چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
جیمز جفری
۵ روز قبل / تحرکات آمریکا در شرق فرات / حضور روسیه و آمریکا در سوریه / سوریه و آمریکا
سفر اخیر نماینده ترامپ به سوریه حامل چه پیامی برای روسیه بود؟
به گزارش فارس، روزنامه لبنانی «الاخبار»، روز چهارشنبه (۲۳ سپتامبر - دوم مهر) در گزارشی خبر داد که سفر اخیر «جیمز جفری» فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه،‌ به منطقه «شرق الفرات» (شمال شرق سوریه) با هدف تعقیب سفر هیأت بلندپایه روس به دمشق صورت گرفته است.
گزارش| ترکیه، نظاره گر تصمیمات آمریکا و روسیه در شمال سوریه
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / ترکیه
گزارش| ترکیه، نظاره گر تصمیمات آمریکا و روسیه در شمال سوریه
سفر جیمز جفری به حسکه و دیرالزور، نشان داد که تیم ترامپ، حتی در شرایطی که امید چندانی به حفظ قدرت ندارد، حفظ موازنه و رقابت در سوریه را از یاد نبرده و در صدد استفاده از کارت کردها است و در مسیر رسیدن به اهداف خود، با ترکیه نیز هماهنگی خاصی ندارد.
دیدار و رایزنی‌های جیمز جفری در عراق و سوریه
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه / عراق / سوریه
دیدار و رایزنی‌های جیمز جفری در عراق و سوریه
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در جریان سفرش به شمال شرق سوریه و منطقه اربیل در اقلیم کرستان عراق با مسئولان محلی برجسته دیدار و رایزنی کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / حضور آمریکا در سوریه
ورود غیرقانونی نماینده ویژه آمریکا به شمال شرق سوریه
به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به شمال شرق سوریه و همچنین شهر «اربیل» عراق رفته  و با مسئولین محلی دیدار کرده است.
سفر «جیمز جفری» به سوریه و عراق
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / اخبار "عراق" / سوریه / اخبار "آمریکا"
سفر «جیمز جفری» به سوریه و عراق
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز یکشنبه به شمال شرق سوریه و منطقه اربیل در کرستان عراق سفر و با مسئولان محلی دیدار و گفت‌وگو کرد.
جیمز جفری در سوریه برای نظارت بر توافق سیاسی بین احزاب کرد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / آمریکا و سوریه / کردهای سوریه / جیمز جفری
جیمز جفری در سوریه برای نظارت بر توافق سیاسی بین احزاب کرد
نماینده آمریکا در امور سوریه به حسکه نوشت که وی در پایگاه ائتلاف بین‌المللی با رهبران احزاب کرد و مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک دیدار و گفت‌وگو کرد.
سفر جیمز جفری به ترکیه و ژنو درباره آخرین تحولات سوریه
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / ترکیه
سفر جیمز جفری به ترکیه و ژنو درباره آخرین تحولات سوریه
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه طی امروز و روزهای آینده به ترکیه و سوئیس خواهد رفت تا درباره آخرین وضعیت سیاسی و میدانی سوریه با گروههای مختلف دیدار و مذاکره کند.
شروط آمریکا برای لغو قانون "سزار"
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / قانون سزار / سوریه / آمریکا / جیمز جفری
شروط آمریکا برای لغو قانون "سزار"
فرستاده ویژه آمریکا به سوریه شروط کشورش برای لغو قانون تحریم‌های موسوم به "سزار" (قیصر) را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه
نماینده آمریکا در امور سوریه به ژنو می‌رود
نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه برای اعلام حمایت خود از نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه به ژنو می‌رود.
فرستاده ویژه آمریکا درباره سرمایه‌گذاری در سوریه هشدار داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بشار اسد / وزارت خزانه داری آمریکا / ایالات متحده آمریکا
فرستاده ویژه آمریکا درباره سرمایه‌گذاری در سوریه هشدار داد
تهران - ایرنا - «جیمز جفری» فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه روز چهارشنبه به دنبال اعمال تحریم‌های جدید این کشور علیه مردم سوریه، به کسانی که در خاورمیانه قصد سرمایه‌گذاری در سوریه دارند، هشدار داد که تحریم خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / آمریکا و سوریه / دخالت آمریکا در سوریه / نظام سوریه
آمریکا: دنبال تغییر نظام سوریه نیستیم
به گزارش ایسنا، جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه در مصاحبه با رادیو سوا، در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد: "برگزاری انتخابات پارلمانی اخیر سوریه نشانگر بی توجهی نظام به مردم خود است. این گام به منزله یک تحریک کامل و حقیرانه علیه سوری‌ها است"!
جیمز جفری از بسته تحریم‌های جدید علیه سوریه خبر داد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / قانون سزار
جیمز جفری از بسته تحریم‌های جدید علیه سوریه خبر داد
فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه اعلام کرد که تلاش‌ها برای آماده سازی دور جدیدی از تحریم‌ها علیه نظام سوریه بر اساس قانون سزار ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
در‌های دمشق به سوی امارات باز است!
وزیر خارجه سوریه با بیان این که باید از قانون سزار به عنوان فرصتی برای تحقق خودکفایی استفاده کرد، از آغاز اقداماتی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا خبر داد. به گزارش المیادین، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه روز گذشته (سه‌شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: اظهارات جیمز جفری (نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه) و مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) درباره قانون سزار را دنبال کردم آنها گروه «سرود دروغ‌گویان» هستند. معلم درباره قانون سزار گفت: در واقع این قانون طرحی برای هدف قرار دادن معیشت شهروندان سوری و گشودن دری برای بازگشت تروریسم همانند سال ۲۰۱۱ است. قانون سزار را کم اهمیت نمی‌دانم اما ما ده‌ها سال است به تعامل با تحریم‌ها عادت کرده‌ایم. او افزود: …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ایران و سوریه / وزیر خارجه سوریه / ولید معلم
سوریه: ایران را تنها نمی‌گذاریم
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه امروز (سه‌شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: اظهارات جیمز جفری (نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه) و مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) درباره قانون سزار را دنبال کردم آنها گروه "سرود دروغ‌گویان" هستند.
اعتراف به شکست سیاست‌های آمریکا در سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سیا / گروه تروریستی داعش / سوریه / جان بولتون / ایالات متحده آمریکا / جنگ سوریه / رژیم صهیونیستی / ترامپ
اعتراف به شکست سیاست‌های آمریکا در سوریه
تهران - ایرنا - در حالی‌که آمریکا از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی در سوریه برای براندازی حکومت دمشق بود، "جیمز جفری" نماینده ویژه کاخ سفید در امور سوریه اعلام کرد که واشنگتن به دنبال براندازی "بشار اسد" رئیس‌جمهوری این کشور از قدرت نیست، اعترافی که پس از ۱۰ سال نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در قبال دمشق دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / آمریکا و سوریه / بشار اسد
نماینده واشنگتن؛ آمریکا به دنبال کناره گیری بشار اسد نیست
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «جیمز جفری»، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه اعلام کرده که کشورش نمی‌خواهد بشاراسد از مقام خود استعفا دهد، بلکه می‌خواهد که او رفتارش را تغییر دهد.
آمریکا: نمی‌گوییم اسد برود
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / بشار اسد / سوریه / آمریکا / جیمز جفری
آمریکا: نمی‌گوییم اسد برود
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفت که کشورش نمی‌خواهد بشار اسد کناره‌گیری کند بلکه بیشتر خواهان آن است که او رفتارش را تغییر دهد.
آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست/رفتار باید تغییر کند!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / بشار اسد / ایالات متحده آمریکا
آمریکا: خواسته ما رفتن بشار اسد نیست/رفتار باید تغییر کند!
فارس نوشت: «جیمز جفری»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفته واشنگتن به دنبال عزل «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت نیست.
آمریکا بار دیگر امارات را تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سوریه / جیمز جفری / قانون سزار
آمریکا بار دیگر امارات را تهدید کرد
ایلنا: فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه بار دیگر به امارات درباره نقض تحریم‌های واشنگتن علیه دمشق هشدار داد و ابوظبی را به تحریم تهدید کرد.
مادر تحریم‌ها؛ راند آخر نبرد سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
مادر تحریم‌ها؛ راند آخر نبرد سوریه
سرانجام موعد اجرای بزرگ‌ترین تحریم‌های آمریکا علیه سوریه و حامیان دولت اسد فرا رسید؛ تحریم‌هایی که به گفته روزنامه سعودی الشرق‌الاوسط قرار است یک‌بار برای همیشه، راه را بر حیات اقتصادی نظام سوریه مسدود کند! دمشق، تهران، بیروت و البته مسکو، اصلی‌ترین بازیگرانی هستند که به واسطه موج جدید تحریم‌ها مورد هدف قرار گرفته‌اند، اما ماجرا به این نقطه ختم نمی‌شود چرا که حتی نام برخی شرکت‌های اماراتی هم در میان لیست تحریم‌ها به چشم می‌خورد؛ شرکت‎هایی که به گفته جیمز جفری، نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در پرونده …
آمریکا: تحریم‌های قانون "سزار" مرحله اول طرح ما علیه نظام اسد است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / قانون سزار / سوریه / جیمز جفری
آمریکا: تحریم‌های قانون "سزار" مرحله اول طرح ما علیه نظام اسد است
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه ضمن هشدار به امارات درباره اجرای قانون "سزار" (قیصر) در خصوص این کشور تاکید کرد، تحریم‌های سخت جدید در قانون سزار علیه سوریه تنها مجموعه اول اقداماتی است که علیه نظام بشار اسد اتخاذ خواهد شد.
هشدار آمریکا به امارات درباره نقض تحریم‌های سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / وزارت خارجه آمریکا / سوریه / امارات‌ متحده ‌عربی
هشدار آمریکا به امارات درباره نقض تحریم‌های سوریه
تهران- ایرنا- «جیمز جفری» فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه چهارشنبه شب به امارات متحده عربی درباره نقض تحریم‌های این کشور علیه سوریه موسوم به قانون «سزار» هشدار داد.
تبدیل اسرائیل به پیمانکار نظامی آمریکا برای مقابله با ایران در سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اسرائیل / ترامپ
تبدیل اسرائیل به پیمانکار نظامی آمریکا برای مقابله با ایران در سوریه
حملات اسرائیل به سوریه که در هفته های اخیر شدت گرفته اند با استراتژی های امریکا همخوانی دارند. جیمز جفری فرستاده ویژه امریکا به سوریه در اوایل ماه مه در مصاحبه ای با روزنامه سعودی الشرق الأوسط خلاصه ای از سیاست امریکا در سوریه را بیان کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مذاکرات عربستان و سوریه به دور از چشم رسانه‌ها ادامه دارد!
منابع مطلع تاکید کردند،‌ نزدیک شدن دیدگاه‌های عربستان و سوریه در چارچوب تماس‌ها و مذاکرات جدی به دور از چشم رسانه‌ها ادامه دارد. به گزارش سایت لبنان ۲۴، منابع مطلع گفتند، عربستان و سوریه در حال بررسی مسائل مورد اختلاف از جمله حضور ایران در سوریه، روابط سوریه با ترکیه و افتتاح سفارت عربستان در دمشق هستند. به گفته منابع، مشخص نیست آیا این مذاکرات به دلیل قانون سزار (قیصر) آمریکا که اجرای تحریم‌ها علیه سوریه را از اواسط ماه ژوئن آغاز می‌کند، متوقف یا با مشکل روبه‌رو خواهد شد یا نه، زیرا برخی کادر دیپلماتیک می‌گویند، شرکت‌های اماراتی در حال بررسی فرضیه خروج از هرگونه امکان سرمایه‌گذاری به دلیل تحریم‌های آمریکا هستند. روند فعلی در سوریه از زمانی …
سوریه: اظهارات جیمز جفری اذعانی به مسئولیت آمریکا در رنج سوری‌ها است
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سوریه
سوریه: اظهارات جیمز جفری اذعانی به مسئولیت آمریکا در رنج سوری‌ها است
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: اظهارات فرستاده آمریکا به سوریه درخصوص اوضاع کنونی، به منزله اذعانی آشکار از سوی دولت آمریکا درخصوص مسئولیت‌های مستقیمش در رنج سوری‌ها است.
واکنش دندان شکن دمشق به مداخله جویی مقام آمریکایی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سوریه / جیمز جفری / ایالات متحده آمریکا
واکنش دندان شکن دمشق به مداخله جویی مقام آمریکایی
وزارت خارجه سوریه به حرفهای جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا درباره سوریه واکنش نشان داد.
پیشنهاد آمریکا به بشار اسد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / سوریه / بشار اسد / جیمز جفری / بحران لیر سوریه / پیشنهاد آمریکا به سوریه
پیشنهاد آمریکا به بشار اسد
در واقع، اکنون مباحثات مرتبط با سوریه از حوزه نظامی به حوزه‌های سیاسی و اقتصادی منتقل شده است. در حال حاضر، دولت سوریه و متحدانش دنبال جذب سرمایه‌های خارجی برای آغاز روند بازسازی خرابی‌های جنگ داخلی هستند. از این رو، آمریکا قانون قیصر را تدوین کرد تا ضمن تحت الشعاع قرار دادن فرآیند بازسازی، بتواند در فرآیند‌های سیاسی آینده سوریه نیز اعمال نفوذ کند.
آمریکا: روند سیاسی را دنبال می‌کنیم که احتمالا منجر به تغییر نظام سوریه نشود
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه / بشار اسد
آمریکا: روند سیاسی را دنبال می‌کنیم که احتمالا منجر به تغییر نظام سوریه نشود
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه اعلام کرد، کشورش روند سیاسی را دنبال می‌کند که احتمالا به تغییر نظام این کشور منجر نشود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / سوریه
گفتگوی تلفنی معاون وزیر خارجه روسیه با جیمز جفری با محوریت سوریه
معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در تماسی تلفنی به بررسی حل و فصل بحران سوریه پرداختند.
روسیه و آمریکا در خصوص اوضاع میدانی سوریه گفت وگو کردند
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / روسیه / سوریه / ایالات متحده آمریکا
روسیه و آمریکا در خصوص اوضاع میدانی سوریه گفت وگو کردند
مسکو- ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه با جیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه درخصوص اوضاع میدانی این کشور گفت‌وگو کرد.
وظیفه آمریکا ایجاد باتلاق برای روسیه در سوریه بود نه مبارزه با تروریسم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / روسیه / جیمز جفری / ایالات متحده آمریکا / سوریه
وظیفه آمریکا ایجاد باتلاق برای روسیه در سوریه بود نه مبارزه با تروریسم
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در اظهاراتی پرده از ماموریت اصلی نیروهای به اصطلاح مبارزه با داعش برداشت.
حضور نظامی روسیه در سوریه بسیار موفقیت‌آمیز است
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / روسیه و سوریه / جیمز جفری
حضور نظامی روسیه در سوریه بسیار موفقیت‌آمیز است
ایلنا: نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت که روسیه منافعی حیاتی در سوریه دارد.
آمریکا: تا وقتی اسد در قدرت باشد، از سوریه حمایت بین‌المللی نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / روسیه / سوریه / بشار اسد / جیمز جفری
آمریکا: تا وقتی اسد در قدرت باشد، از سوریه حمایت بین‌المللی نمی‌شود
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد "مادامی که رئیس جمهوری سوریه در قدرت باشد حمایت بین‌المللی از این کشور صورت نمی‌گیرد".
آمریکا: برای خارج کردن روسیه از سوریه تلاش نمی‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / جیمز جفری
آمریکا: برای خارج کردن روسیه از سوریه تلاش نمی‌کنیم
فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت که واشنگتن برای این امر تلاش…
تا دیر نشده اخراجشان کنید!
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ارتش عراق / جعفر بلوری / حشدالشعبی / صلاح الدین / فرانسه / سعد الحریری / ویروس کرونا / ترامپ / عراق / آمریکا
تا دیر نشده اخراجشان کنید!
اختلافات جریان‌های سیاسی در عراق و لبنان، یکی دیگر از این اتفاقات ناخوشایند است که قطعا، موجب تشویق دشمن برای احیای مجدد داعش شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
نماینده ترامپ: خروج از سوریه در دستورکار نیست
«جیمز جفری»، فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفت که نیرو‌های آمریکا در شمال سوریه باقی خواهند ماند و خروج از این کشور در دستور کار قرار ندارد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
ایران جایگاه محکمی در سوریه دارد
به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، جیمز جفری، فرستاده آمریکا در امور سوریه گفت: همه نیروهای خارجی که تا قبل از ۲۰۱۱ در سوریه حضور نداشتند، مانند نیروهای ترکیه‌ای، ایرانی و آمریکایی به جز نیروهای روسی باید  از سوریه خارج شوند. وی در ادامه در مورد نقش ایران در سوریه گفت: ایران جایگاه محکمی در سوریه دارد تصور اینکه برقراری ارتباط با دمشق و بازگشت آن به اتحادیه عرب، باعث دور شدن حاکمیت سوریه از ایران می‌شود، غیر ممکن است.
نماینده آمریکا: دور ساختن دمشق از محور ایران غیرممکن است/ همه جز روس‌ها باید از سوریه بروند
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / جیمز جفری / عملیات ادلب
نماینده آمریکا: دور ساختن دمشق از محور ایران غیرممکن است/ همه جز روس‌ها باید از سوریه بروند
فرستاده آمریکا و مسؤول پرونده سوریه تصریح کرد که کشورش از طریق "تمامی راه‌های ممکن" چه به صورت دیپلماتیک یا لجستیک، از حملات اسرائیل به سوریه حمایت می‌کند. وی گفت که باید تمامی نیروهای خارجی که تا قبل از ۲۰۱۱ در سوریه حضور نداشتند، از جمله نیروهای ترکیه‌ای، ایرانی و آمریکایی به جز نیروهای روس از سوریه خارج شوند.
سوریه خواستار لغو بی­ قید و شرط تحریم های آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / کرونا / سوریه / ایالات متحده آمریکا
سوریه خواستار لغو بی­ قید و شرط تحریم های آمریکا شد
تهران- ایرنا- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، اظهارات روز دوشنبه «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه را غیر مسئولانه، گمراه ­کننده و تلاش برای سرپوش گذاشتن روی جنایات و قانون شکنی های واشنگتن علیه حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی، امنیت و رفاه مردم کشورش توصیف کرد و خواستار لغو فوری و بی قید و شرط  فشارهای اقتصادی علیه دمشق شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ادلب سوریه / ترکیه و ناتو / ناتو و سوریه
آمریکا: به نقش ناتو در ادلب می‌اندیشیم
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل اظهار کرد که کشورش راه‌های حمایت از ترکیه در سوریه را بررسی می‌کند.
آمریکا امکان کمک هوایی به ترکیه در ادلب را بررسی می کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / جیمز جفری / سوریه / ادلب
آمریکا امکان کمک هوایی به ترکیه در ادلب را بررسی می کند
یک مقام آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن راههای حمایت از ترکیه در سوریه را بررسی می کند و همه گزینه ها روی میز است.
اگر سوریه و روسه توافق ادلب را لغو کنند، تحریم‌شان می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / سوریه / جیمز جفری
اگر سوریه و روسه توافق ادلب را لغو کنند، تحریم‌شان می‌کنیم
ایلنا: نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت که چنانچه روسیه یا سوریه توافق آتش‌بس در ادلب را نقض کنند، ایالات متحده با تحریم به آن واکنش نشان می‌دهد.
جیمز جفری به دنبال کسب حمایت برای ترکیه
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
جیمز جفری به دنبال کسب حمایت برای ترکیه
وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که نماینده ویژه این کشور در امور سوریه با متحدان در مقر ناتو در بروکسل درباره راهکارهای حمایت از ترکیه در سوریه گفت‌و‌گو خواهد کرد.
روسیه و سوریه در ادلب پیروز نمی‌شوند
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / ادلب / جیمز جفری
روسیه و سوریه در ادلب پیروز نمی‌شوند
ایلنا: فرستاده ویژه آمریکا در سازمان ملل مدعی شد که روسیه و دولت سوریه در ادلب پیروز نخواهند شد و ترکیه در ادلب باقی می‌ماند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / اس400 / ترکیه
جیمز جفری: مقامات آمریکایی درباره ارائه حمایت‌های بیشتر به ترکیه دچار دودستگی شده‌اند
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه امروز (پنج‌شنبه) تأکید کرد، همزمان با اینکه واشنگتن بررسی می‌کند که چه حمایتی را درخصوص ادلب سوریه پیشنهاد بدهد، اقدام ترکیه برای خرید سامانه‌های دفاع موشکی S-۴۰۰ روسیه یک نگرانی بسیار جدی برای آمریکا محسوب می‌شود.
تصمیم ترکیه برای خرید اس ۴۰۰، برای آمریکا نگران‌کننده است
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ترکیه / ادلب / روسیه / سامانه اس 400 / جیمز جفری / ایالات متحده آمریکا
تصمیم ترکیه برای خرید اس ۴۰۰، برای آمریکا نگران‌کننده است
یک مقام آمریکایی می‌گوید همزمان با بررسی نحوه کمک به ترکیه در نبرد ادلب، نگران برنامه خرید اس-۴۰۰ روسی از سوی آنکارا نیز هستیم.
گفتگوی مقامات ترکیه و آمریکا درباره سوریه
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / جیمز جفری / کلی کرافت / سوریه / ابراهیم کالین / ترکیه / ادلب
گفتگوی مقامات ترکیه و آمریکا درباره سوریه
سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه با نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل و فرستاده این کشور در امور سوریه پیرامون ادلب گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
جیمز جفری: آماده‌ایم به ترکیه سلاح بدهیم!
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه بی‌اشاره به تجاوز آنکارا به خاک یک کشور مستقل گفت: آماده‌ایم به ترکیه سلاح بدهیم!
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / تحولات سوریه / حمایت آمریکا از ترکیه / حمله ترکیه به سوریه / درگیری‌های ادلب سوریه
آمادگی آمریکا برای مجهز کردن ترکیه در نبرد ادلب
به گزارش ایسنا، به نقل از البلد، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت واشنگتن برای ارسال مهمات نظامی به ترکیه در درگیری‌های ادلب آماده است.
سفر هیئت آمریکایی به ترکیه با محور ادلب و فروش پاتریوت
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سفر هیئت آمریکایی به ترکیه با محور ادلب و فروش پاتریوت
هیئت آمریکایی به ریاست جیمز جفری شامگاه امروز به ترکیه خواهد رفت تا درباره تحولات ادلب و نیز فروش سامانه موشکی پاتریوت به این کشور گفت و گو کند.
یک هیئت بلند پایه آمریکایی به ترکیه سفر می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / جیمز جفری / سوریه / ترکیه
یک هیئت بلند پایه آمریکایی به ترکیه سفر می‌کند
یک هیات بلندپایه آمریکایی برای بررسی اوضاع ادلب امروز به ترکیه سفر می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
نماینده ویژه سوریه: آمریکا می تواند با هوشمندی به ترکیه در ادلب کمک کند
جیمز جفری نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه گفت: ایالات متحده می تواند با داشتن اطلاعات و تجهیزات نظامی به ارتش ترکیه در ادلب سوریه کمک کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
ماجراجویی خطرناک در ادلب
بعد از نزدیک به 10 روز درگیری در استان ادلب، دولت ترکیه شدت هشدارها و تهدیدهای خود را برای افزایش تنش‌ها در این بخش از خاک سوریه افزایش داده است. در شرایطی که ارتش سوریه، به پیشروی خود از شرق استان ادلب برای تسلط کامل بر بزرگراه کلیدی M-4 ادامه می‌دهد، دولت ترکیه هشدار داده است که به عملیات تا بیرون انداختن کامل ارتش سوریه از استان ادلب ادامه می‌دهد. رییس‌جمهور ترکیه گفته است که تا پیش از پایان ماه جاری میلادی، یعنی تا 18 روز دیگر، نظامیان سوریه را به مواضع پیشین خود عقب خواهد راند و در صورت وارد شدن «کوچک‌ترین آسیب به سربازان ترکیه» در هر جای سوریه که بخواهد عملیات نظامی علیه ارتش سوریه انجام می‌دهد. هر چند تصور می‌شد که مذاکره مستقیم میان روسای …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ابراهیم کالین / جیمز جفری
دیدار سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه و فرستاده آمریکا با محوریت ادلب
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و جیمز جفری در آنکارا دیدار و گفت‌گو کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
آمریکا: برنامه‌ای برای خروج از سوریه در آینده‌ای نزدیک نداریم
"جیمز جفری" نماینده ویژه آمریکا در سوریه بامداد جمعه اعلام کرد که کشورش برنامه‌ای برای خروج نیروهایش از سوریه ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ایالات متحده آمریکا / جیمز جفری / عراق / سوریه
آمریکا به دنبال مذاکره با عراق در چارچوب روابط استراتژیک است
یک مقام امنیتی و نظامی ارشد آمریکا اعلام کرده است که این کشور به دنبال مذاکره با عراق در ارتباط با چارچوب روابط آتی میان دو طرف است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / نفود ایران در منطقه / سوریه / نفوذ ایران در سوریه / بشار اسد / کتائب حزب الله / ترور سردار سلیمانی / دشمنی پومپئو با ایران / تنش ها بین واشنگتن و تهران / کمپین اعمال فشار حداکثری ترامپ علیه ایران
پومپئو جای بولتون را در دشمنی با جمهوری اسلامی گرفته است؟
مقامات دولت ترامپ فشارها علیه دولت بشار اسد در سوریه را به عنوان بخشی از جنگ خاموش خود علیه ایران از سر گرفته اند. در همین راستا، جیمز جفری، بالاترین مقام ایالات متحده در سوریه، به زودی برای گفت و گو درباره یک جبهه جدید اعمال فشار اقتصادی علیه نفوذ ایران در سوریه، راهی بروکسل خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
برنامه آمریکا در مرز عراق و سوریه
روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط با انتشار گزارشی درباره اقدامات آمریکا در مرزهای عراق و سوریه نوشت: موضوع حضور نظامی آمریکا در عراق بند اصلی مطرح شده در دیدارهای جداگانه ترامپ با برهم صالح، همتای عراقی خود و نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در داووس بود و پس از آن تناقضی در‌پی تاکید کاخ سفید بر ادامه همکاری‌های اقتصادی و امنیتی با عراق و کردستان این کشور و اظهارات برهم صالح درباره حاکمیت کشورش ایجاد شد.به گزارش ایسنا، طبق اطلاعاتی که الشرق الاوسط از مقامات غربی به دست آورده است، ۱۰ پیشنهاد برای نحوه برخورد با مطالبات سیاستمداران عراقی مبنی بر بررسی حضور آمریکا وجود دارد:۱ ـ‌ تاکید بر این مسئله که هرگونه بررسی درباره حضور آمریکا باید شامل امور گسترده‌تر از جنبه نظامی نیز شود چراکه جیمز …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آمریکا: آماده مذاکره برای خروج از عراق هستیم
جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز جمعه گفت: ایالات متحده در حال آماده شدن برای مذاکره با عراق در مورد خروج سربازان آمریکایی طبق خواست پارلمان این کشور است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / پارلمان عراق / جیمز جفری / اخراج نیروهای آمریکائی
تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای ایالات متحده غیرالزام‌آور است
فرستاده ویژه آمریکا در سوریه مدعی شد که تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور غیر الزام‌آور بوده و با بغداد برای حضور آمریکا در عراق توافق شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سوریه / عربستان
مذاکرات فرستاده آمریکا به سوریه با مقامات سعودی
شفقنا- جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه با عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در خصوص تحولات بحران سوریه گفتگو کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، در...
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
جیمز جفری: توسعه حضور ایران در منطقه بزرگترین نگرانی آمریکاست
نماینده آمریکا در امور سوریه از آنچه به عنوان توسعه هژمونی منطقه‌ای ایران خواند به عنوان نگرانی بزرگ آمریکا یاد کرد و گفت: امروز بزرگترین مشکل آمریکا در منطقه پس از نابودی داعش، ایران است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / آمریکا / ایران / برجام / تحریم / خاورمیانه
مقام آمریکایی: ایران همچنان بزرگ‌ترین چالش ماست
شفقنا- نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه طی اظهاراتی با تاکید بر تلاش واشنگتن برای مقابله با ایران،‌ جمهوری اسلامی را همچنان اصلی ترین چالش ایالات متحده دانست. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آناتولی، جیمز جفری نماینده ویژه رییس‌جمهور آمریکا در امور سوریه و سفیر سابق این کشور در ترکیه، طی اظهاراتی تاکید کرد: ایران در […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •