ بایدن حکایت دارند. احتمال برد بایدنگرچه به لحاظ تئوری این امکان وجود دارد که ترامپ …
مشاوران برجامی اوباما در تیم سیاست خارجی بایدن
۱۳ ساعت قبل
مشاوران برجامی اوباما در تیم سیاست خارجی بایدن
تیم مشاوران سیاست‌خارجی و امنیت ملی جو بایدن، نامزد دمکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اکنون به فهرستی 2هزار نفره رسیده‌است. این افراد در چارچوب 20کارگروه در حوزه‌های گسترده‌ای چون امنیت ملی، کنترل تسلیحاتی، دفاعی، اطلاعاتی و امنیت داخلی مشغول کار هستند.  نگاهی به این فهرست و سازمان‌دهندگان اصلی آن می‌تواند نشان دهد که بایدن درصورت رئیس‌جمهور شدن چه سیاست خارجی خواهد داشت.  شاید محور اصلی سیاست خارجی بایدن، تغییر سیاست‌های جنجالی دولت ترامپ به‌ویژه در حوزه پناهجویان و حقوق زنان در جهان باشد. این …
عقل‌های منفصل بایدن
۱۳ ساعت قبل
عقل‌های منفصل بایدن
تیم و مشاوران غیر رسمی سیاست خارجی و امنیت ملی جو بایدن، معاون سابق ریاست‌جمهوری و نامزد مفروض دموکرات‌ها برای انتخابات سال 2020 تا 2 هزار نفر گسترده شده و بنا به گفته مقامات کارزار انتخاباتی نامزد دموکرات‌ها، در حال حاضر 20 تیم روی مسائل مختلف در حوزه امنیت ملی تا کنترل تسلیحات، امور دفاعی، اطلاعاتی و امنیت ملی کار می‌کنند. به نوشته فارن پالیسی، سازمان این گروه نشان می‌دهد که در صورت پیروزی در انتخابات سوم نوامبر، بایدن و تیم او در سیاست خارجی و بازگشت برخی برنامه‌های بحث برانگیز در زمان مدیریت دونالد ترامپ، از جمله موضوع پناهجویان و حقوق زنان در مسائلی مانند تولید مثل چگونه فکر می‌کنند.
بی‌اعتمادی بخشی از جامعه سیاهپوستان آمریکا به رای‌گیری پستی
۱۸ ساعت قبل / جامعه سیاه پوستان آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
بی‌اعتمادی بخشی از جامعه سیاهپوستان آمریکا به رای‌گیری پستی
تهران- ایرنا- سیاهپوستان آمریکا با وجود نگرانی‌ها از افزایش شیوع کرونا در این کشور، از بابت برگزاری انتخابات پستی در ماه نوامبر (آبان ماه) نگرانند و بخشی از آنها ترجیح می‌دهند شخصا پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
«بایدن» خواهان مذاکرات فراتر از هسته‌ای با ایران خواهد بود/ آمریکا مانع تجارت بشردوستانه با ایران
۱۹ ساعت قبل / فرانک فن هیپل / ایالات متحده آمریکا / ایران / برجام / جو بایدن / سوئیس / کانال مالی سوئیس
«بایدن» خواهان مذاکرات فراتر از هسته‌ای با ایران خواهد بود/ آمریکا مانع تجارت بشردوستانه با ایران
«فرانک فن هیپل» معتقد است اگر بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود خواهان مذاکرات گسترده با ایران خواهد بود.
رویکرد سیاست خارجی «جو بایدن» در برابر ایران چگونه خواهد بود؟
۲۱ ساعت قبل
رویکرد سیاست خارجی «جو بایدن» در برابر ایران چگونه خواهد بود؟
دیدگاه های متفاوتی در مورد تیم سیاست خارجی جو بایدن و جهت گیری های سیاست خارجی او در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه اکتبر وجود دارد. علی رغم دیدگاه های متفاوت، یک نظر مشترک بین اکثر تحلیل گران و کارشناسان وجود دارد که با شکست ترامپ و پیروزی بایدن سیاست خارجی آمریکا چرخشی اساسی خواهد داشت.
۲۲ ساعت قبل / ترامپ و بایدن / جو بایدن
بایدن خطاب به ترامپ: گلف‌ بازی بس است!
به گزارش مهر، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، در یک رشته پیام توئیتری، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور را به باد انتقاد گرفت و او را به بی‌تفاوتی در قبال مشکلات مردم متهم کرد.
پنج زن نامزد معاونت بایدن چه کسانی هستند؟
۲۳ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
پنج زن نامزد معاونت بایدن چه کسانی هستند؟
تهران - ایرنا - جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ متعهد شده یک زن را به عنوان معاون خود در صورت پیروزی در این دوره معرفی کند.
انتخاب جو بایدن و برجام و اعتدالی‌ها!
۲۳ ساعت قبل / احمد زیدآبادی / برجام / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتخاب جو بایدن و برجام و اعتدالی‌ها!
تجربه‌های مکرر، اما نشان داده است که بدون خواست و ارادۀ ارکان اصلی قدرت در ایران، چهره‌های اعتدالی و اصلاح‌طلب در مقام ریاست جمهوری، قادر به گشودن گرۀ رابطه با آمریکا نیستند و اغلب وضع را پیچیده‌تر و بغرنج‌تر می‌کنند.
ترامپ پا جای پای دیکتاتورها
۲۵ ساعت قبل / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / تعویق انتخابات / ایالات متحده امریکا / جو بایدن / کرونا / پاندمیک ویروس کرونا / دیکتاتوری ترامپ / دیکتاتورها
ترامپ پا جای پای دیکتاتورها
محمد مهدی مظاهری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: ترامپ که پیش از این بحث تقلب در انتخابات و مداخله کشورهای دیگر در آن را تنها ترفند و توطئه دموکرات ها برای خدشه دار کردن انتخابات می دانست، حال خود با دستپاچگی، به دنبال راه هایی برای تعویق انتخابات می گردد و رای‌گیری پستی را مستعد تقلب می‌داند. در همین راستا، او این درخواست را مطرح کرده که برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند «به درستی، با امنیت و ایمنی» رای دهند، به تعویق بیفتد.
جنگ غیرواقعی ایران و اسرائیل
۲۵ ساعت قبل / ایران و امریکا / ایران و اسرائیل / ایران و اسرائیل و امریکا / خروج امریکا از برجام / جو بایدن / دونالد ترامپ
جنگ غیرواقعی ایران و اسرائیل
ترامپ بر این باور است که اگر بتواند ایران و کشورهای مانند آن را پشت میز مذاکره بکشاند، می تواند معامله بزرگی با آنها بکند ولی تیم مشاوران او با چنین سناریوی دشواری موافق نیستند. 
فایده تعویق انتخابات برای ترامپ چیست؟
۲۵ ساعت قبل / ترامپ / جو بایدن
فایده تعویق انتخابات برای ترامپ چیست؟
کارشناس مسائل بین الملل می گوید فارغ از چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اگر ترامپ نتایج را واگذار کند به هیچ وجه زیر بار شکست نخواهد نرفت.
روزهای کشمکش در انتظار آمریکا با سناریوی تقلب در انتخابات
۳۰ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
روزهای کشمکش در انتظار آمریکا با سناریوی تقلب در انتخابات
نیویورک– ایرنا– ادعای رئیس جمهوری آمریکا از امکان نپذیرفتن باخت احتمالی در انتخابات آبان ماه این کشور، گمانه‌زنی‌های بسیاری را به همراه داشته که وجه مشترک آنها ورود این کشور به یک کشمکش داغ انتخاباتی است.
ترامپ با پیشنهاد تعویق انتخابات، در حال شکل‌ دادن به کودتای پنهان است/ قانون اساسی آمریکا اجازه تاخیر در برگزاری انتخابات را نمی‌دهد
۳۱ ساعت قبل / کرونا / جو بایدن / دونالد ترامپ / برنی سندرز / حزب جمهوریخواه آمریکا / مایک پمپئو / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
ترامپ با پیشنهاد تعویق انتخابات، در حال شکل‌ دادن به کودتای پنهان است/ قانون اساسی آمریکا اجازه تاخیر در برگزاری انتخابات را نمی‌دهد
ایلنا: تحلیلگر مسائل آمریکا گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا فکر می‌کند که اگر بتواند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را به تعویق بیاندازد، با این کار می‌تواند آرای دموکرات‌ها را…
۳۴ ساعت قبل
انتخابات ایران وامریکا
اظهارات دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده که گفته «ایران منتظر جو بایدن است تا در صورت پیروزی او امریکا و غرب را تصاحب کند» حتی به عنوان اتهام به رقیب انتخاباتی نیز جای تعمق دارد. او با چه معیاری ایران را این گونه تاثیرگذار می‌‌بیند؟ روی دیگر سکه اینکه آیا سخنان ترامپ و موضع جو بایدن و دموکرات‌ها در صورت پیروزی آنها بر انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری در ایران اثر خواهد داشت؟تجربه انتخابات در ایران و امریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده است که سیاست‌های هر کشور در قبال یکدیگر بر انتخابات روسای جمهوری کم و بیش اثر داشته است. لیکن این اثر غالبا از طرف امریکا بر انتخابات ایران بوده تا ایران بر امریکا. اکنون باید دید با توجه به افول محبوبیت و …
۳۷ ساعت قبل
محبوبیت هریس درمیان دموکرات‌ها
در حالی که جو بایدن، نامزد مفروض دموکرات‌ها در آستانه اعلام نام معاون خود قرار دارد، یک نظرسنجی از سوی یاهو نیوز و «YouGov» نشان می‌دهد که اکثریت دموکرات‌ها بر این باورند که معاون او یک زن سیاه‌پوست خواهد بود. بایدن که قول داده است تا یک زن را به‌عنوان معاون خود انتخاب کند، گفته است که در اوایل ماه اوت نام فرد مورد نظر را خواهد گفت. در نظرسنجی یاهو نیوز نیز 60 درصد گفته‌اند انتخاب یک زن سیاه‌پوست برای کارزار انتخاباتی وی حائز «اهمیت» است و 25 درصد آن را «بسیار مهم» تلقی کرده‌اند. در این فهرست کوتاه در حال حاضر نام 4 زن دیده می‌شود.
در درون اردوگاه ۲ هزار نفره تیم سیاست خارجی جو بایدن چه می‌گذرد؟
۴۰ ساعت قبل / جو بایدن / انتخابات آمریکا
در درون اردوگاه ۲ هزار نفره تیم سیاست خارجی جو بایدن چه می‌گذرد؟
اگر جو بایدن برنده شود، برخی از کارشناسان برتر سیاست خارجی در تیمش حضور دارند که می‌توانند برای مشاغل ارشد و میانی در دولت مورد استفاده قرار گیرند.
تقلای ترامپ برای تعویق انتخابات
۴۳ ساعت قبل / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
تقلای ترامپ برای تعویق انتخابات
تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری آمریکا پیشنهاد تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور را داده است. درخواستی که واکنش منفی جامعه سیاسی این کشور را به همراه داشته است.
هشدار نشریه انگلیسی درباره دخالت ترامپ در نحوه برگزاری انتخابات
۴۳ ساعت قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
هشدار نشریه انگلیسی درباره دخالت ترامپ در نحوه برگزاری انتخابات
لندن – ایرنا – یک نشریه انگلیسی با اشاره به محدودیت قانونی دونالد ترامپ درباره جابه‌جایی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نسبت به احتمال دخالت او در نحوه برگزاری انتخابات هشدار داد.
بر اساس ‌نظرسنجی: هواداران ترامپ پیروزی بایدن را در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برنمی تابند
۴۶ ساعت قبل
بر اساس ‌نظرسنجی: هواداران ترامپ پیروزی بایدن را در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برنمی تابند
نتایج نظرسنجی جدید نشان داده که هواداران دونالد ترامپ گفته‌اند در صورتی که جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری و نامزد احتمالی دموکرات‌ها از طریق پست الکترونیک در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود، این نتیجه را نمی پذیرند.
دستگیری یک نوجوان در رابطه با هک توییتر اوباما، بایدن و افراد مشهور دیگر
۴۶ ساعت قبل
دستگیری یک نوجوان در رابطه با هک توییتر اوباما، بایدن و افراد مشهور دیگر
پلیس ایالت فلوریدا آمریکا اعلام کرد یک نوجوان ۱۹ ساله را به اتهام هک حساب توییتری افراد مشهوری از جمله باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، بیل گیتس، جف بزوس و چند چهره سرشناس دیگر آمریکایی بازداشت کرده است.
ستادهای انتخاباتی «جو بایدن» در ایران راه اندازی شد! / آرزوی غربگراها برای پیروزی رکوردداران تحریم مردم ایران
۴۷ ساعت قبل / اوباما / امریکا / تهران / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / موشک / روزنامه اصلاح طلب / کاتسا 2017 / احمد زیدآبادی / باراک اوباما
ستادهای انتخاباتی «جو بایدن» در ایران راه اندازی شد! / آرزوی غربگراها برای پیروزی رکوردداران تحریم مردم ایران
ساختار جاکمیتی آمریکا- جمهوری خواهان و دموکرات ها- نقشه مشترکی را علیه ایران دنبال می کنند. هدف اصلی، خالی کردن دست ایران از مولفه های قدرت ساز است.
آیا دموکرات‌ها به دنبال براندازی نظام ایران نیستند؟
۲ روز قبل / ایران / ایالات متحده آمریکا / حزب دموکرات آمریکا / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
آیا دموکرات‌ها به دنبال براندازی نظام ایران نیستند؟
انتشار چشم‌انداز سیاست خارجی حزب دموکرات آمریکا و اعلام عدم تلاش برای تغییر نظام ایران به برخی خوشبینی‌ها در مورد برنامه آنها منجر شده است.
سومین نظرسنجی چند روز اخیر حاکی از رقابت تنگاتنگ میان بایدن و ترامپ است
۲ روز قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات آمریکا
سومین نظرسنجی چند روز اخیر حاکی از رقابت تنگاتنگ میان بایدن و ترامپ است
درحالی که اکثر رسانه‌ها به نظرسنجی‌هایی اشاره دارند که بیانگر پیشتازی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هستند، سومین نظرسنجی چند روز اخیر حاکی از رقابت تنگاتنگ میان نامزدهای اصلی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان است به طوری که اختلاف میان آنها تنها چهار درصد است.
۲ روز قبل / آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ: مثل ۴ سال قبل، اوباما را شکست می‌دهیم
به گزارش فارس، با شدت گرفتن اظهارنظرها و تحرکات برای حضور پر رنگ‌تر در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) آمریکا، حملات لفظی رئیس‌جمهور کنونی و سابق به یکدیگر تشدید شده و دونالد ترامپ در پیام‌های توییتری به حامیانش وعده داد که او در انتخابات اوباما و جو بایدن را شکست خواهد داد.
پمپئو احضار شد
۲ روز قبل
پمپئو احضار شد
کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، وزیر خارجه را برای توضیحات درباره اسناد تحویل داده شده توسط وی به کمیته‌های تحقیقات مجلس سنا درباره فعالیتهای پسر جو بایدن برای یک شرکت گاز اوکراینی احضار کرد.
ترامپ: نتیجه حمایت اوباما از بایدن، جز شکست نیست
۲ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / باراک اوباما / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
ترامپ: نتیجه حمایت اوباما از بایدن، جز شکست نیست
تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه در توییت‌هایی پیایی به باراک اوباما سلف خود تاخت و حمایت وی از جو بایدن رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این کشور را محکوم به شکست دانست.
توافق با چین پول زیادی را وارد ایران می کند/ضمن مقصر دانستن تحریم‌های ترامپ نباید تاثیر عوامل داخلی را نادیده گرفت
۲ روز قبل / چین / ایران و چین
توافق با چین پول زیادی را وارد ایران می کند/ضمن مقصر دانستن تحریم‌های ترامپ نباید تاثیر عوامل داخلی را نادیده گرفت
ایلنا نوشت: استاد دانشگاه بیرمنگام با تاکید بر اینکه فشار حداکثری دولت ترامپ با مقاومت حداکثری ایران مواجه شده است، گفت: ریاست جمهوری جو بایدن امکان طرح مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای را فراهم می‌کند.
مجلس نمایندگان آمریکا پامپئو را احضار کرد
۲ روز قبل
مجلس نمایندگان آمریکا پامپئو را احضار کرد
کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، وزیر خارجه را برای توضیحات درباره اسناد تحویل داده شده توسط وی به کمیته‌های تحقیقات مجلس سنا درباره فعالیتهای پسر جو بایدن برای یک شرکت گاز اوکراینی احضار کرد.
ترامپ: اگر بایدن رئیس جمهور شود هرج‌ومرج و خونریزی تمام آمریکا را خواهد گرفت
۲ روز قبل
ترامپ: اگر بایدن رئیس جمهور شود هرج‌ومرج و خونریزی تمام آمریکا را خواهد گرفت
رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت که اگر جو بایدن به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، هرج و مرج و خونریزی به همه مناطق سرزمین ما گسترش خواهد یافت. شما یک پورتلند در همه جای آمریکا خواهید داشت.
ابوالفتح: رقیب ترامپ در انتخابات کروناست نه بایدن
۲ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / مجلس سنا / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
ابوالفتح: رقیب ترامپ در انتخابات کروناست نه بایدن
تهران- ایرنا- یک تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: رقیب ترامپ، بایدن نیست بلکه کرونا است. کرونا متینگ و کمیپن نیست و اگر به صورت عاجل محو نشده و پیامدهای انتخاباتی آن بازسازی نشود، شانس ترامپ کاهش می‌یابد.
۲ روز قبل
بایدن: ترامپ هیچ راهبردی برای مهار کرونا ندارد
ایرنا- جو بایدن رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ با انتقاد از ناکامی‌های واشنگتن در برابر بیماری همه گیری کووید ۱۹ گفت: دولت ترامپ هیچ راهبردی برای مهار کرونا ندارد.
ترامپ لغو حکم اعدام بمبگذار بوستون را مضحک خواند
۲ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / بوستون / ترامپ
ترامپ لغو حکم اعدام بمبگذار بوستون را مضحک خواند
تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا لغو حکم اعدام عامل بمبگذار دو ماراتن بوستون را مضحک خواند و گفت: سارنایف یک حیوان است که باعث کشته شدن بسیاری از مردم شده است.
آبروریزی جدید پسر ترامپ/ عنوان کتابش غلط گرامری داشت!
۳ روز قبل / دونالد ترامپ جونیور / ادبیات آمریکا / فرهنگ سیاسی / جو بایدن
آبروریزی جدید پسر ترامپ/ عنوان کتابش غلط گرامری داشت!
پسر دونالد ترامپ بعد از غلط گرامری در عنوان کتابش و مسخره شدن در شبکه‌های اجتماعی، بی‌سرو صدا آن را تصحیح کرد.
رابطه ایران و آمریکا یک روز پس از انتخاب جو بایدن!
۳ روز قبل / حزب دموکرات / بایدن / انتخابات آمریکا / انتخابات 2020 / ایران و آمریکا
رابطه ایران و آمریکا یک روز پس از انتخاب جو بایدن!
ابوالفتح تحلیل‌گر مسائل آمریکا با اشاره به اینکه گفته می‌شود، بایدن به محض رئیس جمهور شدن به برجام برمی‌گردد، به نظر می‌رسد حرف ناپخته‌ای باشد، اضافه کرد: ترامپ نیز به محض ورود به کاخ سفید از برجام خارج نشد که حال بایدن بخواهد عکس آن را انجام دهد،از طرفی باید دید که او آیا برای بازگشت آمریکا به برجام آیا اولا شرط می گذارد و دوما این پیش‌شرط‌ها شامل چه مسائلی خواهد شد، این موضوع بسیار مهم است، همچنین می‌بایست مشخص شود که در ترکیب کابینه یایدن چه کسانی حضور خواهند داشت، وزیر خارجه کیست و مشاور امنیت ملی چه کسی است.
دست و پا زدن‌های ترامپ از ترس شکست/ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تعویق می‌افتد؟
۳ روز قبل / انتخابات 2020 آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ / جو بایدن
دست و پا زدن‌های ترامپ از ترس شکست/ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تعویق می‌افتد؟
درخواست رئیس جمهور آمریکا برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور، با واکنش‌های منفی فوری از سوی دموکرات‌ها و حتی دوستان جمهوری خواه «دونالد ترامپ» در کنگره آمریکا همراه بود. کنگره آمریکا تنها نهادی است که اختیار چنین تصمیمی را در این کشور دارد.
ترامپ در مسیری پرچالش تا انتخابات آمریکا
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن
ترامپ در مسیری پرچالش تا انتخابات آمریکا
تهران - ایرنا - در حالی که دونالدترامپ با انتقادهای فراوان داخلی و خارجی در سوءمدیریت ویروس کرونا و همچنین ناآرامی‌های تبعیض نژادی روزافزون مواجه است، وی در فاصله کمتر از ۱۰۰ روز تا انتخابات آمریکا، در آرزوی فتح دوباره ریاست جمهوری در مسیری پرسنگلاخ و صعب العبور قرار دارد.
آمریکا درصورت مخالفت اروپا با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، ناچار به پذیرش راه حل میانه است/ تلاش عناصر افراطی دولت ترامپ برای غیرممکن کردن بازگشت واشنگتن به برجام
۳ روز قبل / اوباما / سخنگوی وزارت امور خارجه / شورای امنیت سازمان ملل / لندن / امنیت / جو بایدن / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / کوروش احمدی" / حلیل‌گر مسائل آمریکا
آمریکا درصورت مخالفت اروپا با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، ناچار به پذیرش راه حل میانه است/ تلاش عناصر افراطی دولت ترامپ برای غیرممکن کردن بازگشت واشنگتن به برجام
ایلنا: تحلیلگر مسائل بین‌ا‌لمللی با اشاره به کنش‌ها و واکنش‌های ایران و آمریکا درباره ادامه تحریم یا لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران به تحلیل شرایط پیش روی دو کشور و…
فشار حداکثری با مقاومت حداکثری مواجه شده است/ توافق با چین پول زیادی را وارد ایران می‌کند/ مسکو و پکن می‌توانند ناجی تهران باشند
۳ روز قبل / ایران / چین / تحریم
فشار حداکثری با مقاومت حداکثری مواجه شده است/ توافق با چین پول زیادی را وارد ایران می‌کند/ مسکو و پکن می‌توانند ناجی تهران باشند
ایلنا: استاد دانشگاه بیرمنگام با تاکید بر اینکه فشار حداکثری دولت ترامپ با مقاومت حداکثری ایران مواجه شده است، گفت: ریاست جمهوری جو بایدن امکان طرح مذاکره مجدد در…
پیشنهاد جنجالی ترامپ برای تعویق انتخابات راهی برای فرار از شکستی تاریخی
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
پیشنهاد جنجالی ترامپ برای تعویق انتخابات راهی برای فرار از شکستی تاریخی
تهران- ایرنا- پیشنهاد دونالد ترامپ در روز پنجشنبه (۹ مرداد) برای به تاخیر انداختن انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی ریاست جمهوری آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا و احتمال بروز تقلب در نتیجه رای گیری پستی، بازتاب زیادی در محافل سیاسی این کشور و نیز جهان داشته است.
کاملا هریس زوج انتخاباتی جو بایدن؟
۴ روز قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / جوبایدن / دموکرات ها / کاملا هریس
کاملا هریس زوج انتخاباتی جو بایدن؟
نام هریس در میان چند زن دیگر مطرح شده است. از جمله کارن باس و وال دمنیگز از نمایندگان مجلس نمایندگان و سناتور تامی داک‌ورث و الیزابت وارن و در نهایت سوزان رایس، مشاور امنیت ملی دوران باراک اوباما. با این حال نام هریس، نام قطعی‌تری به‌نظر می‌رسد. بایدن پیش‌تر او را در عرصه عمومی مورد ستایش قرار داده بود و از همکاری پسرش بیو بایدن با وی در مورد چند پرونده به نیکی یاد کرده بود. حالا با دست‌نوشته فاش شده نیز مشخص شده است که هریس چند قدم دیگر تا معاونت بایدن فاصله دارد.
الیزابت وارن: ترامپ منافع روسیه را به جان نظامیان آمریکایی ترجیح می‌دهد
۴ روز قبل
الیزابت وارن: ترامپ منافع روسیه را به جان نظامیان آمریکایی ترجیح می‌دهد
«الیزابت وارن» سناتور دموکرات و یکی از نامزدهای جو بایدن برای منصب معاونت ریاست جمهوری تشکیک رئیس‌جمهور آمریکا درباره ادعای تبانی روسیه با طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی را محکوم کرد.
برخلاف ادعای رسانه‌ها دموکرات‌ها می‌گویند به برجام برنمی‌گردند
۴ روز قبل / جو بایدن / ترامپ
برخلاف ادعای رسانه‌ها دموکرات‌ها می‌گویند به برجام برنمی‌گردند
برخلاف فضاسازی رسانه‌های زنجیره‌ای، فعالان حزب دموکرات و مشاوران جو بایدن، خواستار بازگشت به برجام نیستند.
۴ روز قبل
ترامپ را دست‫کم نگیرید
پیتر نیکولاس در نشریه «آتلانتیک» نوشت: بیایید بی‫درنگ این طور در‫نظر بگیریم که رئیس جمهوری دونالد ترامپ در حال باختن انتخابات است. جزئیات را در نظر بگیرید، اینکه چطور رای دهندگان حومه شهر به سمت جو بایدن متمایل می شوند و افراد سالخورده درمورد حمایت شان از نامزدها تجدیدنظر می‫کنند. اصول را در نظر بگیرید.در ادامه این مطلب آمده است: رئیس جمهوری قرار است آمریکایی‫ها را در شغل هایشان حفظ کنند. اکنون نرخ بیکاری 11 درصد است، 3 درصد بیشتر از زمانی که جیمی کارتر در سال 1980 فرصت انتخاب مجدد را از دست داد و هنگامی که جورج دبلیو بوش در سال 1992 در انتخابات شکست خورد.به گزارش انتخاب، رئیس جمهوریان قرار است آمریکایی ها را ایمن نگه دارند. در حالی که حدود 140 نفر در اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند که …
ویدیو / چرا انتخابات ۲۰۲۰ برای جمهوری‌خواهان تاریخی خواهد بود؟ + زیرنویس فارسی
۴ روز قبل
ویدیو / چرا انتخابات ۲۰۲۰ برای جمهوری‌خواهان تاریخی خواهد بود؟ + زیرنویس فارسی
عملکرد دونالد ترامپ، منجر به جا به جایی درصدی محبوبیت او نیز در میان نظرسنجی ها شده به گونه ای که هرچه از محبوبیت نامزد جمهوری خواهان کاسته شده، به محبوبیت جو بایدن نیز اضافه شده است.
بایدن همانند «اسب تروا» است
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
بایدن همانند «اسب تروا» است
رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی، رقیب دموکرات خود را به «اسب تروا» تشبیه کرد.
انتخابات آمریکا/چه کسی معاون جو بایدن می‌شود؟
۴ روز قبل / عکس روز / تصاویر روز / انتخابات آمریکا
انتخابات آمریکا/چه کسی معاون جو بایدن می‌شود؟
جو بایدن نامزد حزب دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌خواهد یک زن را به عنوان معاونش انتخاب کند او پیش از این در ماه مارس درباره این وعده در کارزار‌های مقدماتی اش گفته بود: "چنانچه به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شوم، کابینه و دولتم شبیه کشور خواهد بود و متعهد می‌شوم که یک خانم را به عنوان معاون خود انتخاب کنم. زنانی هستند که قابلیت اینکه روسای جمهور آینده این کشور باشند را دارند و من یک زن را برای معاونت خود انتخاب می‌کنم. "، اما سیاهپوستانی که به بایدن رای موافق داده بودند از او خواسته بودند که یک سیاهپوست را بعنوان معاون خود انتخاب کند. جو بایدن در نظر داشت که میشل اوباما بانوی رئیس جمهور پیشین، باراک اوباما را بعنوان نائب رئیس انتخاب کند که میشل اوباما از حضور در دولت بایدن سرباز زد. در تصاویر …
آیا عصر ترامپ پایان می‌یابد؟
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / جوزف بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
آیا عصر ترامپ پایان می‌یابد؟
ایرنا نوشت: نشریه نشنال اینترست در تحلیلی نوشت: عصر دونالد ترامپ با شکست در انتخابات پیش رو به پایان نرسیده و چنانچه نتیجه به نفع جو بایدن تمام شود، او خود را برای انتقام از دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ آماده می‌کند.
شانس «هریس» برای معاونت بایدن بیشتر شد
۵ روز قبل / جو بایدن / کامالا هریس / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
شانس «هریس» برای معاونت بایدن بیشتر شد
وجود یک نوشته در دست «جو بایدن» که در آن نام «کاملا هریس» در صدر دیگر اسامی نوشته شده بود، احتمال انتخاب این سناتور رنگین پوست را به عنوان معاون نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ افزایش داد.
رمزگشایی از اظهارات جدید ترامپ؛ هیچکس در آمریکای جو بایدن ایمن نخواهد بود!
۵ روز قبل
رمزگشایی از اظهارات جدید ترامپ؛ هیچکس در آمریکای جو بایدن ایمن نخواهد بود!
رئیس جمهوری آمریکا یک تصویر پادآرمانشهر از آنچه آمریکای جو بایدن خواهد بود، ترسیم کرده و تاکید دارد چنانچه این معاون سابق باراک اوباما در نوامبر پیروز رقابت کاخ سفید شود، جرم و هرج و مرج در جوامع تاخت و تاز می‌کنند.
بایدن، ترامپ را به هراس‌افکنی عامدانه در میان آمریکایی‌ها متهم کرد
۵ روز قبل / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات 2020 آمریکا
بایدن، ترامپ را به هراس‌افکنی عامدانه در میان آمریکایی‌ها متهم کرد
نامزد مفروض دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را به ایجاد ترس و وحشت تعمدی در بین مردم با هدف جلب آرای رای‌دهندگان مردد در آستانه انتخابات نوامبر متهم کرد.
آمریکای بایدن با آمریکای ترامپ چه تفاوتی خواهد داشت؟
۵ روز قبل / جو بایدن / ترامپ
آمریکای بایدن با آمریکای ترامپ چه تفاوتی خواهد داشت؟
ک رسانه خبری منتسب به امارات عربی با بررسی نتایج انتخابات آبان ماه آمریکا معقتد است که بایدن به ضرر جهان عرب و به نفع ایران، روسیه و چین است.
فرافکنی ترامپ: بایدن رئیس‌جمهور شود اوضاع خطرناک می‌شود
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات 2020 آمریکا
فرافکنی ترامپ: بایدن رئیس‌جمهور شود اوضاع خطرناک می‌شود
رئیس جمهوری آمریکا یک تصویر پادآرمانشهر از آنچه آمریکای جو بایدن خواهد بود، ترسیم کرده و تاکید دارد چنانچه این معاون سابق باراک اوباما در نوامبر پیروز رقابت کاخ سفید شود، جرم و هرج و مرج در جوامع تاخت و تاز می‌کنند.
سوزان رایس پاشنه آشیل بایدن می‌شود؟
۵ روز قبل / سوزان رایس / جو بایدن / دموکرات ها / جمهوری خواهان / انتخابات آمریکا
سوزان رایس پاشنه آشیل بایدن می‌شود؟
انتخاب رایس شاید آتش توپخانه جمهوری‌خواهان را قدرتمندتر کند. رایس در جایگاه مشاور امنیت ملی باراک اوباما هدف انتقاد‌های زیادی بود؛ جمهوری‌خواهان او را به دروغ‌گویی درباره دلایل حمله سال ۲۰۱۲ به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی متهم کردند که در نهایت به مرگ سفیر آمریکا در لیبی و سه آمریکایی دیگر منجر شد. همچنین انفعال واشنگتن در قبال جنگ داخلی سوریه هم از دیگر موضوعاتی است که جمهوری‌خواهان مسئولیت آن را به گردن رایس و کلینتون می‌اندازند.
۵ روز قبل / بایدن / انتخابات آمریکا
بایدن: هفته آینده معاونم را انتخاب می‌کنم
معاون رئیس جمهور سابق آمریکا به خبرنگاران گفت، جو بایدن در هفته اول ماه اوت (که از شنبه آغاز می‌شود)، معاون سال ۲۰۲۰ خود را انتخاب می‌کند.
«جو بایدن» دموکرات کاندیدای معاونت خود را معرفی می کند
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ
«جو بایدن» دموکرات کاندیدای معاونت خود را معرفی می کند
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می گوید که در هفته اول ماه آگوست کاندیدای معاونت خود را معرفی می کند.
ادعاهای جدید رئیس جمهور آمریکا |  چهار سال پیش هم می‌گفتند من می‌بازم اما بردم
۵ روز قبل
ادعاهای جدید رئیس جمهور آمریکا | چهار سال پیش هم می‌گفتند من می‌بازم اما بردم
نتایج نظرسنجی معتبر آمریکا نشان می‌دهد که جو بایدن پیشتاز انتخابات آمریکاست اما دونالد ترامپ در ادعاهایی خود را پیشتاز انتخابات در نظرسنجی ها معرفی کرد.
یک دانشگاه از میزبانی مناظره ترامپ و بایدن انصراف داد
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / جوزف بایدن
یک دانشگاه از میزبانی مناظره ترامپ و بایدن انصراف داد
ایرنا نوشت: کمیته برگزارکننده مناظره های ریاست‌جمهوری (CDP) آمریکا اعلام کرد: اولین مناظره برنامه‌ریزی شده پاییز امسال بین دونالد ترامپ و جو بایدن معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا به دنبال انصراف دانشگاه نوتردام از میزبانی این مناظره از ایالت ایندیانا محل استقرار این دانشگاه به اوهایو تغییر مکان داده است.
ترامپ بار دیگر بایدن را «خواب آلو» و معترضین را «آشوبگر» خواند
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / تظاهرات ضد نژادپرستی / توییتر
ترامپ بار دیگر بایدن را «خواب آلو» و معترضین را «آشوبگر» خواند
رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیام هایی جدید بار دیگر معترضین ضد نژادپرستی و همچنین رقیب دموکرات خود را مورد حملات لفظی قرار داد.
ماجرای عذرخواهی بایدن از نوری المالکی
۵ روز قبل / الحشد الشعبی / تحولات عراق / عراق و عربستان / نوری المالکی
ماجرای عذرخواهی بایدن از نوری المالکی
به گزارش فارس، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دوله القانون» و نخست‌وزیر پیشین عراق در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به ضرورت تقویت روابط بغداد با کلیه کشورهای جهان به استثنای رژیم صهیونیستی بر اساس منافع ملی عراق، درباره رویکرد سعودی‌ها در قبال عراق، طرح تجزیه جو بایدن، اقدامات آمریکا در عراق و ضرورت اتکا به الحشد الشعبی در چالش‌های فرارو توضیح داد.
ترامپ شکست خود در نظرسنجی‌ها را نمی‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
ترامپ شکست خود در نظرسنجی‌ها را نمی‌پذیرد
تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که در نظرسنجی‌های جدید در ایالت‌های تاثیرگذار از جو بایدن نامزد احتمالی از حزب دموکرات عقب افتاده است ظاهرا تمایلی به پذیرش شکست خود ندارد و به تازگی مدعی شد حمایت از او نزد قایقرانان و موتورسواران نشان می‌دهد که او از بایدن جلوتر است.
دیپلمات اسبق پاکستانی:ترامپ و بایدن در مورد افغانستان رویکرد مشابهی دارند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / برجام / پاکستان / افغانستان / دونالد ترامپ / چین / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
دیپلمات اسبق پاکستانی:ترامپ و بایدن در مورد افغانستان رویکرد مشابهی دارند
اسلام‌آباد - ایرنا - یک دیپلمات باسابقه پاکستانی درباره رویکرد سیاست خارجی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مورد افغانستان بر این باور است که دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی و جو بایدن رقیب وی، هر دو قصد خارج کردن تمام نظامیان آمریکایی از افغانستان را دارند و آسیا اولویت آنها نیست.
انتخابات ۲۰۲۰ در آمریکا و نمایش رقابتی ناسالم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / پرسش از خبر / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات ۲۰۲۰ در آمریکا و نمایش رقابتی ناسالم
تهران-ایرنا-  صد روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر (۱۳ آبان)، اتهام‌زنی دو نامزد اصلی این دور از رقابت‌ها، ابهامات را درباره برگزاری سالم و عادلانه آن افزایش داده است.
بایدن با ۱۰ درصد اختلاف از ترامپ پیش است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ترامپ / جو بایدن
بایدن با ۱۰ درصد اختلاف از ترامپ پیش است
تازه‌ترین نظرسنجی نشان داد که نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با اختلاف ۱۰ درصد از رئیس جمهور کنونی این کشور که نامزد جمهوری‌خواهان محسوب می‌شود پیشتاز است، به طوری که اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نامزد دموکرات‌ها را برای رهبری آمریکا در جریان پاندمی ویروس کرونا و ناآرامی‌های نژادی مناسب‌تر می‌دانند.
ترامپ: وضعیت من در نظرسنجی‌ها عالی است / ۴ سال پیش می‌گفتند من در همه جا دارم می‌بازم؛ اما پیروز شدم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ترامپ: وضعیت من در نظرسنجی‌ها عالی است / ۴ سال پیش می‌گفتند من در همه جا دارم می‌بازم؛ اما پیروز شدم
با توجه به نتایج نظرسنجی های معتبر آمریکا که جو بایدن را پیشتاز انتخابات می دانند اما دونالد ترامپ در ادعاهایی خود را پیشتاز انتخابات در نظرسنجی ها معرفی کرد. او گفت: ما اخبار جعلی داریم، وقتی به این گونه اخبار و نظرسنجی‌ها نگاه می‌کنیم وضعیت بسیار وحشتناک است، ولی چهار سال پیش هم همین طور بود، من در همه جا‌ها داشتم می‌باختم،در همه ایالت‌هایی که طبق نظرسنجی‌ها من بازنده بودم، در نهایت پیروز شدم
تفاوت‌های بایدن و ترامپ در نگاه به ایران چیست؟ | رئیس جمهور شدن بایدن به نفع ایرانیان است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تفاوت‌های بایدن و ترامپ در نگاه به ایران چیست؟ | رئیس جمهور شدن بایدن به نفع ایرانیان است؟
خبرگزاری رویترز در گزارشی با موضوع «تفاوت‌های» رئیس‌جمهور آمریکا با رقیب دموکرات او در انتخابات به موضوع ایران اشاره و بر تلاش جو بایدن برای ساختن یک جبهه بین‌المللی برای فشار بر چین تاکید کرد.
ترامپ و سناریوی اقتدار گرایی برای ماندن در کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دولت ترامپ / باراک اوباما / جان بولتون / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / جو بایدن
ترامپ و سناریوی اقتدار گرایی برای ماندن در کاخ سفید
تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در آستانه ورود به پرالتهاب‌ترین ماه‌های انتخاباتی نه دستاورد اقتصادی پایداری دارد و نه در مقابله با کرونا موفقیتی حاصل کرده است. او در چنین برهه حساسی مسائل نژادی را محور اقدامات خود قرار داده تا شاید بتواند با ایجاد فضای دوقطبی و کسب آرای سفیدپوستان بار دیگر به کاخ سفید راه یابد.
دموکرات‌ها از واکنش ترامپ در مورد «انتخابات پستی» وحشت دارند /قربانی گرفتنِ کرونا می‌تواند شرایط جمهوری‌خواهان را وخیم کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کرونا / جو بایدن / دونالد ترامپ / حزب دموکرات / حزب جمهوری‌خواه / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / انتخابات پُستی در آمریکا
دموکرات‌ها از واکنش ترامپ در مورد «انتخابات پستی» وحشت دارند /قربانی گرفتنِ کرونا می‌تواند شرایط جمهوری‌خواهان را وخیم کند
ایلنا: کارشناس مسائل آمریکا گفت: احتمال می‌رود رئیس‌جمهوری آمریکا پس از برگزاری انتخابات پُستی، ادعای تقلب را مطرح کند و از سوی دیگر با اعمال تقلب، بر دموکرات‌ها…
حمله دموکرات‌ها به ترامپ در برنامه تبلیغ تلویزیونی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا
حمله دموکرات‌ها به ترامپ در برنامه تبلیغ تلویزیونی
تهران- ایرنا- دموکرات‌ها در یک تبلیغ تلویزیونی جدید از تلاش‌های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای بازگشایی مدارس در پاییز و بحبوحه شیوع گسترده کرونا انتقاد کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •